Opinie o skanska.pl - Skanska S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Skanska S.A.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Skanska S.A. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Skanska S.A. w Warszawa Gen. Józefa Zajączka 9

Zdenek Kwinto

To se howoszi radio praha my se ne boimy jeno mamy stracha Hahaha. To nie tak miało byc ! To u nas miała byc centrala Europy . Tak nam mówili Roman Krzysio Piotruś maliniak . Gdzie oni teraz sa? Jak nam to wytłumaczą ?

Budowniczy
@Zdenek Kwinto

Miasta wybudowane, teraz będziemy budować Państwa. Jeszcze nie zrozumiałeś jak Ci tłumaczyli. Przecież było badanie zaangażowania i diagnozy menadżerskie i premie za miękkie cele gdy wyników nie miałeś . Czas sprzątać biurko .

@Budowniczy

Potem są jeszcze kontynenty, planety, galaktyki , aż do nieskończoności , sporo jeszcze zostało do zbudowania ......

I kto by to pomyślał
@Zdenek Kwinto

Wiwat czeski Szwed w Polsce ! Ja lubić knedle, bramborki i piwo kozel. A skoda to najlepsi auto na wszechświecie .

Grupówki

Cześć Czy to prawda, że szykują się po raz kolejny zwolnienia grupowe?

pokemon

Tak będą we wrześniu.

@pokemon

U nas w Krakowie nie będzie zwolnień! Chyba że ktoś dobrowolnie będzie chciał odejść. W takim przypadku otrzyma sowitą odprawę.

Wacław
@pokemon

Jakieś przecieki czy tylko przypuszczenia ?

Ten moment..
@Wacław

.. Kiedy masz rozmowe z szefem o awansie i bardziej opłaca się wziąć umowę na stałe niż podwyżkę... Pdk

Zadowolony
@Grupówki

Po co wypisujesz takie brednie. Przecież firma odzyskała rentowność i wszystko idzie w dobra stronę. Jeszcze z rok i Skanska znowu zacznie przyjmować ludzi do pracy. O jakich zwolnieniach głupcze piszesz, pewnie żal (usunięte przez administratora) ściska ze już Cię nie ma tutaj i zamieszanie próbujesz wprowadzić ....

poinformowany

W Krakowie będą.

Grupówki
@Grupówki

@zadowolony No wlasnie pracuje w tej firmie i slyszalem, ze na przełomie września/października znow ma sie cos zadziac....

Adrian
@Zadowolony

To dobrze, że firma coraz lepiej prosperuje, jednak sporo osób pisze o zwolnieniach. Ty jednak uważasz, że ich nie będzie. Czy w związku z dobrą sytuacją finansową pracodawcy można liczyć na podwyżki lub premie? Jaka jest obecnie wysokość wynagrodzenia i czy uważasz ją za zadowalającą? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Darek

Tomek, przestań podszywać się pod Darka, to już jest niesmaczne, tchó.rzu.

Radosław Rumian
@Grupówki

Popatrz na portfel zamówień i policz ile do tego trzeba ludzi. Wniosek jest oczywisty.

@Grupówki

Pewnie w ramach programu "Budujemy TOY TOYE " na wsiach ...

ZIUTEK

Brawo (usunięte przez administratora)ksywa "nic nie mogę " może być tylko jeden !!!

@Darek

Takie pytanie : Czym zajmą się zespoły budujące muzeum w Oświęcimiu i Archiwum narodowe w Krakowie , bo nic nie oferujecie, tylko pytam ...

Radosław Rumian
@ZIUTEK

tym samym co zespoły kończące H5 AB.

Występ
@Grupówki

Po występie P. CH. I informacji o konieczności cięć kosztow ogólnych chyba wszystko jest jasne

Wytrwały
@Adrian

To jest wielki początek odbudowy firmy, wierzę, że będą premie i podwyżki pod czeskim przywództwem, konsolidacja sił w Pradze i podbój rynków Central Europe, w których będziemy budować miasta i inne obiekty dla wybranych i wyselekcjonowanych klientów (ale tylko tych dobrych) dla których możemy budować wyselekcjonowane dobre projekty zgodne z naszą polityką - nareszcie przełomowy ruch i dobre wiadomości! Premie muszą być dla tych co zostali - myślę że nie małe bo retencje za odejście były duże zatem Ci co dalej są na pokładzie z okazji konsolidacji powinni dostać coś na zachętę i do wzmocnienia zaangażowania. Jestem pozytywnie nastawiony do nowych wyzwań, a projekty te dobre się pojawią przy takim przegrupowaniu sił!!!!

Jaaaaaaa
@Wytrwały

Ale żeś teraz doje*ał. Chyba jesteś nowym nabytkiem firmy na praktykach studenckich....????. Już potrafili sprać mózg hahahaha

J
@Jaaaaaaa

Z daleka jedzie sarkazmem

@Wytrwały

Rozumiem, że ten (usunięte przez administratora)to aluzja do "Ucha prezesa" myślę, że mała panika zapanowała w kręgach zarządzających, bo teraz z trzech stanowisk trzeba zrobić jedno, a nowy prezes to brat Czech, a nie Polak ......

@Wytrwały

Dokładnie! CI co zostali wygrali życie. Mamy teraz mniejsze zespoły, pozbyliśmy się nierobów, więc będą sowite podwyżki. Będę się starał o dodatkowe premię dla naszego OBO Kraków :)

OBI
@Wytrwały

A za co te premie i podwyżki dostaniemy? Jak na razie, to możemy dostać wypowiedzenie do podpisu bo siedząc na (usunięte przez administratora) bez kontraktów generujemy tylko koszty które pogrążają jeszcze bardziej firmę. Nie wiem czy wiesz ale firma budowlana wypracowuje zyski na budowie czyli kontraktach, których my akurat obecnie nie posiadamy( oprócz tych stratnych). Także nie rozumiem Twojego wpisu o tym ze należą się nam podwyżki i premie. Ludzie którzy odeszli dostali Retencje, odprawy itd. A teraz pracują w innych firmach za stawki, które na rynku są o 40% wyższe niż u Nas. Wygrali na loterii. A Nas firma zmobilizuje gadaniem ze jesteśmy liderem firm budowlanych i każe pracować za grosze.

????
@Darek

Dodatkowe premie? Czyli już jakaś dostałeś ? A Te nieroby dokończyli budowy i dlatego teraz możesz sobie siedzieć na 4 literach i czekać spokojnie na wypowiedzenie. Czekaj Daruś na te sowite podwyżki może zastanie Cię emerytura - powodzenia

ZIUTEK

Obserwujemy tu ciekawą metamorfozę Dariusz "nic nie mogę" przeistacza się w Dariusza Wszechmocnego, prawie jak w Dziadach , jeśli ktoś z lemingów czytał .....

Mundek

No to macie Central Park, jeszcze tylko szybki kurs Czeskiego i do boju, ciekawy jaki stan ludzki w tych trzech krajach...

Lutek
@Mundek

Czyżby miasta już wybudowane?

Dziwisz sie ?
@Mundek

tak zle i tak nie dobrze

Brown

...no i „sprzedali” Polskę. Teraz mamy już Skanska Central Europe :) Oby na lepsze to wyszło.

Celyna
@Brown

Na pewno w mocno okrojonym składzie...

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Skanska S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
celyna

Podobno PEKABEX ma coś budować dla Skanska w Szwecji, dziwne , że nie przesunęli kilku najwybitniejszych orłów z OBO Kraków , oczywiście na czele z Dario Pierwszym "nic nie mogę " Wielkim .....

@celyna

Proszę bez wycieczek osobistych! OBO Kraków działa prężnie, jako jedni z nielicznych w tej firmie jesteśmy na +. Proponuję zabrać się do pracy!

Wszyscy się z was śmieją

Robicie ludziom przykrość osmieszajac ich i wysyłając ich później w świat. Zresztą świat nas kocha, a was nienawidzi. To już nie te czasy wy ubeckie pedały, żeby robić takie rzeczy. Jeśli ktoś skasuje ten post, z miejsca idę do prokuratury.

Bla bla bla

Apfffgll pff . a ja pije wod. Napoje znaczy i mam wyw. Pozdro dla matarni z bezrobocia . udanego dlugiego wekenda.

zretencjonowany

wie ktoś może kiedy będzie nalbliższy forecast?

Cisza
@zretencjonowany

Coś cicho. Cisza przed burzą?

zretencjonowany
@Cisza

no właśnie, a przed forecastem trzeba zdążyć akcje sprzedać, zanim będzie tąpnięcie, jak w kwietniu ;)

q
@zretencjonowany

Forecast forecastem, ale KIEDY ODBĘDZIE SIĘ BADANIE SATYSFAKCJI PRACOWNIKÓW ? Nie mogę się doczekać !

O co chodzi??

Janusz budownictwa

Z tego co pamiętam to jak w 2016 r. było minus 198 mln to zwolnili ok 750 osób. W 2017 było minus 205 mln i zwolnili ok 1700 osób. Czyli teraz po wyniku - 400mln zwolnią ok 3500 pracowników? Jest w ogóle tyle osób w firmie?

Jacek
@Janusz budownictwa

Firmy już nie ma... wszyscy sami się będą ewakuować ... przykro, ze tak się stało

@Jacek

Zlikwidują nieefektywne oddziały. Zostaną dobrze prosperujace zespoły w największych miastach, na czele z OBO Kraków.

Kamil

A czym będzie obo Kraków bez reszty?! Niczym

@Kamil

Będziemy budować dla Skanska Property. Przez cwaną mentalność pracowników inne oddziały przynoszą straty

Kamil
@Darek

Property ma obo gdzieś... taka prawda

Ziutek
@Darek

Samozwanczy Darku, to ile was zostanie 300 osób? I pod jakim szyldem, bo chyba nie Skanska....

wynik
@Janusz budownictwa

Trzeba zabezpieczyć kasę na retencję.

Ksiegowa

Ales skromnie policzył . W 2017 było ponad 500 mln straty a nie 200

@Ziutek

Nawet w 300 damy radę

Janusz Budownictwa
@Ksiegowa

Czyli narastająco mamy już 1,1 mld straty?

Partyzant z wyciętego lasu

Co ty smolisz

@Darek

Olsztyn dawał sobie doskonale radę.Jako jeden z niewielu

@Paweł

Widocznie niewsytarczająco dobrze

a skąd ten wynik za 2018

Dino
@Janusz budownictwa

Pamięć zawodzi i żal tyłeek ściska ale co zrobić musisz się z tym pogodzić

Księgowa
@Janusz Budownictwa

Dokładnie i to w trzy lata. Takie zuchy pracują w skanska. To nasza odpowiedz za potop szwedzki i za utracone Inflanty .

Darek

Nie potrzebujemy tej pani, sami sobie świetnie poradzimy.

RadRum

Syfon już dawno w property

Bubek

Jak Spartanie Leonidasie

@Janusz budownictwa

A nic się nie chwalimy jak nam idzie w bierzących roku. Jesteśmy po FCI i cisza. Czy wiemy oficjalnie jaki jest wynik po I kwartale. Pracownicy oczekują takiej informacji, szczególnie od firmy tak wysoko „etycznej” jak Skanska

kluska
@Paweł

Tak, inwestycja w Elblągu była Waszym flagowym sukcesem.

Gg
@Janusz budownictwa

Po pierwszym kwartale -41 mln .Drugi też nie zapowiada się dobrze , Kraków Darusia duuużo poniżej oczekiwań i mam wątpliwości czy w tym roku uda się wyjść na zero , a sprzedać już nie ma co .Najgorsze że na budowach to już jest chyba mniej ludzi niż tzw wsparcia .Tereska górą , po co budowy góra się sama wyżywi

@Gg

Czy wreszcie ktoś w tej firmie się opamięta, po co służby wsparcia jak nie ma produkcji podstawowej. Czy Szwedzi nie zdają sobie sprawy, że pracowników znających dobrze angielski a nie mających umiejętności fachowych zarówno w pozyskiwaniu, kierowaniu i organizacją produkcją podstawową do czego firma jest stworzona powinno się zwolnić bo inaczej minusa się nie pozbędziemy. Typowym przykładem jest (usunięte przez administratora)który we Wrocławiu zaliczył wszystkie stanowiska kierownicze i dalej jest trzymany bez żadnych wyników dla firmy. Przykre jest to, że Skanska zaufała Polakom przekazując im pełnię odpowiedzialności za firmę a ci doprowadzili ją do stanu dziejszego. Czy żeczywiście potrzebujemy nad sobą bata aby realizować powierzone zadania.

tomek

jest. było:(

ktoś
@RadRum

Pewnie piszę znowu nowego limsa za kolejny milion??? Bo nic nie potrafi , ambicja 10 , wiedza 1 :)

Q
@Janusz budownictwa

Beda zwolnienia ujemne czyli... przyjęcia. To na pewno poprawi wynik.

Civil

(usunięte przez administratora) Może nie wiesz głąbie że OT przez wszystkie poprzednie lata przynosił zyski, a nie tak jak inne oddziały same straty. Ta horda jak ją nazywasz nie kombinuje z podwykonawcami tylko wszystkie działania opiera na rachunku ekonomicznym. Jest to także pewnie ostatnia grupa ludzi w Skanska która rzeczywiście potrafi budować. Co do Stabaga to nie jeden który poszedł tam do pracy już tego żałuje.

Robson
@Civil

Civil jakim głąbem trzeba być żeby nie wiedzieć że zyski jakie wygenerowało OT to straty oddziałów inżynieryjnych i budownictwa ogólnego. Te oddziały płaciły pieniądze OT pogłębiając swoje straty. Nie jestem pracownikiem tego kołchozu.

Robson
@Civil

Civil zacznijcie docenić pracowników fizycznych bo sami w biurze zostaniecie bo jak na razie biuro dba o siebie auta służbowe i inne przywileje a fizol pociągiem niech jeździ i stawki mniejsze od Ukraińców.

Civil
@Robson

Robson jeżeli nie jesteś pracownikiemSkanska to po co mordę otwierasz. Pisz o gównianej firmie w której pracujesz. Myślałem że jesteś kimś kto ma chociaż blade pojęcie o tym co piszę ale pomyliłem się. Szkoda polemizować z zerem bez wiedzy o realiach panujących w OT.

@Civil

Z całym szacunkiem dla Was koledzy.... Ale niestety ciut prawdy w tym jest, że OT nie ponosi strat kosztem innych oddziałów.... taki Life... I konstrukcja biznesowa. Nie mniej moim zdaniem zasada działania ot średnio wpisuje się w One skanska......niestet.a szkoda..

Krystyna
@320

Przypominam Wam, że na bieżącym wątku zajmujemy się kwestiami związanymi ściśle z warunkami pracy, jakie aktualnie są oferowane w Skanska. Całkiem niedawno słyszałam, iż ponoć praca w tej firmie to ciekawe wyzwania i nowe możliwości rozwoju. Może bylibyście tak uprzejmi i nieco rozwinęli tę myśl? Czy faktycznie wspomniany pracodawca umożliwia swoim pracownikom rozwój kompetencji zawodowych?

Vialli
@Krystyna

Nie nie daje możliwości rozwoju. Chyba że potrafisz odpowiednim osobom w tyłek wchodzić.

Darek

Znowu ciągnięcie firmę w dół! Bierzcie przykład z OBO Kraków, gdzie wszyscy pracują sumiennie!

EX

Witam. Czy ktoś dostał należność z tytułu retencji w części za wynik projektu? Płacą zgodnie z umowami, czy naginają wyniki kontraktów tak, żeby przypadkiem nie wypłacić?

dg
@EX

po roku w końcu wypłacili

F.
@EX

Witam. Owszem,dostaliśmy całą odprawę oraz retencje + retencję za wynik. Było to w lipcu 2018 (wtedy zakończyłem pracę w firmie Skanksa). Ps: Dostaliśmy rownież premie za poprzednią budowę 2016/2017. OBO Katowice (Kielce). Miałem zaszczyt i szczęście pracować 11 lat ze wspaniałymi ludźmi.

Krystyna

@Klałdja, osoby zaglądające na forum w poszukiwaniu opinii o potencjalnym pracodawcy nie wiedzą, co masz na myśli w swoim wpisie. Przypominam, że wątek ma służyć pomocą innym użytkownikom. Możesz opowiedzieć nieco więcej? O jakim sukcesie piszesz? @Mick, rozumiem, że jesteś pracownikiem firmy Skanska? Jak wygląda sytuacja z Twojej perspektywy? Czy coś się ostatnio zmieniło? Może pracodawca wprowadził jakieś dodatkowe benefity?

Benefit
@Krystyna

Tak wprowadził benefity w postaci cyklicznych zwolnień grupowych na szerszą i węższą skalę.

..........
@Krystyna

>O jakim sukcesie piszesz? Udało się wdrożyć zasadę Petera dla wszystkich zatrudnionych.

Radosław R
@Benefit

Zwolnieni farciarze dostali odprawy a reszta jest pięknie robiona w szweda za pomocą tzw. retencji.

Miło po trzydziestu latach pracy w firmie nie usłyszeć "mamy Cię gdzies". Ale milej by było usłyszeć proste "dziękuję". Niestety PM -a w Olsztynie na to nie stać. Tak jak nie było stać zaprosić fizycznych na firmowe wigilie. Nie wszyscy byli tego godni.

jan bez szlichty
@Tomek

jak tam zielone obi, na plusie ?

@jan bez szlichty

Kraków na plusie!

Romeo_and_Who
@Tomek

Taka "kultura" pracy. Ciekawe, jak spotkacie się za pół roku :) Chyba, że jeden z drugim porzucą budownictwo do końca życia. Firmy można otwierać i zamykać. Nazwisko ma się jedno. Może kiedyś ktoś wpadnie na pomysł, żeby udostępnić listę tych, którzy zachowują się w duchu "(nie)uczciwości" i "(nie)kultury" w Skanska. Ciekawe co na to szwedzki właściciel firmy?

Grucha
@Romeo_and_Who

Propsy dla Krakowa! Ekipa nieziemska, kolejna inwestycja przy Grzegórzeckim też będzie na + :)

I się skończyło pakiet mieszkanie i sprzataczka

Sprzątaczka

Przyjmę kelnerkę bez języka ????

Wszyscy się z was śmieją, pozdrawiam

KS dostał gorące krzesełko ;-)))

mc
@.

Nie zgadzam się . Gorące krzesła ma całe budownictwo inżynieryjne . Namiestnik wszystkich 6 królestw do spraw likwidacji

@.

Dostał krzesełko bo na inne się nie nadaje, likwidacja i sprzedaż idzie mu jako tako. Przynajmniej pracownicy nie idą na bruk. Udało mu się sprzedać Wytwórnie Mas Bitumicznych i ostatnio WKS w Kielcach to teraz czas na likwidację lub sprzedaż budownictwa inżynieryjnego a w dalszej kolejności OT.

zwolnienia
@.

Nie. Dostał kolejne zadanie do zrealizowania. Analogicznie jak w Gdańsku, zwolnić wszystkich i zgasić światło.

q
@Dyni

Roboty inżynieryjnej w PL jest od groma i od lat tak jest, ale, jak w S nie ma marketingu, to najprościej zlikwidować Inżynierię.

PRACOWNIK

ZACZĘTO LIKWIDACJĘ ODDZIAŁU W GDAŃSKU TO KONIEC

Były S

A co u Gacka i Fircyka w Gdańsku na Wave?

Kiero
@Były S

Gacek i Fircyk? Nie znamy tu takich - tajemnicze ksywki :(

Jacek Placek
@Były S

Kto to taki?

Smerf

(usunięte przez administratora)Jak się czujecie po porażce? Mam fajna firmę, ile muszę dać (usunięte przez administratora)sprzedawczykom, żeby pracować jako pw? 10, 20tys? (usunięte przez administratora) Skończył mi się płyn do spryskiwaczy,(usunięte przez administratora) Hahaha

T
@Smerf

Tyle samo co Piniowi na 222 - pewnie ze 222 ;) właśnie wstrzymał roboty żeby skończyć w 2020 i mieć większą retencje. I to jest kreatywne podejście, tak się Szweda kiwa!

Zostaw merytoryczną opinię o Skanska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Skanska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Skanska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 170.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Skanska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 152, z czego 25 to opinie pozytywne, 95 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Skanska S.A.

Skanska S.A.