Opinie o Bakalland S.A. w Warszawa

Początki firmy sięgają 1991 roku, kiedy to trzej przyjaciele ze studiów otworzyli firmę Uno Tradex. Firma zajmowała się wtedy głównie świeżymi owocami i warzywami. Późniejsze połączenia z Milpo i Fresco w latach 1997-1999, a później z firmą Profit pozwoliły na zdobycie umiejętności synergicznego wykorzystywania silnych stron przejmowanych firm. Połączenie z Fresco - szybko rozwijającym się importerem bakalii - dodało firmie skrzydeł. 11 grudnia 2006 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ze środków uzyskanych z emisji papierów wartościowych dokonała zaplanowanych akwizycji: spółka Solger - 2006r. i spółki: Mogo i Polgrunt - początek 2007r. Od 2015r. do Grupy Kapitałowej Bakalland dołączyła firma Delecta S.A.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bakalland S.A. w Warszawa

Porąbana Rodzynka

Kasując niewygodne wpisy dla nowych władz,przyznają się do swoich błędów.Tak.Zacierajcie ślady.To jest wasze prawdziwe oblicze.Nikt nie będzie traktował was poważnie i nie zamknięcie ludziom buzi.

Jagna z bagna

Tak.Przypuszczam,że to wszyscy ci "Panowie" którzy przyszli ze Stocka nie mają jaj i reprezentują ten sam niski poziom.Do wszystkich kobiet.Musimy pokazać tym gnojkom że z nami nie wygrają.

Jagna z bagna

Dla nowych władz ludzie się nie liczą.Liczy się tylko to aby "wydoić" z firmy jak najwięcej dla siebie i swoich kumpli kosztem ciężko pracujących uczciwych pracowników.Te hieny nie mają świadomość,że w niedługim czasie odejdą następni wartosciowi pracownicy którzy szukają pracy.Nie mają zamiaru być popychadłem i pracować na tych nierobów.Pracownicy są okradani i oszukiwani.Zarząd powinienem zareagować na to co sie dzieje i wypiepszyć to towarzystwo żeby nie było za późno.

Jożin z bagien
@Jagna z bagna

Ola S. nie pisz takich rzeczy i nie podjudzaj ludzi.

Jagna z bagna

W tej firmie jest zwykły wyzysk pracowników i łamanie prawa pracy.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Bakalland S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Jagna z bagna

Nowe rządy.Jak pozbyć się pracowników?Są stosowane podobne metody jakie stosują właściciele kamienic pozbywając się niewygodnych lokatorów.Dowalą Ci tyle roboty,że w pewnym momencie nie będziesz wiedział/wiedziała w co ręce włożyć albo nie dostaniesz premi.W ten sposób firma zaoszczędzi pieniądze kosztem pracowników a nowe szefostwo za swój genialny plan przyzna sobie nagrodę pieniężną.

@Jagna z bagna

Powtarzasz się. Może coś ciekawszego napiszesz.

Michalina

To co pisze Jagna z bagna to sama prawda. Zapomnijcie o premii lepiej płacą w Lidlu na kasie!

Jagna z bagna

Efektu kuli śnieżnej nie da się zatrzymać.Klika rządząca chce doprowadzić do niewolniczej pracy.Nikt nie będę pracował za psie pieniądze i nikt nie zgodzi się na wolontariat.Poczekamy zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie.

Jagna z bagna

Nowa władza.Przyszła klika która wszystkich innych ocenia źle a siebie uważa za ideal.Tylko,że ta klika nie ma pojęcia co robi i nie ma świadomości,że w ten sposób odpaliła lont czego efektem będzie wielkie boom i pozostawi po sobie perzynę.Teraz zacznie się syndrom kuli śnieżnej.Szybko można zepsuć wizerunek firmy a odbudowywać go będzie bardzo trudno.

Jan

Czy możesz powiedzieć coś więcej na temat skali zwolnień jaka miała miejsce? Zastawia mnie to, gdyż na stronie pracodawcy cały czas widnieje otwarty nabór na stanowisko przedstawiciela handlowego ds.Kluczowych Klientów. Ogłoszenie wygląda bardzo zachęcająco. Szczególnie w kwestii atrakcyjnego wynagrodzenia i premii jakie obiecuje pracodawca. Jak to wygląda w rzeczywistości?

zonia
@Jan

Wysyłaj aplikację wszystkiego dowiesz się na rozmowie rekrutacyjnej.

@Jan

Skala zwolnień jest następująca. W pierwszej kolejności zwalnia się krętaczy, obiboków i leni

@XXXV

Zwalnia się ludzi dobrych aby zrobić miejsce swoim, po zmianach jakie nastąpiły począwszy od Pana Prezesa po Dyrektora Handlowego. Ludzie którzy pracowali po kilkanaście lat zostali zwolnieni z powodu „musisz ustąpić miejsca Naszemu Człowiekowi” - tak to wyglada.

Krzysztof
@Czarownica

Czy to był właśnie powód dla którego zwolniono tych pracowników? Jakie jeszcze zmiany zaszły w firmie i czy w związku z tym warunki pracownicze też uległy zmianie?

@Krzysztof

Tak, to właśnie są powody zwolnień. Dziwne, ze zwalniają pracownika w piątek a na jego miejsce już od poniedziałku jest nowa osoba. Oczywiście osoba nowa jest z Teamu Panów o których wspomniałam, nie z rekrutacji zewnętrznej.

Teresa
@Czarownica

Rozumiem, a czy przeprowadzają jakieś rozmowy z pracownikami, którzy dostają wypowiedzenie? Ciekawi mnie, jakie jest uzasadnienie dla tych zwolnień w Bakalland. Jak możesz, to powiedz jeszcze, na jaki okres masz umowę. Dzięki.

@Teresa

Nie ma wytłumaczenia - „ Dziękujemy za współpracę” - okres wypowiedzenia taki jaki masz w umowie.

Michalina
@Jan

To co jest w ogłoszeniu to stek bzdur. W firmie nie ma i nigdy nie było pakietu socjalnego!!!! Nie ma zakupów pracowniczych. Dla pracowników Sieraków nie ma nic i nigdy nie było chyba że sam sobie zapłacisz w 100% za kartę Multi sport bo nawet do tego Ci nie dołożą złotówki. Teraz zwalniają pracowników po prostu bo ktoś na górze ma takie życzenie i przyjmują nowych. Dodatkowo nowo przyjęci maja wyższe stawki od ludzi którzy pracują w firmie po kilka lat. Jest nowa miotła i po swojemu zamiata

Jagna z bagna

Takiego bajzlu jaki jest obecnie świat nie widział.Przyszli "specjaliści" którzy są na rynku od kilkunastu lat.Rzeczywistość jest taka że nie mają pojęcia o handlu.Jeżeli nie zmieni się polityka firmy to nowe szefostwo tylko pogrąży tą firmę jeszcze bardziej.Nowym osobą obiecuję się super warunki.Prawda jest taka że warunki pracy są bardzo złe.Władze chcą poprawić wartość firmy kosztem pracowników.Ludzie sami stąd uciekają.Odradzam pracy w tej firmie.To tylko strata czasu.Firma świadomie łamie przepisy prawa pracy.

Hanna

Niskie zarobki w Bakalland w całym kraju. Wszyscy uciekają z tej firmy. Zarobki nieadekwatne do dzisiejszych czasów. W ogóle brak motywacji do pracy, rozwoju. Jak masz jakieś wyższe wykształcenie, jesteś specjalistą, to szukaj firmy, która płaci normalnie, bo tutaj to strata czasu...

Najna

Największemu wrogowi nie polecę pracy w tym miejscu. Jak powszechnie wiadomo ryba psuje się od góry. Bakalland to układ bogatych panów którym nie zależy na dobru firmy. Atmosfera w firmie jest fatalna i męcząca zwłaszcza w okresie gdy zwalnia się ludzi i unika procedury zwolnień grupowych bo przecież odpraw ani premii nie wypalacaja. Nie wierzcie w premie roczne które oferują podczas rekrutacji. One nie istnieją. Bałagan i haos to odealne okreslenia.

Kar

Uwazajcie duże zmiany mnóstwo bezpodstawnych zwolnien tylko dlatego ze mnienil sie Pan prezes i ma nowe pomysly ktorymi nawet nie chca sie podzielic . Firma ma w nosie ludzi , panuje potężny chaos . Cel- w szybkim czasie podnieść wartosc firmy aby ją dobrze sprzedac. A zwolnienia nadal są planowane wiec ofiar bedzie jeszcze wiecej... Jednym slowem "stabilna praca" Pozdrawiam

Jan
@Kar

Bałagan organizacyjny to faktycznie duża niedogodność. Piszesz o zwolnieniach, a ja na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/bakalland-s-a,1299 znalazłem nowe oferty pracy. Więc jak to wygląda w rzeczywistości?

Kar
@Jan

Zwolnili i przeliczyli sie z chetnymi "znajomymi" do pracy. Wiec przyjmują na nowo ... Ciekawe co klienci na to ????

Zonia

Ciekawi mnie jak wygląda praca w Bakalland, zwlaszcza po ostatnich doniesieniach o zmianie prezesa, oraz po tym jak wycofano się ze sprzedaży firmy.

Xxx

Byłem na rozmowie w sprawie pracy na stanowisko PH. Rozmowe prowadzila pani z Hr i niezbyt miły Pan. Chciał on udowodnić, że nie nadaje się do tej pracy. Zadawał pytania które nie miały nic wspólnego z rynkiem spożywczym. Ogólnie strasznie mnie zniechecil. Podstawa marna. Na pierwsza pracę ok.

@Xxx

widocznie gów...o byłeś warty

Xxx
@XXXV

Wątpię:) Ale dziękuję za tak miła opinie :p

Mirosław
@Xxx

Mógłbyś napisać jaką podstawę wynagrodzenia zaoferowała Ci firma Bakalland na stanowisku przedstawiciela handlowego? Jestem również ciekaw, czy była rozmowa o ewentualnych podwyżkach? Np. jakie warunki należy spełnić bądź ile czasu przepracować, aby móc ubiegać się o taką podwyżkę? Odpowiedz, proszę, czy poruszany był ten temat.

Cześć, Mam pytanie odnośnie rekrutacji na stanowisko PH rejon Katowice. Czy rozmowy już były? Czy są obecnie prowadzone? Czy ktoś coś wie? Jakie samochody służbowe? Czy jest możliwość jazdy prywatnej? Jak wygląda praca, ilu klientów dziennie? Jaka baza? Na jaka podstawę brutto mozna liczyć? A jak wyglada z premia? Bardzo dziękuje za odpowiedz

Zuzanna
@Kandydat

Składałeś już swoją aplikację? Przypuszczam, że rekrutacja może trochę potrwać, a rozmowy odbywają się w różnych terminach. Przedstawiasz tutaj kilka dość ważnych kwestii, mam nadzieję, że ktoś z użytkowników odpowie na Twoje pytania. Jeśli czegoś dowiesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej, daj proszę znać. Twoje wskazówki przydadzą się innym osobom poszukującym pracy.

Ta
@Kandydat

Jestem ciekawa czy uzyskałeś odp na swoje pytania ? Sama się zastanawiam czy aplikować wiec tez jestem ciekawa

Kaśka

OK. Chciałam aplikować do tej firmy ale to co tu zobaczyłam jest żałosne. Ta strona nie służy do przepychanek i obgadywania tylko do udzielania informacji na temat pracy w danej firmie. Jak czytam takie komentarze to na myśl przychodzi mi jedno na jakim poziomie są pracownicy firmy Bakalland. Ja w robię swoje i tyle, mam cel do zrealizowania i to jest zadanie w pracy a nie zastanawianie się kto z kim i gdzie. Wychodzi na to, że macie za dużo czasu w pracy. Przenieście się na portale typu fb i tam piszcie to co tu. Nie dowiedziałam się jak wygląda praca w firmie, jakie są zarobki, jakie warunki itp. p.s. Pisząc takie rzeczy pokazujecie jakimi jesteście ludźmi,na jakim poziomie. Pamiętajcie!! Reprezentujecie nie tylko firmę ale przede wszystkim samych siebie. Pozdrawiam

Bronisław
@Kaśka

Masz rację. Dyskusje nie na temat nie powinny mieć miejsca na tym forum. Przyszli pracownicy szukają tu przede wszystkim informacji o zatrudnieniu. Jeśli jesteś nadal zainteresowana pracą to pod linkiem https://pracodawcy.pracuj.pl/bakalland-s-a,1299 znajdziesz aktualne ogłoszenia rekrutacyjne. Pracodawca oferuje dofinansowanie studiów i kursów, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne oraz pakiet socjalny i bony świąteczne. Jeżeli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną rekruterzy na pewno przedstawią Ci dokładne warunki zatrudnienia. Daj znać jaką podejmiesz decyzje.

Hubner

Witam zamierzam kandydować na stanowisko operatora produkcji, na jakie wynagrodzenie można liczyć? ( 9 lat doświadczenia jako operator w piekarni) Ile jest zmian? atmosfera?

Ewelina
@Hubner

Pracodawca oferuje atrakcyjne wynagrodzenie, premie finansowe oraz otwartą komunikację z kadrą kierowniczą. Te informacje znalazłam na stronie internetowej firmy: https://bakalland.pl/poznaj-bakalland/kariera/oferty-pracy/ Jednak miło by było, gdyby któryś z obecnych pracowników potwierdził te informacje.

Twojdok@yahoo.com

Nie określiłabym rekrutacji w tej firmie na profesjonalnym poziomie. Zadawanie w kółko tych samych pytań przez HRa pani kierownicza pewnego działu jedynie z dziwna mina i śmiechem spod nosa się patrzyła. Olbrzymie oczekiwania w zamian za najniezwyklejszym krajowa ( haha ) a wymagania obsługa wszystkich i wszystkiego. Młodzi ludzie to popychadła w Bakallandzje czy współpracownicy ?

Ewelina

Bakalland na swojej stronie internetowej przygotowała specjalną zakładkę i poradnik: "Kariera", w której zawarte są wszystkie niezbędne informacje odnośnie nowych rekrutacji do firmy, a także wskazówki przygotowujące do ewentualnego procesu kwalifikacyjnego. Czy korzystaliście z niego? Czy pomógł Wam w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej? Jestem ciekawa Waszych opinii na ten temat.

Zostaw merytoryczną opinię o Bakalland S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bakalland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bakalland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bakalland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bakalland S.A.