Opinie o Siemens w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Siemens. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Siemens na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Siemens w Warszawa

Rozmowa kwalifikacyjna złożona z dwóch etapów mających miejsce na przestrzeni niecałych dwóch miesięcy. (!) Brak obiecanego feedbacku ws. kandydatury, mimo że pan rekruter po 1 etapie obiecał poinformować osobiście o rezultacie drugiego etapu. Otrzymałem tylko generycznego maila z informacją. Pierwszy etap wspominam dobrze, jednak w drugim zadawano mi identyczne pytania jak poprzednio, co jest trochę nieprofesjonalne.

Rapids
@123

Podali jakie stawki na strażu

rekrutacja
@123

podczas procesu czasami powtarza się pytania, by sprawdzić czy pacjent jest spójny w swoich wypowiedziach

Czy pracownicy w Siemens dogadują się między sobą?

co to za pytanie ?

generalnie tak, podczas rekrutacji wybiera się ludzi, którzy również charakterem pasują do zespołu, chociaż zawsze można się pomylić. To czy się dogadasz zależy również od ciebie.

Damianx

Zarobki - w innej firmie po roku mam 4,5k netto, w tej mógłbym liczyć na większe zarobki?

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Jak wygląda ten aspekt w Siemens?

Nie wygląda :)

Markus Aurelius

Coraz ważniejszą rolę? A kiedy ta rola nie była ważna albo mniej ważna, 10 lat temu? Przecież atmosfera to jeden ze składników udanego każdego dnia w pracy, więc nie ma tu stopniowania w czasie ;).

Kazimierz
@Markus Aurelius

Dokładnie atmosfera w danym miejscu pracy to jeden z najważniejszych czynników. Na pewno wiele osób, które rozważają pracę w firmie Siemens, chciałyby dowiedzieć się, jak ten aspekt wygląda. Masz może informację na ten temat? Atmosfera w tym miejscu pracy jest rodzinna i koleżeńska, czy raczej służbowa?

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Siemens spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Aneta

@na szczęście już niebardzo ostro oceniasz Siemens jako pracodawcę. Piszesz, że nie ma szans rozwoju dla osób młodych. Jednak firma oferuje program płatnych staży, a w treści ofert pracy można znaleźć informacje o szkoleniach i możliwościach rozwoju zawodowego jakie czekają na nowych pracowników. Możesz powiedzieć coś więcej o swoich zastrzeżeniach?

Inny były Simployee
@Aneta

Pracowałem kilka lat temu, niestety wiele informacji z ogłoszeń rozmija się z rzeczywistością - w praktyce jest raczej "naucz się sam", bo musisz to umieć, a dział nie ma kasy na wydanie kilku tysięcy na szkolenie (a tyle kosztują szkolenia dla inżynierów). Jedyne szkolenia to jak napisał @Były simployee - korpobzdury. Ze stażami się nie spotkałem (nie moje czasy), ale z obserwacji różnych firm wiem, że staże są po to, aby móc zatrudnić człowieka do niezbyt ambitnych zadań (takich, przy których normalni pracownicy się nudzą a student i tak będzie się starać) i móc zapłacić ułamek tego, co komuś z doświadczeniem. Choć oczywiście może to tylko złe praktyki z innych firm, a Siemens otwiera teraz młodym ludziom drogę do kariery w różnych firmach po takim stażu.

PNSM
@Inny były Simployee

Nic się nie zmieniło, jest jeszcze gorzej. 4 lata i ani jednego szkolenia, ani jednej rozmowy rocznej, feedbacku, powrotu do obiecanek z rozmowy rekrutacyjnej....

Urszula
@PNSM

Na forum znajdą się zarówno dobre opinie o tym pracodawcy, jak i te nieco gorsze. Szkoda, że Twoja należy do tej drugiej grupy, ale oczywiście respektujemy Twoje zdanie. Jako wady pracy w Siemens wymieniasz chociażby brak szkoleń podnoszących kwalifikacje. Ciekawi mnie teraz to, czy pracodawca ten decyduje się na jakieś specjalne wyróżnienia tych pracowników, którzy są najefektywniejsi. Byłbyś tak uprzejmy i powiedział coś na ten temat? Serdecznie zachęcam.

korpo-optymistka

pracuję w Siemens już ponad 10 lat. Bardzo dobry pracodawca, szeroki pakiet świadczeń, dobre zarobki. Komfortowe warunki pracy.Atmosfera w pracy zależy od tego w jakim dziale się pracuje i jakiego ma się szefa. Praca po 10h dziennie to dla mnie tylko mit.... pracuję normalnie, spokojnie. Czasem (bardzo rzadko) zdarza się zostać dłużej, ale nie ma też problemu z wyjściem wcześniej, pracą z domu, gdy jest potrzeba. Nawet nie myślę o zmianie pracy jak słyszę i czytam co dzieje się w innych korporacjach. W mojej branży trudno mówić o wyścigu szczurów ...poza tym w roku ok. 5-6 dni dodatkowo wolnych od pracy np. 2.05 czy piątek po Bożym Ciele. Zawsze coś extra na święta i solidna premia roczna. Zarobki pozwalają spokojnie żyć na dobrym poziomie. Polecam szczerze.

@korpo-optymistka

same klamstwa nie warte komentarza, 10 h to nie mit a okrutna rzeczywistosc!; 5- 6 dni ekstra.....

@korpo-optymistka

Kto to pisał ? HR ? Ja pracuję nierzadko i po kilkanaście godzin dziennie.

mariano italiana
@korpo-optymistka

Potwierdzam najlepszy korpo pracodawca w Wawie, super firma do pracy, dba o pracownika i dobrze płaci fachowcom znającym się na pracy, benefity, dodatki, lokalizacja na Żupniczej... :-) ludzie, organizacja wręcz bajeczna będę się trzymał tej firmy i złego słowa nie napisze, bo nie ma się do czego przyczepić. Wszystko jest SUPER jeśli jesteś sumienny i pracowity!!!!

Magda
@korpo-optymistka

(usunięte przez administratora) prawda koleżanko , jesteś z PR i kłamiesz. 3600 netto w wawie na rękę w HR , jak nadgodziny wypadna to szef mówi ; miała pracę na 8 h a to że robisz to 10 no cóż , popracuj nad ergonomią.

PNSM
@Magda

Potwierdzam!

gg

a jakie klimaty w customer care? :)

zaciekawiony
@gg

a czemu pytasz?

Gg
@zaciekawiony

Widzialem oferte i chciałbym wiedziec jaka atmosfera panuje w cc. :-)

Filipek

A ja uważam, że opinia o firmie jest związana z pozycja jaką wypracowaliśmy sobie w firmie!! Dla mnie do dobre miejsce do pracy.

Nicky

Praca w Shared Service SAP z jezykami obcymi - bezdennie powtarzalna, nudna praca. Klepiesz cos, ale nie wiesz tak do konca po co i dlatego. Inni tez nie, wiec trzeba skrzetnie ukryc ten fakt, co bez odpowiednich umiejetnosci aktorskich bywa psychicznie ciezkie. Szansa na korpo awans/ rozwoj tylko poprzez dodatkowe zaangazowanie w projekty i networking, zaczynajacy sie przy kawce i korytarzowymi grzecznosciami. Bez tego zapomnij o sciezce jakiegokolwiek rozwoju stanowiskowego w strone specjalisty. Kiepska placa. Duza elastycznosc, ale to podejrzewam wzgledne i zalezne od teamu, do ktorego trafisz. To samo w kwestii ludzi, co team to i czlowiek. Bywa strasznowato. Dobre na poczatek, po studiach, czyli 20+. Inaczej - przemysl to, chyba ze szukasz relatywnie slabo platnej, cieplej posadki zabijajacej ostatnie szare komorki.

Aneta

@oliwa-sprawiedliwa, jesteś w stanie dokładnie przedstawić, jak wyglądały warunki płacowe, które oferował przedstawiony przez Ciebie manager w firmie Siemens? Czy do pracy w tym miejscu miały szansę dostać się osoby młode bez doświadczenia zawodowego? Czy może pracodawca wymagał, aby mieć doświadczenie w tej branży? @Magda, często zdarzało się tak, że pracownik musiał zostać dłużej, aby dokończyć swoje obowiązki, które miał danego dnia? Firma Siemens sprawdzała na koniec dnia, czy wszystko zostało wykonane? Przedstaw, jak to dokładnie wyglądało.

Aneta

@Siemens, masz jakieś informacje związane z atmosferą, która panuje w firmie Siemens? Może jesteś w stanie napisać, jak wygląda szczegółowo ten aspekt pracy w tej firmie? Twoja wypowiedź będzie pomocna dla osób, które rozważają podjęcie zatrudnienia w tej firmie.

Aneta

@George, jak uważasz, czy pracownicy firmy Siemens mają podstawy do tego, aby informować szefostwo firmy o jakiś sytuacjach, które dzieją się wśród pracowników? Dzieją się jakieś sytuacje, które rzeczywiście wymagałyby interwencji szefostwa firmy?

Aneta

@Worker, wychodzi na to, iż osoba, która aplikuje na opisane przez Ciebie stanowisko musi być bardzo dobrze zorientowana w danym temacie oraz wykazywać się umiejętnościami tak, aby od początku stał się pracownikiem samodzielnym na tym stanowisku? Często dochodzi do zmian na tym stanowisku? Przedstaw, proszę, co wiesz na ten temat. @Garoo, a jak wyglądają inne aspekty poza wspomnianą przez Ciebie atmosferą pomiędzy pracownikami? Warunki pracy są jak najbardziej odpowiednie według Ciebie?

kandydat

Witam, czy mógłby ktoś podpowiedzieć czego się spodziewać na teście na stażystę/inżyniera do serwisu? Z góry dziękuję za pomoc.

Worker
@kandydat

Buraka jako przełożonego, już jako stażysta musisz wiedziec wszystko bo nkt Ci nie pomoże. Znac topologie falownikow etc.

Aneta

@antykorpo, czy możesz w jakiś sposób uzasadnić swoją opinię na ten temat? W chwili obecnej przedstawiona przez Ciebie opinia na temat pracy w firmie Siemens nie jest odpowiednio uargumentowana. Przedstaw, proszę, jak wygląda to w rzeczywistości. @Ciekawy, opiszesz bardziej szczegółowo poruszoną przez Ciebie kwestię odnośnie zapowiedzianych redukcji etatów? Jest jakaś oficjalna informacja na ten temat, czy są to tylko przypuszczenia, które nie wiadomo, czy będą miały miejsce?

Ciekawy

Czy ktoś wie o zbliżającej się czystce pracownikow z długim stażem którzy mają powyżej 50-lat i pracowali długo w Siemens Sp. z o.o.? Czy dla oszczedności na pensjach najlepiej zarabiających nowa prezes Siemens "wytnie" dlugoletnich starszych pracowników?

Oleksy

Podpowiedzcie czy firma prowadzi jakąś rekrutacje?

Zadowolona z Siemensa

Polecam pracę w tej firmie. Pracuję tam od 1,5 roku w logistyce. Przez ostatnie 10 lat pracowałam w różnych korporacjach w Warszawie i Siemens jak do tej pory jest moim najlepszym pracodawcą. Duży plus za brak przesadnych kontroli jak w innych korpo, zaufanie do pracownika, wszyscy traktują siebie równo, niezależnie od stanowiska. Dobra płaca, benefity. Są możliwości rozwoju, szkolenia. Możliwość pracy zdalnej , w każdym zespole ludzie pracują z domu 1-2 dni w tygodniu, a można i więcej jeżeli ktoś się dogada z przełożonym. Pomimo tego, że firma jest bardzo duża to panuje spokojna atmosfera. Podsumowując Siemens to dojrzała firma, warto tu pracować.

Były Simployee

Coraz więcej młodych osób odchodzi ze względu na beton o którym pisał @na szczęście już nie. Awanse są dopiero po 8-10 latach pracy lub nawet później jeśli trafi się okazja. Samozadowolenie managementu w stosunku do tego co się dzieje w firmie jest wręcz porażające. Rozwiązania techniczne obecne na rynku od dziesięcioleci i oczywiste często są na nowo odkrywane. Szkolenia? Brak. Znaczy są, ale same korpobzdury czyli jak zarządzać spinaczami biurowymi aby być szczęśliwym. Często pomimo próśb i błagań nie ma nawet szkoleń produktowych i całą wiedzę trzeba "wychodzić" po ludziach. Pieniądze? Podstawa średnia. Dochodzi premia, ale w niektórych działach prawie nigdy jej nie widzieli więc na Umowie z premią masz 8 000 zł brutto, a de facto średnio na koniec roku Ci wychodzi 5 000 zł. Fakt, są co roku podwyżki ale lepiej zmienić pracę i dostać 500 - 1000 zł więcej raz na 2-3 lata + mniejszą coroczną podwyżkę jak to bywa w innych korpo niż się bawić w podwyżki 200 - 300 zł i podniesienie mitycznej premii której wyrobienie w kilku procentach należy do Ciebie a reszta od sytuacji rynkowej i innych parametrów na które zupełnie nie masz wpływu jako szeregowy pracownik. Ja zakończyłem kilka miesięcy temu współpracę i choć nie żałuję tego czasu, ponieważ było kilku zdolnych ludzi którzy pchali nasz dział do przodu dobrze się przy tym bawiąc i nie zważając na okoliczności. To firma rzeczywiście dla ludzi w wieku przedemerytalnym idealna.

Mery

Witam Czy mechanik zatrudniony w Siemens mobillity w Warszawie wyjeżdża w delegacje? Czy ma podróże służbowe?

Zostaw merytoryczną opinię o Siemens - Warszawa

• Jak się pracuje w Siemens?

Zobacz opinie na temat firmy Siemens tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Siemens?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!