Pracę magazyniera najczęściej kojarzymy z wózkami widłowymi, przenoszeniem z miejsca na miejsce nieraz bardzo ciężkich pudeł czy ładowanie TIR-ów przed wyjazdem z firmy. Coraz częściej jednak magazynier nabiera innego znaczenia, a zakres jego obowiązków znacznie się poszerza.

Co znaczy, że kierowca jest magazynierem?

Najczęściej w ogłoszeniach tego typu chodzi o fakt, że pracownik zaczyna swój dzień od ładowania wszystkich towarówka palety, a następnie na dostępny, podstawiony na rampę samochód – dostawczy typu Sprinter lub większy, na który potrzebne jest już prawo jazdy kategorii C. Najczęściej przewożonymi w ten sposób towarami obecnie są sprzęty AGD i RTV oraz meble różnego rodzaju. Tego typu stanowisko magazyniera jest więc w pełni samodzielne – pracownik najpierw sortuje swoje towary, następnie ładuje je na samochód, dostarcza klientowi, a nierzadko jeszcze zmuszony jest wnieść zakupiony przez klienta towar.

Czy taka praca się opłaca?

Wszystko zależy od zatrudniającej firmy i warunków, jakie oferuje. Najczęściej pracownicy, zwykle jeżdżący w parach, mają do wykonania około 15 kursów dziennie. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, może sięgać nawet 3 tysięcy złotych na rękę. Trzeba mieć jednak na uwadze, że nawet młody i silny organizm w którymś momencie może nie poradzić sobie z przeciążeniami, a te pojawiają się nawet po wielu latach od zakończenia swojej pracy. W tych najlepszych firmach za dobre wykonywanie swoich obowiązków można nierzadko liczyć na premie.