Opinie o Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. w Żory

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. w Żory

ole

Teraz zmianowy to nie ma czasu się nawet odpryskać a co dopiero wypić.

kr
@ole

gadałem z kumplem z opla w Gliwicach tam trzeba sie odpisać żeby pójść do kibla. u nas pod tym wzgledem jest baardzo normalnie!

działacz

witaj jeżeli nie pasuje Ci szerzenie zasad demokracji to na Białorus ustrój totalitarno dyktaturo podobny właśnie tacy ludzie jak ty traktują z obrzydzeniem polityków i własne państwo wrzucając wszystkich do jednego wora a potem masz żal że jest jak jest właśnie nie patrz z okopu na to co się dzieje tylko działaj

@działacz

Postaram się odpowiedzieć krótko i zwięźle. 1. Nie pasuje mi się mieszanie związków zawodowych do polityki (do dowolnego ustroju, obojętnie czy to demokracja czy dyktatura), zdaje się nie od tego są... Karierowicze z Solidarności i innych ruchów spod ciemnej gwiazdy po akcji ze styropianem powoli i systematyczne ten kraj doprowadzili do takiego stanu w jakim jest, żaden dyktator by na to nie pozwolił ale to inna bajka. 2. Nie znasz mnie, więc nie masz pojęcia jak traktuję innych oraz to państwo a pyszczysz, 3. Z tym okopem to już pojechałeś w siną dal... Co to, wojnę jakąś mamy??? No chyba, że się szykuje kolejne pokolenie kombatantów... Chyba poczekam, aż w firmie ktoś coś zacznie gadać nie po kryjomu, albo może jakaś informacyjka na tablicy się pojawi, bo tu chyba rzeczowej i na temat odpowiedzi się nie doczekam. P.S. Serdecznie pozdrawiam założycieli związku, gratuluję odwagi i determinacji której na pewno założenie związku wymagało, oraz życzę trafnych działań, tak żeby reprezentacja interesów pracowników nie zamieniła się w politykowanie i odskocznię do kariery dla cwaniaczków. Nie piszę tego ani złośliwie, ani w celu ubliżenia komukolwiek.

@ciekawski

cześć słuchaj a wypełniłeś deklarację że masz jakieś roszczenia co do organizacji to co piszesz zachowaj dla siebie a jak chcesz się udzielać to zapraszam do wspólnej pracy dziękuję za gratulację i nie martw się nie jesteśmy partyjni a także w kierunku upartyjnienia nie zmierzamy

@roberto

cześć absolutnie nie mam żadnych roszczeń zadałem zwyczajnie pytanie co związek ma zamiar robić w firmie i jakoś nie mogę otrzymać odpowiedzi. wklepanie kawałka statutu za odpowiedź nie uznaję jeśli działalność jest tajna to spoko, już nie będę taki ciekawski a co do wypełnienia deklaracji to nie rozumiem... zaproszenie jak do randki w ciemno? pozwolę sobie kawałek wypowiedzi zacytować: "to co piszesz zachowaj dla siebie" i nawet nie skomentuję... ale już tu ktoś próbował ludziom usta pozamykać ;-)

@ciekawski

przepraszam jeżeli uraziłem masz rację to nie brzmi dobrze ale naprawdę zachęcam do działania naprawdę na tą chwilę nie mogę udzielić więcej informacji

działacz

Celem Związku jest obrona godności, praw i interesów pracowniczych (zawodowych i socjalnych) członków Związku, a w szczególności: zabezpieczanie praw pracowniczych w zakresie wykonywanej pracy zawodowej, wynagrodzenia, warunków socjalno-bytowych oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, przeciwdziałanie zjawisku bezrobocia i pomoc członkom Związku pozostającym bez pracy, dążenie do zapewniania pracownikom warunków podnoszenia kwalifikacji zawodowych, ochrona interesów zdrowotnych, materialnych, socjalnych i kulturalnych członków Związku oraz ich rodzin, podejmowanie działań w duchu dialogu społecznego, zmierzających do zharmonizowania interesów pracodawcy z interesami pracowników, wpływanie na kształt polityki gospodarczej i społecznej, szerzenie zasad demokracji i występowanie w obronie uniwersalnych wartości humanitarnych, kształtowanie aktywnej postawy działania dla dobra Ojczyzny, działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących szczególnej troski, umacnianie rodziny oraz ochrona życia rodzinnego, współpraca z organizacjami międzynarodowymi w zakresie solidarnej obrony interesów pracowniczych i respektowania praw człowieka, ochrona i promocja kultury oraz szeroko pojętej edukacji, podejmowanie działań na rzecz ochrony naturalnego środowiska człowieka, reprezentowanie interesów pracowniczych na forum międzynarodowym. § 7 Związek realizuje swoje cele między innymi poprzez: reprezentowanie swoich członków wobec pracodawców, władz i organów administracji państwowej, samorządu terytorialnego oraz organizacji i instytucji społecznych, zawieranie i wypowiadanie układów zbiorowych pracy oraz innych porozumień z pracodawcami, organizowanie i kierowanie akcjami protestacyjnymi, do strajku włącznie, w przypadku naruszenia interesów pracowniczych, udzielanie pomocy prawnej i podejmowanie interwencji w sprawach dotyczących zakresu działania Związku, sprawowanie kontroli nad przestrzeganiem prawa pracy oraz sprawowanie nadzoru nad przestrzeganiem przepisów, a także zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, podejmowanie przewidzianych prawem działań w przypadku występowania zagrożeń dla życia i zdrowia pracowników oraz zapewnianie okresowej kontroli stanowisk pracy, tworzenie funduszy celowych, w tym strajkowego, szkoleniowego, eksperckiego, rozwoju Związku, pomocy niepełnosprawnym, pomocy bezrobotnym oraz funduszu związanego z organizowaniem i wspieraniem sportu, turystyki i rekreacji, opiniowanie i inicjowanie projektów aktów prawnych z zakresu objętego zadaniami związków zawodowych, prowadzenie działalności badawczej w celu przygotowania opinii Związku wiążących się z jego działalnością, szkolenia związkowe i przekwalifikowania zawodowe, tworzenie podmiotów dla prowadzenia działalności gospodarczej w celu uzyskania środków na realizację zadań statutowych, powoływanie agend dla realizacji zadań statutowych, współdziałanie z organami władzy, administracji państwowej i samorządu terytorialnego w zakresie wynikającym z przepisów prawa, udział w działalności organizacji międzynarodowych, inicjowanie i organizowanie samopomocy członków Związku, udzielanie pomocy materialnej członkom Związku, podejmowanie starań mających na celu zapewnienie członkom Związku i ich rodzinom odpowiedniego udziału w świadczeniach z funduszu socjalnego i innych funduszy pracodawcy, współudział w tworzeniu i działaniu funduszy emerytalnych i różnych form ubezpieczeń, informowanie członków o działaniach Związku oraz prowadzenie działalności prasowej, wydawniczej i innej medialnej, współdziałanie ze służbą zdrowia na rzecz ochrony zdrowia pracowników i ich rodzin, z prowadzenie badań nad warunkami życia ogółu pracowników, w szczególności nad poziomem kosztów utrzymania, popieranie inicjatyw w zakresie usprawnienia gospodarki, rozwoju kultury, oświaty, nauki i postępu technicznego, przeciwdziałanie przyczynom i skutkom patologii społecznej, prowadzenie działalności oświatowo – kulturalnej, organizowanie i wspieranie działań na rzecz rekreacji, sportu i turystki, prowadzenie różnych form działalności charytatywnej.to tyle dużo tego można powiedzieć że trudne do realizacji ale do odważnych świat należy myślę że to ostatni dzwonek na przebudzenie krytyków nie brakuje ale to było wiadome organizacja związkowa to my wszyscy jak kolega wcześniej napisał że to dobre za czasów jego ojca czas to pojęcie względne czasy są zawsze takie same

@działacz

Sorki, ale jak doczytałem do: "szerzenie zasad demokracji..." to mnie jakieś dziwne uczucie ogarnęło. Coś w rodzaju niechęci połączonej z obrzydzeniem, podobnie mam jak słyszę wypowiedzi polityków którzy lubią sobie pogadać ale nic konkretnego z tego nie wychodzi. Jak zadałem moje pytania to liczyłem raczej na coś dotyczącego działalności związku w firmie. Na pewno nie interesuje mnie cytat ze statutu związku. Bez urazy, ale liczyłem na jakiś konkret a nie taki suchar... Chętnie się dowiem jak związek ma zamiar reprezentować interesy pracowników, a więc i moje, w firmie w której pracujemy.

ale jaja

wiecie co najbardziej rozśmieszyły mnie słowa które padają z ust kierownika i jego majstrów ile to podwyżek nie mieli podpisanych dla pracowników firmy wszystko przez to że powstały związki dało w łeb proszę o mniej hipokryzji nie ośmieszajcie się jeszcze bardziej i nie straszcie ludzi zwolnieniami bo to przestaje być śmieszne a staje się tragiczne w waszym wykonaniu wy bogowie życia i śmierci proponuje zejść na ziemie bo jak pospadacie z tej chmury to będzie bolało

@ale jaja

Związek powstał - spoko, niektórzy dostają z tego powodu rozwolnienia - też spoko, głupia gadka o anulowanych podwyżkach - żenada... A mnie ciekawi jaki był cel powstania związku? Jakie są plany? Jakie cele do zrealizowania? Może ktoś przybliży o co chodzi.

bart

a mnie najbardziej śmieszą takie mondrości tutaj, w oczy nikt nie powie tylko co z domu w komputer wpisze

Czy rekrutacja na stanowisko Ślusarz - Mechanik w firmie Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. odbywa się w pełni/również zdalnie? Ile jest etapów? Jak oceniasz każdy z nich?
Romek

Byłem kiedyś w Żorach, miasto jakich wiele, ale dobrze że sa jeszcze jakieś zakłady bo inaczej to by wszyscy ucielki do Reichu

lars

Jurij nie mam urazy to co napisałeś jest rozsądne jak zauważyłeś emigracja zarobkowa to dość mocne zjawisko dziś na świecie ludzie opuszczają ojczyzny i szukają lepszego dziś i pewniejszego jutro choć jest wiele do zrobienia aby tego nie było można wiele wspólnie zrobić i trzeba zacząć od samego siebie w pierwszej kolejności opuścić tą klatkę w której jesteśmy zamknięci powodzenia

Jurij

Lars my na prosta szanujemy kazda prace i kazdego kto ja daje, tez tak robcie a nie bedziecie potrzebowac ani ukraincow w rolnictwie ani w przemysle jak pewnie niedlugo budie u was, tez powodzenia zycze i nie miej urazy

lars

witaj Jurij w moim imieniu pozdrawiam Cię nie w imieniu pracowników w Polsce jak łatwo używacie czyjegoś imienia widzę że to uniwersalne w globalnym matriksie a wracając do zagadnienia pracy to tak się składa że wywodzę się z rodziny rolniczej i dość dużo czasu spędziłem w polu i widziałem od najmłodszych lat jak praca wygląda i nauczony jestem pracy przekazała mi to Mama z mlekiem myślę teraz że niepotrzebnie karmiła mnie piersią Twoje stwierdzenie może trochę obrażać Polaków bo jako naród pracujemy najdłużej w zjednoczonej europie za często psie pieniądze różnego rodzaju śmieciowe umowy ale jak zauważyłeś w gospodarstwach rolnych pracują Twoi rodacy szacunek Wam za to bo było by jak w Niemczech gdzie upraw nie ma kto zbierać może trzeba im pomóc nie myślałeś o tym powodzenia

Jurij

Lars dziekuje w imieniu pracownikow z ukrainy w Polsze, ktorzy chetnie was zastapia jak sie wam nie podoba robic tylko wolicie lezec. Juz w rolnictwie i owocach wy lezycie my na niektorych gaspadarstwach 100% ludzi sa. Dziekuje tez w imieniu innych biedniejszych krajow jak ukraina belarus, zapraszamy wasza firme do nas, my potrzebujemy pracy i nie bedziemy szukac wszystko zeby nie pracowac. Wy odpoczywajcie my bedZiemy pracowac, dziekujemy!

Kameleon

Witam pracowałem w team prevent i była przelotka chyba miesiąc temu najlepsze jest to że wszyscy mieli przejść do ASR tylko jedną osobę zostawili i gdzie tu jest sprawiedliwość , kazali jej przyjść na fadom z cv ... nie rozumiem

działacz

witajcie to przypomnienie kierowane jest do osób zajmujących stanowiska kierownicze i dozoru w waszej firmie tak dla informacji Ustawa z dnia 23 maja 1991r o związkach zawodowych art 3 Nikt nie może ponosić ujemnych następstw z powodu przynależności do związku zawodowego lub pozostawania poza nim albo wykonywania funkcji związkowej. W szczególności nie może to być warunkiem nawiązania stosunku pracy i pozostawania w zatrudnieniu oraz awansowania pracownika.Art. 35. 1. Kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją: 1) przeszkadza w utworzeniu zgodnie z prawem organizacji związkowej, 2) utrudnia wykonywanie działalności związkowej prowadzonej zgodnie z prze-pisami ustawy, 3) dyskryminuje pracownika z powodu przynależności do związku zawodowe-go, pozostawania poza związkiem zawodowym lub wykonywania funkcji związkowej, 4)20) nie dopełnia obowiązków określonych w art. 261, 331 i 341 − podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

grzeg
@działacz

I znowu cytaty kodeksów... bla bla bla... zaśmiecanie forum

@grzeg

to forum zaśmiecasz ty swoją obecnością

krzyf

Nie no wydaje mi się, że u nas jak się ma chęci do pracy i się sprawdzi na rozmowie i testach to nie powinno być problemu z młodym wiekiem.

lars

taki kraj jak ktoś nagrał i ujawnił za kulisami przy stoliku przy kielichu rozmowy wielkich głów w państwie to jest przestępcom jak ktoś ujawnia i pisze o patologii to też jest zastraszany

kr
@lars

jechanie po firmie, z ktorej wyleciales to patologia. Kilkaset osob pracuje i ma sie dobtze, a ty lejesz żółc jak niie powiem kto

krzyf

No to już musisz w dziale kadr popytać bo to zależy od potrzeb.

rozsadny

Hehe niezle sie usmialem, nie chodzi o te wentylacje, swoja droga cos tam maja robic z klimatyzacja. Chodzi o nagrody za produkcje, zreszta certyfikaty daja tez sami producenci samochodow, to pokazuje ze wyroby stad ida dobre.

jo żech je kiery żech je
@rozsadny

Hahahaha, dobre też się uśmiałem ! ale z twojego posta !

rozsadny

Mysle,ze jak bedziemy zgranym zespolem to wszyscy na tym skorzystamy, bo gpp jest jednak znane i ma mozliwosci na rynku. Nie wiem czy slyszeliscie np. o nagrodzie sprzed trzech lat dla dostawcy roku dla Nemaka. I rozmawiajmy o biezacych problemach twarza w twarz, bo zalenie sie w necie nikomu nic dobrego nie da.

@rozsadny

a może ta nagroda była w kategorii najlepiej wentylowana hala roku chyba tak było coś mi się przypomniało i do tego najbardziej szczelny dach miesiąca

Hazo

Na moje oko rotacja pracowników jest mała, wiadomo że można się do kilku rzeczy przyczepić, ale jednak ludzie robią swoje, a największe żale mają ci co się pożegnali

nono

Adwokatow to juz na tym forum za duzo, ale jak tak patrze patrze na prosby o usuwanie komentarzy to jednak cos bylo na rzeczy z oczernianiem firmy, a jak jest to pewnie sie tutaj z tej gadki nikt nie dowie.

fryk

masz rację, porównywanie sytuacji z gpp do tych akcji z solidarnością i lidlem jest kompletnie bez sensu i na siłę. ja nie mówię, że w gpp nie można by poprawić kilku rzeczy, ale to jak w każdej firmie można mieć jakieś zastrzeżenia, ale z tym przykładem lidla to jakieś przegięcie

roberto

to może wypowiedz się na temat narzuconej pracy w pięciu brygadach na linii 03l a w dalszej kolejności utrzymanie ruchu dział kontroli jakości i inni ??? będziemy pracować niedziele i święta za darmo ??? to jest ok

zzz
@roberto

a dlaczego za darmo??? przecież każdy za nadgodziny otrzymuje zapłatę,jak nadgodzin nie ma to jest żle-bo mniej kasy,a jak trzeba zrobić nadgodziny to też żle,bo trzeba przyjść do roboty...jak zwykle z polakami i tak żle i tak nie dobrze ech...

zzz

witaj,witaj-czy ty jesteś "adwokatem" tych chłopaków? przecież nikt poza tobą nie pisze tutaj,że pracuje za darmo...a na marginesie "pracują za frajer do wybrania" czyli jedno zaprzecza drugiemu,koniec tego tematu przynajmniej dla mnie-niech każdy dba o siebie a będzie dobrze,popieram tutaj ostatnią wypowiedż "warto?"

@zzz

witaj nie adwokatem ale pewnie ty jesteś pracownikiem którego to nie dotyczy dlatego tak śmiało rzucasz słowa niech każdy dba o swoje to typowe zachowanie dla egoisty których nie brakuje w tej firmie wiesz nie życzę Ci abyś się przekonał na własnej skórze wtedy zmienisz punkt widzenia ruch ciągły raczej w tym miejscu jest nie na miejscu

jo żech je kiery żech je

Mocie pojęcie !!!

Zostaw merytoryczną opinię o Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. - Żory

• Jak się pracuje w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 39.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 4 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.
3.5/5 Na podstawie 506 ocen.

Gebrueder Peitz Polska Sp. z o.o.