ZETKAMA Sp. z o.o.

Opinie o ZETKAMA Sp. z o.o.

Klient

Zetkamo co się dzieje? Dlaczego tyle energicznych młodych ludzi od was odchodzi? Szkoda….

Haha
@Klient

Ani energicznych ani już młodych jesli chodzi o o...wiadomo kogo. Firma może się tylko cieszyć, że współpraca tak się kończy...I że się kończy.

Kit
@Haha

A kto odchodzi?

@Kit

Ta co powinna

Ponad 50% zatrudnionych pracuje dłużej niż 10 lat. Warunki pracy i atmosfera jest bardzo pozytywna. W tak dużej firmie oczywiście zawsze znajdzie się ktoś komu coś nie odpowiada, ale gdyby było źle czy byłyby tak długie staże?

Hmm

Większość ludzi pracuje tak długo ponieważ w ich okolicy nie powstawały nowe miejsca pracy lub sam dalszy dojazd był trudny. W Sosnowcu większość ekipy to ludzie, którzy byli lub są w okresie ochronnym przed emeryturą...więc zmiana pracy raczej nie wchodziłaby w grę...natomiast nikt nie chciał pozostać dalej na emeryturze nawet na ''biurowych posadach'', co takze wiele mówi. Atmosfera raczej pozytywna nie jest i ludzie sami dodchodzą (mam tu na myśli osoby z wyksztalceniem i jakimś doświadczeniem a nie przenoszone z produkcji lub łapanki ze staży interwencyjnych) ktoś inny potrafi być zwolniony po 20latach zdawałoby się dobrej pracy i klepania po plecach ot tak...a teraz na to samo stanowisko się kogoś szuka. No cóż...

Czesław
@Hmm

Wspomniałeś o nie najlepszej atmosferze. Jakieś konkretne zachowania masz na myśli? Nie ukrywam, że to dla mnie ważne, bo w związku z ogłoszeniem dla specjalisty ds. sprzedaży w dziale eksportu, rozważam składanie cv. Brakuje mi też informacji o zarobkach, orientujesz się, ile płacą na tym stanowisku?

@Czesław

To stanowisko jest już zajęte.

@Czesław

Moja dobra rada, nawet nie startuj w tym konkursie... Szkoda Twoich nerwów, jak wygrasz... Konkretne zachowania? A choćby niejasna struktura organizacyjna, nie wiadomo kto za co odpowiada, a jak się coś wydarzy, to przerzucanie winy z jednych na drugich.

szlifierz

Nie zgadzam się z powyższą opimią.

@szlifierz

trochę mało merytoryczna ta odpowiedz, takie samo "nie zgadzam się..." Zresztą, zapraszamy do biura, to po jakimś czasie się zgodzisz z opinią... ;)

@ptysiek

Twój komentarz też trochę mało merytoryczny :)

Firma ZETKAMA Sp. z o.o. prowadzi rekrutację na stanowisko Referent. Czy warto aplikować? Jakie macie doświadczenia?

Jakie doświadczenia? Bardzo, bardzo złe. Proszę poczytać liczne opinie poniżej i będzie wszystko jasne. Jeśli ktoś przyjmie tą pracę, która z referentem nie ma nic wspólnego a dotyczy samodzielnego stanowiska i współpracy tj.tyrania za kilka innych osób nie t6lko z własnego działu niech zacznie nosić dyktafon, żeby nagrywać ustne polecenia, podnoszenie głosu i urągające komentarze.

Co powiecie o pracy w firmie ZETKAMA Sp. z o.o.? Niedawno szukali kogoś na Specjalista Ds. Wsparcia Sprzedaży.

Ehh

A co tu jest do mówienia? Każdy się zwalnia z tego ''stanowiska'' jak zobaczy brak określonego zakresu obowiązków i zarobki..chyba, że ktoś ma rente i nie może przekroczyć pułapu zarobkowego. Szukali i będą szukać.

@Ehh

Wynagrodzenie za pracę jest przedmiotem indywidualnych ustaleń z pracownikiem a określenie zakresu czynności standardem w naszej Spółce. Jesteśmy dumni z tego, że mamy zgrany zespól współpracowników i przyjazną atmosferę pracy - ponad 50% osób czuje się u nas tak dobrze, że jest z nami dłużej niż 10 lat :)

@ZETKAMA Sp. z o.o.

Jako były pracownik mogę śmiało odpowiedzieć, że nie miałam ustalonego żadnego zakresu pracy zgodnego z tym, co faktycznie wykonywałam. Współpraca to nie to samo, co wyręczanie i wykonywanie cudzych zadań czy dopilnowywanie czy ktoś wykonał coś o co prosiło się go 10krotnie mailowo, ustnie i co było zgodne z jego stanowiskiem...tymbardziej nie jest to ponoszenie odpowiedzialności za lekceważenie obowiązków przez równorzędnych czy wyższych stanowiskiem pracowników innych działów.

Aplikowałeś do firmy ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

Pracuje w firmie od kilku lat. Jak się chce to można się zrealizować, ludzie przechodzą z maszyn do biur, można awansować. Dobry socjal, bezpłatne dojazdy do pracy, fajna atmosfera. Pracowałem w innej firmie i tam nie było można odejść od maszyny a tu jest normalniej.

Oleg

Może za rok urlop normalnie w lipcu ????

Jakie warunki pracy są w ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy jest szatnia i/lub stołówka pracownicza? Czy organizowany jest dojazd do pracy dla osoby pracującej na stanowisku Inżynier Sprzedaży?

Zetkama udostępnia swoim pracownikom restaurację pracowniczą, oferującą dofinansowane przez Pracodawcę, zróżnicowane posiłki. Skorzystać z niej można zarówno w porze śniadaniowej jak i w porze lunchu. Spółka oferuje ponadto pełne zaplecze socjalne oraz pakiet benefitów, które szczegółowo opisujemy w zakładce "Co oferujemy ?"

@ZETKAMA Sp. z o.o.

To widać dużo się zmieniło. Za moich nie tak dawnych czasów pracownik biurowy miał jeść kanapkę w wyznaczonych godzinach porannych...przed komputerem by w tym czasie odpowiadać na pytania wpadających do pokoju pracowników i odbierac telefony. Wyjście na odliczoną 15-20 minutową przerwę choć z zegarkiem w ręku wiązało się z awanturą w najbliższym czasie. Może coś się zmieniło, może w Ścinawce panuje większą normalność albo poważniejsze kierownictwo.

ptyś

a czy Zetkama już zerwała współpracę z Rosją, dopiero planuje, czy w ogóle olewka, pieniądz nie śmierdzi?

@ptyś

Tam była obsesja na punkcie Rosji. Niestety wiem, co mówię. Brali jakieś 30%ale każdego klienta nie ważne jak długo leżało niewykonane zmówienie na krajówkę czy inny export mozna było przełożyć...odłożyć byle oni mieli expresem. Z tego, co wiem sporo klientów stracili czy zniechęcili takimi akcjami zwłaszcza w Sosnowcu przy problemach z systemem i materiałami. Zobaczymy co teraz zrobią bez ruskiego oczka w głowie. Trzeba było myśleć.

Interesuje mnie praca jako Konstruktor w firmie ZETKAMA Sp. z o.o.. Ktoś tam pracuje? Co możecie powiedzieć na temat warunków oferowanych przez tę firmę?

Miro

Sosnowiec czy Ścinawka Średnia?

@Miro

Chodzi o Sosnowiec

@Zainteresowany

Daj sobie spokój z tym miejscem

Sosnowiec

Kiedy ktoś się weźmie za tego pseudo liderka z montażu czy nikt nie widzi że przez niego już kilku odeszło wartościowych pracowników ?

Wacek
@Sosnowiec

Kto jest tam liderem na montażu w Sosnowcu.

Olo

Kto teraz jest tam Majstrem produkcji???

Jak wygląda praca na stanowisku Inżynier Sprzedaży w firmie ZETKAMA Sp. z o.o.? Czy mogę liczyć na więcej niż 7200 , jeżeli mam duże doświadczenie?

Byly pracownik

7200? ale brutto czy netto? jak brutto to masz szanse. Pod warunkiem , ze przekroczysz zalozone progi sprzedazowe i inne dookolne zadania. Zdecydowanie jednak nie liczylbym na stabilnosc takiego poziomu a raczej traktowal jako niespodzianke od czasu do czasu. A w zwiazku z tym ze co roku progi sa coraz wieksze to i szansa maleje.

Poziom wynagrodzenia pracownika jest przedmiotem indywidualnych ustaleń. Generalnie - warunki wynagradzania pracowników wynikają ze struktury wynagrodzeń określonych w Spółce, z posiadanych przez kandydata / pracownika kompetencji oraz ustalonej ścieżki rozwoju. Dodatkowy pakiet benefitów materialnych i pozamaterialnych wynika z regulacji wewnętrznych, bardziej szczegółowa informacja zawarta jest w zakładce "Co oferujemy ?".

Też byly

W razie zaproszenia na rozmowę i negocjacji proszę od razu zapytać o długość okresu próbnego i wysokość wynagrodzenia zarówno na nim jak i po, nie pozwalając się zbywać. Niestety mi podstawiono do podpisu umowę na blisko rok, w tym czasie nie było możliwości żadnej renegocjacji bardzo niskiej stawki, przy czym okazało się, że mam dodatkowe obowiązki nie wynikające ze stanowiska. Następnie po okresie próbnym przedstawiono kolejną umowę z taką samą kwotą...co było żenujące. Proszę także bardzo dokładnie dopytać o zakres obowiązków oraz obsługiwany docelowo rynek, ponieważ są te lepsze traktowane priorytetowo jak i gorsze. Premia tak jak napisano raz wyższa raz niższa i pracownik w tej branży nie ma na to specjalnie dużego wpływu, ponieważ trudno przewidzieć zapotrzebowanie. Może trafić się super kontrakt czy zamówienie a może być sama drobnica w zależności jaki rejon kraju czy świata masz przypisany.

@Też byly

Zarówno czas trwania pierwszej umowy o pracę, wysokość wynagrodzenia jak i perspektywa rozwoju w Spółce, są przedmiotem indywidualnych ustaleń pomiędzy stronami. W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej przedstawiane są m.in.: informacje o zakresie obowiązków oraz obowiązującym systemie premiowania. Odpowiadamy w sposób transparentny na wszystkie zadane przez kandydata pytania, m.in. po to, żeby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości. System premiowania ma to do siebie, że nie jest stałym, zryczałtowanym wynagrodzeniem, tylko dodatkowym świadczeniem pieniężnym. Obowiązujący u nas system ma charakter regulaminowy, co oznacza, że jest transparentny a po spełnieniu określonych w nich warunków - premia jest wypłacana bez niczyjej "uznaniowości". Zakładamy, że po przedstawieniu oferty - kandydat podejmuje świadomą decyzję o podjęciu z nami współpracy.

Też byly
@ZETKAMA Sp. z o.o.

Niestety nie było mi dane aby po zawarciu umowy mieć możliwość jakichkolwiek dalszych ustaleń, co do ewentualnych podwyżek czy ścieżki kariery. Na moje pytania padła odpowiedź, że mam otwarte drzwi i to tonem dalekim od wszelkiej kultury, w dodatku firma myśli o zwolnieniach. Zakres obowiazków przewyższał zajmowane stanowisko, poza tym był materiałem na dwa etaty, więc trudno tu mówić by na rozmowie można było podjąć "świadomą decyzję". Niestety w takich miejscach jak biura obsługi klienta czy sprzedaż są stanowiska, gdzie pod ładną nazwą "współpracy z innymi działami" itp. można ukryć i wymagać wykonywania cudzej pracy, wszak to jedynie "pomoc" nie ważne, że pracownik sporządza dokumenty, czy podpisuje coś co do niego nie należy.

Aga
@Też byly

To prawda. Żadnej polityki a o trasparentności to tylko mowa a nie real.

Zgadzam się z przedmówcami. Transparentność nie istniała. Szeroko rozumiane premie uznaniowe były faktycznie "szeroko" rozumiane. Na pytanie dlaczego jest tyle a powinno być inaczej - zgodnie zresztą z regulaminem premiowania wymyślane były nagle jakieś argumenty , że coś było nie tak za co należało zmniejszyć prawidłowo wypracowaną premię. Należało wtedy posypać głowę popiołem i grzecznie się oddalić oraz cieszyć się tym co się ma. Ponadto faktycznie negocjacja w momencie przedłużenia umowy nie działała nawet O ZGROZO wtedy gdy się już wcześniej ustaliło lepsze warunki przedłużenia na kolejny okres . Też się zderzyłem z taką rzeczywistością. Masz do wyboru albo drzwi wyjściowe albo się zgadzasz na to jak jest i pracujesz dalej bo w większości przypadków ciężko jest tak od razu trzasnąć tymi drzwiami wyjściowymi.

Też były

W moim odczuciu najgorszy w sprzedaży był brak podziału obowiązków...tzn. na dział sprzedaży było zepchnięte wszystko. Marazm gonił obłęd. Pamiętam sytuację, gdy osoba pracująca dwadzieścia kilka lat w dziale jakości zakomunikowała mi, że nie wypisze świadectwa materiałowego i "mam sobie coś z tym zrobić", bo nie znajduje ani nie spisała wcześniej oznaczeń a w ogóle to mam sobie iść i obejrzeć ten zawór "bo coś z nim nie tak" Tak zgadza się, pracownik działu jakości zlecił mi sprawdzenie zaworu ! Na moją odpowiedź, że to nie moja rola i nie mój dział Pani odpowiedziała, że ona się też na tym nie zna i trzasnęła drzwiami...Paranoja? Nie, taka była moja codzienność. Jeśli chodzi o podwyżki to były dla tych, którzy chodzili i non stop narzekali. Nie ma co mówić o zakresie obowiązków czy pracy, lepiej płakać na kredyt.

Poszukuję zatrudnienia na Inżynier Jakości. ZETKAMA Sp. z o.o. oferuje taką pracę. Czy zdarza się zmiana formy zatrudnienia w późniejszym czasie?

Nie radzę aplikować. W firmie a przynajmniej w Sosnowcu panują niejasne zasady awansu i wynagrodzeń. W moim przypadku pokątnie były otrzymywane informacje, że osoby z mniejszym doświadczeniem, wiedzą czy nawet stażem pracy otrzymują podwyżki czy zmiany stanowiska. Nic dziwnego zatem, że było to ukrywane. Na dłuższą metę nie da się pracować w takiej chorej atmosferze między "kolegami". Dużym nieporozumieniem było dla mnie też posiadanie kilku przełożonych, w dodatku z innych działów, co brało się z braku konkretnych ludzi do pracy wsród ich własnych podwładnych. Jednocześnie dotkliwie odczuwało się brak jakiejkolwiek decyzyjności z ich strony, a więc codziennością było branie odpowiedzialności na siebie bez stosownego stanowiska ani wynagrodzenia a nawet z perspektywą późniejszych nieprzyjemności tj. bycia kozłem ofiarnym.

Preferowaną i zdecydowanie najczęściej stosowaną formą zatrudnienia w Zetkamie jest umowa o pracę. W razie potrzeb - otwarci jesteśmy także na elastyczne formy zatrudnienia.

Jakie narzędzia pracy zapewnia ZETKAMA Sp. z o.o.? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

Wyposażenie poszczególnych stanowisk w narzędzia pracy reguluje zarządzenie wewnętrzne. Generalna zasada to dopasowanie narzędzi pracy oraz zakresu ich stosowania do zadań, wymagań i odpowiedzialności określonego stanowiska pracy.

Gall anonim

Dobrze że konczy sie powoli koleżeństwo w zetkamie nareszcie produkcja zacznie przynosić skutki

Pasibrzuch

Jakby ktoś był ciekawy to stawka na operatora maszyn cnc przy pracy na 3 zmiany to… uwaga… 2400zl netto.

Ciesz się
@Pasibrzuch

Średnio przy 168 godzinach to19,52 na godzinę i tak super do stawek już pracujących w tym zakładzie po parę lat ludzi

@Pasibrzuch

TO NIE PRAWDA. Kto to pisze? Chyba personalny.

Fizol

Jak nie prawda? Prawda. Tylko że ten operator ma jeszcze ustawiać maszynę, pisać programy(ewentualnie programy poprawiać) i mieć wyrobienie. Socjalne minimalne ,stawki minimalne a przy podwyżkach tak cię wyrolują że i tak mniej zarobisz, ewentualnie tyle samo co przed podwyżką. Zetkama jest w tym mistrzem.

Czy nowo zatrudnione osoby w ZETKAMA Sp. z o.o. otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Nom om

Na początku zatrudnienie jest przez firmę zewnętrzną. Umowa co miesiąc. Jak się człowiek sprawdzi, nie wcześniej niż po pół roku, jest szansa na zatrudnienie przez ZETKAMA. Zaczyna się od umowy na czas określony.

@Nom om

kto dzisiaj zatrudnia przez agencje na pół roku do takiej harówki? ludzie opamietajcie się.

Szczery

Zaklad nie wart zainteresowania.nie można awansować jeśli się coś umie nie ma szkoleń podnoszących kwalifikacje.zakladem rządzą ludzie nie kompetentni mówię o majstrach i liderach.na montażu same chlopki ze wsi śląskiej.nie polecam.wiele lepszych i nowoczesniejszych zakładów.A mówię o Sosnowcu

@Szczery

Nie wiem do końca jak to jest obecnie na produkcji, ale spróbuj awansować z jakąś wiedzą w biurze. Im mniej rozumiesz i potrafisz tym dłużej i na lepszym stanowisku popracujesz. Można mieć niezłą posadę przychodząc bez żadnych umiejętności a nawet wykształcenia na staż oczywiście pod warunkiem, że się zakręcisz wokół właściwych osób. Zrobią z Ciebie "specjalistę", "planistę" i diabli wiedzą kogo a zakład leży czy likwiduje się etaty. Ja tej polityki zatrudnienia i klucza awansów w całym zakładzie po prostu nie rozumiem i nie tylko ja.

Zielony
@Były

Zgodzę się co do jednego. W biurze nie ma szans na awans. Spójrz na struktury. W Sosnowcu nie ma kierowników i dyrektorów, więc na kogo można awansować?

@Zielony

Oj mylisz się. Nadal są stanowiska kierownicze np. w jakości, konstrukcyjnym, jest była kierowniczka sprzedaży nadal na kierowniczej posadzie, co jest całkowicie niezrozumiałe, patrząc na to co się tam działo z klientami. Dziwne decyzyjnej jest też mianowanie byłych stażystów z brakiem wykształcenia i doświadczenia nie tylko kierunkowego na stanowisko np.planisty, czyli bardzo kluczowe i b.dobrze płatne zajęcie, w dodatku gwarantujące niezłą pracę w każdym innym zakładzie. Są też stanowiska tzw. samodzielnych specjalistów, gdzie obowiązują już inne widełki płacowe. Nie wspomnę także o podwyżkach.

Dominika
@Szczery

@Szczery patrząc z drugiej strony, może akurat nie był to czas na awanse. Szkolenia są bardzo ważne, ale też cykliczne, w każdej firmie wygląda to inaczej. Może powinieneś porozmawiać o swoich kompetencjach z przełożonym i Twoja sytuacja uległaby zmianie. Powiedz, jakie warunki umowy i benefity pracownicze oferuje firma?

Jaka jest kultura pracy w ZETKAMA Sp. z o.o.? Obowiązuje typowy dress code?

BywalecSalonowy

Kultury tu brak, obowiązuje dres. Kod jest tajny i zaszyfrowany przez najwyższych rangą.

Jaka stawka na cnc

ptysiek

Za mała... Lepiej iść na kasę do marketu z owadem w nazwie...

Zostaw merytoryczną opinię o ZETKAMA Sp. z o.o. - Ścinawka Średnia

• Jak się pracuje w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy ZETKAMA Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZETKAMA Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 7 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZETKAMA Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w ZETKAMA Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZETKAMA Sp. z o.o.