Opinie o Schneider Electric Polska w Warszawa

Celem Schneider Electric jest wsparcie wszystkich w optymalnym wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc innowacyjne rozwiązania ze zrównoważonym rozwojem. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym parterem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schneider Electric Polska w Warszawa

New Joiner

Niestety brak szkolenia wdrażającego na nowe stanowisko. Utrudniony dostęp do informacji. Poprzednich pracowników już nie ma, nikt nie przekazuje wiedzy. Dużo systemów, aplikacji. Wszystko skomplikowane do maksimum.

Ooo

Czym się zajmują Kobiety na produkcji?

obecna

Ja pracuję w Dziale HR SSC i polecam. Fajni ludzie, z różnych krajów, ciekawe projekty i managerowie, którzy słuchają naszego feedbacku i są otwarci na usprawnienia. Pracy jest sporo, ale jak dobrze pracujesz - dostajesz duży bonus roczny.

Czy zdarzają się nadgodziny w Schneider Electric Polska?

iuaj

Tak, jak wszędzie.

Xxx

Tak i to sporo...

janka

Jak się pracuje w finance SSC? Proszę o opinie;) dziękuję;)

@janka

Podpinam się do Twojego pytania. Ja też chciałbym się dowiedzieć jaki warunki zatrudnienia panują w Schneider Electric? W tym roku nikt nie wypowiedział się w tym wątku, więc zachęcam pracowników do większej aktywności. Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/schneider-electric-polska-sp-z-o-o,7850 znalazłem kilka ogłoszeń rekrutacyjnych. Czy kogoś interesuje zatrudnienie i będzie aplikował?

Edyta

@Mu, mam nadzieję, że któraś z osób posiadających informacje i doświadczenia związane z pracą w firmie Schneider Electric Polska odpowie na Twoje pytania. Ja niestety nigdy nie pracowałam w tej firmie, więc nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć.

@Edyta

Widząc Twoją aktywność w wątku oraz języka którego używasz odnoszę wrażenie, że nie jesteś tutaj z nami szczera, co do informacji, że nie pracujesz w tej firmie.

Mr Rollo lo
@Mu

Pewnie @Edyta jest wynajętym moderatorem Go Worku opłaconym przez Schneidera aby dawać wpisy. Wszystko po to aby używać parafrazy i wyciągnąć jak najwięcej dobrych opini o SEP :). Za chwilę pewnie @edytka napisze "A czy mam informacje odnośnie pracy itd...bla bla bla"

@Mr Rollo lo

Zastanawia mnie, dlaczego tak sądzisz? Wszystkie pytania zadawane w tym wątku są ściśle związane z tym, jak wygląda praca w firmie Schneider Electric Polska. Nie widzę, aby padały tu pytania, które są w jakikolwiek sposób nakierowane na to, aby wyrazić jedynie pozytywne opinie. Można dodać zarówno opinię pozytywną, jak i negatywną. Ważne jest, aby wszystkie wpisy były prawdziwe i zgodne z rzeczywistością.

rozmazany
@Adrian

Edyta zmieniła się w Adriana. @Adrian a czy Ty PRACUJESZ w SEP? Czy tylko się udzielasz na tym forum bo ktoś Ci to zlecił? Szczerze jaki interes masz aby się udzielać w tym wątku?

@rozmazany

Nie jestem pracownikiem firmy Schneider Electric Polska. Staram się, aby w wątku pojawiały się najświeższe informacje na temat tego miejsca pracy. Dbam również o porządek w tym wątku, aby nie zdarzały się sytuacje, gdzie łamany jest regulamin forum. Wracając do dyskusji na temat tej firmy, to zastanawia mnie, czy pracownicy, którzy pracują sumiennie i rzetelnie mają szansę, aby otrzymać awans?

Z perspektywy czasu

Już od dawna nie jestem pracownikiem Schneider Electric, ale ostatnio - przy okazji kolejnej podwyżki u obecnego pracodawcy - zebrało mi się na wspominki. Nadal nie jestem w stanie zrozumieć skąd koljene tytuły jednego z najlepszych pracodawców na rynku... - benefity nie są jakieś ponad przeciętne - multisport, opieka zdrowotna, dofinansowanie wczasów, ubezpieczenie na życie... to już jest raczej standard w korporacjach. Owszem, fajne są 13-stki (jeśli wyniki są dobre i jeśli przełożony dobrze Cię oceni...), ale za to nie licz na podwyżkę. U innego pracodawcy ową sznajderową 13-stkę albo wyrobisz wyższą stawką miesięczną albo podwyżkami w ciągu roku. - kolorowe ściany i ogólnie ładne biuro - ładny wystrój nie pomoże mi przy spłacie kredytu i nie zapewni funduszy na utrzymanie dzieci - szkolenia - o zewnętrznych szkoleniach zapomnij, chcecsz robić certyfikat - tylko na własną rękę. A wewnętrzne? Ciągle te same, prowadzone przez wewnętrznych trenerów... ogólne forma, treść i jakość pozostawiają wiele do życzenia, ale obowiazkowo musisz co roku zmarnować czas i nerwy na kilka z nich - zakres obowiązków - zdecydowanie za dużo! Co roku ktoś trafiał do szpitala z powodu przepracowania lub nerwicy, omdlenia w pracy z przemęczenia, ciągły stres i gonienie w piętkę - stawki - zdecydowanie poniżej przeciętnej - dobrze zarabiają tylko managerowie. Szeregowi pracownicy dostają stawki zazwyczaj z dolnej granicy widełek. Standardowa stawka to 4500-4700 brutto - nie ważne ile znasz języków i jak dobrze. Wyrównanie do rynku, albo przynajmniej do mediany widełek wynagrodzenia na danym stanowisku to mit. Podwyżki inflacyjne - 50pln.... Wyzysk. Ogromna firma, dobrze radząca sobie na rynku, a stawki to żart. Cała kasa idzie do managerów i na ich 13-stki, które są obłędne. Kiedy pracowałam w Schneider, nawet nie chciałam myśleć o zakupie własnych "czterech ścian", bo popadałam w depresje - nawet na samodzielny wynajem mieszkania nie było mnie stać. A dzieci? Zapomnij - nie będzie za co ich wykarmić. Schneider jest dobry, ale dla ludzi młodych, po studiach na początku kariery zawodowej, ale nie dłużej niż 2 lata... nie ma sensu się tam katować. W Schneider zdobyłam doświadczenie i umiejętności, dzięki któym zostałam dostrzeżona i doceniona przez innych pracodawców, ale cieszę sie, że ta przygoda już się zakończyła.

rrt
@Z perspektywy czasu

w samo sedno!!! Ttrafione w punkt!!

Nadal pracujący w SEP
@Z perspektywy czasu

Tak się zastanawiam czy ta opinia pochodzi faktycznie od byłego pracownika Schneider Electric Polska - w SEP nie funkcjonuje pojęcie 13-tki (owszem jest premia roczna ale zależna od wyników a nie jako 13 wynagrodzenie i nikt takiej nazwy nie używa ), tak ma marginesie w przypadku realizacji celów przekraczająca równowartość wynagrodzenia miesięcznego, szkoleń wewnętrznych jest spora liczba i o zróżnicowanej tematyce, nie wspominając o potężnej bazie dostępnych e-learningów, wysokość podwyżek (inflacyjnej?) jest zależna od oceny indywidualnej...

Greg
@Nadal pracujący w SEP

Premia roczna przekraczajaca podstawe... to zalezy ile. Bo jesli ponizej 2x i realizacji celow to (usunięte przez administratora) nie urywa. Pracuje w innym korpo technicznym. I za podstawe o ktorej wyzej mowa, w zyciu bym sie nie zdecydowal.

@Greg

Masz jakieś bardziej precyzyjne informacje o premii rocznej, która rzekomo występuje w firmie Schneider Electric Polska? Czy każdy z pracowników może ją otrzymać, czy tylko wyróżnione osoby? Jeżeli możesz, to napisz, co wiesz na ten temat.

Edyta

@Mu, dziękuję za odpowiedź, czy możesz nieco przybliżyć, o jakich zmianach w firmie Schneider Electric Polska słyszałaś? Przedstaw, proszę, co konkretnie zmieniło się w ostatnim czasie w tej firmie. Twoje informacje na ten temat będę pomocne dla czytelników tego wątku. @Zxz, dlaczego tak negatywnie oceniasz pracę w dziale sprzedaży w firmie Schneider Electric Polska? Możesz przybliżyć swoją opinię na ten temat?

@Edyta

Czy ja uzyskam odpowiedz na moje pytania?

Zxz

W skali od 1 do 10 daje 1. Chyba lepiej w Biedronce pracować nie obrażając Biedronki. Dział sprzedaży

Edyta

@Mu, rozważasz aplikowanie do pracy w firmie Schneider Electric Polska na stanowisko księgowego? Jak duże doświadczenie masz w tym zawodzie? Ciekawi mnie, czemu akurat praca w tej firmie Cie zainteresowała? Dogodna lokalizacja? Może polecenie firmy przez znajomego? Przedstaw, jak to wygląda w Twoim przypadku.

@Edyta

Posiadam dwuletnie doświadczenie na stanowisku księgowego i chciałbym wiedzieć w jakich widelkach kształtuje się wynagrodzenie na tym stanowisku w Schneider Electric Polska. Myślę nad zmianą pracy, a słyszałem że ostatnio w firmie nastąpiły spore zmiany i cały czas one następują.

Mu

Cześć Chciałbym się dowiedzieć na jaki start można liczyć na stanowisku księgowego w dziale AP, oraz jaka jest tam aktualnie atmosfera.

Edyta

@Nowy, rozważasz w przyszłości zatrudnienie w firmie Schneider Electric Polska? Masz jakieś informacje, które przedstawiałyby to, jak wyglądała kiedyś praca w tej firmie? Opowiedz, dlaczego akurat ta firma zainteresowała Cie pod względem zatrudnienia.

Jak się teraz pracuje na Konstruktorskiej? Jaka średnia wieku? Jaka pensja na początek?

Edyta

@PapaSE, czy znajomość języków obcych jest niezbędna, aby z powodzeniem aplikować do pracy w firmie Schneider Electric Polska? Jest to najważniejsza kwestia, na którą zwraca uwagę pracodawca? Napisz, proszę, czy przed Twoim odejściem z pracy w tej firmie pracodawca w jakiś sposób starał się przekonać Cię do tego, abyś zmienił swoją decyzję? Opisz, jak to wyglądało.

Mar

Szkoda czasu, a kierownicy to jakaś porażka. Kto tam pracuje...... żenada.

trybior
@Mar

może jakies przykłady??

jerry
@trybior

Korporacja rozrośnięta do granic możliwości, masa jałowych spotkań które absolutnie nic nie wnoszą. Jak sobie nie wywalczysz od razu dobrych pieniędzy mozesz zapomnieć o podwyżce, (inflacyjna na poziomie 70-90 zł to smiech na sali w obecnych czasach).Firma w zaden sposób nie dba o pracowników szkolenia w formie e learningów które są wymuszane aby w nich uczestniczyć, zero integracji. Z głupim problemem z telefonem czy komputerem musisz dzwonić do osobnej firmy która usuwa usterke po 4 godzin. A potem się dziwią, że wskaźnik zadowolenia pracowników spada jak płaca w niektórych działach jest podobna do dyskontów, zacznijcie płacić normalnie! Polecam ale na 2-3 lata potem uciekać do konkurencji.

PapaSE
@jerry

Zgadzam się. Ja dopiero kiedy zaczęłam się rozglądać za nową praca dowiedziałam się, jak kiepsko SE płaci. Podwyżki można nie dostać całkiem długo,awansu zresztą też nie. Osoba po roku praxy może zarabiać nawet 4 tys.. ale cóż, są owoce :D (w określonych miesiącach żeby nie bylo), dzień dziecka i sporadyczne akcje,które mają poprawić zadowolenie pracowników. Ka natomiast zamiast walki o banana lub pomarańcze wybrałam nowa prace z lepszymi zarobkami i nie żałuję.

Edyta

@Z perspektywy czasu, dziękuję za szczegółowy opis Twoich doświadczeń związanych z pracą w firmie Schneider Electric Polska. Wspominasz o tym, że jest to praca dobra dla osób młodych, które mogą dzięki pracy w tym miejscu zdobyć cenne, przydatne w późniejszym okresie doświadczenie. Czy firma Schneider Electric Polska stawia jakieś określone wymagania w przypadku przyjęcia osób młodych? Czy takie osoby bez doświadczenia zawodowego, a zmotywowane i chętne do nauki mają szansę przyjęcia w tej firmie?

PapaSE
@Edyta

Mnie zatrudnili bez żadnego doświadczenia w księgowości a tylko dlatego , że znałam niemiecki. Całkiem niedawno zatrudniono nawet osobę bez żadnej znajomości sapa. Powodzenia.

Edyta

@Nadal pracujący w SEP, jeżeli masz jakieś wątpliwości odnośnie realności wpisu użytkownika @Z perspektywy czasu, to najlepszym sposobem na zweryfikowanie opisanych informacji będzie to, abyś podzielił się z nami swoimi informacjami, które posiadasz na temat pracy w firmie Schneider Electric Polska. Napisz, proszę, czy firma daje możliwości rozwoju zawodowego, dla osób, które chciałyby ciągle poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje? Napisałeś o dostępie do dużej bazy szkoleń, czy są one z perspektywy czasu pomocne? Zachęcam do dalszej dyskusji.

Edyta

@Z perspektywy czasu, masz rację w wątku są opinię na ten temat, lecz chętnie poznam również Twój punkt widzenia tych aspektów pracy w firmie Schneider Electric Polska. Jak wiadomo każdy może mieć zdoła inne spojrzenie na aspekty pracy, które były już poruszane na forum, dlatego zachęcam Cię do wypowiedzi.

Edyta

@rrt, widzę, że posiadasz podobną opinię co do pracy w firmie Schneider Electric Polska. Może Ty mógłbyś przedstawić czy firma wymaga jakiś szczególnych umiejętności od pracowników zatrudnianych w swojej firmie? Osoby, które nie posiadają udokumentowanego doświadczenia na stanowiskach pracy, które oferuje firma mogą z powodzeniem aplikować do pracy?

Z perspektywy czasu
@Edyta

Myślę, że odpowiedź została już wielokrotnie udzielona w udzielonych poniżej opiniach... wystarczy poczytać ze zrozumieniem i samemu wyciągnąć wnioski, a nie czekać aż ktoś je przetrawi i poda na tacy...

kgh

mogą z powodzeniem...

Edyta

@Xxx, skąd u Ciebie taka opinia o pracy w firmie Schneider Electric Polska? Czy mógłbyś w sposób szczegółowy uzasadnić swój komentarz na ten temat? Jestem przekonana, że musiało wydarzyć się coś szczególnego skoro postanowiłeś wyrazić taką opinię na forum publicznym. Opisz, proszę, czym spowodowana jest taka opinia. @Mar, możesz napisać coś więcej na temat kierownictwa firmy Schneider Electric Polska? Dlaczego wyraziłeś taki wpis na ich temat? Wyraź swoje zdanie na ten temat w sposób bardziej rozbudowany.

Zostaw merytoryczną opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Schneider Electric Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Schneider Electric Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schneider Electric Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schneider Electric Polska?

Kandydaci do pracy w Schneider Electric Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schneider Electric Polska