Opinie o Drogeria Pigment w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie Drogeria Pigment. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Drogeria Pigment o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów kosmetycznych i toaletowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Drogeria Pigment w Kraków

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Drogeria Pigment? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Są dwa lub trzy etapy w zależności od stanowiska. Odpowiedź jest zazwyczaj w ciągu 1-2 tygodni.

Lucyna

Podoba mi się róznorodność pracowników - są i starsze osoby i bardzo młode, Atmosfera i obsluga na sklepach też przyjemna - chętnie wracam.

Szach mat

(usunięte przez administratora) Chyba już was wszyscy poznali? Podobno praktycznie cały skład się stopniowo zwolnił, a nowi pracownicy też rotują bo ciężko wytrzymać za takie grosze. Były też przypadki gdzie nowoprzyjęta osoba zwolniła się po pierwszym dniu, więc niech da wam to do myślenia co wyprawia. Nie dziwię się skoro jest taka atmosfera i ciśniecie każdego, sami niewiele dając. (usunięte przez administratora)?(usunięte przez administratora) a nieuznane reklamacje zwykłych klientów? Współczuję pracować w tym ścisku dziewczynom czy reszcie na ciemnym magazynie, od którego można oślepnąć po kilku miesiącach. Ciągle tylko mydlenie oczu tymi pseudo przerośniętymi odpowiedziami z działu obsługi, tak żeby klient usłyszał to co chce usłyszeć, a nie tak jak jest. Jeśli ktoś chce spokojnie żyć to nie ma sensu pchać się do tej firemki.

@Szach mat

Dziękujemy za przedstawioną opinię dotyczącą działalności Pigment s.c. Odnosząc się do treści powyższej opinii, oświadczamy, że opisana wyżej sytuacja polegająca na „dawaniu premii do koperty pod stołem” nie miała miejsca. Wyjaśniamy, że Pigment s.c. prowadzi transparentną politykę wynagradzania wszystkich członków zespołu Pigment s.c. Stanowczo zaprzeczamy jakoby Pigment s.c. dopuszczał się jakichkolwiek działań bezprawnych. Wskazujemy jednocześnie, że wszelkie otrzymywanie próbki bądź testery od kontrahentów Pigment s.c. są wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. Każdy przypadek reklamacji jest rozpatrywany w oparciu o przepisy powszechnie obowiązującego prawa oraz o procedurę reklamacyjną ustaloną w Pigment s.c. Pigment s.c., zważywszy na dbałość o swoje dobre imię i prezentowane wartości, podjęła kroki prawne w celu obrony swoich praw przed rozpowszechnianiem przez osoby trzecie twierdzeń nieznajdujących odzwierciedlenia w zaistniałym stanie faktycznym i prawnym.

Alicja
@FIRMA

Zgadzam się że opinia Szach mat jest przejawem złych intencji, kłamstw, bo pewnie byl kiepskim pracownikiem... teraz pokazuje pazurki...

Mat
@Szach mat

śmieszy mnie ten szach mat i jego opinia. pracowałem w pigmencie i naprawdę ciężko znaleźć firmę z takim podejściem, zarówno do pracowników i klientów. Tak więc szach mat zamknij się i wylewaj gdzie indziej swoje frustracje na życie.

MoNa

Pracowałam w drogerii dwa lata. Przeniosłam się do innego miasta więc zrezygnowalam z pracy. Ale tamten okres wspominam dobrze. Przede wszystkim podobała mi się atmosfera i otwartość na różne pomysły.

@MoNa

Rozumiem cię bo atmosfera jednak ważna jest, no a zarobki jakie były? Podasz widełki jakieś?

MoNa
@Wojciech

Nie znam zarobków innych. Ja miałam ok jako sprzedawca - 2800 netto.Teraz chyba jest wiecej.

Zarobki tu do 3 tys.

logo firmy Kosmetyczka
Jarosławiec
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
Ewelina

Byłam na rozmowie o prace jakis czas temu. Podobała mi się rozmowa i podejście i rozmowa na Ty - fajny kontakt. Zlozono mi ofertę jednak w miedzyczasie dostalam się na studia dzienne wiec jej nie przyjelam. Ale bylam pozytywnie zaskoczona.

Bartosz
@Ewelina

A ile proponowali na rękę? I jaką umowę dają?

Ewelina
@Bartosz

ja chcialam zlecenie bo mialam zamiar studiowac zaocznie , dawali 23 zl zl brutto czyli z tego co mowili dla studenta to jest 23 netto

Patrycja

Byłam widziałam, zakupiłam. Doradzono mi dobrze i dostałam próbki - miły dodatek.

Paulina
@Patrycja

A udało się na promocji coś czy niestety standardowa cena?

@Paulina

Część na promocji i część w standardowej cenie.

Ilona
@Patrycja

A duży jest wybór produktów?

@Ilona

Tak bardzo duży. Znalazłam tam wszystko co chciałam, a nawet i więcej.

Nie pozdrawiam

Totalnie zgadzam się z poprzednią opinią ! Wszystko co pozytywne w tej firmie jest na pozór- zachowanie właścicieli, atmosfera, serdeczne koleżanki, oraz premia- premia też jest na pozór. Za niskie wynagrodzenia względem wymagań, wieczne gadanie o tym, że to "dzięki wam ta firma istnieje i jesteście tacy super", ale nie ma to żadnego przełożenia w zarobkach. Jak na sklepie trzeba zrobić inwentaryzację to kodeks pracy i doba pracownicza nie istnieją, ale jak pracownik się chce zamienić to problem. Urlopu nie można brać w listopadzie bo black friday, w grudniu bo święta, a od maja do września tylko raz więc większość urlopu będziesz zmuszony wykorzystać w styczniu czy lutym. Podstawa na umowie niska, a premia odbierana jak sklepy nie wyrobią planu (tak jakbyś z magazynu głównego miał na to wpływ), jak dostaniesz L4 na więcej niż 4 dni, jak cię nie ma drugi raz w ciągu miesiąca, oraz jak wiatr krzywo zawieje. Przerabianie testerów na produkty do sprzedaży ? Oczywiście. Jak szef wezwie cię na dywanik to masz jak w banku, że przeora cię jak łysą kobyłę i wyjdziesz z płaczem. Od jakiegoś roku mają też świetną zabawę przy zwalnianiu "starych" pracowników bez podawania konkretnego powodu, a młodziki awansują na kierowników i tresują na swoich donosicieli. Zanim będziesz miał prawo wyjść z pracy musisz poczekać aż łaskawie przybędzie kierownik i przegrzebie ci torebkę (nawet nie wiem czy jest to zgodne z prawem) więc wychodzisz zawsze już z 10 minut po czasie pracy, nie ma że się spieszysz. Magazyn nie jest ani klimatyzowany ani ogrzewany więc w zimie jest tu 10 stopni, a w lecie 40, jest też słabo oświetlony na co została kiedyś zwrócona uwaga przez jednego pracownika- podobno został wezwany do biura i to był jego ostatni dzień w tej firmie. Wszystkie porządki typu sprzątanie kurzy, lodówek, zmywarki, ubikacji leży w obowiązkach pracownika. Jeśli zdecydujesz się na pracę tam polecam zamknąć się w sobie i po prostu wykonywać polecenia, jak zaczniesz się zastanawiać nad brakiem logiki we wszystkim co się tu dzieje szybko osiwiejesz (np. właściciele utrzymują, że PIGMENT TO WOLNOŚĆ po czym zakazują używać słowa "problem" bo jest negatywnie nacechowane).

Limonka
@Nie pozdrawiam

Podpisuję się rękami, nogami swoimi, kolegów i koleżanek z pracy :)

Parma
@Nie pozdrawiam

Niestety zgadzam się z opinia , dużo z niej to prawda

Nie pozdrawiam również
@Nie pozdrawiam

Wszystko co piszesz jest prawdą. Nie liczy się absolutnie staż pracownika jeśli chodzi o awans tylko lizanie tyłka i donoszenie na innych. Tym sposobem awansujesz nawet po okresie próbnym. Możesz robić cuda na kiju, starać się, sprzedawać wszystko czego oni zapragną, jednak jeśli im się nie spodobasz to nie masz co w tej firmie szukać. Nawet jak by ktoś stawał na głowie i tak znajdą sposób, aby udowodnić Ci że ŹLE PRACUJESZ byś tylko nie zarządał podwyżki. No bo przecież na nią nie zasłużyłeś. I robią Ci pranie mózgu i podają argumenty z (usunięte przez administratora) Nie da się tam normalnie w spokoju pracować, bo człowiek czuje się tam zaszczuty, obserwowany na każdym jednym kroku. To co z tego, że nagle się z Tobą zakumplują, rozluźni się atmosferka i wydaje się człowiekowi ze wszystko jest super. Spokojnie, zaraz po tym "rozluźnieniu" Ci dokopią i zaczną Ci wytykać jakich absurdalnych zachowań się dopusciłeś. Wieczna presja, strach, nerwy, narzucane wyrzuty sumienia i manipulacja, a to tylko z jednego powodu - pieniędzy. Oszczędzają na czym się da, a przedewszystim na ludziach. Takich historii podczas pracy tam nasłuchałam się dziesiątki. Za dużo płaczu, strachu i nerwów widziałam w tej firmie, aby dobrze ją wspominać. Szkoda czasu i swojego zdrowia psychicznego na prace za te marne grosze ... Nie usłyszałam nigdy od żadnego byłego pracownika, że tęskni za tym miejscem, wręcz przeciwnie, plują sobie w brode, że tak długo dawali sobą pomiatać. Odejście stamtąd to była moja najlepsza decyzja w życiu i żałuje, że zrobiłam to tak późno...

@Nie pozdrawiam

Prawda, sama prawda i tylko prawda. Ale wiem, ze nowi szukający pracy i czytający to, nie uwierzą. Idźcie, przekonajcie się sami i proszę napiszcie wtedy prawdę jak jest. Aaa Ci co zostali to chyba maja „syndrom sztokholmski”.

Wojciech

Syndrom sztokholmski to trochę przesada. Nikt nie będzie pracować jak mu się to nie opłaca. Może atmosfera nie jest najlepsza, ale dobrze płacą. Wiesz coś?

pracownik1
@Wojciech

Wiem że pieniądze wcale nie są duże.

Weronika
@pracownik1

Dla wielu osób będzie to dobra praca na początku kariery zawodowej, w obecnej sytuacji w kraju ludzie szukają po prostu jakiegoś zatrudnienia i wynagrodzenie nie jest najważniejsze. Myślę też, że nie w każdym sklepie będzie tak samo, nie można tak generalizować, że wszędzie źle.

@Nie pozdrawiam również

Każdy zasługuje na podwyżkę, jeśli dobrze pracuje. Nie powinnaś tak brać tego do siebie, bo możesz wpaść w depresje. Może faktycznie dobrze zrobiłaś odchodząc, bo nie każdy wytrzymuje tempo pracy jakie jest narzucone. Szczególnie jak do tego dochodzi niefajne zachowanie innych pracowników.

była
@Wojciech

Odejście z pracy to najlepsza rzecz.

@Nie pozdrawiam

Cześć, rozumiemy iż każdy ma prawo do swojej opinii i nawet gdy mamy odmienną, każda z nich jest dla nas ważna, żadnej nie lekceważymy. Z naszej strony możemy zapewnić iż kierujemy się wypracowanymi wraz ze współpracownikami misją i wartościami. Wspólnie dokładamy wszelkich starań by tworzyć przyjazne miejsce pracy gdzie dzięki pasji i zaangażowaniu generujemy zysk, którym możemy się dzielić wewnątrz firmy (ze współpracownikami) i na zewnątrz (wspierając różne inicjatywy i osoby w potrzebie np. Dom Pomocy Społecznej im. Ludwika i Anny Helclów w Krakowie). Oczywiście jako firma mamy wymagania i każdy kto ma chęć podejmuje się wyzwań i wspólnie z nami dąży do osiągania wytyczonych celów. Wychodzimy z założenia iż należy współpracować na zasadzie win -win dlatego też ze swojej strony robimy wszystko by wspierać rozwój zespołu jednakże z obydwu stron powinny być chęci i starania. Zdarza się czasami niestety iż dany współpracownik nie wywiązuje się ze swoich obowiązków bądź Jego postawa wobec firmy / klientów / współpracowników / kontrahentów jest nieodpowiednia. Wtedy każda taka sytuacja jest poprzedzona odpowiednim wsparciem lidera dla współpracownika, rozmową, wspólnym szukaniem dróg rozwiązań, szkoleniami. Każda rozmowa odbywa się przy zachowaniu wysokiej kultury osobistej ze strony liderów. Liderzy chcąc być uczciwymi zawsze przekazują feedback z czego są zadowoleni, w czym ktoś świetnie się sprawdza, a gdzie u danej osoby dostrzegają obszary do pracy. Bywa iż druga strona nie chce pracować nad tymi elementami i pomimo zachęty do tego nie podejmuje „rękawicy” nad czym zawsze ubolewamy. W sytuacji gdy cały cykl wsparcia dla współpracownika (rozmowy rozwojowe, szkolenia, czas na poprawę jakości pracy bądź zachowania) nie przynosi pożądanego rezultatu wówczas nasze drogi się rozchodzą. Za każdym razem jest to dla nas niebywale trudna decyzja jednakże czasami jedyna słuszna. Jeśli chodzi o plan pracy jest on przestrzegany z Kodeksem Pracy. W firmie obowiązują różne rodzaje czasu pracy w tym tak zwany ruchomy, który daje możliwość rozpoczynania pracy w tej samej dobie pracowniczej co nadal jest zgodne z KP. Jeśli chodzi o dni wolne to każdy ze współpracowników ma możliwość zgłaszania sugestii grafikowych na przyszły miesiąc. Lider w 99% przypadków uwzględnia je. Czasami jednak nie ma takiej możliwości gdyż na przykład 70% ekipy prosi o wolne w dniu 2-go maja. W kwestii urlopów również jesteśmy elastyczni przy jednoczesnym zachowaniu pewnych zasad powiązanych z tym, iż chcemy aby każdy miał możliwość w sezonie letnim iść na urlop (a nie tylko część osób ale po kilka razy każda). Wynika to z tego iż każdego równo traktujemy, nikt nie jest uprzywilejowany. Jeśli natomiast chodzi o okres wzmożonego ruchu (listopad- grudzień) to jak każda firma handlowa rozsądnie podchodzimy do rozplanowywania pracy i urlopów. Zasada okazania, która obowiązuje w firmie wyraźnie wskazuje iż nikt nie ma prawa wkładać rąk do czyjejś torby / plecaka. Osoba opuszczająca pracę dobrowolnie okazuje zabierane ze sobą rzeczy. Informacyjnie żadna z osób nie została nigdy zwolniona za dzielenie się swoimi spostrzeżeniami co do formy oświetlenia bądź gdy dawała inne cenne wskazówki. Sam autor tej opinii wskazał iż pracownik „podobno został wezwany do biura i to był jego ostatni dzień w tej firmie”. Tego typu sformułowanie jest tak zwaną plotką. Plotki mają to do siebie, iż potrafią być bardzo krzywdzące albowiem są niesprawdzonymi informacjami. Jeśli mowa o porządkach to oczywiście każdy jest odpowiedzialny za mienie firmy, które wspólnie wypracowaliśmy i je szanujemy. Każdy łącznie z założycielami firmy ma raz w tygodniu dyżur porządkowy polegający na przetarciu blatu, wyjęciu naczyń ze zmywarki, wyrzuceniu (usunięte przez administratora) Ponadto dwa razy w tygodniu „grubszymi” porządkami zajmuje się zewnętrzna firma sprzątająca.

Nie pozdrawiam ponownie
@FIRMA

Co za wierutne bzdury, sam sposób w jaki została napisana ta odpowiedź ewidentnie świadczy o jakiejś desperacji, żeby się wybielić. Odpisać cokolwiek, żeby w miarę mądrze brzmiało. Właśnie wasz problem polega na tym, że każdą opinie lekceważycie jeśli to nie pochwały i klepanie po ramieniu. Widzicie ilość negatywnych komentarzy tutaj ? Kiedyś w końcu wypadałoby wziąć to na klatę i przyznać, że warunki pracy tam to nie jest takie Eldorado jak sobie wmawiacie. "Przyjazne miejsce pracy gdzie dzięki pasji i zaangażowaniu generujemy zysk" ? Jezu, to nie wy generujecie zysk tylko pracownicy, wy się potem tą kasą tylko nie chcecie dzielić. Rozmowy przy zachowaniu wysokiej kultury osobistej ? OK, ze strony liderów- A CO Z WŁAŚCICIELAMI ?! Nie widzieliście ile razy ludzie z biura wychodzili z płaczem ? Co do przestrzegania KP to po pierwsze nie każdy dział pracował na ruchomym czasie pracy, prawda ? Po drugie chodzi o hipokryzję- kiedy pracownik chciał się zamienić był problem, ale jak przyszło do inwentaryzacji to z grafikiem można było robić co się chciało. W kwestii urlopów jesteście totalnie nieelastyczni, ale to można zobaczyć dopiero mając porównanie z innymi firmami, które nie robią sobie jakichś dziwnych wytycznych. Osoba wychodząca z pracy DOBROWOLNIE okazuje torbę ? Czyli twierdzisz, że mogłaby wyjść omijając ten punkt ? Ciekawe zatem skąd te wszystkie skargi na ten chory system, zebrania, prośby, błagania, żeby z niego zrezygnować bo ktoś np. nie ma ochoty pokazywać swoich leków w torbie. Napisałam "podobno" z kultury, ponieważ sprawa nie dotyczy mnie osobiście, ale wszyscy na magazynie widzieli jak było- ciężko się nie domyślić- piszesz coś na grupie, wołają cię do biura, masz natychmiast opuścić miejsce racy i nie wracać. Ostatni argument podoba mi się najbardziej, jest przekomiczny- pracowałam tam dość długo i wiem, że właścicieli myjących toalety czy lodówki nie dało się uświadczyć, to oczywiste, że byli dość zapracowani, ale po co tak kłamać teraz...

A.
@Nie pozdrawiam

Nie lubie zawistnych byłych pracownikow co nic dobrego nie umieja powiedziec... Chociaz sam juz nie pracuje bo rozwijam sie w swoim wyuczonym zawodzie a tamten etap byl przejsciowy

Katarzyna
@A.

To jak wspominasz ten etap przejściowy? Dawno pracowałeś w tej firmie?

A.
@Katarzyna

Pół roku temu, wspominam dobrze. Pozdrawiam.

Eri

Czy to prawda ze z firmy odszedł cały dział marketingu i jest duża rotacja?

Limoncello
@Eri

Tak, zgadza się :) Właściwie wszystkie krytyczne komentarze w tym wątku są prawdziwe.

Eri
@Limoncello

Wiadomo może czemu?

Kamil
@Eri

nie odszedł, tylko został zwolniony.

Modi

Tak

karul0
@Eri

Tak, dziwne ze tyle tam wytrzymali. Wszystkie opinie tutaj dodane to prawda

@Eri

Praktycznie cały zespół, który pracował w tej firmie od początków jej funkcjonowania i przyczynił się do tak dużego rozwoju tego miejsca został albo zwolniony albo sam się zwolnił i odszedł w podskokach. Kiedyś tam się miło pracowało, później coraz większa presja ze strony kierownictwa na wyniki i cyferki.

Renata
@Anonim

Taaaa marketing przysłużył się... uczył się dopiero... Jako klient widziałam tyle byków, że sama bym takich ludzi wylała.

@Renata

Akurat tutaj nie chodziło tylko o ludzi z marketingu, ale też o całą resztę czy to ze sklepów stacjonarnych czy z biura obsługi klienta czy magazynu. W dziale marketingu była największa rotacja pracowników, często się zmieniali.

@Eri

Co ciekawe, działu marketingu nadal nie ma. Obowiązki przeniesione po trochę na resztę obsady, a potem zarząd się dziwi, że nie ma wyników sprzedaży. Niestety, ale w obecnych czasach wszystko idzie na reklamie- dobrej reklamie. Wrzucanie na social media postów z błędami to strzał w kolano.

@M.

Mamy nadzieję, że zaskoczymy Cię pozytywnie! Dołączył do nas już kierownik marketingu, który będzie układał dział na nowo. Współpracować będziemy zarówno z agencjami marketingowymi zewnętrznymi (czyli dokładnie tak samo jak do tej pory) jak również zaprosimy do współpracy osoby, które będą wykonywały działania w ramach wyłącznościowej współpracy (osoby zatrudnione tylko w Pigmencie). Wyjaśniamy jednocześnie, że wyniki sprzedażowe są natomiast sumą pracy każdej osoby, z każdego działu. Sam marketing nic by nie zdziałał jeśli inne obszary byłyby zaniedbane. Na szczęście mamy znakomitych specjalistów, którzy są autorytetami w swoich dziedzinach – konsultantki mają wysoki poziom wiedzy merytorycznej, a to napawa nas dumą. Ponadto członkowie innych działów również koncentrują się na tym, aby nasz klient był zadowolony i znalazł rozwiązanie na nurtujące go pytania, a tym samym przekłada się to na wybór Pigmentu jako miejsca gdzie można nabyć skuteczne i profesjonalne produkty lub po prostu można uzyskać poradę. Dlatego każdy z nas ma wpływ na całokształt realizacji zadań i sprzedaży. Jeśli chodzi o błędy na social mediach – super, że zwróciłeś uwagę nam na nie. Oczywiście wyciągniemy z tego lekcje i będziemy doskonalić nasze działania. Dziękujemy. Dobrego dnia.

@Anonim

100% zgody, to co zrobili z tą firmą to jest nie do pomyślenia ! Dawno temu może i faktycznie można było mówić o rodzinnej atmosferze- pracodawcy dbali o pracowników, a pracownicy o to, żeby robota była dobrze wykonana i jakoś się to kręciło. Teraz z tego wszystkiego zostało tylko gadanie i zwalnianie ludzi, którzy mają inne zdanie niż góra i odezwą się za głośno, rotacja taka, że powinni zamontować drzwi obrotowe.

Gosia
@.

Nie ma jak jechać jak po łysek kobyle jak się zwolniłeś lub cię zwolnili. A gdzie twoja odwaga gdy pracowałeś? W oczy nie powiesz, ale rzygasz na internecie boś anonimowy...żenada...

@Gosia

yyyy Gosiu, a kiedy jest na to dobry czas jeśli nie wtedy właśnie kiedy się już zwolniłeś bo nie mogłeś na to patrzeć. Gdzie sens i logika twojej wypowiedzi ? I dlaczego nie przyszło Ci do głowy, że np. zostałem zwolniony właśnie za krytyczny punkt widzenia i posiadanie jaj by wygłosić go na głos ?

J.
@.

jakbyś miał JAJA to nie pisałbyś tu

Gosia
@.

Bo mam znajome, które pracują w Pigment i jakoś nie mają problemu by powiedzieć jeśli coś im leży na sercu i jakoś nikt ich nie zwolnil! Wazne aby pomyślec jak przekazuje sie nawet nie fajne informacje...

@J.

Serwis jest między innymi po to, żeby ostrzec przyszłych kandydatów na pracowników jeśli uważasz, że to niefajne miejsce pracy więc twój komentarz jest raczej nieadekwatny i cokolwiek śmieszny.

@Gosia

Do czasu... naprawdę myślisz, że taka ogromna rotacja pracowników (i fakt, że ze "starej" kadry nie pracuje już praktycznie nikt) to kwestia tylko i wyłącznie braku umiejętności przekazywania negatywnych feedbacków do szefostwa ? Czyli w 100% wina pracownika ? Ogromna naiwność, życzę Ci, żebyś nigdy się nie musiała o tym przekonać. Poza tym z informacji "Bo mam znajome, które pracują w Pigment" wynika, że nie posiadasz informacji z pierwszej ręki więc pozwól, że zostanę przy swoim zdaniu.

M.

Przy zatrudnianiu się robi wrażenie- przyjazna atmosfera, less waste, dbanie o środowisko, dużo obiecanek. Co jest po czasie- dorzucanie obowiązków, czasem bardzo pracochłonnych i wymagających, bez przeniesienia tego na wypłatę. Podwyżka właściwie tylko przy podpisywaniu nowej umowy czyli jak już masz na nieokreślony albo dłuższą na określony to nie ma na co liczyć. Ze strony klienta jest super- wszystko jest zawsze tak jak klient chce i wymaga, bez patrzenia na koszty, a później płacz, że zysk nie taki. W okresie szalejącej drożyzny żadnej podwyżki inflacyjnej. Multisport zawieszony od początku pandemii i choć większość zespołu się doprasza, nadal go nie ma. Na urlop najlepiej iść wczesną wiosną- potem są wyprzedaże, sezon urlopowy, sezon świąteczny więc jest zakaz brania wolnego. Zero szkoleń innych niż na temat marek kosmetycznych, które nijak się mają do twojego rozwoju, a to i tak tylko dla obsługi sklepu stacjonarnego. Notoryczne oddelegowywanie pracowników do innych zadań- pracujesz w magazynie: i tak zostaniesz wysłany do pracy w sklepie stacjonarnym w czasie urlopów lub gdy posypią się zwolnienia. A jak już weźmiesz zwolnienie na więcej niż kilka dni to już problem bo jesteś niewydajny. Teraz chociaż dostaniesz pełną wypłatę, bo przy starym systemie "premii" potrafili ją zabrać za to że byłeś chory. W sklepie ciągłe stanie lub chodzenie, nawet jeśli nie ma klientów. Drobne dziewczyny dźwigają ciężkie pudła z dostawami. Zaplecze dla obsługi woła o pomstę do nieba. Praca na krótko, a im dłużej w niej jesteś tym bardziej się frustrujesz. Obecnie nie ma już chyba więcej niż kilka osób, które pracują dłużej niż 2-3 lata.

@M.

Drogi M., Dziękujemy Ci za przekazaną opinię. Mimo iż jest negatywna, to jest dla nas cennym drogowskazem co powinniśmy udoskonalać. Z pewnością potraktujemy Twoją wypowiedź jako obszar rozwojowy dla nas w różnych aspektach. Jednocześnie przedstawimy nasz punkt widzenia jeśli chodzi o kilka kwestii, o których napisałeś. Jeśli chodzi o „dorzucanie obowiązków” to jako liderzy pragniemy, aby nasz personel się rozwijał i tym samym współpracownicy otrzymują ambitne zadania. Nie zawsze wiążą się one od razu z podwyżką (wiemy też, że nie każdego motywują jedynie pieniądze). Jednakże realizacja tych zadań w perspektywie czasu ma również wpływ na wynagrodzenie danej osoby. W ciągu ostatnich pandemicznych dwóch lat, mimo iż czas nie był łatwy dla żadnej osoby ani firmy, personel otrzymał wyższe wynagrodzenia. Każda osoba jest dla nas tak samo ważna i każdej osoby poczucie bezpieczeństwa (w tym również finansowe) jest dla nas istotne i dlatego też robimy wszystko co możliwe, aby móc podnieść współpracownikom pensje. Dostosowujemy to do możliwości firmy i tego co wspólnie wypracowaliśmy. Jesteśmy rodzinną firmą, która zysk wypracowuje bez dofinansowań zewnętrznych, co też powoduje, iż nie mamy nieograniczonych możliwości i nie jesteśmy w stanie spełnić oczekiwań na miarę dużych korporacji. Jeśli mowa o Multisporcie, to po researchu w tym roku okazało się iż tylko niespełna jedna czwarta współpracowników chciałaby ponownie do niego przystąpić. Jeśli chodzi o urlop, to co roku tworzony jest planner urlopowy i w każdym miesiącu jeśli tylko zgłosiłeś sugestię jest on możliwy do wybrania za zgodą kierownika działu. Rzeczywiście wyjątkiem jest końcówka roku co w firmie handlowej jest zasadne. Jeśli mowa o szkoleniach innych niż szkolenia produktowe, to za nami szereg szkoleń i warsztatów (np. z wind towarowych, z zarządzania salą sprzedaży, z feedbacku, z delegowania zadań, z zarządzania sobą w czasie), o których być może nie wiedziałeś mimo, iż są one upubliczniane w kalendarzu szkoleń, do którego mają dostęp współpracownicy. Wspomniałeś o oddelegowywaniu osób do innych działów. Zdecydowanie na to stawiamy! Dlaczego? Bo po pierwsze wzmacnia to integrację z osobami, z którymi na co dzień masz jedynie kontakt telefoniczny / mailowy. Po drugie jest to forma zdobywania przez Ciebie wiedzy jak funkcjonuje inny dział. Po trzecie skoro stawiamy na współpracę międzywydziałową to zależy nam, aby sobie pomagać bez względu na zajmowane stanowisko. W ten oto sposób m.in. sklepy otrzymują wsparcie gdy sytuacja tego wymaga jak również magazyn może liczyć na pomoc koleżanek / kolegów z innych działów. Jesteśmy zadowoleni, iż większość z Was uważa takie rozwiązanie za atut! Wieloletnich współpracowników mamy sporo i zależy nam na tym, aby z każdym współpracować latami. Jednakże czasami druga strona wybiera inną firmę i inne kierunki działania, a czasami my podejmujemy taką decyzję chociaż zawsze jest to dla nas smutne i trudne. Jeszcze raz dziękuję Ci, że podzieliłeś się z nami swoją opinią. Trzymamy za Ciebie kciuki, abyś w dalszym ciągu rozwijał swoje skrzydła gdziekolwiek będziesz. Wszystkiego dobrego M.!

P.
@M.

widzę że frustrat z ciebie M. Ja pracuję i podwyżkę dostałem pomimo że podpisanie umowy będzie za rok. Jeżeli o szkolenia chodzi to zgłoś to, a nie wylewaj że nie ma! Ja uczestniczyłem w innych niż tylko produktowe, i z tego co wiem zarząd finansuje różne szkolenia. Jeżeli chcesz się rozwijać to powiedz w jakim kierunku, a nie czekaj jak życie będzie podejmować za Ciebie decyzje. A praca na sklepie polega właśnie na chodzeniu i oczekiwaniu na klienta, dokładaniu sprzedanych produktów, itp. Jak nie chce Ci się pracować to nie pracuj, bo to co napisałeś jest żałosne.

A.K.

Dobre warunki - sprzyjające pracy. Kasa na czas, umowa legalna, troska gdy źle się czułam, pomocni. Fajnie, że słyszałam pochwały.

Ilona
@A.K.

Fajnie, mało teraz takich troskliwych pracodawców. A chwalili tylko słownie czy jakieś podwyżki też wpadły?

@Ilona

Jakaś była, chociaż było ciężko przez sytuacje z covid. Dla mnie fajnie, że praca była w takich czasach... wiele osob z moje rodziny zostalo bez pracy..

@A.K.

Nie pracuję tam już jakiś czas i nie polecam. Legalna umowa i kasa na czas to nie są benefity , tylko obowiązek pracodawcy. Pochwały? Pf, jakie docenienie… z pochwał nie opłacę rachunków :) A kasa przynajmniej wtedy była mizerna (najniższa krajowa na umowie) - za tyle obowiązków. Aż się sama dziwie, ze tam pracowałam - moze faktycznie syndrom sztokholmski . Z mojej strony mogę dodać, że przy wypłacie trzeba było bardzo pilnować nadgodzin i premii bo zdarzało się i to nie raz w firmie, ze były pomyłki w wypłatach i jakby człowiek nie pilnował to byłby stratny. Rotacja jest ogromna, w ciągu kilku lat zostal wymieniony niemalże cały zespół.

A.K.

Masz prawo mieć własne zdanie - szanuje. Ja mam odmienne.

M.

Długo już tu pracuje. Różne stanowiska i zadania były przede mną. Możliwości rozwoju są. Zadowolenie z pracy, z atmosfery jets.

Justyna
@M.

A na jakim stanowisku podoba Ci się najbardziej i dlaczego?

@Justyna

Na stanowisku zastępcy kierownika ponieważ mam możliwość przekazywać innym swoją wiedzę, mam odpowiedzialność za prowadzenie zmian, mam dużo możliwości jeśli chodzi o decyzje.

Kamila

Jestm oczarowana tym sklepem. Nigdzie nie ma takiego asortymentu i przemiłej obsługi jak tam. Polecam!

Katarzyna

@ :) "Po jakim czasie po wysłaniu CV, kontaktowali się z drogerii, że zapraszają na rozmowę?" Ja otrzymałam telefon chyba po 4 dniach jak dobrze pamietam. Ale możesz mieć wcześniej lub później lub wcale. Jest zaznaczone, że odpowiadają na wybrane kandydatury.

O

Niestety nie mogę powiedzieć niczego dobrego na temat pracy w tej firmie. Zamiast rodzić pasję, dusi ją. Awansują osoby, które boją sprzeciwić się kierownictwu, a te które walczą o innych odchodzą zrezygnowane. Najlepiej uśmiechać się sprawdzając daty i godzić się na masę szkoleń w godzinach wieczornych. Gromadka starszych stażem pracowników z pewnością ciepło powita każdą nową osobę, po to by za chwilę obmówić jej pracę w swojej grupce nazywając to troską o firmę. Jeżeli jakiś produkt nie jest dołożony lub nie ułożony zgodnie z odpowiednią kolejnością, zawsze jest to wina konsultantek, a nie magazynu. Jakiekolwiek prośby i próby zmian traktowane są jako nawoływanie do buntu i wszczynanie zamieszek w firmie. Kierownictwo sklepu nie potrafi rozdzielić relacji zawodowych i koleżeńskich, łatwo obrażając się. Jest się cały czas obserwowanym na kamerce, osądzanym bezpodstawnie o nie zagadywanie klientów. Praca ma przebiegać w grobowej atmosferze, gdy nie ma klientów, nie można porozmawiać z koleżankami nawet 5 minut (jednocześnie wykonując swoją pracę) . Szkoda tylko, że zakaz rozmów nie dotyczy też kierownictwa, bo rozluźnienie tych więzi mogłoby pomóc firmie :). Każdej nowej osobie powinna zaświecić się lampka w głowie, bo rotacja w firmie jest ogromna, a staż pracy poszczególnych pracowników bardzo krótki. Czy to o czymś nie świadczy? Sam pomysł na firmę jest super, a zarządzanie nią już niestety nie. Podsumowując, nie polecam pracy w tej firmie.

@O

Witaj, przede wszystkim dziękujemy za podzielenie się opinią. Każda z nich jest dla nas cenna i z każdej wyciągamy lekcję odnośnie tego co powinniśmy udoskonalać jako firma. Jeśli chodzi o awansowanie współpracowników, to zapewniamy iż opieramy się tylko i wyłącznie na ich kompetencjach i predyspozycjach zawodowych, a nie na stażu pracy. Wyjaśniam, iż stawiamy na otwartą komunikację, a nasi liderzy wypowiadają się zarówno jeśli z czymś się zgadzają, jak również, a w zasadzie przede wszystkim gdy mają zupełnie odmienne zdanie . Taka bowiem różnorodność opinii powoduje iż firma nie stoi w miejscu lecz się rozwija. Jeśli chodzi o „uśmiechanie się”, to faktycznie zależy nam na tym, aby każdy z chęcią przychodził do pracy, czuł się swobodnie, czuł iż może się spełniać – jeśli tak się dzieje i jest to szczery, niewymuszony uśmiech, to jest to tylko powodem do radości dla nas ???? Jeśli jest inaczej, to szukamy przyczyny dlaczego tak się dzieje i wspólnie z Wami szukamy rozwiązania. W kwestii szkoleń, to rzeczywiście organizujemy ich wiele – bardzo ważne jest dla nas podnoszenie kwalifikacji personelu. Z przyczyn technicznych nie zawsze jest możliwość, aby wszystkie szkolenia odbyły się w ciągu dnia. Pierwszą kwestią jest to, iż pragniemy aby jak najwięcej osób mogło w nich uczestniczyć i czerpać wiedzę, a nie jest to możliwe przy otwartym sklepie stacjonarnym gdyż jednocześnie nie chcemy ograniczać dostępu i komfortu odwiedzin naszym klientom. Drugi aspekt to możliwości zewnętrznych szkoleniowców i ich dyspozycyjności. Zdajemy sobie sprawę, z tego iż nie dla wszystkich jest to optymalne rozwiązanie, dlatego też część szkoleń organizujemy w formie on-line, aby zminimalizować niedogodności. Natomiast każde szkolenie wlicza się do czasu pracy. Jest nam szalenie smutno jeśli doświadczyłaś niekomfortowej sytuacji i miałaś podejrzenia, iż ktoś zostaje „obmówiony”. Mamy głęboką nadzieję, że jest to nieporozumienie. Jednakże w takiej sytuacji zawsze warto podejść i wyjaśnić tę kwestię czy też zwrócić uwagę. Oczywiście jest to aspekt, któremu bacznie się przyjrzymy, aby żadna osoba nie miała podobnego do Ciebie przykrego doświadczenia. Jako liderzy jesteśmy też otwarci by pomagać w komunikacji jeśli jest to trudne dla jakiejkolwiek strony. Ja sama jako współwłaściciel zawsze robię wszystko, by być w roli osoby bezstronnej i dla każdego, kto potrzebuje porozmawiać mam czas i służę pomocą. Priorytetem dla mnie osobiście jest to, aby każdy czuł się na równi z innymi, a rozmowa odbywała się z poszanowaniem każdej ze stron. Mimo, iż opinia jest dla nas przykra, to zapewniam iż zwrócimy uwagę na wskazane przez Ciebie aspekty, aby móc tworzyć przyjazne miejsce pracy dla wszystkich współpracowników, bez względu na to jaką rolę pełnią w firmie. Każdy jest dla nas bardzo ważny! Dziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Jola

Jakaśtam
@O

Pracuje już ponad 2 lata, moje koleżanki po 5 lat więc nie wiem czy jest taka rotacja i krótki staż pracy...

Zostałam miło zaskoczona. Dostałam do zakupów próbki i jasno, precyzyjnie opowiedziano mi jak je wykorzystać. Próbki dobrano do moich potrzeb. Profesjonala obsługa - dziękuje.

Moona Lisa

Firma z profesjonarnym podejściem do klienta. Zamówiłam produkt, który nie spełniał moich oczekiwań. Szybko, konkretnie i w bardzo przyjazny sposób podeszli do mnie i zwrócili kasę. Polecam!

M.

BYŁAM NA ROZMOWIE O PRACĘ. ALE FAJNE BIURO MAJĄ. ILE KWIATÓW. PSY TEŻ SĄ OBECNE - PODOBA MI SIĘ TAM.

Zakochana klientka

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin dla mojej ukochanej drogerii!

W jaki sposób są weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w Drogeria Pigment?

FIRMA

Witaj, podczas rozmowy wykorzystujemy elementy wywiadu behawioralnego stosowanego w rekrutacji, by móc lepiej dookreślić kompetencje rozmówcy.

Magdalena
@FIRMA

Co to jest ten cały wywiad behawioralny? Pierwsze słyszę

@Magdalena

Wywiad behawioralny to taka część rozmowy rekrutacyjnej, która koncentruje się na przeszłości zawodowej kandydata. A dokładniej są to pytania o zachowania, reakcje, czy podjęte działania w konkretnych sytuacjach w przeszłości.

Zostaw merytoryczną opinię o Drogeria Pigment - Kraków

• Jak się pracuje w Drogeria Pigment?

Zobacz opinie na temat firmy Drogeria Pigment tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 27.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drogeria Pigment?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 11 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drogeria Pigment?

Kandydaci do pracy w Drogeria Pigment napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drogeria Pigment
3.9/5 Na podstawie 52 ocen.

Drogeria Pigment