Opinie o Sapiens Software Solutions Poland w Katowice

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Sapiens Software Solutions Poland. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Sapiens Software Solutions Poland o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sapiens Software Solutions Poland w Katowice

Z Mojej strony nie warto się tam pchać... na etapie technicznym dostajesz Hindusa, który mówi po angielsku jakby się dopiero zaczynał uczyć języka angielskiego, a co dopiero dogadać się tu technicznie w tym języku z kimś takim. Do tego wiem, ze jest tam niezły chaos, wiec to nie dla mnie. Zdecydowanie nie.

@Nowy

Dobrze, że tam nie pracuje, bo to masakra jakaś męczyć się z takimi ludźmi. Ja nie wiedziałem co on do mnie mówi, a co dopiero jakieś gadki techniczne. O czym tu mowa? Hindusi przejęli władzę w Polsce ????

Od kilku lat rozwijam się w firmie @Pracodawca jako programista. Praca w przyjemnej atmosferze, dość rozbudowany stack technologiczny (oczywiście to korporacja, wiec nie wszystkie technologie naleza do najnowszych, natomiast wynika to z charakterystyki branzy), który na miare mozliwosci jest poszerzany. Od strony socjalu, Sapiens ma sporo do zaoferowania (choć oczywiście zawsze znajdzie sie pole do poprawy), ciekawe możliwości rozwoju, ludzie chętni do pomocy

Gucio

A co takiego ma do zaoferowania, co masz konkretnie na myśli? Najbardziej zaciekawiły mnie te możliwości rozwoju, bardziej sugerujesz tutaj szkolenia/kursy czy awanse?

Blanka Nowy wpis

Macie jeszcze stanowisko chociaż zbliżone do tego On-Site IT Support co szukali w lutym przez ofertę albo podobnego? Byłabym zainteresowana, oby było aktualne. Tylko potrzebuje coś na dłużej, najlepiej od razu długoterminowa umowa, chciałabym kupić mieszkanie i wiadomo, jak tu z tym? Tam wspominali wtedy o takim ale bez szczegółów.

Nowy Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.

Czy Sapiens pracuje hybrydowo?

Pracownik Nowy wpis

Gucio Nowy wpis

miecio

Bardzo zła firma. Odradzam. Praktyki brainwashing, wewnętrzne intensywne kursy w firmie kilka tygodni - kończone egzaminem, jak się nie zda to się wylatuje (po co komuś marnujecie i zawracacie tyle czasu, wasze HR bajki piszą) , bardzo zła atmosfera pracy, zmuszanie do pracy w weekendy. Wasze prezenty typu pasztet itp na nic się nie zdadzą.

Programista
@miecio

Pracuję tu kilka lat. Pierwsze słyszę o egzaminach. Chyba, że dla programistów nie ma :>

Lolka
@miecio

Wiesz może, jaka jest zdawalność tego egzaminu? Dużo osób go nie zdaje? Na czym on polega, praktyczny czy teoretyczny? Stresują mnie mocno takie rzeczy, serio. Co do tej pracy w weekendy, to jak rozliczają godziny wtedy?

Jak oceniasz przebieg rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Accountant w firmie Sapiens Software Solutions Poland? Podziel się z nami pozytywnymi aspektami rekrutacji, jak również wszelkimi zastrzeżeniami odnośnie procesu. Jaki był rezultat Twojej rozmowy?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.

Tytus

Ale jaki to ma zawiązek z pracą? W robocie też się tak zachowuje że obraża innych pracowników? Są z nim jakieś konflikty i przez to atmosfera się psuje?

Szukają Migration Analystów z SQL-em. Jaką macie w Kato hybrydę, czyli stosunek dni w domu do dni w biurze? Jakie są widełki zarobków, bo nie ma tej info w ogłoszeniu? Telefon służbowy do prywatnego użytku jest przydatny w pracy, czy służyć ma jako, wiecie... smycz?

Jolanta
@Kandydat

Hej, może to głupie pytanie, ale jaki proces techniczny, co masz na myśli? Twój nick to kandydat, chodzi o jakiś etap w procesie rekrutacyjnym? Słyszałeś coś więcej? Czemu chaos? :)

@Jolanta

Dokładnie tak - chodzi o proces rekrutacyjny, gdzie etapem technicznym był Hindus - w sumie to rozmowa z nim, albo próba. Dramat. Pierwszy raz w zyciu rozmawiałem z Hindusem, który mówił po ang jakby się dopiero jezyka uczył. Nie potrafił konstruowac zdan po angielsku. A chaos organizacyjny - bo to wiem z pewnego zródła.

@Kandydat

Skoro taka sytuacja to nie można było zgłosić do HR że rozmowa kwalifikacyjna jest przez to utrudniona? W komisji przyjmującej był tylko ten Hindus? Nie było nikogo innego kto dobrze mówi po angielsku? Myślisz że każdy kandydat miał takie przejścia?

Zgłosiłem to, ale to olali. W Moim kraju rozmowy przeprowadza osoba z innego kraju. No nic dodać nic ująć. Wszędzie Hindusi - nie mam nic do Tych ludzi, ale to jest lekka przesada. Niedługo rozmowy będzie prowadził gość z Ukrainy mówiąc do mnie łamanym angielskim.

@Nowy

Czy Senior Accountant w firmie Sapiens Software Solutions Poland można zmienić po czasie na inny?

X

Firma wydaje się fajna, co mi się nie podoba, to to że menadżerowie bywają nieprofesjonalni w komunikacji i skracają dystans. Pytania o miejsce zamieszkania - praca zdalna - też wydają mi się nie na miejscu, chyba, że chodzi o lokalizację powierzonego sprzętu. Czy bylibyśmy zadowoleni, gdyby menadżer kilka razy powtórzył, że zamierza pracownika "wykorzystać"? Pozostałe elementy w porządku, duży porządek.

Danuta
@X

No jeśli chodzi o adres to jedyne co mi przychodzi do głowy to że potrzebowali go, aby ten sprzęt wysłać ;) Albo jakaś aktualizacja dokumentów. Ale chyba nie o to ci chodzi, nie tłumaczyli nic z jakiego powodu chcieli tej informacji? Powiesz coś więcej o tych słowach menedżera? Brzmi dość niepokojąco :(

Ktosiek
@Danuta

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu. Pierwsze sprzęt gdzieś trzeba wysłać, adres zawsze należy podać do papierów pracodawcy. A po drugie to według prawa pracy zdalnej musisz wykonywać prace w miejscu zamieszkania. Mieszkania które spełnia określone wymogi BHP.

Nadia
@Ktosiek

Jak już jesteśmy przy sprzęcie dla pracowników, to możesz powiedzieć czy ten sprzęt można użytkować prywatnie? No i czy to jest tylko laptop, czy telefon służbowy też wchodzi w grę?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Sapiens Software Solutions Poland?

Pracownik1

Co jakiś czas - spotkania i wydarzenia integracyjne tak. Wyjazdy za granice np do klienta to raczej dla osób z dużym kontaktem z klientem w pracy (ale to już zależy od klienta)

jan_nosacz

kiedy te podwyszki bendom?

Danuta
@jan_nosacz

A ostatnie to kiedy tu były?

pietrek
@Danuta

Są prawie co roku, ale nie warto nawet o nich wspominać.

tomaszzzz

Jakie zarobki na Java junior Developer po szkoleniu SDA z gwarancją zatrudnienia w Sapiens? Nie wiem czy mi się opłaca brać w tym udział. Pozdro

Dawid
@tomaszzzz

nie opłaca się. Ta firma to pomyłka, chaos zarządczy, zmarnowane 2 lata...

Zespół HR Sapiens
@Dawid

@Dawid, jeśli pracowałeś z nami, to jest nam przykro, że byłeś nieusatysfakcjonowany pracą u nas. Zadowolenie naszych pracowników jest dla nas bardzo ważne, dlatego wraz z rozwojem firmy słuchamy ich opinii i wprowadzamy zmiany oraz usprawnienia w różnych obszarach w organizacji, co ma odzwierciedlenie w rosnącym poziomie zaangażowania i satysfakcji z pracy w Sapiens. Dziękujemy za komentarz i życzymy wszystkiego dobrego.

@Dawid

Możesz rozwinąć ?

Starocie technologiczne. Skansen. Cofnalem się tam w rozwoju. Szkoda czasu.

Ile tam pracowałeś? I z jakich lat był sprzęt skoro nazywasz to skansenem? :)

@Andrzej

Pracowałem rok. Jeśli chodzi o starocie to miałem na myśli technologie używane w developmencie - framework, toole procesy itp. Laptopy są normalne dość nowoczesne.

KalafiorZkotletem

Potwierdzam. Firma jest mocno w tyle jeśli chodzi o nowinki technologiczne głównie dlatego że nie łatwo jest przenieść " dojrzały framework" gdziekolwiek. Całość rozwiązań trąci lekko myszką ale dorby PR robi robotę u klientów.

Uzi

Sapiens należy w 100% do Asseco. Sapiens to takie Asseco na rynki zagraniczne, bo Asseco nie ma tam szansy z uwagi na nazwę, która ma w sobe "słowo na 4 litery". Nie ma się więc co tym interesować, bo Asseco to stary spruchniały grzyb w każdym miejscu i Sapiens się na nim opiera. Asseco nawet nazwy nie mogło sobie wybrać dobrej, więc nie ma się czego spodziewać po tej firmie. Mogę powiedzieć, bo pracowałem, a kolega trafił do Sapiens.

kopernik
@Uzi

bzdura panie. Sapiens to firma z Izraela z wieloletnim stażem na rynku międzynarodowym. Z Ass-eco wiążą ich tylko lokalizacje które zakupili wchodząc do polski.

Jakob_syn_Dawida
@kopernik

Relacje inwestorskie są nieco bardziej skomplikowane. Właścicielem sapiens jest Formula Systems a ta kontrolowana jest przez asseco. Asseco z sapiens łącza w Polsce lokalizację i wspomniana Formula Systems.

Ciekawski

Witam, Proszę o opinię o kursach zostań testerem z SDA i Sapiens. Warto?

aaa
@Ciekawski

no i jak koledzy

@aaa

Widzę, że aktywni jesteście w tym wątku, a nie ukrywam, że ciekawi mnie, jak wygląda praca w tej właśnie firmie. Poszukuję wiedzy na temat firmy Sapiens Software Solutions Poland, więc liczę, że od Was właśnie coś się dowiem. Będziecie tak uprzejmi i napiszecie, chociaż na dobry początek, czy od początku zatrudnienia dają umowę o pracę?

Abc
@Ciekawski

Rozmowa rekrutacyjna na poziomie SDA przebiegła w bardzo dobrej atmosferze, natomiast rozmowa z firmą Sapiens już nie do końca. Szef programistów był bardzo rzeczowy i miły, natomiast podczas części rozmowy z Panią z HR pierwszy raz w życiu odliczałem minuty do końca rozmowy...

ciekawski
@Abc

no i jak tam z kasą?

@Abc

Czy możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Wawa

Napiszcie coś o biurze w Warszawie ? Ile pracy zdalnej, czy możliwa praca tylko z domu, jak wygląda onboarding nowego pracownika, ile czeka się na sprzęt i dostępy ?

@Wawa

Jestem zainteresowany pracą w Warszawie, też bym chciał zasięgnąć opinii o tej firmie.

Michal
@Adam

Lokalizacja biura w Warszawie jest fatalna - gdzieś na peryferiach wilanowa. Nie dojeżdża tam metro, tramwaj ani pociąg. Jest to komunikacyjny koszmarek. Sam budynek to kompleks biurowy asseco.

Porucznik

Co do zarobków nie chcę się wypowiadać bo i nie jest to dla mnie najważniejsze. Na pewno jednak należy się ostrzeżenie tym którzy szukają nowszych technologii. Otóż mamy 2022 rok a w Sapiens repozytorium nowe projekty nadal zakłada się na svn. Powodem jest oczywiście fakt, że pracują tam głównie starsze osoby które decydują o technologii i nie chce im się uczyć czegokolwiek nowego. Nie przeszkadza im to jednocześnie narzekać na bałagan któremu są same winne. Wliczają się do tego problemy z wersjami wszystkiego, z buildami które raz przechodzą a raz nie. Najbardziej jaskrawym tego wyrazem jest fakt, że gdy wchodząc do nowego projektu próbuje się pobrać zależności z repozytorium maven oraz firmowego to nie jest to możliwe i muszą one zostać przekopiowane od innego członka zespołu - czasem nawet nikt o tym nie uprzedza. Całe programowanie jest przeprowadzane na maszynach zdalnych więc można zapomnieć o skrótach klawiszowych. O jakości kodu nawet nie wspominam bo jest tragiczna. Zarazem jednak programiści są zapraszani na szkolenia, ale nie pozwala im się zrefaktorować kodu bo istnieje ryzyko regresu (a wszystko co zostaje napisane prawie od razu trafia na produkcję). Można zapomnieć o nowszej javie, w szczególności Springu - wszystko działa pod jbossem i wewnętrznym frameworkiem ale to chyba każdy wie. Oprócz typowo technicznych bolączek wspomnieć warto o dyrektorze na polskę którego głównym zmartwieniem jest mała liczba kobiet w firmie i przy jakimkolwiek zdalnym spotkaniu wspomina o tym wielokrotnie. Nie jestem pewien czy taki człowiek powinien być na takim stanowisku (a może dlatego na nim jest, kto wie).

Jest GIT
@Porucznik

Prawdy pomieszane z półprawdami pomieszane z nieprawdami. - w Sapiens repozytorium nowe projekty nadal zakłada się na svn Nie prawda. Projekty zaczęte w 2019 obsługuje GIT i Bitbucket (zintegrowany z JIRA) -Powodem jest oczywiście fakt, że pracują tam głównie starsze osoby które decydują o technologii i nie chce im się uczyć czegokolwiek nowego Bzdura, którą trudno skomentować. - Wliczają się do tego problemy z wersjami wszystkiego, z buildami które raz przechodzą a raz nie. Półprawda. Jeśli build nie przechodzi (incydentalnie) to z powodu źle oddanego skryptu DB lub z powodów technicznych. Proces CI jest trójstopniowy: build po każdym commicie, build nocny z testami i build do klienta również z testami. Wyłogi są rzadkie i prostowane natychmiast albo przez autora zwału albo przez devops -Najbardziej jaskrawym tego wyrazem jest fakt, że gdy wchodząc do nowego projektu próbuje się pobrać zależności z repozytorium maven oraz firmowego to nie jest to możliwei muszą one zostać przekopiowane od innego członka zespołu Tylko w przypadku jakiegoś padu połączenia do repo maven - niezwykle rzadka sytuacja. - Całe programowanie jest przeprowadzane na maszynach zdalnych Prawda - więc można zapomnieć o skrótach klawiszowych (śmiech, po prostu używa się innych) - O jakości kodu nawet nie wspominam bo jest tragiczna Chłopiec: Mamo, w lesie był kolega, który bardzo przeklinał. Mama: To echo, synku. -Zarazem jednak programiści są zapraszani na szkolenia, ale nie pozwala im się zrefaktorować kodu bo istnieje ryzyko regresu (a wszystko co zostaje napisane prawie od razu trafia na produkcję). Kompletna bzdura! Przegląd w git, code review + 3 stopnie ci. Wszystko obłożone testami selenium. - Można zapomnieć o nowszej javie Pomijając starsze projekty, które trzeba utrzymywać - bzdura. - w szczególności Springu Prawda

Porucznik
@Jest GIT

Nie prawda. Projekty zaczęte w 2019 obsługuje GIT i Bitbucket (zintegrowany z JIRA) - prawda, pracuję w repozytorium założonym w 2017 na svn Półprawda. Jeśli build nie przechodzi (incydentalnie) to z powodu źle oddanego skryptu DB lub z powodów technicznych. Proces CI jest trójstopniowy: build po każdym commicie, build nocny z testami i build do klienta również z testami. Wyłogi są rzadkie i prostowane natychmiast albo przez autora zwału albo przez devops - co nie zmienia faktu że nie powinno tak być Tylko w przypadku jakiegoś padu połączenia do repo maven - niezwykle rzadka sytuacja. - jeśli sytuacja dzieje się w 100% przypadków to rzeczywiście, niezwykle rzadka Chłopiec: Mamo, w lesie był kolega, który bardzo przeklinał. Mama: To echo, synku. - nawet nie skomentuję, zapraszam do mojego projektu na zwiedzanie Kompletna bzdura! Przegląd w git, code review + 3 stopnie ci. Wszystko obłożone testami selenium. - nigdy nie pracowałem w sapiens w git, tym bardziej nie miałem code review w git, nigdy nie widziałem ani jednego testu selenium w sapiens

Podzieli się ktoś jak wygląda praca na stanowisku Associate Business Analyst? Warto starać się dołączyć? Praca raczej stabilna czy ciągle stres? Praca bardzo wymagająca? Skąd większość klientów? Jakieś podróże wymagane?

XYZ

Pomoże ktoś?

Karola

Ile oferują tam na stanowisko Senior Talent Acquisition Patner? Kiedyś widziałam ofertę na regulara i stawka raczej nie powalała... Zastanawiam się czy są w stanie zapłacić chociaż 7500 zł netto na uop? Wymagania są dość konkretne. Interesuję się tą ofertą jednak nie wiem czy warto aplikować, jak się okaże że dają poniżej tej stawki to na tym etapie życia nie mogłabym już sobie na to pozwolić. Proszę o informację :))

Magda

cześć, jak aktualnie wygląda proporcja pracy z domu vs praca w biurze?

Cookie
@Magda

100% HO

Zostaw merytoryczną opinię o Sapiens Software Solutions Poland - Katowice

• Jak się pracuje w Sapiens Software Solutions Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Sapiens Software Solutions Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sapiens Software Solutions Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 10, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Sapiens Software Solutions Poland
3.1/5 Na podstawie 27 ocen.
  • Adama Branickiego 13
    02-972 Katowice