MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k

Opinie o MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k

Zła

Nie polecam,zamówiłam drzwi które były na stanie, czas dostawy od 2-5 dni,czekaliśmy prawie miesiąc pewnie jeszcze byśmy czekali ale pisząc wiadonośc do nich że jeśli drzwi nie dostane to rezygnuje i żadam zwrotu pieniędzy, drzwi były do odbioru na 2 dzień!!! Dostawałam wiadomości z głupimy wymówkami!!!NIE POLECAM JEŚLI CHODZI O ZAMÓWIENIA INTERNETOWE z dostawą

Lulek

Dla wszystkich chętnych chcących podjąć pracę w MM - przestroga a także troszkę informacji by byli świadomi w co się pakują bowiem nie do końca jest to powiedziane - a rozmowy kwalifikacyjne to przede wszystkim uwielbianie jakiż to MM jest cudowny - niestety nie jest. Informacyjnie. Umowy obowiązujące w MM - po przyjęciu się do pracy w zależności od sytuacji od 1msc do 3 msc umowa zlecenia - stawka minimalna krajowa PO okresie próbnym dostaje się umowę na czas określony 3 msc - stawka na umowie minimalna krajowa plus premia uznaniowa Po 3 miesiącach umowy krótsze około roku celowo by pracownik zbyt szybko nie dostał umowy na czas nieokreślony - (z prostych przyczyn takiego pracownika łatwiej zwolnić) Na stanowisku pracy jesteś odpowiedzialny za wszystko - jeśli ktoś coś ukradnie bądź podczas inwentaryzacji wyjdą jakieś braki obciążany jest pracownik - tak samo jak przytrafi się pracownikowi przypadkiem coś rozbić - płaci za to on. Pracujesz na wielu stanowiskach na raz - przyjąłeś się na sprzedaż? Nieistotne możesz pracować także na kasie a jak zajdzie potrzeba i na magazynie - im bardziej pokażesz, że potrafisz tym bardziej będziesz wykorzystywany do innych prac. Pensja dla sprzedawcy to podobno sprzedaż plus mistyczna praca na karcie - podobno bowiem co jest najciekawsze nie ważne jaką będziesz mieć sprzedaż, może się okazać, że i tak zarobisz mało bo ktoś ci powie, że czegoś nie zrobiłeś bądź coś tam coś tam. Premia ta ustalana jest z czystego powietrza, nie ma żadnych widełek do których pracownik mógłby się odnieść - z racji uzaniowości pracodawca nie musi ci tłumaczyć dlaczego ci nie przyznał premii... Na pewno nie będziesz miał pracowniku przyznanej premii za L4 - nawet jeden dzień w miesiącu - premia idzie w niebyt 5 dni urlopu w miesiącu - ni ma premii brak ochoty na wyjazd - w ramach "kary" premia jest w większości wypadków bądź zerowana bądź ograniczana. Pamiętaj - nawet jak się zgodzisz na wyjazd to i tak możesz pozbyć się premii bo np: nie przypilnowałeś kolegi który do pokoju obok sprowadził sobie po godzinach pracy koleżankę, albo ktoś ci powie, że wróciłeś za późno na obiekt - wyjazd to nie delegacja podpisujesz osobną umowę zmieniającą ci miejsce zatrudnienia - także nie licz na dodatkowe pieniądze. Praca na wyjazdach 7 dni w tygodniu przez 3 tygodnie potem tydzień wolnego. Wypłaty mimo, iż mają być na koncie do 10-tego każdego miesiąca to zawsze są 10-tego - ot taki kolejny hak na pracownika - jak się nie spiszesz albo coś złego się stanie w nowym miesiącu do 10-tego to szef i tak ci uwali premię z miesiąca wcześniej. Bo może - i nie musi się tłumaczyć dlaczego. Dlatego, też bardzo dużo osób z tej firmy zwalnia się zawsze 10-tego tak by właściciel nie zdążył uwalić im premii Mamy teraz inflację przez to zarobki w MM poleciały na łeb na szyję. Atmosfera w firmie ok ale tylko dzięki pracownikom z działów to oni trzymają ten market nad powierzchnią. Im wyższe stanowiska tym gorzej. Poziom (usunięte przez administratora) wyłażący z każdej dziury. Praca tylko dla desperatów nie mających żadnych alternatyw zarobkowych

Marzena
@Lulek

A często zdarzają się kradzieże? Ile za takie manko lub kradzież jest odtrącane pracownikowi z pensji? A jak często są te wyjazdy pracowników i dlaczego zmieniają obiekt pracy pracownikom? A jak już jest praca wyjazdowa, to jak z kwaterami? Są opłacane w całości przez pracodawcę, czy też odejmują z pensji?

@Lulek

Ot i cała prawda,dodam jeszcze że premie potrąca się jeśli masz ciągłość 5 dni bez wzgledu czy to chorobowe czy sytuacja losowa która łączy w kupe 5 dni to już masz 1000zl mniej już szukam innej pracy tego już za wiele????

Jagna
@Gość

Czyli te 1000 złotych to jest premia i wtedy jej nie ma? Bo wyżej pisał ktoś, że ciężko ustalić widełki takiej premii, to w takim razie jeśli już jakiś pracownik ją dostanie, to ile ona orientacyjnie wynosi, może Ty kiedyś dostałeś i powiesz jaka to była kwota? Spora w ogóle jest u nich rotacja? No bo z tego co piszecie to warunki pracy nie zachęcają do pozostawania w ich firmie..

MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k poszukuje pracownika na stanowisko Portier. Czy ktoś z Was brał udział w procesie rekrutacji? Podzielcie się swoimi wrażeniami.

Magazynier

Serdecznie odradzam pracę na magazynie. Jeśli chce się kontynuować pracę trzeba wypełnić przeróżne dziwne papiery in blanco (w tym wypowiedzenie), nie chcial bym myslec jakby ten papier moglby zostac uzyty, gdyby byl jakis nieszczesliwy wypadek w pracy… Praca za najnizsza krajowa przez 4 miesiace, a nawet powiedzialbym, ze ponizej, poniewaz dochodzi odpowiedzialnosc materialna za czyny innych osób. Atrakcyjne premie sa nie wyplacane, gdy w miesiacu wystapi L4 lub urlop. Najgorsza firma w ktorej pracowałem!

Olga
@Magazynier

A ta odpowiedzialność materialna jest w jakiś sposób zawarta w umowie w postaci kar finansowych? A podałbyś kwoty tych premii jak już uda się ją uzyskać?

Jedna z dziwniejszych rozmów o prace jakie miałem w życiu. Rozmowa przez telefon z panią była bardzo profesjonalna ale z kierownikiem na żywo już nie. Pan kierownik się spóźnił, i zamiast prowadzić rozmowę w naturalny sposób to wyciągnął kartkę z pytaniami typu "największe zalety i wady", "dlaczego nadajesz się do tej pracy" i kazał uzupełnić. Dlaczego po prostu nie pytał mimo że siedziałem obok niego? Nie wiem. Potem wyciągnął "test" w którym były pytania psychologiczne, matematyczne i pytania z testu iq. Niektóre pytania były absurdalne, np: "Czy odczuwasz żal gdy widzisz bezdomną osobę na ulicy" - i dwie odpowiedzi: "Zdecydowanie tak" i "raczej tak" xD Pytania matematyczne też zabawne, chyba kierownik naoglądał się ślepnąc od świateł bo jedno pytanie wprost z tego serialu. Zadano mi też parę pytań o doświadczenie zawodowe, ale kiedy ja chciałem zadać pytania związane z pracą to przyszła kolejna osoba na rozmowe i "panie, no nie mam czasu, mam innych chętnych". Kierownik mówił że do końca tygodnia da znać o wyniku, nie zależnie jaki by to wynik nie był - oczywiście żadnej odpowiedzi nie otrzymałem. Ogólnie to nie polecam

Co wydaję ci się że będziesz robił na tym stanowisku, największe wady i zalety, czy odejdziesz z firmy jeśli dostaniesz lepszą ofertę gdzieś indziej. Pytania z testu psychologicznego idiotyczne, a te z matematycznego i logicznego to popularne zagadki typu "kijek i piłka kosztują razem 1.10, kijek jest droższy o złotówkę, ile kosztuję piłka" lub jaka liczba będzie następna itd.

xxx

Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć jak pracując tyle nadgodzin w miesiącu można dostać pensje minimalną?

Renata
@xxx

A może zapomnieli wypłacić, pytałeś? Czasami firmy też robią tak, że wypłacają nadgodziny lub jakieś premie w innym terminie, może tutaj też tak być...a ile powinieneś dostać z nadgodzinami pieniędzy i ile w ciągu miesiąca tych nadgodzin przypada?

Jaka atmosfera panuje w firmie MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k? Są ogłoszenia na GoWork.pl z 14 marca. Czy jest rotacja?

Tak, dalej jest rotacja. Starsi pracownicy składają wypowiedzenia lub zostają zwalniani, a na ich miejsce zatrudniani są nowi. I tak w koło Macieju. Atmosfera nieciekawa. Nie polecam. Szkoda czasu

@123

Czemu tak? Przecież nowych trzeba wyszkolić a to czas i pieniądze. Nowi pracownicy dostają taką samą kasę jak ci starsi stażem co zostali zwolnieni, czy niższą? Firma szuka tańszej siły roboczej, czy co?

@Zbigniew

Nowy pracownik dostaje najniższą krajowa przez okres umowy zlecenie ,później wynagrodzenie po mały rośnie w górę .Nie ważne czy jesteś dobrym pracownikiem czy złym liczy się że mają obsadę .Większość osób i tak sama odchodzi ze względu na PR które ciągle są wystawiane i potrącane w wynagrodzeń pracowników

Zbigniew

Dużo potrącają? Ile to wychodzi procentowo? Co miesiąc takie obcinanie wypłaty?

Witam. Czy można się dostać do MM na sprzedawcę bez doświadczenia w handlu czy jednak należy mieć jakieś elementarne pojęcie o rozmowie z klientem, tudzież nt. asortymentu sklepu? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Rorek

Mam pytanie odnośnie pracy zastępcy kierownika na Słowacji. Na jakie wynagrodzenie można liczyć? Czy rzeczywiście pracuje się od poniedziałku do niedzieli bez dnia wolnego?

Halki

Na jakie zarobki można liczyć na stanowiskach kierowniczych? Na szkoleniu i potem w pracy na markecie?

Dudu

A jak się pracuje na logistyce albo księgowości?

Miś uszatek

Stało się, dziś 10 - informacje zebrane i nic bardziej dziwnego, znów wypłaty dla pracowników to istna loteria. Ktoś dostał troszkę więcej wielu dostało mniej, na przestrzeni wszystkich MM w Polsce znów zapewne posypały się zwolnienia L4 w taki oto bowiem sposób Ludzie próbują uwolnić się poniekąd troszkę na chwilę. Czyli nie zmieniło się nic, znów skasowany komentarz znów blokowanie i usuwanie nieistotne. Pamiętajcie szanowni ludzie, nie bawcie się w pracę w MM to bardziej (usunięte przez administratora) bez żadnych nakreślonych zasad. Jedyne czego jesteście pewni w tej pracy to tego, że każdego miesiąca będziecie mieli przepracowane 16 nadgodzin - 44 godziny w tygodniu. Jak Się nie spodobacie bądź zadacie tam gdzie nie trzeba pytanie które będzie przeszkadzać możecie pójść z gołą wypłatą. Pracownik MM tak samo jak i Kierownik MM ma być uległym poddanym pracownikiem, takim który za bardzo nie myśli ani nie ma pomysłów jak można by było coś zrobić lepiej - masz siedzieć cicho i słuchać, jeśli się wychylisz dostaniesz po łapkach - jedyny środek terroru szefa to właśnie ta premia, więc nie słuchajcie tego, jak można tutaj zarobić - bo co z tego, że można jak i tak nie wiesz czy zarobisz a ile zarobisz o tym dowiesz się dopiero przy wypłacie. Ta firma to (usunięte przez administratora) dla (usunięte przez administratora) godzących się na podłe traktowanie, wiem, że z pracą jest ciężko zwłaszcza tą dobrze płatną tylko pamiętajcie jest jakaś granica tego jak dany człowiek może dać się traktować, gdy zaś osiągnie się ten stan totalnego upodlenia wiemy, że ktoś nas kupił a my jedyne co możemy robić to siedzieć cicho i się nie odzywać. Walczcie o swoje - pierwszym krokiem do walki z tym systemem to nie zatrudniajcie się w tym kołchozie - na prawdę nie warto, żadne pieniądze nie są tego warte - ci co mają pomysły, że może oni będą w stanie coś zmienić - nie nie będziecie. Dla szefa tej firmy najważniejsze jest to by pracownik za bardzo nie myślał tylko słuchał ślepo poleceń. I tak zniknie ten komentarz znów za jakiś czas, od razu czy za chwil parę. To nie istotne może ktoś go przeczyta i uchroni go to przed pójściem do pracy do Merkurego.

Konkretny gość ????

Widać dużo tutaj wpisów chwalących Merkury market zatem ja się wypowiem na temat tej firmy.Na magazynie pracuje się dwa razy po 12h i dwa razy po 10h. Jeżeli chodzi o przerwę w pracy to wynosi ona nie całe 15minut na te godziny pracy. Nie ma umów o pracę tylko śmieszne zlecenia. Na sklepie pracuje dużo ułomnych to zapewne oni tacy chwalą tą pracę bo nikt zdrowy umysłowo by tego nie robił. Jest również praca w Merkury market za granicą przy stawianiu regałów i zatowarowaniu sklepów. Zazwyczaj jedzie się na trzy tygodnie i tydzień jest się w domu. Może to być Chorwacja lub Słowacja, Czechy. Pracuje się od poniedziałku do niedzieli. Pięć dni po 12h sobota 11h niedziela 8h.Nigdy nie ma ustalonej stawki godzinowej.Kazdy robi na zleceniu i przy tych godzinach pracy mało kiedy jest to 6tys na miesiąc. Spanie i mieszkanie jest zazwyczaj na socjalnych mieszkaniach gdzie jest (usunięte przez administratora) bród i wstyd. Droga do pracy i powrót do domu nie płatne godziny również dla kierowcy. Jest jedzenie zapewnione ale to kiepskie jedzenie i mało trzeba iść do sklepu i dokupić coś żeby nie chodzić głodnym. Kierowca musi sam płacić za paliwo za które potem firma wraca aleee po 2do 3 miesięcy. Nie polecam i każdemu odmawiam współpracy z firmą Merkury market w skali od 1 do 10 daję duże +1 (usunięte przez administratora)

Polak
@Konkretny gość ????

Ten wpis dużo wyjaśnia podziękuję za taką pracę.

Była pracownica

Pracowałam tam rok. Pracę ogólnie oceniam na dobrą, wynagrodzenie też jest spoko. Ja jako kobieta w innym miejscu bym tyle nie zarobiła, nigdy mi nie ucięli wypłaty, co nie zmienia faktu że i tak jest ona uzależniona od kierownika marketu, w zależności jaki on ma humor w danym miesiącu i czy cię lubi czy nie. Niestety takie realia. Na pawilonie na którym pracowałam trafiłam na bardzo fajnych współpracowników, wszystko tłumaczyli, nie zostałam z tym sama, jak czegoś nie wiedziałam to zawsze mogłam dzwonić do koleżanki nawet jak miała wolne i tłumaczyła co i jak, ale jeśli kończycie pracę w tej firmie lepiej miejcie dużo cierpliwości do wydania np świadectwa pracy. Ja zakończyłam swoją pracę 31.01.2023. Jest 11.02.2023 a ja dalej nie mam świadectwa pracy. Nawet nikt nie zadzwonił że będzie opóźnienie w dostarczeniu tego dokumentu. Na ten moment opinia negatywna, ponieważ nikt mi nie powiedział dlaczego zostałam zwolniona, i wszystko musiałam się dopytać kierownika i wyciągać to z niego, z czego i tak nie wszystko było prawdą. Przykre bo dalej uważam że to była moja ulubiona praca

Zbigniew

Napisz coś więcej jak już dajesz negatywa. Z wpisów wywnioskowałem że atmosfera trochę słaba i ludzie mocno plotkują. Ty jak oceniasz? Czy coś innego ci nie pasowało?

Jak wygląda ścieżka kariery w MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k? Czy trudno jest zdobyć awans?

Były

Albo awansujesz z dnia na dzień na kierownika, albo cię zwolnią z dnia na dzień, zależy na jaki humor góry trafisz ;)

Elżbieta
@Były

często zdarzały się w ostatnim roku takie przypadki że o tym piszesz?

dunkin123

Jedna wielka parodia, co chwile nowy LEPSZY pomysł, wypłata jest taka jaki humor akurat mają a szefostwo jest wybitnie wredne

Krzysztof Jarzyna
@dunkin123

E tam narzekasz w przyszłym miesiącu ma płacić w miskach ryżu w Polsce a na Czechach w knedlikach a na Chorwacji kamieniami. Cza się cieszyć że praca jest a firma się rozrasta... P.s Słowakom w ogóle ma nie płacić

Honorata
@Krzysztof Jarzyna

O co chodziło z ta wypłatą, że zależna od humoru? Miał na myśli podstawę i uznianiówkę? Jeśli tak to ile ona średnio wynosi?

ZMARNOWANY CZAS, NIE POLECAM!! Telefon z centrali, Pani z którą miałem przyjemność rozmawiać okazała się bardzo miła i rzeczowo odpowiadała na pytanie, niestety z plusów to by było na tyle. Rozmowa rekrutacyjna z Panem Prezesem umówiona na 13:00 w Krośnie. Wyjechałem z miejsca zamieszkania więc trochę wcześniej aby nie spóźnić się bo prawie 200km do pokonania. Telefon po 12 że byłoby fajnie jakbym już przyjechał bo im szybciej tym lepiej gdyż Pan Prezes musi wyjść. Sama rozmowa również pozostawia wiele do życzenia. Test, który jest przeprowadzany sprawdza wszystko tylko nie predyspozycje do tego czy nadajesz się na aktualne stanowisko w tej firmie. Kilka pytań ze strony prezesa i uwaga na dwa trzeba odpowiedzieć pisownie: dlaczego merkury market i jak wyobrażam sobie prace na danym stanowisku. Po co? Ciężko powiedzieć. Jeśli chodzi o warunki na stanowiskach kierowniczych na Słowacji to od razu odpowiem ponieważ widziałem że kilka osób już o to pytało. Transport jest zapewniony ale z Nowego Sącza albo Nowego Targu dlatego najpierw żeby wyjechać firmowym transportem sam musisz do niego dotrzeć nie ważne czy mieszkasz 5km czy 250km od miejsca wyjazdu. Praca na Słowacji przez 3 tyg non stop, 21 dni pracy bez dnia wolnego, średnio po 10-12h i 7 dni wolnego w Polsce. 3 tyg jako zastępca kierownika jesteś w danym mieście ale jak zjeżdżasz to ktoś wskakuje na twoje miejsce i ty wracając po wolnym jedziesz w zupełnie nowe miejsce i tu kolejny haczyk...nocleg, który również jest zapewniony to nic innego jak pokoje 2 osobowe a wraz z rotacją miejsc, w których potencjalny pracownik będzie pracować pozna dużo nowych kolegów w pracy jak i tych, z którymi będzie dzielić pokój co 3 tyg. Chciałem tylko dodać że nie jestem sfrustrowany zaistniałą sytuacją, pracy i tak bym nie przyjął biorąc pod uwagę warunki ale jeśli ktoś poświęca swój czas jedzie prawie 200km w jedną stronę, bierze specjalnie wolne w pracy i nawet nie otrzymuje telefonu: dziękujemy za proces rekrutacji ale np. zdecydowaliśmy się na kogoś innego to świadczy to bardzo dużo o firmie, niestety w złym tego słowa znaczeniu.

@Kandydat

Dziękujemy za informację zwrotną dotyczącą Pana doświadczeń z procesu rekrutacji. Przykro nam, że nasz proces rekrutacji nie spełnił Pana oczekiwań i jednocześnie dziękujemy za czas jaki Pan poświęcił dla Merkury Market. Decyzja, po każdym z etapów rekrutacji zapada tak szybko jak to możliwe, zazwyczaj do dwóch tygodni. Podjęcie decyzji o zatrudnieniu, jest uwarunkowane wieloma czynnikami. Zawsze chcemy znaleźć najlepszych kandydatów tak aby dopasować ich osobowość i kompetencje do naszego zespołu, dlatego zdarzają się procesy rekrutacyjne, kiedy potrzebujemy nieco więc czasu aby podjąć finalną decyzję. W takiej sytuacji staramy się na bieżąco informować kandydatów o statusie ich aplikacji. W razie pytań zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Rekrutacji.

Wiesław
@Kandydat

Witam. Czy na badania wstępne i bhp zawsze przyjeżdża się do Krosna? Czy tylko z pobliskich miejscowości?

Jaka umowa obowiązuje w Merkury Market?

@Monika

Dzień dobry, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Rekrutacji w celu uzyskania informacji o prowadzonych rekrutacjach, a także proponowanych warunkach zatrudnienia w zależności od stanowiska pracy. Zapraszamy również na naszą stronę internetową www.merkurymarket.pl do zakładki Kariera.

Agata

Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecano mi miesięczne przeszkolenie stanowiskowe przy boku doświadczonego pracownika. W rzeczywistości moje "szkolenie" trwało kilka godzin, po czym zostałam zostawiona sama sobie. Inni pracownicy nie mieli nawet czasu by być obok i na bieżąco tłumaczyć mi na czym polega praca za którą zresztą ja miałam być odpowiedzialna.

Elżbieta

czy praktyki studenckie (po studiach bo wymagaja wyksztalcenia wyzszego na stronie) są platne ? i ile trwaja ?

@Elżbieta

Dzień dobry, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Działem Rekrutacji w celu uzyskania informacji o prowadzonych rekrutacjach. Aktualne oferty pracy znajdują się również na stronie internetowej www.merkurymarket.pl w zakładce Kariera

Zostaw merytoryczną opinię o MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k - Krosno

• Jak się pracuje w MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k?

Zobacz opinie na temat firmy MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 78.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 33, z czego 3 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k?

Kandydaci do pracy w MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k napisali 26 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

MERKURY MARKET Sp. z o.o. Sp. k