Opinie o Schneider Electric Polska w Warszawa

Celem Schneider Electric jest wsparcie wszystkich w optymalnym wykorzystaniu dostępnej energii i zasobów, łącząc innowacyjne rozwiązania ze zrównoważonym rozwojem. Nazywamy to Life Is On. Naszą misją jest bycie cyfrowym parterem ekologicznego i wydajnego rozwoju.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Schneider Electric Polska w Warszawa

Emi

Jestem w trakcie rekrutacji do firmy. Na rozmowie usłyszałam, że poszukiwana jest osoba dyspozycyjna. W moim mniemaniu praca 8h dziennie to oczywistość ale pan na rozmowie rozumiał to jako możliwość pracy np. o 21 w celu uczestnictwa w callach z USA. Pracuje z USA od 8 lat i nigdy nie musiałam być na callu o 21. Mam wrażenie, że firma niespecjalnie popiera work-life balance. Czy macie podobne doświadczenia?

@Emi

Dzień dobry, dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną informację zwrotną. Jako firma zależy nam na dobrostanie naszych pracowników, a balans pomiędzy pracą a życiem prywatnym jest tego kluczowym aspektem. Opisane powyżej zachowanie ze strony menedżera nie powinno mieć miejsca i przepraszamy. Wiele zespołów jest międzynarodowych i wszelkie spotkania organizowane są z poszanowaniem lokalnego czasu pracowników.

Podpowiedź dla kandydatów

Schneider publikuje masę postów (usunięte przez administratora) aby sprawić żeby wszystkie krytyczne komentarze przeszły na dalsze strony. Drogi czytelniku zobacz wszystkie komentarze. Skoro niektóre posty mają po kilkaset reakcji to chyba o czymś to świadczy. Nie dajcie się nabrać.

@Podpowiedź dla kandydatów

Konstruktywna krytyka jest dla nas bardzo cenna. Wszystkie wcześniej pozostawione komentarze, które nie łamią regulaminu GoWork oraz przyjętych przez nas zasad, pozostają w niezmiennej formie (nawet jeśli są one negatywne). Informacje, które do nas docierają wykorzystamy, aby poprawić atmosferę pracy w naszej firmie. Kilka konkretnych tematów zwróciło już naszą uwagę, przekazaliśmy informacje do HR Business Partnerów i pracujemy nad możliwie najlepszym sposobem, aby naprawić zaistniałe problemy.

Scholl

Niekompetencja (usunięte przez administratora) z działu technicznego jest porażająca.

@Scholl

Dziękujemy za komentarz. Chętnie poznamy szczegóły zaistniałej sytuacji i wprowadzimy działania naprawcze. Prosimy o przesłanie dodatkowych informacji na opinie@SE.com

Scholl
@Schneider Electric Polska

Dlaczego nie została usunięta informacja z jakiego działu? teraz każdy będzie sie domyślał

@Scholl

Ukryliśmy jedynie część wpisu odnoszący się do konkretnej osoby, zostawiając pozostałą część opinii. Chętnie jednak poznamy powód niezadowolenia. Prosimy o przesłanie szczegółów na opinie@SE.com. Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas.

rovaniemi

Przed chwila umiesciłem opinie, nie wiem czy powisiała dłuzej niż minutę. To jest wpis testowy, zobaczymy czy zostanie usuniety przez (usunięte przez administratora) SE. Zrobie zrzut ekranu, jak zniknie to wrzuce w inne popularne media :)

@rovaniemi

Dzień dobry. Wszelkie wpisy archiwizujemy jedynie, gdy naruszą wyznaczone przez nas zasady. Niektóre wpisy do nas nawet nie docierają, bo w pierwszej kolejności są filtrowane poprzez administratora po stronie GoWork.pl. Jesteśmy otwarci na merytoryczną dyskusję, zachęcamy również do przesyłania komentarzy mailowo na: opinie@SE.com

Leszno
Sonia

Witam, Zamierzam aplikować na stanowisko "HR Administration Specialist with foreign languages". Chciałbym się dowiedzieć czy zarobki (usunięte przez administratora) są realne? Mam 6letnie doświadczenie w międzynarodowej korporacji IT + znam dobrze angielski i francuski. Z góry dziękuję za informację.

Donq

Hahaha chyba żartujesz

@Sonia

Jeżeli z takimi kwalifikacjami firma nie chce Ci dać takich pieniędzy to uciekaj. Powinnaś spokojnie dostać (usunięte przez administratora), to jest Warszawa i duża firma. I uwierz mi, można takie oferty znaleźć.

Kasz
@Emi

Z braku niczego zawsze zostaje heheh

Sonia
@Emi

A możesz polecić jakieś inne firmy na które warto zwrócić uwagę na etapie poszukiwania pracy;)?

@Sonia

Ja szukam w innej branży, bo w tłumaczeniach. Ale bardzo polecam korzystanie z aplikacji pracuj, dobrze wyszukuje oferty pod Twój profil. Często wpada coś ciekawego. Powodzenia!

Rotfl
@Sonia

Co usuwacie widełki jak ktoś tu pyta bo chce wiedzieć? To żadna prywatna sprawa.

@Rotfl

Dzień dobry, regulamin GoWork jasno mówi, iż „Niedopuszczalne jest umieszczanie w Serwisie (...) treści (...) sprzecznych z obowiązującym prawem". Kwestie związane z wysokością wynagrodzenia można tutaj traktować jako tajemnicę firmy i dane poufne, które nie mogą być ujawniane konkurencji (art. 100 § 2 pkt 4 i 5 Kodeksu Pracy). Portal GoWork jest platformą publiczną, a co za tym idzie również konkurencja firmy ma wgląd w powyższe wpisy. Pragniemy również zaznaczyć, że wynagrodzenie na danym stanowisku jest ściśle związane z widełkami płacowymi. Wysokość widełek jest pochodną rynku - w Schneider Electric stale monitorujemy konkurencyjność naszych pakietów wynagrodzeniowych względem rynku pracy, bazując na dostępnych raportach płacowych. Od lat funkcjonuje w naszej firmie globalna polityka równego traktowania zawierająca wytyczne dotyczące wynagrodzeń tzw. Fair Pay Policy. Ponadto, oprócz wynagrodzenia zasadniczego, każdy pracownik SE jest objęty planem premiowym niezależnie od poziomu w hierarchii firmy czy zakresu obowiązków. Plan premiowy jest ściśle związany z indywidualnymi wynikami pracy. Każdy pracownik ma wgląd do swoich wyników oraz wyników firmy i jest informowany o tym co wpływa na wysokość jego premii. Zaś oprócz części wynagrodzeniowej, oferujemy także bogaty pakiet benefitów. Dziękujemy za zrozumienie i mamy nadzieję, że powyższa wypowiedź rozwiała wszelkie wątpliwości.

AWeda

Czy kto może podać widelki na Accounting Internship. Jak wygłąda sprawa z overtime? Jaka ogólnie opinia.

Centre de réclamations

J'ai toujours beaucoup de mal à vous appeler. Vous ne répondez jamais au téléphone. Vous répondez aux courriels après quelques semaines ou vous ne répondez pas du tout. Commencez à travailler !

Rodlö

Szczerze? Oba działy VQM to (usunięte przez administratora) Jak kiedyś wywalali księgowość do Indii i nagle sporo księgowych traciło prace ... mieli możliwość by min. przyjść tu pracować. Nikt nie przyszedł prędzej woleli szukać na szybko pracy w innym miejscu niż pracować w VQM. Chyba to o czymś mówi. Płace niskie, atmosfera potrafi być mega toksyczna. Serio nie warto.

Kogel

Niby każdy musi pracować 8:15 min. Jedni to robią inni nie...jak trzeba zostać po godzinach to mam wrażenie ze odbierane jest to jako norma. A jak musisz wyjść wcześniej niż te 8:15 to czasem pozwalane jest z wielkim fochem/łaską. Albo dociekania typu czemu wczoraj wyklikałaś w systemie nie 8:15 tylko 8:12?...

Obecny
@Kogel

Witaj Kogel, Czas pracy to 8h. Nigdy zostawanie na nadgodzinach nie bylo wymagane przez pracodawce, decyduje o tym sam pracownik na wczesniejsza prosbe pracodawcy. Pozdrawiam

MiaRRX
@Kogel

Teraz tak to nie wyglada :)

Morga
@MiaRRX

A jak wyglada teraz?

MiaRRX
@Morga

8h

C
@MiaRRX

Z tego co się orientuje to 8:15... nie siej fermentu...

Coco

Firma jak firma, są plusy i minusy, największym plusem jest na pewno elastyczne podejście do pracownika, nie ma problemów z wyjściem w ciągu dnia itp., premie roczne, godziny pracy też ok, socjal do przyjęcia - choć wiadomo mógłby być lepszy, minusem są śmiesznie niskie podwyżki, ogromny bałagan i rotacja pracowników, jak ktoś tu niżej wspomniał firma stawia na cięcie kosztów i outsourcing, wszystko zmienia się na gorsze w ekspresowym tempie, mówią że nie redukują etatów, tak to prawda, robią natomiast wszystko byś sam się zwolnił i na Twoje miejsce nikogo nie zatrudniają, przenoszą rzeczy do Indii z dnia na dzień, pozostałych pracowników zaś rzuca się po różnych zespołach - oczywiście wszystko za te same pieniądze w postaci tzw zapchaj dziury. Na rynku jest wiele bardziej rozwojowych i lepiej płatnych ofert pracy - nawet teraz w momencie pandemii Covid-19. Myślę, że praca w firmie, która stawia na accounting superherosów na umowę zlecenie nie ma najmniejszego sensu. Szanujmy samych siebie przede wszystkim i nie dajmy się traktować jak odpad.

Taka prawda.
@Coco

Oczywiście że zarobki są śmieszne. Moja managerka wielokrotnie w rozmowie ze mną mówiła ze zarabia mało... zawsze to trochę demotywuje bo jeśli wiesz ze twój przełożony zarabia grosze to automatycznie odechciewa się pracować. Jeśli chodzi o cięcie kosztów to tez muszę przyznać niestety racje... bo jak wytłumaczyć ze w działach brakuje od lat pracowników ciagle słyszysz szukamy szukamy .... a prawda jest taka ze nie szukają tylko wolą zlecić nadgodziny. A znając tę firmę teraz będzie jeszcze gorzej bo wszystko będzie tłumaczone COVID-19. Walczcie o swoje, a jeśli nadal nic nie wychodzi, przestańcie się oszukiwać i zmieńcie pracodawcę. Jeśli zrobicie to roztropnie to będziecie odpoczywali i dużo zarabiali. Bajo.

Ssea

Tak, finance career ambasador na pewno pomoże zatrzymać rotację... jak osoba która sama prawie odeszła z firmy ma teraz niby przekonywać pracowników że SE to idealne miejsce do pracy, pozostając wiarygodną? Hahahaha hipokryzja lvl master. Pozdro dla tęgich umysłów w HR. Czy wy nie widzicie naszych wewnętrznych problemów w firmie, czy ich nie chcecie widzieć? Mam wrażenie, że to autosabotaż.

Ytr
@Ssea

Kto jest tym ambasadorem?

Molia

Jak oceniacie postawę Schneider Electric Polska względem pracowników w czasie pandemii? Czy odbiło się to w jakiś negatywny sposób na pracownikach?

Wyzysk
@Molia

Wysyłanie na bezpłatne urlopy... :/

Jak jest z pakietem medycznym w Schneider Electric Polska? Można dołączyć rodzinę?

Nel

W SE jest kilka zróżnicowanych programów do wyboru. Sa one dostosowane do potrzeb pracowników tych, którzy potrzebują wyłącznie programów indywidualnej opieki, dla rodzin, wychowujących samotnie dzieci, mających partnera/partnerkę. Można dla siebie dopasować również pod względem potrzeb medycznych.

ExPracownik

Bardzo ciężko mi pisać o tym miejscu pracy.(usunięte przez administratora)Chciałbym zacząć od plusów, ale tych niestety dużo nie ma - poza pracownikami, którzy często tytaniczną pracą sprawiają, że to centrum usług wspólnych jakkolwiek działa. Niestety tak jak podkreślają inni pracownicy, wszystko zjada chaos. Część procesów jest "od wieków" wykonywana w dziwny, nieintuicyjny sposób, a próba znalezienia SPOCa jest w zasadzie niemożliwa. Natomiast absolutnie najgorszą rzeczą w trakcie pracy w Schneiderze był fakt, że nie cała firma gra do jednej bramki. Ba, wielopiętrowe intrygi, rywalizacja operacji z business process ownerami to niestety schneiderowy chleb poprzedni. Próba zmiany statusu quo była ekstremalnie ciężka, bo nikogo na górze nie obchodziło to w jakim (usunięte przez administratora) babrzą się pracownicy operacyjni. To, że przez głupawe procesy, dług technologiczny i wdrażanie różnych rozwiązań "na hura" etat zamieniał się z 8 w 10 godzin? Trudno, pracuj. Prośby o dodatkową osobę w zespole były zbywane ("już, zaraz będzie"), a rekrutacja zaczęła się po tym jak złożyłem wypowiedzenie, więc nawet nie było szansy na normalne KT. Zresztą, w roku 2018 FiSS próbował się zreformować. Nowy management wytrzymał coś koło roku i poszedł szukać szczęścia gdzie indziej. Trzymajcie się jak najdalej od tego miejsca pracy - nie warto.

Miśka

Ponad rok jak odeszlam. Schemat zawsze jest ten sam. Zaczynasz pracę w SE, poziom frustracji wzrasta - nie chcę wchodzić w szczegóły jak bardzo ta firma potrafi frustrować bo bym pisała kilka dni - znajdujesz dużo lepsze miejsce pracy (kasa i możliwości rozwoju) i odchodzisz. Masa bardzo dobrych pracowników odeszła i odchodzi po odkryciu prawdy. Zostają przeważnie osoby słabe językowo, lub ludzie którym wszystko jedno, którzy zniosą każde upokorzenie...ktorzy w oczach managera są bierni mierni ale wierni. I manager wie że można takiemu pracownikowi dać mikro podwyżkę bo on i tak zostanie. Dochodzi do sytuacji, że wieloletni pracownicy mają mniej niż swieżaki. To do was należy decyzja czego w życiu chcecie, lub czego nie chcecie.

Pracownica
@Miśka

Słowem w sedno!

XYX

Zdecydowanie nie polecam pracy w tej firmie. Mocno stawiają na outsourcing procesów w inne, tańsze miejsca, zaś odpowiedzialnością i problemami w firmie obarczają szeregowych pracowników. W tym miejscu, w tym bałaganie nie da się pracować, szkoda zdrowia. O stabilności zatrudnienia nie ma tu absolutnie mowy, rotacja jest dosyć duża, omijajcie Schneidera szerokim łukiem.

Kick
@XYX

Dokładnie! Potwierdzam! Nikt nic nie wie, nic nie działa jak powinno, ale fochy na pracowników z biura warszawskiego się strzela...Spora część managerów nie ogarnia własnego procesu... Szeregowy pracownik wie więcej co się dzieje w danym dziale... Ciągłe cięcia kosztów i metoda radź sobie sam. I te pozory ze wszystko jest wspaniałe podczas comiesięcznych spotkań. A ludzie na siebie zerkają z zażenowaniem bo znają prawdę... Stanowczo odradzam.

Bodzio

Firma oszczędza na czym tylko się da, a najbardziej niestety na pracownikach, management kiepski, ze wszystkimi problemami radź sobie sam... wprowadzane usprawnienia zamiast prace usprawnić, niestety ją spowalniają... Tak więc zmiany proponuje zacząć od góry, bo ryba psuje się od głowy i tak tez jest w przypadku firmy Schneider Electric, wtedy może coś się poprawi

Finko
@Bodzio

Co masz na myśli pisząc, że oszczędzają na pracownikach? Kiedyś byłem tu na rozmowie, ale zaproponowali mi nieporównywalnie mniej niż konkurencja więc odpuściłem.

mm

Polecam, pracuje od kilku lat i nadal mam wrazenie rozwoju. Nagdodziny mozna odebrac lub wyplacic, nie ma problemow z urlopami lub praca z domu.

Hej, czy w firmie Schneider Electric Polska płacą za nadgodziny?

~An

nie są płatne ale faktycznie są...

Nie, firma nastawiona jest na cięcie kosztów. W księgowości opracowując zaległości sprzed lat siedzi się za darmo.

Tak, nadgodziny są odbierane lub płatne

W księgowości duża rozbieżność zarobków, zależy ile kto sobie wynegocjuje. Pensja na poziomie od 5 tys. brutto do 8 tys. brutto na tym samym stanowisku. Na stanowiskach biznesowych i w HR jeszcze wyższa. Kwota bonusa rocznego około 80% miesięcznej pensji. Oczywiście nieprzyjemna atmosfera pracy, ciagły chaos, brak komunikacji a często brak profesjonalizmu ze strony przełożonych i wyżywanie się na pracownikach. Awanse nie zależą od kompetencji lecz od przyjaźni. Konfliktowe podejście do pracownika. Brak konsekwentnego zarządzania ze strony menadżerów. Właściwie pracownik zarządza sam i ma radzić sobie bez względu na wszystko.

Potwierdzam

Tak. Bałagan niemiłosierny. Jeden manager kopie dołki pod innym... Ludzie znerwicowani, głównym zajęciem większości managerów to ukrywanie swojej niewiedzy... Straszna dezinformacja. Każdy kto odkrywa jak ta firma działa to odchodzi. Przykre, że frustracja managerów jest wyładowywana na pracownikach, którzy i tak próbują w tym bałaganie pracować na najwyższych obrotach. Pracowałam, odeszłam, najlepsza decyzja.

Mobilnosc w cenie

Ja z innego dzialu, ale odczucia podobne. Zadnych podwyzek (100 brutto waloryzacji to kpina z pracownika, a nie podwyzka), duze rozbieznosci. Jesli nie jest/nie chce sie byc menadzerem, to moim zdaniem warto tu popracowac max 2-3 lata i potem szukac... szukac nawet zaczac wczesniej, bo ciezko sie dzis zmienia prace, zwlaszcza przy wiekszych zarobkach.

Sesa
@Potwierdzam

Jedyna przyjemność jaka mnie tam spotkała to poczucie ulgi jak złożyłam wypowiedzenie. Z perspektywy czasu wiem, że firma odstaje znacząco pod względem wysokości zarobków i atmosfery, która niestety jest NIJAKA...jeśli ktoś chce pracować w nijakiej atmosferze i zarabiać poniżej swoich możliwości to SE jest idealnym miejscem.

Zostaw merytoryczną opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w Schneider Electric Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Schneider Electric Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 46.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Schneider Electric Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 6 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Schneider Electric Polska?

Kandydaci do pracy w Schneider Electric Polska napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Schneider Electric Polska