Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

nie polecam

ledwo zaczalem prace a juz mnie wyje.bali bez podania zadnego powodu podobno majster mial jakiegos siostrzenca na moje miejsce nie polecam tego pracodawcy wala w ciula jak sie da masakra

@nie polecam

Nie masz czego żałować. Przynajmniej nie będą : 1. Cedowali na Ciebie swoich obowiązków i odpowiedzialności za wszelkie porażki (standard u dyrekcji przekazywany w dół). Oczywiście wszelkie sukcesy to dzieło dyrektorów, stąd dostają tak wysokie premie. 2. Kazali Ci podpisywać kilka razy w roku obłudnych oświadczeń, że przeszedłeś szkolenie z etyki i jesteś świadom konsekwencji ich złamania - a i tak wszystko wycieka odpowiednio wysoko. 3. .... itd. itd Także głowa do góry. W innych firmach może nie jest o wiele lepiej ale nie ma tej całej obłudy o (niby) etyce i (niby) równym traktowaniu wszystkich pracowników. Pieniądze na wypłaty dla jednych są a dla innych nie bo ... trudna sytuacja na runku .... w firmie ..... itd itd. Tej pierwszej grupy jednak trudności nie obejmują ... Etyka przez duże E

Ciekawy

A jak wygląda sytuacja po niedawnych zmianach organizacyjnych?

@Ciekawy

Padł blady strach , ale na szczęście SK. w swej dobroci wybierze optymalne rozwiązanie . Pewnie poleci z 300 osób, ale to dla ogólnego dobra ....

Heniek
@ZIUTEK

A pozbyć się tego narzutu w postaci księgowości i it.panienek co zarabiaja po 10-12tys.

Ciekawski
@Heniek

A co ci te panienki przeszkadzają z księgowości? Chodzi ci o panienke "manager"?

gość
@Heniek

Gdyby nie panienki z IT nie miałbyś na czym pracować. Poza tym, 10-12 tys to dość ciekawa stawka, masz wgląd do wypłat, że jesteś taki pewny?

Pikolo
@gość

No muszę się z pewnym faktem nie zgodzić. Mój domowy sprzęt lepiej i sprawniej działa, choć wsparcia IT nie mam. Blokad tyle, że nic się zrobić nie da. Jak dla laików a firma inżynierów. Obciążane to, zaniedbane, o poprawnej instalacji i aktualizacji sterowników już nie wspomnę. (usunięte przez administratora)

Biurowy
@Pikolo

Rzeczywiście koszt komputera jest za wysoki

IT Skanska
@Pikolo

Co Ty wiesz o IT... sprawy sobie nie zdajesz ile firma oszczędza na swojej własnej komórce IT, która obsługuje nie tylko Polskę. Usługi IT przez firmy zewnętrzne są 2x droższe. Dniówka jednego pracownika IT podnajętego w firmie zewnętrznej to 1,5-3 tysiące złotych w zależności od funkcji. Przy tak dużej firmie tych ludzi potrzeba sporo. Pamiętaj też, że dział IT to nie tylko podpięcie drukarki do Twojego komputera. To są serwery, serwisy firmowe, oprogramowanie wewnętrzne, które cały czas jest rozwijane i wiele, wiele innych. Budowy narzekają na IT, śmieszy mnie to. Połowa z Was nie potrafi się poruszać w KORAB. Lepiej patrzcie tym swoim dyrektorom, menadżerom i kierownikom na ręce - wieczne wyprowadzanie pieniędzy z firmy za pośrednictwem podwykonawców. Tutaj szukajcie oszczędności.

Jacuś
@Ciekawy

Wszystko pod kontrolą i na swoim miejscu ... jak co roku zwolnienia grupowe, podwyżki dla pupilków dyrektorów i BHP na 5+

@IT Skanska

A skąd Ty kolego wiesz, z czego sobie kolega sprawę zdaje a z czego nie ? Przestań szerzyć wyobrażenie o IT jak o kosmosie. Też mi tajemnice, serwer, drukarka, chmurka itp. itd. KORAB ? Obiektywnie popatrz jak to wygląda i jak działa a nie pisz tutaj głupot. Mamy XXI wiek, jakbyś się nie zorientował. I dajcie spokój z tymi blokadami na wszystko, bo cho*era czasami trzeba coś zrobić, co jest przydatne a się nie da, bo uprawnienia. Co do tego oskarżania o kradzieże, to chyba kolego nie miejsce na takie rzeczy. I nie są to "swoi" dyrektorowie kolego tylko dyrektorzy SKANSKA, jak wszyscy co tu pracują - pracownicy SKANSKA. Większość widzę nie ma bladego pojęcia o kulturze pracy w korporacji. A stawki jakie podajesz ? w d. się co niektórym już przewraca. To firma budowlana. Wiesz jak i na czym się zarabia w takiej firmie ?? Wiesz co jest podstawą działalności firmy budowlanej ?? Opisze Ci to na wzór trójcy świętej: Marketing Oferowanie, Realizacja, Obsługa Gwarancyjna. Ale masz klapki na oczach i rączki do siebie, nie zakumasz. I skończcie z tym obrzucaniem się błotem Widzę znów mamy zwolnienia i banda cykorów się będzie wytrząsać i udowadniać jak bardzo jest potrzebna, żenada.

IT Skanska
@Rakieta na marsa

Nie zrozumiałeś chyba mojej wypowiedzi. Chciałem tylko uświadomić m.in. Ciebie, że firma powołując własną komórkę IT postawiła na oszczędności. Uwierz mi, wiem coś o tym. Ja mogę pracować w firmie zewnętrznej świadczącej kompleksową obsługę IT korporacji w Polsce i za granicą - są takie. Ja zarobię tyle samo, albo więcej + firma zewnętrzna też będzie chciała wygenerować zyski, mieć biuro w biurowcu klasy premium, które wybuduje taka Skanska Property i zechce wynająć za maksymalną stawkę za m2 (taka jest polityka biznesu deweloperskiego), itp. To spowoduje, że przykładowo Skanska zamiast zatrudnić pracownika w swojej komórce IT z całkowitym kosztem dziennym powiedzmy 1000 zł/ pracownika (pensja, biurko, benefity itd) to zapłaci firmie zewnętrznej leciutko licząc 2000 netto za dniówkę podnajęcia jednego pracownika obsługi IT. Firma zewnętrzna będzie miała swoje struktury (bardziej rozbudowane) do utrzymania itd. To, że Skanska jest firmą budowlaną nie oznacza, że nie korzysta z usług IT, firm ochroniarskich, firm sprzątających i wielu innych usług. Jak budujesz miasteczko kontenerowe na budowie biurowca i wydajesz kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie za wynajem tych kontenerów, to już jest ok? To już nie razi po oczach? może lepiej kupić swoje kontenery i mieć je na lata? Usługa IT jest jak każda inna. Musisz to zrozumieć, bo irytujące jest wieczne narzekanie na IT. Ewentualnie można z korporacji budowlanej przenieść się do małej firmy JANUSZ-BUD gdzie nie ma kosztów IT, masz jeden kontener magazynowo-biurowy, sam sprzątasz, zero kosztów niezwiązanych z budową. Wtedy będzie lepiej?

Rumcajs
@Heniek

Najważniejsze, żeby panienki z księgowości ogarnęły trochę czeskiego, bo jak ktoś zapyta o "čistý odbyt", to skąd biudulki będą wiedziały, że chodzi o sprzedaż netto.

miki
@Rakieta na marsa

A w czym te blokady tobie przeszkadzają? Chyba w prywatach jakiś, bo normalnie da się pracować. Pamiętaj też, że nie wszyscy maja 30 parę latek są i starsi, którym IT często się przydaje.

@miki

Że co proszę ? Podstawowa znajomość komputera wystarcza do wykonywania obowiązków służbowych w SKANSKA. Ośmielę się stwierdzić, że w każdej firmie budowanej. Aplikacji trzeba się uczyć. Samodzielnie też można wystarczy właśnie (usunięte przez administratora) lub szkolenia online. A jak ktoś nie posiada takich kompetencji, powinien się dokształcić albo zmienić pracę. Firma budowlana, to nie firma specjalnej troski. Tu pracują inżynierowie. Przynajmniej powinni. PS. Prywata ? Zejdź na ziemie, bo odleciałeś.

Wyjadacz
@Rakieta na marsa

Chyba masz niewielkie doświadczenie w zawodzie. Budownictwo to nie tylko inżynierowie. Nie oni montują murują czy betonują. Wiedza fachowa cieśli monterów dekarzy czy murarzy jest podstawą każdej firmy. często też na placu budowy nie ma inżyniera a wiele spraw załatwiają majstrowie czy wręcz brygadziści, ludzie z ogromną wiedzą produkcyjną i nie koniecznie muszą znać aplikacje i inne nowinki.

@Wyjadacz

A jakie to ma znaczenie, co ja napisze o swoim doświadczeniu na tym portalu? Nawiazując do Twojego wpisu, każdy ma swoje zadania do wykonania, każdy powinien być dobry w tym co robi i maksymalnie wykorzystywać narzędzia i możliwości jakie ma. Każdy też powinien znać swoje miejsce i starać się rozumieć proces budowany a nie tylko o sobie myśleć a innych mieć za nic. Ludzie, których wymieniłeś oraz Ci, których nie wymieniłeś, jak najbardziej są ważni. Czy ktoś twierdził inaczej ? Najwyraźniej nie zwróciłeś uwagi na kontekst rozmowy, w którą się włączyłeś. Udanego weekendu.

gość

Rozpoczął się sezon na dozynki. Lecą wypowiedzenia.

Fishu Kielce

Tak czytam te żale i powiem szczerze ze ręce opadają. Przepracowalem w firmie 11 lat. Doszedłem wraz ze zwolnieniami grupowym 2 lata temu. Jak mozna oceniać tak zero jedynkowo firmę która w szczycie zatrudniają ponad 6000 pracowników ? Zaczynałem prace w biurze projektowym, nastepnie pracowałem jako inżynier budowy, majster, kierownik robót, kierownik budowy. Złego słowa nie powiem o firmie. Miałem przyjemnosc pracować ze wspaniałymi ludźmi. Nie było żadnego podpisywania, odnoszenia itd. To że ktoś ma zle doświadczenia i wylewa tu swoje żale, dowodzi tylko jego osobowości. Ponad 6000 osób zatrudnionych... Jeśli ktos oczekuje ze w takiej ilości osób.w jakims oddziale w czesci Polski nie znajdą się zespoły kierowane przez drobnych cwankiaczkow, to sugeruje się dobrze zastanowic (co innego ogólna strategia firmy...). Może po prostu popatrzmy każdy na siebie, co każdy zrobił albo raczej czego nie zrobił a teraz wylewa tu żale? Ja pracy szukac nie musiałem. Pozdrawiam grono branży budowlanej, szkoda własnego życia na te wszystkie płacze. Karawana życia jedzie dalej. Pozdrawiam Przemek.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.

Darek

Spokojnie, działamy dalej! Jesteśmy rozpędzeni i idziemy do przodu! Ja bardziej martwię się o kolegów, którzy nie są z Krakowa. My jesteśmy stąd i tutaj budujemy. No i my mamy bogate doświadczenie z Property, naszym najlepszym i lojalnym klientem.

Goldenboy
@Darek

Darek jesteś moim idolem , dzięki takim jak ty przynajmniej jest wesoło

Najpoważniejszą chyba wadą tej firmy są niesprawiedliwe wynagrodzenia pracowników, oparte nie na merytorycznej ocenie ale sympatiach i antypatiach osób decyzyjnych. A dalej za tym idzie wyścig szczurów i lansowanie się wielu jednostek kosztem pozostałych. Nie dochodziło by do tego gdyby na takie zachowania nie było przyzwolenia z góry a wynagrodzenia były by uzależnione od wiedzy i umiejętności a nie od lansowanie się (nic nie znaczące prezentacje, "puste" maile, donosy mające udowodnić "wierność",...) które nic nie wnosi do firmy a jedynie niszczy wartościowe jednostki a przez to i samą firmę... Takie błędne koło, którego nie chce lub nie potrafi zrozumieć kierownictwo. Jakoś dziwnie to wszystko wygląda w firmie z takim parciem na etykę i równouprawnienie ... Wstyd

ZIUTEK

Jeżeli w poprzedniej "fali" zwolnień grupowych, kryteria oceny były : przydatność danego stanowiska lub branży w danej lokalizacji, to o jakich kwalifikacjach rozmawiamy ?

dino

(usunięte przez administratora) zwalnia sie ludzi bez zwolnień grupowych którzy przepracowali dwadzieścia trzydzieści lat zostawili swoje zdrowie w firmie a po miesiącu robi sie zwolnienia grupowe a ludzie którzy mają retencje dalej sie im przedłuża normalne świństwo

maniek
@dino

Trzeba miec plecki:)Pozdro dla retencyjnych!

Szymon

Podwyższyli płacę 50 gr szał

Szymon

Podwyszki nawet są 50 gr szał

PMowie w miastach regionalnych

PieMowie w miastach regionalnych zachodniej Polski przerażeni. Z pięciu ma zostać dwóch, na dotychczasowy oddział. Zdziesiątkowani !

Poznaniak
@PMowie w miastach regionalnych

Raczej to nie możliwe - we Wrocławiu i Poznaniu maja sporo robót - tak słyszałem ja już w konkurencji tak wiec szczegółów nie znam

easyrider2202
@Poznaniak

dobrze ,że napisałeś ,że szczegółów nie znasz :-)

RUDY Mundek

Co tu tak cicho , boicie się, że jak się ktoś odezwie , to zwolnią , to raczej tak nie działa ....

rudy Mundek

"Darku" na Ciebie zawsze można liczyć .... Niestety jutro piątek po 15.07. oby wszyscy z Zespołu szczęśliwie przetrwali tę datę .....

Czesiek
@rudy Mundek

A czemu mamy nie przetrwać?

Darek
@rudy Mundek

Jeszcze będziemy kończyć H5. Zobaczysz.

rudy Mundek
@Czesiek

Słyszałeś coś o nowej "fali" zwolnień grupowych w SK. S.A. .....

Czesiek
@rudy Mundek

@rudy Mundek nie słyszałem, ale raczej mało prawdopodobne, żeby w obecnej sytuacji zwalniali.

Franek
@RUDY Mundek

Może to cisza przed burzą - kto wie?

Xxx
@rudy Mundek

Tak. 295 osób do zwolnienia do października.

JCB

A jak tam strategia z budowaniem miast? Zadziałała?

Budimex
@JCB

U nas rekrutują cały czas - fakt ze (usunięte przez administratora)ale przynajmniej wiadomo za co się robi!

Edmund

Skakała Łódź najlepiej dla firmy zwolnić wszystkich

Dzień dobry

190a Kodeks karny. „§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

@Dzień dobry

Przecież jest Komisja Etyki, mobingowa , w najgorszym razie można napisać do Centrali . Na pewno zareagują , odwagi .

Dzień dobry

Prześladowanie – zamierzone, czynne i ustawiczne wyrządzanie przykrości, nękanie, szykanowanie, dręczenie wybranych osób lub grup osób mające na celu ich upokorzenie lub wyniszczenie.

B.W.

Dziwna firma. Tyle w niej się mówi o etyce i przeciwdziałaniu dyskryminacji a firma postępuje nieetycznie z wieloma swoimi pracownikami dyskryminując ich na tle płacowym. Wstępują duże różnice w wynagrodzeniach za tą samą pracę. O wysokości wynagrodzenia często nie decydują wiedza, umiejętności i wyniki pracy tylko to czy ktoś kogoś lubi czy nie. Po co tylko te bajki o transparentności, przeciwdziałaniu dyskryminacji i etyce skoro część pracowników jest pozbawiona najważniejszego prawa (bo po to zostawia rodzinę, naraża swoje zdrowie życie i idzie pracować) do sprawiedliwego wynagradzania za pracę. Czy komuś są potrzebne do życia te bajki o równym traktowaniu wszystkich ras, narodowości, wyznań, upodobań seksualnych itd ... Z tym nigdy nie było problemu i takie tematy zastępcze nie są nikomu potrzebne. Bo tu czarnoskórych nikt nie prześladuje ... Proponuję skupić się na dziedzinach, w których rzeczywiście dochodzi do naruszeń etyki i dyskryminacji ...

do powyzszego
@B.W.

w czym problem, jest anonimowa linia do zglaszania uwag, itp Szwedzi traktuja ja bardzo powaznie

Zwolnienia grupowe sezon IV

Jak ma być dobrze w firmie, która z jednej strony ma sztab ludzi zajmujący się tylko i wyłącznie "etyką" w firmie a z drugiej skrajnie niesprawiedliwie wynagradza za pracę kadrę techniczną budów. Różnica w wynagrodzeniach osób na tych samych stanowiskach z bardzo podobnym stażem, doświadczeniem i kompetencjami w tych samych miejscowościach dochodzą do 35%.... bo ktoś kogoś bardziej lubi i ma takie widzi misie. Dział etyki jednak tego nie zauważa ... albo nie chce zauważać, bo tak jest wygodniej dla działu etyki i dyrekcji, która dzieli ludzi na tych bardziej i mniej lubianych i wg tego kryterium wynagradza. Kompetencje się tu nie liczą.

Obiektywnie
@Zwolnienia grupowe sezon IV

Moim zdaniem, system wynagrodzeń w S. sprzyja dyskryminacji. Jakie jest kryterium otrzymania na tym samym stanowisku wynagrodzenia w wysokości X albo w wysokości 2*X a nawet 2,5*X ? Ja nie wiem... Bo ktoś dłużej pracuje? Może jest z innego miasta? Przecież zakres obowiązków na tym samym stanowisku jest tożsamy. Według mnie, tak ogromne różnice w wynagrodzeniach to duża wada w S. Człowiek robi, co do niego należy. Robi to dobrze. Generalnie jest klepany po ramieniu i sobie myśli „ dlaczego nie otrzymuje wynagrodzenia w wysokości zbliżonej do górnej granicy tych wideł? No i nie wie. Można się czuć niedowartościowanym, dyskryminowanym. Ogromna rozbieżność w wynagrodzeniach i brak jasnych kryteriów otrzymania wyższego wynagrodzenia na danym stanowisku, to niedobra sytuacja.

Szaleństwo w biały dzień

Skanska SA wypłaca premie za ubiegły rok, bo czesciowo sprzedaje swoj sprzęt i nieruchomosci, wykazuje jak to mówią czarne liczby (czerwone to strata), tylko po to żeby przekroczyć warunek konieczny do wypłacenia premii, następnie wypłaca na początku 2go kwartału 2020 premię pracownikom, którzy są i którzy odeszli, ale pracowali do końca 2019, a następnie pod koniec 2go kwartalu 2020 oglasza zwolnienia grupowe(usunięte przez administratora) Budujemy straty ?

Pikolo
@Szaleństwo w biały dzień

Logicznie myślisz, to Cię doprowadzi do obłędu. Nie masz też, jak widać kompletu wiedzy. Zresztą, kto ma? Premie to pewnie efekt deklaracji i podpisanych papierów. SKANSKA się wywiązuje, jak zawsze. To ludzie na pewnych poziomach organizacji dają ciała. Efektów oczekiwanych widać nie ma. Ale też się zdziwiłem, choć narkotyki mi na myśl nie przyszły...tego bym nie obstawiał. Coś innego, ale narkotyki? Nie.

Ten
@Pikolo

To nie jest pytanie czy Skanska się wywiązuje. Z umów cywilno-prawnych na premie każdy się wywiązuje, bo w przeciwnym wypadku sąd. To jest kwestia sztucznego zawyżenia wyniku, ze jest na minimalnym plusie w 2019. Wystarczyło uczciwie oszacować, ze liczby nadal są czerwone (minus), zawiązać realne rezerwy i fikcyjny plus zobowiązujący do premii by nie nastąpił. Poza tym spisanie premii tez powinno być rozsądne, a nie z warunkiem zakończenia strat. To nie jest jeszcze powód do świętowania. W mojej ocenie ktos nad tym nie panuje.

M.

Firma specjalnej troski ... Żal na to patrzeć co tam się wyprawia ... W Polsce od kilku lat budowlane eldorado ... a w Skanska S.A. od pięciu lat co roku zwolnienia grupowe i co roku 300 000 000 zł straty .... Wszystkie firmy dbają i dobrze wynagradzają swój największy skarb - kadrę techniczną budowy i pracowników budowlanych ... a Ci zamiast tego w centrali tworzą chyba dla znajomków wirtualne stanowiska : manager ds przeprowadzek, manager do spraw rozwoju talentów, county manager, manager ds estetyki, manager ... a żeby mógł być manager to musi mieć zespół ... więc zatrudniają : koordynatora ds. .... itd itd itd ... Jest duża rotacja bo jak nie masz znajomości to po kliku latach pracy na budowie nie masz co liczyć na podwyżkę ... Ludzie z dużą wiedzą i doświadczeniem się zwalniają ... a na ich miejsce za ich wynagrodzenie + 30% przyjmują nowych, zielonych, co dobrze znają ... AutCADa ... Recepta na "sukces".

nic_smiesznego

A to co piszesz to ma być niby takie śmieszne, zabawne, dowcipne...? A... może ciekawe lub przynajmniej na temat, który to forum powinno poruszać? Bo jeśli masz coś małego to chyba fora Ci się pomyliły ...

CX

Zielona Limanowa lecą głowy,lecą głowy!

maniuś
@CX

Tak lecą ale nie tych co mają retencje,ci nie dostali papieru,przydupaski zawsze na górze tak juz było i tak bedzie w tej firmie;)

wicek
@maniuś

gościu jak tu nie byłeś od początku to się zastanów co bredzisz

Ciekawy
@CX

A jak po niedawnych zmianach organizacyjnych?

wiktor
@wicek

Fakt byłem chwile,może dwie i zauważylem to i owo np,że dwóch gosci tylko bije znaki i rozwozi zupy i tak codziennie :)

JCB

Ile % marży ujemnej?

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 25 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.