Zara Polska Sp. z o.o.
2 131 312 5 1
Radek

Jest ktoś z 3 miasta? Jak wygląda płaca i praca w Zarze i atmosfera? Proszę o odpowiedź. Przeprowadzam się tam i myślę wlasnie, żeby spróbować w Zarze.

prawda
@Radek

tak wygląda jak ludzie tutaj piszą, poczytaj jakie opinie przeważają. To wszystko pisane tutaj jest prawdziwe mogę to potwierdzić bo pracowałem w ZARZE 6 miesięcy. Brakuje im ludzi i mają zawsze kocioł. To praca tylko albo dla naiwnych albo dla extremalnych fanów mody dlatego pracują tam same dziewczyny i geje. AHA - do naiwnych klientów - jeśli myślicie, że ciuchy ze zwrotów są wysyłane do Hiszpanii albo na Księżyc w celu jakichś sterylizacji to się grubo mylicie, są normalnie rozwieszane na sklepie po uprzednim zaklipsowaniu i zametkowaniu. Tak wiec miejcie świadomość, że kupujecie coś, co było noszone przez inną osobę.

@prawda

Oto słowa prawdy. Taka opinia to moje doświadczenia z tego szmatexa. Mam propozycję która ODMIENI LOSY TYSIĘCY PRACOWNIKÓW. OGÓLNOKRAJOWY STRAJK. Jeśli zobaczę tu odpowiedni odzew to wezmę się za organizację bo znam kilka przypadków które zniszczyły psychikę młodych ludzi. Dosyć. OGÓLNOPOLSKI STRAJK, kto jest ZA?

Yen Nowy wpis
@Radek

Za mało ludzi do pracy, co chwilę kierownicy proszę o przychodzę w zastępstwo za kogoś. Brak rozwoju, codziennie głupie stanie na przymce, ewentualnie na kasie. Po trzech tygodniach pracy nie dostałam umowy o pracy do podpisania. Atmosfera b.slaba, nowi trzymają się z nowymi, a starsi pracownicy chodzą z głową do góry, nie są chętni pomagać. Na każde pytanie odpowiadają z wielkimi wyrzutami. Już bardziej polecam LPP, tam jest ciężko, ale przynajmniej taki sprzedawca się rozwija, codziennie uczy się czegoś innego, a ekipy zawsze są ok.

paula_de Nowy wpis

Czy Doradca Klienta jest również odpowiedzialny za obsługę kasową?

Natks Nowy wpis
@paula_de

Tak

Nazwa działu: Handlowy

Hej chciałam się dowiedzieć jak z zarobkami na cały etat , ekipą i atmosfera w Złotych Tarasach i Arkadii w Warszawie ?

Janusz
@Asia

Jesteś zainteresowana pracą w Zara Polska? Na jakie stanowisko będziesz kandydować? Obecnie firma szuka w Warszawie do swojego salonu sprzedawcy-kasjera i zastępcy kierownika sklepu. Oferują umowę o pracę bez okresu próbnego, elastyczne godziny pracy, premię prowizyjną i inne dodatki do wynagrodzenia. Jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną napisz jak Ci poszło i czy zostałaś przyjęta?

@Asia

Złote Tarasy wszyscy polecają ze względu na atmosferę i fajna ekipę. Ale tez jest tam największy ruch i dużo więcej pracy.

Nicoletta
@Janusz

Janusz a wiesz moze jak mozna aplikwac na stanowisko zastepcy kierownika sklepu i ktorej zary w warszawie szukajà? Myslalam ze awanse na takie stanowiska sà bardziej wewnetrzne przeciez tyle ludzi tam pracuje... wiesz moze jak z zarobkami na wyzsze stanowiska?

@Nicoletta

Sprawdziłam to i niestety - nigdzie nie znalazłam oferty na Zastępce Kierownika. Zara Polska posiada aktualnie sporą ilość wakatów na Doradcę Klienta (rozmaite lokalizacje). Ale jeśli interesuje Cię tylko kierownicze stanowisko, to zachęcam Cię do napisania do firmy. Może akurat znajdzie się coś dla Ciebie. Na tej stronie masz dane kontaktowe: https://www.zara.com/pl/pl/contact Skorzystasz z mojej rady? Informuj nas na bieżąco.

@Nicoletta

Bo są wewnętrzne. Ciężko będzie osobie z zewnątrz ogarnąć prace. Nie ma obecnie wolnych wakatów na to stanowisko.

Nicoletta
@Ala

A wiesz moze ile zarabia taki zastepca dyrektora w zarze? Wiesz mize jaka atmosfera panuje w Zarze? Czy dobrze sie tam pracuje?

@Ala

Super, że zechciałaś sprecyzować to, co napisałam w swoim wcześniejszym poście. Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia. Sama wcześniej nadmieniłaś, iż w Zara Polska można liczyć na fajną atmosferę pracy. A czy pracodawca, w sposób dodatkowy, dba o nią? Mam tu na myśli organizowanie jakichś cyklicznych spotkań integracyjnych. Powiedz coś więcej a propos tego.

@Olga

Pracodawca nie , ale ludzie pracujący tworzą atmosferę. Kiedyś były mikołajkowe coroczne imprezy ale zrezygnowano ze wzgledu na koszty.

Anka Nowy wpis
@Ala

Uwaga na Zare w Złotych Tarasach chodzi o reklamację.zara postępuje wbrew prawu konsumenckiego.menadzerka kłamie z premedytacją klientowi w żywe oczy, chociaż zna dokładnie przepisy konsumenckie.Zara ma klientów za dzbanów.Towar szyty w Pakistanie w warunkach i płacy uwłaczających godność człowieka za 5 procent ceny Polskiej,wstydzili by się tak oszukiwać

TakNie1

Jak wygląda podstawa w Zara Polska Sp. z o.o.?

Kate
@Pytanie

Hej! Byłam w tamtym tygodniu na rekrutacji w Arkadii a w tym tygodniu zaczynam prace. Warunki które przedstawiali : 2950 brutto + dodatek 100 brutto + dwie możliwości premii 500 lub 1000, w zależności od tego jaki cel sprzedaży osiągnie sklep. Ja jestem zadowolona z takich pieniędzy, zobaczymy jak z atmosfera. Mam nadzieje, ze lepiej niż piszecie. Będę dawała znać.

@Kate

Hej, w której Zarze rozpoczynasz pracę?

Kate
@życzliwy

W Arkadii właśnie

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Maja

@Goness, w swojej wypowiedzi wspomniałaś o zostawaniu po godzinach pracując w firmie ZARA. Czy możesz dodać informację na temat tego jak pracodawca rozlicza pracownika z nadgodzin? Czy pracownik może odebrać te godziny nadliczbowe w postaci wolnych dni? Może rozliczane są w formie gotówkowej? Sprecyzuj, proszę, tą kwestię.

Tak10Nie

qwerty
@Maja

płacone jest za każde 15 minut pracy, przykładowo zostajesz dłużej o 34 minuty więc dopłacają za dwa kwadranse pracy

Tak15Nie

Goness
@Maja

Dodatkowe godziny są normalnie płatne, jak każda inna godzina, ale powinny być rozliczane inaczej, ponieważ po godzinie 22:00 powinny być płatne więcej, a wcale nie są, a zostawanie do godziny 02:00 czy 03:00 nad rano to już na prawdę przesada, wystarczyłoby zatrudnić więcej osób i rozdzielić obowiązki, a nie kazać tyrać jednemu.

Goness
@qwerty

Właśnie zawsze mniej, nie więcej i często wychodzi się np. 22:55, a masz płacone za 3 kwadranse, w przeliczeniu na rok wychodzi kwota..

Gosc
@Goness

Przecież można Się nie zgodzić...

@Goness

kłamstwo. Otrzymujesz wtedy dodatek za godziny nocne.

Tak3Nie2
@Asia

Masz wiedzę, jakiego rzędu jest to dodatek? Zastanawia mnie, czy osoby chcące pracować na same nocne zmiany w firmie Zara Polska mają taką możliwość? Chciałbym wiedzieć również, czy pracujesz w dalszym ciągu w tej firmie, czy może wiedza, którą masz, pochodzi z zupełnie innych źródeł? Odpowiedz proszę.

Ja
@Jerzy

Nie ma osób pracujących na nocne zmiany w Zarze...

@Ja

Oficjalnie nie ma. Widać że nic Pan nie wie na ten temat.

@Ja

Zadałem to pytanie na podstawie informacji, które pojawiły się w tym wątku na temat dodatków za godziny nocne. Czyli mam rozumieć, że nie ma osób, które pracują na nocne zmiany w sklepie Zara Polska? Jak to realnie wygląda? Proszę o rzetelną informację, która będzie zgodna z prawdą.

@Jerzy

Ludzie pracują na noce w sklepie Zara, to jasne. Czy pracują za lepszą stawkę? stawkę nocną? to już sprawa dyskusyjna

@Życzliwy

Znasz może zakres obowiązków dla pracowników, którzy pracują na nocne zmiany w firmie Zara Polska? Czy głównym zadaniem jest uporządkowanie towarów na półkach oraz dokładanie nowego brakującego asortymentu? Może są to prace magazynowe, które wykonują mężczyźni? Chciałbym poznać szczegóły pracy na tak zwane "nocki".

@Jerzy

Są to absolutnie wszystkie obowiązki wykonywane przez pracowników niemal każdego szczebla. Żona wróciła w zeszłym tygodniu dwa razy po 3 w nocy, na własny koszt dodatkowo (bo nie ma zapewnionej taksówki). Zupełnie jak w (usunięte przez administratora) :/

Dominika
@Asia

Pracowałam do godzin 0.00 lub 1.00 i nigdy nie dostałam złotówki więcej za te godziny ...

Karolina
@Dominika

Dominika dostałaś. Wszystko jest w pasku pensji.

Tak5Nie
Karolina
@Jerzy

To informacja poufna. Nie ma czegoś takiego jak zmiany nocne. W wyjątkowych sytuacjach pracownicy zostają dłużej po prostu. Dostaja za te godziny dodatek nocny w pensji.

nighttt
@Karolina

Zara czy nie Zara, każdy pracodawca musi mieć określone godziny które wchodzą w zakres godzin nocnych, np. 22-6. Za każdą dodatkowo przepracowaną godzinę w ramach godzin nocnych, pracownik otrzymuje dodatkowe 20%, co jest wyszczególnione na pasku RMUA.

Magdalena
@Życzliwy

W ZARZE nie ma czegoś takiego jak prace nocne. Nie wiem skąd została wyssana taka informacja. Praca po godzinie 22 jest zaliczana do prac nocnych bo tak wynika kodeksu i każdy pracownik w RMUA ma wyszczególnioną także taką pozycje i jest dodatek. Przykładowo pracujesz do 23, do tej godziny otrzymujesz pensje za przepracowany czas i dodatkowo za tzw godziny nocne ????

Zzz
@Goness

W raporcie RMUA jest informacja o dodatku za godziny nocne, wiec są one dodatkowo płatne, pozdrawiam.

Ania
@Jerzy

Mężczyźni?! Jestem kobieta, pracuje w zarze i sama muszę przerzucać 150 kartonów po ok. 20 kg bo „kierowca złe zostawił” a najwcześniejsza godzina o której się zaczyna prace to 5:30

@Goness

tak, u mnie było to samo w okresie wyprzedaży ludzie wychodzili z pracy o 2-3 w nocy bo po 8 godzinach musieli sprzątać sklep 2-3 godziny. Standardowo powinno to byc w godzinę po zamknięciu sklepu dla klientow - kasa rozliczona i sklep posprzątany ale jak brakuje ludzi to zamiast zatrudnić nowych i podzielić prace to tyrają tymi co tam są zatrudnieni.

Niepowielane
@Życzliwy

Ha! Dokładnie. Sama chodziłam na nocki incognito ;) byle żeby wszystko było zrobione! Bo przecież godzin szkoda :) po 17h tez się siedziało :) (oficjalnie 12, albo czasami i mniej) robiłam po 1,5 etatu miesięcznie, świadomie, bo myślałam, ze MUSZĘ a i tak były zjeby od góry do dołu, pomimo totalne,u poświeceniu i poprawy jakości magazynu i godzin, wiecznie wszystko źle

Gabriela
@Niepowielane

Siedemnaście godzin pracy to naprawdę dużo. Czy te nadgodziny w Zara były płatne albo oddawane jako dni wolne? Daj znać, dzięki.

Zyta
@Gabriela

Chyba nie jesteś aż tak naiwna sadzac ze to oficjalnie wpisane godziny. Hah

Mrs

Nie polecam magnolia/zara Wrocław. Wyzysk, kierowniczka z problemami psychicznymi uskutecznia mobbing.

And

A co to za ubeckie metody żądania dowodu osobistego od Klienta który odbiera w sklepie towar zamówiony przez Internet? RODO obowiązuje . Nawet kurier nie sprawdza bo wie że tu #wolnyrynek

Xde

Powiem wam tak w Lublinie w Vivo pracownice to okropne syfiary, naprawdę nie zachęcam do współpracy z takimi brudasami

ES

Praca w zarze Rivierze to PORAŻKA! Szanowna pani dyrektor to su*a! Wymagania z kosmosu, traktowanie pracownika jak (usunięte przez administratora) wieczne wydzwanianie w czasie wolnym o przyjście szybciej, wyjście później a najlepiej to przyjście w dniu wolnym, który dostałeś już dużo wcześniej. Zmiany w grafiku bez twojej wiedzy. Brak szacunku do twoich planów i dnia wolnego. Nadąsana pani M powinna być już dawno zwolniona. Oczywiście problem został zgłoszony do regionu ale nic z tym nie zrobiono. Dzięki czemu stracili naprawdę dużo dobrych pracowników co odbiło się na tych, którzy tam jeszcze zostali bo muszą robić za dwóch. Zebrania jak to nazywają OBOWIĄZKOWE są w twoim czasie wolnym, nie licz na to że Ci za to zapłacą. Będziesz siedział za frajera i słuchał o jakiś głupotach, które powtarzają się co zebranie. Bardzo duża rotacja pracowników, chociaż i tak nie liczyłabym na ich długą posadę bo za chwile i tak się zwolnią przez chorą atmosferę. Z całego serca nie polecam pracy w tym miejscu. Zarobki takie sobie, (usunięte przez administratora) nie urywa. Wiadomo, że pani dyrektor powie, że super jak sama ma XXXX zł. Nie napisze Wam niestety ile bo by mogło jej się zrobić przykro, gdyby wszyscy wiedzieli ile ma na Waszym żerowaniu. Bo tak naprawdę dzięki Waszej pomocy i waszym zaangażowaniu może cieszyć się dobra wypłatą. Wiadomo, im więcej wciśniecie klientom tym ma większa premie a wy może na tym zarobicie z 5zł :) Pozdrawiam czule i gorąca. Uciekajcie z ZARY!

Tak18Nie2
Wolenie
@ES

Marlena już tam nie pracuje. Niestety nie wiem, czy została zwolniona, czy sama się zwolniła.

Tak1Nie1
Klauducha
Nazwa działu: Handlowy

Pracowałam w zarze w Krakowie i to był mój najgorszy okres. Kierownicza non stop poniżała pracowników. Nikt nie czuł wsparcia ani koleżeństwa wszyscy pracowali, myśląc tylko o tym żeby wyjść. Pensja była śmieszna. Grafik zmieniany z dnia na dzień. Ktoś na stanowisku kierownika powinien umieć rozmawiać z ludźmi bo zara to szacunek nie tylko do klientów a także do współpracowników

Miśka
Nazwa działu: Handlowy

Czytam opinie i widzę, że wszyscy mają podobne doświadczenia. Ja swoją pracę w Zarze zakończyłam po miesiącu. Do pracy jechałam z płaczem i z płaczem z niej wracałam. Dostając się tam myślałam, że grupa Inditex trzyma klasę ale myliłam się. Brak jakiekokolwiek szkolenia. Już nawet nie wspomnę o wyzywaniu nowych pracowników za to że nie wiedzą gdzie metkować ciuchy. Wyśmiewane się z nowych pracowników. Zespół dwulicowy, każdy obgaduje każdego, dziewczyny nie chcą pomagać, tłumaczyć niczego nowym. Zmiany grafików z dnia na dzień. Ba! Z godziny na godzinę! Jak nie mogłaś przyjść było wielkie oburzenie. Umowa na 1/2 etatu a musisz wyrobić 150-160 godzin miesięcznie. Dyrektorka sklepu i podlizywacze zamiast pomagać na sali stały w cztery za kasą i plotkowały. Innymi słowy podlizywanie się dyrektorce zyskiwało lepszym traktowaniem. Aha. Nie wspomne o tym, że menagerki wyzywały się na cały sklep przy klientach. Mogłabym wymieniać dalej alee. Prace zakończyłam z nerwicą i boje się teraz szukać jakiekolwiek pracy z myślą że to będzie kolejne piekło. Lublin- tarasy. Nie polecam. Nie dziwię się że w ciągu miesiąca umieją zwolnić się 3 osoby...

Tak6Nie
Gabriela
@Miśka

Bardzo mi przykro, że praca w Zara tak negatywnie odbiła się na Twoim zdrowiu. Nikt nie powinien jeździć do pracy z płaczem. A czy przełożony rozmawiał z Tobą na temat powodów, dla których postanowiłaś odejść?

gerard
Nazwa działu: Handlowy

W magazynie ZARA galeria Baltycka dzis od 6.00 rano z ust kiero Katarzyny tysiace przykrych slow. No twarz jej sie nie zamykała bo upokorzala wszystkich i klamala ze ktos robi przerwy w pracy, a to nieprawda. Mowi, ze to jejpierwszy dzien w pracy po dwuletnim macierzyńskim, ale kogo to obchodzi, gdy na dosatawie sie zasuwa a ona tylko (usunięte przez administratora) pracownikow. Żenada ta kierowniczka.

Lubiany
@gerard

Czy na siusiu można było wyść?

Aga
@gerard

To chyba się Pani kiero zmieniła... byłam na rozmowie, dla mnie żenada... „mam na imię Kazia mam 19 lat, studiuje to, mieszkam tam, interesuje się tym” serio rozmowa w kółeczku a mamy XXI wiek... zapytałam tylko o stawkę i faktyczną ilość godzin po czym poinformowałam że nie jestem zainteresowana. Na szczęście dobrze bo robiąc zakupy „ta” Pani menago już nie była taka miła dla pracowników.

Ola

Hej ile zarabia się na cały etat na rękę?

Rafał

Praca w Zarze - wyzysk. Zanim ktokolwiek z was podejmie tu pracę skuszony "premiami" i "elastycznym grafikiem",musicie wiedzieć, że to nie jest na waszą rękę. Mity na temat zary: 1) PRODUKTYWNOŚĆ. Na początku, traktują Cię dobrze, pielęgnują w Tobie wrażenie że harowanie 1 za 4 za najniższą krajową jest normalne i "trzeba się przyzwyczaić". Wieczne poganianie pracowników, jakieś niezdrowe tempo pracy, bo produktywność zary to zatrudnianie minimalnej ilości pracowników, a pracowanie jak za kilku. 2) PROFESJONALIZM. - Dostajesz losowy "uniform", czyli najtańszy starter pack: tshirt, spodnie, niewygodne buty. Nie da się doprosić o rozmiar mniejszy, jeśli spodnie spadają, czy koszulka wisi. - Szkolenie? Przychodzisz do zary, pokazują Ci dział i koniec. Na początku są mili, odpowiadają na pytania, ale z czasem okazuje się, że pomagają Ci z wielką łaską. Czasami celowo wprowadzasz klienta w błąd, bo jeśli sam czegoś nie wiesz, nie ma Ci kto pomóc. 3) KOMUNIKACJA. Wiecznie problem z walkie, często nie każdy je ma, nie słychać się wzajemnie, zazwyczaj coś trzeszczy, jakieś poł słówka, wiecznie nienaładowane urządzenia, czasem jedno na cały dział. 4) ELASTYCZNY GRAFIK - Nigdy nie wiadomo, o której kończysz, albo "proszą" Cię o zostanie dłużej, jeśli to środek dnia, albo rzadziej każą iść do domu, jeśli chcą przyoszczędzić i nie chcą więcej Ci płacić (jeśli robisz nadgodziny). Bez konsultacji wpisują Ci godziny/zmiany w grafiku, nawet jeśli prosicie o wolne w tym dniu. Jeśli odmówicie że nie możecie przyjść, to jest wam zmiana cofana z wielką łaską. a Zara chce trzymać tylko potulnych pracowników. 7) DBANIE O PRACOWNIKA. Traktowanie jak dzieci, studentów chcących pogodzić naukę z pracą. Zasady: przez całą zmianę absolutny zakaz trzymania przy sobie telefonu, nie wiesz czy możesz iść na chwilę się napić, czy do toalety bo pozwalają ci iść z łaską, to menager ustala, kiedy masz iść na przerwę, sam o tym rzadko decydujesz, albo po godzinie pracy Cię "wyprzerwują" (bo potem nie będzie czasu). Nie ma mowy by na chwilę usiąść. Zara oczekuje potulnych baranków. 7) PRÓBA KONTROLI PODEJRZANYCH KLIENTÓW: Kradzieże! Przykładanie toreb do płyty na przymierzalni jest bez sensu dla złodzieja, w ciągu całej mojej pracy nie zdarzyło się, żeby alarm wykrył coś podejrzanego w torbie, a i tak kradzieże są bardzo często. Niby nie ma odpowiedzialności materialnej, ale jeśli coś zginęło, to szukają winnego. Jeśli pilnujesz swojego grafiku, dziwisz się, dlaczego wpisali Ci zmianę kiedy masz wolne a nie możesz przyjść bo masz coś ważnego na głowie, jeśli pilnujesz swoich przerw i się o nie upominasz, stawiasz na obsługę klienta bardziej niż na ułożone rozmiarówką spodnie, spodziewaj się nagłego wypowiedzenia umowy.

Asia

Czy może ktoś wie ile obecnie zarabia sprzedawca-kasjer netto przy 0,5 etatu( W Zarze)?

Shakeit
@Asia

1100 brutto + premia od sprzedaży, zarobisz z 1300 złotych. na rękę.

@Shakeit

Shakeit, czy Ty jesteś obecnie pracownikiem Zary? W którym punkcie w Warszawie konkretnie pracujesz i czy zechciałbyś napisać czego należy się spodziewać po tym pracodawcy? Jest to ciężka praca, czy zaliczysz ją do łatwej i " dla każdego"?

@Shakeit

Czyli premia wynosi aż więcej niż 400 zł? No 1100 brutto to chyba około 900 netto.

@Asia

Na to by właśnie wyglądało. Ale może @Shakeit zechce jeszcze zweryfikować te informacje. Mnie natomiast interesuje, czy już zdecydowałaś się aplikować do Zary? Słyszałam, iż firma oferuje od razu umowę o pracę bez okresu próbnego, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Jak uważasz?

paula
@Asia

Ja jestem pracownikiem Zary od przeszło 2 lat, jeśli chodzi o place, wynosi tyle samo w każdym mieście w Polsce, a jest to 1100zl brutto + premia, na pół etatu, co na czysto przy najgorszym miesiącu daje około 1200zl do 1650 przy najlepszym (czyli wyprzedaże), warto też dodać że dostaje się dodatki co miesiąc 100zl brutto do każdej wypłaty po przepracowanym roku, 200 po dwóch, są też programy lojalnościowe, czyli taka trzynasta wypłata po przepracowanych dwóch latach. Także serio bardzo mnie dziwi tutejsze narzekanie na zarobki.. Praca jest ciężka, ale jeśli nie chcesz jedna z drugą połamać sobie paznokci, to zawsze można pójść parzyć kawę w biurze :)

Tak1Nie2
@paula

@paula Nie ma czegoś takiego jak 13 pensja, tylko udział w zysku który może wyjść ok 500zł. Nie ma to NIC wspólnego z tzw. trzynastką - chyba nasłuchałaś się naszych rządzących którzy mówili o rzekomej trzynastce dla emerytów. Zejdź na ziemię, Zara od kilku lat zarabia coraz więcej, utargi są dużo lepsze z roku na rok a PENSJE MALEJĄ. Wie to każdy kto tam pracuje/pracował na przestrzeni ostatnich lat.

ania
@Shakeit

chciałabym mieć premie wysokości 400-500 zl. 1100 brutto z premią to max 1000-1100 ma rękę wychodzi z premią

Lola
@Asia

Sporo! Można za to kupić sporo rzeczy ;)

Kardasjanka
@Lola

Audio wideo i inne rzeczy. Mówie Wam warto pracować ja wychodzę obłowiona.

Ola
Użytkownicy czekają na odpowiedź 64 dni.

Hej ile zarabia się na cały etat na rękę?

Tak1Nie

Każda opinia się liczy! Co wiecie o pracy w firmie? A Może spot z Bogusiem się Wam podobał? ;)

Lola

Sporo! Można za to kupić sporo rzeczy ;)

Lubiany

Ja wychodziłem z uśmiechem i pełnym portfelem. ;) 3000 na rękę

Maja

Pracowałam w zarze prawie 4 lata temu i weszłam z czystej ciekawości żeby zobaczyć jak przestawia się sytuacja w firmie. Widzę ze nic się nie zmieniło. Do pracy wychodziłam z płaczem i z płaczem wracałam. Po zwolnieniu się z tej światowej firmy straciłam wiarę w siebie i bałam się podjąć nowej pracy (była to moja z pierwszych prac). Mobbing, ciagle zmiany w grafiku, brak przeszkolenia, zostawanie po godzinach, straszenie zwolnieniami. Niektórych pracowników nawet nie zdążyłam poznać bo ciagle siedzieli na l4:) co około 3 miesiące zmienia się cała obstawa sklepu bo nikt nie wytrzymuje. Awanse za podlizywanie się, osoby funkcyjne niekompetentne. Praca w tej firmie to temat rzeka ;)

Joanna

(usunięte przez administratora) :( :/ Bardzo złe miejsce. Wyzysk i brak empatii. Region to ludzie, którzy zewnętrznie wyglądają jak z XXI w. a w głowie mają średniowiecze-wieki ciemne.

Piotr
@Joanna

Rozumiem, że wypowiadasz się jako pracownik? Jakie sytuacje świadczą wg. Ciebie o wyzysku ze strony firmy? Rozwiń proszę ten wątek.

zarawoman

Ludzie, czytając ten stek bzdur dziwić się można, że w ogóle w takim miejscu ktokolwiek pracuje. Jeśli - lubisz tego typu pracę, lubisz te ubrania, to idź śmiało i przekonaj się jak jest na własnej skórze! Nie jest to praca w której stoisz i nic nie robisz, są chwile, że ścierasz pot z czoła bo masz dziesięć rzeczy na raz do zrobienia, ale ja to uwielbiam i to jest klucz do pozytywnych doznań w Twojej firmie. Mamy świetny zespół, który i wysłucha i pomoże - i mówię tu przede wszystkim o menadżerach. Mam wolne kiedy chcę, czasami w kryzysowych sytuacjach również go dostaję... trzeba mieć na prawdę pecha, z tego co czytam to cała Warszawa tutaj ma jakieś inne warunki pracy, bo my w Poznaniu spotykamy się z ludzkim podejściem. Płacą na prawdę ekstra - pracowałam rok w H&M - niebo a ziemia, jeśli chodzi o wypłatę i o sam system pracy. Kluczem do sukcesu jest lubienie tej roboty - możesz się wkurzać, ale pieniądze są adekwatne. Dodam, że po roku pracy zaproponowano mi awans. Bo robię wszystko jak należy i jestem za to doceniania. Jeśli jesteś typem człowieka który jest obrażony na cały świat, a każdy klient wkurza Ciebie pytając o cokolwiek, mimo, że właśnie to Ty jesteś od tego aby mu pomóc, i jeśli wkurza Cię, że klient oddaje Ci źle powieszoną bluzkę, a Ty jesteś od tego na przymierzalni by doprowadzać to do porządku, to się nie zatrudniaj, bo będziesz narzekać jak cała tu góra nade mną. Pozdrawiam Pigeona - do zobaczenia w pracy : )

Tak13Nie3
Edyta- klientka od zawsze
@zarawoman

To prosze moze tez zmotywowac swoje kolezanki z Poznanskich sklepow, bo chodza obrazone na wszystko i wszystkich. Nikt nigdy nie znajduje czasu dla klienta. Jedyne co widac to ciagla bieganine. Doprosic sie o cokolwiek graniczy z cudem. Z jednej strony wspolczuje, bo widze jak wielu klientow jednoczesnie czegos potrzebuje, ale z drugiej strony jestem coraz bardziej rozczarowana poziomem pracownikow- szczegolnie tych bardzo mlodych.

Lili88

Mogłabyś do mnie napisać na priv. Mam kilka pytań Pedros_22@wp.pl Pozdrawiam

Pola
@zarawoman

extra czyli ile placa? bo nie ma info o tym nigdzie. Ile zarabia np. kierownik zmiany?

Tak17Nie

@zarawoman

niebo a ziemia? nie pracowałem w H&M ale skoro ZARA płaci minimum to wedle prawa H&M musi zapłacić to samo minimum to jakie niebo a ziemia? wiesz co znaczy ta fraza? znaczy różnice duzą a tu w zarobkach jakos jej nie widac haha

Tak4Nie1
Zarawoman
@nie polecam

No i tu się mylisz. Zara ma coś takiego jak dodatki pracownicze, w których w H&M (pracowałam 5 temu) nie było. Za tyle samo przeprowadzonych godzin dostawało się ok. 300 zł więcej.

Zaraaaaa
Nazwa działu: Handlowy

Zatrudniłam się nie dowierzając opiniom tutaj. I tu był mój błąd - także uwierzcie i nie wkopcie się jak ja. Praca bardzo ciezka, wykonuje się zadania, którymi można by spokojnie obdzielić kilka osób. W tym dźwiganie i inne przyjemne rzeczy, również dla kobiet. Wszystko to za minimalną stawkę i przy ciągłym pospieszaniu. Pół etatu oznacza pracę po 8,9 h, nawet od 5 rano, przy grafiku, który często się zmienia. Nie ma praktycznie miejsca na żadne normalne relacje pomiędzy pracownikami, bo nie ma czasu nawet zamienić słowa. Sporo nadętych pseudo fashionistow i osób, ktore nadają jedna na druga. Praca dla ludzi, którzy świetnie się odnajdują w ciągłym napięciu, pracy pod presją czasu i wiecznym pospieszaniu. Jeśli ktoś lubi taka atmosferę i ma mocne nerwy, a do tego nie boi się duzego fizycznego wysiłku -polecam ;) ja bardzo zaluje, że się tam wpakowalam

Tak13Nie
Ilona
@Zaraaaaa

@Zaraaaaa Dziękuję Ci za tak obszerną opinię. Ciekawi mnie czy jeszcze pracujesz w Zara Polska Sp. z o.o.? Wspominasz o nadmiarze obowiązków a czy zakres obowiązków jest jasno określony w umowie? Napisz jeszcze czy nadgodziny są dodatkowo płatne? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź zwrotną.

ktoszzary
@Ilona

oczywiście ze były płatne nadgodziny, ale czy to pracownik nie powinien decydować o swoich nadgodzinach? rozumiem raz na tydzień czy w weekend dwa razy mieć te 9h ale cały tydzień 8h bez ustalenia tego wcześniej z pracownikiem? przesada z taką płaca nie idzie pracować, wspomnę chętnie o płacy w pewnym miesiącu która była uzależniona od sprzedaży w miesiącu, stawka która osobiście zobaczyłam to jakieś przegięcie. na cały miesiąc ciężkiej pracy dostałam jedno wielkie nic.

Tak2Nie

Praca w Zarze to wielkie rozczarowanie. Elastyczny grafik: tylko dla firmy, nigdy dla pracownika. Miła atmosfera w pracy: zależy na kogo się trafi. Premie: jeżeli nie spodziewasz sie premii to praktycznie musisz sie łapac za druga robotę. Praca tam to nie był mój najlepszy pomysł, chciałam sobie tylko dorobić na studia a wychodzę z niczym. Przerwy to żart, na 9h 30 min? Menadzerki mało kreatywne i nieempatyczne, wszystko na ich wygodę. Nikomu nie polecam tej pracy. Wyzysk na człowieku i tyle.

Tak5Nie
nie polecam

Nie polecam. Mają braki w ludziach i biorą każdego. Praca ciężka 8 godzin a w okresie wyprzedaży wymagają od ciebie zebys po tych 8 godzianch została i sprzątała sklep kolejne dwie godziny - "no bo przecież to będzie zapłacone" ale co mi z tych 20 zł kiedy nogi bolą i człowiek zmęczony. Mało ludzi i ci co są muszą sklep sprzątać 2-3 godziny po zamknięciu. O czym oczywiście nie mowią na rozmowie wszystko fajnie a potem wychodzi ze zamiast 8 godzin pracujesz 10-11. To tyranie a nie praca. Łatwo się tam dostać dlatego masa studentów i innych "w potrzebie" oczywiście środowisko pracy to typowo moda aspirujący do high fashion typ blogerek modowych i ciepłych chłopców i potem atmosfera w pracy słaba bo każdy na każdego nagaduje i musisz słuchac co kto zrobił. Zarobki śmieszne a klienci często problemowi - a to kurtki nie ma którą widział 3 sezony temu a to perfumy zarowe pachną słabo i setki innych bzdur. Klient ZARY jest dosc specyficzny, często to są te same twarze odwiedzające sklep kilka razy w tygodniu. W dużych miastach - Warszawa masa stylistyek i innych instagramowiczek wyposażonych w torby z IKEI z hordą ubrań do zwrotu i taki zwrot zajmuje 2-3 godziny po czym musisz wszystko klipsować a ciuchy ROZNIEŚĆ po sklepie bo na kasie nie mogą zalegać sterty ubrań a najlepiej jakbyś jeszcze w trakcie obsługiwała kase w trakcie tego roznoszenia ciuchow. Nie polecam jednym słowem

Tak29Nie1
demaskator
@nie polecam

@ zarawoman Dobra ściema ten wpis. Brzmi jakby go któryś regionalny napisał żeby wybielić zarę. Daj spokój bo ktokolwiek pracował w tym (usunięte przez administratora) wie że Twój wpis wali ściemą na kilometr. Najgorszy w tej firmie jest stosunek 'kasty nadzorującej' do tych będących "niżej". W LPP jest lepiej, serio, mam też to doświadczenie.

Żal
@demaskator

Tez zgadzam się z tym, ze w LPP jest lepiej. Mam doświadczenie z obu firm, w LPP przepracowałam 5 lat, a w inditexie całe 9 miesięcy. Okropny klimat, atmosfera...LPP wspominam dobrze, mimo ze harówka straszna, ale przynajmniej atmosfera lepsza i brak poczucia niższości od zadufanych w sobie kierowniczek regionalnych traktujących swoich ludzi z poczuciem niższości (?!) ogarnijcie się wielkie panie menadżerki z warszafffki, bo jesteście żałosne kreując się na takie profesjonalistki i znawczynie biznesu..

Ilona
@Żal

Rozumiem Twoją frustrację, ale unikajmy pisania obraźliwych komentarzy. Przykro mi, że praca w Zara Polska Sp. z o.o. była dla Ciebie takim negatywnym doświadczeniem. Naprawdę nie było w niej nic pozytywnego?

Brunetka

To wszystko prawda

Tak11Nie
Ann
Nazwa działu: Handlowy

Pracuje w Zarze od roku i owszem zgadzam się ze pracy mało nie jest Jednak mnóstwo roboty w ciągu dnia i zostawanie po godzinach to wynik wiecznych zwolnień lekarskich i urlopów na zadanie z powodu standardowej grypy żołądkowej , i l4 na tydzień na katar Jeśli ktoś w ciągu dnia zamiast pracować roznosić ubrania i ogarniać sklep na bieżąco spaceruje w koło z jednym tshirtem nie ma co się dziwić ze zespół zostaje po godzinach ....

Tjaa
@Ann

To problem szefostwa sklepu a nie zwykłego pracownika. Niech zatrudnią więcej ludzi a nie zmuszają uczciwych ludzi bo ktost ma l4 a co mnie to obchodzi. No nikt raczej z thisrtem caly dzień nie chodzi bo tam są kierownicy działów i szybko wynajdą zadania.

Tak3Nie1
Maja

@anonymous, firma Zara Polska w jakiś sposób zachęca potencjalnych przyszłych pracowników do zatrudnienia w swojej firmie? Czy raczej braki pracownicze są spowodowane tym, że firma nie widzi konieczności zatrudniania nowych osób, które według Ciebie są niezbędne, aby sklepy prawidłowo funkcjonowały? Napisz, jak wygląda stanowisko firmy w tym zakresie.

Tak29Nie

@Maja

Braki pracownicze sa sprowodowane tym ze firma szuka oszczednosci. Jedna osoba pracuje za 5. Mowie powaznie. Nazywaja to PRODUKTYWNOŚCIĄ. Firma nie zachęca, oferuje "benifity" ktore są de facto standardem w kazdej firmie czyli mulisport, podstawowa opieka medyczna, rabat 25% na zakupy limitowany na rok, bon 50 zł raz na rok w swieta( opodatkowany).

@Ala

tak to prawda zgadzam sie, jakie oni benefity dają? prywatna opieka medyczna i karta multisport jedynie przez nich wspolfinansowana tez mi rarytasy to jest standard wszędzie a oni dają jeszcze karte pracowniczą z jakims tam niskim procentowym rabatem a warunki pracy takie ze zadne benefity nie zachęcą

Lath

Pracowałam w jednym z warszawskich sklepów. To co mnie najbardziej irytowało to wiecznie zmieniający się grafik. Niby praca na pół etatu, a ciężko było zorganizować sobie jakiekolwiek życie poza nią. Managerowie ingerowali w grafik codziennie, mało tego, że bez zapytania, ale nawet bez uprzedzenia.. Logowaliśmy się po 5 razy dziennie żeby sprawdzać grafik, bo często w ostatniej chwili pracownik dowiadywał się, że nazajutrz pracuje w całkiem innych godzinach niż to było ustalone jeszcze wczoraj. Ciągle dokładano dni pracujące w dni wolne. Do tego notorycznie dostawałam smsy w stylu, np. "bądź dziś na 13" gdy moja zmiana miała się zacząc np. o 15. Żadnej prośby ani zapytania, tylko rozkaz. Oprócz tego (usunięte przez administratora) ze strony kierowniczki na porządku dziennym. Krzyki i poniżanie były normą. Nie polecam nikomu.

@Lath

bo brakuje im ludzi i wolą tyrac tych co mają zamiast podniesc pensje i zatrudnic nowe osoby a co do grafiku to prawda moj tez sie zmieniał co rusz i nawet potrafili dzwonic gdzie ja jestem czemu nie ma mnie w pracy no to mowie ze zaczynam za 2 godziny dopiero a ona mowi ze mi grafik zmieniła - poważne to?

Paulina

Hej ile konkretnie na pełen etat na rękę zarabia się w Warszawie w Zarze?

TakNie4
@Paulina

minimalną stawke tyle ile wynosi minimalna pensja rządowo ustalona to ze Warszawa to nic nie znaczy a zycie w wawie droższe a stawka pensji taka sama minimalna wszędzie czy wawa czy pcim dolny

Inick

Nie polecam zarobki mega słabe, praca ciężka, ucinają godziny a potem się proszą żeby przyjść do pracy

Tak6Nie
Marek
@Inick

Możesz powiedzieć coś więcej? Szanuję Twoje zdanie ale Twój wpis jest dość krótki, napisz proszę na czym polegała Twoja praca, na jakie widełki płacowe można liczyć oraz czy pracownicy bez doświadczenia również mogą starać się o zatrudnienie w Zara Polska Sp. z o.o.

Alicja
@Inick

Zgadzam się w 100%

Marek
@Alicja

Potwierdzasz tę negatywną opinię o firmie, czy naprawdę nie znajdą się żadne plusy pracy w Zara? Może jest coś co przypadło Ci do gustu i podzielisz się tym z innymi? Daj znać, będę wdzięczny.

Zostaw opinię o Zara Polska Sp. z o.o. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie