Opinie o Bakalland S.A. w Warszawa

Początki firmy sięgają 1991 roku, kiedy to trzej przyjaciele ze studiów otworzyli firmę Uno Tradex. Firma zajmowała się wtedy głównie świeżymi owocami i warzywami. Późniejsze połączenia z Milpo i Fresco w latach 1997-1999, a później z firmą Profit pozwoliły na zdobycie umiejętności synergicznego wykorzystywania silnych stron przejmowanych firm. Połączenie z Fresco - szybko rozwijającym się importerem bakalii - dodało firmie skrzydeł. 11 grudnia 2006 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ze środków uzyskanych z emisji papierów wartościowych dokonała zaplanowanych akwizycji: spółka Solger - 2006r. i spółki: Mogo i Polgrunt - początek 2007r. Od 2015r. do Grupy Kapitałowej Bakalland dołączyła firma Delecta S.A.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bakalland S.A. w Warszawa

Janek

Proponuję wszystkim zabrać się do pracy a nie zajmować się głupotami. I jeszcze jedno...... Pamiętajcie, że wpisy na tym forum nie są już anonimowe także byłoby dobrze aby to co piszecie było poparte dowodami bo pomówienia to słaby temat.....

Julita

A jak jest z systemem motywacyjnym? Czy Bakalland w jakiś sposób zachęca do wytężonej pracy? Czy później się z tego rozlicza? Np. jakaś wycieczka do Dubaju. Napiszcie proszę jakie są Wasze spostrzeżenia.

Spostrzegawczy
@Julita

Spostrzeżenia są takie, że to kolejna obietnica bez pokrycia. Nikt już się nawet nie denerwuje tym, bo w Bakalland to normalne. Nikt też się nie będzie napinal w kolejnym programie motywacyjnym, bo nie ma sensu.

@Spostrzegawczy

Spostrzegawczy napisałeś, że to kolejna obietnica bez pokrycia, a czy spełniliście warunek konkursu? Napisz proszę, bo to zapewne zainteresuje czytających ten wątek.

Ivona

Czyżby zrobiło się przyjemnie w firmie skoro nastała cisza? ????

Mariusz
@Ivona

Wszyscy siedzą cicho bo firma została wystawiona na sprzedaż

@Mariusz

Jest to informacja z potwierdzonego i rzetelnego źródła? Znasz może powody, dlaczego wystawiono firmę Bakalland na sprzedaż? Czy w związku z tym zatrudnieni pracownicy mogą liczyć się z tym, że zostaną zwolnieni, czy raczej właściciel zapewnił, że każda z zatrudnionych osób ma zagwarantowaną dalszą pracę? Zachęcam, abyś przedstawił szczegóły tego, co napisałeś.

Mariusz
@Julita

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Bakalland na sprzedaż i jest wywiad z samym prezesem. A z pracownikami się nie rozmawia bo po co?? HR i prezes udaje że tematu nie ma i mydła oczy na spotkaniach wigilijnych

Rozmowakwali

Nie jestem pracownikiem ani nie byłam ale chciałabym napisać o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Bakalland. Żenujący poziom, pytania nie adekwatne do oferowanego stanowiska tak samo jak przedstawiona ilość obowiązków w stosunku do płacy. Zero przygotowania ze strony HR. Po uzyskaniu odpowiedzi na dane pytanie po 5 minutach znowu pytano o ten sam wątek. NIE POLECAM.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Bakalland S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?

Głównym zadaniem i obowiązkiem menadżera w jakimkolwiek dziale jest pamiętać, że nie tylko profesjonalizm pracowników zapewnia dobry wizerunek firmy czy np. dobra cena produktów, ich, jakość, opakowanie. Lata działania na rynku i wiele, wiele innych czynników wpływa na obraz naszego przedsiębiorstwa. Innymi słowy na uznanie i szacunek w oczach otocznia pracuje cała firma, w której, przede wszystkim pracują ludzie, natomiast w tej firmie kłamstwo i wykorzystanie pracowników to norma. HR powinny stać na straży przepisów prawa pracy i zrobić wszystko, żeby nikt nie był dyskryminowany w żaden sposób, ale to nie w Bakallandzie, ponieważ w HR, menadżerowie robią wszystko żeby był w tej firmie człowiek traktowany jak nic nieznaczące coś i pracował od rana do nocy i może dłużej, za nędzną kasę.

pyza

ech Pjoter Pjoter buhaha

@były pracownik

Napisałeś o tym, że firma Bakalland wykorzystuje pracowników. Czy możesz napisać, w jaki sposób objawia się to w przypadku tego miejsca pracy? Może przez okres Twojego zatrudnienia w tym miejscu zauważyłeś jakieś pozytywne kwestie związane z pracą w tej firmie, którymi mógłbyś się z nami podzielić? Pamiętaj, że warto wymienić zarówno pozytywne kwestie, jak i negatywne, aby potencjalnie zainteresowana osoba mogła mieć szerszy obraz obecnej sytuacji w danym miejscu pracy.

wilga

Nie odpowiadajcie Julicie, bo ona nie odpowiada na zadane pytania.

@wilga

Twoje pytanie odnośnie mojej osoby nie było w żaden sposób związane z pracą w firmie Bakalland. Zwróć uwagę, że jest to wątek, który dotyczy dyskusji na temat warunków pracy w tej firmie, dlatego chciałabym, abyśmy nie schodzili na inne tematy niezwiązane z pracą w tej firmie.

@Julita

Jak to nie, skoro sama w Bakalland pracujesz. Jesteś takim pokrętnym kłamczuszkiem, nieładnie, nieładnie

@wilga

Dlaczego sugerujesz, że pracuję w firmie Bakalland? Informowałam już w tym wątku, że nie jestem pracownikiem tej firmy i uważam, że dalsza dyskusja na temat mojej osoby nie wnosi nic do tematu. Skupmy się na tym, jak obecnie wygląda praca w tej firmie. Znalazłem ogłoszenie, że firma poszukuje obecnie pracownika na stanowisku specjalisty do spraw kadr i płac. Ktoś pracował kiedyś na tym stanowisku i mógłby wypowiedzieć się, na jakie wynagrodzenie można liczyć?

@Julita

INFORMOWAŁAM a później ZNALAZŁEM- to nie gra i dodatkowo piszesz w dniu wolnym od pracy. Oczywiście,że dalsza dyskusja z Tobą nic nie wnosi i nie ma sensu, jednak nie trawię kłamstwa i tyle. Siejesz zamęt, koniec kropka. Ja jestem byłą pracownicą i niejedno wariactwo w tej popieprzonej firemce przeżyłam.

zorro
@wilga

do zawiedzionego- jeśli produkty bakalland przeterminowane oddaje się z powrotem do firmy, to jak to ma smakować? Jak świży powiew wiosny. Fuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Julita

@Ex Kar, błędnie interpretujesz moją rolę na forum i w wątku opinii o pracy w firmie Bakalland. Tak jak wcześniej wspomniałam, mam zupełnie inne zadania i moim głównym celem jest prowadzenie dyskusji na tematy związane z pracą w tej firmie. Nie uważam, żebym w którymś momencie, potraktowała kogoś "z góry". Zadaję pytania podstawowe, które są ważne, dla osób, które rozważają podjęcie pracy w tej firmie.

@Julita

Odradzam pracę tej firmie szczerze

Zawiedziony
@Julita

Opisz proszę swoje zadania na Twoim forum .

wilga

Nie reagujcie na posty Julity. To osoba podstawiona przez Bakalland, żeby odwrócić uwagę piszących o sytuacji w firmie, a skupić się na niej. To typowe dla tej firmy. Pamiętacie jak ludzie zaczęli się dochodzić, w jaki sposób przydzielane są targety? Zamiast odpowiedzi ograniczyli dostęp do danych w innych regionach i każdy widział tylko siebie. Większość pracodawców jak czyta wpisy, to stara się zmieniać pewne negatywne zachowania, nawyki, które się często powtarzają w postach. Bakalland woli podstawic taką Julitę, żeby pracownicy zamiast pisać prawdę wdawali się z nią w pyskówkę.

KS
@wilga

Jestem byłym pracownikiem działu HR i jedno wam powiem. Uważam ze tzw Julita to nikt inny jak sam Dyrektor HR lub Kierownik HR p. Joanna. Ten dział ma największy procent osób odchodzących i nie warto w nim się angażować bo i tak Cie zniszczą.

Julita

@Bakaliusz, co takiego dokładnie dzieje się w firmie Bakalland S.A.? Możesz przedstawić nam to, co wiesz na ten temat? Przedstaw również, dlaczego pracownicy decydują się na to, aby jednak odejść z pracy w tej firmie? Opisz, jak to dokładnie wygląda.

@Julita

A Ty Julita opowiedz nam coś o swojej pracy. Mnie akurat to bardzo interesuje. Opisz jak to dokładnie wygląda.

@Pracownik BAK
@Julita

No przecież wiesz jak u nas jest, pracujesz z nami to chyba widzisz co się tu dzieje. Tu nie warto wysyłać CV, chyba tylko po to, aby przemeczyc się jakiś czas a potem iść do prawdziwej firmy. To nie jest już firma na lata, że człowiek zatrudnia się i robi aż do emerytury. Tu było kiedyś fajnie, ludzie się lubili. Było inaczej. A teraz? Cóż...kto pracuje ten wie. Ludzie nie wytrzymują, mają dość nadgodzin - każdy chce mieć jakieś życie - szczególnie po pracy, a nie odbierać telefony cała dobę a w weekendy odpowiadać na meile. Szkoda że firma nie docenia swoich ludzi, bo to oni są największą wartością tej organizacji. Gdyby dostali trochę więcej każdy zostawiłby tu serce, bo w tych produktach i marce jest cos niesamowitego. Produkty rzeczywiście są drogie ale najlepsze na rynku. Marka jest znana. Ludzie mają ogromną wiedzę tego co robią. Szkoda, że najlepsi odchodzą, że firma została tym czym jest teraz, że nie proponuje im większej kasy aby zostali. Nasza polityka? Mamy kogoś super w organizacji, osoba się sprawdza ale w porównaniu do innych firm zarabia marne grosze. Znajduje pracę, mówi o tym i co robi BA? Życzy szczęścia i szerokiej drogi. Nikt tu nie będzie za Tobą tęsknił. I zatrudniają nowa osobę na to samo stanowisko, ale za kasę większą (zamiast mieć kogoś wdrożonego, dać mu parę stów więcej aby został). A nowy posiedzi popatrzmy i max po roku ucieknie. Tutaj takie historie to norma. Pracuje tu kilka ładnych lat, więc więc czas uciekać. Ja wiem, że w każdej firmie będą jakieś problemy, jacyś źli ludzie, ale u nas to już chyba kumulacja.

@@Pracownik BAK

W ostatnim zdaniu napisałeś, że pracujesz w firmie Bakalland już kilka lat. Możesz przedstawić czytelnikom tego wątku, jak wygląda kwestia wynagrodzenia za pracę w tej firmie? Czy na przestrzeni czasu Twojego zatrudnienia udało Ci się wynegocjować wyższą stawkę?

KAR

Czy ktoś na tym forum może mi wytłumaczyć, na czym polega fenomen Pana N. W czasach gdy wszystko rośnie i jest rynek pracownika N notuje spadki i nie szanuje podwładnych. Bardzo źle wypowiadają się o nim klienci. W każdej innej firmie taki gość już dawno by nie pracował, a tu czwarty rok robi karierę Nikodema Dyzmy.

@KAR

Może wujek wysoko postawiony jak myslisz

@Santiago

Wiesz może, czy obecnie firma Bakalland S.A. prowadzi jakąś aktywną rekrutację do pracy w swojej firmie? W okresie zimowym również są szansę na to, aby otrzymać zatrudnienie? Przedstaw, proszę, co wiesz na ten temat.

Julita

@Ex kar, uprzejmie informuję, iż nie jestem w żaden sposób powiązana z pracą w firmie Bakalland. Moim zadaniem jest uzyskanie informacji odnośnie tego, jak wygląda obecnie sytuacja w tym miejscu pracy. Dlatego tak szczegółowo dopytuję o różne aspekty z życia zawodowego pracowników, którzy mają doświadczenia związane z tym miejscem. W dalszym ciągu nie przybliżyliście swoich poprzednich zarzutów odnośnie mobbingu, jakoby miał występować w firmie Bakalland. Proszę przedstawcie konkretne przykłady tego zjawiska w tym miejscu pracy, ponieważ w dalszym ciągu nie zostały odpowiednio uzasadnione te poważne zarzuty, które zostały skierowane w stronę pracodawcy.

Ex Kar
@Julita

Julita, każdy, kto czyta to forum jest pewien, że jesteś pracownikiem Bakallandu i próbujesz coś wyciągnąć. Robisz to w bardzo nieumiejętny sposób, a to oznacza, że traktujesz innych jakby byli głupsi od Ciebie. Dokładnie tak samo postępuje N, a to też pewna forma mobbingu.

@Julita

Hej Wszyscy piszacy myślę że mają na mysli podejście Liderow do pracownikow to zgroza

KAM

Uff. Wreszcie. Tylko ze dwa lata za późno .

LKAM
@KAM

Teraz jeszcze niech pozbędą się N i stanie się jasność. Oczyści się atmosfera. Aż chce się iść do pracy.

HURTOWY
@LKAM

Liczę na to, że nowy dyrektor szybko pozna się na umiejętnościach, wiedzy i kompetencjach N i podejmie właściwe decyzje. Jeśli tego nie zrobi, to pójdzie na dno jak G.

Karek
@KAM

Jeszcze jeden, jeszcze jeden.... a potem te dwa pieski (płeć żeńska) Pana N.

@Karek

Pieski kochały go jak był gwiazdą disco polo, to teraz powinny razem z nim zejść ze sceny. Prawdziwa miłość jest przecież na dobre i na złe.

Sam
@KAM

Zobaczymy czy nowy spełni Wasze oczekiwania

@HURTOWY

Nie licz na to

Julita

@Adam,@Sam, może Wy możecie napisać o wydarzeniach, które w ostatnim czasie miały miejsce w firmie Bakalland, ponieważ z Waszych wypowiedzi mogę przypuszczać, że stało się coś, co może mieć realny wpływ na postrzeganie tego miejsca pracy przez osoby, które są już zatrudnione w tej firmie. Proszę, abyście szczegółowo napisali, co takiego się wydarzyło.

Sam Sam
@Julita

Julito, zatrudnij się sama w Bakalladzie w dowolnym dziale... potem się zwolnij lub nie bo może Ci się spodoba i opowiedz nam wszystkim co takiego się wydarzyło i jak Ci się pracowało.

mała

To jakiś idiota z Baka, ośmiesza się i tyle w temacie

@Julita

Julita Ja nie dawno odszedlem z Bakallandu jak myslisz jaki był powód.Opinie są szczere bez sciemy,to się dzieje Santiago

Bakaliusz

Nie składajcie tu CV. W firmie dzieje się źle, bardzo źle. Uciekajcie, szukajcie innych firm. Tutaj nie istnieje socjal. Są za to wymagania. Premia roczna? Może zostawię to bez komentarza. Trochę tu już pracuje. Każdy odchodzi z tej firmy, każdy. Max 3 lat dla większości.

Julita

@Sam Sam, przed zatrudnieniem w firmie Bakalland potencjalny pracownik chciałby poznać opinie osób, które posiadają doświadczenia związane z pracą w tym miejscu, aby uniknąć sytuacji, w której pracownik zatrudnia się w firmie, a po kilku dniach odchodzi z firmy. Jest to strata czasu zarówno dla pracownika, jak i pracodawcy. @BOB, @mała, dlaczego mnie obrażacie? Dyskutuję jedynie na temat tego, jak wyglądają warunki pracy w firmie Bakalland, więc nie rozumiem, dlaczego jesteście tak niemili w stosunku do mojej osoby. Proszę na przyszłość o zachowanie kultury.

Julita

Drodzy użytkownicy, czy w ostatnim czasie wydarzyło się coś szczególnego w strukturach firmy Bakalland? Z Waszych ostatnich komentarzy można odnieść wrażenie, że nastąpiła jakaś zmiana, która może mieć szczególne znaczenie, co do dalszej pracy w tej firmie. Sprecyzujcie, proszę, co takiego zmieniło się w tej firmie.

KAR

Julita

@Wąski, możesz napisać coś więcej o pracy w firmie Bakalland S.A.? Jak długo pracujesz już u tego pracodawcy? W poście wspomniałeś o terminowych wypłatach, czy poza podstawową stawką wynagrodzenia pracownik może liczyć na inne świadczenia dodatkowe takie jak bonusy bądź premie? Napisz proszę coś więcej na temat pracy w tym miejscu. @Ex kar, przypominam Tobie, iż forum gowork.pl to forum publiczne. W swoim poście wspomniałeś o przestępstwie jakie według Ciebie występuje w firmie Bakalland S.A. w postaci mobbingu. Czy, aby na pewno w firmie występują zjawiska poniżania, zastraszania pracowników? Proszę Cię, abyś uzasadnił swoją wypowiedź w tym zakresie.

bulwa
@Julita

oczywiście że poniżanie ludzi przez dyrektora to norma. A podczas pracy wspólnej w terenie także personelu sklepowego. Cóż, pan N. kultury nie ma za grosz. Wstyd!!!!

Ex kar
@Julita

Julita , nie pograzaj się ! Dobrze wiesz co się w tej firmie dzieje non stop rotacje przez to co N robi z firma , ci co jeszcze siedzą toczę względu na to,ze nie mogą strzelić focha i odejść bo maja rodziny i kredytu , wiec daruj sobie te pytania co ?dlaczego ? jak to ? Chyba , ze przyszłaś do tej formy miesiąc temu i jeszcze masz zamydlone oczy .

weekner
@Julita

Tak, w firmie panuje mobbing. Każdy o tym wie i każdy milczy.

Uwolniona
@weekner

Zgadza się, plus chaos i niesamowita szybkość rotacji pracowników. To nie miejsce dla ludzi wrażliwych.

Są na forum jacyś pracownicy firmy Bakalland S.A.? Jakie dobre cechy wymienicie pracodawcy?

Wąski

Jedyną dobrą rzeczą w tej firmie jest to, że nie ma opóźnień w wypłatach.

weekner
@Wąski

Ale wiecznie wypłaty są źle naliczane. W kadrach nie ma żadnej kompetentnej osoby. Brak pojęcia nawet o podstawowych zagadnieniach...

Uwolniona
@weekner

Potwierdzam, kadry to porażka. Dobrze, że już tam nie pracuję.

Ex kar

Odszedłem , w końcu jestem wolny w życiu nie byłem tak szczęśliwy , ale ile się zdrowia straciło w parze z mobbingiem niestety się nie odzyska . Produkty super , ale niestety nie długo będzie można sobie tyle je zobaczyć w internecie z taka polityka traktowania człowieka jak ...

Zostaw merytoryczną opinię o Bakalland S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bakalland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bakalland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bakalland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bakalland S.A.