Elhurt Sp. z o.o.

Opinie o Elhurt Sp. z o.o.

Nie wiem sam od czego tutaj zacząć, ponieważ od ponad roku (dla jednych TYLKO dla mnie AŻ) było wiele sytuacji w tej firmie, które utwierdziły mnie w przekonaniu, aby zakończyć współpracę. Zaczynając od samego wynagrodzenia, jest ono zbliżone do najniższej krajowej dla nowych pracowników. Wiele osób godzi się na owe warunki, ponieważ na rozmowie wstępnej z HR jest przedstawiona ścieżka zawodowa, która ma się nijak do rzeczywistości, dlaczego? Zwodzenie, wydłużanie terminu awansu z głupimi tłumaczeniami o wewnętrznych kryzysach w firmie (Sam jestem żywym przykładem na to, że awans, który powinienem dostać po 3 miesiącach ponieważ spełniałem wszystko z listy, a nawet i więcej został wydłużony do 8-9 miesięcy BO TAK). Około rok temu była zapowiedź o podwyżkach dla każdego działu. Czy była ta podwyżka? Tak! 3 zł brutto do miesięcznej pensji, śmiech na sali. Kolejną dość śmieszną sytuacją jest rozmowa z Dyrektorem produkcji, który mówi każdemu pracownikowi, że sam najchętniej zwolniłby się z tej firmy i poszukał czegoś innego. Może to ja jestem głupi i czegoś nie rozumiem, ale nie jest to najlepsza forma "Motywacji" swoich podwładnych do pracy. Był też kierownik zmiany, który mobbingował jedną ze swoich podwładnych, a i tak został zwolniony bez żadnego wpisu do papierów, aby mu nie robić w życiu pod górę. Firma posiada wiele za uszami i osobiście odradzam komukolwiek aby tam przychodził. Wszystko co opisałem wyżej nie jest z palca wyssane, ani nie jest czymś podkoloryzowanym. Nie chce działać na szkodę firmy, ale po tym co sam tam zobaczyłem i co sam tam przeszedłem nie jestem w stanie napisać nic innego.

@:(

Jest nam bardzo przykro, że nie byłeś zadowolony z pracy w naszej firmie. Niestety nie alarmowałeś o tym Działowi HR w trakcie współpracy, zatem nie mogliśmy odpowiednio zareagować na opisywaną przez Ciebie sytuację. Dążymy do ulepszenia procesów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, dlatego jeżeli problem, który opisujesz jest bardziej złożony, prosimy o przesłanie szczegółowej opinii na adres mailowy: praca@elhurt.com.pl, abyśmy w przyszłości mogli podejmować decyzje, które wpłyną pozytywnie na odczucia pracowników w stosunku do zatrudnienia w naszej firmie.

Antek

Nie polecam.

Stefan

Witam, Mam pytanie : czy firma Elhurt płaci za nadgodziny? Pozdrawiam

@Stefan

Nie, można „odebrać”, ale zazwyczaj nie ma na to czasu ;)

Jak wygląda praca w dziale IT?

Jak wyżej, jak wygląda praca w dziale IT na Osowej?

Pracownik Produkcji

Bardzo nieprofesjonalna. Pani od HR nie ma zielonego pojęcia o elektronice . Jej testy których czasem używa to są śmieszne. Czy to od języka angielskiego na poziomie podstawowym. Haha. Może lepszych nie była wstanie sprawdzać ???? a o elektronice to polewa. Jak ludzie na produkcji nazywają kondensatory "lizaczkami"

Głupie.

Adolf

Płaca minimalna na wstępie dla ludzi którzy mają robić z elektroniką śmieszne. Niezależnie od doświadczenia

Wspaniała firma, zamiast zrobić cokolwiek dla pracowników by się pracowało im lepiej. Wybielają się w opiniach na internecie by nie było widać. Ale za to fajne papcie można sobie zabrać do domu po wypowiedzeniu

Niezadowolona

Pracowałam rok, nie polecam.

@Niezadowolona

Dzień dobry Chętnie poznamy przyczynę negatywnej opinii o naszej firmie. Proszę doprecyzować powód Pani niezadowolenia.

KTOŚ
@Niezadowolona

A czemu nie zadowolona,mało chętnych?

IZABELA
@HR

Izabela Nowy wpis 29.10.2019 13:52 @Kamil Widzę, że Twoja opinia różni się od większości wpisów na forum. Możesz opowiedzieć jakie są Twoje doświadczenia w pracy w firmie ELHURT SP. Z O.O.? Chętnie dowiem się czegoś więcej.

Jezus

Jak wogole można zwolnic człowieka z powodu że był na zwolnieniu lekarskim dłuższy czas, a po paru dniach pracy poszedl podzielić się swoją krwią z innymi. I tylko dlatego że nie przybiegł z machajacym ogonkiem i zaświadczeniem w zębach dostał wypowiedzenie do podpisana. Czy to tak naprawdę czy następna ofiarą "wirusa"

Cymoceusz
@Jezus

Masz rację Jezu. Co tam u Cibie?

Anonimowy

Bardzo niskie zarobki. Brak możliwości na rozwój. Fajne elastyczne godziny. Praca zabijająca samodzielne myślenie.

Jezus

Z całego serduszka nie polecam. A wręcz przesttzegam. Płaca przez pierwsze dwa lata niższa niż najniższa krajowa. ( Bo premii, która jest wliczona w kwotę na umowie nie zobaczysz) atmosfera i kierownictwo też nie przyjemne. Toaleta na minuty odliczane wszystko z czasu pracy. Gdy w innych firmach jest toaleta liczona do czasu pracy i przerwa 30min. To tutaj jest 20min. Jedyna dobra rzeczą ktorą można powiedzieć to że można przyjąć szybciej by wyjść szybciej. Bo inaczej trudno wysiedzieć.

Nick byly

Anonim skąd masz info o milion wydany na sprzęt? Jeśli firma wydaje milon na sprzęt to chyba dobrze ze inwestuje? A Pozatym dlaczego pracujesz w firmie która tyle od ciebie wymaga jako pracownika? Moim zdaniem powinieneś zarządać od swojego kierownika czy tam dyrektora abyś miał zapewniony luz, bo przecież trafiłeś do pracy i nie musisz być odpowiedzialny za wykonanie jej poprawnie ???? ???? Opisujesz tu dużo na temat osób kierowniczych, oczerniasz, używasz mało profesjonalnych określeń więc i sam musisz sobą niewiele reprezentować. Czy to oznacza że siłą Cie ta firma trzyma i nie pozwala Ci się zwolnić skoro czujesz się tak bardzo wykorzystany, czy też może jest w niej tak dobra atmosfera że robisz tam co chcesz a jak masz się dostosować do jakiś zmian które wprowadzaja to nagle coś nie po Twojej myśli i już jest źle? Z tego co wiem ludzie pracują tam po kilka lat i najbardziej marudzą ci co swiezo przyszli i wszystko im źle choć sami tu się zgłosili i nikt im pod groźbą nie kazał tam pracować ???? Może idź moim tropem i rozpocznij nowa prace zobaczymy czy inny pracodawca będzie też dla Ciebie taki zły, może to z Tobą jest problem??

@Nick byly

O proszę ślicznie. Dla ludzi nie bojących się pracy. Normalny etat 8godzin dziennie a nie 9 (bo rozwolnienie odliczane z pracy i wszystkie wyjścia z hali) dostaniecie tyle samo na rękę na godzinę ile na produkcji przez pierwsze dwa lata brutto. Śmiech na sali kto za takie pieniądze robi w elektronice to naprawdę godne pożałowania. Firma nie liczy na nowych i młodych. Ich da się wymienić. Jedyne co ważne to zapłacić jak najmniej. Zabrać premię by mieli mniej niż najniższa krajowa. A te pieniądze zaoszczędzone z wypłat zainwestować w sprzęty. Pozdrawiam

@Anonim

Wiadomo. Przecież pracodawca jest najbardziej stratny na wpłatach dla pracowników.

Janusz

Oczywiście brońmy Klemensa, przecież uciekła z flexa by zrobić flexa z elhutu. I to przecież jest jej stanowisko żeby tak chodzić i wszystkich denerwować zabierać premię. Robi to co na jej stanowisku powinna. Chyba że nie robi nic.

Nickkkus
@Janusz

Ja tu mówię o wzajemnym szacunku i o tym, że jej nie bronie ALE MI nic nie zrobila, dlatego nic zlego nie powiem póki co, a Ty swoje. Troche luzu, widzę co wprowadza i widzę, że cała ta akcja tutaj to chyba tylko o nią. Co mam totalnie w (usunięte przez administratora) bo zarobki są dla mnie nieco ważniejsze niż to co ona wprowadza. Naprawdę dla was wszystkich tak bardzo liczy się proces? Bo na codzien ciezko to zauwazyc. Serio nikogo nie bronie ale szanujmy sie ludzie. Z tego co mowili na hali to dyro dlugo musial sie naprosic zeby sie na to stanowisko zgodzila bo wiedziala co sie z tym wiaze i ze ludzie ją znienawidza. Także ona robi swoją prace, choćby najgorszą na swiecie dla innych i ona musi sie codzienie mierzyć z tym jak to wszyscy jej nie lubią bo robi co jej każą. Takich ludzi w firmie jest więcej bo każdy kto robi swoja prace jest gnebiony, olany czy cokolwiek. Wiec bierzemy tu pod uwage wszystko, nie tylko pania klemens. Zanim ona sie pojawila, problemy tez byly, z zarobkami, z atmosfera... teraz tylko doszlo niezadowolenie pracowników z tego co ona wprowadza i jest im to nie na rękę. Poza tym skad wiesz co robila we flexie, pracowales z nia tam czy jak zwykle pogloski, ploteczki? ;)

Janusz

Normalnie. Elektronicy bez znajomości ms word. Bo podstawówce 40lat doświadczenia na stanowisku co inni pracują na twoje rekomendacje. Szczerze Klemens nie zawinił niczym poza przyjściem do elhurt. To po prostu kierownictwo w wuja leci. I nie to że klemes chciał przyjść tylko został przyjęty. Nie dość że z wypłatami i stawką jest problem. To jeszcze wykorzystywaniem pracowników. Brakiem szacunku. Naprawdę nie skupiajmy się na jednej osobie tylko tutaj jest problem z zarządem i placami.

Nickkkus

(usunięte przez administratora) A na marginesie to widzę, że nie ma sensu prowadzić z wami dyskusji bo widać gołym okiem to (usunięte przez administratora) o którym mowa była wcześniej. Wystarczy jedno odmienne zdanie i jesteś najgorszy bo przecież nie można mieć swojego zdania, innego niż wiecznie narzekający pracownicy. Jak w pracy, tak i w internecie. Ślepi na swoje (usunięte przez administratora) za to kompetentni do tego by narzucać komuś swoje zdanie. Cóż za obłuda... Pozdrawiam, życzę miłego dnia i lepszego nastawienia do życia :D Koniec wywodów z mojej strony, szkoda cennego czasu :)

ciekawa

Jak wygląda sytuacja w biurach księgowość itd

Zainteresowany pracą

Co to za poruszenie ? Myślałem o pracy w Elhurt przed COVID mieszkam na Osowie ale mam wątpliwości . . .

Nie warto
@Zainteresowany pracą

Nie warto byku, firma przez wirusa obniżyła wynagrodzenia i zwalniała ludzi jak leci. Kiedyś jeszcze był w miarę luz i przyjemna atmosfera, a teraz trzeba się zastanawiać na każdym kroku, żeby tylko nie "wkurzyć" Pana dyrektora, bo wtedy leci wypowiedzenie. Premie były obcinane od zawsze za byle przewinienie, ale teraz to już przesada.

@Zainteresowany pracą

Nie warto na covid wyrzucili 30 ludzi a potem reszcie kazali podpisać niekorzystny aneks. Na nowej fali możesz być ty zwolniony i to jest stabilne zatrudnienie

Kaubabanga
@Zainteresowany pracą

Lepiej od razu złożyć papiery do innej firmy chociażby Renk czy Selgros. Ba, nawet w Lidlu większa stawka. Nie opłaca się, chyba ze ktoś lubi ledwo wiązać koniec z końcem i żyć od wypłaty do wypłaty z nadzieja ze może w pracy docenia i dostanie awans haha. Szkoda nerwów, ta firma już leży...

@Nie warto

Chodzi o pracownikow na produkcje czy inne ? Znalazłem kilka ogloszen do dzialu niemieckiego /zakupow

@.

Handlowcy przynajmniej nie narzekają więc z może przynajmniej tam da się jakoś wyżyć. Ale produkcja to właśnie te wszystkie komentarze zdenerwowanych ludzi. Strajk był w zeszłym roku. A w tym roku cofnęli wszystko co udało się wcześniej pracownikom wywalczyć.

zadowolony

Firma z bogatym doświadczeniem bo działająca od 1995 roku. Praca dobra pod warunkiem, że staramy się dobrze ją robić

bb
@zadowolony

czy jeszcze przyjmują do pracy?

Lary

Nawet w firmie jest jednokrotna genialna mistrzyni Polski w lutowaniu. Mogła by znaleźć pracę lepsza bardziej płatna. Czy jest doceniana i zależy im na niej w firmie. No nie bardzo. Mając już takie umiejętności i tytuł człowiek spodziewałby się chociaż jakiegoś dodatku za samo osiągnięcie. Lub chociaż normalnego szacunku dla pracownika.

Ona1111

W jakich godzinach zaczyna się praca na produkcji, ile trwają przerwy

@Ona1111

Dzień dobry Godziny rozpoczynania pracy w naszej firmie są elastyczne. Większość z pracowników produkcji pracuje w godzinach 6:00-14:00, jednak każdy ma możliwość rozpoczynania i kończenia pracy w godzinach mieszczących się między 5:00-15:00, z uwzględnieniem normatywnego czasu pracy wynoszącego 8 godzin. Płatna przerwa dla pracowników produkcji wynosi natomiast 20 minut.

HR F.U....C
@HR

Zgodnie z kodeksem . Praca w porze nocnej obowiązuje od 22.00 - do 6.00 Z Przepisów wynika ,że ZA PRACĘ w PORZE NOCNEJ,płacić pracodawca musi dodatek+.za godz 5.00.- 6.00 To świadome wykroczenie przepisów prawa pracy Do 6.00 rano to praca w nocy . Trzeba płacić za godziny,gdy przyjedzie się przed 5.00. I nie zaprzeczajcie ,bo NIE MACIE RACJI !!

Pracownik produkcji

Po roku pracy w elhurt nie polecam nikomu tej firmy. Brak poszanowania pracowników, wykorzystując trudną sytuację covid-19 po zwalniali pracowników a tych co zostawili dali wybór podpisania umowy niekorzystnej zarobkowo albo wypad z firmy. Począwszy od dyrektora produkcyjnego, bardzo nieprzyjemna osoba potrafiąca krzyczeć na pracownika. Pani kierownik wyjątkowa osoba kochająca donosicieli a tych co nie donoszą nie toleruje i w ogóle nie zauważa w firmie. Ludzie sami zwalniają się dlatego szukają teraz na siłę kogokolwiek za śmieszne pieniądze. Jedyna osoba która jest normalna to brygadzista R którego wykorzystują a za to nie płacą. Kadry nie przyjemne, spróbuj przeszkodzić w kawce to cię zjedzą. Jedyne co można powiedzieć to to, że takie firmy zapominają że ludzie potrafią powiedzieć nie takim firmą które nie szanują pracowników a gdy w trudnej sytuacji jaką stał się koronawirus i firma zwalnia celowo wykorzystując sytuację tak my pracownicy powiemy i wam Nie !

@Pracownik produkcji

Witam Zgadzam się z Pana/i opinią co do ostatniego zdania . Dodam również że toaleta jest na minuty , odbijając się do toalety czas pracy się nie liczy i musisz go sobie odrobić . Mało tego męska toaleta jest na górze

EDEK.
@Pracownik produkcji

Taki biznes. Działa, co jest dozwolone,to nie zabronione,nie etycznie.

@EDEK.

A daj spokój edziu, 20min na jedzenie i toaletę mając odliczane wszystko z czasu pracy. Bieganie do toalety jak najszybciej tylko by mniej czasu stracić. Ja zupy nie mogłem sobie odgrzać i zjeść normalnie w 20min. Mikrofala też jakaś uboga 7min by zupę grzać. Śmieszne. Potem doszła druga mikrofala i śmieszne że identyczna tak samo słaba. Ja nie wiem czy oni specjalnie kupują takie beznadziejne sprzety by ludzie więcej czasu tam spędzali? Normalnie powinno być 20min przerwy na jedzenie plus może z 10min na potrzeby fizjologiczne. Jeżeli wszystko jest odliczane z czasu pracy. To pracodawca powinien zapewnić w czasie pracy.

Może ktoś mi powie patrząc po opiniach o jakim wynagrodzeniu mówimy. Coś jakieś premie są? Dodatki do wypłat? Premię rozumiem że są dodawane do kwoty na umowie? Ktoś coś pisał o premi wynikowej/zadaniowej. Jak to wygląda?

@Zainteresowany

Dobry człowieku premię to ty masz wliczone w to co masz na umowie. Załóżmy że masz 3tys brutto. I to będzie twoja wypłata. Jeżeli właśnie nie stracisz premii bo podstawy takiej której nie mogą zabrać to jest 80% potem jest to rozbite na 10% i 10% w różnych premiach. Czyli jeżeli zabiorą cię wszystkie premię bo mieli takie widzi mi się lub rzeczywiście złamałeś jakieś zasady to dostajesz mniej niż najniższa krajowa.

@Zainteresowany

Premie są , ale ich nigdy nie zobaczysz niestety , nie polecam

Ona1111

Czy pracujecie w takie dni jak wigilia i Sylwester?

Agnes
@Ona1111

Oczywiście, że tak :D

....
@Agnes

Oczywiście że tak. Można mieć dzień wolny jeżeli się przyjdzie jakoś na odrobienie w którąś sobotę.

Czy można liczyć w Elhurt Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

HR

Dzień dobry. Tak, jednym z benefitów, jakie oferujemy, jest dofinansowanie do prywatnej opieki medycznej.

Agnes

dofinansowanie jest, ale w zabawnej wysokości - mało kto korzysta

Ktoś
@Agnes

O na przyklad dofinansowanie na okulary. Niby prosta rzecz. Błacha bo jest to ile 40-70pln? Lekko ponad miesiąc czekania by kierownictwo obliczyło ile rzeczywiście się siedzi przed monitorem. Co do minuty, bo oczywiście nie chce płacić. Nie ważne że się siedzi przed monitorem cały czas. Ważne ile czasu potrzebuje się patrzeć na monitor. Granda

Jak cię to interesuje i pracujesz w tej firmie przed monitorem to idź do dyrektora. Może za 3 miesiące dostaniesz jak już kupisz sobie za pełną cenę okulary. A dofinansowanie jak się sam pytałem to kwota jest tak śmieszna że nawet nie składałem dokumentów po to bo i tak przy cenie 600pln+ za szkła specjalne dla osoby z astygmatyzmem i oprawki. To jest taka różnica jak żadna. Tylko więcej pierdzielenia się z tym niż jest z tego pożytek

Kati

Niesprzyjająca atmosfera jeśli chcesz się rozwijać. Pracodawcy nie zależy na dobrych relacjach między pracownikami. Jest podział na lepszych ( handlowcy)i gorszych (administracja i produkcja ). Brak przepływu informacji. Ludzie sami odchodzą do Firm, które maja lepszy socjal, szanują jednostkę i maja porządny system wynagrodzeń ( tutaj 1/3 pensji w premii zadaniowej - czyli dostaniesz albo nie). Kadry są antypracownicze wiec zero pomocy i wsparcia. Ogólnie nie polecam.

Edward
@Kati

A jakie umowy o pracę proponuje Elhurt? Czy nowo przyjęci pracownicy dostają kontrakty na czas nieokreślony i mogą liczyć na stabilne zatrudnienie? Piszesz, że w firmie jest słaby socjal i system wynagrodzeń. Na stronie https://www.elhurt.com.pl/oferty-pracy/ jest wiele ogłoszeń rekrutacyjnych, w których firma oferuje bardzo bogaty pakiet benefitów, a także premie. Czy coś się w tej kwestii zmieniło na lepsze?

Kafarek
@Kati

...hmmm, pracuje wiele lat: są firmowe spędy dla Wszystkich, socjal - full wypas: Sport / Kultura / Bony Świąteczne / Opieka Zdrowotna / szkolenia. Ludzie przyjaźni - jest szacunek jeden do drugiego, dobre relacje na co dzień. Nigdy nie spotkałem się ze stwierdzeniem że jest ktoś lepszy czy gorszy - czy też że są lepsze działy i gorsze działy w firmie. Wszyscy są doceniani za swoją prace. Co roku wybory pracownika roku z każdego działu firmy! Jasno określona ścieżka kariery - zapisane co trzeba zrobić aby dojść do danego poziomu.

Dominika
@Kafarek

To co piszesz brzmi bardzo pozytywnie i z pewnością zachęci wiele osób do złożenia CV do Elhurt. Ta firma ma bardzo urozmaicony pakiet socjalny i wiele bonusów. Piszesz o jasno określonej ścieżce kariery, możesz proszę ją przedstawić?

Ar
@Edward

A co, mało dają benefitów?

Krystyna
@Ar

Słyszałam, że Elhurt - jeśli chodzi o benefity - oferuje: dodatek urlopowy, dofinansowanie do karty multisport, okazjonalne karty podarunkowe, a także bonusy za polecenie. To chyba całkiem sporo ciekawych dodatków. A wiesz może, czy oferują także prywatną opieką lekarską?

@Krystyna

Dzień dobry Pani Krystyno W zakresie oferowanych przez nas benefitów jest także dofinansowanie do prywatnej opieki lekarskiej. Oprócz wymienionych przez Panią dodatków pozapłacowych oferujemy także dofinansowanie do dojazdów, dofinansowanie do szkoleń i kursów (w tym także studiów podyplomowych). Dla dzieci naszych pracowników co roku organizujemy imprezę z okazji Dnia Dziecka. Dodatkowo, nieustannie zachęcamy naszych pracowników do udziału w krajowych i regionalnych turniejach sportowych, które dla nich sponsorujemy, co w rezultacie niejednokrotnie postawiło reprezentantów Elhurtu na podium :) Wszystko to za sprawą zgranej ekipy pracowników, którzy według badania satysfakcji przeprowadzonego w grudniu 2018 roku, bardzo doceniają atmosferę i relacje występujące w Elhurcie.

HR

Dzień dobry. Jeżeli jest Pan(i) pracownikiem Grupy Elhurt, to zapraszam do zapoznania się z Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, który cechuje się jasnością i przejrzystością, a przede wszystkim niekompatybilnością z jakimikolwiek premiami wynikającymi z jakości pracy i efektywności pracownika. Ponadto, zgodnie z regulaminem, każdy pracownik zatrudniony w Grupie Elhurt po okresie próbnym ma możliwość skorzystania z dodatkowych świadczeń wynikających z ZFŚS, w tym z dofinansowania do prywatnej opieki medycznej. Jednocześnie proszę o informację, w jakim dziale panują według Pana/i tak negatywne relacje. Mimo, że dotychczas żaden pracownik nie zakomunikował tego typu zastrzeżeń, staramy się poddawać analizie wszystkie przesłanki świadczące o ewentualnych niedoskonałościach.

Pracownik produkcji 2
@HR

Proszę przeprowadzić ankietę w 2020, sadze ze wyniki już nie będą takie pozytywne bo od 2018 dużo się zmieniło :)

@HR

Dużo osób komunikuje zastrzeżenia. Tylko nic do HR nie dochodzi. A jak dochodzi to macie produkcie gdzieś. Proszę dodać że większość benifitow jest po pół roku lub rok zatrudnienia o umowę o pracę. Jeszcze to że wrzucacie nowym umowę zlecenie na pierwszy miesiąc a potem pełne 3 miesięce próbnej

Zostaw merytoryczną opinię o Elhurt Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Elhurt Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Elhurt Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Elhurt Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 2 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Elhurt Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Elhurt Sp. z o.o. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Elhurt Sp. z o.o.