3 Dodaj opinię
3 27 26 5 1

Opinie o Green Caffè Nero

Była 'baristka' Nowy wpis
Nazwa działu: Produkcja

Ja mam bardzo pozytywne zdanie o pracy w Nero choć mnie zwolnili po miesiącu(jakoś tam nie pasowałam ????). Oferują ci profesjonalne szkolenia z parzenia kawy i obsługi ekspresu, opłacają ci badania sanepidu i oferują ci opiekę lekarską na cały rok, nawet przy umowie o zlecenie. To moja druga praca i zaskoczona byłam, że ktokolwiek aż tak bardzo dba o pracowników. Sam fakt tego, że przydzieli mnie do kawiarni w której są krótsze godziny pracy i mniejszy ruch mówi sam za siebie. To była moja prośba; przy rekrutacji biorą pod uwagę preferencje kandydata. A przynajmniej się starają. Z przerwami nie było wielkiego problemu chyba, że był większy ruch. Czasami musiałam jeść w trakcie robienia czegoś innego, oczywiście wyłącznie na zapleczu. Na plus też idzie to że podczas jednego dnia masz dwie opcje degustacji - ma się więc od razu zapewniony posiłek :) Wymagają od ciebie profesjonalnego podejścia, znajomości wszystkich receptur, obsługi gości na najwyższym poziomie i utrzymywania czystości za barem i na zapleczu. Może trochę idealizuję ale jak dla mnie praca była fajna, tylko po prostu wymagają tam od ciebie pełnego profesjonalizmu, szybkiego tempa pracy, dyspozycyjności i przede wszystkim chęci do pracy. Ja niestety niezbyt się tam odnalazłam, nie dla mnie praca w sieciówkach ;v; Jeżeli jednak ktoś jest komunikatywny, ambitny i nie przeszkadza mu trochę ciężkiej pracy to zdecydowanie polecam! Mam też koleżankę która pracuje w Nero ale w lokalu w centrum Warszawy, gdzie jest znacznie więcej pracy. Też ma pozytywne wrażenia z pracy i bardzo dobrze jej się tam pracuje

Tak6Nie2
Maja Nowy wpis
@Była 'baristka'

Twoja opinia wydaje się bardzo rzetelna mimo faktu, iż nie pracowałaś w Cafe Nero za długo. Nieczęsto zdarza się taka sytuacja, iż zwolniony pracownik mówi / pisze pozytywnie o firmie. Z Twojej wypowiedzi można się wiele dowiedzieć na temat tego jak praca w tej kawiarni wygląda. Powiedz proszę ile u Ciebie trwało takie szkolenie z parzenia kawy i obsługi ekspresu? Czy było to liczone jako zwykłe godziny pracy?

Maja Nowy wpis

Green Coffee poszukuje entuzjastycznych młodych ludzi pragnących realizować się w pracy. Musicie jedynie wskazać interesującą Was lokalizację, a następnie wybrać ofertę, która wydaje Ci się najbardziej atrakcyjna. Wszystko to zrobicie tu: https://greencaffenero.pl/pl/kariera/dolacz-do-nas/ Firma ta lubi przejrzyste zasady, dlatego od samego początku stara się stworzyć swoim pracownikom jasny system rozwoju. I co o tym sądzicie? Kto z Was myśli, iż warto byłoby spróbować tam swoich sił? Czekam na Wasze opinie.

TakNie1

MarcinKkK

Jak lubisz tyrać za 15zl brutto , stać cały czas na nogach, wkurzac sie na klientów i do tego być oszukiwanym( Zmiany od 5:45- musisz byc wcześniej najlepiej już o 5, żeby pootwierać jak i te do 23:15- w teorii bo siedzisz do 24 minimum, żeby zamknąć) a nikt za te dodatkowe godziny nie płaci to ta praca jest dla ciebie. Kierownicy to najgorszy odpad, który się trafia, ludzie z łapanki bo zarobki nie pozwalają na lepsze osoby.... Niby są benefity, ale dowiedzieć się od kierowników zmiany, albo kawiarni cokolwiek to jak znaleźć 50 dolarów na chodniku, nikt nic nie wie jak w czeskim filmie. Wszystko robi się na szybkości bez minimum higieny. Najpierw podajesz kawę, potem grzebiesz w nosie, idziesz do toalety, robisz kolejne napoje, robisz bagsy(kanapki), zmywasz naczynia najlepiej na odwal i od razu domestosem, żeby było szybciej, szklanka z piana po myciu? Nie ma problemu wycieramy brudna sciera i leci kawka uśmiechnięty klient odbiera swoje zamówienie za 14.50 ???? i tak całe 9h (No może jak jesteś porządny to po toalecie umyjesz ręce, ale to rzadko sie zdarza) Najlepiej idź sie przekonaj jakie wymagania z kosmosu mają a co oferują :) Radzę unikać zatłoczonych miejsc bo tam jest zawsze kolejka na 40 osób i wieczne braki w obsadzie.

Tak13Nie4
Maja
@MarcinKkK

Nie każdemu praca w tego typu miejscu będzie odpowiadać, gdyż jest bardzo wymagająca - to jest całkowicie zrozumiałe. Ale musisz cały czas mieć na uwadze, że i znajdą się tacy, którzy z chęcią będę pracować w Green Coffee. Martwi jednak to, iż nie miałeś tam płacone za dodatkowo przepracowane godziny. A rozmawiałaś o tej sprawie, ale nie z Kierownikiem, tylko z osobą jeszcze wyżej tam usytuowaną? Może to przyniosłoby jakiś efekt. Jak uważasz?

Tak1Nie5
MarcinKkK Nowy wpis
@Maja

Jedyne osoby z jakimi masz kontakt to kierownicy kawiarni. Nawet jeśli chcesz porozmawiać z kimś wyżej to nie masz jak. Nikt do swoich oddziałów nie zagląda. Ludzie z biura nawet nie wiedzą jak personel wygląda. Jedyne co udało mi się od kierownika dowiedzieć, że jeśli mam jakiś problem to się mogę zwolnić i cześć. Tak też zrobiłem :) Ogólnie patologia nawet amtosfera jest słaba bo personel się kłóci. Jedni nie chcą być na zmianach z innymi , wiecznie jakieś konflikty, góra ma to gdzieś i tyle.

Tak6Nie1
Kamila

Kawiarnia na kino femina jest bardzo niesmaczna. Bardzo niemiłą obsługa. Ruda Pani w tatuażach podała mi ciasto marchewkowe, gdzie mascarpone było zjajczałe, a po aferze z salmonellą boję się o swoje zdrowie w związku z tym. Kawa była zrobiona na odwal, zamówiłam cappucino dostałam totalnie inaczej zrobioną kawę-Pani nadal nazywała to cappucino. Piany zero. Jestem zawiedziona. Bardzo słąba kawiarnia.

Tak2Nie1
aśka
@Kamila

a ja lubię tam posiedzieć ze znajomymi, fajnie tam jest

RUDY

Spoko miejsce pracy, dobre podejscie do pracownika. Kada nie powala, ale atmosfera ok.

Sebastian
@RUDY

Fajnie, że jesteś zadowolony z atmosfery panującej w firmie Green Coffee. Praca w przyjaznym otoczeniu to ważny czynnik zatrudnienia. Żeby tam pracować trzeba mieć doświadczenie, czy pracodawca oferuje przeszkolenie? Z poprzedniej opinii dowiedziałem się, że praca jest zmianowa. Czy według Ciebie grafik jest elastyczny i można układać go według własnych potrzeb?

TakNie3
Marcin

Pracowałem w Green Caffe Nero i ogołem mam mieszane odczucia co do tej firmy. Na pieniądze nie ma co liczyć. Trzeba sie niezle narobić zeby miec chociaz te 2 tys. W konkurencji stawki są troche wyzsze . W dodatku mają dosyc spore wymagania i mnowstwo zastrzeżeń co do twojej pracy. Jedynym plusem są fajni ludzie , na których trafiłem, jednakże to też nie jest regułą- zdarzają się też dosyć dziwne osóbki. Praca po 2 miesiącach staje sie monotonna i jeśli jesteś ambitny to na pewno będziesz miał juz serdecznie dość. Mysle, że warto wspomnieć też o godzinach pracy- z reguły 5:45-23:30 ( podzielone na 2 zmiany) i oczywiscie w niedziele nic sie nie zmienia. Mieszkając na granicy Warszawy wstawanie o 4:00 rano bylo normą, a 2 zmiane potrafiliśmy skończyć o 24:00 i w domu kolo 1:30 bo aurobusy nocne nie jezdza zbyt czesto. Dodam jeszcze ze 2 zmiana liczy sie do 23:15 wiec za pozostale 45 min nikt nam nie płacił a trzeba bylo zostac zeby zamkmać zmiane odpowiednio. A i jesli chcesz być sprzątaczką ktora umie robic kawe to to praca dla Ciebie, 90% czasu polega na sprzataniu :)

Tak9Nie

Aneta

@MichałK Zachęcam do zapoznania się z nową funkcjonalnością na gowork.pl "Zero tolerancji dla płaczu, krzyku, mobbingu w pracy". Baner z opisem funkcjonalności znajduje się w górnej sekcji strony. Jeżeli faktycznie takie sytuacje miały miejsce w tej firmie to możesz właśnie skorzystać z tej opcji, by opisać swoje doświadczenia.

TakNie

Posiadacie jakieś informacje związane z Green Coffee? Dajcie znać, jak wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Wasza opinia może okazać się bardzo pomocna.

Tak85Nie
MichałK
@Administrator

Nie polecam. Mobbing, mobbing i jeszcze raz mobbing. Na zapleczu robi się kanapki na wyścigi, a przed klientami idiotę byle tylko kogoś rozbawić. Mleko wręcz pipetą się odmierza byle tylko nie było strat. Liczą każdy grosz więc zamiast dobrej kasy, dostaniesz dużo pseudobenefitów.

Filip

Słyszałem, że firma ma opinie bardzo dobrego pracodawcy. Podpowiedzcie czy prowadzą rekrutację?

Tak61Nie
xyz

Nie wiem skąd to mniemanie o awansach ładnych dziewczyn :) Awansuje każdy kto się stara. Jeśli chodzi o kontakty z biurem to jak na razie zaobserwowałam jedno - jesteś w porządku to i vice versa. Polecam tą pracę studentom i każdemu kto rozpoczyna dorosłe życie :) Praca tutaj bardzo uczy i otwiera.

Tak26Nie

Ex

Pracowałem tam 3 lata.Zarobki nieźle w dużych kawiarniach gdzie są duże obroty. Oczywiście im więcej ludzi w grafiku i zmian tym mniejszy zarobek. Odszedlem sam bo.. niestety "biuro" ma swoich ulubieńców i jeśli nie jest się "pajacem" który rozśmiesza klientów nie ma szans by być Maestro lub kierownikiem kawiarni. Kiedyś liczyła się praca to jak robisz kawę oraz praca na zmianie, szybkie zmywanie ,sprzątanie wykonywanie polecen. Teraz tak naprawdę liczy się to by wycierać cifem wszystko jak leci bez płukania oraz dobre kontakty z biurem. Podchodzenie kilka razy do egzaminu na Maestro i nie zdawanie go gdzie osoby pracujące pół roku zdobywały ten tytuł chyba nie jest fair... Ludzie tracą wiarę w siebie i sami odchodzą. Green rozsrasta się w sieciowke i przestaje patrzeć na rozwój pracowników a jedynie stawia na rozwój marki. Ludzie których się poznaje są świetni ale niestety brak jest docenienia prawdziwych sumiennych pracowników. Jeśli masz dobry kontakt z kierownikiem to może Ci pozwalać na wszystko na milion przerw a inni dostają po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i tyraja za dwóch. Niestety nikt na to nie zwraca uwagi bo biuro ma swoich ulubieńców.

Tak15Nie
natka2400
@Ex

Absolutnie się nie zgadzam :) Nie wiem gdzie trafiłeś, ale chyba musiałeś mieć sporego pecha. Pracuję w GCN i uważam, że firma ZDECYDOWANIE kładzie nacisk na rozwój nowych baristów i członków zespołu, a wywnioskować to można w dużej mierze z intensywnych szkoleń i podejścia do pracownika niemal jak do członka rodziny. Nero kładzie nacisk również na pozytywne i serdeczne nastawienie pracownika do klienta, aby ten mógł poczuć się w kawiarni niemal jak w domu. Najwyraźniej byłeś kimś, kto być może nie lubi ludzi i lubi skupiać się na swoim. Niestety lub stety, ta praca nie jest dla każdego i jeśli nie sprawiało Ci radości to, co robisz, to nie dziwię się, że już tam nie pracujesz ;) Nie trzeba być "pajacem", żeby być dobrym pracownikiem, czasem po prostu wystarczy życzliwość.

Tak10Nie

Glizda

Bylam dzisiaj w Green coffe nero na dworcu centralnym i ....takiej lury w zyciu nie pilam. Po jednym lyku wyrzucilam kubek do kosza i udalam sie do Costa coffe w Śródmieście.

Tak20Nie1
Patt

Jak nie oddasz greenowi całego siebie to ciezko o awans a i się nie odnajdziesz się na dłużej. "Biuro" strasznie msciwe, jak się postawisz to doskonale wiedzą jak i gdzie "nacisnąć". To powoli staje się korpo. Ludzie z kawiarni mimo wszystko super, fajnie się wspomina pracę z nimi.

Tak24Nie

EX

tak, tak ... wszystko prawda , w każdej plotce jest odrobina prawdy i każdy kto zna lepiej pracą centrali wie , że awans Business Development & Operations Director daje za bardzo osobiste z nim kontakty . I teraz to jasne, dlaczego te awanse ostatnio najczęstszej mają ładne dziewczyny..... Zastanawia tylko dlaczego poczciwy Adam R, cały czas to toleruje.

Tak8Nie

JayZ

Pracowałem rok w kawiarni która akurat uchodzi za jedną z bardziej dochodowych w całej sieci. Nie narzekałem na zarobki, jest to jednak taka praca że trzeba z wielu rzeczy rezygnować jeżeli chce się zarobić. Bardzo fajni ludzie tam zazwyczaj pracują i generalnie, z małymi wyjątkami, relacje są bardzo dobre. Tak jak wcześniej wspomniano, awanse zależą głównie od relacji z biurem, które ma swoich ulubieńców. Zazwyczaj dziwnym trafem są to ładne dziewczyny, jednak nie będę tu się rozpisywał o plotkach które krążą. Generalnie spoko praca studencka, jednak jakbym miał tam pracować na stałe to bym w końcu padł z wyczerpania.

Tak19Nie

bywam

wypadałoby tylko zmienić tutaj nazwę firmy w wątku bo tan już jako tako nie ist ieje, teraz jest GREEN CAFFÈ NERO bo cafe nero się połączyło z green coffe, i teraz są jednym ciałem i umysłem, natomiast kawy i herbaty dalej są na wysokim poziomie i bywam

Tak3Nie

supersprawa

Pracowałam tam ponad rok, atmosfera jest świetna! Firma dba o swoich pracowników, nie ważne czy jesteś maestro czy kierownikiem czy po prostu baristą. Wszyscy są świetni:) Stawka zależna od obrotów, w dużych kawiarniach można całkiem dobrze zarobić, nieco gorzej wygląda to w mniejszych. Są zniżki pracownicze, można trochę podjadać podczas pracy:) Produkty są dobre i świeże, więc nie trzeba kłamać klientom, że wszystko jest super, bo naprawdę wszystko jest smaczne:) Szkolenie i przygotowanie baristów jest na wysokim poziomie i od razu można nauczyć się latte art. Żałuję, że nie mogę tam pracować, bo z chęcią bym wróciła

espresso

Czy ta kawa jest wciąż ta sama ???

Tak9Nie

Słowa kojarzące się z Green Coffee (np:.solidna, profesjonalna, rozwojowa, stresująca, wyczerpująca): Możliwość rozwoju i szkoleń oceniam jako ... . Atmosfera i ludzie tam pracujący są ... . Od jakiej stawki można negocjować pensję? Najbardziej podobało mi się w Green Coffee: Najbardziej nie podobało mi się w Green Coffee:

Tak37Nie1

Zostaw opinię o Green Caffè Nero - Warszawa