Opinie o Early Stage

A.

Odradzam. Córka chodziła przez 4 lata, a potem nagle dzień przed rozpoczęciem nowych zajęć rozwiązano nam grupę,miesiąc czekam na zwrot zaliczki,z perspektywy czasu widzę,że nie było warto,za dużo zadań domowych i po 4 latach rozwiązują grupę inwestuje się z niczym,lepiej od rozumieć do innej szkoły jezykowej

nuda

early stage jest SLABEEEEEEEE.Po pierwsze angielski dla poczatkujacych a pierwsza lekcja i juz cos pani gada po angielsku i co mam z tego rozumiec a slowka jak sa te obrazki to czasami te obrazki sa takie ze sie ich poprostu nie rozumie!!!!!!!!!

joker

Ale się tu naczytałam strasznych rzeczy... A jak poszłam na rozmowę, to pogadłam z super dziewczyną, która prowadzi szkołę na Żoliborzu i się zastanawiam, gdzie Wy wszyscy trafiacie na te potworne baby, kóre tak Was starszą tymi umowami, nieznajomością języka polskiego itp. Z tego co już widzę, to jest szkoła, w której jest pomysł na nauczanie, jest jakiś plan i lektor wie, co ma robić. A nie - jak zazwyczaj - weź książkę, jaką chcesz i rób co chcesz i zero planu co z tymi dziećmi robić. Przed pierwszą lekcją mam mieć dwa dni szkoleń, potem podobno też są, jak się tylko chce . Dla mnie spoko.

@wera

Ja zaczynam właśnie pracę. Proces rekrutacji na pewno wymagający - sprawdzają język, trzeba poprowadzić lekcję. Ale spoko - dają materiały do tego i ja miałam spotkanie z dyrektorką, która mnie we wszystko wprowadziła. Stawka jest dobra, mam bloki zjaęć. Jestem dobrej myśl, bo atmosfera jest fajna.

belferka

Uczę od wieeelu lat. W ES jestem od pięciu. W tym roku dostałam nawet umowę o pracę. Nie jest to szkoła dla leserów - trzeba swoje wypracować. Nie ma się co oszukiwać - praca z dziećmi w ogóle nie jest łatwa, więcej - praca nauczyciela nie jest łatwa. Jak słyszę o lektorze, który chce pracować w szkole, ale nie chce się przygotowywać do zajęć, to myślę, że to albo słaby lektor, albo człowiek, który się minął z powołaniem. Pokażcie mi szkołę, w której nie muisz się przygotowac do zajęć, zaplanować aktywności dla uczniów, przygotować jakiegoś projektu, czegokolwiek. Może z dorosłymi czasami tak można - powiesz "otwórzcie książkę i róbcie gramatykę", ale też nie na dłuższą metę - musisz znaleźć dodatkowe artykuły do przeczytania, wywiady do posłuchania, wymyślić fajny temat do napisania a potem to sprawdzić. Normalne obowiązki nauczyciela.

MS

Zależy od osoby i placówki/dyrektorki szkoły. Pracowałam w ES przez 2 lata. Bogate zaplecze i materiały- na pewno nie. Musieliśmy tworzyć swoje gry i zabawy, używać swoje zabawki i prywatne drukarki/materiały, znaleźć dodatkowe materiały do zajęć (na każde zajęcia), i pomysły na projekty. Jedynie co dawali to książki i testy/kartkówki. Do każdych zajęć, drugie tyle w domu (nie licząc przedstawienia- płatne mniej niż zwykłe zajęcia, warsztaty- bezpłatne, raporty co dwa miesiące- mnóstwo godzin, i inne.) Więcej zarabiam na prywatnych korepetycjach. Słyszałam od innych lektorów że to wszystko zależy od placówki. Mi wychodziło około 20zł na godzinę jak wliczyłam koszt prowadzenia własnej firmy, zakupienie własnych materiałów do zajęć, i godziny pracy (w domu i na zajęciach). Może nie okropne, ale można zarobić więcej gdzieś indziej.

Tonia Bochińska (współwłaścicielka szkoły)
@Native 10.09.2017 01:00
Dlaczego rodzice dostają prywatne maile i telefony do lektorów? Czy kontakt nie powinien być przez szkołę? PS Kilka lat temu d...

Od tego roku szkolnego nauczyciele już podają tylko maila. Zmiana wynika z tego, że teraz rodzice już bardzo powszechnie komunikują się przez maile i często chętniej w ten sposób się kontaktują z nauczycielem niż telefonicznie. Wierzymy w to, że dla rodzica możliwość skontaktowania się z nauczycielem może być w niektórych sytuacjach bardzo ważna np. gdy trzeba nauczycielowi przekazać bardzo ważną czy delikatną informację na temat wyjątkowej sytuacji dziecka danego dnia (mógł go bardzo boleć brzuch, mógł przeżyć coś traumatycznego). Rozumiemy jednak, że dla części nauczycieli mogło to rodzić pewien dyskomfort, dlatego gdy uznaliśmy, że można przejść wyłącznie na kontakt mailowy, zrobiliśmy to. Odnośnie języka polskiego, wierzymy w to, że mimo tego, że jesteśmy ekspertami w nauczaniu angielskiego, poziom komunikacji w języku ojczystym z klientami też powinien być na odpowiednim poziomie.

@MS 21.08.2017 12:29

Early Stage to miejsce dla ambitnych, kreatywnych osób, kóre lubią realizować swoje pomysły. Mamy moc materiałów dodatkowych i szkoleń dla lektorów, z których można korzystać i czerpać do woli. Nie jesteśmy jednak miejscem dla maszyn, które będą bezrefleksyjnie klepały gotowe rozwiązania. Zapraszamy ludzi, którzy chcą używać swojej wyobraźni i korzystać z własnego potencjału intelektualnego na bazie naszej metody. Wszystkie materiały potrzebne do realizacji pomysłów zapewnia filia szkoły - jesteśmy jednym z lepszych klientów sklepów papierniczych - serio!

M

tłumaczę, że są jednostronni. Żeby zobaczyć za co, należy zapoznać się z umową więc polecam prosić o wgląd do niej przed tym całym cyrkiem robienia lekcji, spotkań- MARNOWANIA CZASU

M

TRAGEDIA! Myślę, że praca w ES jest dobra dla studenta który nie ma większych obowiązków i kiwa głową jak kiedyś modne figurki psów na desce w aucie. Odbyłam rekrutacje, zrobiłam lekcje pokazową dodam , że musiałam specjalnie dojechać około 200 km, dostałam umowę o współpracę i to już był koniec! Nie wiem czy liczą na to , że ktoś jej nie przeczyta... SAME KARY NAWET DO 25 TYS. ZOBOWIĄZANIA DO 10 LAT PO ZAKOŃCZENIU WSPÓŁPRACY ITP. UMOWA MOCNO JEDNOSTRONNA, ŻADNYCH MOŻLIWOŚCI NEGOCJACJI CZY WPROWADZENIA ZMIAN. PORAŻKA NA CAŁEJ LINII oczywiście stosunek Pani dyrektor zmienił się diametralnie i nie była juz tak miła, nawet nie raczyła odnieść się do zadanych jasno pytań. Dostałam odpowiedź "obowiązuje nas umowa ustna" ciekawe czy w razie czego w sądzie też by ją przytoczyła. Jeśli ktoś się ceni i zna swoją wartość to odradzam, szkoda czasu nawet na rekrutacje.

@Pati 27.08.2017 13:01
Też byłam na rozmowie kwalifikacyjnej. Potem dostałam Umowę Współpracy i mocno się zdziwiłam gdy przeczytałam o karach po 25 ty...

W Early Stage uczymy z autorskich podręczników. Zapis umowy, o którym wspominasz chroni te materiały przed nieuczciwyi osobami, któe chciałyby używac ich poza naszą szkołą. Jeśli nie masz takich planów - mozesz spokojnie podpisać umowę - włos Ci z głowy nie spadnie :-))) Osoby aplikujące do naszej zachęcam do zadawania pytań o zapisy umowy dyrektorom filii - na pewno chętnie wszystko wytłumaczą.

@Pati 27.08.2017 13:01

Serdecznie zachęamy do czytnia umów i zadawania wszystkich pytań z nią związanych. Chcemy pracować z ludźmi, kórzy czytają ze zrozumieniem, nie boją się pytać i w pełni świadomie decydują się na dołąćzenie do naszej drużyny!

lamalalam

Zgadzam się. Ważne jest jakim człowiekiem jest dyrektor filii. Jeżeli jest ludzki i w porządku to super, a jeżeli jest czepialskim perfekcjonistą to źle.

Jagna

Nikomu nie polecam współpracy z jedną z filii na Północy. Pani prowadząca tam działalność jest osobą stosującą mobbing, zastraszanie oraz oczernianie. Zostawałam systematycznie pozbawiana środków do życia, a okres współpracy wspominam jako robienie większości rzeczy ZA DARMO. Jeżeli ktoś lubi mieć wciskane bajki o "możliwościach rozwoju", a po kilku latach współpracy dalej śmieciówkę - to praca dla Was. Jeżeli lubicie wycinać po nocach, spędzać całe dnie na korespondencji z rodzicami, robieniu niedorzecznej ilości kartkówek oraz dekoracji na przedstawienia - bez dodatkowej opłaty - to praca dla Was! Pensja w teorii dobra, ale w praktyce ilość obowiązków nie pokrywa się z nią w żaden sposób. To, co przeżyłam pracując dla tej filii zapamiętam do końca życia. Być może współpraca z innymi liderami wygląda inaczej, ale ilość pracy i nieadekwatne wynagrodzenie jest pewnie to samo.

prp
@Jagna 05.06.2017 08:52

A czemu Pani tego w ankiecie nie umieściła, jaki jest dyrektor filii? Pozdrawiam

Teacher

W early stage wszystkie zadania administracyjne spadaja na lektora, wysyłanie maili i sms z pracami domowymi, testami, przedstawieniami. W innych szkołach robi to sekretariat. Nauczyciel jest zmuszony do zrobienia filmu na potrzeby marketingu z 6 latkami których rodzice nie zgadzaja sie na nagrywanie.

lektor angielskiego

Witajcie . Czy ktoś może napisać jak wygląda zatrudnienie na umowę o pracę które ma się w tej szkole pojawić ? Oczywiście chodzi mi o takie informacje ogólne.... Zastanawiam się nad podjęciem pracy ...

Eve

Nigdzie nie miałam tak słabej rozmowy kwalifikacyjnej, bo dwóch godzinach wypytywania Pani dopiero podała rzeczywistą stawka, która była śmieszna w porównaniu do pracy jaką trzeba wkładać w przygotowanie. Byłam wręcz egzaminowana z pomysłów na zabawy dla dzieci. W ogłoszeniu podali, że nie trzeba mieć dużego doświadczenia i najlepiej żeby była osoba studiująca. Nie dostałam informacji o żadnych szkoleniach, tylko same pytania. Żałuję, że straciłam te dwie godziny aby usłyszeć ile faktycznie mogę zarobić. Jedna ze szkół z najniższą stawką.

Teeeeeeeacher!
@Eve 21.04.2017 07:37

Ja akurat przeszłam do szkoły publicznej, bo planowałam ciążę, a wtedy w early nie dawali jeszcze umów o pracę, ale znam stawki tej szkoły i są bardzo dobre - wyższe niż w wielu innych szkołach, nie mówiąc już o publicznych....bo tam wiadomo, że jest tragedia. Eve, nie wiem skąd opinia, że stawki są takie niskie - może spojrzałaś na ogłoszenie w innym mieście niż Wwa i porównujesz je do realiów warszawskich? Ponieważ teraz rozważam powrót do Early to sprawdziłam też stawki na przyszły rok szkolny za godzinę i są naprawdę dobre. Możesz mieć nawet 75 za 60 min przy dobrym układzie (grupy egzaminacyjne + Twój staż pracy w ES - nie na dzień dobry).....a jak uczysz przedszkolaki to jeszcze więcej możesz zarabiać. I to dotyczy wszystkich filii bo zasady są takie same wszędzie. Mam świeże informacje, bo właśnie kontaktowałam się z paroma placówkami.

takatam
@Paweł. 08.05.2017 10:35
uwierzyłbym w to co piszesz ,gdyby nie te negatywne opinie byłych nauczycieli ...

No nic dziwnego, że w internecie piszą zawsze ci, którzy są niezadowoleni :-) A na setki pracowników zawsze kilku takich, z różnych powodów, będzie. No i warto zauważyć, że te opinie nie przechodzą żadnej weryfikacji na tym portalu. Nie mówię, że tak jest, ale równie dobrze mogłyby być napisane wszystkie przez jedną osobę. Warto samemu się przekonać, jak jest.

ewaawa

A czy ktoś wie jak wyglądałaby taka umowa o pracę? Na jakich warunkach by była?

olololilolo

Praca domowa musi być zadawana w odpowiedniej ilości aby dzieci mogły utrwalić przerobiony materiał z zajęć w domu. Poza tym nigdy nie jest zadawane coś czego nie było na zajęciach.

chuda

Zanim zaczęłam pracę w Early Stage słyszałam mnóstwo dobrych opinii i wszystkie się potwierdziły. To jest szkoła dla mnie, czyli dla kogoś kto uwielbia uczyć :) Na każdej lekcji z dumą obserwuję, ile moi uczniowie się nauczyli - metoda jest świetna - super materiały, super program! Niektórzy piszą, że lektor musi dużo przygotowywać, że praca jest wymagająca. Jeśli chcemy mieć dobrą lekcję, to musimy się do niej przygotować, niezależenie od szkoły. Współczuję uczniom tych lektorów, którzy chodzą na lekcję bez przygotowania ...

opi

Na plus: metoda, zarobki, to, że lektor i dzieci nie nudzą się podczas zajęć, ciekawe materiały, wsparcie metodyczne Na minus: czasami za dużo wszystkiego naraz, atmosfera jak w korporacji, zbyt wygórowane wymagania(dzieci są różne i nie zawsze da się zdążyć z materiałem)

opi

Teacherka

Jestem bardzo zadowolona. To mój pierwszy rok w Early i jestem pod mega wrażeniem. Według mnie szkoła dba przede wszystkim o jakość nauczania. Jeszcze nigdy w żadnej szkole nie miałam takiej możliwości rozwoju. Co weekend są organizowane szkolenia dla chętnych nauczycieli. Z drugiej strony czuję, że jako pracownik jestem słuchana i traktowana poważnie. Jedno jest pewne - to szkoła dla osob, ktore lubią pracę z dziećmi i wiążą z tym swoje ambicje i ktore po prostu chcą pracować, rozwijać sie etc. Polecam!

3er

@ial masz na myśli nauczyciela/ lekotra jezyka angielskiego? wlasnie powiem Ci ze widze ze w wielu miastach teraz takiej ososby szukają i ja się zastanwiam jak to tutaj wygalda rozmowa kwalifikacyjna na takim wlasnie stanowusku i czy robia jakies testy?

były pracownik

Bardzo proszę o nazwę fili w której dają umowę o pracę bo z tego co wiem wszyscy lektorzy, poza studentami na umowach zlecenie, funkcjonują na własnej działalności. Szkolenia dotyczą lektorów i kadry menadżerskiej. Opiekunów i administracji raczej nie. Jeśli ktoś bierze sobie 10 grup na głowę jest szaleńcem i ten kto się na to zgadza również. Asertywność i dystans do pozornie miłej atmosfery są wskazane aby przetrwać, gdyż panują warunki bezwzględnej korporacji i to na dodatek po polsku.

lektorka
@były pracownik 25.09.2016 10:10

Ja też pracowałam w ES – po kilku latach pracy dostałam 10 grup i ogarniałam. Jak masz kilka na tym samym poziomie, to da się to zrobić. W mojej filii był super metodyk, który zawsze pomagał. Nie było łatwo – fakt, to ogrom pracy. Umowy o pracę nie ma (chyba że coś się zmieniło od zeszłego roku), ale to chyba norma w branży. Za to w ES stawki są ekstra i jak masz te 10 grup to możesz sporo zarobić. W mojej filii atmosfera była bardzo spoko – młodzi, fajni ludzie.

kobieta

Nauczaja poprawnie. Lektorzy zmieniają się często co rok bądź co pol roku z info do rodzicow ze mało placa. Nie sa kontaktowi dyrektorzy. Ty płacisz a oni wymagają a czy nie powinno byz ja place ja wymagam ? Nie polecam.

Karol

Pracowałem w Early Stage przez 2 lata, sam się dziwie, że tyle wytrzymałem. Wynagrodzenie jest dosc wysokie jak na szkoły językowe, ale nie wymierne do tego ile trzeba poświecić pracy w przygotowania. Teoretycznie zarobisz 60 zł za 60 min, ale w domu spędzasz przynajmniej godzinę na przygotowanie każdych zajęć, wiec wychodzi 30 h na godzinę a czasem i mniej. Ciagle pisanie raportów do rodziców, wycinanie, przygotowywanie gier i zabaw, sprawdzanie ogromnej ilości testów i kartkówek, kilka hospitacji i ciągła kontrola. Nie polecam pracy tam, są jak sekta.

@Karol 10.09.2016 09:59

Praca nauczyciela zawsze wiąże się z koniecznością przygotowania do lekcji. Niezależnie od tego czy jest to praca w Early Stage, innej szkole językowej, czy szkole publicznej nauczyciel powinien przychodzić na lekcję dobrze do niej przygotowany. Podczas rekrutacji jasno komunikujemy to kandydatom. Oczywiście to, ile czasu lektorowi zajmie przygotowanie się do lekcji w dużej mierze zależy od jego organizacji pracy i pomysłowości. Nauczyciele w naszej szkole otrzymują wszystkie narzędzia niezbędne do dobrego przygotowania się do lekcji i realizacji założonego materiału, co pozwala znacząco skrócić czas, który muszą poświecić w domu . Lektor ma dostęp do dodatkowych materiałów online. Wystarczy je wydrukować przed lekcją. Praca z dziećmi wymaga stosowania wielu różnorodnych technik, które wywołają zainteresowanie uczniów. Na szkoleniach dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać lektorów i pokazywać im wypracowane przez lata pracy w klasie sposoby na ciekawe przekazywanie wiedzy. Hospitacje lekcji mają na celu wsparcie lektora, a nie jego kontrolę. Metodyk wnikliwie analizuje wszystkie obszary i wskazuje ścieżki doskonalenia. Jest to wyraz dbałości o jakość nauczania oraz rozwój pracownika. Early Stage to szkoła,w której pracują pasjonaci języka angielskiego i nauczania dzieci . Pasja ta daje niezwykłą energię - mamy nadzieję jednak, że do sekty nam daleko :-))

FK
@Early Stage 13.09.2016 15:35

mam b. duże doświadczenie w nauczaniu j. angielskiegoi i aplikowalem do bydgoskiego oddzialu Early Stage chyba 5-6 razy; bez echa; dzwonilem; pan przyjał i tyle; za to przez pomylkę aplikowalem do Wrocławia z tym samym CV i zareagowali natychmiast i umowilisię na rozmowę.

pozytywna

Witam, pracowałam przez kilka lat jako lektorka w Early Satge w Warszawie w dzielnicy Rembertów. Polecam jako pracodawce. Wynagrodzenie uczciwe, jest system podwyżek, pieniądze na czas, niema odwoływań jak w innych szkołach. Szkoła dba o standarty, atmosfera pracy:) Wszystkie materiały zapewnia szkołą, regularne szkolenia równierz, cały czas coś się dzieje pozytywnego, dyrekcja bardzo miła, rodzice i dzieci mają pozytywne nastawienie do nauki, szkoły i lektora:)

ktos
@pozytywna 04.07.2016 15:46

Dziwie sie, ja nie polecam... moja rozmowa z osoba decyzyjna dot. pracy jako lektor przebiegla w niemilej atmosferze... dzwoni kobieta z afera, ze na maila nie odpowiedzi nie ma... i za chwile pyta, czy chce te grupy czy nie. powodzenia w szukaniu lektorow z takim nastawieniem.

była lektorka.
@ktos 05.11.2016 16:25

ja również NIE POLECAM !!!! Nie tylko ja ale i dużo innych lektorów odeszło. Szkoła przywiązuje wagę do dużej liczby dzieci , średnio do poziomu nauczania . Faktycznie, żeby czas szybciej leciał dzieci rysowały i wycinały...

kinia

Mój syn chodzi do filii w pod Warszawą , jest bardzo zadowolony i ma bogaty zasób słownictwa ,potrafi klecić zdania ( w swojej klasie w podstawówce jako jedyny ma szóstkę na semestr . Jest co najmniej o 2 semestry do przodu w stosunku do tego ,czego uczą w szkole powszechnej

Lektora ES
@lektorka 10.04.2016 18:19
Jaka umowa o pracę? W Early Stage? Nigdy w życiu :(

Od września 2017 będzie można pracować na umowę o pracę w Early Stage.

Deedie
@lektorka 10.04.2016 18:19
Jaka umowa o pracę? W Early Stage? Nigdy w życiu :(

Od tego września w wielu filiach szkoły będą umowy o pracę. Sama dostałam taką propozycję jako lektorka szkoły więc jest to pewna wiadomość.

kalina

do Niezadowolonej lektorki: z tego, co piszesz to pozwoliłaś rodzicom sobie wejść na głowę. Wystarczyło ustalić w jakich godzinach jesteś dostępna pod telefonem i że w razie nieobecności dziecko powinno dowiedzieć się co było na lekcji od kolegi z grupy (tak jak w normalnej szkole).10 grup to rzeczywiście bardzo dużo + jeszcze inna szkoła? to już baaardzo dużo - chyba dlatego nie dawałaś rady. Jeśli przygotowywałaś dekoracje do przedstawienia i wystawiałaś je z dziećmi - należało Ci się dodatkowe wynagrodzenie - o tym też jest w umowie, o czym już nie wspominasz. Co do poziomu maturzystów nie jestem zdziwiona - będąc tak uprzedzoną do szkoły można napisać przecież wszystko.

nick
@kalina 16.02.2016 18:11

nela
@nick 14.11.2016 00:18
za obecnosc na przedstawieniu tylko placa, a nie za to, ze przygotowujesz maski i inne pierdoly... to robisz ZA DARMO!!!!!!!!...

Czyli tak jak w każdej szkole (publicznej też) - przygotowanie do zajęć, sprawdzanie klasówek, etc. nie jest dodatkowo płatne. To chyba zupełnie normalne... Jak opracowujesz sprawdzian dla dorosłych to chyba też nikt Ci nie płaci za ten czas, tylko za samo przeprowadzenie sprawdzianu podczas zajęć. Praca z dziećmi wymaga innego rodzaju przygotowań po prostu.

Niezadowolona lektorka

Jako lektor pracujący kiedyś w Early Stage, zdecydowanie nie polecam, szczególnie jeśli związanym się jest z jakąś inną firmą w tym czasie (a tak zdarza się często, bo lektorzy muszą prowadzić własną działalność). Mimo kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu godzin zajęć w tygodniu, jest to praca na cały etat. Rodzicom podaje się maila lektora i telefon do niego. Jak tylko jakiegoś dziecka nie ma, automatycznie dostaje się prośbę o podanie prac domowych, tego co działo się na zajęciach. Przy dziesięciu grupach (czyli 20 lekcjach w tygodniu), odpisuje się minimum na 20 maili w tygodniu, odbiera się liczne telefony. W umowie zastrzeżone jest, że lektor na maile musi odpowiadać i ma na to 48 h, inaczej nie wywiązuje się z warunków umowy. Ponadto raz w semestrze lektor przygotowuje z grupami przedstawienie (dla każdego dziecka wycina maskę oraz szykuje dekoracje ogólnie do sztuki). To dzieje się bezpłatnie, ponieważ lektor jest opłacany za godziny zajęć, a nie przedstawienia. Tak, żeby rodzice nie narzekali na to, że ich dzieci wycinają zbyt dużo na zajęciach, lektor wszystko wyciąć musi w domu. 10grup*10dzieci w każdej*2 zajęcia w tygodniu. Można mieć mniej więcej pogląd na to ile prac plastycznych (poza faktycznym nauczaniem nas czeka). Piszę to, żeby przestrzec osoby chętne do zatrudniania się w tej firmie. Pozornie miła atmosfera podczas rekrutacji kończy się, gdy jakiś rodzic zadzwoni do szkoły z pytaniem dlaczego lektorka nie odpisała na maila. Obecnie uczę maturzystów tych po Early Stage, jak i tych którzy ze szkołą nie mieli do czynienia. Różnicy w ich poziomie angielskiego brak.

Była współpracowniczka ES
@Niezadowolona lektorka 07.02.2016 17:28

Do prac plastycznych zaganiani są wszyscy, niezależnie, czy to lektor, czy ktoś z administracji. Ma wycinać mnóstwo jesiennych liści i walentynkowych serduszek niezależnie od tego, czy należy to do jego obowiązków i jest w umowie, czy nie. A jeśli wycinasz za mało lub za wolno, bo np. zajmujesz się tymi obowiązkami, które rzeczywiście masz w umowie, to lądujesz na dywaniku. Przy takiej ilości prac plastycznych i dekoracji dziwię się, że nie zatrudniają nikogo stricte do takich właśnie robót.

@Była współpracowniczka ES 21.08.2016 16:54

Rzeczywiście pracownicy administracyjni wspierają nas często w dbaniu o wystrój szkoły i mają to ujęte w obowiązkach jako "dodatkowe prace bieżące". Takie zadania nie różnią się zasadniczo od np. kserowania dokumentów, wkładania papieru do drukarki etc. Czasami trzeba skserować więcej dokumentów a czasami wyciąć więcej liści – na tym polega specyfika pracy w szkole dla dzieci. Lektorzy natomiast w czasie zajęć robią z dziećmi ciekawe projekty plastyczno-językowe (które nigdy nie sprowadzają się do bezcelowego kolorowania czy wycinania - zawsze mają cel językowy). Do obowiązków lektora nie należy i nigdy nie należało wycinanie ozdób.

AnetaK

żałosne?! o niee, sama jestem tam lektorką i moja córka chodzi do innej filii na zajęcia w Early Stage. jest bardzo zadowolona, a my zauważylismy po roku ogromne postepy w jej angielskim! jako lektor powiem tyle - mnóstwo szkolen, rozwoj i swietna metoda!

Lektorka

Nauczyciele nie sá zadowoleni, bo odwalajà robote xa siebie- uczàc, sektetariat - sà zuszani do korespondenci z rodzicami, wysyłania info o wszystkim co robià np. Kim jest dziecko w przedstawieniu do każdego rodzica, nagrywania teledysku by opublikować na stronie i robiç sztucznà promocje, na 70 minutowych zajèciach z 7 latkami , ktòrych rodzice nie wyrażaja na to zgody na nagrywanie. Żałosne...

ktoś

rysują , kolorują , wycinają..... to nie zajęcia plastyki tylko nauka języka. Tylko ktoś kto uczy bądź uczył się sam w mało wymagającej od uczniów szkole mógł napisać coś takiego, ... 45cio minutowe wycinanie i malowanie na zajęciach języka obcego wynika tylko z lenistwa lektora. Dzieci w Early Stage mają idealnie dopasowane aktywności do zajęć i wcale się nie nudzą. Czas mija tak szybko, że zawsze na koniec zajęć są zdziwione, że lekcja już minęła i wcale nie są chętne żeby opuszczać salę. Więc proponowałabym aby osoby, które nie mają pojęcia o tym jak pracuje się w tej szkole nie wydawały negatywnych opinii.

lektorka

co dzieci robią przez 90 minut? rysują, kolorują, wycinają...jak to ma się do nauki języka? Nijak. 45 minut nauki + 45 minut rysowania za ktore placisz

Asia
@lektorka 23.09.2014 15:13

Plus masa pracy domowej... Szkoda kasy i czasu, my zrezygnowalismy.

Whalemania
@lektorka 23.09.2014 15:13

Dzieci uczą sie poprzez zabawę, rysowanie i tego typu aktywności, oczywiscie jesli nauka przez zabawę jest zorganizowana w odpowiedni sposob, a materiały sa dobrze dobrane. Raczej ciezko byłoby uczyc dzieci wykładając im kolejne zasady gramatyki... ząb całym szacunkiem do Pani Lektorki

kowal

ale co jest rewelacyjnego w tej szkole te 90 minutowe lekcje? to jakiś fenomen! dzieciaki w szkole nie wytrzymują 45 minutowej lekcji a tu proszę lekcja 90 minutowa :( co te dzieciaki robią na tej lekcji przez 90minut że dają radę wytrzymac? czy te dzieci się uczą ? należało by sprzedać licencję i nauczyć MEN jak tak skutecznie uczyć, jestem bardzo ciekawy jak to możliwe, kto to wymyślił, ale jak zostało kupione przez społeczeństwo to chyba musi działać :) w mojej głowie się to nie mieści

baletnica

Szkoła językowa inna niż wszystkie - lepsza! Świetna - w opinii rodzica, a lektorzy też wyglądają na zadowolonych. Godna polecenia.

Szkoła rewelacyjna!!!

Zostaw opinię o Early Stage - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Early Stage