ZETKAMA Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o ZETKAMA Sp. z o.o.

JUBILEUSZ 75-lecia ZETKAMY
1. grudnia 2021 roku Prezes Zarządu MANGATA Leszek Jurasz i Prezes Zarządu ZETKAMA Jerzy Kożuch dokonali uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej z okazji 75-lecia naszej firmy. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele Komitetu Sterującego i pracownicy przedsiębiorstwa. Tablicę ufundowano ku pamięci tych, którzy tę firmę tworzyli, w podziękowaniu tym, którzy dzisiaj w niej pracują i z zachętą dla tych, którzy to będą czynić w przyszłości.

Jak wygląda praca na stanowisku Inżynier Sprzedaży w firmie ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy mogę liczyć na więcej niż 7200 , jeżeli mam duże doświadczenie?

Byly pracownik
@Administrator

7200? ale brutto czy netto? jak brutto to masz szanse. Pod warunkiem , ze przekroczysz zalozone progi sprzedazowe i inne dookolne zadania. Zdecydowanie jednak nie liczylbym na stabilnosc takiego poziomu a raczej traktowal jako niespodzianke od czasu do czasu. A w zwiazku z tym ze co roku progi sa coraz wieksze to i szansa maleje.

@Administrator

Poziom wynagrodzenia pracownika jest przedmiotem indywidualnych ustaleń. Generalnie - warunki wynagradzania pracowników wynikają ze struktury wynagrodzeń określonych w Spółce, z posiadanych przez kandydata / pracownika kompetencji oraz ustalonej ścieżki rozwoju. Dodatkowy pakiet benefitów materialnych i pozamaterialnych wynika z regulacji wewnętrznych, bardziej szczegółowa informacja zawarta jest w zakładce "Co oferujemy ?".

Też byly
@Administrator

W razie zaproszenia na rozmowę i negocjacji proszę od razu zapytać o długość okresu próbnego i wysokość wynagrodzenia zarówno na nim jak i po, nie pozwalając się zbywać. Niestety mi podstawiono do podpisu umowę na blisko rok, w tym czasie nie było możliwości żadnej renegocjacji bardzo niskiej stawki, przy czym okazało się, że mam dodatkowe obowiązki nie wynikające ze stanowiska. Następnie po okresie próbnym przedstawiono kolejną umowę z taką samą kwotą...co było żenujące. Proszę także bardzo dokładnie dopytać o zakres obowiązków oraz obsługiwany docelowo rynek, ponieważ są te lepsze traktowane priorytetowo jak i gorsze. Premia tak jak napisano raz wyższa raz niższa i pracownik w tej branży nie ma na to specjalnie dużego wpływu, ponieważ trudno przewidzieć zapotrzebowanie. Może trafić się super kontrakt czy zamówienie a może być sama drobnica w zależności jaki rejon kraju czy świata masz przypisany.

@Też byly

Zarówno czas trwania pierwszej umowy o pracę, wysokość wynagrodzenia jak i perspektywa rozwoju w Spółce, są przedmiotem indywidualnych ustaleń pomiędzy stronami. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej przedstawiane są m.in.: informacje o zakresie obowiązków oraz obowiązującym systemie premiowania. Odpowiadamy w sposób transparentny na wszystkie zadane przez kandydata pytania, m.in. po to, żeby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości. System premiowania ma to do siebie, że nie jest stałym, zryczałtowanym wynagrodzeniem, tylko dodatkowym świadczeniem pieniężnym. Obowiązujący u nas system ma charakter regulaminowy, co oznacza, że jest transparentny a po spełnieniu określonych w nich warunków - premia jest wypłacana bez niczyjej "uznaniowości". Zakładamy, że po przedstawieniu oferty - kandydat podejmuje świadomą decyzję o podjęciu z nami współpracy.

Też byly
@ZETKAMA Sp. z o.o.

Niestety nie było mi dane aby po zawarciu umowy mieć możliwość jakichkolwiek dalszych ustaleń, co do ewentualnych podwyżek czy ścieżki kariery. Na moje pytania padła odpowiedź, że mam otwarte drzwi i to tonem dalekim od wszelkiej kultury, w dodatku firma myśli o zwolnieniach. Zakres obowiazków przewyższał zajmowane stanowisko, poza tym był materiałem na dwa etaty, więc trudno tu mówić by na rozmowie można było podjąć "świadomą decyzję". Niestety w takich miejscach jak biura obsługi klienta czy sprzedaż są stanowiska, gdzie pod ładną nazwą "współpracy z innymi działami" itp. można ukryć i wymagać wykonywania cudzej pracy, wszak to jedynie "pomoc" nie ważne, że pracownik sporządza dokumenty, czy podpisuje coś co do niego nie należy.

Aga Nowy wpis
@Też byly

To prawda. Żadnej polityki a o trasparentności to tylko mowa a nie real.

Były pracownik Nowy wpis
@Administrator

Zgadzam się z przedmówcami. Transparentność nie istniała. Szeroko rozumiane premie uznaniowe były faktycznie "szeroko" rozumiane. Na pytanie dlaczego jest tyle a powinno być inaczej - zgodnie zresztą z regulaminem premiowania wymyślane były nagle jakieś argumenty , że coś było nie tak za co należało zmniejszyć prawidłowo wypracowaną premię. Należało wtedy posypać głowę popiołem i grzecznie się oddalić oraz cieszyć się tym co się ma. Ponadto faktycznie negocjacja w momencie przedłużenia umowy nie działała nawet O ZGROZO wtedy gdy się już wcześniej ustaliło lepsze warunki przedłużenia na kolejny okres . Też się zderzyłem z taką rzeczywistością. Masz do wyboru albo drzwi wyjściowe albo się zgadzasz na to jak jest i pracujesz dalej bo w większości przypadków ciężko jest tak od razu trzasnąć tymi drzwiami wyjściowymi.

Też były Nowy wpis
@Były pracownik

W moim odczuciu najgorszy w sprzedaży był brak podziału obowiązków...tzn. na dział sprzedaży było zepchnięte wszystko. Marazm gonił obłęd. Pamiętam sytuację, gdy osoba pracująca dwadzieścia kilka lat w dziale jakości zakomunikowała mi, że nie wypisze świadectwa materiałowego i "mam sobie coś z tym zrobić", bo nie znajduje ani nie spisała wcześniej oznaczeń a w ogóle to mam sobie iść i obejrzeć ten zawór "bo coś z nim nie tak" Tak zgadza się, pracownik działu jakości zlecił mi sprawdzenie zaworu ! Na moją odpowiedź, że to nie moja rola i nie mój dział Pani odpowiedziała, że ona się też na tym nie zna i trzasnęła drzwiami...Paranoja? Nie, taka była moja codzienność. Jeśli chodzi o podwyżki to były dla tych, którzy chodzili i non stop narzekali. Nie ma co mówić o zakresie obowiązków czy pracy, lepiej płakać na kredyt.

Administrator Nowy wpis

Wzięliście udział w procesie rekrutacji na stanowisko Kontroler ds. Jakości w ZETKAMA Sp. z o.o.? Jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem marki? Na co powinny zwrócić uwagę osoby, które rozważają złożenie swojej aplikacji? Podzielcie się informacjami!

Poszukuję zatrudnienia na Inżynier Jakości. ZETKAMA Sp. z o.o. oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

@Administrator

Nie radzę aplikować. W firmie a przynajmniej w Sosnowcu panują niejasne zasady awansu i wynagrodzeń. W moim przypadku pokątnie były otrzymywane informacje, że osoby z mniejszym doświadczeniem, wiedzą czy nawet stażem pracy otrzymują podwyżki czy zmiany stanowiska. Nic dziwnego zatem, że było to ukrywane. Na dłuższą metę nie da się pracować w takiej chorej atmosferze między "kolegami". Dużym nieporozumieniem było dla mnie też posiadanie kilku przełożonych, w dodatku z innych działów, co brało się z braku konkretnych ludzi do pracy wsród ich własnych podwładnych. Jednocześnie dotkliwie odczuwało się brak jakiejkolwiek decyzyjności z ich strony, a więc codziennością było branie odpowiedzialności na siebie bez stosownego stanowiska ani wynagrodzenia a nawet z perspektywą późniejszych nieprzyjemności tj. bycia kozłem ofiarnym.

@Administrator

Preferowaną i zdecydowanie najczęściej stosowaną formą zatrudnienia w Zetkamie jest umowa o pracę. W razie potrzeb - otwarci jesteśmy także na elastyczne formy zatrudnienia.

JUBILEUSZ 75-lecia ZETKAMY
 Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś na stanowisko Inżynier Procesu oferowane przez firmę ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Jakie narzędzia pracy zapewnia ZETKAMA Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

@Pytanie

Wyposażenie poszczególnych stanowisk w narzędzia pracy reguluje zarządzenie wewnętrzne. Generalna zasada to dopasowanie narzędzi pracy oraz zakresu ich stosowania do zadań, wymagań i odpowiedzialności określonego stanowiska pracy.

Świadomie zarządzamy energią
Zgodnie z wyznawaną przez nas zasadą ciągłego doskonalenia wdrożyliśmy System Zarządzania Energią, dzięki któremu nasza efektywność energetyczna będzie systematycznie rosła.
Jakie korzyści przyniesie skuteczne wdrożenie systemu?

• Zmniejszymy koszty związane z energią.

• Zredukujemy emisję gazów cieplarnianych.

• Obniżymy koszty produkowanych wyrobów i zredukujemy ich ślad węglowy.

• Będziemy korzystać z energii z większą świadomością.

Jednostka certyfikująca Bureau Veritas, jako strona trzecia, potwierdziła zgodność naszego Systemu Zarządzania Energią z wymogami prawnymi i przyznała nam CERTYFIKAT ISO 50001:2018.
Zarządzanie energią to ważny element strategii zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się na ten kolejny krok uwzględniający dobro środowiskowe i społeczne.
Gall anonim

Dobrze że konczy sie powoli koleżeństwo w zetkamie nareszcie produkcja zacznie przynosić skutki

Aktualność
CO POTRAFI „ZMALOWAĆ” AUTOMATYKA PRZEMYSŁOWA?
PRECYZJA + CZYSTOŚĆ + OSZCZĘDNOŚĆ

ZROBOTYZOWANA LINIA MALARSKA
- Modernizacja malarni czyli korzyści w czystej postaci

Zrobotyzowanie linii malarskiej to ukoronowanie modernizacji malarni. Jej sercem są 2 roboty firmy FANUC, które:

- wykorzystują w całym procesie elektrostatykę
- współpracują z przenośnikiem łańcuchowym i systemem koagulacji do usuwania odpadów farby

Co zapewniła modernizacja?

- zwiększenie przepustowości malowania
- zmniejszenie zużycia farby
- poprawę jakości malowania
- znacznie większą czystość procesu

Aktualność
ZETKAMA jako jedna ze spółek holdingu MANGATA jest PARTNEREM projektu ZUZA realizowanego przez Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi wraz z Funduszem Rodzinnym BTQ.
Projekt ZUZA wspiera dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, które wychowują się w rodzinie zastępczej, adopcyjnej, placówce opiekuńczej.
Więcej informacji na:
Pasibrzuch
Kandydat

Jakby ktoś był ciekawy to stawka na operatora maszyn cnc przy pracy na 3 zmiany to… uwaga… 2400zl netto.

Ciesz się
@Pasibrzuch

Średnio przy 168 godzinach to19,52 na godzinę i tak super do stawek już pracujących w tym zakładzie po parę lat ludzi

@Pasibrzuch

TO NIE PRAWDA. Kto to pisze? Chyba personalny.

Fizol
@Pracownik

Jak nie prawda? Prawda. Tylko że ten operator ma jeszcze ustawiać maszynę, pisać programy(ewentualnie programy poprawiać) i mieć wyrobienie. Socjalne minimalne ,stawki minimalne a przy podwyżkach tak cię wyrolują że i tak mniej zarobisz, ewentualnie tyle samo co przed podwyżką. Zetkama jest w tym mistrzem.

Czy nowo zatrudnione osoby w ZETKAMA Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nom om
@Pytanie

Na początku zatrudnienie jest przez firmę zewnętrzną. Umowa co miesiąc. Jak się człowiek sprawdzi, nie wcześniej niż po pół roku, jest szansa na zatrudnienie przez ZETKAMA. Zaczyna się od umowy na czas określony.

@Nom om

kto dzisiaj zatrudnia przez agencje na pół roku do takiej harówki? ludzie opamietajcie się.

Szczery

Zaklad nie wart zainteresowania.nie można awansować jeśli się coś umie nie ma szkoleń podnoszących kwalifikacje.zakladem rządzą ludzie nie kompetentni mówię o majstrach i liderach.na montażu same chlopki ze wsi śląskiej.nie polecam.wiele lepszych i nowoczesniejszych zakładów.A mówię o Sosnowcu

Były
@Szczery

Nie wiem do końca jak to jest obecnie na produkcji, ale spróbuj awansować z jakąś wiedzą w biurze. Im mniej rozumiesz i potrafisz tym dłużej i na lepszym stanowisku popracujesz. Można mieć niezłą posadę przychodząc bez żadnych umiejętności a nawet wykształcenia na staż oczywiście pod warunkiem, że się zakręcisz wokół właściwych osób. Zrobią z Ciebie "specjalistę", "planistę" i diabli wiedzą kogo a zakład leży czy likwiduje się etaty. Ja tej polityki zatrudnienia i klucza awansów w całym zakładzie po prostu nie rozumiem i nie tylko ja.

Zielony
@Były

Zgodzę się co do jednego. W biurze nie ma szans na awans. Spójrz na struktury. W Sosnowcu nie ma kierowników i dyrektorów, więc na kogo można awansować?

Były
@Zielony

Oj mylisz się. Nadal są stanowiska kierownicze np. w jakości, konstrukcyjnym, jest była kierowniczka sprzedaży nadal na kierowniczej posadzie, co jest całkowicie niezrozumiałe, patrząc na to co się tam działo z klientami. Dziwne decyzyjnej jest też mianowanie byłych stażystów z brakiem wykształcenia i doświadczenia nie tylko kierunkowego na stanowisko np.planisty, czyli bardzo kluczowe i b.dobrze płatne zajęcie, w dodatku gwarantujące niezłą pracę w każdym innym zakładzie. Są też stanowiska tzw. samodzielnych specjalistów, gdzie obowiązują już inne widełki płacowe. Nie wspomnę także o podwyżkach.

Dominika
@Szczery

@Szczery patrząc z drugiej strony, może akurat nie był to czas na awanse. Szkolenia są bardzo ważne, ale też cykliczne, w każdej firmie wygląda to inaczej. Może powinieneś porozmawiać o swoich kompetencjach z przełożonym i Twoja sytuacja uległaby zmianie. Powiedz, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje firma?

Jaka jest kultura pracy w ZETKAMA Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

BywalecSalonowy
@Pytanie

Kultury tu brak, obowiązuje dres. Kod jest tajny i zaszyfrowany przez najwyższych rangą.

Klient

Jaka stawka na cnc

ptysiek
@Pytanie

Za mała... Lepiej iść na kasę do marketu z owadem w nazwie...

Zwolniony

Kadra czyli majstrowie i liderzy woda sodowa uderzyła może jeszcze halota do zniesienia ale wszystko wie najlepiej.slyszalem ze ruska przyjeli.no to duzo mu nie dają.ja znalazlem prace i dobrze ze juz tam nie pracuje.wyzysk.pozdrawiam wszystkich

wuuj
 Rekomendacja

Przyszła kryska na matyska. Sam zwalniał i sam został zwolniony. Wreszcie ktoś mądry ruch wykonał w tej firmie. Nikt go nie żałuje

Ktos

@Wuj

W Sosnowcu czy Ścinawce?

???
@wuuj

Co się stało? Dlaczego został zwolniony?

renia
@wuuj

H...... tyle złego wyrządził tej firmie. Wreszcie poleciał. Jeszcze kilku kierowniczków powinni się pozbyć i możne firma wróci do normy jak przed kilkoma laty gdzie pracowało sę w miłej atmosferze.

Monika

@Ciekawa czemu utrzeć nosa? Kim on był?

Ciekawa
Klient

Witam.Pracowal u was pewniem pan Marcin, w marcu 2020 odszedl. Ktos chcialby mi pomoc w pewnej kwesti? Panu trzeba utrzec nosa :)

James
Kandydat

Właśnie złożyłem CV na konstruktora w Sosnowcu, ale po wpisach widzę, że to był błąd.

Zwolnieni

Tak szczodrego pracodawcy nie znajdziesz nigdzie! Całe 100zł specjalnej premii za pracę podczas trwania pandemii. Szacunek dla prezesa. Dumni pracownicy ZETKAMY

Wuj
@Zwolnieni

Chyba za tą stówkę go zwolnili :-)

Zostaw merytoryczną opinię o ZETKAMA Sp. z o.o. - Ścinawka Średnia

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ZETKAMA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 13.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, a 6 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie ZETKAMA Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy ZETKAMA Sp. z o.o., to 3, z czego 0 to opinie pozytywne, a 0 to opinie negatywne. Sprawdź tutaj!

ZETKAMA Sp. z o.o.