Pieniądz rządzi światem. Szczególnie w dzisiejszych czasach aspekt finansowy decyduje o wyborze pracy i kierunku studiów. W internecie możemy znajdziemy mnóstwo danych kto w jakiej branży zarabia najwięcej, co ma nam wspomniany wybór ułatwić. Jednak paradoksalnie nadmiar informacji powoduje ich brak. Dlatego zebraliśmy liczne raporty i badania dotyczące zarobków, dane z forów internetowych i prasy, a następnie wyciągnęliśmy z nich średnią. Tak powstało najlepsze kompendium wiedzy kto zarabia najwięcej w Polsce.

myślenie

4000 – 5000 zł

W tej grupie znalazły się zawody takie jak np. programista IT, analityk aktuarialny, trener biznesowy, lekarz kardiolog, anestezjolog, sztygar, leśniczy, analityk bankowy, tanatokosmetyk, event manager i makler. Tyle również zarabiają stewardesy chociaż w luksusowych liniach lotniczych ich wynagrodzenie może przekraczać nawet 10 000 zł.

5000 – 6000 zł

podwyżka

W tym przedziale finansowym znajdują się takie stanowiska jak m. in. software developer, starszy programista, HR biznes partner, dealer walutowy, analityk IT, financial controller oraz monitor badań klinicznych.

6000 – 7000 zł

Takie wynagrodzenia otrzymuje np. senior developer, starszy programista Java, starszy analityk finansowy, kierownik ds. personalnych, starszy programista .NET lub kierownik budowy. Szacuje się, że te dwa ostatnie zawody, z racji coraz większego popytu na nie, będą coraz lepiej opłacane.

7000 – 10000 zł

Jeżeli chcemy zarabiać takie pieniądze, to najlepiej zatrudnić się jako kierownik działu IT, sędzia, architekt IT, chirurg plastyczny lub adwokat.

10000 <

Ta grupa jest zdecydowanie najciekawsza. Nie dziwią w niej takie posady jak np. pilot samolotu, prezes zarządu, kierownik sali w kasynie lub kontroler ruchu lotniczego. Takimi zarobkami mogą pochwalić się także liczni piłkarze, aktorzy i modelki. Coraz więcej słyszy się również o bardziej egzotycznych i niecodziennych zawodach takich jak np. pracownik platformy wiertniczej lub poławiacz krabów.

Tendencje i prognozy

Analizując dane o zarobkach na przestrzeni kilku ostatnich lat, widać stabilną sytuację finansową profesji medycznych. Coraz dynamiczniej pną się w górę specjaliści związani z IT. Lada moment wysoko w zestawieniu pojawią się także masażyci, których profesja przeżywa w całej Europie swój renesans. Refleksoterapia stóp, masaż shantala czy chociażby lomi lomi szturmem zdobywają rynek i generują popyt na fachowców. Modny staje się również zdrowy styl życia, co oznacza coraz lepsze pieniądze dla specjalistów zajmujących się zdrowym jedzeniem. Z racji znoszenia granic i swobodnego przepływu ludzkiego kapitału, wkrótce znacznie więcej zarobią także osoby zajmujące się zatrudnieniem cudzoziemców. W związku z tym że w dzisiejszych czasach coraz bardziej dbamy o wygląd, coraz więcej będą zarabiali również fachowcy od urody. Tendencję zwyżkową wykazują również zarobki kucharzy, a to z racji boomu na liczne kulinarne talent show i coraz większą świadomość kulinarną Polaków.

GoWork.pl wychodzi naprzeciw wspomnianym trendom, oferując liczne kursy i szkolenia związane z najbardziej rozchwytywanymi profesjami. Staramy się budzić w społeczeństwie świadomość, że inwestycja w siebie zawsze zwraca się z największym zyskiem.