Bank Millennium SA

Opinie o Bank Millennium SA

Proces

Bank Millennium to jeden wielki koszmar. Bezpieczeństwo zdeponowanych tam pieniędzy to miraż, fatamorgana która w każdej chwili może się rozpłynąć jak dostęp do swojego konta i zgromadzonych tam pieniędzy. Sam się znalazłem w takiej sytuacji. Otworzyłem konto, deponowałem pieniądze, nie miałem żadnych zobowiązań finansowych. A po jakimś czasie nie mogę zrobić przelewu, okazuje się że mam zablokowany dostęp do swojego rachunku. Nie otrzymałem żadnej informacji o fakcie, nie mówiąc o uzasadnieniu. Teraz czekam już 2 tygodnie na wyjaśnienie, złożyłem reklamację. Placówka w Łodzi na(usunięte przez administratora). Jeśli ktoś chciałby się ponurzeć w oparach absurdu to polecam bank millennium - murowany kandydat do bankructwa.

Były Prac.

Na szczęćie uciekłam z tego "banku" 11 lat temu i nie żałuję

anonim 6

Jestem pracownikiem (jeszcze) tego banku, jak mi przykro czytać te wszystkie posty:-( ale niestety macie rację - wszyscy. Po 13 latach pracy moja pensja wynosi 2800 brutto!! to dużo czy mało? sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Jestem starym doświadczonym pracownikiem, a przełożeni traktują mnie jak śmiecia. Nie ma mowy o awansach czy podwyżkach. Przepraszam - jest ścieżka kariery, zbierasz punkty i niby dostajesz awans. Tylko jak się zbliżasz do określonego pułapu to dziwnym sposobem zmienia się ilość punktów, tak, że awansu nie ma. U mnie już dwa razy tak zrobiono. Nie wiem czy to stosuje się w całym banku. Wiem, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, ale powiem szczerze, że jak mam już pracować za jałmużnę, to chciałabym być szanowanym pracownikiem, Zresztą jak kiedyś poszłam prosić o podwyżkę to potem było zebranie i dyrektor powiedziała, że nam to tylko na pieniądzach zależy na niczym więcej. A ja się pytam na czym ma mi zależeć? Na ładnym uśmiechu za który nie zrobię opłat i nie ugotuję dzieciom obiadu??? PARANOJA. Naprawdę książkę można napisać. Uważam, że jestem dobrym pracownikiem.Nie boję się nowych czynności , ani trudnych problemów do rozwiązania. Chce pracować. Ale chcę też godnie zarobić i być szanowaną. Niestety prawda jest taka, że starych i doświadczonych pracowników się poniża , a młokosy po studiach przychodzą i dostają na początek pensję 2 lub 3 razy większą - bo ich można sobie ustawić, a starych nie - bo Ci już wiedzą o co chodzi i mają swoje zdanie.....ech...

komentator
@anonim 6 27.08.2013 14:43

To bank, który łudzi od ludzi wszystko co się da, nie tylko na swoich pracownikach, ale również klientach, zresztą jego historia i Big Banku Gdańskiego oraz Pana prezesa Kota mówią same za siebie... Nie ma tam miejsca dla moich pieniędzy, które już dawno zainwestowałem w ziemię.

guy

Już lepiej pracować w systemach partnerskich. Zarabiaj dodatkowo sprzedając usługi finansowe: Dlaczego warto zarabiać własnie z nami? -nawet 50 zł za lead -dla osób fizycznych i firm -gotowe 50 zł na start dla każdego - wypłata natychmiast na koniec miesiąca -nawet 15 % od poleconych partnerów Szczegóły na stronie: http://goo.gl/fXHxq

Milleweteran

Przeżyłem w tej korporacji różne okresy. Lepsze i gorsze. Lepsze do 2008. Gorsze później. To co się dzieje teraz to przekracza granice dobrego smaku. Moim zdaniem winowajca jest do zdefiniowania. To dyrektorzy regionalni. Są kompletnie niekompetentni, co w połączeniu z wybujałym ego niektórych, powoduje, że dobrze będzie miećz nimi ten co im włazi w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] choćby nie miał wyników i odwrotnie. Miałem fantastyczne wyniki, dostawałem dyplomy i wyróżnienia. Raz nawet Uścisk Prezesa ;-) za wyniki. Jednak wyróżnianie się ma swoje złe strony jeśli przy okazji nie stosuje się wazeliny w kontaktach z Regionalnym. Główna zasada to "jesteś tak dobry jak twój ostatni miesiąc". Fachowość, prosprzedazowość i kompetencja nie są istotne. Po 8 latach pracy stwierdzam, że więcej nie dam rady znosić impertynencji regionalnych włazi [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] . Nowym: NIE RADZĘ. Ale każdy sie przeciez uczy na własnych błędach.

mloda

Pracuję w millennium od 1,5 roku, ale zwalniam się za jakiś czas bo nie wytrzymuje psychicznie w tym ....... !!! Nie mam problemu ze sprzedażą czy dostosowaniem się do struktur i zasad Banku Millennium - sprzedaż mam wręcz rewelacyjną, jestem wręcz wymiataczem sprzedażowym, ale i tak jest źle, bo albo zespół czegoś nie zrobi , albo odetną nam za szopera , a jak nie to wymyślą coś innego....Zostałam zatrudniona w styczniu 2011, w mojej grupie szkoleniowej było ponad 15 osób, a do dzisiaj pracują tylko dwie...., innymi słowy: z was wszystkich tylko nieliczni przetrwają chociaż 1 rok...(albo po 3 miesiącach nie przedłużycie sobie umowy, albo oni nie przedłużą wam, albo na końcu sami się wykruszycie np. po 6 miesiącach . Rotacja gigantyczna!!!! Mam 25 lat , jest to moja 3 praca i do tej pory największa porażka zawodowa...!!!, na zewnątrz tylko wszystko pięknie wygląda, a w środku jest zupełnie inaczej niestety.... niech się każdy sam przekona... Jak dla mnie sam Bank stracił prokorporacyjny charakter bo kadra menadzerska, która jest słaba - amatorska, nieprofesjonalna usuwa - wykańcza lepszych pracowników.... Jak to kiedyś powiedziała moja kierowniczka \\\" bo łatwiej zarządzać głupimi\\\" nie będę dalej pisała bo na temat Millennium można by napisać książkę, a to co się tam dzieje nadaje się do telewizji,.. mi. podrabianie podpisów, podkładanie do podpisu klientowi umowy np. millezdrowie, czy konta oszczędnościowego

kasia

Witam wszystkich przyszłych pracowników BM. Pracowałam w mille ponad 5 lat. Powiem krótko, najlepszy pracodawca jakiego miałam do tej pory !!! Jak ktoś się stara to dobrze zarobi. Podstawę trzeba sobie negocjować ale dodatkowo jest co miesiąc premia, bonusy za szopera, płace za urlopy, zawsze coś wpadnie ;). Fakt, pule premiowe nie są już na takim poziomie jak kilka lat temu ale spokojnie do podstawy te dwa-trzy tysie można dorobić. Jak się pracuje? Tu bywa różnie, zgadzam się z opiniami, że zalezy to od placówki do jakiej się trafi. W moim mieście wyglądało to tak, że każdy każdemu wydrapałby oko za przysłowiową złotówkę. Ponadto duzo jest \"starych wyjadaczy\" pracujących po 10 lat i ci są najgorsi, obrabiają tyłki ile się da i tworzą \"kliki wzajemnej adoracji\", masakra. Pracodawca - ok, pracownicy - róznie bywa :) Generalnie trzeba robic swoje i nie przejmować się debilami. Dobrze zyć z deyrektorem regionalnym, bo to on ma dużo do powiedzenia w sprawie Waszej kariery zawodowej, zbierać kredyty awansu ile się da - podwyższają podstawę, trzepać premię na wszelkie sposoby nie patrząc na resztę i miec wszystko w poważaniu :) Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości, dobrze wybraliście :)

ja

Chciałem napisać jakiś komentarz z uwagi na to, że moja praca w BM dobiega juz końca, bo po prostu nie wytrzymuję tam psychicznie, ale pozostaje mi sie tylko przyłączyć do Twojej wypowiedzi...

sebus

umowy jeszcze nie mam - więc nie wiem ile - a po za ty tajemnica - i nie mowi sie o zarobkach:) możę czekają, aż ktoś odejdzie na macierzyński albo wychowawczy i dopiero po ciebie zadzwonią.

jarek

jesli mozesz napisz jaka stawke Ci zaproponowali ... chodzi o asystenta ?? moze jutro do mnie sie odezwa :/ a moze w bydgoszczy nikogo nie chca aktualnie :/

sebus

hej. ja mialem 3 rozmowy. na ostatniej rozmowie Dyrektor powiedział mi że pod koniec tygodnia ktoś z banku się odezwie. rozmowę ostatnią mialem w piątek z Dyrektorem, a we wtorek zadzwonili do mnie z kadr i zaproponowali wspołprace. z tego co wiem to szkolenia odbywały się w Katowicach ze względu na EURO, ale od lipca sa znowu w stolicy.

Jarek

Witam, jestem z bydgoszczy... mam pytanko do Ciebie po jakim czasie odezwali sie do Ciebie z tym szkoleniem ( ja czekam 3 tyg ) zaproponowali Ci juz jakas stawke ?? ( ja na 3 rozmowach mowilem 3 brutto ) na koniec rekrutacji jakis kierownik czy dyrektor powiedzial ze ktos sie do mnie odezwie z kadr.... i tak cisza do teraz...

sebus

Witam. Jestem z Torunia. jedzie ktoś może na szkolenie 2 lipca 2012 roku do Warszawy? pozdrawiam

hej , na rozmowie napewno pytaj o godziny pracy , wynagrodzenie ( nie mów że chcesz pracować za najniższą krajową i uważaj jak siadasz na krześle bo na to zwracają uwagę . Każą sprzedać Ci np. żelazko kiepskiej markiza nie małą cenę a Ty musisz to wcisnąć klientowi. Ogólnie pracy w tym banku nie polecam , wymagania jak cholera , garsonki ,garnitury nawet w upał 30 stopniowy , żadnego ubioru nie dają a żądają wiele nawet na proszek do prania nie dają Uczą kanciarstwa i oszukiwania klientów żeby tylko plan zrobić . Kanciarski bank i tyle . Zastanów się dobrze

Gość

Ja jutro ide na rozmowe do banku Millenium, gdzie aplikowałam na stanowisko Asystent Klienta w Placówce Detalicznej. prosze napiszcie jakich mogę sie spodziewać pytań? jest to moja pierwsza rozmowa o prace w banku stąd to pytanie o rozmowe kwalifikacyjną.

am

szkolenie zawsze jest w warszawie. trwa z tego co pamietam 2,5tygodnia, na weekendy wracasz do domu. bank daje ci i oplaca hotel. wyzywienie we wlasnym zakresie - mzna tanio zjesc obiady w kantynie w centrali banku, czyli tam gdzi ejest szkolenie.

mloda10025

hej.a gdzie i na ile wyjeżdzacie na to szkolenie??ja dopieor będę szła na rozmowe wiec nie wiem jak wyjdzie a jestem ciekawa gdzie jest szkolenie i jak dlugo trwa

millem

To ja się może wypowiem jako pracownik, który poza Bankiem Millennium miał jeszcze do czynienia z 5 innymi... Owszem, jest presja sprzedażowa, ale tak jak wszędzie. I w odróżnieniu od innych banków, BM idzie z duchem czasu. Nie można się powstydzić bankowości internetowej, czy też kart kredytowych, bo wg mnie są rewelacyjne. Jak i Dobre Konto. Systemy są sprawne. Klient może być obsłużony w każdym oddziale, i to bardzo szybko. Zakładanie konta osobistego trwa max 15 min, a nie 1,5 h... I tak jak w każdym banku trzeba sprzedawać, to Mille ma przewagę pod tym względem, że tam przynajmniej sprzedaje się coś, z czego klient może mieć korzyści. Z czym już będzie ciężej w przypadku większości innych banków. Co do wynagrodzenia: dla nowych pracowników porównywalne z innymi bankami, czyli bez rewelacji. Atmosfera w pracy - zdecydowanie przyjaźniejsza (a pracowałam w różnych oddziałach) niż w innych bankach. Być może wynika to z tego, że nie ma premii indywidualnej, pracuje się ciężko albo jest młoda kadra, i siłą rzeczy, ludzie muszą się jakoś między sobą porozumieć, żeby od stresu nie zwariować. Poza tym praca uczy szybkiego myślenia, szybkiego reagowania. Rozwój - tak. Bo co chwila się coś zmienia i trzeba za tym nadążać. Natomiast nie przekłada się to na wynagroszenie. Pracuje się w sumie ciężko, ale w porównaniu do innych banków Millennium wypada nieźle. Przynajmniej kierownicy oddziałów wiedzą co z czym i jak, czego nie mogę znów powiedzieć o innych bankach, w których pracowałam. Z tego co mi wiadomo od znajomych, w tym momencie dużo zmienia się na lepsze (dla pracownika), więc jeśli ktoś ma możliwość tam pracować - polecam. To co sprzyja pracownikowi w realizowaniu targetu, to systemy dla pracowników, które są bardzo przejrzyste, sprawne i pomagają w ocenie kredytowej klienta.

Millennium

Czy ktoś z Trójmiasta/okolic jedzie na szkolenie z Banku Millennium do Warszawy 5 marca?

dawny pracownik

I to owłosione coś, nie płacące za nadgodziny, opóźniające wszelkie prace, mające małe pojęcie o IT, przypisujące tylko sobie sukcesy, wykańczające kwalifikowanych pracowników, zakochane w lizusach, zostało członkiem zarządu. Ciekawe dlaczego Portugalia bankrutuje? Pewnie najlepszych specjalistów wysłali do Polski.

gość

mmmmm22 - 2012-01-16 21:59:54 witam,myśle nad praca w banku millenium w grudziądzu,na jakie zarobki mogę liczyc????pozdrawiam i dziekujejako asystent 2,5 tyś a jako konsultant 3-3,5 tyś

focus

26 jest wyplata

mmmmm22

dasza

hej wszystkim ja skończyłam szkolenie 19 grudnia od 20 pracuje w jednej z placówek w poznaniu ja maiłam niesamowitych ludzi w grupie oraz trenerów az sie nie chciało jechać do domu atmosfera przecodowna a co do pracy w millenium jak narazie nie mam zadnych zastrzezen może to dopiero początki ale jak narzie zadnych kruczków drudzkow itp. mogę z czystm sumieniem plecic prace na stanowisku asystenta i mam nadzieje ze zdania nie zmienie ..................:)

mafef

madziek mozna jakis kontakt do Ciebie? gg lub mail? bo widze na forach wypytalas sie niezle o prace tam juz ;)

mafef

ja jade spod czestochowy, ale wczesniej przeprowadzam sie do wawy :)

madziek

dla mnie powiedziala to samo :) maila ze szczegolami dostaniesz w tygodniu poprzedzajacym szkolenie takze masz czas :) a co do szkolen to u nich w centrali cale czas sa szkolenia bo przyjezdzaja ludzie z calej Polski : z jakiego miasta jedziesz?

maf

o to widze jakies dwa sie chyba szykuja szkolenia :) Wczoraj mi Pani przesympatyczna z kadr mowila ze szkolenie 11, a reszte info dostane w mailu ktorego jeszcze nie dostalem ;)

madziek

wybiera sie ale na 9 stycznia :)

maf

Wybiera się ktoś na 11 stycznia na szkolenie do mille? ;)

wawa ;)

madziek

aja z jakiego miasta jedziesz?

aja

aa... ja czekam ciagle na telefon ale chyba tez wtedy bede ;). a teraz nietypowe pytanie. wyplata w mille jest 30stego czy mze 10tego?

madziek

nie, nie 2 stycznia ale 9 stycznia zaczynam szkolenie w Wawie :) czy ktos jedzie z Podlasia???

aja

2 stycznia powiadasz? ja prawdopodobnie bede, bylem ostanio na rozmowie i mam czekac na info czy tak czy nie, ale mysle ze bedzie pozytywnie. :)

madziek

Ja rowniez dostalam prace w Millenium na stanowisku Asystent Klienta i zaczynam w styczniu od 2 tygodniowego szkolenia w Wawie. Anhelaa czy jestes juz moze po szkoleniu? i zaczelas juz prace? Czy moglabys napisac o swoich poczatkach? Czy z tego szkolenia mozna duzo wyniesc? I jak wygladaly Twoje pierwsze dni w pracy? Bardzo prosze o odp, i z gory dziekuje. PS a moze ktos jedzie z Podlasia na szkolenie do Wawy w polowie stycznia? prosze o kontakt.

skoro nie potrafisz zrobic przelewu ani załozyc lokaty to wybacz ale nie wiem czy nadajesz sie nawet do pracy w markecie... przy wykladaniu towaru to nawet kazdy debil potrafi po szkoleniu zrobic!!! wiec nie dziwie sie ze mieli Cie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i mowili help desk no ale jak sie balowalo na w hotelu a pozniej spalo na szkoleniu to nie ma co sie dziwic:)

lala

Odział w Mińsku Maz. jest bardzo dobry pod względem obsługi i uprzejmości pracowników, Warszawka może sie uczyć. Kilku pracowników pracuje od poczatku otwarcia i są kompetentni. Rotacja jak wszędzie. Plus to brak kolejek a minus to każydy jakiś znajdzie. Ale pracę w millennium odradzam. Ja pracowałam w Warszawie. Nie polecam. Mobbing na każdym kroku i oszukiwanie klientów na porządku dziennym. Wciskanie czego się da i jak się da. W millennium nie pracują doradcy klienta tylko zwykli sprzedawcy prawie akwizytorzy. Pozdrawiam ten MCbank.

Jestem stałym klientem banku millennium w Mińsku Mazowieckim, praktycznie od otwarcia oddziału i nie mogę narzekać na obsługę. Co prawda kierowniczki nie znam, ale dziewczyny ogarnięte i przynajmniej jedna pracuje od początku.

mille

Zgadzam się z Tobą pracowałem z nią wcześniej totalnie bez kompetencji, dobre określenie brak inteligencji, nie umie nawet sobie dobrać odpowiednich ludzi do pracy, w Mińsku Mazowieckim totalna porażka, ponadto dobrze jej chyba pracownicy [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] obrabiają bo sie roznosi. O obecnych pracownikach tam, dziewczynach sporo się nasłuchałem że mało kumate i się jej buntują, siedzą kawkę piją i nic nie robią, bałagan w placówce, podobno klienci się skarżą, nawet biznesu nie potrafia obsłużyć, klienci przyjeżdżają i mówią że nic nie wiedzą tam. Cały czas kogoś nowego zatrudniają i ciągle dno. Pozdrawiam mille

BYŁY

Ja przestrzegam wszystkich przed pracą w oddziale w Mińsku Mazowiecki.Kierowniczka kompletnie bez komptencji ale pewnie dobrze podlizuje się Reginalnemu.Stosuje mobbing psychiczny ale niestety trudno to udowodnic bo kto z obecnych pracowników będzie świadczył.

Radamant

Możesz coś jeszcze powiedzieć o pracy w IT. Złożyłem tam papiery na analityka IT. przeszedłem pierwsze sito - rozmowa z Panią z HR oraz kierownikiem Departamentu rozwoju aplikacji. Teraz zapraszają mnie na jakieś testy Analityczne które mają trwać 2h. Nie wiem co myśleć

Czy ktoś ze Śląska (dokładniej Katowice) wybiera się na szkolenie 12 kwietnia? Moje GG 1810669.

szyszka

hej,ja mam jutro rozmowe i w razie czego zaczynam od 28.02 na ul.żaryna,ktoś razem ze mną:)?

Narawdopodobnie ja jadę na szkolenie 23.02. Jestem z dolnego śląska.

dirdam

Czy wybiera się ktoś na szkolenie 21.02.2011 r. ze Śląska?

Witam, czy toś z Was wybiera się na szkolenie 23.02 do Warszawy?

Abigail

Ja również pracowałem w Banku Millennium, zostałem zwolniony jako niewygodny pracownik bo domagałem się swoich praw, atmosfera żenująca, lans bans, świecenie zębami, obgadywanie za plecami i chamówa , jak w kiepskim profilowanym liceum. Podstawowej kasy oferują niecałe 900zł , a premie tylko patrzą jak zabrać! Chłam, szajs i obora!

nitro

ja sie wybieram 26.01.2011 na szkolenie millennium. moj mail jeferson_18@wp.pl .jakby ktos cos wiedzial wiecej o tym szkoleniu co i jak prosilbym o kontakt.Z kad jedziecie? Do zobaczenia ;P :)

olusia

Hej. Skąd jesteś?? Być może ja też będę jechała na to szkolenie. Lada dzień powinnam wiedzieć coś więcej. Wiesz może jak długo trwa to szkolenie, gdzie się odbywa, jaki jest hotel, strój obowiązujący podczas szkolenia itp.z góry dziękuję i pozdrawiam.P.S. Podaj swój emial. Jak się czegoś dowiem, to napiszę. olusia

Zostaw opinię o Bank Millennium SA - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bank Millennium SA