Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

Jbl

Skonczyliscie pięknie, jak na ubeckie (usunięte przez administratora) przystało Pamietajcie, że lubię klepać w tapczan. :) Zdrowych świąt, przychlasty :)

Pozdrawiam

Wy i te wasze struktury, wasze renomy hahahahah

Zaciekawiony

Coś więcej? Czym się skompromitowali?

A kto był tym ubekiem?

Pracownik z Rzeszowa

Rzeszów miał zniknąć a tam jeszcze pracują po znajomości już 2 lata na retencjach to jest kabaret

baniok
@Pracownik z Rzeszowa

Rzeszów rządzi i rządził bedzie,czy sie to komu podoba czy nie,widocznie ma predyspozycje do tego,jak ktos jest nieudolny to jego wina,zostają najlepsi z najlepszych taka jest kolej rzeczy!

bolek
@Pracownik z Rzeszowa

Retencja-bardzo dobra rzecz,oprócz korzysci finansowych posiada też moc uzdrawiania ze wszelkich chorób(90% ludzi praktycznie przestaje chorować a nawet ich zdrowie poprawia sie),tak,że korzysc podwójna,polecam każdemu!

nock
@baniok

zostali najlepsi zwlaszcza z marketingu i z rozliczeń budowy co doprowadzili rzeszow do ruiny. Najlepsi powinni mieć wykształcenie wyzsze i długi staz

baniok
@nock

Nieprawde prawisz jak ktos ma predyspozycje to może byc po podstawówce to i inżyniera przeskoczy,jak bystry jest.Nieważne,że mówi dialektem ze swojej wioski.

maniek
@bolek

Zgadza sie u nas był wysoki,bardzo wysoki odsetek ludzi notorycznie chorych,przyszedł jeden,chorował następny lub była kumulacja po kilku,schorzenia wszelakie mieli.Po wprowadzeniu retencji choroby samoistnie znikneły nastąpiło uzdrowienie,poprawa radykalna zdrowia.Dla osób które pracują uczciwie nie sciemniają retencja wcale nie jest zła.

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Operator

Po dzisiejszym zebraniu z zarządem nie ma wątpliwość OT raczej przestanie działać bo kto w delegacji będzie pracował po 8 godzin masakra ????

oty
@Operator

był sobie kiedyś jeden Walduś, co na palownicy robił. on potrafił robotę ustawić tak, że 8h się robiło. bo zaczynał o 10 i kończył o 18 :D ale godzin i tak 11 się pisało :D oj, przepraszam za pomyłkę - OT nie ma żadnej palownicy :D

Alex
@Operator

Najgorzej zniosła to kadra OT która przez wynik zerowy została pozbawiona kilku tysięcznych premii. Niektórzy się zagotowali trochę.

Alex
@Operator

Będą pracować za miskę ryżu. Trzeba powiedzieć żeby zacisnęli zęby rozbudzić w nich nadzieję na lepsze jutro a potem ich oczekiwania pomału wygaszać. Typowa strategia korporacyjna.

Byla pracownica

I nikt nie ma czasu ma wasze poniżanie ludzi, matoły

Roberto

Żona pracuje w tej firmie. Jeden kłębek nerw. Jest gnębiona przez szefostwo.

PW
@Roberto

Nagrać i od razu do prokuratury

PW
@PW

Nie ma się co bać Ja tak rozklepalem tam parę scierw

Były

Błysnęłaś ponad przeciętną inteligencja.

Czopek
@Roberto

Taka prawda. Awansują ludzie po znajomości, drapiący się wiecznie po genitaliach dyrektor z poziomem angielskiego na poziomie Kali Dać, Kali zrobić. Osoby z charakterem kompetencjami są marginalizowane lub zwalnianie, w firmie została tylko kasta i chłopcy do podawania kurtek.

Kto ma wiedzieć, ten wie

Za łamanie ludziom życia macie kwas na zawsze. Każdy kto był i każdy kto odszedł. Czy to energopol, czy to ppl. Czy teraz Polimex. Nikt rozsądny nie będzie z wami kradł. Padacie, jak muchy po deszczu. Jeden po drugim, jeden, po drugim...

????
@Kto ma wiedzieć, ten wie

To pisz na forach tych firm, które wymieniasz, kogo obchodzą wykręcone lody z czasów wielkiej pyty?

ZIUTEK

C(usunięte przez administratora) Po przeprowadzeniu czystki w Krakowie podobna wrócił (w nagrodę) na stare śmieci ...

Hil
@ZIUTEK

Chyba już kontynuuje zawrotną karierę poza strukturami firmy... :)

@Hil

Szkoda by było, to jest wybitna osobowość , Firma traci najlepszych .....

hulaj dusza

A w Łodzi trwają w najlepsze Dni Skanska 2019.(usunięte przez administratora) sukcesu w pełnej krasie. Nic nie się nie zmieniło. (usunięte przez administratora) Psy szczekają a karawana jedzie dalej, dwudniowe obrady a pomiędzy nimi (usunięte przez administratora). Ciekawe jakie będą koszta tego zjazdu (usunięte przez administratora)? (usunięte przez administratora)

Pracownica

Widzieliście p(usunięte przez administratora), jak kończy się poniżanie ludzi i zmuszanie ich do popełniania przestępstw?

teczowy
@Pracownica

możesz napisać coś więcej bo inni by też chcieli wiedzieć?

Oswobodzony

Na jednym z dużych spotkań firmy (ok. 300 osób) zaraz po przywitaniu kazali nam wstać i robić pajacyki. I tak te 300 osób zaczęło skakać i klaskać nad głową. To było jeda z bardziej żenujący chwil w moim życiu. Skakałem jak (usunięte przez administratora) i klaskałem nad głową robiąc przy tym wyrok nogami na zewnątrz, a razem ze mną bezmyślnie powtarzali to wszyscy na sali ku uciesze prowadzącej spotkanie. Teraz już takich rzeczy nie robię. A wy dalej robicie pajacyki?

@Oswobodzony

Teraz przechodzą na knedliczki .... Przynajmniej będziesz miał co wspominać .

Uhm
@Oswobodzony

A akcje znow w gore , juz 215. Eh malkontenci

@Uhm

Likwidacja oddziału w Polsce pomogła. Akcje wystrzeliły w górę.

@bzdura

Poczekajcie, poczekajcie, przed pierwszym upadkiem też były laury i akcje poszybowały w kosmos. Tylko, że za chwilę nie będzie już co sprzedawać. Akcje z A1 poszły? Poszły. Otaczarnie poszły? Poszły. Aahaaaa...

bob budowlany

Czy to prawda że firma choćby chciała to nie może w tym roku nikogo zwolnić?

Gabriela
@bob budowlany

No to mnie zdziwiłeś. Jestem teraz ciekawa, dlaczego w Skanska, choćby chciano, nie mogą w tym roku nikogo zwolnić. Może ktoś napisze coś więcej na ten temat. A Ty sam pracujesz w tej firmie?

@Gabriela

Zwolnienia grupowe były w ubiegłym roku, i tak jest z grupowymi, że nie można wdrożyć następnego procesu zwolnień w danym roku póki nie zakończy się poprzedni . Myślę , że ta sytuacja nie obowiązuje i zwalniać mogą, zawsze poza zwolnieniami grupowymi . Wiem, że pracownicy próbują się pocieszać, ale gra na przeczekanie moim zdaniem nic nie da . Jeśli ktoś jest w "kwiecie wieku" i ma do przepracowania kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, to niech korzysta z okazji i póki jest boom w budownictwie szuka innego pracodawcy. Moim zdaniem Skanska w dalszym ciągu będzie zawężać działalność na polskim rynku i zwalniać na różne sposoby pracowników .

Abrakadabra
@bob budowlany

Zwalnia tylko w ramach zwolnień indywidualnych.

@celyna

Generalnie masz rację, z tym że do ostatecznego rozstrzygnięcia pozostało prawdopodobnie około dwóch miesięcy, to już w tej chwili nie ma znaczenia czy ktoś podziękuje teraz czy chwilę później, może jedynie, że będzie miał dwa miechy przewagi nad masą ludzi, którą niedługo zwolnią, oczywiście to tylko moje takie dywagacje, bo tak naprawdę to nikt nic nie wie nawet na poziomie dyrektorów obszarów, może nie będzie tak źle...

Gruby z IT
@kolo

W warszawie bez zmian, kupują działki, oferują tematy, zatrudniają ludzi, raczej na małą skalę, ale zamykania oddziału to ja tu nie widzę.

Ziutek
@kolo

Jak nomen omen, w Czeskim filmie, nikt nic nie wie.....

lolek

Może wymienisz jakieś inwestycje w przygotowaniu , tak przykładowo , no chyba, że to w ramach dewizy "dobrego PMa " - nic nie mogę Dariusza ...

Lolek
@lolek

No właśnie Dareczku czekamy na informację, bo póki co oferowania nie ma - ani zespołu ani projektów... Konkurencja może spać spokojnie :)

bzdura

A dla którego inwestora budujecie?

JCB

A za co niby ma to CBA na głowie?

Przemek

Skanska naj bardziej (usunięte przez administratora) firma w jakiej pracowałem, męczą zwykłych pracownikuw bhp wysokimi mandatami za byle co . (usunięte przez administratora)

PJEGREG

Najnowsze informacje. Skanska Polska zostaje przekazana przez zarząd w Szwecji do likwidacji. Nie sprzyja rozwojowi biznesu w Polsce strata, która została wygenerowana w ostatnich latach. Akcjonariusze nie akceptują większych strat. Działanie zarządu podejmowane są tylko w ramach utrzymania zespołów na bieżących realizacjach, które należy za wszelką cenę dokończyć. System premiowy jest tylko przykrywką do utrzymania zespołów i nigdy nie zadziała. Utworzenie SCE jest kamuflarzem dla właściwego wizerunku w zakresie PR grupy Skanska i nieodstraszaniu klientów, który w tej chwili zaufali firmie i będzie służył wyłącznie spełnieniu celów na najbliższy rok i utrzymaniu realizacji kończących się kontraktów. Pracownicy nie otrzymają żadnych obiecywanych dodatków za realizacje. Tak są skonstruowane umowy, które umowami są tylko na papierze i nigdy nie zadziałają. Liczy się oszczędzenie jak największych budżetów na podwykonawcach i pokazanie akcjonariuszom ograniczania strat. Kto pozostał w grupie Skanska i ma swój rozum, od przyszłego miesiąca już tutaj nie będzie. Jest wiele innych wartościowych firm, które potrafią robić biznes. Szwedzi ponoszą klęskę w Polsce przez polskich cwaniaczków - pseudo menadzerów projektów i innych dyrektorów, którzy dawno z tej firmy uciekli!

@PJEGREG

Jakieś argumenty lub dowody potwierdzającą tę tezę dostaniemy? Skąd taki news?

Budowniczy
@Aga

Doświadczenie kilku ostatnich lat na to wskazuje. Mydlenie oczu i tyle. OBi leży i kwiczy.

@Budowniczy

Wygląda to wszystko bardzo niepewnie ale tu zostało ewidentnie powiedziane, że Szwecja chce zamknąć Polskę. Więc ciekawi mnie czy to tylko teoria czy faktyczne stanowisko firmy. Nowy prezes SCE twierdzi na spotkaniach, że zwolnień nie będzie ale może jak posiedzi trochę , zagłębi się szczegóły i uzna że np. taka drogówkę co nic nie ma, nie wygrywa i generuje koszty trzeba odciąć to zdanie zmieni i będzie się to nazywało restrukturyzacją i zmiana strategii w grupie SCE a nie zamykanie Skanska polska.

PJEGREG
@Aga

Czy po dzisiejszych newsach, które mogą przekazać osoby pracujące jeszcze w tej firmie wiele się wyjaśniło?

O jakich newsach mówisz?

@Aga

OBI Kraków jest na plusie, będzie premia.

Centrala
@OBI

Centrala jest na dużym plusie. Będzie premia.

WKS
@Centrala

Na największym plusie jest WKS.

OBI

Za tyle złego co zrobiła dawno powinno to nastapic,.

Aga

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

You
@PJEGREG

Co to za brednie! Pojęcia nie masz jaka jest sytuacja firmy. Przestań straszyć ludzi, którzy walczą o ta firmę. Zmień pracę...

OBI

Przyszła kryska na MATYSKA nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kuku

Tak zgadzam się, zwolnienia były personalne a nie według kryteriów.

Już na szczęście były

Tyle osób zwolnić bez mrugnięcia powieki, toż to firmy się będą o nią biły, żeby przeprowadziła u nich restrukturyzację

@PJEGREG

Skąd taka wiadomość ? Polska biznesowo połaczyła się z Czechami i bierze do realizacji nowe projekty. Możesz podać źródło informacjo bądź uzasadnić tą opinię .... ?

Maria

No w końcu!

@zainteresowany

>i bierze do realizacji nowe projekty. Wymień chociaż jeden, skoro głównym zadaniem działu ofertowania jest nic nie oferować. Siedzą i nic nie robią. Fajna robota na kilka miesięcy ale po jakimś czasie idzie zwariować z nudów.

Huzi
@zainteresowany

Chybaś się z(usunięte przez administratora)na łby pozamieniał. W Krakowie nie ma żadnego projektu w oferowaniu. Z resztą jak ma być, jak nie ma nikogo w oferowaniu?

@bzdura

Jeśli uważasz że ofeorwanie siedzi i nie oferuje to się właśnie wydało że pojęcia nie masz żadnego co się w firmie dzieje : )) z oczywistych powodów nie podam co oferują a co już wygrane (w OBI też) to można sobie sprawdzić. Piszesz tylko żeby coś pisać i żółć wylewać ...

PJGREG
@zainteresowany

To jak w PRLu... "wiem ale nie powiem" :) :) :) Ośmieszasz siebie i swoją firmę publicznie. Nie wiesz że za to czeka cię kara? :) :) :)

@zainteresowany

Napisałeś: "Polska biznesowo połączyła się z Czechami". Czysty piar. To oznacza że nie ma Skanska Polska. To degradacja. To jakby przekształcić National Geografic w dodatek do Dziennika Zachodniego i mówić że się połączyły dwa wydawnictwa w jedno.

Tyfuz_Plamizty

W Warszawie tona betonu spadła na auta, chodnik i ulice z 22 piętra. Nikt nie zginął bo akurat nikt nie przechodził. Straty na dzień dobry 300 tys zł. W złotówkach, o wizerunku nie wspominam. Oto sztandarowa budowa Generation Park. Zatrudniajcie dalej studentów zamiast doświadczonych spacjalistow, dalej zwalniajcie i trzymajcie w biurze fachowców od niewiadomych celów - PR, marketing, wizerunek, cyber Marian, hełm z antenką. Oto wasze priorytety. Dobrze ze juz dawno wziąłem rozwód z firmą z którą byłem związany przez blisko 11 lat...

i cyk, protokolik odbioru
@Tyfuz_Plamizty

współczuję zespołom realizacyjnym (tzn. tym z kadry co jeszcze wychodzą na budowę) kolejnych papierków do uzupełniania, odbiór... złącza węża? nie wiem czego, tylu jest w centrali, niech się wykazują :)

@Tyfuz_Plamizty

no dobrze że wziąłeś ten rozwód bo teraz tych strat na dzień dobry jest dużo mniej : )) To wypadek z którego nie ma co się śmiać, mogło być poważnie, a wypadki zdażają się na najlepszych i najdroższych budowach, powstają z różnych przyczyn ale logo nie ma tu nic wspólnego.

Tyfuz_Plamizty
@zainteresowany

To Szwed ci jeszcze nie powiedział, że ma być ZERO wypadków?! Jak śmiesz pisać, że wypadki się zdarzają?!

Wszyscy się z was śmieją

Gdzie wasza renoma? Hahah

Darek
@Wszyscy się z was śmieją

Kraków OBO ma najlepszą renomę!

....
@Darek

G. ma a nie renomę. Budujecie Dareczku dla spółki siostrzanej "Skanska Property" za ponadrynkowe stawki. Jak się czeski szwed połapie to was kopnie w (usunięte przez administratora) i sprzeda te budowy komuś po cenach rynkowych, choćby BX albo jakiś lokalny "Janusz".

celyna

"Darku" podobno Wszyscy Święci z Firmy zjechali do Krakowa, pewnie Ty i Twój zespół dostaniecie specjalne odznaczenia za wybitne osiągnięcia , no i oczywiście wczasy w Bułgarii dla każdego .....

@Darek

A OBI Kraków jaką ma renomę?

@JCB

Gorzej być nie może. Kolejne zwolnienia grupowe nadciągają.

No i cała tajemnica "sukcesu" OBI

JCB

Czy mają jakieś nowe projekty?

@Wszyscy się z was śmieją

Ponoć w najbliższym czasie mają być redukcje w Funkcjach Wsparcia i to mają zwalniać nie tych speców od "komunikacji" i PR a inżynierów, w związku z kolejną reorganizacją firmy (Skanska Central Europe). Cała Skanska...:-(

@kolo

Szefowa Hr-u zapomniała w jakiej firmie pracuje i zrobiła z niej agencję PR-ową . Najważniejsze Road-showy i wywiady, ankiety i spotkania. Dobrze że kasa płynie ze Sztokholmu to pensyjka jest.

@kolo

Nie siej defetyzmu, ostatnio byli w Krakowie Najjaśniejsi Prezesi, i zapewnili , że wszystko jest w jak najlepszym porządku i żadnej restrukturyzacji i zwolnień absolutnie nie będzie !!! Chyba nie podważasz prawdomówności tych firmowych autorytetów ???

@celyna

A tak masz rację...zapomniałem...no skoro takie autorytety tak twierdzą to chyba jakieś plotki słyszałem :-)

Budapeszt

Dwa najlepsze zespoły były w OBO Katowice (Tatuś i Bosy) i co zrobiono z tymi zespołami jedni działają dalej w Anna Bud a drudzy w Promusie i tak tylko zapytam Dareczku kto od tego czasu co wygrał ? A więc Darku zastanów się i daj na luz oki.

Emka
@kolo

Sam sobie przeczysz gdzie w funkcji wsparcia pracuja inzynierowie.....żal

@Emka

Zakładając, że zespoły ofertowe i np. zespół BIM, planowania i zarządzania projektowaniem to nie funkcje wsparcia to masz rację, ja już sam nie wiem co jest funkcją wsparcia w tej firmie a co niej jest, pogubiłem się.

O

Tyle Skanskowych gwiazd w Energopolu... udało im się i tam odnieść sukces :D

Gargamel
@O

Zwłaszcza Sztruks.

Ryszard
@O

A kto jest w energopolu z Skanska?

@Ryszard

Ponoć Ramski

Akcje firmy w gore wczoraj 207 , widac odbicie od dna (jeszcze niedawno ok 140) Kto pozostal nie ma na co narzekac. Czasem lepiej poczytac komentarze tych ktorym zalezy na nowym rozdaniu, a nie malkontentow ktorzy wylewaja zale po (niestety przeprowadzonym malo profesjonalnie) zwolnieniu/odejsciu z firmy

Easyrider

Wiesz co piszesz? Jakie perspektywy ma p-ń ,wrocek ? co będą robili ,jakie tematy? jeśli ktoś myśli to tylko rekomendacja -sprzedaj -pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 169.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 151, z czego 25 to opinie pozytywne, 94 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.
2.1/5 Na podstawie 1091 ocen.

Skanska S.A.