Opinie o Bakalland S.A. w Warszawa

Początki firmy sięgają 1991 roku, kiedy to trzej przyjaciele ze studiów otworzyli firmę Uno Tradex. Firma zajmowała się wtedy głównie świeżymi owocami i warzywami. Późniejsze połączenia z Milpo i Fresco w latach 1997-1999, a później z firmą Profit pozwoliły na zdobycie umiejętności synergicznego wykorzystywania silnych stron przejmowanych firm. Połączenie z Fresco - szybko rozwijającym się importerem bakalii - dodało firmie skrzydeł. 11 grudnia 2006 roku spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ze środków uzyskanych z emisji papierów wartościowych dokonała zaplanowanych akwizycji: spółka Solger - 2006r. i spółki: Mogo i Polgrunt - początek 2007r. Od 2015r. do Grupy Kapitałowej Bakalland dołączyła firma Delecta S.A.

Branże: Przemysł spożywczy - przetwarzanie owoców i warzyw

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bakalland S.A. w Warszawa

Gabrycha

Firma, która ma nieustające "sukcesy", a po artykule w portalu spożywczym, gdzie wypowiedział się T.Sz kasują komentarze, w których padają trafne (niewygodne dla Bakalland) pytania. "Tyle nowych projektów w jednym czasie musi świadczyć o tym,że wcześniej pracownicy mieli dużo wolnych mocy." Otóż nie. Pracownicy zapieprzają cały czas, a w pewnym momencie dostają awans w postaci dodatkowych obowiązków. W tej firmie chcą mieć tanią siłę roboczą. Na podwyżki nie ma budżetu, ale dowalić ludzi dodatkowymi obowiązkami to nie problem. Teraz mamy dużo wyższą płacę minimalną, niż w 2015r. i to jest dla firmy zwiększenie kosztów, ale to,że niedługo będzie więcej dyrektorów, niż specjalistów pewnie już tak nie wpływa na finanse firmy, jak minimalna ????

Barbara
@Gabrycha

I nie ma żadnych podwyżek, nawet inflacyjnych czy za staż pracy?

Agnieszka

Są duże spadki sprzedaży co zostało potwierdzone przez władze Bakallandu na spotkaniu firmowym.Plany są ambitne bo wzrosty mają być dwukrotne a wymian jest coraz więcej.Nie ma żadnej kontroli nad wymianami a towar po terminie władze Bakallandu każą wyrzucać do śmietników osiedlowych.Nie ma utylizacji a to wiąże się z dużymi karami finansowymi.Klienci nie będą handlować Bakallandem bo firma schodzi na dno.

@Agnieszka

Agnieszka ma rację.Przybyło tyle stanowisk dyrektorskich i na te osoby są pieniądze.Nie ma żadnego wsparcia na sprzedaż i opłacenie nowych indeksów.Budżety są coraz mniejsze a wymagania coraz większe.Firma ma iść na sprzedaż??? Odradzam żeby ktoś chciał kupić taką cykająca bombę.Te zmiany tylko pogrążą tą firmę.Zbliża się katastrofa dużym krokami.Bal to też był niewypał.Zabrakło jedzenie i nie było wódki.Katastrofa

Zbynio
@Paweł

A co robi Januszek w teamie MT ?

Masowe zwolnienia

Kto dostał wypowiedzenie dzisiaj??

Sylwia
@Masowe zwolnienia

Dlaczego rozdają wypowiedzenia?

Mariola,kumpela Gabryśki

Pieniądze na imprezę plenerową to są i czarowanie pracowników ale żeby dać ludzą godne podwyżki to piniędzy nie ma. Dołożą teraz Purellę i grosza więcej nie dostaniesz.Czyli Purella będzie dodatkowo za darmo.Pracuj na pełne kieszenie góry a dla Ciebie figa z makiem.

Gabryśka od Marioli
@Mariola,kumpela Gabryśki

Te nowe dyrektory nic nie zmienią na lepsze.Ta nowa załoga pociągnie ten statek na dno.To kwestia czasu.Podwyżki bardzo mocno odbiegają od rzeczywistości,inflacji i cen.Nasze pensję są coraz mniej warte a będzie więcej roboty i wymagań.

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Bakalland S.A. spełniła Twoje oczekiwania? Jak oceniasz spotkanie z rekruterem?
Carlos z Lamanczy

Zmiany jakie obecnie następują w Bakallandzie to strzelanie sobie w stopę.Ten okręt niedługo zatonie.To dobra rada aby jeszcze się wycofać ze zmian jakie są obecnie wdrażane.Na Ukrainę znalazły się pieniądze a na wsparcie sprzedaży i rozwój firmy kurek został zakręcony.Teraz to kwestia czasu jakie będzie załamanie w firmie.Na balu charytatywnym przelewało się pieniędzmi i luksusem a pracownicy dostali smieszne obierki za ciężką pracę.

Jan
@Carlos z Lamanczy

To znaczy że pracownicy też coś dostali tylko według ciebie za mało? Chodzi o premie?

@Carlos z Lamanczy

Zmiany idą w dobrym kierunku a zwiększone wynagrodzenie to tylko dobry gest ze strony organizacji który trzeba docenić.Mogło go w ogóle nie być a w innych firmach są zwolnienia pracowników.

Jan
@Stary Piernik

Czyli jak zmiany idą na lepsze to może będą przyjmować nowych? Ja chciałbym się dostać. Myślisz że będą jakieś rekrutacje?

anonimus
@Jan

Mogło by być więcej.

Truciciele ludzi

Używanie konserwantu, dwutlenku węgla (usunięte przez administratora) o i takie firmy powinny milionowe kary płacić....

Bez komentarza
@Truciciele ludzi

Proszę nie wypisywać bzdur. Kolejny komentarz bez potwierdzenia i bez podania faktów.

@Truciciele ludzi

Uważam że firma Bakalland robi wszystko żeby wszystkie produkty były na jak najwyższym poziomie.

Stary Piernik z Warszawy

Bardzo dobrze że wraca pan Marian.Myślę że będzie tylko lepiej dla firmy i dla pracowników. Niech moc będzie ze wszystkimi i Bakalland będzie liderem jak za dawnych czasów ????

Sylwia
@Stary Piernik z Warszawy

Możesz powiedziec czym ten pan tak zasłynął że cieszysz się na jego powrót? :)

@Sylwia

Jest osobą którą można brać tylko za wzór do naśladowania pod każdym względem.

Teresa
@Stary Piernik

To chyba dobrze :) Ty pracujesz tam że taki obcykany jesteś w kwestiach firmowych?

Ola

A co sądzicie o M Moczulskim dobrym był Prezesem ?

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Bakalland S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Kornelia

Też chciałabym wiedzieć

Paulina
@Kornelia

A na jakie stanowisko będziesz aplikować? Ja chciałam na produkcję ale po opiniach mam wielkie wątpliwości.

Przedstawiciel handlowy

Rekrutacja to żenada w tym miejscu.

Leon

Taki Amerykanski był i ot, nie dał rady ??

Agata

Widzę tutaj zagorzałą dyskusję na temat tej firmy, która była prowadzona w poprzednim roku. Ciekawa jestem czy od tamte pory coś się zmieniło w tej firmie? Może warunki pracy się poprawiły, dlatego już nic nie piszecie? Dajcie znać jak to naprawdę obecnie wygląda :)

A

Kodeks karny wskazuje, iż osoba pomawiająca inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

?

Czego tyczy ten wpis?

Jagna z bagna
@A

(usunięte przez administratora)Nie zamknięcie ludziom buzi.Kodeks karny ma również odpowiednie paragrafy na zastraszanie pracowników.Opinia o Bakallandzie jest taka kiepska przez to co wydarzyło się przez ostatni rok po zmianie władzy.

@Jagna z bagna

Czyżby powrót do nałogu?

Niezadowolona Locha
@A

Odpowiedź.Osoby łamiące prawo a reprezentujące zawód zaufania publicznego również podlegają karze i dyscyplinarce.Straszenie kodeksem jest bardzo niezdrowe.

A.a

Co myślicie, jakie macie opinie o zakładzie Bakaland w Osinie???

Osina
@A.a

Zakład w Osinie to nie Bakalland. Został sprzedany w zeszłym roku.

BL
@Osina

Teraz jest tam szyld Food Machines

Maja

Bakalland jest i był bardzo dobrym Pracodawcą. Rynek jest wymagający i bardzo zmienny stąd czasami zwalniają a czasami zatrudniają. Sfrustrowanym niezadowolonym polecam skierowanie energii na jakość wykonywanej pracy.

Majak
@Maja

Niestety tak nie jest Maja. Chciałabym wierzyć w to co piszesz , ale osobiście miałam styczność z Bakalland I jest tragedia I poprzednicy mają rację

Seba
@Maja

Maja a ty tak na poważnie czy z biura jesteś?

Maja
@Majak

Ja też miałam styczność z Bakallandem a teraz niestety mam styczność z prywatnym biznesem..... i mogę napisać tylko tyle że tęsknię za Bakallandem.

Majak
@Maja

A kiedy miałaś styczność?

Konrad
@Maja

Możesz szczerze opowiedzieć o pracy PH?

On
@Maja

Jak to wszustko czytam co nie ktore domysly to az trzeba.sie.odezwac bo wiekszosc tylko potrafi wypisywac w internecie bzdury.To że są ogłoszenia nie oznacza faktu że szukają pracowników:-D Zwykła aktualizacja bazy w całej Polsce. W tej firmie wszystko jest ok bynajmniej w regionie polnocnym (usunięte przez administratora) Panie kierowniczki,pomocne niezostawiajacych Pracownikow na lodzie umowy z nowymi pracownikami są przedłużane,budżet na wymiany jest,umowy z sieciami zrobione więc co wy tu wypisujecie?Wystarcza chęci i uchylić się po pieniądze z premią.... tyle albo dla innych aż tyle .... Kierownicy z tego co wiem już mają nowe auta służbowe więc firma ma się dobrze

JMD
@On

Tak się ma dobrze że idzie na sprzedaż ale nikt nie chce kupić tonącego statku.

@Maja

Jeśli tylko uważasz ze umowa zlecenie ,najniższą krajową dla ludu i ciągły Mobing to szczyt Twoich marzeń.Tak rynek pracy się zmienia i atmosfera i inne motywacje to dziś każda szanująca się firma posiada.

Pracuj

Na pracuj pełno ogłoszeń co się dzieje ?

@Pracuj

Nowa władza zniszczyła firmę I ludzie nie chcą dla nich pracować. Prawdopodobnie sprzedaż firmy w czerwcu.

Pracuj
@Byly

Ale ze jak ? Co się pozmieniało ? Jak było za starej władzy a jak teraz ? Musiały to być radykalne zmiany opiszesz je ?

@Pracuj

Oczywiście To tylko moja opinia. Zaczęło się od zatrudniania swoich kolegów na kierownicze stanowiska którzy nie posiadali doświadczenia w tym rynku, następnie wyrzucanie ludźmi którzy mieli znajomości i wiedzę, następnie brak wsparcia dla rynku i ciągle obcinanie funduszy- brak jakichkolwiek umów na sieciach/ sklepach. Brak planu działania dla przedstawicieli I planu układane z dnia na dzień po czym pokazywanie ich realizacji koło 20 Dnia miesiąca. A najgorsze to brak szacunku do człowieka.

Skoro byłeś taki dobry to dlaczego jesteś " Były". Odpowiedz - bo byłeś słaby

@XYZ

Albo się szanuje i wolałam zmienić pracę

Byly

Każdy ma prawo do opinii , A taka jest moja opinia na moich doświadczeniach. Jeśli byłoby dobrze w firmie to nagle nie wisialoby 40 ogłoszeń na pracuj.

@Byly

Masz bardzo małe doświadczenie. Nie jest to powód do zwalniania. Powodzenia w zdobywaniu doświadczenia u nowego pracodawcy.

Xyz
@XYZ

Nie masz pojęcia jakie człowiek ma doświadczenie więc siedź sobie dalej w biurze z kolegami i niszcz firmę. Nie pozdrawiam

Kiedyś pracownik
@XYZ

Po zmianie Prezesa w 2019 niestety nastapiło zwalnianie ludzi na różnych szczeblach - począwszy od PH przez RKS, i resztę. Niestety tam gdzie Prezes i jego prawa ręka (dyrektor Handlowy czy jakie tam przyjął stanowisko) mieli człowieka tam robili mu miejsce, zwalnijąc ludzi z bardzo długim (kilkunastoletnim stażem). Więc to tylko świadczy tym jak traktują ludzi. Przykro jak firma z dość dobrą pozycją na rynku w przciągu kilku miesięcy spadła na "prawie (usunięte przez administratora) (widac to po dostępnosci produktów na półkach w sklepach. Także doświadczenie "starzy" pracownicy mieli bardzo duże, ale przychodząca nowa władza zrobiła sobie firmę "kolesioską".

@Kiedyś pracownik

Zgadzam się z opinią. Pracowało się bardzo dobrze do momentu zmiany Prezesa. Po zmianach człowiek przestał się liczyć;( Przykre...

Niedoszły
@Kiedyś pracownik

Zgadzam się z kolegą, swego czasu był nabor na ph teren Dębica, Tarnów, więc myślę sobie będę aplikować, CV wysłane , podejdę jescze na kilka sklepów w Tarnowie aby sie zapoznać dokladniej z produktem. Niestety po 9 sklepie odpusciłem bo Bakaland znaleźć na polce to jak znaleźć oaze na sacharze (graniczy z cudem) a wydawało mi się że Ta firma to potentat w bakaliach.

Teresa

Widziałam, że Bakalland planuje zatrudnić Technika Liniowego. Ktoś już był na rozmowie rekrutacyjnej? Jeśli tak, to koniecznie napiszcie, jak przebiegła.

Janina P

Czy zakład we Włocławku nadal należy do Bakallandu bo gdzieś w internecie widziałam ,że przejęła to firma joyFood czy to prawda?

Kupiłam dzisiaj 3 paczki rodzynek Ohyda były czarne spalone i muszę je wyrzucić .Gdzie jest kontrola jakości?

Jaki dress code obowiązuje w Bakalland S.A.?

Bass

Dresiki białe skarpetki i klapki koniecznie Ziko

Zostaw merytoryczną opinię o Bakalland S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bakalland S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bakalland S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bakalland S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Bakalland S.A.