Siemens

Opinie o Siemens

anonim 2008-09-26 21:11:45
Pracowałem/łam na stanowisku Żupnicza 11 od 5.2006 do 9.2008
Słowa kojarzące się z Siemens Sp. z o.o. (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): profesjonalna, bardzo solidna i rozwojowa
Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako bardzo wysoka
Atmosfera i ludzie tam pracujący są przyjemna i większość profesjonalistów
Od jakiej stawki można negocjować pensję? od ok 5000
Najbardziej podobało mi się w Siemens Sp. z o.o.:profesjonalizm i jasno skonkretyzowane wymagania
Najbardziej nie podobało mi się w Siemens Sp. z o.o.:nie pamiętam
anonim 2008-10-13 15:17:09
macie jakieś info na temat pracy w Siemensie? jak się pracuje? jakie są zarobki i atmosfera pracy?
anonim 2008-10-29 11:14:51
Polecam ale dla ludzi o silnej osobowosci.Możliwość udziału w ciekawych projektach, możliwość awansu i liczne wyjazdy zagraniczne
Elektornik 2008-12-29 15:54:59
Polecam ale dla ludzi o silnym charakterze. Udział w ciekawych projektach. Możliwość awansu. Wyjazdy zagraniczne. Ale paru z moich znajomych na stanowisku np. grafik, o słabym poziomie asertywności w ciągu kilku miesięcy pracy zapomniało o sowim domu rodzinie i za niewielkie pieniądze potrafiło pracować po 15h na dobę.

Ale tak jest wszędzie trzeba walczyć o swoje!

Generalnie polecam! Przepracowałem tam 5lat!
Były 2009-09-03 11:24:16
Brak poszanowania dla pracowników - szczególnie w branży związanej z IT - tzw. SIS. Dyrektor branży jest finansistą i nie nadaje isę na dyrektora. Gdy pełnił funkcję finansowego w innej branży Siemensa - po jego odejściu dział wyprawił huczną imprezę - bynejmniej nie w podziękowaniu - gdyż nawet nie został zaproszony.
Poza tym zgadzam się ze wszystkimi wypowiedziami powyżej. Solidna firma, ogromne możliwości rozwoju - oczywiście trzeba o to mocno walczyć - ale się da - trzeba mieć, jak wspominali poprzedni opiniotwórcy, mocny charakter i stawiać czasem sprawy na ostrzu noża mając za sobą argumenty w postaci dobrej opinii i fachowości.
SBT 2010-11-17 21:16:43
Macie jakieś info na temat działu Siemens SBT?
Jak tam jest ? Jaka to praca? Jaka płaca itd?
Chodzi najlepiej o stanowisko Sales Engineer
anonim 2011-01-30 22:36:32
Ile moze zarabiac Proposal Manager w Siemensie?

Dzięks,
Anonim
anonim 2011-12-02 18:15:46
Każdy myśli, że ta firma to nie wiadomo co...a tak na prawdę zarobki średnie zważywszy, że w pracy nie siedzi się 8 godzin, tylko nawet 10 dziennie....codziennie. Każdy zwala robotę na innych.
xxx 2012-04-17 15:37:49
Fabryka szczurów bez zasad i moralności.Jak nie będziesz czujny to Cię [usunięte przez moderatora] ze szczerym uśmiechem na ustach.Pracujesz jak niewolnik za słabe pieniądze - zapomnij o 8 godzinach.
po 1 rozmowie kwal. 2014-01-30 18:12:24
Witam, jestem po rozmowie kwal. u firmy rekrutacyjnej która świadczy usługi dla Siemensa. niestety na stanowisko Order Management Specialist proponowane zarobki są zbyt niskie a ja mam doswiadczenie pozwalajace mi podjac prace Senior Proposal Specialist'y czy Proposal Manager'a. prosze o rzetelne informacje jakie Siemens oferuje zarobki na tych stanowiskach? z góry ślicznie dziękuję!
anonim 2014-02-03 23:07:14
Ciekawostka. Czy po rozmowie w f. rek. została Pani/ Pan zaporoszony do firmy? Ja na dniach mam się tam stawić.
frugo 2014-03-10 14:41:29
Właśnie, jak wyglądała ta rozmowa w firmie?
Trybik 2014-04-13 19:27:46
"Korpopracownicy rozwijają swoje kwalifikacje, zdobywają nowe umiejętności i uczą się dyscypliny" - to kpina. Ten kto to napisał NIGDY nie był nawet w pobliżu korporacji. Korporacja to "sztuka" AUTO-PR'u, lawirowania, unikania min i wyprowadzania innych na miny. Korporacja bazuje na jednym - daliśmy kasę, furę, komórę, laptopa, operujemy frazesami typu "kultura korporacyjna" (nikt jeszcze tego nie widział), organizujemy 2x w roku "wyjazd integracyjny", podczas którego menedżerowie wyższego szczebla obmacują recepcjonistki i fakturzystki, a ty wziąłeś już kredyt hipoteczny na mieszkanie lub dom i ODDASZ NAM SWOJĄ DUSZĘ, bo jak nie, to cię bank wywali na bruk i zbity pysk, i będzie po twojej przygodzie z korporacją. A ten, kto nie miał własnej firmy, niech się do niej tak nie śpieszy - tam NA PEWNO będzie pracował 24/7/365 w roku.
ter 2014-04-18 17:39:57
Ogólnie firma ok. Bardzo dobry socjal.
Z minusów: korporacyjne standardy - "na tym stanowisku przysługuje Ci to i to", nie możesz mieć nic więcej. Zarobki - średnie na poziomach pracowników szeregowych (wyżej, nie mam pojęcia, ale management wozi tyłek BMW), podwyżek brak, nom ewentualnie korekty inflacyjne. I to co najbardziej mnie denerwowało to "szklany sufit". Nie ważne jak dobry jesteś, nie ważne ile szkół/kursów skończyłeś, nie ważne czy jesteś ambitny, na awans mają szansę wybrani. A program ścieżki kariery - hm..., bez komentarza, funkcjonuje tylko w papierach. Poza tym straszna biurokracja, milion przepisów, papierów, wytycznych etc. Dobra firma na koniec kariery - praca w miarę stabilna. Jeśli, ktoś ma aspiracje na karierę to nie polecam.
gora 2014-08-17 21:24:21
Witam mam pytanie jakie sa szanse chociaż na rozmowę kwalifikacyjną skonczylem jedynie technikum i ciałbym wiedzieć czy mam jakieś szansę.
Adam1967 2014-10-11 21:29:17
Tak z ciekawości - w jakiej branży pracujesz ? Bo moje doświadczenia sa zupełnie inne.
Leszek 2014-11-06 19:14:44
Pracowałem w firmie SIEMENS na 2-ch kontraktach w Moskwie i Petersburgu,dobra firma ,godne zarobki dla dobrych fachowców.
Jacekk 2014-11-12 22:38:15
Cześć,
z jakim doświadczeniem Siemens potrzebuje ludzi? Mam przepracowane 4 lata w zawodzie. Mam doświadczenie ze średnimi napędami 400kW oraz S7-300/400. Teraz ciągle siedzę na delegacji i wydaję mi się, że zarabiam troszkę mało. Na ile można liczyć na początek w Siemensie? 15kpln?
test 2014-12-09 23:00:24
Nieźle mnie rozbawiłeś z tymi zarobkami.
Proszę aplikuj do pracy, wtedy kierownik bez problemu da mi dużą podwyżkę jak wypalisz taką kwotę
Rafał M. Gęślicki 2015-08-18 18:27:48
Spędziłem w Siemens kilka lat (w branżach SBS, a potem SIS) do tej pory bardzo pozytywnie wspominam tę firmę.
Bob 2015-09-07 22:54:07
chyba 4-5 max. Po 2-3 latach podwyżka 200-500zl
rozmowatele 2015-11-11 20:15:52
Panie z HR podczas rozmowy telefonicznej traktują inżynierów jak ludzi gorszej kategorii.
Monia 2015-11-16 18:43:42
Tyle, ze to praca na zastępstwo, pewnie na czas urlopu macierzyńskiego lub chorobowego. I jedna sprawa, na zastepstwa nie zatrudnia się przez Siemensa tylko przez firmy zewnętrzne. Wiec pracownikiem Siemensa taka osoba nie będzie. Nie ma się wiec czym zbytnio podniecać.
Maria 2015-11-18 11:34:55
Firma bardzo dobra, daje bardzo dużo pracownikom - benefity, dodatki, wyjazdy, szkolenia. Jednakże idea samego Siemensa nie jest zachowana, nie utrzymuje on dobrych i pracowitych pracowników zatrudnionych początkowo jako studenci na umowy zlecenia. Nie dostrzega w nich potencjału, woli wypuścić dobrego pracownika i później szukać nowych - jak stworzony zostanie etat. Brak korelacji i brak stabilności dla początkujących. Siemens nie inwestuje w młodych i ambitnych pracowników.
bibix 2015-11-27 23:46:29
Byłem na rozmowach we W-wie. Wynika, że szukają wyrobników by szorowali na delegacjach po 2-3 miesiące bez przerwy. Nie dają samochodu służbowego! Warunki słabe. Podziękowałem im.
Bandit 2016-03-04 07:39:19
Witam
Jestem po rozmowie we Wrocławiu na stanowisko Site Section Enginner.
Proponowane dla mnie obecne lokalizacje to : Nigeria, Malezja, Egipt.
Stawki dla Egiptu to 8000PLN Brutto podstawy + dodatki za każdy dzień
Cost of living – 54$ Quality of living – 65 zł Hardship allowance – 33$
Czyli robi się gdzieś w granicach 14 000 PLN.
Do tego służbowe mieszkanie + samochód.
Co daje na rynku pracy pokaźną kwotę.
Rozmowa w miłym tonie, konkretna.
Prowadzona przez Menagera Z Siemens AG Niemcy + Kierownik Niemiec + HR Polska.
Całość rozmowy po angielsku.
Firma realizuje duże projekty elektrowni na całym świecie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany branżą to polecam.
Firma Siemens AG to jeden z większych pracodawców w Niemczech.
Stać ich na wszystko.
Lordwader 2016-05-14 14:27:39
Michu. Powiedz czy na tym stanowsku mlodszy technolog procesu bedziesz mial auto sluzbowe? Byles juz na rozmowie kwalifikacyjnej?
Kebab 2016-05-15 16:25:13
Pracuję od 3 lat i powiem tak: warunki finansowe całkiem dobre ponieważ podstawa jest w granicach średnich warszawskich, do tego dochodzą premie roczne (od kilku tysięcy brutto do kilkudziesięciu tysięcy brutto), dodatkowo spory pakiet benefitów tj. opieka medyczna (luxmed lub enelmed do wyboru, z tym że lekarz luxmedu jest na miejscu w firmie, do tego dodatki typu punkty benefitowe czy dopłata do obiadów, niektórzy dostają również auta służbowe).
Obecnie ograniczono ilość ludzi zatrudnianych przez agencje na rzecz etatowców w związku z szybkim rozwojem. Pracy jest sporo, ale atmosfera jest spokojna i kultura korporacyjna nieprzypominająca inne firmy - tj. nie czuć wyścigu szczurów, fajna atmosfera. Wszelkie eventy są organizowane bardziej dla rodzin w związku z tym dla młodych pracowników to niezbyt interesujące. Bardzo dużo ludzi pracuje 5 lat i więcej ponieważ zatrudnienie jest bardzo stabilne. Dla młodych pracowników rozpoczynających karierę brakuje trochę szkoleń stricte zawodowych, ale da się przeżyć.
Osobiście jestem bardzo zadowolony z pracy w tym miejscu i daję 4+/5
korpo-optymistka 2016-05-24 10:16:31
pracuję w Siemens już ponad 10 lat. Bardzo dobry pracodawca, szeroki pakiet świadczeń, dobre zarobki. Komfortowe warunki pracy.Atmosfera w pracy zależy od tego w jakim dziale się pracuje i jakiego ma się szefa. Praca po 10h dziennie to dla mnie tylko mit.... pracuję normalnie, spokojnie. Czasem (bardzo rzadko) zdarza się zostać dłużej, ale nie ma też problemu z wyjściem wcześniej, pracą z domu, gdy jest potrzeba. Nawet nie myślę o zmianie pracy jak słyszę i czytam co dzieje się w innych korporacjach. W mojej branży trudno mówić o wyścigu szczurów ...poza tym w roku ok. 5-6 dni dodatkowo wolnych od pracy np. 2.05 czy piątek po Bożym Ciele. Zawsze coś extra na święta i solidna premia roczna. Zarobki pozwalają spokojnie żyć na dobrym poziomie. Polecam szczerze.

callebianche 2016-08-09 17:51:15
czy ktoś wie jakie zarobki można negocjować w dziale logistyki z językami obcymi?
Artur 2016-10-02 16:02:24
Co powiecie o pracy na stanowisku Electrical Commissioning Engineer SFC?
Mnie już tam nie ma 2016-11-23 09:25:11
Pracowałam w Siemensie 9 lat. Bardzo trudnych lat. Wiele widziałam, wiele słyszałam. Układy układziki, pudrowanie g..na i malowanie trawy na zielono. Po latach dowiedziałam się że zarabiałam znacznie mniej niż moi koledzy, tylko dlatego że byłam kobietą. Mój szef - hmm to dopiero była bajka. Cesarz jak z Kapuścińskiego otoczony świtą "miernych, biernych ale wiernych". Nie było warto, straciłam młodość, zdrowie, nerwy. Ostrzegam wszystkich, nie dajcie z siebie serca i nie poświęcajcie życia, dla korporacji jesteście tylko numerem personalnym, którego w "odpowiednim" czasie się wymienia na osobę młodszą, tańszą.
Zostaw swoją opinię o Siemens - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Siemens