Opinie o jysk.pl - JYSK Sp. z o.o. w Gdańsk

Poniżej przeczytasz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Jysk Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Jysk Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: AGD - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Jysk Sp. z o.o. w Gdańsk

YERBA

Hejka. Czy z racji tego, że mężczyźni (jak każdy z Was pisze) muszą wydawać paczki i dźwigać cięższe rzeczy mają jakiś dodatek lub lepszą wypłatę? Pytam, bo sporo z Was tu pisało, że praca kobiet to bardziej dekorowanie sklepu, obsługa kasy, wykładanie bibelotów na półki, a faceci dostawy, wydawanie cięższych mebli, skręcanie mebli? Pozdrawiam!

Idzik
@YERBA

Nie ma ŻADNYCH różnic w płacy że względu na wykonywaną pracę. Różnice masz dopiero jak jesteś tzw osobą funkcyjny. Magazynier, zastępca kierownika sklepu , kierownik. Oni mają wyższe pieniądze. Jeśli jesteś sprzedawcą to i tak wydajesz towar. Za te same pieniądze co dziewczyny układają bibeloty i kasują towar

Hej, a jak wyglada grafik? Chodzicie na zmiany czy po prostu całe dnie? W tygodniu ile jest dni wolnych?

@Tomek

Grafik różnie. 2 dni zazwyczaj wolne. Niedziela i jakiś w tygodniu, a raz na miesiąc sobota i niedziela. Godziny różnie. Raz na 9:30, raz 12, raz do 17, raz do 19. Raz pracujesz 6 godzin w ciągu dnia, a raz przez 10 godzin. Módl się tylko, aby nikt nie zachorował, bo wtedy kaplica, bo to nie firma, gdzie jest 20 pracowników i nikt za bardzo nie zauważy Twojej nieobecności.

Xxx

Przykre jest to że czytając tutaj opinie większość jest na temat tego że mężczyźni mają najgorzej bo najwięcej dźwigają, składają, montują itd. Zgrany zespół i wzajemna pomoc to podstawa. Jestem kobietą i nie wyobrażam sobie nie pomoc kolegom w momencie kiedy mam czas i widzę że tego potrzebują. W naszym zespole wszystkie kobiety składają meble, wydają towar z magazynu. Nikt nie ma z tym problemu, jesteśmy tylko ludźmi, pracujemy na wspólny wynik oraz premie. Potrafimy się motywować i współpracować. Zawsze są jakieś minusy w pracy, nie ma idealnego miejsca. Pozytywne nastawienie to podstawa ;)

@Xxx

A jakie kobiety mają tutaj limity co do dźwigania? Czy mężczyźni noszą większe kilogramy niż powinni? Z tego co piszesz to masz fajny zespół, a na jakim sklepie jesteś? Ten montaż mebli przez kobiety to odbywa się z instrukcją czy z głowy? :)

I8d7r
@Xxx

To co piszesz, to jakaś utopia. Jeśli macie taki zespół to zazdroszcze. Bardziej przykre jest dla mnie jest to że opinia o tyraniu facetów powiela się wiele razy mimo że piszą to różni ludzie z całej Polski. Montaż mebli przez dziewczyny to dla mnie też nowość, chociaż mamy w zespole dziewczyny które się tego podejmują.... o ile kierownik pozwoli

93s
@Xxx

O jaki sklep chodzi ? Bo u mnie do czasu jak hr zorgsnizowal szkolenie dla kierowniczek byla zupelnie inaczej , potem sie na krotki czas zmienilo na lleprze , ale jak dziewczyny zobaczyly ze to nie takie łatwe i fajne , skrecanie kredensu na kasie jak kyos ci ciagle przerywa, i jak im sie wydawalo to przestaly... napisz tez czy jak facet wydaje ciezki mebel z magazynu to ktoras z was biegnie mu pomoc ? ;-) bo u mnie jak dziewczyna nie umie sobie z czyms poradzic to zawsze zwala sprawe na faceta ktory jest akorat na zmianie, a jak facet ma z czyms problem to musi sobie radzic sam ...

Stacja

4300 na sprzedawcę czy 5000 brutto na z-c kierownika. 4300 to będzie zaraz mniej niż minimalna, lepiej już iść byle gdzie na taśmę, odklepać swoje niż pocić się za tyle samo spełniając ogrom obowiązków a firmy zagraniczne mają z rynku polskiego kolosalne zyski a i tak płacą jak w (usunięte przez administratora)

@Stacja

ja po zwolnieniu się z (tfu) jyska zatrudniłem się jako sprzedawca w największej sieciówce z e-papierosami. Siedzę 8 godzin w wygodnym fotelu, raz na 20 minut przyjedzie klient. W czasie napije się kawy, zjem ciacho, pooglądam film czy książkę poczytam. Zarabiam 5290zł brutto + premia ok 600zł miesięcznie. Zwolnijcie się ludzie z tego (usunięte przez administratora) Nie warto.

stacja
@były pracownik

Do tego zmierzam. Ja tylko przeglądałem oferty bo czasami myślę nad zmianą roboty, nie spodziewałem się że za taki zakres obowiązków można rzucić taką żałośną kwotę. Mam u siebie 5200 brutto(w tym roku zapowiadane 300 podwyżki) z frekwencyjną i jedynie co robię to przyjmuję towar i podaję go wózkiem widłowym na produkcję. Na jedną zmianę od 7-15(Górny Śląsk) Ręce opadają, a oni tyle oferują na z-c kierownika. Wiadomo że tam wpadną jakieś premie pewnie ale to nic pewnego Powinniście mieć tam pracownicy Jysk z 6k brutto podstawy, ja to przy was, jak czytam tego gowork to mam luz

Pyrczasty
@stacja

Masz luz , mozess mi wierzyć. Praca u Ciebie może nie uskrzydla , ale nie popylasz po całym sklepie jak (usunięte przez administratora) że spoconym przedziałkiem na tylnim rowku. Kompetencje generalnie takie jakbyś miał własny sklep , franczyzę a zarabiasz jak (usunięte przez administratora) trochę kiepski biznes dla Ciebie Pozdrawiam. Cieszymy się że mogłeś poznać to od kuchni zanim rzuciłeś papierem u siebie ;)

stacja
@Pyrczasty

Dzięki. Ja też wychodzę z założenia "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" i myślałem że taki opiekun magazynu to mogłaby być dobra opcja bo zdecydowanie bliżej domu ale jak przeczytałem tutaj kilkanaście stron to zbierałem szczękę z podłogi. Robota jaką wy tu robicie to 6-7brutto. Taki opiekun magazynu to już w ogóle kosmos bo sprzedaż i magazyn.

@Pyrczasty

Napiszesz, jak zatrudnione w firmie osoby odczuwają sytuację z ilością zadań i jak zobaczą, ile wypłaty wpływa co miesiąc na konto? Ludzie zatrudniają się tu na dłuższy czas, czy raczej rotują? I skoro pisano coś wyżej, że podstawa, to 4300 zł brutto, to może premie są na tyle pewne, łatwe do uzyskania i wysokie, że firma ma ludzi skorych do roboty?

Pyrczasty

Cześć. Tutaj wszystko "zależy" Dziewczyny sobie częściej chwalą, niż faceci ale nie bez powodu. Po regionie widzę że faceci częściej dają sobie spokój i idą gdzie indziej. Wg mnie największym czynnikiem są bardzo szerokie kompetencje przy gołej pensji sprzedawcy. Facet jest sprzedawcą, kasjerem, monterem, magazynierem, sprzątaczem , technikiem informatycznym, czasem tez ochroniarzem. I wszechobecne przepracowanie Do standardu nalezy dżwiganie ponad normy bhp. W pracy stalej możesz dzwigać 25 kg, a wydajesz paczki ktore ważą 2x wiecej. Biegasz od kasy na magazyn i z powrotem... Z pomocą bywa różnie. Czasem ktos Ci pomoże ale czesto nie. Zależy od sklepu. Na Wawkę stawka jest 5100 brutto... ale to jest dość ciekawe. Ww kwota to efekt ostatniego "wyrównania". Co to oznacza? Tyle że jak masz gościa który zna sklep, ogarnia procedury od kilku lat i masz swieżaka/po rocznym stażu - macie TAKĄ samą stawkę.... świeżak się cieszy a weteran czuje się (usunięte przez administratora) Premia bardziej zależy od sklepu i farta. Wiadomo, musisz łapać każdego klienta i oferować mu jak najwięcej. Na hali, przy kasie coś dosprzedać. Ale nie ma reguły. Masz zrobić indeks i nadwyżkę. Czasem są konkursy np na materace. Tutaj można się wykazać. Są sklepy gdzie współpraca idzie dobrze, masz wsparcie u innych. A są też takie gdzie pretensje o wszystko a pomocy czy poszanowania za nic. W ostatnim czasie widzę spora rotację ale co się dziwić. Za podobne pieniądze u konkurencji masz wąskie kompetencje, nie musisz biegać na dwór a potem na kasę i tak w kółko , jak nie rozwalisz paleckakiem połowy działu to nie masz odpowiedzialności materialnej i finansowej . Mała ciekawostka. Jak przyjedzie Ci na TIRze uszkodzony mebel to bardzo często sklep ponosi 50% kosztów zamówienia drugiego egzemplarza i masz po premii. Do tego zwalony system inwentaryzacji. Robisz ją za dnia, klienci i inni pracownicy często Ci przerywają (nie specjalnie rzecz jasna) ale za błędnie zliczony towar też masz po premii. Ludzie już po roku mają wyrobioną uzasadnioną opinię . Twój wybór ale przeczytaj wszystkie opinie. Zauważ jak te pozytywne wypowiedzi atakują ludzi wystawiający negatywne . Na zasadzie "oj tam oj tam, nie narzekajcie".... Średnia ocen chyba dobitnie pokazuje że jest problem. Pozdrawiam i fajnie że masz pytania. Zawsze warto dopytać ;)

Półtorej miesiąca. Odpowiedz po wyslaniu C. V. 3 tyg. Udział w filmikach - odpowiedz po prawie 3 tyg. Zaproszenie na nastepny etap, mam czekac na dwa kolejne maile w ktorych czekają zadania - brak dalszej części to ponad 3 tyg. Pisałam co sie stało dlaczego nie dostałam tych linków, czy coś poszło nie tak nikt nic nie napisal. Smutek i żal, ze tyle czasu musiałam się denerwować. A po prostu mnie olano. :(

Pytania były normalne - takich mniej wiecej się spodziewałam na to stanowisko. Dalej pytają o rezultat odpowiedź - brak jakiejkolwiek informacji po kolejnych 3 tyg. :(

No nie, spóźniłem się dwa dni na rekrutację? Tak mi pokazuje, jak wchodzę w ogłoszenie Logistics Planning and Support Manager, że dwa dni temu wygasło. A naboru już koniec na 100 procent? Ogólnie jak jeszcze można mówić o tej pracy, to chciałbym wiedzieć, jak teraz z tymi wyjazdami za granicę jest. dokąd są te delegacje?

Wojciech

Przepracowałem w Jyskowym kołchozie 9 długich lat. Przebrnąłem przez niemal wszystkie stanowiska od sprzedawcy na 3/4 etatu po zastępcę kierownika. Bardzo żałuję, że tak późno zdecydowałem się odejść z tej pożal się Boże firmy. Zacznijmy od tego, że same założenia JYSK Values itd.są jak najbardziej w porządku. Problemem jest niekompetentna kadra kierownicza na poziomie sklepów oraz fatalna polityka zarządu z Gdańska. Jeśli chodzi o samą pracę, jest bardzo ciężka, choć można się przyzwyczaić- zależy od człowieka i załogi. Prawdą jest, że panowie mają o wiele trudniej niż panie, ale tak już się utarło w Jysku, że w zasadzie magazyn, meble, kołdry, materace, czyli najgorsze działy są obstawiane mężczyznami. Jeśli chodzi o zarobki to zdecydowanie niedoceniani są wszyscy poza kierownikami, cała załoga pracuje na obrót/premie, które są co prawda dzieło e po równo o ile index się zgadza, jednak SM i depSM mają dodatkowo premie co kwartał wynikającą z pracy sprzedawców czyli reszty załogi, i jest ona nie mała, bo aż do 75% podstawy ich pensji dodatkowo do wypłaty. Bardzo niesprawiedliwe i psujące morale wśród reszty pracowników. Kolejna sprawa to straszne kolesiostwo. W zasadzie nie ma znaczenia jak dobrym jesteś pracownikiem, liczy się to jak bardzo się pucujesz do kierownika, bo to on ma jedyny realny wpływ na twoje dalsze losy w kołchozie. Poznałem naprawdę wiele fajnych osób przez wiele lat swojej mordęgi jednak większość z nich dała sobie spokój z Jyskiem i poszli do normalnej pracy, reszta kisi się i siedzi cicho, bo dobrze im tak jak jest, przywykli do bycia wykorzystywanymi. Uważam, że ogórki z Meteorytowej zepsuły tą firmę ciągłym ulepszaniem, wyśrubowanymi celami, ciągłą presją na wynik, przerośniętą administracją i przerośniętym ego dyrektorów. Zapomnieliście kto tworzy tą firmę i kto robi wam obroty. Nie szanujecie ludzi i w zamian dostajecie to samo. Zatrudniacie głupców na wysokie stanowiska, bo łatwiej wam rządzić armią przygłupów z klapkami na oczach. Duńczycy powinni wam za to zabrać te wasze śliczne samochody i kazać tyrać na otwarciach i reotwaciach nowych sklepów po kilkanaście godzin dziennie, tak jak wy karzecie to robić swoim biednym pracownikom, w zamian za kawałek pizzy i kilkuset złotych premii. Wstyd, hańba oraz scandinavian januszex meteorogłowy.

Iwona
@Wojciech

No, niezły komentarz. Ja chciałabym zapytać o te kilkaset zł premii. One są dla pracowników sklepu tylko an tych otwarciach i reotwarciach, czy też przy innych okazjach? W normalnym czasie są premie tego typu, tej wysokości kilku stówek?

gawron
@Iwona

Premie mogą być: - kwartalne: Ich wysokość zależy od nadwyżki jaką wypracuje zespół w porównaniu do poprzedniego roku. Może to być kilkadziesiąt zł , może być kilka tysięcy , może być zero ( jeśli nadwyżki nie udało się zrobić ). - za wygraną w konkursie: zazwyczaj kilkaset złotych - świąteczne: dwa razy w roku, na Wielkanoc i Boże Narodzenie - za delegacje: liczy się tylko tydzień otwarciowy/reotwarciowy ( pozostałe delegacje nie są płatne extra)

Julia
@gawron

Kilka tysięcy, faktycznie udało się komuś tyle zgarnąć? Ciekawa jestem, jak to w praktyce wygląda. A co do delegacji, to daj znać, jak często w ogóle się one zdarzają. Ile razy w roku trzeba wyjeżdżać?

@Wojciech

Racja. Ja byłam na otwarciu w Gdańsku oddelegowana z Gdyni, praca od 9-21, zapłacono mi za 8 godzin tylko. Do dziś nie otrzymałam wynagrodzenia za resztę godzin, chociaz nie pracuję w tym (usunięte przez administratora) od 3 lat.

A
@Julia

Kiedyś realne - aktualnie tylko nowo otwarte sklepy mogą liczyć na jakiś pieniądz, stare - nieliczne uzyskują jakaś premie. Konkursy są, jasne - ale warunkiem wypłaty nagrody jest w większości indeks wyższy niż 100 - aktualnie wiele sklepów ma w okolicy 50 ????

Gawron
@Julia

Z kilkoma tysiącami trochę przesadziłem, w zasadzie jest to możliwe tylko przy otawrciu/reotawrciu sklepu, natomiast premie kwartalne w przedziale 500-2000 są już całkiem realne, oczywiście dużo zależy od miejsca w którym pracujesz a przede wszystkim od załogi. Z delegacjami jest różnie, są osoby które jeżdżą dość często ( kilka-kilkanaście dni w roku), a są takie które nigdy nie były na delegacji.

M.d.
@Gawron

Ty chyba w jakiejs innej firnie pracujesz.... u mnie nie bylo nigdy wyboru... jest delegacja na inny sklep i nie masz wyjscia , a jak sie nie zgodzisz to bedzie ci tak pod gorke grafik gwiazda robic ze sie w koncu wykonczysz .. albo tez innych sposoby sa zeby z ciebie zrobic zlego pracownika ... co do premii bardzo duzo zalezy od sklepu, ale przykra prawda jest taka ze kiedys premia byla co miesiac i wtedy byla wyzsza niz teraz sa te kwartalne... ale kasa zaoszczedzona... pan od dobrych rad jak oszczedzac firmowe pieniadze na pewno sie cieszy ze rypiemy za mniejsza kase ... my nie on

Gawron
@M.d.

A gdzie ja napisałem że jest wybór XD? Inna sprawa że na delegacje zazwyczaj jeżdżą kierownicy,zastepcy,opiekunowie magazynu, sprzedawcy raczej rzadko. A z tym robieniem pod górkę to też chyba rożnie, wszystko zależy od tego jakiego masz kierownika/regionalnego.

Bartek

Sprzecznosc w twojej wypowiedzi jest zastanawiajaca... albo nie wierzysz ze ludzie odchodza do innych firm bo jest ci tak dobrze, albo pytasz gdzie odchodza bo sam sie chcesz ewakuowac. To jak jest ? A to czy odchodza czy nie kazdy moze osadzic sam. Jak ktos pracuje dluzej niz 3 lata to pamieta plakat z dziewczyna i chlopakiem ktory wisial w pomieszczeniach socjalnych ? Oboje sie zwolnili, a zeby zakryc ten fakt firma zrobila ogolnopolski nabor na nowe gwiazdy z plakatow i kazala tamten wyzucic. Jak twarze jyska sie zwalniaja to zwykli pracownicy tym bardziej .

M

Dostałam propozycję aby zostać pracownikiem funkcyjnym. Powiecie mi dla porównania ile (jeśli tacy tu na grupie są) zarabiacie ? Chciałabym sobie porównać stawkę Waszą z tą moją, którą mi zaproponowano. Czy wzrost wymaganych obowiązków do pieniędzy jakie potencjalnie mogę otrzymać jest warty stresu/nerwów? Pozdrawiam serdecznie!

święty lub nie

Po 5 latach, mam kilka uwag, wiem że nie tylko ja tak uważam bo tak jak jest oficjalna grupa jyskowa, my też mamy swoje grupy na których rozmawiamy. Czy tylko mi się wydaje że są 3 drogi awansu, Pierwsza - przypadek, brakuje osoby a HR i Regio chcą na szybko pozbyć się problemu i wrzucają kogokolwiek, sztuka to sztuka, co za różnica... byle mieć problem z głowy i udawać że się go rozwiązało . Nawet w tym celu zrobili śmiechu wartą ławkę rezerwowych . Dwa - kilka miesięcy szkoleń i jeżdżenia po Polsce które są całkowicie oderwane od realiów i potem dostaje sklep kogoś kto żyje w bańce, i gdy styka się z realiami różnie reaguje, czasem nawet wyżywając się na swoich pracownikach i kończy się to zwolnieniami i tym że twoja załoga musi jeździć na delegację bo przecież sobie musimy pomagać. Trzecia - opisana już przez kogoś poniżej.(usunięte przez administratora)Ja dostałem awans z przypadku, bo akurat nie było nikogo innego chętnego, ale sądzę i mój zespół może to potwierdzić że stanąłem na wysokości zadania. A wy sami możecie ocenić jakie osoby pracują na pewnych stanowiskach i jak wykonują swoją prace, przykładów macie wszędzie mnóstwo. Ty chcesz realnie rywalizować na wyniki, ale masz po drugiej stronie karierowiczki i karierowiczów którzy niezgodnie z wewnętrznymi ustaleniami firmy, ale też łamiąc ustawę o prawach konsumenta robią wyniki. Może gdyby na awans musiały realną pracą zasłużyć nie postępowały by tak ? To tak do HRu żeby się bardziej zainteresował co się dzieje na sklepach. Tyle że u nas jest wszystko zamiatane pod dywan do momentu jak np pojawi się do zapłaty kara nałożona przez PIH. Powyżej sklepów też nie ma lepiej. Jednego dnia dostajesz taska od pana od porad, w sprawie nie drukowania niepotrzebnych dokumentów, góra ciśnie nawet audytorów żeby się czepiali o drukowanie bo że niby ekologia i oszczędności dla firmy, a drugiego dnia musisz przedrukowywać 5 raz ceny na całym sklepie bo w życie weszła dyrektywa omnibus.i nikt nie wie jak powinna wyglądać cena... żeby jeszcze pokazać kompetencję napiszę że po 9 miesiącach od daty jej rozpoczęcia okazało się że trzeba nowy program do drukowania cen zakupić. Taka niespodzianka, o tym że taki bałagan z cenami będzie było wiadomo tylko od stycznia 2020r. a my we wrześniu 2024 nadal nie wiedzieliśmy jakie ceny na modele z wystawy drukować żeby były dobre. Czy ktoś za to odpowiedział ? Nie, ale Ty jako kierownik będziesz wysłuchiwać czy nie wiadomo czy się nadajesz bo twój zespół nie ma takich dobrych wyników jak inne sklepy, mimo iż tam np.: (usunięte przez administratora) się klientów żeby podwyższać wyniki. I jeszcze masz cisnąć bardziej swój zespół bo regio chce się pochwalić wynikami przed swoim przełożonym czyli dyrektorem sprzedaży. I tutaj też różnie bywa, jak ktoś na BED daje Ci konewkę to idzie poszaleć ze sprzedażą. Zabranie komputerów z magazynu i sprzedaż ich po to żeby kupić słuchawki, bo ktoś w jakimś dziwnym orgazmie widział je w innym sklepie i uznał że u nas to też fantastycznie będzie się sprawdzało to też mistrzostwo. A jak usłyszałem od Regio, wszystko możecie sprawdzić na smartfonie, o co wam chodzi, to już mi się odechciało rozmowy i udzielania informacji zwrotnej na temat tej głupoty. Tu się raczej dużo nie zmieni do momentu aż ktoś rozbije ten beton z centrali i wpuści świeże powietrze do firmy. Pozdrowienia i powodzenia przed BF

Młotkowy
@święty lub nie

I w sumie fajnie podsumowane. Widać że na (usunięte przez administratora) szukają kiero do sklepów, ale zderzają się z realiami. Ludzie odchodzą, rotacja szaleje, a trening nowego kiero kosztuje czas , a pieniądze to oni akurat mają, na Prokopa na 20 leciu starczyło ( najdroższy konferansjer w Polsce) o oszczędzaniu mowią dopowro ak trzeba zamowić toner do drukarki na zapas, albo żeby naprawiać meble a nie regulować )...

Misiek

Czy Jysk serio proponuje 5000 brutto dla stażysty kierownika?! Przecież to stawka kasjera...

Magda
@Misiek

Jak już awansujesz na kierownika to dostaniesz spokojnie 1tys brutto więcej, także myślę że warto poczekać.

Mati

W biedrze masz , bez podwyzek na 2024 r bo tam sa inne miesiace dawania podwyzek jak w jysk, 4700 brutto na starzzego sprzedawce , tak dla informacji bo sie dziwilas gxzie taka stawka .. a po przyszlorocznej podwyzce bedzie jeszcze wiecej

@Mati

Po polrocznej jeszcze więcej? czyli ile? Ujmiesz to w liczbach dla jasności? te kwoty co je piszecie to od nowego roku będą normalnie już obowiązywać czy to jeszcze więcej będzie? Ogólnie w skrócie interesuje mnie po prostu to czy warto pracą się interesować? liczę na konkretne odpowiedzi

ważniak

Na profilu kariery są ogłoszenia odnośnie stanowisk kierowniczych. Zakres obowiązków jako taki, czyli sporo plus jak osoba która wchodziłaby z zewnątrz i nie zna branży to jest totalnie przytłoczona. Mniejsza z tym. STAWKI to jakiś ponury żart od Pięć dwieście do sześć i pół brutto. Na zastępcę albo kiero. Przecież to nawet nie jest minimalna w państwach starej unii!!

Xx

Jak wyglądają przerwy? Czy powyżej 9h pracy jest dodatkowe 15min?

@Xx

Bardzo często jest tak, że brakuje ludzi i w ogóle nie masz przerwy, jeśli jesteś facetem, to biegasz po magazynie z kanapką w buzi, nieprzerwanie. ;) Jeśli się zastanawiasz nad dołączeniem do Jysk, to musisz mieć zgraną ekipe, bo bez tego nie dasz rady.

Lodowiec
@Xx

Przerwy mają ci co nie są facetami i jest więcej niż 3 osoby na zmianie. Tak jak wcześniej wspominane latanie z kanapkę w gębie po magazynie- codzienność

Neutralny zastępca

Praca w sklepie: PLUSY: - dodatek świąteczny: wielkanoc ~350 zł, boże narodzenie ~1200 zł - szybka możliwość awansu (ale tylko jako facet, bo dużo ich się zwalnia) - możliwość premii kwartalnej (w moim przypadku raz na rok się udawało) - na wyższym stanowisku możliwość większej premii kwartalnej - atmosfera (ale to oczywiście zależy od ludzi) - konkursy sprzedażowe między sklepami (czasami się udało parę stówek ugrać) - zimą dodatek żywieniowy dla pracujących przy dostawie na zewnątrz - klub biegacza jysk- parę biegów w roku sponsorują (z dojazdem, hotelem, itp) - programy rozwojowe - kasa na spotkania integracyjne, na pączki w tłusty czwartek, na Wigilię - rabat pracowniczy MINUSY: - mało ludzi do pracy (w dużych miastach mają po ~8 etatów, ale w małych ~6 i się modlisz żeby ktoś ci nie zachorował, gdy ktoś inny jest na urlopie/delegaci/itp) -(usunięte przez administratora) dla facetów przy dostawie i wydawaniu towaru (i jak wyżej- modlisz się, aby ci drugi facet nie zachorował) - różnica w zarobkach między małymi, a dużymi miastami (pomimo różnicy 30 km między nimi dostajesz 500-1000 zł mniej, bo "koszty życia mniejsze"- taaa...) - brak ekipy sprzątającej w małych miastach- sam musisz z mopem latać i przy okazji obsługiwać klientów - wciskanie na kasie ludziom jakichś (usunięte przez administratora) - system premiowy [był też w plusach]- wciskanie maty ochronnej do materaca, poduszki do kołdry i pościeli do kołdry- niby to dla zwiększenia sprzedaży i premii dla sprzedawców, ale to tak naprawdę jest do premii dla kierownika i zastępcy- gdy jest zrobiony utarg i te parametry (z matą, poduszką...) sprzedawca dostanie np 200 zł premii, ale zastępca i kierownik już po 2000 zł - praca od poniedziałku do niedzieli, w różnych godzinach (i jak wyżej- modlisz się, aby nikt nie zachorował, bo będziesz zapierdzielać po godzinach) - miała być umowa na czas nieokreślony po roku- była po 2 latach (słyszałem, że nadal takie "obietnice" na rozmowach wciskają) - raz na rok firmowe spodnie- więc jak źle trafisz czekasz rok i w tym czasie niszczysz swoje prywatne - niektóre awanse dostaje się z przypadku i hierarchii- czasami nie ma znaczenia, że nic nie wiesz - na programach rozwojowych musisz być głośny, przebojowy i ma cię być wszędzie pełno, bo inaczej mają cię za 'zero' - coroczne podwyżki w wysokości podwyżki płacy minimalnej - brak premii/podwyżki stażowej- nieważne, że pracujesz 5 lat i wiesz wszystko, i tak będziesz zarabiać tyle samo co nowy pracownik OGÓLNIE: - praca znośna, ale za dużo obowiązków jak na te zarobki INNE: - słyszałem, że mają dostać słuchawki z mikrofonem (jak w Lidlu)- to chyba po to, że jak pracujesz w 2 osoby i cię przygniecie na magazynie to żebyś miał jak wezwać pomoc. - możesz dorobić po pracy jak lubisz montować meble- klienci sami się pytają.

Witam. Jest oferta pracy na kierownika sklepu może ktoś coś więcej opowiedzieć jak wygląda wdrożenie się ? Czy kierownik dostaje auto służbowe ?

Ok

Dostajesz wypłatę 6500 brutto o samochodzie możesz zapomnieć. Wdrożenie wygląda tak że możesz być miesiąc szkolony i rzucony na nowy sklep I sobie radź. W międzyczasie musisz ukończyć 9 miesięczne szkolenie zwane smt i jeździć do różnych miast. Premie jak wyrobisz to masz.

Jagsjwnv

Okropny (usunięte przez administratora)i wmawianie jak bardzo jesteś złym pracownikiem bo nie wciskasz w entuzjazmem beda, którym są (usunięte przez administratora)świeczki lub baterie albo zmywaki. Istna tragedia gdy nie sprzedaż materaca z matą lub kołdry z poduszką bo np. Klient kupił sobie matę już wcześniej albo nie chce po prostu poduszki. Na pół etatu wymuszanie pracy w nadgodzinach tzw. dopracowywanie do pełnego etatu mimo, że przecież jesteś na pół etatu i tak chcesz pracować. Jeśli nie zgadzasz się na dopracowywanie to kierownik robi Ci wyrzuty jak tak możesz i że nie jesteś elastyczny i nie wspierasz zespołu..... Ogólnie praca tam to nic dobrego plus jeszcze ciągle obgadywanie przez pracowników jeden drugiego i poniżające odzywki.

Blekitnokrwisty

Jakieś wiadomości o podwyżkach? Zawsze były od listopada a w moim rejonie cisza. Jak u was?

@Blekitnokrwisty

A zawsze przed listopadem były już jakieś informacje odnośnie wzrostu pensji? O ile średnio zawsze to były podwyżki?

Blekitnokrwisty

Różnie, przeważnie od 200-500 brutto Aneksy zawsze od listopada

Jysu
@Blekitnokrwisty

Nieźle lecą w kulki. Nikt nic nie wie . Zaraz się okaże ,że duża część ludzi w Jysku będzie pracowało za najniższą krajową

nik
@Blekitnokrwisty

U mnie też nic nie wiadomo. Jeżeli nie będzie żadnej podwyżki to niestety, ale pomimo naprawdę fajnej ekipy i super kierownika, kładę wypowiedzenie, bo żeby ogarniać kasę, wykładać towar, obsługiwać klientów do tego magazyn i dostawy, robić planogramy, plakaty, latać do kasy szybko by zatwierdzić zwrot, transporty do klientów itd, za praktycznie najniższą krajową przy tak małej ilości pracowników, to dla mnie absurd totalny. Zgodnie z rozporządzeniem od 1 stycznia 2024 r. minimalne wynagrodzenie za pracę będzie wynosiło 4242 zł. To ja już wolę iść jako technik ogrodnik do kwiaciarni za takie same pieniążki.

@Blekitnokrwisty

U mnie już są aneksy, było to wiadomie jakie już w październiku

@:)

A jak je macie wycenione? Pytam, bo widzę, że jest rozbieżność w tych podanych widełkach. Czemu nie jest tak, że każdy dostałby tak samo by nie trzeba było porównywać? W jednym punkcie możecie mieć rożnie?

Zenek
@Blekitnokrwisty

Nie podniecajcie sie tak, podwyzki beda bo rosnie mnimalna płaca, i tyle ... jak ktos nie dostał jeszcze aneksu to dostanie go w najbliższym czasie . Nie siejcie jakiegoś niepotrzebnego zamentu... i nie stresujcie nowych pracowników. No i nie dajcie sobie wmowic ze ktos wam łaske robi że aneks dostaniecie ...

Beata
@Zenek

Dokładnie, niby się chwala podwyżkami a człowiek coraz bliżej minimalnej krajowej, ale jak pracownicy nie widzą co się dzieje w pl i mają klapki na oczach to zadowoleni bo przecież 500zl brutto dostali. Taki to najlepszy pracodawca w Polsce aż strach pomyśleć jak musi być w innych firmach.

Tak to ja

Wiele mozna napisac o tej firmie zlego jak i coraz mniej dobrego. 1. Podzial 50m/50k jest fatalny poniewaz pensja taka sama a praca nieporownywalna 2. Kobiety jako LR...smiech na sali poniewaz pieniadze bierze kobieta a zasuwa facet 3. Slupki musza sie zgadzac to fakt ale dziwi mnie ze NIE NAJWAZNIEJSZYM jest obrot tylko komplementarka @Pracodawca nie tędy droga! P.P. mowi na rocznym ze obrot jest prio ale SM oraz DM wiedza swoje :( 4. Ankiety zwrotne od klientow C&C oraz OOPUS niech beda ale jesli na 10 klientow jest 1ankieta to na podstawie tego nie wyciagajcie wniosków. 5. Braki w pracownikach, ilosc ogloszen jasno pokazuje ze jest problem a nikt celow nie kalibruje pod braki w etatach, a nawet sklepom sie ucina etaty i wmawia ze tylu Was wystarczy 6. Nacisk na prace na telefonach...tylko po co? Bedac na sklepie ok stany sprawdze na sf na tel ale stojac(wielu kierownikow nie pozwala miec krzesla na kasie, hmmm bhp chyba cos o tym mowi) za kasa sprawdzanie dostepnosci na telefonie wywoluje zazenowanie u klienta, a tak trzeba bo POS nie widzi ze artykul jest zarezerwowany pod C&C 7. Grupa na messenger ok, ale dzwonienie w dniu wolnym do pracownika to podchodzi pod(usunięte przez administratora)w czasie urlopu tym bardziej 8. Czasem czlowiek sie zastanawial czemu ktos awansowal/nie zostal zwolniony i dopiero podczas imprezy 15/20-lecia mozna zobaczyc kto komu na kolanach siedzi, kto z kim za raczke chodzi, kto nie nocowal u siebie w pokoju...tak wiem (usunięte przez administratora) jest normalna czynnoscia, ale jesli łóżko ma byc czynnikiem ktory daje awans to nie wroze dobrze tej firmie 9. SM-owie ktorzy grafik ukladaja po 6-8 tygodni a pozniej i tak depSM poprawki naklada bo zle ulozony 10. Sluchawki?! Maja ulatwic nowym prace? Nie pomoga poniewaz nowi a szczegolnie nowi-mlodzi wola postac i poczekac az ktos inny zrobi to za nich!

Karol

Witajcie. Mam mały mętlik życiowy i pracuję jako budowlaniec. Niestety problemy ze zdrowiem po wielu latach ciężkiej pracy dają się we znaki. Ale do sedna. Byłem cały czas kierownikiem na budowie i moje średnie zarobki to było 7000 zł na rękę. Teraz czytam, że szukają kierownika w Jysku. Proszę ANONIMOWO napisać mniej więcej ile zarabia taki kierownik, bo nie wiem czy jest sens w ogóle się fatygować i czas tracić. Pozdrawiam!

Magda

Stawki są podane przy każdym ogłoszeniu. Średnio jest to 6000brutto

ważniak
@Magda

Śmiech na sali. Operator z UDT mający jakieś tam doświadczenie może liczyć na tyle damo jeżdżąc od punktu a do b, wykonując prostą pracę.

Zdzisław
@Karol

Oj długa droga przed Tobą.Musisz na początek przejść test (50 zadań i masz na to 12 min)rozmowy,rozmowy ...jak to przejdziesz to masz 3 etapowe szkolenie około 9 m-cy.życzę powodzenia.Wstepne testy to zadania matematyczne i na spostrzegawczość (test psycho-techniczny dla kierowców to pikuś)

sprzedawca
@Karol

Dokładnie jak Magda napisała. Około 6000 brutto, czyli niecałe 5k na rękę. Moim skromnym zdaniem to mało jeśli chodzi o prowadzenie CAŁEGO sklepu .Pozdrawiam!

Rozne sa opinie, ale najlepiej przekonac sie samemu.. Pamietaj o kilku sprawach, ludzie przez lata byli traktowani jak smieci przez regionalnych i kierownikow i zastepcow, wiec wiekszosc zaangazowanych sie pozwalniala, a ci co zostali sa na skraju wyczerpania, wiec nieustannie przychodza nowi pracownicy fo bardzo utrudbia prace. Wielkie gwiazdy dzialu hr dopiero zainteresowaly sie czymkolwiek jak zmienila sie szefowa HRu i zaczela od nich wymagac. Bo wczesniej nikt nie kiwnal palcem nawet w przypadkach jawnego (usunięte przez administratora) do ktorego dodatkowo namawiali reguonalni... tak ten dzial byl bezwartosciowy.. 0 to liczba sm ktora zostala zwolniona za (usunięte przez administratora) falszowanie godzin pracy, czy lamanie prawa pracy w inny sposob, za to zwyklych pracownikow za bzdury potrafia zwalniac nawet jak faktycxnie nic nie zrobili, i ta liczba jest bardzo duza, poczytaj sobie o podkladaniu swini.. Jeszcze ucza jak psychicznie taka osobe (usunięte przez administratora) zeby latwiej poszlo jej zwolnienie i zeby ona sama cieszyla sie ze juz tutaj nje bedzie pracowac... mozna by tak pisac dlugo, ale poczytaj opinie tutaj i sie zastanow czy chcesz potem ciagle sie obawiac ze ktos ci porysuje samochod czy napisze na ciebie slarge do pipu ..

Hmm

Ciekawe czy te słuchaweczki, których lada moment będziemy używać na sklepie, to zastępstwo za dodatkowe etaty na sklepach? W końcu teraz nawet jak będą 2 osoby na zmianie i kogoś przygniecie szafa na magazynie to będzie można słuchaweczką poprosić o wezwanie pogotowia

ważniak.

Czytam z portalu ogłoszenie na magazyn w Jysk Katowice i kopara opada. LUDZIE! TU SĄ TRZY/CZTERY ETATY!! Ja pracuję w branży magazynowej/logistyce piętnaście lat i wiem z czym to się je. Taki zakres obowiązku człowieka orkiestry jest możliwe jak pan Marian ma małą rodzinną firemkę i ze szwagrem ogarnia temat a nie w dużej sieci. Roboty po samą szyję. Pewnie stawka lekko powyżej minimalnej i za tyle to można spokojnie dostać pracę gdzie dostajesz w łapę skaner i osiem godzin robisz jedno albo jeździsz widlakiem i tyle. Lista czynności... Brakuje tylko pilotowania wahadłowca i gotowanie dań kuchni azjatyckiej -- Będziesz odpowiadać za jeden z najważniejszych obszarów naszego sklepu, magazyn -- Będziesz dbać, aby dostawy produktów przebiegały sprawnie oraz zgodnie z procedurami i standardami obowiązującymi w JYSK -- Będziesz odpowiadać za właściwe rozmieszczanie produktów w magazynie oraz na sali sprzedaży -- Będziesz odpowiadać za właściwą obsługę zamówień klientów -- Będziesz szkolić współpracowników w zakresie BHP i pracy na magazynie oraz dbać o bezpieczne środowisko pracy -- Razem z zespołem będziesz dbać, aby sklep był atrakcyjny dla klientów - w 100% czysty i dobrze wypełniony odpowiednimi produktami -- Będziesz obsługiwać klientów zgodnie z obowiązującymi w naszych sklepach standardami oraz z wykorzystaniem wiedzy o produktach -- Wspólnie z zespołem będziesz realizować cele sprzedażowe --Będziesz koordynować pracę zespołu podczas nieobecności kierownika i zastępcy kierownika

Antosia
@ważniak.

Ej a wiecie, czy te cele sprzedażowe to liczą się właśnie zespołowo? Czy pojedynczo? Czy jak pracownik swoje cele zrealizuje to dostanie premie, czy dostanie ją tylko, jak wszyscy inni pracownicy też swoje zrealizują? Liczy się ostatecznie wynik danego sklepu?

Żółw
@ważniak.

I wlasnie dla tego na tych stanowiskach jest ciagle rotacja, to plus fakt ze masz niby premie, jak sprzedawca czyli śmieszne ale (usunięte przez administratora) za kilka osob w tym za kiero i zastepce, sa sklepy gdzie mag wie i robi wiecej jak 1 i 2 , a na to daj jeszcze pomysly regio i hr zeby cisnac bardziej ludzi i bum, masz non stop ogloszenia... ale nikogo to nie obchodzi , bo gdansk ma taka wizje ze zawsze sie kogos awansuje albo z zewnatrz wezmie i po problemie.. on tez troche popracuje i znowu od poczatku.... rozgarnietych menadzerow tutaj musisz szukac z pomoca specjalnych algorytmow i AI ...

Zostaw merytoryczną opinię o Jysk Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Jysk Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Jysk Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 146.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Jysk Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 111, z czego 4 to opinie pozytywne, 82 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Jysk Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Jysk Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Jysk Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 205 ocen.

Jysk Sp. z o.o.