Nowe centrum logistyczne firmy Żabka Polska w Szałszy koło Gliwic niedawno zostało wybudowane, a jego oficjalne otwarcie zaplanowane jest na luty 2018 roku. Do tego czasu Żabka Polska będzie musiała zatrudnić do obsługi magazynu nowych pracowników. To szansa na pracę m.in. dla mieszkańców Gliwic.

Dynamiczny rozwój firmy Żabka Polska

Markety i sklepy pod szyldem Żabki istnieją w większości dużych miast w Polsce, a teraz wkraczają śmiało również do małych miejscowości. W planach strategicznych firmy Żabka Polska znajduje się rozrost sieci handlowej. Konsekwencją tego rozwoju jest konieczność zapewnienia dotychczasowym i nowym sklepom centrów logistycznych w dogodnej lokalizacji, stąd też decyzja o otwarciu takiego centrum w Gliwicach. To piąty tego rodzaju obiektem w Polsce, a drugi na Śląsku. Centrum Logistyczne w Szałszy koło Gliwic ma – we współpracy z Centrum Logistycznym w Tychach – z założenia zaopatrywać całą południową Polskę.

Nowe centrum logistyczne Żabka Polska ma całkowitą powierzchnię około 25 tys. mkw., w tym ponad 23 tys. mkw to powierzchnia magazynowa. Pozostałe 2 tys. mkw. zajmują biura dla kadry zarządzającej. W centrum zatrudnieni są już pierwsi pracownicy.

Rekrutacja już ruszyła

Na początku listopada rozpoczęła się trwająca w dalszym ciągu rekrutacja pracowników do centrum logistycznego firmy Żabka Polska. Oferty pracy w placówce koło Gliwic dotyczą przede wszystkim takich stanowisk, jak magazynier, pracownik kompletacji czy operator wózków widłowych. Rekrutowani są ponadto doświadczeni specjaliści ds. logistyki i branży IT oraz ochroniarze.

Kandydaci zgłaszający się do pracy w centrum logistycznym koło Gliwic mogą liczyć nie tylko na atrakcyjne wynagrodzenie, adekwatne do ich umiejętności, kompetencji i doświadczenia. Żabka Polska dla swoich pracowników przygotowała dodatki transportowe i świadczenia socjalne, obejmujące ubezpieczenie na życie, pakiet medyczny oraz pakiet sportowy.

Szansę na znalezienie pracy w centrum firmy Żabka Polska w okolicy Gliwic ma łącznie 200 osób, które zostaną zatrudnione w obszarze kompletacji towaru. Prócz tego zaangażowanych do pracy ma być 100 operatorów wózków widłowych, kilkudziesięciu specjalistów do spraw logistyki oraz IT, a także kilku specjalistów ds. administracji, bezpieczeństwa oraz BHP. Swoje aplikacje kandydaci na pracowników centrum firmy Żabka Polska mogą składać za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając je na adres: rekrutacja.gliwice@zabka.pl.