Opinie o Net P.C. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Net P.C.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Net P.C. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Net P.C. w Gdańsk

Emila Nowy wpis

Z tego co czytam to firma kładzie duży nacisk na rozwój pracowników i nawet jest to jedna z rzeczy o której mowa w ofercie dla specjalisty ds. ofertowania. Będę próbować swoich sił i złożę cv tylko nie wiem czego się spodziewać, przede wszystkim jeśli chodzi o zarobki.

Kandydat Nowy wpis

Jak wygląda wynagrodzenie za 3 msc staż .Net

Jakie są warunki zatrudnienia w Net P.C.?

Ich ogłoszenia są wszędzie. Serio nie możecie nikogo znaleźć? Pierwsza myśl jaka mi się nasuwa to to, że HR robi sobie plan finansowy i nadgodziny. Generalnie poziom rozmowy i kultury podczas rekrutacji bardzo słaby. Jeżeli parking w zatłoczonym dużym mieście to atut firmy hmmyyy? Wygląda na to że właściciel z wioski pochodzi. Dla osoby z miasta naprawdę nie jest to żaden powód by rzucić inna robotę i się do tej firmy przenieść.

Edyta

Może firma rośnie i stąd zapotrzebowanie na pracowników? Piszesz, że poziom rekrutacji słaby. Możesz powiedzieć coś więcej? Z ilu etapów w ogóle się składa i jakich pytań można się spodziewać?

Coco Jumbo Nowy wpis

Trochę brzmi jak typowy Januszex - polska bieda firma. Jako Navy Seals się próbują przedstawiać, żeby zabłysnąć. Zagaili mnie, ale z nimi nie gadałem. Jeszcze, a najpewniej wcale tego nie zrobię, bo dokładnie to podejrzewałem, co mówisz. Także dzięki chłopie za ten komentarz :)

Nie do zaakceptowania prowadzić rozmowę telefoniczną przez godzinę. Nie umawiając się. Wiedząc, że osoba prowadzi samochód. Brak empatii lub nastawienie na wyrobienie placu rekrutacyjnego za wszelką cenę.

Czy długość rozmowy z rekruterem jest uzależniona od jego wynagrodzenia?

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Jak jest z pakietem medycznym w Net P.C.? Można dołączyć rodzinę?

mozna

fafik

na zus

Ewelina
@fafik

no to w sumie spoko, a są w tej firmie jakieś dodatki jeszcze prócz pakietu medycznego. Nie wiem, coś jak karta multisport, dodatki świąteczne itp?

anonimowy

jak najbardziej mozna pakiet PZU

anonimowy
@Ewelina

tak, jest dofinansowanie na karte multisport

Do czego przydaje się komunikatywna znajomość angielskiego, że jest jednym z wymogów w ogłoszeniu dla specjalisty ds. ofertowania, obok praktycznej znajomości zamówień publicznych i doświadczenia? Jak weryfikowana jest wiedza w trakcie rekrutacji i ile są w stanie płacić osobie, która spełni ich oczekiwania?

jak wyglada wyglada sytuacja w firmie? dalej jest tak źle? Na jakie zarobki można liczyć na stanowisku - nie programistycznym?

Kacper

@pracownik a każdy ma zdalna prace?

@Kacper

nie, jeśli potrzebujesz prace zdalną, to zgłaszasz to przełożonemu z uzasadnieniem. W wyjątkowych przypadkach jest możliwość pracy zdalnej na stałe, ale to trzeba indywidualnie wynegocjować.

Były Anonim Programista

Cześć, Praca w Net P.C zajęła mi ponad rok życia. Pozytywy: Programiści, a dokładniej atmosfera w pracy. Generalnie jest luz i ludzie jednoczą się w obliczu tego co tam się dzieje. Chociaż już powoli wszyscy żywiołowi ludzi odchodzą, więc myślę, że za pół roku nawet atmosfery nie będzie można nazwać dobrą. Negatywy: - Przez ten okres były próby wprowadzania nowych rozwiązań i dostarczania masy pomysłów (jednocześnie oferując, że się tym zajmę). Za każdym razem odzew był ten sam. "Nie ma czasu/budżetu" lub "Jasne, świetny pomysł" i po pół roku pomysł znikał, bo nikt nie miał zamiaru go wprowadzić. - Zarząd nie za bardzo myśli o pracownikach. Problem eksperu do kawy trwał rok, aż pracownicy musieli sami go zakupić, bo firma oszczędza. Krzesła najgorszego sortu, byle taniej. To samo dotyczy mebli biurowych. Wszystko, aby jak najbardziej ciąć koszty, a to, niestety, kosztem komfortu pracowników. - Każdy rodzaj spotkań jest sterowany. Nie ma tutaj miejsca na własną opinię, lub własny punkt widzenia. Dotyczy się to zarówno zwykłych daily jak i spotkań okresowych. - Pracownik nie jest doceniany. Nie jest istotne czy będziesz robiła/robił tyle co trzech seniorów, czy napiszesz 15 linijek kodu miesięcznie, polityka podwyżek zawsze jest taka sama i nic nie jest w stanie jej zmienić. Negatywy^2 - Podejście do człowieka. Wyrzucanie ludzi za drzwi bez wyraźnego powodu. Brak możliwości wylogowania się z kont po odejściu. Zero szacunku do cudzej pracy. - Zarobki. Jeżeli masz aspiracje do zarobków na poziomie dolnej granicy programistów w trójmieście, to dobre trafiłeś. - Nie ważne jak brzmi ogłoszenie pracy i tak zostaniesz Full Stack Developerem. Wymagają wszystkiego, a płacą jakbyś nic nie robił. Na koniec tylko dodam, że do pracy tutaj wymagane jest pozytywne podejście do życia, bez tego wpadniesz w wir smutku i ciągłych problemów. tl;dr: ODRADZAM! Jeżeli możesz sobie pozwolić na inną pracę, zrezygnuj z tej:)

mr88
@Były Anonim Programista

Nie Full Stack Developerem tylko programistą piszącym w paru językach.

Ogloszenie na .NET Developera a na rozmowie zadnego pytania o technologie .NETowe a jedynie zadanie z uwaga, Javy, do zrobienia w domu. Dziwne i nie spotykane podejscie.

kandydat
@Anonim

Potwierdzam, staż niby w .NET, jednak na rozmowie dowiadujesz się że to jednak nie .NET tylko staż "programistyczny". Zadanie rekrutacyjne do zrobienia w Javie i SQL.

Witam pracowników Net P.C. Zastanawiam się nad pracą w tej firmie. Jestem absolwentem informatyki i chciałbym podjąć pracę w zawodzie. Obecnie jest oferta płatnego stażu w tej firmie. Proszę o opinię pracowników firmy jak wygląda sytuacja z wynagrodzeniem, na jaką kwotę mogę liczyć w trakcie stażu, interesuje mnie również wysokość wynagrodzenia np. po roku, dwóch pracy. Na jakie wynagrodzenia można liczyć po stażu? Jaka jest atmosfera w pracy, perspektywy?

Wiecie czy Net P.C. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Tak, do pracy zdalnej można zabrać sprzęt do domu (w zależności od potrzeb np. laptop, telefon czy monitory).

Martyna

@anonim a jakie pytania zadawali?

@Martyna

Technicznych zadnych. Czy lubie wyzwania , uczyc sie nowych rzeczy, o szkole troche co mialem i doswiadczenie. Nic technicznego

mądrala

Może nie jest idealnie ale nigdzie tak nie jest. Ogólnie jest ok. a sama praca jest stresująca i nic z tym nie da się zrobić.

Elżbieta

@Pracownik2 na jakim stanowisku i jak długo pracowałeś w Net P.C.? Firma obecnie na swojej stronie w dziale kariera (http://www.npc.pl/praca/kariera-w-net-p-c.html) ma informacje o tym że aktywnie poszukują pracowników. Jak oceniasz szkolenia organizowane przez firmę mające na celu podnoszenie kompetencji zatrudnionych?

Jeśli jesteś studentem albo osobą z niewielkim doświadczeniem i chcesz wejść w świat IT - przez jakiś czas możesz tutaj popracować. Jeśli masz doświadczenie albo pracowałeś już w większych firmach - tutaj możesz przeżyć szok. Projekty to głównie utrzymanie kilkuletnich systemów. Brak dokumentacji, wolna amerykanka. Nie wiadomo jak dokładnie te systemy działają, brak testów, a rozbudowa to przypomina wróżenie z fusów albo pracę sapera. W firmie panuje niechęć do zmian. Nawet jeśli uda się pracownikom wypracować nowy sposób działania to w chwilach kryzysu i tak narzucane z góry są stare, "sprawdzone" metody działania. Prowadzenie projektów - z pewnością nie można nazwać je zwinnym - raczej gaszeniem pożarów. Standardowy cykl życia pracownika w tej firmie można zobrazować następująco: przychodzisz bez doświadczenia -> klepiesz kod aż zaczynasz zauważać problemy blokujące Twoją pracę i rozwój -> próbujesz coś zmienić -> zderzasz się ze ścianą -> odchodzisz Na ogłoszeniach z rekrutacji do firmy wymagania nie pokrywają się z tym co dzieje się w firmie. Na plus można zaliczyć atmosferę między pracownikami - jest dosyć luźna, ludzie trzymają się razem. Poza tym niezła lokalizacja, Gdańsk Główny, blisko SKM. Podsumowując - praca, jeśli już, tylko na początek kariery w IT. Z pewnością jest wiele w Trójmieście miejsc bardziej przyjaznych pracownikowi wiec na dłuższą metę nie polecam.

Pracownik2
@pracownik

Podpisuje się pod tą opinia. Praca dla studenta w ramach stażu na start. Kadra zarządzająca według mnie nie wie kompletnie co się dzieje na rynku IT. Ludzie mili, ale szybko odchodzą, co jest zrozumiałe. Zarobki znacznie poniżej średniej. Klientami firmy są instytucje publiczne, a więc projekty są z przetargów. Wszystko na odwal, byle tanio. Brak perspektyw, chyba, że jest się studentem żeby mieć co wpisać w cv. Taka polityka firmy i taka opinia byłego pracownika.

stefan

Oni powoli zamykają firmę.

ania_18lat@wp.pl

czy mógłbym prosić o kontakt w związku z kilkoma pytaniami, które mnie nurtują? ania_18lat@wp.pl

Z pełną świadomością ostrzegam przed tą firmą. O lokalizacji napisał już kolega "Były programista", więc powiem tylko krótko: jest dokładnie tak jak napisał - świetny komunikacyjnie punkt, ohydny budynek zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz. Od strony[usunięte przez moderatora] nie ma co liczyć na jakiekolwiek profesjonalne podejście - mimo że firma jest mała (teraz to już może nawet mikro), [usunięte przez moderatora] próbują utrzymywać porządek jak w korporacji i to w całym negatywnym tego słowa znaczeniu: na spotkanie z szefem umawiasz się w styczniu i być może w sierpniu znajdzie dla ciebie czas, jeśli potrzebna będzie decyzja, musisz uzbroić się w ponadanielską cierpliwość a odpowiedź i tak będzie zapewne wymijająca. Były osoby, które po przepracowaniu 5 lat otrzymały uznaniowe nagrody (miła inicjatywa), są i takie które pracowały dłużej i nie otrzymały (na równe traktowanie nie licz). Jeśli chodzi o realizowane projekty, firma na pewno wyróżnia się brakiem jakiegokolwiek planowania - [usunięte przez moderatora] bierze wszelkie projekty jakie się da nie patrząc na to ilu ma pracowników i ile rozgrzebanych projektów co skutkuje nadgodzinami. Nie zdziw się jeśli liczyłeś na realizację prestiżowych projektów dla instytucji państwowych a skończysz na robieniu stronki dla warzywniaka w Pcimiu. Firma kusi szkoleniami, które w rzeczywistości wyglądają tak: w mikroskopijnej salce zbiera się wszystkich pracowników, nielicznym udaje się załapać na krzesła, a reszta jak w przedszkolu - "po turecku" na podłodze. Szkolenie prowadzi jakakolwiek osoba z firmy, która posiada jakąś wiedzę czyli np. ktoś przeczytał coś o SEO to z punktu widzenia zarządu może przeprowadzić szkolenie. Pensja - jeśli otrzymasz nawet w miarę dogodne wynagrodzenie to śmieciowa umowa odbierze całą radość z tego tytułu. Podwyżki - albo kryzys, albo "porozmawiamy za miesiąc". Kończąc, choć można by jeszcze dużo napisać: masowy odpływ pracowników jest niezbitym dowodem na to, że nie ma tam czego szukać. Odeszli nawet ludzie ze sporym stażem. Jedynym pozytywem (poza lokalizacją) byli ludzie, którzy tam pracowali i być może jeszcze pracują. Reasumując, sytuacja, w której postawiony jest pracownik tej firmy jest zupełnym zaprzeczeniem stwierdzenia “Jesteśmy firmą, w której najważniejsi są ludzie. Dbamy o komfort naszych pracowników.” publikowanego na stronie http://netpc-opinie.pl/

Były programista

Nie polecam pracy w Net P.C.. Powodów jest kilka: LOKALIZACJA O ile lokalizacja w centrum miasta jest całkiem atrakcyjna, to już sam budynek i pomieszczenia pracy są ohydne. Pomieszczenia programistów jak i cały budynek to typowy relikt poprzedniej epoki. Praca w pokojach programistów jest mało komfortowa, toaleta (jedna) współdzielona z innymi firmami w budynku, pozostawia wiele do życzenia. Ogólnie cała infrastruktura nie przypomina tego co powinno przypominać sektor IT. [usunięte przez moderatora], oderwany od rzeczywistości, stracił kontakt z ludźmi. Niedecyzyjny, unikający odpowiedzi na jakiekolwiek pytania. Nie rozumiejący potrzeb pracowników, mający za złe sam fakt, tego iż generują koszty. [usunięte przez moderatora], nie mająca pojęcia o IT "udziela się" nie wnosząc niczego, często jednak wypominając jak to jest ciężko prowadzić firmę PŁACE Pomijając fakt, że zdarzają się opóźnienia w wypłatach (2-4 dni, dla niektórych to istotne), to ich poziom jest poniżej średniej obowiązującej w trójmieście. To jednak ma znaczenie drugorzędne, gdyż w tej firmie tylko część dochodu jest dokumentowana na umowie o pracę, reszta w formie umów o dzieło. WSZYSTKIM NADAL PRACUJĄCYM ŻYCZĘ POWODZENIA W BANKU. POZYTYWY? Hmmmm..... jedyne co przychodzi mi do głowy, to ludzie, którzy w obliczu zastałej sytuacji, potrafią trzymać się razem. Podsumowując Nie polecam pracy w tej firmie, po 3 latach spędzonych tam, stwierdzam iż było to o 2 za długo. Tak długo jak właściciele nie zrozumieją, że drugi monitor dla programisty, oraz mleko do kawy nie są fanaberiami, praca tam nie ma sensu. W trójmieście nie brakuje miejsc pracy, w których warunki pracy i podejście do pracownika są znacznie lepsze.

Zostaw merytoryczną opinię o Net P.C. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Net P.C.?

Zobacz opinie na temat firmy Net P.C. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Net P.C.?

Kandydaci do pracy w Net P.C. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Net P.C.
2.2/5 Na podstawie 35 ocen.
  • Gradowa 11
    80-802 Gdańsk