Opinie o British American Tobacco w Augustów

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy British American Tobacco. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie British American Tobacco na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - produkcja wyrobów tytoniowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o British American Tobacco w Augustów

DajecieSpokoj

Pracuję już jakiś czas i powiem tak. Masakra, fabryka z której na siłę jest robiona korporacja. Wyniki mają być takie a jak nie to kończysz przygodę. Zebrania, setki dokumentów, dublowanie ich w systemie, wymagania od zwykłego operatora kosmos po zaledwie miesiącu - dwóch. Do tego wszędobylskie lizanie jajek wyżej postawionym za psie pieniądze wraz z różnymi dodatkami 3220zl. Dadzą zjeść na stołówce jedzenie które leży kilka dni i ludzie skaczą z radości. Brak negocjacji stawki ponieważ mają "grandy" oceny miesięczne, roczne, cyrk na kółkach.

P
@Gal

Oj ocena roczna jest zawsze sfałszowana co niektórym zawyzszona. Pracownik który żadnych osiągnięć nie uzyskał a wręcz przeciw bo na starty firmę prowadził będąc na banderoli i nawet nie poniósł żadnych konsekwencji. Kilka krotnie był wydrukował banderole nie zgodnie z procedurami i nikt za to nie zwolnił pracownika, tylko wszystko tajne było aż nagminnie się pojawiało to wtedy przerzucony został na rozpruwanie papierosów i to się nie przysila

Aleksandra

Hej czy wiecie coś o ogłoszeniu na Operatora Maszyn? Interesuje mnie jakich kwalifikacji wymagają? I jak przebiega rekrutacja? Czyli kto ją prowadzi, o co pytają , ile trwa?

Marcela
@DajecieSpokoj

Zawsze dobrze od czegoś zacząć :) Widzę, że sporo opinii, ale tak na prawdę nie wiem czemu wierzyć... Nikt nie pisał o pracy automatyka, a chłopaka ten etat interesuje głównie. Może ktoś, coś dopowie? Jaka kasa dla automatyków wpada w tym roku?

Jaka atmosfera panuje w firmie British American Tobacco? Są ogłoszenia na Pracuj.pl z 16 sierpnia. Czy jest rotacja?

Pracownik.
@Eliza

To zależy. Na produkcji pewnie po ok roku. Jest tam rozpisana ścieżka co należy zrobić aby zostać np. operatorem technicznym. To od Ciebie zależy jak szybko się zakwalifikujesz ale taki realny czas to rok. Ja pracowałam "w biurze" i na wyższe stanowisko awansowałam po 7 miesiącach.

Basia
@Aleksandra

Przejście przez rekrutację ułatwia podstawowe rozumienie jak dzialaja urządzenia. Cos w stylu jesli tu pokrece to jaki to bedzie mialo wplyw na maszyne. Jest nawet taki test na początku. Nie jest to trudne jednak trzeba się dobrze wczytać w instrukcję- to pomaga. Nie jestem po szkole technicznej jednak w domu zdarza mi się coś przykręcić/rozkręcić. Poza tym pytania raczej ogólne.

Krystyna
@Basia

Załóżmy, że rekrutację przechodzi się pozytywnie. Jakich zarobków można spodziewać się na początku? Wiesz może? Można liczyć na współpracowników, pod względem atmosfery jest dobrze?

@Krystyna

Nie ma szału jeśli chodzi o pensję podstawową. Trochę więcej niż minimalna. Jak się doliczy inne benefity (dodatki za niedzielę, czy kwalifikacje) wówczas jest ciut lepiej choć trzeba się nastarać no i grafik jest jaki jest. Dla lepszego samopoczucia doliczam sobie także kasę jaką oszczędzam na obiadach i dojazdach do pracy (paliwo) . Raz w roku jest bonus roczny - na to trzeba niestety czekać - nie mniej fajnie jak wpadnie 1,5 pensji extra. Ze współpracownikami zależy jak trafisz. Jak fajny lider to spoko.

@pracownik

Zgadzam się, że stawka wejściowa wysoka nie jest ale dobrą informacją jest to, że co roku można spodziewać się podwyżki. Czyli nie jest tak że z tą stawką zostaniesz na kilka kolejnych lat... nawet jeśli nie są to duże zmiany to jednak co roczne. Dla mnie to plus w porównaniu z poprzednią firmą gdzie podwyżki dostawali nieliczni i to tylko co kilka lat.

Ala
@pracownik

To tak mniej więcej o ile pensja wzrasta co roku? Na jakiej podstawie podwyższają te pensje, biorą pod uwagę wyniki pracowników czy coś jeszcze innego?

Taa
@Ala

Inflacja jest większa niż te coroczne podwyżki. A podwyżka jest zależna od "wyników pracownika". Zależy jak cie lider przedstawi dla kierownika.

fello
@Ala

sprawdzają co dzieje się na rynku, porównują z innymi firmami i coś tam zawsze jest jakiś ruch na wynagrodzeniach, zrewidowali ostatnio dodatek z pracę na zmiany, a podwyżka w tym roku, i w zeszłym tez była dwa razy - dla stanowisk na produkcji (kierownicy dostali tylko raz, hehe), jak ktoś miał wyższą ocenę roczna, to mógł wyhaczyc i kilkanaście procent, najgorzej nie jest, ale wiadomo, że jak to w korpo, mają swoje zasady i kuniec, starsi blprscownicy narzekają na zrównywanie plac, ale to się dzieje w całym kraju, dzięki wielmoznie nam panującym, tu przynajmniej jest jakaś logika, u prywaciarza jak chorągiewka zawieue

@Basia

O widzę chyba ktoś z HR zadał sobię trud i zaczął reagować na opinie, może dąży ku lepszemu traktowanie zasobów ludzkich :))

Marcela Nowy wpis

Byly Nowy wpis

Dlaczego pan (usunięte przez administratora)jeszcze pracuje w tej firmie, nie dość że narobił braków w banderoli,to jeszcze teraz na odwal pracuje dlaczego nie czyści maszyn z paprochów tabaki zawsze po nim są problemy z maszynami. Kiedy w końcu jego już zwolnicie a zatrudniacie bardziej efektowną osobę która będzie przykładała się do pracy i choć po sobie posprząta stanowisko pracy.

Specjalista w dziale Trade Digital może być zatrudniony przez firmę zewnętrzną, tak piszą w ofercie. Czy jeśli pozytywnie przeszłabym okres próbny to miałabym szansę na umowę bezpośrednio z tą firmą? Ile ewentualnie trzeba czekać na taką zmianę? Wspominano tu choćby o ocenach rocznach, więc się zastanawiam czy pozytywny wynik gwarantuje takie przejście.

PM Nowy wpis

To chyba pytanie do BAT Warszawa (w nazwie mają 'Trading'), ten wątek dotyczy fabryki w Augustowie (produkcja).

Ferdek

Sądząc po tym, co napisał, nie będzie się musiał zwalniać, bo firma sama kończy współpracę, gdy wyników brak. Napiszesz, co w jego wypowiedzi uważasz za mijanie się z prawdę? Stawka na produkcji, to 3220 zł netto, uwzględniając już dodatki?

@Ferdek

Dokładnie tak zrobiłem, zwolniłem się nie będę pracował za najniższą krajową na 3 zmiany w 4 brygadowce nie te lata moi kochani. Masz 500 dodatku brutto za pracujące weekendy oraz zmianę nocną te 3200 to było już z tymi dodatkami, obecnie tyle wynosi najniższa krajowa którą zarobisz wszędzie bez zapierdzielania do 6 rano i braku życia prywatnego. Wyżej odpowiedzi prawdopodobnie od jakiegoś (usunięte przez administratora)którego uraziłem tym że prawdę napisałem

Mietek
@DajecieSpokoj

Z tego co wiem coroczne podwyżki są od kwietnia, zatem chyba bardziej miarodajnie będzie porównywać wypłatę kwietniową do najniższej krajowej niż grudniową, ale rozumiem Twój punkt widzenia. Ja osobiście wolę wiedzieć, że moja podwyżka jest uzależniona od oceny rocznej a nie widzimisie kierownika ale wiem, że nie każdy tak ma. Życzę powodzenia w nowej pracy.

@DajecieSpokoj

Ta pensja 3200 to jest kasa dla każdego? Czy jak ma się więcej doświadczenia w firmie, to jest ta pensja większa? I czy 500 zł tego dodatku, to jest za jeden weekend? Czy w sumie jak pracuje się 4 weekendy w miesiącu?

@Mietek

Z tą oceną roczną to nie ma co się rozpędzać bo jest ona zależna od bardzo wielu czynników i nawet jeśli ty się starasz to ktoś może to zepsuć, tak samo jak bonus roczny wypłacany raz w roku

DajecieSpokoj

500 zł to jest całość za zmianę nocną oraz wypadające pracujące weekendy których jest sporo, mi raz w miesiącu wypadł wolny weekend (sobota, niedziela) reszta wolnego to wyglądała tak: pracujesz tydzień na rano, masz dzień wolny w którym przychodzisz na noc do pracy. Godzinowo im się zgadza a ludzie chodzą po fabryce jak pijani. Moje 4 wypłaty wyglądały tak że, otrzymywałem lekko ponad najniższą krajową 100-120zl

@DajecieSpokoj

No to od czego ta ocena roczna może zależeć? Piszesz, że ktoś może ją zepsuć, czyli oceniana jest tak naprawdę praca całego działu? Wolałbym jednak indywidualnie pracować na swoje podwyżki. Co do bonusu rocznego, on też zależy od tej oceny?

Gal

ocena roczna za indywidualne wyniki wpływa na podwyżki, a wyniki działów/fabryki na bonus

an embarrassment
@Gal

Głupoty opowiadasz, pracowałam wiele lat, dzięki Bogu już nie pracuje. Jak nie wyliżesz tyłka kierownikowi, liderowi taki odpowiednik brygadzisty, czy też jego zastępcy, którego oficjalnie nie ma, ale ma, to nic nie dostaniesz. Ostatnio słyszałam od osób pracujących, że powołali komórkę w HR, która zajmuje się sprawdzaniem zdrowia ludzi szok. Potrafią do domu przyjechać i sprawdzić czy rzeczywiście jesteś hory, zaczęli zwalniać ludzi, którzy chodzą na L4 lub przewlekle długo chorują. Ogólnie reżim jak u Łukaszenki z uśmiechem na twarzy. W biurach może i świetna atmosfera, ale na produkcji jeden drugiemu by oczy wydrapał jak by mógł i każdy każdego chce wykorzystać jak tylko się da. Za moich czasów zatrudniali coraz to nowe firmy i coraz to młodszych proroków, którzy mieli chyba zbawić tą firmę od złego, ale efekt był zawsze przeciwny no i pełno Turków było, bo mieli problem z chętnymi do pracy. Zatrudniają ludzi dosłownie z ulicy bez wiedzy czy to technicznej czy jakiej kolwiek, a po okresie jak to mówią wdrożenia wymagają cudów. Maszyny głównie przestarzałe, a materiały do produkcji coraz gorsze tłumaczone polityką ekologiczną firmy, a ty walczysz wraz z mechanikiem, który nie ma pojęcia jak ma ustawić maszynę, bo mu instrukcji nikt nie napisał, a po kilku miesiącach każą taką instrukcję pisać tobie, a mechanicy, którzy coś umieli pouciekali za biurka do pracy biurowej i poganiają swoich byłych kolegów. Wymagają otwartości i szczerości, ale jak ktoś jest szczery nie tak jak oni chcą to grożą mu zwolnieniem. Ogólnie bałagan. Poleciła bym dla wzbogacenia CV, ale efekt jest przeciwny, bo miałam ogromny problem ze znalezieniem pracy po BAT, jak to jeden niedoszłych pracodawców powiedział "przyszła jedna z tych roszczeniowych pracy szukać". Na chwilę obecną wiem, że wożą ludzi z połowy województwa, bo z miejscowych nie za bardzo ludzie chcą pracować system 3-zmiany i 4-brygady czyli praca na okrągło bez życia prywatnego. Na starcie kasa była nie głupia, ale po kilku latach zostajesz na małej stawce, a tych co zatrudnią po tobie dostaną więcej niż ty masz. Rozmawiałam kiedyś z mechanikiem, który pracował tam ponad 10lat i wstyd było mi się przyznać, że zarabiamy podobnie. To jakieś nie porozumienie odniosłam wrażenie, że firma tonie i udaje, że dobrze się trzyma taka mina pokerzysty.

@DajecieSpokoj

Hej, mnie tu zainteresowało to, czy jak jest rekrutacja i firma chce zatrudnić daną osobę, to czy wtedy już wiadomo, jak wygląda właśnie grafik i jak wygląda sprawa z tymi nockami, weekendami i pracą w tygodniu? Czy wgl nowa osoba wie, jak realnie wygląda rozplanowanie pracy, czy dowiaduje się o tym dopiero, jak dostaje plan ze sowimi zmianami??

Nie wiem co mówią podczas rozmowy rekrutacyjnej (domyślam się że ogólniki typu 4 brygady, 3 zmiany ale bez szczególów) ale jak ktoś jest zainteresowany to powinien zapytać. Grafik jest znany.

Piitr
@DajecieSpokoj

Oj z tym się nie zgodzę jest jeden pracownik taki że dawno już powinien polecić z pracy a nadal pracuje. Normy nie wyrabia najmniej z wszystkich robi, pójdzie podłoże się do kierowników i jest wszystko na cacy,nawet nie zgłosi żadnej usterki maszyny a po co inni to zrobią, chyba coś musiało być skoro ma zakaz prucia z kapsułkami,a i jeszcze co do oceny premii to też ten pracownik nie jest oceniany tylko od razu mu ocenę wpisują -i to jest właśnie mentalność firmy.

P

Operator Maszyn

Najpierw test BHP by w ogóle wejść na teren. Później testy. Potem rozmowa z panią z HR (xD). Zapewnienie o odezwie niezależnie od wyniku w ciągu tygodnia i następny brak odezwu przez już pare miesięcy.

Test polegał na m.in. Składaniu pompy, diagnozie i naprawie trzech usterek w „nibymaszynce”, użyciu klucza dynamometrycznego, narysowaniu rysunku technicznego, ogółem test sprawiał podobne uczucie jak przy pisaniu kartkówki w szkole z czegoś co nigdy się w praktyce nie przyda. Rozmowa kwalifikacyjna typowa: dlaczego chcesz tu pracować, skąd się dowiedziałeś o BAT, przedstawienie warunków i czy ci pasują (uop 2900 brutto na start plus premie, praca na trzy zmiany, posiłki na terenie zakładu gratis, dojazd gratis, praca cały rok)

Danka

Ja zapytam o pracę przedstawiciela handlowego, bo widzę, że szukają kogoś i może nawet to będę ja :). Jako, że jest to praca mobilna to oferują auto służbowe nawet to celów prywatnych, a kartę paliwową też się dostaje? Za swoje obowiązki firma proponuje podstawę i premię tylko niech mi ktoś poda tu przykładowe kwoty żebym w ogóle wiedziała co robić.

Witam! Czy polecacie pracę w tej firmie na produkcji lub magazynie ?

pracownik produkcji
@Andrzej

To zależy czego szukasz i oczekujesz. Jest to duża firma wiec nawet jak nie odnajdziesz na pierwszej pozycji jest trochę opcji co możesz zmienić będąc już w środku. Jest też sporo plusów: darmowe posiłki, busy dowożące pracowników, coroczne podwyżki, bonus, niedawno weszła prywatna opieka medyczna. Jest też jasno określone czego trzeba się nauczyć by móc pracować na stanowisku. Z minusów praca w systemie 4 brygadowym - masz 1 niedziele wolną ale w pozostałych może trzeba będzie pracować, sporo papierologi, nastawienie na wyniki. Stawka wejściowa wysoka też nie jest, dopiero z czasem gdy się zakwalifikujesz możesz liczyć na dodatki.

Gal

Przy takim zatrudnieniu mają otwarta rekrutację na operatorow nonstop, bo zatrudniają i szkolą intensywnie, a po drodze czasem ludzie rezygnują, lub oni z ludzi, tych opornych na naukę. Atmosfera zależy mocno od ekipy, zmiany, obszaru na ktryy się trafi, a z tym bywa różnie, ale zawsze można się przenieść jak pojawi się gdzieś rekrutacja wewnętrzna. Jeść dają, dowożą, narzekają Ci co nie widzieli gdzie indziej jak się pracuje, jakie się ma pieniądze i jakie jest traktowanie ludzi. Za ekstra zrobione rzeczy można dostać dodatkowa kasę na ednered, tak samo na święta zawsze coś wpadnie i zawsze jakieś gifty są. Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, narzekać też jest na co, ale gdzie niema? Lepiej patrzeć na pozytywy i robić swoje

@Gal

A bez doświadczenia można się tu nająć na operatora? Ile by mi tu Panie zapłacili w takiej sytuacji, jak żem nowy? I co z grafikiem pracy, jak tu się pracuje?

Gal

Tak, można - liczą się umiejętności techniczne, jest maszynka do złożenia na rekrutacji, więc jeśli się ogarnia trochę, to da radę to przejść.

@Gal

Potwierdzam. Duża firma to wiadomo że zawsze jakieś rekrutacje będą. I tak dużo zależy od ekipy gdzie się trafi ale to jak wszędzie. Plusem jest to że są możliwości zmiany w środku: inny obszar/ inna zmiana, inne stanowisko.

@Anonim

Te możliwości zmian wewnątrz firmy, to obejmują również i awans? Występują tu wewnętrzne rekrutacje na kierownicze stanowiska?

Tak. Jak się nie mylę większość kierowników zaczynało tu na niższych stanowiskach. Część co prawda biurowych ale są i osoby które zaczynały jako operator na linii.

Eliza
@Anonim

W takim razie, po jakim czasie od zatrudnienia można liczyć na progres na wyższe stanowisko? W jaki sposób pomóc sobie, aby szybciej awansować? Firma organizuje jakieś kursy, szkolenia? Zainteresowało mnie to miejsce pracy :)

Pracownik.
@Eliza

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w British American Tobacco?

Natala

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko operatora maszyn. Dacie znać, ile mniej więcej zarabia się na tym stanowisku bez premii? A co do niej, to za co można ją dostać? Jeśli chodzi o benefity, które proponują w ramach funduszu socjalnego, to co można jeszcze otrzymać? Oprócz dofinansowania do wypoczynku i rekreacji.

Jakie godziny pracy obowiązują w British American Tobacco?

KTOS

MASZ system 3 zmian czyli 6-14 , 14-22 , 22-6 4 brygady praca w soboty niedziele zalezy od grafiku danej zmiany

XYZ
@KTOS

Dodatki za pracę w nocy rozumiem są? Ktoś pisał, że szału, jeżeli chodzi o pensje to tutaj nie ma i zastanawiam się czy można np ingerować w grafik i brać więcej nocek, żeby więcej zarobić? Jest taka możliwość w ogóle ?

Ktos
@XYZ

Chyba raczej nie ma takiej możliwości żeby pracować na nocki . Są dodatki nie wielkie ale są . Jak to się mówi żyjesz ta firma .. grafik ustalany jest chyba raz w roku i co jakiś czas są tam małe poprawki w nim . Jak na pracę w tym systemie zmianowym jak było wspomniane naprawdę szału nie ma . Na tym forum proszę poczytać komentarze w 95% to prawda .

Karo
@Ktos

Jak grafik raz w roku ustalają, to czy urlopy trzeba od razy na cały rok planować? Czy jednak można na bieżąco i stąd te poprawki czasem?

Coś
@XYZ

Dodatki za nocki są ale nadgodzin nie ma. Nie ma szans na branie dodatkowych dni.

Urlop
@Karo

Urlop dwutygodniowy planujesz z dużym wyprzedzeniem. Oczywiście trzeba cały rozplanować ale później można przekładać w jeżeli potrzebujesz

@Urlop

No to chyba wygodne rozwiązanie? Uda się w ten sposób spędzić wakacje z rodziną? Są tu w ogóle jakieś dopłaty do wypoczynku?

Niezadowolony

Najgorsza firma na świecie nie wiem jak z zarobkami bo jestem Kierowcą który wywozi papierosy ale brakuje tu takich kom. Zmiany od zaladunkow można podzielić 2 dobre 2 (usunięte przez administratora) rozładunki to już wogole klapa jedziesz i stoisz jak głupek pod bramą oni Ci mówią że nie ma pracowników czy też miejsca a tak naprawdę im się nie chce bo siedzą tylko i papierosy palą firma kompletną porażką ochrona kontroluje jak byś był największym (usunięte przez administratora) i tyle na ten temat

Praca w transporcie
@Niezadowolony

Mam pytanie odnośnie firmy w jakiej pan wozi papierosy. Chciałem aplikować do którejś z firm transportowej ale niestety nie moge uzyskać informacji jak sie nazywają takie firmy i gdzie się znajdują. Mógłby pan mi pomóc?

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie British American Tobacco? Jakie macie spostrzeżenia?

Kołchoźnik

BAT chyba prowadzi jakiś eksperyment psychologiczny na pracownikach układając taki grafik. Po rankach jest 1 dzień wolnego, a na następny dzień idziesz na 2 dni nocek i jest 1 dzień wolnego, w którym idziesz znowu na nocki ale 3 dni... Co to ma być?

@Kołchoźnik

Z jakim wyprzedzeniem jest układany taki grafik? Jest z miesięcznym wyprzedzeniem? I czy generalnie jest opcja negocjacji grafiku? Chodzi mi czy pracownicy mają jakiś wpływ na to, kiedy pracują.

Luka
@Aleksandra

Grafik jest układamy raz do roku może z małymi zmianami wiec można wszystko zaplanować

Witek
@Aleksandra

grafik jest na cały rok. Można spokojnie sobie wszystko zaplanować. Nie jest tak źle. Studenci mają inne - indywidualne grafiki ze względu na zjazdy. Grafiki wtedy są ustalane z bat`em.

Urszula
@Witek

A czy żeby mieć możliwość tych indywidualnych grafików to trzeba jakieś zaświadczenia z uczelni przynosić? Jak sprawdzają kiedy student ma zjazd?

Ile jest zmian w British American Tobacco?

Hulk

3 zmiany: ranki, popołudnia, nocki

bardzo dużo pijanych pracowników , nikt tego nie sprawdza

Jola
@ja

Czy potrzeba wypadku żeby ktoś za zol sprawdzać trzeźwość pracowników

Xxx

Mmens

Składaj lepiej do ochrony! Po co ten bad tobie . Na nic nie ma czasu. w kółko tylko praca

SSobol
@ja

Całe mnóstwo!!! xD

Luka

Praca jest 3 zmianowa r brygadowa

SSobol

Apeluję do młodych, ambitnych ludzi! Dajcie sobie spokój z tą firmą (tam były dobre warunki pracy jakieś 20 lat temu)... o ile jeszcze poza produkcją są znośne warunki (bez fajerwerków finansowych), to na produkcji poczujecie się jak najemnicy do budowy stadionów w Katarze, dosłownie!!! Nie dajcie się nabrać na darmowe posiłki i dojazdy, to jest KORPO, tu nikt się Wami nie przejmie! (jak "padniecie", to dostarczą innych robotników, jak zabraknie w Polsce to bardzo chętnie Turcy przyjadą... w końcu w Augustowie Turcy się szkolili od ZERA!)... praca na produkcji jest non-stop, świątek, piątek i niedziela... życie rodzinne w tej korporacji, na produkcji, to mrzonka... co ciekawe, firma jeszcze kilka lat temu reklamowała się jako przyjazna rodzinie... chyba (usunięte przez administratora) xD

Były Pracownik

Witam ja piszę do zarządu że względu na taką sytuację.Pracowal jeden pan na banderolach jakiś czas temu, pod jakimś względem narobił braków w banderoli bo źle ustawił maszynę kilka krotnie i żadnych konsekwencji nie poniósł. Taki pracownik powinien być odrazy zwolniony a nie dano mu na tym samym stanowisku nty raz poprawy i nadal to samo było. A żeby było jeszcze ciekawiej to tego pracownika przyrzucili na inne stanowisko na rozpruwanie papierosów,gdzie maszyna była się popsuła i też żadnych informacji dla swego przełożonego nie udzielił. Nie zgłoszono awarii,ktoś za takich pracowników musi odpowiadać. Gdzie jest logika i rozum! Takich pracowników trzeba zwalniać a nie nagradzać. Jakim cudem ten pracownik dostał umowę o pracę na czas nieokreślony i z podwyżka?

@Były Pracownik

Znów miało miejsce pracownik że zmiany A nie dopełnił swoich obowiązków z konserwacją maszyny. Maszyna znów była tak zawalona że aż została uszkodzona od zaniczyszczeń. Premia powinna być zabrana dla tego pracownika. Non stop po jego zmianie maszyna nie nadaje się do użytku. Szefostwo zajmijcie się tym. Przeszkolenia obsługi maszyn ten pracownik kwalifikuje się skoro nie chcecie go zwalniać. Nie ma pojęcia o konserwacji i czyszczeniu maszyn a do tego to robi na odwal. Dlatego są takie skutki pracy.

Parsifal

Zaangażowałem się w proces rekrutacji, który ma cztery szczeble, poświęciłem czas, przyszedłem na Assessment Center i nawet nie raczyli mi dać odpowiedzi, przy czym obiecali że się odezwą oraz że prześlą informację po Centrum Oceny. Dziękuję bardzo za takie standardy!

anonimowa
@Parsifal

wiem, że stary wpis, ale może pokaże zmianę miałam AC i na drugi dzień zadzwonili z odpowiedzią i feedbackiem.

Kandydatka
@Parsifal

Ja również tak samo przeszłam. Mnie także nie poinformowali.

ezorrrrrrrr

Porażka, BAT to firma produkująca (usunięte przez administratora), smutne jest to, że zatrudniają tyle osób, ale niestety trucizna to trucizna, ile jeszcze lat to potrwa? Czy kierujący BAT mają świadomość, że palacze chorują na raka i przedwcześnie umierają????

anonimowa
@ezorrrrrrrr

Witamy w czasach późnego kapitalizmu. Produkują, bo mają z tego zyski. Chyba dobrze, że zapewniają dużą liczbę miejsc pracy. Nikt ludzi nie zmusza do kupowania ich produktów. Sami wybierają, że chcą dokonać zakupu i zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia u nich chorób układu oddechowego. Serio, każdej firmie można sporo zarzucić, ale to jaki produkt sprzedają? Chyba każdy wie czym zajmuje się firma z "Tabacco" w nazwie. Jest popyt, jest podaż. Niestety

Pracowałem 9 miesięcy jako operator maszyn na filtromatach. Ogólnie panuje dobra atmosfera ludzie mili. Z minusów to mała pensja ok. 3300 zł brutto, pracujące weekendy, bardzo słabo ułożony grafik, przez co nie ma się czasu na życie prywatne. Brak szkoleń, kierowniczka kazała mi się poduczyć od bardziej doświadczonych pracowników, co jest śmieszne, ponieważ pracownicy nie zawsze mają czas i chęć żeby wszystko tłumaczyć nowym osobom, a później są narzekania ze strony kierowników, ze nowy pracownik nie ma doświadczenia odpowiedniego do ich wymagań. Najbardziej zabawne jest to, że nie chcieli mi przedłużyć umowy bo według nich nie mam takiego doświadczenia i przez to są przestoje na maszynach. A te przestoje są głównie spowodowane tym, że nie ma wystarczająco ludzi i do tego filtromaty i rozładowywacze są problematyczne, często pojawiają się błędy, poprzeczki i inne awarie które są trudne do naprawienia ale oczywiście kierownictwo tego nie rozumie i się ciągle czepia mimo, ze im się tłumaczy wiele razy jakie były powody przestojów. Nie polecam tu przychodzić, kadra kierownicza to porażka, zero szacunku dla pracownika, duże wymagania i mała pensja

Katarzyna
@Piotr

A czemu nie ma wystarczająco ludzi? Firma nie chce przyjmować za duzo pracowników, czy moze sami odchodzą? :) No z tą pensją to średnio wygląda, szczególnie za pracujące wekeendy... czy one sie wliczaja inaczej?

Jarek

Jak wyglądaja zarobki w firmie w 2022 na produkcji?

Sławomir

A co konkretnie ci się nie podoba? Opowiesz coś więcej o zarobkach i atmosferze?

Zostaw merytoryczną opinię o British American Tobacco - Augustów

• Jak się pracuje w British American Tobacco?

Zobacz opinie na temat firmy British American Tobacco tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w British American Tobacco?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 2 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy British American Tobacco?

Kandydaci do pracy w British American Tobacco napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

British American Tobacco
2.5/5 Na podstawie 39 ocen.
  • Tytoniowa 16
    16-300 Augustów