Opinie o bankmillennium.pl - Bank Millennium S.A. w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Bank Millennium S.A.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Bank Millennium S.A. o rekrutacji.

Branże: Doradcy kredytowi
Doradcy kredytowi Warszawa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bank Millennium S.A. w Warszawa

Jak ocenianie pracę rekruterow w Millennium? I na jakie wynagrodzenie można liczyć w rekrutacji?

Merry

Totalna żenada uciekajcie póki się da. Od miesiąca prawie swiadczenie wychowawcze mam przytrzymywane na koncie! Nie zapłacone rachunki!!!! Czatów milion .. setki wykonanych telefonów dotyczących odblokowania środków..powod? Nie wiadomo!!! Niekompetentni pracownicy!!! (usunięte przez administratora)

Specjalista Sprzedaży

Pracuje w Departsmencie sprzedaży na wyspach handlowych już 2 lata. Bardzo sobie chwale pracę, w końcu poczułam co to fajny team i niezależność finansową. Mając 21 lat zarabiam ponad 2krotność minimalnej krajowej co miesiąc, a czasem nawet więcej. Przełożeni którzy są ludźmi, do dyrektora mogę zawsze zadzwonić a jak przyjdzie również porozmawiać. Zawsze budujące są te rozmowy i czuje się doceniana. Od 2 lat co pol roku dostaje podwyżkę za to że co miesiąc dobrze wykonuje swoją pracę. Jeśli ktoś chce pracować, rozwijać się, zarabiać fajne pieniądze w fajnym towarzystwie to zapraszam na wyspy !

Wera
@Specjalista Sprzedaży

Czyli jako specjalista masz coś około 8.484 zł brutto? I to jest stała pensja, czy w tym zawierasz również jakieś premie, które są lub może ich nie być? Sądziłam, że galerie handlowe mają spadki w inflacji, że wyspy kuleją, a tu proszę, hossa! Jakie kwalifikacje należy mieć na to stanowisko?

"NIE POLECAM, PRZESTRZEGAM , bank żerujący na niewiedzy, manipulacja , dążenie do celu ( założenie konta) za wszelką cenę , obiecywanie. Posiadanie opiekuna konta- żart, nic nie robi , nie kontaktuje się z klientem , jest chyba opiekunem zasobów wpływających na konto , bo jak ich nie ma to opiekuna też nie ma. Oferta podszyta podstępem po upływie czasu promocyjnej oferty brak informacji o końcu tejże oferty i automatyczne przejście na kosmiczne opłaty za konto.Smutne i żenujące żerowanie na tych co nie muszą się znać , w końcu mam opiekuna konta:((((( Oceniam bank bardzo źle :((((((" - cała prawda o tym jak ten bank traktuje swoich klientów

Opiekun Klienta

obrzydliwe, naprawdę obrzydliwe podejście do osoby która się rekrutuje tylko dlatego, że nie ma zrobionych studiów (o których w ofercie pracy nawet nie wspomniano że są wymagane, co dziwne, w pierwszym etapie rekrutacji Pani również o tym nie wspomniała, a wręcz była zachwycona moim dotychczasowym doświadczeniem). Szanowna pani Dyrektor banku do którego aplikowałam nie była w żadnym stopniu przygotowana do rozmowy, nie miała mojego CV a pytania wymyślała patrząc się w okno i mrucząc "hmmmm o co by tu jeszcze zapytać..." Niemalże po każdej mojej odpowiedzi kpiąco się uśmiechała i traktowała tak, żebym się czuła gorsza przez brak tego durnego papierka który z pewnością świetnie uzupełniłby jej młody, pełen werwy zespół uśmiechniętych ludzi w tym oddziale. nie omieszkała ciągle wspominać o moich poprzednikach których miała na rozmowie i jacy świetni ludzie to byli. zasugerowała, że to dziwne, że mówię że lubię się uczyć skoro nie mam studiów, że jej się to GRYZIE. na moje stwierdzenie że brak studiów nie tworzy znaku równości z brakiem chęci do nauki, pani poczęstowała mnie tym samym dobrze mi już znanym obrzydliwym kpiącym uśmiechem. z chęcią bym owa panią wymieniła tutaj z nazwiska, ale ja, w przeciwieństwie do niej, mam trochę więcej kultury osobistej i nie zrobię tego, ale polecę wam omijać oddziały tego banku jak najszerszym łukiem.

czy mam studia i czy zamierzam je robić; ile chce zarabiać; i polecenia zareklamowania się

wieloletni doradca

Moja opinia będzie na temat departamentu Millennium Mini (wyspy w galerii handlowej). Zacznę od tego że kiedyś było to dobre miejsce pracy do którego przychodziło się chęcią i wszystko funkcjonowało w dobrej atmosferze. Z czasem departament ten stawał się coraz bardziej drętwy, a atmosfera przypominała typowe pseudo korpo. Zaczęło się czuć że potrzeby pracownika są olewane zwłaszcza kiedy nie ma wyniku. Ciągłe zmiany premiowe przy których tracili doradcy oraz kierujący oraz zbędne zmiany typu tajemniczy klient. Dyrektorzy namawiający kierowników na to aby przenosili premie swoich pracowników w słabszych miesiącach. W słabszych miesiącach trzeba było robić nadgodziny aby wyrobić dobry wynik mimo iż była ich ograniczona ilość dozwolona do wpisania w system co skutkowało tym, że nie otrzymywało się za nie wynagrodzenia, a szefostwo kazało to odebrać w innym dniu (nie było kiedy). Coraz większa rotacja również na stanowiskach kierowniczych gdzie poodchodziło wielu długoletnich dobrych pracowników. Większość kierujących również wykazywało się brakiem kompetencji w zarządzaniu i jedyna formą ich motywacji było przypominanie o możliwości przesunięcia części premii, brak próśb grafikowych i zastraszeniem. Dyrektorzy nigdy nie widzieli swoich błędów w zarządzaniu i wszystko zrzucali na osoby będące niżej w hierarchii. Trzeba było mówić to co szefostwo chce usłyszeć i nie można było mieć innego zdania niż nakazuje dyrektor regionalny czy o zgrozo dyrektor departamentu. Wszystkie problemy i propozycje kierowników/doradców którzy pracują na pierwszej linii ognia były zamiatane pod dywan. Najważniejsze było to co powie dyrektor i jego świta którzy również często zachowywali się nagannie w stosunku do podwładnych np na imprezach firmowych. Departament nadaje się do kompletnej transformacji z szefostwem na czele co widzi większość również dalej tam pracujących którzy boją się mieć własne zdanie. Jedyne pozytywy po kilku latach pracy tam to fajna nauka aktywnej sprzedaży (głównie przez współpracowników z wyspy) i mimo negatywnych zmian premiowych, dalej dobre pieniądze na tle konkurencji.

Tak, do niedawna 200 brutto i się ciesz, że dostałaś. Albo miałeś szczęście albo używasz dużo wazeliny. W żadnym banku pracownicy nie są wykorzystywani do rozliczania bankomatów. Są od tego firmy zewnętrzne. Tu masz być robiłem od wszystkiego za te same pieniądze.

Mira

Hej, a możesz przybliżyć zarobki? Ty też długo tu już pracujesz? Płacą na tym samym poziomie co inne banki? Te dodatkowe obowiązki przekładają się na prace po godzinach w jakimś stopniu?

Zdegustowany

Jeśli chcesz się zatrudnić w banku Millennium to zapomnij o czymś takim jak premia. Jeśli ktoś na rozmowie mówi ci że w tym banku jest premia to cię kłamie. Niestety ale bank nastawiony jak i dlaczego :D zamiast ile i dlaczego zrobiłeś a tyle :).

LLime
@Zdegustowany

No premia niby jest - czasami zrobisz za nią zakupy na dzień, czasami na kilka dni, ale podział nigdy nie jest sprawiedliwy, i zawsze znajdzie się powód żeby coś z niej potrącić..

Helena
@LLime

To jak dokładnie naliczana jest premia i za co są potrącenia? Ja kiedyś pracowałam w innym banku akurat i tam zależało to czy wypracowaliśmy indywidualnie narzucony limit udzielonych kredytów na daną kwotę (co miesiąc była inna kwota).

LLime
@Helena

Wszystko zależy czy pracujesz w oddziale, franczyzie, czy jednym z central... do tego jaki departament. A potrącenia są za to, za co kierownik chce potrącić, lub jak kreatywnie to uzasadni.. powód się zawsze znajdzie, bo to tak jak z zakresem obowiązków: niby masz wszystko opisane na papierze, ale na końcu "oraz inne polecenia przełożonego"...

Ann
@Helena

Tu jest plan oddzialowy nie zrobicie planu bo macie lenie w zespole a Tobie brak sił (usunięte przez administratora) za kogoś to nie ma premii wogole nawet jak sam sprzedasz 300 czy 400tys pg.... jak jednak jest mocny zespół to dostajesz wg wkładu i może kiero coś obciąć ale nasz tego nie robi. Premie może też obciąć niski wskaźnik digitalizacji czy zrąbany tajemniczy.

Kolsenter
@Zdegustowany

Dokładnie... Te gadki drugie tyle możesz zarobic. Premie to sciema. Dużo pracowników CC odchodzi z tego powodu

@Kolsenter

Nie tylko CC. Był czas, że nie było komu otwierać oddziałów. Dramat (usunięte przez administratora)

Premie ? nikt nie zna stawek, żałosne.

Roxana

Jeśli chcesz uczciwie i przez dłuższy czas pracować w jednej firmie.... Nie wybieraj Banku Millennium... totalnie brak szacunku dla pracownika, szkolenia tylko dla wybranych, z reguly ludzi dlugo pracujących, nagany za byle co w zaleznosci od widzimisię kierownika. Kablowanie na siebie, kablowanie do rewo, przerzucanie trudnych nieoplacalnych zadan na swiezynki a na koniec jesli sie ktoś odezwie (usunięte przez administratora) straszenie i wymiana na nowszy model. Poziom kierownictwa, poza malymi wyjątkami (usunięte przez administratora), większość młode wilki nie liczące się z kodeksem pracy i podwładnymi.

Jakie są widełki wynagrodzenia dla działu AML/compliance? I w ogóle jaka atmosfera panuje w tym zespole?

Aneta

Interesuje mnie nabór na stanowisko Asystent ds. Telefonicznej Obsługi Klienta, przychodzę z ogłoszenia na stronie. Niestety od razu muszę powiedzieć, że nie mam doświadczenia. Czy to jest problem dla firmy? Dbają o szkolenie czy rzucają na głęboką wodę? Raz tak miałam w poprzedniej firmie i nigdy więcej.

Tomasz
@Aneta

Zależy na kogo trafisz.. ale w tej firmie szkolenia są na naprawdę niskim poziomie, może być tak, ze raz ci ktoś pokaże lub powie co masz robić - odhacza, że zostało przeprowadzone szkolenie - a później radź sobie sam/sama.. a ewentualne błędy to już twoja premia.

X1x1

Jak wygląda praca hybrydowa w centrali Millenium? Mam sprzeczne informacje.

X1x1

Warszawa ul. Żaryna 2A

Jedsie
@X1x1

Nie sugeruj się opiniami stąd bo w każdym zespole praca wygląda inaczej i zależy od kierownika. W centrali mamy hybrydę natomiast od ustaleń z kierownikiem zależy czy pracuje się z domu 3 tygodnie w miesiącu czy tydzień..

Psychika

Cześć, zbierałem się prawie 11 miesięcy by coś napisać. Bardzo mi psychika nie pozwalała ale właśnie minął mi rok od złożenia wypowiedzenia i to był najlepszy ruch dla lepszej psychiki. Ogólnie nie polecam tam pracy, było minęło. Niestety ale czasem wraca do mnie wrzask, krzyk i poniżenie mnie przy innych. Pracowałem w dwóch oddziałach w Warszawie. Tylko jednego kolegę z I oddziału wspominam dobrze a reszta plus kierownik to szkoda pisać. Mam przez to (usunięte przez administratora). Teraz wróciłem do handlu i jestem przeszczęśliwy . Myślałem o złożeniu pozwu na temat mob ale to już sensu nie ma.

Pracownicaa
@Psychika

Ja byłam u prawnika i dostałam info, ze mam za mało dowodow mimo ze (usunięte przez administratora) i poniżenie. Zwolnili mnie bo „trzymali miejsce dla kierowniczki która wracała z macierzyńskiego, a nie mieli dla niej stanowiska”… to musieli zrobić po czym wszystkim dyrektorzy zaczeli obgadywać mnie ze niby błagałam ich o to żebym mogła złożyć wypo… brak szacunku i słów. Szantażowali mnie ze jak nie złoże wypo to dostanę dyscyplinarkę za rzeczy których nie zrobiłam, dziś żałuje ze złożyłam to wypowiedzenie do którego mnie zmuszono…

Jan

Ile zarabia konsultant do spraw maili?

Przyszłam w sprawie oferty pracy na stanowisko Specjalista ds. Raportowania i Analiz w Departamencie Ryzyka. Znalazłam ją na stronie internetowej. Ale nie widzę za dużo informacji tam, czy też jest możliwa praca hybrydowa albo zdalna, o której tutaj ktoś wspominał niżej? Ciekawe, czy to stanowisko też obejmuje.

Tom

Praca bardziej stacjonarnie, zdalnie tylko w wyjątkowych sytuacjach. Płaca na poziomie 4700 zł brutto ...

Nikita

Ekspert zdalnej obsługi klienta zamożnego . Jak wygląda rekrutacja , jakie pytania mogą się pojawić i na jakie widełki płacowe można liczyć ? Ktoś aplikował na to stanowisko ?

BB001
@Nikita

Praca jest OK pod warunkiem, że zaczynasz swoją przygodę z bankowością. Dużo ładnych słów, zapewnianie o wyjątkowości tej pracy. Fajne są szkolenia i utrzymywanie wiedzy na poziomie, którego potrzebujesz. Jeśli będzie Cie rekrutowała kierownik Rafał to OK. Jeśli będzie Cie rekrutowała kierowniczka Paulina to od razu zrezygnuj, pracowałam w jej zespole. Osoba niekompetentna, z wiedzą poniżej większości pracowników, którymi zarzadza, jednocześnie pozbawiona jakiejkolwiek samokrytyki i brnąca w to do końca choć nie ma racji. Mobbing, straszenie brakiem podwyżek w czasie inflacji. Im gorszy wynik tym większa frustracja i brak hamulców. Wpajanie pracownikom wyuczonych regułek jak z podręcznika dla słabego menagera. Dziwię się, że nikt nie zajął się i nie zainteresował tym ilu pracowników odeszło za mojej obecności tam, a z tego co wiem dzieje się to w dalszym ciągu. Nie da się jednoznacznie stwierdzić czy będziesz zadowolona - musisz sama się przekonać.

Tom

Ale skąd wiesz co dają od siebie ci pracownicy? Skąd wiesz czy dostaniesz komfort? Są zespoły w których można dostać wsparcie, przygotowanie i ludzkie podejście i tam faktycznie chce się pracować i każdego dnia przychodzić, a są takie, gdzie jesteś zwykłym mięsem, w którym masz zasuwać jak w jakimś januszexie i nie masz żadnych praw.. Gdzie kto trafi? Loteria. ale m.in. właśnie po to m.in ta strona, aby piętnować tych złych i zmniejszyć ryzyko trafienia na nich.

Kuba

Od razu zaznaczę że pracuje w zupełnie innym departamencie i jestem osobą postronną. Ale bardzo kłuje w oczy i irytuje gdy zarządzający piszą tutaj komentarze po to żeby wybielić się z zarzutów innych. Wystarczy spojrzeć na uśmiechnięte i smutne buźki pod komentarzami w stylu "zazdroszczą mi bo jestem kierownikiem". Żenada! Po samych odpowiedziach widzę, że komentarz wiodący był prawdą. (usunięte przez administratora). Ciesz się, że masz pracę. Mam na Twoje miejsce 15 Ukraińców.

Justa~

Szanowna ona/on jako osoba "postronna" rozumiem że zgadzasz się na stosowanie (usunięte przez administratora) i bycie z tego postępowania dumnym. Moim zdaniem dla takich osób nie powinno być miejsca nawet w tak specyficznym środowisku jak korporacja także na zasadzie przenoszenia księdza do innej parafii w obrębie instytucji. Moja bliska Przyjaciółka przepłaciła zdrowiem pracę w grupie u osoby, o której mowa w komentarzu powyżej i nawet nie miała odwagi o tym powiedzieć, także wiem o czym mówię.

Wiola}
@BB001

To fakt, tak to jest jak da się trochę władzy w niepowołane ręce osobie, która chciałaby zrobić zawrotną karierę w bankowości. Paulina minęła się z powołaniem nie tylko dlatego że sposób jej "zarządzania" wywoływał demobilizację ludzi w zespole, komplikował pracę np. z powodu ograniczania pracownikom możliwości rozwoju przez ciągłe odmawianie uczestnictwa w webinariach inwestycyjnych na stanowisku gdzie ta wiedza to podstawa rozmów klientem, ale także z powodu o którym napisałaś czyli ciągłe granie i straszenie brakiem podwyżek i najlepiej tak żeby pracownik poczuł że nie dla (usunięte przez administratora)kiełbasa, (usunięte przez administratora) Aż dziwne, że tak długo akceptowano takie metody w dobie kiedy firmy kładą nacisk na ład korporacyjny.

K77

Witam. Czy ktoś pracuje na stanowisku zdalnego eksperta ds. obsługi klienta zamożnego? Jaka jest możliwa podstawa brutto?

ktoś

Dopiero teraz widzę te skandaliczne opinie i rzeczywiście coś w nich musi być. Ja pracy nie dostałam, ale przeczołgano mnie przez dwie rozmowy, by na końcu, mimo umówienia się na informację zwrotną po rekrutacji, zlać mnie totalnie. Musiałam sama się dopomnieć o jakąś odpowiedź, na co tylko dostałam lakoniczny SMS, że rekrutacja została zakończona. Taka niby poważna firma, a odwala taką żenadę.(usunięte przez administratora) Odradzam aplikowanie każdemu. Wychodzi na to, że prowadzone są rekrutacje widma, co naraża kandydatów na stratę czasu.

BANK MILLENNIUM (usunięte przez administratora) swoich pracowników z wypracowanej premii. Mowa tu o infolinii. Zespół jakości celowo wybiera i ocenia przeprowadzone rozmowy, aby do jak najwiecej szczegółów się doczepić. Dotyczy to osób, którym udaje się wyrobić cel. Gdy tego celu nie masz nagle twoja średnia oceny z rozmów jest na poziomie 90%. Czy to nie dziwne? Dodatkowo otrzymując premie w wysokości 1000zł brutto wypłacane jest tylko Ok.600zł netto. Gdzie reszta pieniędzy? Na co one idą?

Zzz

Proponuje zapoznać się z zasada brutto a netto ????Twoja premia jest opodatkowana tak samo jak podstawa wiec na co idzie różnica? Na Twoja emeryturę bystrzaku!

No ale czy nie po to jest właśnie zespół jakości, aby oceniać rozmowy? Skąd pomysł, że robią to specjalnie? Biorą zawsze tylko osoby, którym należałaby się premia? Ja się przymierzam do aplikowania dopiero, więc chętnie się dowiem jak to działa. To ile trzeba mieć % oceny, aby tę premie dostać?

@Zzz

Widzę, że ktoś nie rozumie autora... i niepotrzebnie go obraża... Gdy ktoś wypracuje sobie premię to ma jej 100% (nie ważne czy brutto czy netto). Ale zanim zostanie ona wypłacona, to robiona jest kontrola i za każdy błąd (czasami za bzdury, lub widzimsię) odejmowane są pkt procentowe -10% za X, -10% za Y.... I wtedy pracownik jeśli miał wypracowane powiedzmy 1000 PLN, to na przelewie dostaje 1000 x 80% = 800 PLN. Problemem jest to, że nigdzie nie jest określone za co, ile jest odejmowane.

Booka
@Tomek

Oczywiście ze jest opisane. Wszystkie punkty w ocenie szefa są dokładnie opisane a pracownicy co miesiąc dostają prezentacje z dokładnym opisem jakie wskaźniki trzeba osiągnąć żeby dostać 100 a nawet 120 % premii po ocenie szefa.

Zuzia
@Booka

Duży jest rozstrzał tych wskaźników? Czy raczej podobnie w każdym miesiącu? Każdy ma je takie same, czy to zależy od stażu pracy lub wyższego stanowiska? Nie mam dużego doświadczenia, taki ktoś może liczyć na tę premię? Czy nie ma raczej co nastawiać się na jej uzyskanie w pierwszych miesiącach pracy? :)

Arkadiusz
@Zzz

z 1000 brutto napweno nie zrobi się nagle 600 złotych netto

Barbara
@Tomek

a możesz dokładniej opisać jakie błędy powodują obcięcie premii? czyli maksymalnie można u nich dostać 1000 złotych premii, czy może są też i wyższe kwoty? a ta premia jest co miesiąc, czy raczej kwartalna?

@Barbara

Kwota którą napisałem była tylko dla zobrazowania mechanizmu. Kwoty na premie są ustalane co jakiś czas przez górę i zmieniają się co jakiś czas. Jakie błędy? No każde błędy - jeśli coś nie jest zrobione tak jak powinno być zrobione to jest to błędem i jeśli zostanie wykryte, to kwalifikuje się do obniżenia premii. Raz może przyjdzie klient i Ciebie wkopie, innym razem kontrola przełożonego, jeszcze innym razem kontrola innych komórek... Poza błędami oczywiście na premię - jak wyżej wspomnieli - ma wpływ target jeśli dany departament takie ma. Premia jest płynna, więc lepiej nie zakładać, że będzie lub będzie w jakiejś wysokości. Możesz cały miesiąc uczciwie dawać z siebie wszystko, ostatniego tygodnia rozkojarzysz się i.... po wypłacie dochodzisz do wniosku, że nie warto było.

widmo

Cześć, może się ktoś podzielić opinią na temat pracy w Wydziale AML? Czy atmosfera jest ok, na jakie zarobki może liczyć specjalista?

Zostaw merytoryczną opinię o Bank Millennium S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Bank Millennium S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Bank Millennium S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 308.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bank Millennium S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 202, z czego 21 to opinie pozytywne, 121 to opinie negatywne, a 60 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Bank Millennium S.A.?

Kandydaci do pracy w Bank Millennium S.A. napisali 14 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Bank Millennium S.A.
1.8/5 Na podstawie 513 ocen.

Bank Millennium S.A.