Opinie o Siemens w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Siemens. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Siemens na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens w Warszawa

Aneta

@Stażysta widzę, że niestety nikt Ci nie odpisał. Czy zdecydowałeś się na aplikację do programu stażowego? Dużo informacji na jego temat można znaleźć na stronie internetowej firmy. Kontaktowałeś się może bezpośrednio z firmą? Jakie uzyskałeś odpowiedzi? Jeśli ktoś jeszcze byłyby zainteresowany, to oferty na niektóre z płatnych staży nadal są aktualne.

Stażysta

Witam, czy mógłby podzielić się ktoś opinią na temat stażu w dziale serwisu układów napędowych i sterowania w Siemensie w Łodzi ? Zależy mi na rozwoju wiedzy technicznej z zakresu sterowan i napędów siemensa i chciałbym się dowiedzieć czy ten roczny staż umożliwi ów rozwój, czy raczej jest to powszechnie stosowane wykorzystywanie stażystów czyli klepanie przez rok kabelków w szafach sterowniczych za bardzo małe pieniądze i ciągłe wyjazdy bez diet. Jak wygląda również zatrudnienie po takim stażu na stanowisko inżyniera serwisu. Jest to chwyt rekrutacyjny, czy rzeczywiście jest taka szansa. Pozdrawiam !

Aneta

Ile osób zatrudniają Państwo rocznie? Czy mają Państwo wdrożone programy praktyk, staży? Jakie są dla Państwa najważniejsze cechy potencjalnego kandydata? Na te i więcej pytań odpowiedź znajdziecie w wywiadzie, którego udzieliła dla nas Human Resources Director firmy Siemens. http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,83323,wywiad-wieslawa-czarneckastanczak Zachęcam do zapoznania się z jego treścią.

Artur

Co powiecie o pracy na stanowisku Electrical Commissioning Engineer SFC?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Siemens spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
callebianche

czy ktoś wie jakie zarobki można negocjować w dziale logistyki z językami obcymi?

Kebab

Pracuję od 3 lat i powiem tak: warunki finansowe całkiem dobre ponieważ podstawa jest w granicach średnich warszawskich, do tego dochodzą premie roczne (od kilku tysięcy brutto do kilkudziesięciu tysięcy brutto), dodatkowo spory pakiet benefitów tj. opieka medyczna (luxmed lub enelmed do wyboru, z tym że lekarz luxmedu jest na miejscu w firmie, do tego dodatki typu punkty benefitowe czy dopłata do obiadów, niektórzy dostają również auta służbowe). Obecnie ograniczono ilość ludzi zatrudnianych przez agencje na rzecz etatowców w związku z szybkim rozwojem. Pracy jest sporo, ale atmosfera jest spokojna i kultura korporacyjna nieprzypominająca inne firmy - tj. nie czuć wyścigu szczurów, fajna atmosfera. Wszelkie eventy są organizowane bardziej dla rodzin w związku z tym dla młodych pracowników to niezbyt interesujące. Bardzo dużo ludzi pracuje 5 lat i więcej ponieważ zatrudnienie jest bardzo stabilne. Dla młodych pracowników rozpoczynających karierę brakuje trochę szkoleń stricte zawodowych, ale da się przeżyć. Osobiście jestem bardzo zadowolony z pracy w tym miejscu i daję 4+/5

Lordwader

Michu. Powiedz czy na tym stanowsku mlodszy technolog procesu bedziesz mial auto sluzbowe? Byles juz na rozmowie kwalifikacyjnej?

Bandit

Witam Jestem po rozmowie we Wrocławiu na stanowisko Site Section Enginner. Proponowane dla mnie obecne lokalizacje to : Nigeria, Malezja, Egipt. Stawki dla Egiptu to 8000PLN Brutto podstawy + dodatki za każdy dzień Cost of living – 54$ Quality of living – 65 zł Hardship allowance – 33$ Czyli robi się gdzieś w granicach 14 000 PLN. Do tego służbowe mieszkanie + samochód. Co daje na rynku pracy pokaźną kwotę. Rozmowa w miłym tonie, konkretna. Prowadzona przez Menagera Z Siemens AG Niemcy + Kierownik Niemiec + HR Polska. Całość rozmowy po angielsku. Firma realizuje duże projekty elektrowni na całym świecie. Jeśli ktoś jest zainteresowany branżą to polecam. Firma Siemens AG to jeden z większych pracodawców w Niemczech. Stać ich na wszystko.

bibix

Byłem na rozmowach we W-wie. Wynika, że szukają wyrobników by szorowali na delegacjach po 2-3 miesiące bez przerwy. Nie dają samochodu służbowego! Warunki słabe. Podziękowałem im.

Maria

Firma bardzo dobra, daje bardzo dużo pracownikom - benefity, dodatki, wyjazdy, szkolenia. Jednakże idea samego Siemensa nie jest zachowana, nie utrzymuje on dobrych i pracowitych pracowników zatrudnionych początkowo jako studenci na umowy zlecenia. Nie dostrzega w nich potencjału, woli wypuścić dobrego pracownika i później szukać nowych - jak stworzony zostanie etat. Brak korelacji i brak stabilności dla początkujących. Siemens nie inwestuje w młodych i ambitnych pracowników.

Monia

Tyle, ze to praca na zastępstwo, pewnie na czas urlopu macierzyńskiego lub chorobowego. I jedna sprawa, na zastepstwa nie zatrudnia się przez Siemensa tylko przez firmy zewnętrzne. Wiec pracownikiem Siemensa taka osoba nie będzie. Nie ma się wiec czym zbytnio podniecać.

rozmowatele

Panie z HR podczas rozmowy telefonicznej traktują inżynierów jak ludzi gorszej kategorii.

Rafał M. Gęślicki

Spędziłem w Siemens kilka lat (w branżach SBS, a potem SIS) do tej pory bardzo pozytywnie wspominam tę firmę.

Bob

chyba 4-5 max. Po 2-3 latach podwyżka 200-500zl

Jacekk

Cześć, z jakim doświadczeniem Siemens potrzebuje ludzi? Mam przepracowane 4 lata w zawodzie. Mam doświadczenie ze średnimi napędami 400kW oraz S7-300/400. Teraz ciągle siedzę na delegacji i wydaję mi się, że zarabiam troszkę mało. Na ile można liczyć na początek w Siemensie? 15kpln?

test
@Jacekk

Nieźle mnie rozbawiłeś z tymi zarobkami. Proszę aplikuj do pracy, wtedy kierownik bez problemu da mi dużą podwyżkę jak wypalisz taką kwotę

Leszek

Pracowałem w firmie SIEMENS na 2-ch kontraktach w Moskwie i Petersburgu,dobra firma ,godne zarobki dla dobrych fachowców.

gora

Witam mam pytanie jakie sa szanse chociaż na rozmowę kwalifikacyjną skonczylem jedynie technikum i ciałbym wiedzieć czy mam jakieś szansę.

ter

Ogólnie firma ok. Bardzo dobry socjal. Z minusów: korporacyjne standardy - "na tym stanowisku przysługuje Ci to i to", nie możesz mieć nic więcej. Zarobki - średnie na poziomach pracowników szeregowych (wyżej, nie mam pojęcia, ale management wozi tyłek BMW), podwyżek brak, nom ewentualnie korekty inflacyjne. I to co najbardziej mnie denerwowało to "szklany sufit". Nie ważne jak dobry jesteś, nie ważne ile szkół/kursów skończyłeś, nie ważne czy jesteś ambitny, na awans mają szansę wybrani. A program ścieżki kariery - hm..., bez komentarza, funkcjonuje tylko w papierach. Poza tym straszna biurokracja, milion przepisów, papierów, wytycznych etc. Dobra firma na koniec kariery - praca w miarę stabilna. Jeśli, ktoś ma aspiracje na karierę to nie polecam.

Trybik

"Korpopracownicy rozwijają swoje kwalifikacje, zdobywają nowe umiejętności i uczą się dyscypliny" - to kpina. Ten kto to napisał NIGDY nie był nawet w pobliżu korporacji. Korporacja to "sztuka" AUTO-PR'u, lawirowania, unikania min i wyprowadzania innych na miny. Korporacja bazuje na jednym - daliśmy kasę, furę, komórę, laptopa, operujemy frazesami typu "kultura korporacyjna" (nikt jeszcze tego nie widział), organizujemy 2x w roku "wyjazd integracyjny", podczas którego menedżerowie wyższego szczebla obmacują recepcjonistki i fakturzystki, a ty wziąłeś już kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom i ODDASZ NAM SWOJĄ DUSZĘ, bo jak nie, to cię bank wywali na bruk i zbity pysk, i będzie po twojej przygodzie z korporacją. A ten, kto nie miał własnej firmy, niech się do niej tak nie śpieszy - tam NA PEWNO będzie pracował 24/7/365 w roku.

frugo

Właśnie, jak wyglądała ta rozmowa w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens - Warszawa

• Jak się pracuje w Siemens?

Zobacz opinie na temat firmy Siemens tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Siemens?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Siemens