Ghelamco Poland

2.3 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Ghelamco Poland

anonim Nowy wpis
Były pracownik

(usunięte przez administratora)

VH Nowy wpis
Inne

O kurza twarz! Mocne słowa. Z jakimi więc sytuacjami mógłbym się zetknąć w tej firmie, jakie zachowania są podstawą Twojej oceny?

Zadowolony pracownik Nowy wpis
Pracownik
@VH

Raczej wszystko zależy od własnego podejścia. Należy być zadowolonym wtedy wszystko idzie po Twojej myśli. Nie wierz w te złe opinie, bo pisane są przez tych słabszych, którym widocznie tu nie idzie. Ci lepsi dostają awanse, a przeciętniaki tylko narzekają. Tak już jest. Jestem najlepszym przykładem - od zera do bohatera. Na 41 piętrze jest super, przede wszystkim widoki i kawa. Zarząd też jest super:)

Tatiana Nowy wpis
Inne
@Zadowolony pracownik

O tych widokach i kawie opinie już widziałam parę miesięcy temu. widok pewnie zależny od pory roku a co z kawa? Wciąż ta sama? Co do tych słabości jeszcze, które przypisujesz tym którzy nie dali rady, to są jakieś konkretne szkolenia, żeby dało rade się jakoś podciągnąć?

Pytanie
 Pytanie

Czy Ghelamco Poland oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Łukasz
Inne

Dali ogłoszenie dla stażysty w dziale prawnym (młodszego prawnika) na zlecenie w pełnym wymiarze czasu. Piszą, że to na kilka miesięcy i że płacą. Tylko, ile i czy przewidują późniejsze zatrudnienie?

Zadowolony pracownik
Pracownik
@Łukasz

Jak nie przedłużą to i tak warto, choćby dla samych widoków i pysznej kawy:)))

Pęczak

Jakiś wysyp dobrych opinii, więc chyba hr wziął się za ich dodawanie ewentualnie ktoś kto nie pracował gdzieś indziej. Wystarczy pogadać z ludźmi na korytarzu, gdzie 90 procent osób narzeka na organizację. Pracuję tu dlatego, że płynie pensja, a ja mam czas dla siebie, ale ile można

Nowy
@Pęczak

Planuję zatrudnić się w Ghelamco i bardzo mnie to interesuje. Czy możesz napisać więcej na ten temat? 90% osób narzeka na organizację? organizację czego? 90% z ilu osób? Z tego co wiem, to w Ghelamco pracuje kilkaset osób. Z iloma osobami rozmawiałeś? "Zasięgnąłem języka" na temat Ghelamco i opinie są raczej pozytywne. Oczywiście w każdej firmie zawsze znajda się osoby niezadowolone, ale informacja o 90% narzekających wydaje się całkowicie nierealna.

1
Tanajno
@Nowy

Zapraszam, zobaczysz. Ghelamco warto mieć w CV, natomiast zobaczysz na miejscu. Ciężko tu opisać coś więcej. Nie jest to najgorsza robota na świecie, nie jest też nawet straszna, ale albo będziesz przymykać na różne rzeczy, o których nie chcę pisać, albo odejdziesz po 2 latach albo będziesz jednym z narzekających

pracownik 6 lat
Pracownik
@Tanajno

Marudzą tylko ci, co nie mają odwagi odejść i znaleźć cudownego pracodawcy. Wszystkim nie da się dogodzić. Z L41 widać ile miejsc pracy czeka na ciebie, idź i nie marudź. Mi się podoba.

Zadowolony pracownik
Pracownik
 Pytanie
@pracownik 6 lat

Czy wiesz że odpowiadasz na post sprzed roku? Ale fakt z L41 są piękne widoki:))) No i oczywiście pyszna kawa:)))

pracownik 6 lat
Pracownik
@Zadowolony pracownik

:) nie ma znaczenia, rok w tej firmie mija tak szybko jakby to było wczoraj. Dzieje się i jest OK.

Pytanie
Kandydat
 Pytanie
@pracownik 6 lat

Jak przekonałeś rodziców żeby pracować w Ghelamco? ? Czy to jest zgodne z kodeksem pracy żeby w tym wieku pracować? ?

1
Aneta
Inne
@pracownik 6 lat

Aha, czyli twoim zdaniem nie ma co narzekać. Ale przyznam że twoje podejście trochę mi się nie podoba, twoje rady to takie coś w stylu zmień pracę weź kredyt. A co takiego tam fajnego w sumie jest? :P

Stary Ksiegowy
Pracownik
@Pęczak

Ciesz się że jesteś pracownikiem. Jak byś był podwykonawcą płynęła by ci tylko łza z oka a nie kasa.

Karol W.
Były pracownik
@Pęczak

Standard. Organizacja może być beznadziejna. Firma i tak da sobie radę. Rękoma i portfelem podwykonawców. Można iść na piwo. Jak inżynierowie nie dadzą rady to prawnicy nadrobią.

Koleś
Pracownik
@Pytanie

Jak zwykle poza krawędzią

Koleś
Pracownik
@Pęczak

Standard. zakrzywianie rzeczywistości ale cel zawsze osiągnięty

Kolo
Były pracownik
 Pytanie
@Tanajno

Ile się zarabia jak się łączy kompetencje HR i PR? ????

 Rozmowa kwalifikacyjna
Czy po rozmowie w Ghelamco Poland rekruter odezwał się do Ciebie z informacją zwrotną? Po jakim czasie to nastąpiło? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi.
Aneta
Inne

Hej, piszę w sprawie oferty UX / UI designer, ile ma szanse zarobić teraz junior z dwuletnim doświadczeniem? Zwolniłam się z ostatniej firmy po dwóch latach i chciałam spytać, jak to tutaj wygląda, może to będzie dobra alternatywa.

były pracownik
Były pracownik

Ghelamco to specyficzna firma. Owszem, projekty są prestiżowe, benefity i dodatki różnorodne i, przynajmniej za moich czasów, pensja zawsze na czas. Natomiast prawdą jest też to, co ktoś napisał wcześniej dotyczące sposobu traktowania ludzi. Faktycznie, nawet na kierowniczym stanowisku masz niewiele do powiedzenia, tzn. możesz wyrazić swoje zdanie, ale jeśli się nie spodoba to spory minus i już tracisz jako pracownik. Decydują dyrektorzy, nie zważając na zdanie zespołu. Narzucają terminy, dodatkową pracę a sami biorą urlop. Brak porozumienia między działami już na najwyższych szczeblach. Zgadzam się także z traktowaniem przez Belgów (może tylko "tych") jako tanią siłę roboczą. Wiem jak pracuje się z Holendrami, Chińczykami, Niemcami, Francuzami, Anglikami i tu było najgorzej pod tym względem. Nierzadko takie podejście przekłada się na podejście managerów, którzy nie potrafią pracować z ludźmi, a co dopiero nimi zarządzać i o nich zadbać. To jest praca na chwilę, bo można złapać doświadczenie w takiej organizacji, ale ani nie pozwala na rozwój, samodzielność ani spokój i miłą atmosferę. Tu się przychodzi tylko do pracy i nikomu wcale nie zależy aby tą pracę lubić. Tu nie szuka się pracowników jako indywidualnych ludzi, którzy mają swoje pasje i zainteresowania, tylko ludzi do roboty, którzy lepiej aby nie mówili nic o sobie bo nikogo to nie interesuje. Takie książkowe korpo.

Zadowolony pracownik
Pracownik
 Rekomendacja
@były pracownik

Myślę że nie doceniłeś całkowicie pracy tutaj. Może nie ma już owoców i masaży ale nadal mamy piękne widoki i pyszną kawę:) Trzeba do podchodzić do życia pozytywnie i delektować się tymi widokami:) Ps. A pensja zawsze jest na czas!

Do sedna
Były pracownik
@Zadowolony pracownik

Tak bo do pracy przychodzi się żeby popatrzeć przez okno i napic się kawy, tylko do takich firm wysyłam cv Haha

pracownik 6 lat
Pracownik
@Zadowolony pracownik

racja, wiadomo wszędzie można narzekać i szukać dziury w całości, ale wg mnie Ghelamco to dobry pracodawca. Biznes wiadomo, ale atmosferę można stworzyć super. Pracują świetni ludzie, bardzo doświadczeni. Jest OK.

Pan X
Inne
@Do sedna

Piękne ????

anonim
 Pytanie

(usunięte przez administratora)

Karol W.
Były pracownik

Nie ma żadnej. Cel uświęca środki

Koleś
Pracownik

Cel jest jeden i uświęca środki $$$$$$$$$

Pracownik
Pracownik

Najlepsza praca jaką miałam. Wszystko było ok. Człowiek czuł się doceniony. Może miałam szczęście i trafiłam pod dobre skrzydła. Nie wiem jak było gdzieś indziej. Pozostał żal że dłużej nie mogłam tam pracować Ale wirus popsuł plany wielu osobom. Sercem z GH zawsze! Serdecznie pozdrawiam wszystkich z którymi pracowałam.

2
T
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Czemu odeszłaś z komercji?

Karol W.
Inne
@Pracownik

Tylko prawda, cała prawda, jedyna prawdziwie prawdziwa prawda )) tylko prawda nas wyzwoli

Koleś
Pracownik
@Pracownik

Sercem z HR a nie GH chyba )))))

1
Łukasz
Pracownik

Beznadziejna firma

Adrian
Inne
@Łukasz

Czemu tak piszesz? Spotkało cie coś złego, czy warunki zatrudnienia ci zupełnie nie odpowiadały? Warto dodać trochę szczegółów żebym wiedział, czy aplikować, czy nie.

Justyna
Inne
@Łukasz

Bo? Napisz coś więcej a nie 2 słowa... Skąd się wzięła taka opinia? Jesteś zawiedziony zarobkami czy co?

zzz
Pracownik
@Adrian

Zatrudnij sie to sie dowiesz

Justyna
Inne
@zzz

Co to jest za gadanie? Pisze to dzieciak czy dorosły człowiek? Miałeś czas na pisanie bezsensownego komentarza to mogłeś naskrobać kulturalną odpowiedź. Gościu grzecznie pytał.

Robi
Były pracownik
@Adrian

Warunki są takie że nie każdemu odpowiadają. Na przeczekanie ok.

Stary Ksiegowy
Były pracownik
@Łukasz

To jest firma która buduje najwyższe budynki w Warszawie w najlepszych lokalizacjach. Popatrz ile płacą podatków w Polsce ..! Dobrej zabawy

ekspracownik
Były pracownik

Na rozmowach rekrutacyjnych umniejszają obowiązki. Po zatrudnieniu okazuje się, że jesteś o stanowisko wyżej w szczeblach firmy. Jak będziecie negocjować warunki umowy, to pamiętajcie, że będziecie wykonywać dwa razy więcej niż Wam opowiadają.

pracownik 6 lat
Pracownik
@ekspracownik

Bzdura, nie spotkałem się z czymś takim. Mi pracuje się bardzo dobrze, obowiązki można negocjować w trakcie pracy. Nie ma żadnej presji, trzeba robić swoje.

Zadowolony pracownik
Pracownik
@pracownik 6 lat

Fakt, wszystko jest na luzie, bez spiny jak w innych korporacjach, a i pakiet benefitów jest ogromny. No i te widoki i kawa... Moja rada: trzeba być pozytywnie nastawionym, a nie negatywnie to wszystko idzie gładko i da się dogadać z każdym. A jak wrócą masaże i owocowe środy to na pewno posypie się tu milion pozytywnych komentarzy!

Adrian
Inne
@Zadowolony pracownik

Widać, że ty masz pozytywne podejście. Nie słyszałem nigdy, żeby masaż był wliczany do benefitów. Zainteresowałeś mnie. Napiszesz o co dokładnie z tym chodzi???

ekspracownik
Były pracownik
@pracownik 6 lat

to też zależy od przełożonego. Jak ja poszedłem do mojego przełożonego po podwyżkę, bo na rozmowie rekrutacyjnej mówił, że będę miał mniej obowiązków niż się okazało w rzeczywistości, to zapytał mnie o dwie rzeczy: 1. ile mam lat doświadczenia w branży 2. ile mam teraz wynagrodzenia Po moich odpowiedziach na te dwa pytania odpowiedział mi "to ci wystarczy" i obrócił się w stronę monitora.

Ada
Były pracownik
@Adrian

Były masaże raz w miesiącu. Przychodziła pani która sadza na fotelu i masuje Cię przez ubranie 20 minut. Dla mnie średnia przyjemność

pracownik
Pracownik
@Ada

„de gustibus non est disputandum” - dla jednego średnia a dla wielu innych bardzo duża przyjemność. Osobiście nie spotkałem się z opinią, że masaże komuś się nie podobają. Słyszałem tylko pozytywne opinie na ten temat. I nie pamietam dokładnie, ale wydaje mi się, że masaże były dostępne częściej.

Były pracownik
Były pracownik
@ekspracownik

Prawda u mnie było identycznie

TPP- instal
Były pracownik
@ekspracownik

Standard. Firny budowlane wykonują dwa razy więcej niż mają w kontrakcie a dostają dwa razy mniej zapłaty niż się należy

Zofia
Inne
@TPP- instal

Jak to? Dostają mniej niż w umowie mają wpisane? Czy nie ma stawki w umowie? Dlaczego tak obcinają połowę?

Aga
Pracownik
@pracownik

Do nas te wątpliwe przyjemności nie dotarły niestety. Może za niskie progi

Podwykonawca K.P
Były pracownik
 Pytanie
@pracownik 6 lat

A czym się zajmujesz? Pewnie płatnościami że jest ci dobrze jak robisz swoje

Podwykonawca
Były pracownik
@ekspracownik

Standard. Wzór widzę ten sam. Dwa razy więcej obowiązków kasy mniej. To samo robią z firmami które dla nich pracują.

Podwykonawca
Były pracownik

Angażują małe i średnie firmy bo inne Korpo nie dały by sobie robić tego co wyprawiają z tymi mniejszymi. Mają super prawników i super umowy. Nie ma opcji na płatności w czasie. Jak chcą nie zapłacić to zawsze coś wymyślą. Protokoły to zachcianki inżynierów traktują jako nagrodę. Nie ma z kim rozmawiać bo za wysokie progi a na budowach ci mówią że nic nie mogą bo góra rządzi.

Pracownik
Pracownik

Ogólnie firma jest OK. Ma oczywiście słabe punkty, ale przeważają te dobre.

Maja
Inne
@Pracownik

Z tymi minusami i plusami nawiązujesz do niedawnej opinii czy masz jakieś swoje do doprecyzowania?

Aga
Pracownik
 Pytanie
@Pracownik

Ile otrzymujesz zapłaty za ten pozytywny komentarz?

Podwykonawca K.P
Były pracownik
 Pytanie
@Pracownik

A jakie są te dobre? Wysokie budynki i patrzenie z góry na świat?

Administrator

Ghelamco Poland prowadzi rekrutacje w miejscowości Warszawa. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków zatrudnienia?

Aga
Były pracownik
@Administrator

Sama sobie odpowiedziałaś w ostatnim pytaniu ???? czego spodziewać się NA STRACIE - odp : straty

Podwykonawca K.P
Pracownik
@Aga

Cała ta firna to tylko strata

Podwykonawca K.P
Były pracownik

Ta Firma to jedna wielka katastrofa. Nie można niczego ustalić z żadnym z inżynierów ani kierowników bo się kłócą sami miedzy soba i bojąc się odpowiedzialności robią winnych z wykonawców. Nie widziałem takiego chaosu na żadnej budowie. Płatności w terminie może mają tylko zaprzyjaźnione firmy bo my nigdy nie dostaliśmy pieniędzy na czas i zawsze okrojony każdy przerób.

Wykidajlo
Były pracownik

Hej, Pracowałem w Ghelamco ładnych parę lat w dziale technicznym i moja opinia jest ogólnie pozytywna. Poniżej moje subiektywne plusy i minusy. + Wysoka kultura korporacyjna + OK pakiet benefitów + niezłe zarobki, (piszę z perspektywy sprzed 2-3 lat, choć ostatnio słyszałem, że Ghelamco przestało już przewyższać stawki rynkowe) + możliwość pracy przy ciekawych i prestiżowych projektach - Spire, HUB, Unit - naprawdę fajne tematy, na których można się wiele nauczyć + niezależność w prowadzeniu swoich tematów (choć też wiem, że zależy to od zespołu i PMa) + genialni ludzie i imprezy (pozdrowienia dla ekipy z Bellony). To subiektywnie, nie każdy jest taką formą aktywności zainteresowany :) - Słabe godziny pracy - 43 h/tydz w biurze technicznym i 48 h/tydz na budowie - chodź w budownictwie, wiadomo bywa gorzej - brak płatnych nadgodzin (można odbierać, ale to też zależy od kierownika) - dużo podwykonawców z ”nadania”, którzy czują się pewniej od Ciebie i de facto (usunięte przez administratora) możesz im zrobić bo są poustawiani na górze - ”Góra”, która narzuca często nierealne terminy/cele/budżety. Ale tak to już chyba niestety działa w tej branży

Zuzanna
Inne
@Wykidajlo

wymienisz cos z pakietu benefitow, co dokladnie dostaje pracownik ? rozumiem ze pewnie multisport, opieka medyczna, cos wiecej ?

Pytanie
 Pytanie

Czy Ghelamco Poland organizuje staże dla studentów?

antek
Pracownik
@Pytanie

Tak, jak jesteś studentem i masz znajomego na wysokim stanowisku w firmie

Magda
Kandydat
 Pytanie

Czy w ghelamco jest możliwość pracy zdalnej albo chociaż hybrydowej?

Justyna
Inne
@Magda

Chcesz się zatrudniać? Też jestem ciekawa, bardzo by mi pasowała praca zdalna :)

Zosia
Pracownik

2 lata bez premii i podwyżek, nie polecam.

Justyna
Inne
@Zosia

Czym to jest spowodowane? Starałaś się o to? Czasami trzeba zawalczyć o swoje, upomnieć się. Nikt ot tak Ci premii nie da.

Pytanie
 Pytanie

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Ghelamco Poland?

odp
@Pytanie

umowa o pracę

A
@odp

3 razy dostajesz umowę na czas określony, dopiero po 3 umowach dostajesz na czas nieokreślony

pracownik 6 lat
Pracownik
@A

ja drugą umowę dostałem od razu na czas nieokreślony, po 3 miesiącach.

Zadowolony pracownik
Pracownik
@pracownik 6 lat

U mnie również od razu wynegocjowana stała umowa bez żadnych problemów:)

Justyna
Inne
@Zadowolony pracownik

No i pięknie! Jak sobie wynegocjujesz to masz! A jak tylko kiwasz głową to nie ma co liczyć na więcej.

1
Były
Były pracownik
 Pytanie

Łukasz, czy Ghelamco coś będzie realizowało w tym roku?

Łukasz
Pracownik
@Były

Nie

Były
Były pracownik
 Pytanie
@Łukasz

O której wpadłeś dzis do pracy?

Zostaw merytoryczną opinię o Ghelamco Poland - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Ghelamco Poland?

    Zobacz opinie na temat firmy Ghelamco Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Ghelamco Poland?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Ghelamco Poland
Przejdź do nowych opinii