logo Schneider Electric Polska

Schneider Electric Polska

Opinie o Schneider Electric Polska

anonim 2011-10-06 16:59:41
firma kijowa,niskie place mowa o produkcji,wykorzystuja ludzi do maximum,nie polecam tego zakladu nikomu
anonim 2011-11-17 22:52:04
Pracuję w FiSS prawie 2 lata. Dziwię się narzekaniom i trudno mi uwierzyć, że ktoś rzeczywiście tak się czuje. Rotacja jest zerowa. Moja koleżanka stara się o pracę w zespole niemieckim i niestety nie ma miejsc. Pracowałam w Accenture, tam nie płacili za pracę po godzinach, tu albo odbieram wolne albo płacą co do grosza.
Dostaje się nagrody za usprawnianie pracy, dofinansowanie kursów językowych, akademia księgowości, Enelmed, dopłaty do obiadów, dodatkowa kasa na imprezy działowe. Jest ok.
mini 2011-12-30 22:40:16
a ile płacą na rękę na najniższym stanowisku w księgowości?
anna 2012-03-01 13:33:27
Płace są poufne i raczej nikt o nich nie rozmawia. Ja jestem zadowolona. Miałam oferty z innych SSC ale były słabsze finansowo.
Przy ustalaniu wynagrodzenia ważniejsza jest znajomość księgowości niż języki. Co w długim okresie jest lepsze - człowiek robi bardziej ambitną pracę a nie wklepuje dane jak w Accenture
Kate 2012-03-06 19:58:45
Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji do Schneider Electric, czy ktos moze mi powiedziec jaka jest tam atmosfera, jak się pracuje? Pracowałam już w centrach finansowych i wiem ze w zalezności od stanwiska praca jest mniej lub bardziej ambitna i ciekawa. Jak jest tutaj? Będę wdzieczna za informacje.
kociołek 2012-06-02 13:45:29
Pracowałem w tej firmie w Ursusie i nie mogę powiedzieć o tej firmie złego słowa. Co prawda ja robiłem przez firmę pośredniczącą, ale i pracownicy tymczasowi i pracownicy stali są... byli traktowani tak samo (teraz już tej firmy tam nie ma), z szacunkiem. Pracowałem jako magazynier i jak ktoś mi powie że praca na tym stanowisku jest za ciężka to mam tylko jedną odpowiedź, idź do Inter-team to zobaczysz co to znaczy ciężka praca.

Firma jest niemiecka ale ludzi traktują z godnością i szacunkiem, nie jesteś niewolnikiem tylko człowiekiem, co prawda relacje między niektórymi pracownikami były różne ale wszystko jest zależne od kultury, charakteru i wychowania, każdy każdemu starał się pomóc jeśli był tylko w stanie.

Kierownictwo i pracownicy biurowi naprawdę super.

Jak były jakieś problemy, to robiono zebranie pracowników i wszystko było uzgadniane
llllllllllllll 2012-06-27 22:45:31
Księgowość jest słaba, spora rotacja, małe zarobki a wymagania niebotyczne. Wszyscy myślą jakby tu zwiać. Tyle
Ann 2012-08-07 10:49:42
pracujac w kazdej korporacji nie zatrudniasz sie tam aby byc do emerytury, samo slowo korporacja powinna sie kojarzyc z rotacja w celu awansu.. na szczescie w Warszawie jest duzo takich firm i jest gdzie przechodzic aby nie stac w miejscu
Marcela 2012-10-20 01:16:20
firma jest francuska nie niemiecka. troche dziwne, ze pracując nie zauważyłeś.
jak by co 2012-12-07 18:42:27
kociołek - 2012-06-02 13:45:29

Kierownictwo i pracownicy biurowi naprawdę super.

to francuska firma
gregor 2013-04-08 13:47:12
gdy rekrutacje do dzialu nie prowadzi menadzer tylko inni wybitni specjalisci to potem tak jest ze nie wszyscy wybrani sie podobaja Menadzerowi. Jesli masz wybor miedzy inna firma a schneiderem to wybierz inna firme.
Awansuja tylko ci to wchodza w (usunięte przez moderatora) menadzerowi. W FISS wklepywalem faktury na czas i tyle. Po 2 latch zmienilem firme i odpoczalem psychicznie. Firma tylko na zaczepienie i zdobycie doswiadczenia potem szybka ewakuacja ;-)
dorfor 2013-06-03 13:02:02
hej, czy powie mi ktoś jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna. Jakich pytań można się spodziewać po angielsku?
Marta 2013-07-03 22:08:30
Język jest wymagany, bo bedzie się go używać na co dzień , więc nie jest wpisany "od tak". W każdym ogłoszeniu napisane jest z jakim językiem poszukują, tzn. że musisz go umieć w stopniu pozwalającym na komunikację- na rozmowie jest to sprawdzane. Ważne są również inne aspekty... w moim przypadku rekrutacja była miła i przyjemna :)
Sarko 2013-10-28 08:13:54
W Bukownie wyzysk, slaba płaca, bałagan......
kam 2013-11-22 23:11:21
Firma jest korporacją do bólu. Stanowiska kierownicze zajmują osoby mało kompetentne, równocześnie nie cierpiące słów krytyki. Atmosfera pracy jest co najmniej ciężka, a robione na siłę "imprezy" firmowe są zasłoną dymną. Schneider aktualnie oszczędza na wszystkim, więc nie należy liczyć na nic poza bałaganem i poddenerwowaniem.

Z drugiej strony płacą zawsze na czas, enelmed jest.

Miejsce zdecydowanie nie do polecenia na dłuższy czas, szkoda zdrowia.
Onil 2013-12-29 13:32:50
Przy rozmowie kwalifikacyjnej wszyscy zachwalają firmę, obiecują wspaniałą ścieżkę kariery. Tak naprawdę tylko "lizusy" awansują. Praca w Fiss jest ciężka, dużo nadgodzin, których nie ma kiedy odebrać. Z urlopami też jest ciężko-terminy godnią. Menadżerowie nie mają pojęcia o zarządzaniu (są to byli księgowi). Zarobki są kiepskie a wymagania duże. Szkoda czasu na tę firmę.
amila 2014-01-14 17:41:54
Bez przesady z nadgodzinami, ja nie pamiętam już kiedy je robiłam. W niektórych działach faktycznie są, ale to raczej na zamknięcie tylko. Nie zgadzam się też z tym, że są kłopoty z urlopami, nigdy czegoś takiego nie zauważyłam ani nie doświadczyłam... Co do szkoleń to czasem coś jest ale raczej rzadko, imprezy integracyjne ok. 2-3 razy w roku.
Beatka 2014-02-25 00:38:27
HMMM...jedyny plus to wynagrodzenie na czas, fajni ludzie w zepole za to kadra manadżerska pozostawia WIELE do życzenia, czysta tępota!nei mówiąc już o ich znajomości języka, zdanie pracownika się w ogóle nie liczy...a jak masz własne zdanie to po prostu idziesz na stracenie....
mika 2014-02-28 22:11:32
a propos wyjazdow integracyjnych, gdzie organizowane sa te wyjazdy? brzmi ciekawie. jestem ciekawa jako przyszly potencjalny pracowik
tyczka 2014-05-29 18:31:55
całkowicie się zgadzam! ekipa jest bardzo zgrana, za to managerowie... to juz inna bajka. Wszyscy nowi pracownicy zatrudniani sa przez agencje pracy tymczasowej (firma Radstad) na bardzo krotkie okresy, tj. 3 - 6 miesiecy, wiec jak np kobieta zajdzie w ciazę, to po tygodniu jest zwalniana z pracy, bez podania oficjalnego powodu(jest jedno tygodniowy okres wypowiedzenia). Ogolnie nie polecam Schneidera, bo pracownik ma tu malo do powiedzenia, a jesli sie za bardzo wychyla, to nie przedluzaja mu umowy. Co do plac, to na poczatek dostaje sie 3500zl brutto, czyli po odjeciu podatku 2500zl.
inka 2014-08-25 12:05:18
według mnie w schneiderze jest bardzo fajnie. dziwię się tym, co narzekają. przede wszystkim atmosfera, ludzie, wyjścia i imprezy integracyjne są ok. w socjalu jest enel med lub dofinansowanie do lunchów, no i druga opcja multisport albo kasa na święta. wynagrodzenia też całkiem dobre. nadgodziny bywają, ale jak ktoś już wyżej napisał, płacą za nie. ja nie miałam nigdy problemu z urlopem.... wiadomo, zawsze i wszędzie są jakieś wady i zalety. tutaj chce się iść do pracy chociażby ze względu na super ludzi i dobrą atmosferę. dziwi mnie to widzenie szklanki do połowy pustej.
1 2014-09-14 22:23:02
Nie polecam pracy w Schneider Electric Polska, nie dawno rozstałem się z tą firmą, typowa korporacja, procedury rozdmuchane do granic możliwości, na wszystkim oszczędzają, nie liczą się z twoim zdaniem najważniejsze są wytyczne, duże ciśnienie na zysk, atmosfera bardzo się pogorszyła, kadra zarządzająca na bardzo niskim poziomie, dobre pieniądza wypłacane na czas, dobry pakiet socjalny
x 2014-11-04 19:22:26
Gosiu, taka sytuacja miala miejsce i bylo o tym glosno. Schneider jest tak duza korporacja, ze obejscie prawa nie stanowi dla niego zadnego problemu...
impreza ? 2014-12-08 14:09:44
no nie wiem czy jak suzkacie pracy to na prawde dla was najwazniejsze jest to czy mozna liczyc na jakies imprezy integracyjne czy to jest cos co wam zapewni przyszlosc, mi sie wydaje ze nei bardzo. wlasciwie to chcialbym pogadac sobie o czyms konkretnym a nie tylko o impreazch, ludzie ile macie lat ze was to interesuje ?
pytajacy 2015-01-23 10:09:16
hej,czy nowo przyjęty pracownik agencyjny ma szansę dłużej popracować,czy zwalniają go po jakimś czasie ,mimo tego że normalnie daje sobie rade w pracy?Na ile może na poczatku liczyc ,jesli chodzi o zarobki???
kociołek 2015-01-26 12:19:56
Na umowie zlecenie pracodawca może nie przedłużyć umowy jeśli dziewczyna zajdzie w ciążę, bo taki pracownik nie jest opłacalny
kociołek 2015-01-26 12:26:06
Może teraz coś się pozmieniało, ale jak ja tam pracowałem to prawie rok spędziłem w tej firmie. Jeśli chodzi o płacę to ja jako magazynier, przez firmę dostawałem od 1500 do 2500 miesięcznie, w zależności od tego czy były nadgodziny czy nie, przy czym muszę dodać że była to moja pierwsza praca za normalne pieniądze
pytający 2015-01-26 15:09:44
hej,dzieki za odpowiedz,a orientujesz sie ile moze zarobic nowy pracownik na produkcji,wiesz na czysto bez nadgodzin?
kr 2015-03-01 19:22:16
Chciałabym się zapytać czy są przyjęcia dla kobiet na produkcję i u przez jakiego pośrednika trzeba składać cv
Anonim 2015-03-05 13:27:44
Księgowość Warszawa Business Intelligence BI Zespoli performance and compliance Osoby niekompetentne w dziedzinie IT, obeznane w podstawach biznesu, silne układy wewnętrzne działu, wyjątkowo sztuczna kultura Wymieniać można ogrom wad, zalety znikome, w celu niezachwiania rzetelności opisu na tym zakończę - Szczerze nie polecam tego działu. Każdy inny dział minimum 2pkt wyżej oceniam
Kamil 2015-03-09 14:18:58
@tekla tak "inteligentnie" sie wypowiadasz jakbys przynajmniej byla pracownikiem tego cudownego działu nie zauważając przy tym ze @anonim walna byka. mialem ogromną nieprzyjemnosc tam pracować i zespol nazywa sie Performance and Controlling - tak jak napisalas dział beznadziejny a team jeszcze bardziej. Czy anonima wywalili czy sie zwolnił/a to bez roznicy, ale tylko wrogom zycze pracy w tym zepsole :) @tekla jesli jeszcze tam nie pracujesz zatrudnij się - zabawa na calego
anonim 2015-03-25 17:17:18
chciałbym się dowiedzieć czy to prawda że cała księgowość z tej firmy zostaje przeniesiona do Indii? Miałam podjąć pracę i teraz zastanawiam się czy warto.
Michal D 2015-04-09 20:51:31
Przypadkiem dzis w tramwaju spotykam kolegę ze schneider i dowiaduje sie ze ja pisze jakieś żale na tym portalu. Do cholery ludzie miejcie jaja i podajcie swoje imie i chociaz jak ja pierwsza literę nazwiska. Pracowałem w tej firmie, w opisywanym zespole i najlepsze wasze żale podobno spłynęły na moje konto! Trochę to słabe
ADC 2015-04-14 15:19:33
Tak przenoszą procesy do Indii
imakna 2015-05-08 11:05:08
hej, są duże szanse, że możesz zostać dłużej w firmie, jeżeli się sprawdzisz i będzie taka możliwość. A firma jest spora, więc często pojawiają się możliwości zostania na stałe :)
Pracownik 2015-06-04 15:00:49
Uwaga przyszli kandydaci, wiekszosc procesow ksiegowych trafi do Indii, sytuacja bardzo niepewna, nie wiadomo co z poostalymi procesami. Atmosfera siadla. Bardzo szkoda, bo bylo naprawde super wczesniej. Teraz nieciekawie. Schneider chce oszczedzac nie zwazajc na ludzi a to slabe i sie nie oplaca w dluzszej perspektywie.
AS 2015-07-05 14:16:02
'Schneider chce oszczedzac nie zwazajc na ludzi '- potwierdzam to co napisał Pracownik. Minusy pracy w Schneider Electric: niestabilna praca, niskie wynagrodzenie, negatywna atmosfera.
wroteczki 2015-08-02 20:33:13
Nie wiem o co chodzi z tą niestabilnością. Zależy w jakim dziale, bo niby Schneider jeden, ale rozne departamenty. W centrum usług ciągle szukają ludzi. Co do zarobków to nie mam zdania. Ale co szkodzi iść na rozmowę i zobaczyć.
Niezainteresowana- Zarobki w biurze w Warszawie 2015-09-18 14:02:37
Ak nie warto, ta firma nie płaci uczciwych należnych pieniędzy adekwatnych do wymagań na danym stanowisku i tak np. mi proponowali 2800 zł na rękę czyli 4 tys. zł brutto/ pełen etat na umowę o prace i to za pracę w biegłym językiem niemieckim i bardzo dobrym językiem angielskim wiec wyśmiałam ich. Niech sobie sami robią za tak kasę wyzyskiwacze. Draństwo i głodowa pensja dla desperatów, z której ani mieszkania nie kupisz, bo nawet zdolności kredytowej nie będziesz mieć, ani nie zapewnisz przyszłości swoim dzieciom, nie wychowasz ich na zacnych ludzi bo nie zdołasz zapewnić im wykształcenia na prestiżowych uczelniach, żeby nie musiałby być potem pomiotłem właśnie za 4 tys. zł brutto/pełen etat w takim Schneider Electric Polska, a też i sam nie wyżyjesz do 1-szego za taką głodową pensje i na nic nie będzie Cie stać i będziesz musiał pożyczać kasę od obcych mając taką pseudo prace i płacę. Wegetacja. Firma tylko dla dzieci do góra 25 roku życia- studentów, ewentualnie też dla absolwentów szukających swojej pierwszej pracy w życiu i nic więcej, bo nie mająca oferty pracy dla dorosłych ludzi z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i znajomością zaawansowana języków obcych: niemiecki/ angielski.
Inzynier Poliglota 2015-09-26 15:47:46
chyba sobie bzdzisz moja "droga". za 2 jezyki obce ta pani na zachod od PL (jakikolwiek z krajow: DE, NL, BE, SUI) zarobi nie 2800 PLN na reke ale 2000-2500 EUR na reke. Bardzo dobrze, ze sie buntuje, bo to WY zanizacie ceny i potem mamy takie sytuacje ze 100 pieknych, mlodych mysli, ze 2500 PLN netto na poczatek to jest kasa ... to jest granica biedy.

Ja 5 lat temu w Wawie zaczynalem za 2400 PLN netto i jak dziad musialem mieszkac z jakimis obcymi studentami, bo na kawalerke i koszty zycia by mnie nie bylo stac. Dzis juz jestes za granica, zarabia 2600 GBP netto a kawalerka kosztuje mnie zaledwie 600 GBP. moje 3 lata pracy za granica = 12 lat zycia i odkladania w PL :) reszte kalkulacji sobie sama uloz.
Do PL wracam jedynie kontynowac moja kariere, ale za nie mniej niz 7-10 tys PLN "na reke". Bo bycie zebrakiem i biedakiem juz przerabialem przez 25lat mojego zycia i przyszedl czas na zarabianie w koncu normalnych pieniedzy za normalna prace i bez napinania sie (czy. wlazenia w d... menadzerom).
xxl 2015-10-14 21:17:58
moim zdaniem zawsze warto zobaczyć co organizacja proponuje
każdy ma jakieś oczekiwania i jest to fair. Ale porównanie PL do UK jest trochę nie fair. Każdy ma swoje oczekiwania i myśle, że warto to powiedzieć w czasie rozmowy co jestem w stanie dać i czego oczekuje. Ja pracuje w SE i chwalę sobie ;-) ale każdy ma prawo ocenić i sprawdzić.
energy girl 2015-10-20 08:55:37
oczywiscie zalezy w jakim dziale jestes, zespol SE Polska wydaje sie miec fajna atmosfere a dzialy globalne generalnie sie rozpadaja i maja slabych managerow tych w kraju jak i wyzej. Firma z kultura (lub brakiem kultury) francuska i rozdmuchana polityka wewnetrzna - ludzie sa na 2gim planie. Placa dobra ale podczas rozmow negocjujcie bo moga zdecydowanie wiecej niz to co mowia. Dzial finansowy "zwija" sie i tez slyszalam ze wynosza sie na Filipiny (moze to tylko plotki ale pokazuje jaka jest atmosfera). Na poczatku spory stres bo narzedzi uczysz sie sama i mozesz tylko liczyc na zyczliwego kolege siedzacego obok.
anonim 2015-11-02 22:56:35
Kariera = układy + włażenie w d... + cwaniactwo
tytus 2015-12-10 18:01:25
pracowałam w dziale HR z jęz francuskim i zdecydowanie nie polecam! nie ma szans na umowę stałą, cały czas przedłużają umowy na okres 2-3 miesięcy. Atmosfera też słaba... szkoda na to czasu.
NIKI 2016-01-21 14:14:03
WITAM. CHCIAŁABYM SIE DOWIEDZIEĆ CZY MOZNA SIE DOSTAĆ DO SCHENEIDER DO PRACY ZE SLABA ZNAJOMOSCIA JEZYKA ANGIELSKIEGO, SZUAKM PRACY BIUROWEJ, MOZE BYC W SPRZEDAZY CZY MARKETINGU, POSIADAM 5 LETNIE DOŚWIADCZENIE W PRACY BIUROWEJ I SZUKAM CZEGOS NOWEGO, A SLYSZALAM O FAJNYCH ZAROBKACH
karol 2016-01-21 14:39:00
dobra firma polecam
Hello 2016-02-04 18:20:16
Teraz jest ogłoszenie na pracownika montażu. Czy dają od razu umowę o pracę? Czy najpierw jakieś złodziejskie śmieciówki? Dowożą z Cieplic?
bobo 2016-03-27 15:06:57
Wszyscy są przyjmowani na umowach śmieciowych. Na produkcji na początek około 1400-1500 na rękę, praca na 3 zmiany, i bardzo często trzeba zostawać po 12 godz, najlepiej gdybyś pracował tam 7 dni w tygodniu. Jednym słowem nie masz życia, no ale wiadomo to produkcja na "taśmie" :D
pracown1234 2016-06-10 10:17:03
ja pracuję w schneiderze już parę lat i jestem zadowolony, są mutisporty, opieka medyczna, wprowadzili też dofinansowanie do wczasów. zarobki są ok, a dobre jest też to, że co roku są podwyżki, w poprzedniej firmie tego nie miałem. są premie, biuro na mordorze, ale da się przeżyć, bo do pętli nie jest tragicznie daleko. chodnik mogliby naprawić, ale to do miasta uwaaga, a nie do firmy. biorac plusy i minusy, to polecam.
ewa 2016-06-15 22:38:36
na produkcji dzieje sie wiele ,jednka te 1400-1500 to mało...
Zostaw swoją opinię o Schneider Electric Polska - Warszawa
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Schneider Electric Polska