opinie o firmach | GoWork.pl
Oferty pracyOpinie o firmachSzkoły policealne
Dla firmLogowanie / Rejestracja
Logo

ZETKAMA

Profil oficjalny - płatna współpraca

2.8/5

Na podstawie 246 ocen
Opinie(920)
Dodaj opinię
Oferty pracy(6)
Aktualności(48)
Wywiady(1)
Opinie(920)
Dodaj opinię
Oferty pracy(6)
Aktualności(48)

Wywiady(1)

Logo
  • O firmie
  • .
  • Nasze wartości
  • .
  • Etapy rekrutacji
  • .
  • Kogo poszukujemy?
  • .
  • Co oferujemy?

O firmie

Nasze wartości

Etapy rekrutacji

Kogo poszukujemy?

Co oferujemy?

Aktualne oferty pracy w pobliskich miastach
  • Wrocław
  • Wałbrzych
  • Legnica
  • Jelenia Góra
  • Nysa
  • Kłodzko
Opinie o firmach w pobliskich miastach
  • Ścinawka Średnia
  • Ścinawka Górna
  • Ścinawka Dolna
  • Bieganów
  • Wambierzyce
  • Raszków
  • Ratno Dolne
  • Suszyna
  • Włodowice
  • Tłumaczów
opinie o firmach | GoWork.pl
GoWork.pl
O nasMapa stronyDołącz do nasSubskrypcjeKontakt
Dla kandydatów
Oferty pracyOpinie o firmachBlogPoradnik
Dla firm
Ogłoszenia rekrutacyjneEmployer BrandingUsługi
Regulaminy
RegulaminRegulamin newsletteraPolityka opiniiPolityka prywatności
FacebookIconLinkedinIconYoutubeIcon
© 2005 - 2026 GoWork.pl
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Opinie

Informacje o przetwarzaniu danych osobowych Przedsiębiorcy. Przejdź
  1. Strona główna
  2. /
  3. Opinie o pracodawcach Ścinawka Średnia
  4. /
  5. Wywiady ZETKAMA Sp. z o.o.

Opinie

Wywiady - ZETKAMA Ścinawka Średnia

Subscribe
Nie przegap nowości o ZETKAMA Sp. z o.o.!

Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!

Email
Administratorem danych osobowych jest GoWork.pl Serwis Praca sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Dane osobowe będą ...

Klikając „Obserwuj firmę”, akceptujeszregulamin serwisu.

Wywiadu udzielił/aPracownik BOK

09.10.2023 12:08

Chcemy Cię lepiej poznać. Napisz proszę, jaką historią chcesz się z nami podzielić?

Byłam pracownikiem firmy ZETKAMA i niestety bardzo wiele mnie to kosztowało, również pod względem zdrowotnym. Osobiście uważam, że kierownictwo nie panowało nad tym, co działo się w firmie.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało? Napisz, co robiłeś/aś na co dzień w firmie, czym się zajmowałeś/aś?

Byłam zatrudniona na stanowisku referenta w dziale sprzedaży. Teoretycznie miałam zajmować się wpisywaniem i potwierdzeniem zamówień składanych przez klientów. Szybko okazało się jednak, że moja praca polegała tak naprawdę na wykonywaniu, a w najlepszym wypadku tylko pilnowaniu obowiązków także innych działów (logistyki, produkcji, jakości). Ponosiłam konsekwencje za błędy, czy brak wykonywania zadań przez innych pracowników. Tak naprawdę notorycznie wykonywałam cudzą pracę.

Czy miałeś/aś możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynikała ta decyzja?

Nie miałam takiej możliwości.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą? Czy z pracy zrezygnowałeś/-aś sam, czy zwolniono Cię? Czy jakaś konkretna sytuacja wpłynęła na zakończenie Twojej współpracy z firmą?

Sama zrezygnowałam z pracy. Na moje odejście finalnie złożyło się kilka czynników. Uważam, że byłam w firmie dyskryminowana. Byłam pomijana w szkoleniach, nawet kluczowych dla pracy. Nie mogłam wziąć udziału na przykład w szkoleniu dotyczącym obsługi nowego programu. Co więcej, ukrywano przede mną to, że inny pracownik na takie szkolenie pojechał. Pomijano mnie także w kwestiach awansu — mówię tu o awansie z referenta na stanowisko samodzielnego specjalisty, czyli takie, jakie faktycznie powinnam zajmować, wypełniając na co dzień nie tylko obowiązki przekraczające mój zakres pracy, ale także wielokrotnie zastępując kierownika mojego działu, czy działu logistyki. Rozumiałam, że w czasie urlopu, czy zwolnienia chorobowego należy kogoś zastąpić. Byłam jednak stawiana w sytuacji zastępowania nie rzadko trzech osób na raz, gdy moje własne obowiązki przekazywano innej osobie z działu, która ich nie wykonywała, a cała odpowiedzialność spadała później na mnie. Podobnie sprawa miała się z kwestią finansową. Zarabiałam niewiele ponad najniższą krajową.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku (kwoty netto)?

Kilka lat temu zarabiałam między 1700 a 2300 złotych, co było śmieszną kwotą w tej branży, zwłaszcza biorąc pod uwagę zakres moich obowiązków.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Pracowałam niespełna 3 lata.

Jakie dwa (lub więcej) pozytywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?

Podobała mi się praca w branży technicznej i to mnie trzymało na tym stanowisku, jednak w tej konkretnej firmie nie znajduję żadnych pozytywnych aspektów.

Jakie dwa (lub więcej) negatywne aspekty pracy w tej firmie mógłbyś/mogłabyś wskazać?

Najgorszy był brak dobrej organizacji pracy. Zarówno pod kątem samych obowiązków, jak i konkretnej struktury stanowisk i odpowiedzialności, która z nich wynika.

Jakie były możliwości rozwoju na Twoim stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynikało?

Niestety ja nie miałam żadnych możliwości rozwoju. Nie miałam nawet niezbędnych szkoleń potrzebnych do codziennej pracy. Dobrym przykładem jest, że kiedy dwa razy wprowadzano nowy program, ja byłam pomijana w szkoleniach, które odbywały się w głównej siedzibie firmy. Musiałam się nieoficjalnie dowiadywać, że szkolenia miały miejsce i upominać się o udział w nich. Nie miałam też na początku pracy szkoleń dotyczących sprzedawanego produktu, co w ogóle było dla mnie niezrozumiałe.

Czy firma planowała szkolenia i jak często się odbywały? Napisz jakich obszarów/ tematyki dotyczyły.

Uczestniczyłam tylko w jednym szkoleniu dotyczącym Incoterms, czyli wysyłek zagranicznych. Wykonywałam dzięki niemu nieoficjalnie pracę, która formalnie należała innego działu i innej osoby. W kwestii obowiązków dotyczących mojego stanowiska nie otrzymałam żadnego szkolenia. Uczyłam się doświadczeniem, dopytywaniem i własnymi błędami. Najgorsze było to, że ja sama, nie mając szkolenia, miałam uczyć pracowników z mniejszym stażem i służyć im pomocą, z czego byłam rozliczana na forum działu i nie tylko.

W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynikało? W jakich obszarach chciał(a)byś być szkolony/-a i dlaczego?

Niestety nie wiem, z czego wynikał brak szkoleń. Często po prostu kierownicy nie chcą mieć pracowników, którzy są zbyt dobrze przeszkoleni, ponieważ mogliby oni stanowić zagrożenie dla ich pozycji. Bolączką całego mojego działu był brak szkolenia w kwestii doboru zaworów bezpieczeństwa, gdy jednocześnie wymagano ode mnie korygowania błędnych zamówień od klientów lub nawet managerów sprzedaży, którzy oferowali niewłaściwy produkt w imieniu firmy. Musiałam wychwytywać wszelkie błędy, a w przypadku tych urządzeń nie ma miejsca na pomyłki, ponieważ może się to skończyć wybuchem i tragedią.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami firmy?

Atmosfera w czasie, gdy pracowałam była naprawdę zła. Kierownicy dość agresywnie konkurowali o awanse, co przekładało się na napięte stosunki i brak współpracy. Miałam wrażenie, że nowi pracownicy w całej firmie i w moim dziale, brak wiedzy nadrabiali skłócaniem pozostałych osób i ukrywaniem ważnych do wykonywania pracy informacji. Nie ponosili za to konsekwencji, ponieważ w firmie szwankowała komunikacja.

Jak oceniasz atmosferę pomiędzy pracownikami a pracodawcą/kadrą zarządzającą?

Atmosfera była fatalna. Nie wiedziałam, kto był moim faktycznym przełożonym, ponieważ oficjalna struktura organizacji nie odpowiadała w żaden sposób rzeczywistemu zarządzaniu. Miałam liczne sytuacje, które powinnam zgłosić przełożonemu mojego kierownika, jednak ta osoba była całkowicie niedostępna dla szeregowych pracowników, gdyż pojawiała się rzadko w naszym oddziale firmy.

Co najbardziej wpływało, według Ciebie, na atmosferę w firmie. Wskaż przykłady sytuacji i zachowań.

Na atmosferę wpływały na pewno niskie zarobki i fakt, że nawet wewnątrz działów panowała zbyt duża rozpiętość wynagrodzeń. Nie było wytyczonej jasnej ścieżki awansu. Możliwość awansowania na wyższe stanowisko nie zależała od faktycznych obowiązków czy wiedzy. Nie wyciągano konsekwencji wobec pracowników naruszających zasady współpracy.

Czy pracodawca wywiązywał się z ustalonych warunków współpracy? Jeśli nie, co nie było zgodne z ustaleniami?

W moim odczuciu pracodawca nie wywiązywał się, przynajmniej względem mnie, z warunków. Wykonywałam prace, których nie miałam w swoim zakresie obowiązków. Byłam obwiniana za sytuacje dotyczące niewykonywania zadań przez inne działy, których pracowników, według kierownika miałam pilnować, choć były to osoby z większym stażem pracy, mające własnych przełożonych. Wiele sytuacji było absurdalnych. Musiałam na przykład ciągle sprawdzać stan wykonania zamówień za planistów, którzy odpowiadali za terminowość oraz to, czy towar jest gotowy do wysyłki. Samą wysyłkę również często musiałam organizować w zamian za dział logistyki. Musiałam szukać oszczędności, bo nie mieliśmy podpisanych umów z firmami transportowymi i często musiałam negocjować niższe ceny.

Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu byłemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?

Przede wszystkim pracodawca powinien zacząć doceniać pracowników za wiedzę i umiejętności. Nie powinno się dopuszczać do sytuacji, gdy pracownik czuje się źle traktowany, czy kiedy kierownictwo pozwala na wewnętrzne skłócenie w dziale, w imię zasady dziel i rządź. Brak rozmów i komunikacji powodował, że notorycznie miały miejsce sytuacje, kiedy pracownicy składali i wycofywali wypowiedzenia, by dostać niesłusznie podwyżkę czy awans oraz odsunąć od siebie bardziej kłopotliwe obowiązki.