ZETKAMA Sp. z o.o.

Opinie o ZETKAMA Sp. z o.o.

Krzys

Ja mysle ze za dwa miesiące wszystko wroci do normy produkcja w Sosnowcu bedzie szla.

@Krzys

Ty to taki Nostradamus jesteś. Może byś przewidział numery w lotto? Wielu byś pomógł Krzyś.

@ZETKAMA

Zaloga powinna byc jednością walczyc i trzymac sie razem a nie donosic na kolegow. Czasami rano w kanrorku jest taki ruch jak na rynku.Pozdrawiam

@Krzys

Ty to cygan jesteś,pisałeś że nie pracujesz w zakładzie A takie wiadomości posiadasz? Pewnie sam w tym kantorku przebywasz za często.

Damy radę ?
@ZETKAMA

Tak jak rano w kantorku są te same osoby już do znudzenia, tak samo o godzinie 14 też są jedni i Ci sami.

@Damy radę ?

A kto ma byc.

No nareszcie sa zamowienia

ARMAK

Pesymista z Ciebie mam wiarygodne źródło.

Nie sądzę
@ARMAK

Zamówienia w zakładzie wpływają systematycznie przez cały miesiąc, wątpię by nagle wszyscy klienci zdecydowali się przysłać po pliku zamówień.To tak po prostu nie działa, to nie śnieg z nieba :) Zresztą to żadna tajemnica i szybko się okaże ile tego będzie. Post jest sam w sobie dziecinnie zabawny i raczej wiadomo o co chodzi.

@ARMAK

Super ze są zamowienia bedzie praca

Info

Czy ktos mi powie co sie dzieje ? Zwalniaja pracownikow a zamowienia sa.tysiac zaworow na rosje poszlo i na czerwiec zamowienia sa.To co bedziemy robic za dwóch jak ci odejdą

@Info

Rosja to tylko jeden z wielu odbiorców. Nie napiszę tu z oczywistych wzgłędów ile procent stanowił rosyjski rynek ale daaaleko było choćby do połowy całościowej realizacji. Niestety nikt nie zadbał o tych pozostałych klientów i jest co jest.

@Hmm

Tzn ze w maju zwolnienia

@Info

Mnie raczej dziwi dlaczego w tak krytycznym momencie jak teraz, gdzie firma od 3 lat leci na łeb na szyję ku upadkowi toleruje się pewne sprawy. Jak w takiej sytuacji od ponad dwóch miesięcy pokoje sprzedaży czy ofertowanie mogą stać zamknięte? Jak ci ludzie czy np. planistka mogą w firmie produkcyjnej podkreślam produkcyjnej pracować z domu? Zwłaszcza, że i tak orłów tam od dawna nie ma. To są obecnie kluczowe strategicznie działy, mogłyby teraz ratować sytuację choćby pojedynczymi zamówieniami czy sztukami, które jeśli chodzi o dużą średnicę i dobry mat. potrafią kosztować i uratować czyjś etat. Tylko, że do tego potrzebna jest współpraca i szybkość działania...na miejscu i że znajomością tematu. Zresztą czego ja wymagam...

@Hmm

Czyli zaklad po czesci do likwidacji ???

@Info

Dlaczego od razu do likwidacji...wystarczy jeśli ktoś w końcu zacznie zauważać te rażące błędy. Jaki home office w takiej sytuacji i w tego typu zakładzie, przecież to śmiać się chce. Nawet dyżurów na miejscu nikt nie przewiadział.

@Hmm

Od poniedziałku większość otwierają więc czas aby wrócili już do pracy w biurze. Trzeba wziąść se do pracy. Szukać także nowych rynków. Za coś Ci ludzie dostają wynagrodzenie.

@Gość

Wystarczyło szanować starych klientów. Nigdy nie było problemów z odbiorcami póki ktoś się tym zajmował. A za co ci ludzie dostają teraz pieniądze to na prawdę nie wiem. Chyba za to, że zawór leży jak ostatnio przed epidemią trzy miesiące nie wysłany i wszyscy mają to gdzieś. Tylko że do tego trzeba by było ruszyć (usunięte przez administratora) z pokoju jak dawniej to robiła sprzedaż.

@Info

Takie czasy nawet za trzech jeszcze bez premi

Krzychu
@Info

Jeżeli dobrze "smarujesz" i donosisz na kolegów to nie musisz się o nic martwić. Życie to jednak zweryfikuje.

Brawo za odwagę. Niech ktoś w końcu zainterweniuje w ten "home office" bo ręce opadają.

Donham

Może dlatego na zdalnej bo poszliby na l4 i na opiekę. I wtedy ani sprzedaży ani planowania. To co byśmy robili? Ktoś o tym pomyślał? Nieeee bo się podsluchiwaniem zajmuje.

No co Ty
@Donham

Opiekę? Przecież nikt z czworga pracowników ofertowania i sprzedaży nie ma dzieci, które miałyby mniej niż 18lat. Jeśli natomiast chodzi o L4, z postu można jasno wywnioskować, że autor mówi o "fikcyjnym" zwolnieniu to należy pogratulować i poklepać po plecach osobę odpowiedzialną za stworzenie takiego wspaniałego, uczciwego zespołu i zachowanie etatów dla tak solidnych pracowników. Powinny być stworzone przynajmniej dyżury jak...wszędzie. Każdy kto ma pojęcie o specyfice pracy biura w tym zakładzie wie, że z domu to można zrobić wielkie...(usunięte przez administratora)i dlatego sytuacja Sosnowca jest jaka jest.

Hahaha
@Donham

Ja proponuję w ogóle po powrocie wręczyć im medale, że się w końcu pojawili;) A mówiąc całkiem poważnie wiadomo, że Sosnowiec miał stałych klientów exportowych i krajowych od ponad kilkunastu lat, więc gdzie oni są od dwóch lat?

pomysł
@Donham

Tu pojawia się ciekawy pomysł przecież Ci wszyscy home pracownicy mogą pracować na pół etatu z domu ,zobaczcie jaka oszczędność. Pomysł warty do dyskusji jeżeli szukamy oszczędności.

Brawo Ty
@pomysł

Ich obeceny zakres obowiązków spokojnie zmieści się w czterech godzinach w domu. Nawet jak są na miejscu to i tak nie widać ich zaangażowania w cokolwiek, na zakładzie się nikogo nie ujrzy, kiedyś to inaczej wyglądało. A potem towar leży miesiącami na magazynie a klient odchodzi.

Koniec

No i niektórzy juz nie przyjdą do pracy.przykro ehhh a taka fajna zaloga była

Aplikowałeś do firmy ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
THE END

To juz jest koniec jesteśmy wolni mozemy iść.tak sobie zaspiewajcie zalogo bo nic dobrego nie bedzie.

@THE END

Koniec to będzie z nami jak bedziemy musieli wykonywac pracę za tych co odejdą bo na to sie zanosi

@100

Tak będzie duzo ludzi chodzi czesto na papierosa do palarni niektorzy to az kilka razy dziennie.

@Krzys

A jeszcze inni potrafią przesiedzieć cały dzień na telefonie i z muzyką w słuchawkach oparci o ścianę i zasłonięci segregatorami ;) polecam pokoje na dole, szczególnie jeden z 2 pracowników.

To na pewno lider M

Pora na dobrą zmianę
@100

A może pora na zmianę dyrektora w Sosnowcu, może już jest za długo i tak nadal nie wie co dzieje się w Sosnowcu, bo jest okłamywany przez mistrzów i liderów.

@Pora na dobrą zmianę

Co wy sie tak dyrektora czepiacie .Kazdy niech pilnuje swojej roboty to bedzie ok.

Krzys

Mysle ze sprzedaż w Sosnowcu sie podniesie i wszystko wroci do normy pozdrawiam

Tak jasne
@Krzys

To nie zmienia faktu, że na sam dział sprzedaży, który jest nieefektywny i od dawna traci klientów nie ma już co ponosić kosztów. Trzeba przejrzeć stanowiska biurowe i zrobić porządek z martwymi etatami.

Biuro
@Tak jasne

Kiedyś ten dział potrafił wszystko załatwić a dziś nie wiadomo czym się zajmuje. Kwestia odpowiednich ludzi.

@Tak jasne

Produkcja tam w Sosnowcu szla pełną parą lakiernia czasami tam 3 zmiany szla zawsze bylo duzo lakierowania

Też biuro
@Biuro

Tylko, że wtedy tam pracowali inni ludzie. W tym pokoju był cały kontakt firmy z pracownikami i klientami. Dziewczyny robiły dokumenty, wysyłki, latały po zakładzie i była współpraca. Czasem zostawała jedna i potrafiła ogarnąć całość. Dzisiaj tego nie ma. Błędy i nic nikogo nie dotyczy.

@Też biuro

Z biura nikogo nie zwolnią za blisko szefa siedzą

@ARMAK

Nie zwolnią bo wolniej już się nie da pracować.

Janusz
@ARMAK

Proszę w końcu zabrać się za pracowników przebywających na L4 ,opiekach.Widać komu zależy na pracy.

@Janusz

ZALEŻEĆ MOŻE ALE OPRÓCZ CHECI DO PRACY TRZEBA MIEC UKŁADY

@ARMAK

Każdy ma układy np.pokarmowy,oddechowy,nerwowy..... Ten ostatni u Ciebie jest chyba uszkodzony.

ARMAK

Mistrz montażu i lider to co dziennie na kacu.moze trzeba rano z alkomatem chodzic.No ale co im zrobią to przecież fachowcyyyyyyy :)

@ARMAK

Jaki on fachowiec .Fachowiec to jest (usunięte przez administratora)który pracuje na frezarkach

Do Krzysia
@Krzys

Co wy macie z tą lakiernią ??? Tylko dawniej była stara a teraz jest nowa.

Podniesie
@Krzys

Zgodnie z ekonomią to sprzedaż może wzrosnąć, a podnieś to Ci się może.... !!

Były
@Podniesie

Jedyne co mi się podnosiło w tym zakładzie to ciśnienie od słuchania durnych, przynoszących straty głupot. Żałuję jedynie spędzonego tam czasu.

Jak się działu kadr nie chce..
@Janusz

A kto ma się tym zająć?? Działu kadr się nie chce bo i tak w zakładzie wiadomo jakie to L4 jest. A z opieki korzystają osoby które mają dodatkowe źródło finansowe. Jak można po rocznym chorobowym iść na opiekę nad dzieckiem. Przecież przełożeni wiedzą o co chodzi a i tak nic z tym nie robią!

Prawda
@Jak się działu kadr nie chce..

A jak można było w najgorszym okresie co roku chodzić na miesiąc do sanatorium? Przecież to są zwykle ucieczki żeby wrócić jak rozwiążą się problemy. Wielomiesięczne L4, jednoczesne zaglądanie do firmy czy już jest ok i praca się ustabilizowała. Albo jestem chora albo robię sobie wycieczki do firmy. Niektórzy 2lata się tak potrafili bujać kosztem innych aż Ścinawka zrobiła porządek bo po zwolnieniach zaczęło to w końcu dotykać ich pracy. Potem zdziwienie i oburzenie, że dostało się wypowiedzenie.

@ARMAK

Co sie tak tego biura czepiacie

Ojej
@Jak się działu kadr nie chce..

A ja wiem kto to napisał czyżby pan T.Sz

@Prawda

A co tam ciekawego na odlewni słychać?

O jak fajnie
@ARMAK

Tylko co w przypadku gdy ktoś jest alkoholikiem, a alkoholizm jest choroba?? Ty nie powinieneś się tym interesować bo jeżeli lekarz medycyny pracy wydaje pozytywną opinię i pozwala pracować to w świetle przepisów jest zdrowy. A może sam się przedstawisz i stwierdzimy czy nadajesz się do pracy???

To ja
@ARMAK

A czy w Sosnowcu jest wogole jakiś gospodarz? Bo mi się wydaje że nie ma!

Sosnowiec
@To ja

Problemem Sosnowca jest to, że od zawsze za dużo jest tych gospodarzy czy gospodyń a brak jednej konkretnej osoby z wiedzą i decyzyjnością. Chaos, rozproszenie odpowiedzialności i bałagan.

Prac.prod.
@Sosnowiec

Problemem Sosnowca jest to,że został sprzedany za bezcen gdy był w B.dobrej kondycji finansowej i przynosił zyski dla państwa i pracowników. Teraz jest tylko oddziałem, który nie podejmuje decyzji,tylko je wykonuje. A z tego co czytałem na tym forum to większość z was tego nie może przyjąć do świadomości.

@Prac.prod.

To w dużej mierze prawda, ale kto konkretnie ze Ścinawki podejmuje decyzje dotyczące Sosnowca? Każdy i nikt. Kierownicy czy dyrektorzy w Ścinawce nie znali nigdy zakresów obowiązków konkretnych pracowników u nas, nie wiedzieli kto się czym zajmuje, decyzje o awansach czy nawet zwolnieniach podejmiwane były nietrafnie, co było i jest widać. Nawet niby kierownicy po połączeniu nie fatygowali się by przyjechać do swojego działu, porozmawiać z pracownikami, ustalić cokolwiek nawet sporadycznie gdy wiadomo było, że jest problem. Sosnowiec stał się po prostu takim bezpańskim oddziałem gdzieś tam w Polsce.

Cosa 1

Nie opusci też syberki bo zargramy z Darkiem w bierki

Krzys

Może cofnie prezes zwolnienia szkoda stracic fachowców którzy prawie ponad 30 lat pracują.

Boisz się stracić pracę
@Krzys

Załoga powinna być odmladzana. Ci co pracują 30 lat to uważają że teraz jest jak za czasów PRL. Dobry fachowiec to powinien zmieniać pracę co 5-7 lat tak mówił dyrektor Murcha. Co to za fachowiec jak się nie rozwija ?? To takie drzewo nie dające żadnych owoców. Ale obecny mistrz też nie rokuje bo mu się nie chce. Powinien wymagać od starszych pracowników żeby się czegoś nowego nauczyli. Ale po co jak lepiej przyjść i siąść w kantorku i byle do końca dniówki.

@Boisz się stracić pracę

Murcha pożegnał się z zakładem 5 lat temu więc w/g jego nauk twój czas też nadszedł. Może się przedstawisz to zweryfikujemy czy czasem nie zaliczasz się już do wymiany a może nawet go przekroczyłeś. Żadna poważna firma nie rezygnuje z pracowników z doświadczeniem,no ale to firma gdzie na stanowisko tokarza,frezera lub inne techniczne przyjmuje się kucharza lub murarza ,bo tani to "dobry". Potem na rysunkach muszą zmieniać oznaczenia tolerancji bo łaj2y nie potrafią obsługiwać normalnej suwmiarki ,nie mówiąc o innych przyrządach pomiarowych.Dwa miejsca po przecinku lub H8 czy h8 to problem nie do przejścia.

Wiosna

Muwicie o uklafach a lider na pretowkach dwie maszyny i obsluga a M.lider duzo maszyn ustawia

Sumienie

To ja twoje sumienie.prawda boli.zal mi ciebie

Obróbka ciężka

Każdy tylko jedne i te same osoby opisuje. A co powiecie o obróbce ciężkiej? Borsuku i tej reszcie? Bo wystarczy przejść kilka razy w ciągu dnia przez ich ten wydział i zawsze robią to samo, bawią się telefonami. A lider ich jest nie lepszy bo robi to samo.

Cork

Moja siostra pracuje w sklepie i wiesza ubrania ma 2900 brutto i nie ma stresu jak my na produkcji.te zarobki to smiechu warte.tania sila robocza

Co ja robię tu !!!
@Cork

Kto cię zmusza do pracy w ZETKAMIE ? Idź do sklepu i tam pracuj.

Byle było tak
@Cork

Kto Ci każe robić w Zetkamie?? Idź do Amazon.

Krzys

Nic nie umie. Siedzi tylko w kantorku

Inny zaklad

Uwazajcie na niego

Pprpdk.

Nie tylko on z stamtąd przyszedl są wieku pracowników co z stamtąd przyszli z Brembol.

Koniec

Wątki sie wyczerpały.No to jutro do roboty

Scinawka narzeka na przełożonych a wy na siebie na wzajem.Przykre.Taka załoga

@123

A jak ma to inaczej wyglądać skoro w Sosnowcu regularnie od kilku lat pozbywają się porządnych pracowników a zostawiają mataczy, którzy potrafią tylko jątrzyć w zespole. Mało tego, że jest to bezkarne to jeszce tacy ludzie dostają awanse albo się dla ich korzyści kogoś gnębi czy zwalnia. Taka rzeczywistość.

Czy sa u was przyjecia jako ustawiacz cnc i ile na godzine ? Lub pensja?

Rudy
@Nowy

Przyjęć nie ma sa zwolnienia.

ARMAK

Wszystkim pracującym dużo pracy bez zwolnień życzę

Prac.prod.
@ARMAK

Już nie zwalniają, bo przyszedł czas na umysłowych to zrezygnowali ze zwolnień. Sami sobie resztę dopiszcie.......

Zetkama

Bardzo proszę po Świętach spotkać się z Mistrzem i Dyrektorem i wyjaśnić sobie pewne sprawy a nie robić i zaśmiecać forum. Dziękuję

@Zetkama

Ale sie naczytalem.To tak wam zle w Zetkamie

@Zetkama

Mistrz robi to co każe dyrektor,dyrektor robi to co każe (usunięte przez administratora). Ścinawka ma w głębokim poważaniu co myśli robol.Nie rozumiecie? Tu nie chodzi o likwidację tylko o zastąpienie pracowników z umowami o pracę ludźmi na śmieciówkach. Epidemia i względy ekonomiczne to tylko wymówka.

@Zetkama

Ale jaj są na zakladzie to kto w koncu zarzadza produkcja w Sosnowcu.

@ciastkoZkremem

Widzę że słowa "prezes,zarząd" są na cenzurowanym u administratora?

Byle było tak
@Zetkama

Z którym mistrzem i z którym dyrektorem ? Bo chyba nie z dyrektorem w Sosnowcu i mistrzem produkcji.

Janosik

W większości kazdy zyczy kazdemu zeby go zwolnili byle by tylko jego ominelo.teraz bez tych zwolnionych bedziemy robic wiecej.a mnie stawka blokuje

Jas
@Janosik

Jak nie bedzie roboty to ci obnirzom

@Jas

Bedziesz jeszcze za dwóch robil

Co ja robię tu !!!
@Krzys

Dlaczego tak sądzisz?? Uzasadnij swoją opinię!! Niewolnictwo zniesiono w XIX wieku. A Ty za ilu będziesz robił ??

Srek

A ja mysle ze majcher tylko czeka jak urantowce podwinie sie noga i wskoczy na jego miejsce.chcialem kupic w aptece czopki ale powiedzieli ze majcher wykupil

@Srek

On za cienki jest zeby wskoczyc na miejsce Darka.Predzej Janek

Janek
@Krzys

Chyba ten z fabryki filiżanek.

Janek
@Srek

A co czopek umie żeby zostać mistrzem produkcji. Bo narazie to panoszy się z kubkiem kawy po całym zakładzie jakby był panem na włościach. I oprócz tego nic go nie interesuje oprócz siedzenia w kantorku.

Zostaw merytoryczną opinię o ZETKAMA Sp. z o.o. - Ścinawka Średnia

• Jak się pracuje w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ZETKAMA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 7 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZETKAMA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ZETKAMA Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZETKAMA Sp. z o.o.