Opinie o TO Spedition Sp.z o.o. w Gdańsk

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy TO Spedition Sp.z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie TO Spedition Sp.z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów osobowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TO Spedition Sp.z o.o. w Gdańsk

Marzena Nowy wpis

No i gdzie są jakieś obecne opinie na temat warunków pracy u nich? Kiedyś widzę, że różnie się o nich opowiadali... Jak jest na chwilę obecną skoro taka cisza? Ktoś da znać jakie warunki zatrudnienia obecnie oferują i czego wymagają? Jaka atmosfera, jakie stawki?

Były pracownik Nowy wpis
@Marzena

Nie polecam tej firmy . Właściciel to straszny cham i (usunięte przez administratora) Jak najdalej od Dariusza P.

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z TO Spedition Sp.z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

czytelnik Nowy wpis

kompletnie nie zrozumiałe stwierdzenia , czy jak zdążyłem zrozumieć ,że spedycja ma płacić za twoje mandaty ? od kiedy to spedycja ma za to płacić ? to jak opisujesz jest żenujące -wyśmiewasz się ,że ktoś jest chory - czy ciebie (usunięte przez administratora)? Rada jest jedna poszukaj sobie spedycji z której będziesz zadowolony lub zakładaj własną a parkingowe opowieści jak parkingowe porady prawne pozostaw dla siebie . Wystarczy tylko przeczytać stylistykę twoich wypowiedzi aby określić poziom rozmowy którą reprezentujesz , polecam naukę stylistyki języka polskiego .

byly pracownik za 500 zl/msc

Cześć, Wraz z zakończeniem edukacji postanowiłem poszukać ,,pracy w zawodzie". Złożyłem swoje CV w wiele miejsc, jednym z nich była wyżej wymieniona firma.Piszę tą opinie, aby pomóc ludziom będącymi w podobnej sytuacji jak moja z przeszłości. Porównując inne rozmowy kwalifikacyjne, przeprowadzona była w dość luźnej atmosferze ,,Pan z HR" był ubrany w nieformalny strój i zaproponował mi świetna UMOWĘ O PRACE na 1/4 etatu, dopuszczającą premie UZNANIOWĄ(w teorii oznacza to że pracodawca jeżeli ma ochotę to może wypłacić 25% minimalnej krajowej). Według mnie to powinien być wówczas pierwszy moment na zastanowienie czy chce pracować w firmie której, rekruter ubiera strój na rozmowę który wyraża brak żadnego szacunku do rekrutowanego ubranego odpowiednio na taką rozmowę. Radzę również dobrze się zastanowić jaki to pracodawca zapewnia pracownikowi po studiach pensje rzędu 25% minimalnej, wówczas gdy konkurencja jest w stanie dać trochę ponad minimalną oraz czy w innych kwestiach może być tak surowy jak w przypadku wypłaty. Uznałem wówczas że w firmie jest fajnie bo nie ma czegoś takiego jak dress code, a pracodawca musi mieć racje że daje taką super pensję przecież do wszystkiego doszedł sam, ludzie po studiach nic nie potrafią i w sumie jak by tak popracować gdzieś indziej jednocześnie tak na 3/4 etatu to można nawet na jakieś fajne wakacje w lato pojechać. Co do atmosfery w pracy jest super, kształcąc się przez 15 lat, naprawdę marzyłem żeby przez 8 albo czasem i więcej bo tak mi się podobało, klikać non stop odśwież na Timocom. Słuchając przy tym porównywalnych do koncertów Chopinowskich hitów discopolo oraz wrzasków skierowanych w różne strony. Ludzie w firmie to prawdziwa śmietanka społeczeństwa polskiego narodu. Wystarczy spojrzeć na komentarze napisane przez nich. Oprócz wyżej wymienionych zalet po okresie próbnym oferują super pieniądze, należy podkreślić że wytrzymanie okresu próbnego jest bardzo łatwe, w przeciągu 2 lat ostała się aż 1 osoba. Po nie wykorzystanej szansie w tej firmie wyniosłem mnóstwo nauki nie związanej z zawodem. Pracodawca dba o swoich pracowników i w ramach poszerzenia horyzontów, sugeruje im (bardzo delikatnie) nabywanie wiedzy w dziedzinach takich jak prawo czy psychologia.

Szymon
@byly pracownik za 500 zl/msc

Dziękuję za tę opinię, jednak jest dla mnie trochę niezrozumiała, bo tak naprawdę nie wiem czy jest ona pozytywna czy negatywna. Jak długo pracowałeś na 1/4 etatu? Nie miałeś możliwości zmiany etatu na większy bądź na cały? Rozumiem, że była to także umowa o pracę na okres próbny, tak?

Były pracownik za 500 zł/msc
@Szymon

@Szymon Wszystko co miałem do powiedzenia opisane jest w poście wyżej, czy jest negatywna czy pozytywna należy samemu zaintetpretować, dla jednych coś co jest dużym minusem dla innych może być plusem. Ja osobiście czułem się bardzo dobrze, ponieważ uwielbiałem klikać 8h myszka w rytm disco polo za 25% minimalnej krajowej. Niezmiernie fajne było też odbierać telefony w nocy od kierowców, został mi przypisany 1 co ładne kołysanki śpiewał, więc jak mnie obudził to potem łatwo było mi zasnąć.

@byly pracownik za 500 zl/msc

masz rozdwojenie jaźni ? sam z sobą piszesz i potwierdzasz nieprawdziwe fakty ? hmm dosyć ciekawie opisujesz ,szkoda tylko ,że masz wybujałą wyobraźnię i wyimaginowane fakty podajesz . Proponuję mniej pić i opisywać fakty nie mity . Na koniec podaj chociaż w opisie prawidłową płeć nie udajesz rodzaj męski . :-)

@byly pracownik za 500 zl/msc

na marginesie , właściciel jest Pani nie pan :-) a kiedy to pracowałeś ? - może fakty nie mity !

@pracownik

@pracownik Szanowni potencjalni pracownicy, widzicie jaka ta firma jest, zostałem obrażony za wystawienie swojej opinii, zostałem także bezpodstawnie oskarżony o nadużywanie napoi alkoholowych. Zwróćcie także uwagę na interpunkcje, jak widać pracownicy po za oskarżeniami i wyzwiskami w kierunku byłych pracowników nie potrafi zadbać o dobre imię firmy. Przeanalizujcie także inne posty, wszędzie agresja, chamówa i wszystkie pisane jakby na kolanie. Radze naprawdę dobrze się zastanowić zanim podejmiecie u nich prace. Równie szanowny pracowniku, napisałem drugi komentarz, żeby udzielić odpowiedzi jak najdokładniejszej dla osoby która pytała, jak bym miał na celu potwierdzenie mojej opinii to bym zmienił nick bo wiem że taka opcja istnieje. Co do płci to pudło.

Pozdro Fabicki !
@byly pracownik za 500 zl/msc

Pracowałem tam, kierownik był świrem. Disco polo w tle i załatwianie transportów. 3 monitory, jeden Timo, drugi trans, trzeci na ogarnianie spraw. Odświeżasz giełdy i szukasz transportu i tak 8 godzin mimo, że umowa na 1/4 etatu. 500 zł na start potem 1500 kolejny etap, potem 2500 jak zarobisz ponad 3000 euro dla firmy. Do tego premie ale mimo umowy ustnej nie otrzymałem jej. W piątki Mcdonald. Slaba firma ze slabymi ludzmi. Nie polecam.

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie SDM SPEDITION GmbH Sp. z o.o.?

8-16

24h/7

@byly pracownik za 500 zl/msc

zastanawiającym jest fakt dlaczego sie nie ujawnisz ? mądrala sprzed monitora ? może tak więcej odwagi i faktów ! mity zostaw dzieciom na dobranoc

Zostaw swoją opinię o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie TO Spedition Sp.z o.o.. Jak oceniasz zaangażowanie rekruterów, ich podejście do kandydata, punktualność oraz organizację spotkania? Czy poleciłbyś aplikację innym? Czekamy na Twoją opinię.
Barth

Firma słaba, opiera ofertę pracy na obietnicach, które warte są tyle co podpisana umowa. Kiedyś w praktyce ściągali do biura na spedytorów ludzi na "przyuczenie" za 500pln miesięcznie. W praktyce pracować tak trzeba było przez kilka miesięcy (czasem w nocy, czasem w weekend). Później jest szansa dostąpić awansu finansowego, ale oczywiście na papierze tylko 1/4 etatu. Biuro zatrudniało kilka osób i wszyscy na 1/4 etatu ;) Za mojej kadencji, pracował tam koleś, który złożył papiery do sądu, ale niczego nie zwojował. Firma jedzie po trupach do ....zysku, ale własnego. Praca spedytora tu i w wielu podobnych firmach polega na namiętnym przeszukiwaniu TimoCom i Trans.eu i szybkiej decyzji o kupieniu oferty ładunku. Następnie telefon do oferenta i kilka papierków do wypełnienia. Praca ma kilka wyzwań, jednym z nich jest (usunięte przez administratora), który nieoficjalnie pełni funkcję (usunięte przez administratora). Nic by nie było z tym złego gdyby pozbył się własnych zachowań (usunięte przez administratora), (usunięte przez administratora)tekstów i wszelkich innych niestosownych "wycieczek" słownych na które sobie pozwala ponieważ szefowe - (usunięte przez administratora) - pozwalają na to. Pozdrowionka dla wszystkich wytrwałych.

@Barth

@Barth Twój wpis na pewno posłuży osobom, które są szczególnie zainteresowane pracą w SDM SPEDITION GmbH, gdyż jest merytoryczny. Pamiętaj jedynie o tym, aby nie używać danych personalnych swoich współpracowników. Nadmieniasz o mobbingu, który jest jest świadomym, uporczywym nękaniem psychicznym pracownika w sposób werbalny lub niewerbalny przez przełożonego lub współpracownika. Zgłosiłeś zatem komuś wyżej postawionemu takie zachowania?

@Barth

zastanawiam się jakim trzeba być ignorantem ,żeby opisywać i rzucać złe światło na firmę w której pracownicy (najstarsi ) pracują od kilku długich lat ? Poza tym w odpowiedzi na oskarżenia ,że firma zatrudnia Pana Marcina na "..nieoficjalnym " stanowisku to dopiero można być albo zazdrosnym lub pełnym ignorantem który nie posiada wiedzy a bardzo chciałby ja posiąść ! Kolejnym tematem poruszanym powyżej jest praca spedytora , jak można wymagać od kierowcy żeby prowadził samochód w pracy ?? przecież spedytor jest chyba od tego aby dobrze wyszukiwał i planował pracę dla swoich samochodów -to chyba logiczne -jak widać nie dla wszystkich! Niestety mój przedmówca mija się z faktami bo oczernia firmę która zatrudnia pracowników zgodnie z prawem pracy , a dowodem jest sam fakt opisany ,że jeden z pracowników poszedł do sądu i chyba sie mylił co do swoich wybujałych wyimaginowanych roszczeń . W związku z tym myślę ,że nie będąc osamotniony w swojej opinii -weź się chłopie do pracy bo jak widać boli ciebie to ,że firma walczy o zyski a nie dzieli się z tobą (specjalnie z małej litery). ekonomia to zagadnienie które dla ciebie jest chyba za trudne do zrozumienia, ale to norma na świecie :każda firma dąży do osiągnięcia zysków ,niestety jak widać pracownicy również są zadowoleni bo w niej pracują nie przychodza do niej za tzw"karę". Następnym razem pisz o faktach nie mitach przyśnionych w nocnych koszmarach.

@pracownik

To świetnie, że bierzesz czynny udział w dyskusji, ale następnym razem pamiętaj, iż nie posługujemy się tu danymi personalnymi konkretnych osób - dotyczy to także samych imion. Rozumiem ponadto, że jesteś trochę rozżalony, ale jednak ton Twoich wypowiedzi powinien być nieco spokojniejszy. W razie wątpliwości zawsze warto zajrzeć do regulaminu forum - tam wszystko jest szczegółowo opisane. Z Twojej wypowiedzi nie wynika jednoznacznie, czym właściwie zajmujesz się w SDM SPEDITION - zdradzisz nam to zatem?

@Wanda

Piszesz koleżanko :świetnie . Cóż jest świetnego w tym jak ktoś broni osób zarówno fizycznych jak i osób prawnych przed takimi co rzucają oskarżenia bezpodstawnie ? Opisujesz ,że jestem rozżalony ? nie widzę w swojej wypowiedzi rozżalenia a jedynie opis faktów i lekko ujmując subiektywną opinię na temat autora wątku. Cóż w tym dziwnego jak prostuję zgryźliwy ton przedmówcy? Zatem mając na względzie dobry ton i rzetelne wyjaśnienia które są realne do podmiotu gospodarczego prawa handlowego którego każdy powinien jeśli na to zasłużył -bronię dobrego imienia. Natomiast moja wypowiedź nie sugerowała i nie sugeruje czym się zajmowałem i czym się zajmuję ,ważne jest jednak to czy jest to firma godna zaufania a moim subiektywnym zdaniem -tak ! pozdrawiam wszystkich

@pracownik

W ten sposób chciałam wyrazić jedynie radość z tego, że swoimi wpisami pomagasz osobom, które poszukują tu informacji o pracy w SDM SPEDITION GmbH. Nie doszukuj się zatem w tym niczego niestosownego. Skoro twierdzisz, że ta firma jest godna zaufania, to może zdradzisz Nam, czy poszukują w niej nowych pracowników?

@Wanda

Niestety nie wiem , pytania należy kierować do kierowników oddziału lub bezpośrednio do działu kadr .Ja jedynie mogę i wydaje mi sie ,że jako pracownik mogę spokojnie pracować nie martwiąc się czy ustalone wynagrodzenie będzie wypłacone na czas i czy składki ubezpieczenia społecznego są odprowadzone. Moim zadaniem jest porządne wykonywanie swoich obowiązków za określone ustalone wynagrodzenie, nie ma jak to opisał przedmówca złej atmosfery , nacisków a jedynie zwykła normalna praca której jak widać nie każdy zna jej znaczenie. Nie muszę awansować bo po długiej rzetelnej pracy sami przychodzą z propozycja awansów ,podwyżek lub premii, wszystko jest czytelne i nie ma tzw. pułapek . Chciałbym kiedyś otrzymać służbowy samochód i podwyżkę ale wiem ,że na wszystko jest czas i na wszystko trzeba zapracować , nic nie ma za darmo .

@pracownik

Szkoda, myślałam, że może wiesz coś na temat rekrutacji w SDM SPEDITION GmbH. Po Twoich wypowiedziach na pewno wiele osób postanowiło tam aplikować, dlatego też zapytałam o tę kwestię. Ale muszę Ci też powiedzieć, iż masz bardzo zdrowe podejście do niektórych aspektów, związanych z pracą w tej firmie. A organizują Wam tam jakieś cykliczne szkolenia?

Mieczysław

@czytelnik, Moim zadaniem jest pomoc użytkownikom forum w zebraniu jak największej ilości rzetelnych informacji na temat SDM SPEDITION GmbH - stąd moja dociekliwość. Chciałbyś coś jeszcze dodać? Wiecie coś na temat rekrutacji w tej firmie - może poszukują nowych pracowników? Na jakie warunki zatrudnienia można liczyć na początku pracy?

Mieczysław

@czytelnik A zatem nie jesteś w żaden sposób powiązany z tą firmę. Jaki masz zatem cel w wypowiadaniu się na tym wątku - może chciałbyś aplikować do SDM SPEDITION GmbH? Zna ktoś z Was aktualną sytuację pracy w tym przedsiębiorstwie. Czy na chwilę obecną warunki zatrudnienia są na tyle atrakcyjne, iż warto tam aplikować? Można od samego początku liczyć na stabilną umowę? Proszę - wyraźcie tu swoje zdanie.

@Mieczysław

Mietek - czy jak tam masz na imię - mój nick jest moją odpowiedzią ! mam prawo czytać opinię o różnych firmach i to robię a jak widać od maja 18 r. szukasz opinii i ich brak. Najprościej pojedź umów się i uzyskaj odpowiedzi u źródła .

Mieczysław

@czytelnik Dziękuję Ci za te wyjaśnienie i pouczenie. Może zatem już nie odbiegałbyś już od głównego tematu wątku i skupił się na dyskusji wokół firmy SDM SPEDITION GmbH? Przedstawisz nam, z własnej perspektywy, tego pracodawcę? Warunki, jakie oferują są na tyle korzystne, że warto aplikować?

@Mieczysław

niestety nie jestem kompetentny zabierac głos w sprawie w wyrażania opinii . Jak widać mój nick :czytelnik -wyraża moje nastawienie do tematu . Czytam i zasięgam opinii . Ale jak życie opisuje a czas koryguje -gdyby było coś na rzeczy byłoby już negatywnie na forum , a jak widać chyba nie ma . Zapytaj kogoś innego może ktoś coś o tej firmie napisze . powodzenia

Mieczysław

@kamil To ważne, żeby być zadowolonym z pracodawcy tak, jak jesteś Ty. Piszesz, że już jakiś czas współpracujesz z firmą SDM SPEDITION GmbH - a jak długo konkretnie? Czy ze strony tego pracodawcy można liczyć na jakieś dodatkowe benefity? Proszę, uzupełnij swoją poprzednia wypowiedź o te informacje.

@Mieczysław

hmm , ze strony pracodawcy pracownik może liczyć na benefity ,profity itd. Jednakże ze strony podwykonawcy to chyba można liczyć na dobrą współpracę i zadowolenie z tej współpracy ,wypełnianiem postanowień zawartej współpracy z dwóch stron . Panie Mieczysławie pomylił Pan pojęcia pracownik- firma współpracująca . pozdrawiam

kamil

Jeździmy już jakiś czas pod SDM i jesteśmy zadowoleni.Termin płatności 30 dni,nie trzeba się prosić o pieniądze.Robota jest poukładana.W dzień jedziesz,w nocy śpisz.Rzadko kiedy trzeba zarwać noc.Inne spedycje, z którymi współpracowaliśmy wcześniej ,wypadają przy SDM bardzo niekorzystnie.Termin zazwyczaj 60dni i jeszcze trzeba się upomnieć,żeby zapłacili .A spedytor ma gdzieś ,że kierowca też człowiek i musi się wyspać.Polecam współpracę z SDM.

Mieczysław

Możecie podzielić się swoimi opiniami o pracy w SDM? Na jakie warunki mogą liczyć zatrudnione osoby? Czy firma potrzebuje nowych pracowników? Każda rzetelna i prawdziwa opinia jest na wagę złota. Zachęcam was do dyskusji.

adam-d12@wp.pl

Jest ktoś w stanie pomóc?

Tir

Nocna jazda w śmierć się obraca zmęczenia nie oszukasz

@Tir

Możesz coś podpowiedzieć, czy jest sens, czy płacą w terminie, jaka ilość km

Filip

SDM SPEDITION to bardzo dobry pracodawca dla ludzi zaangażowanych w pracy.!!

Hhh

Czy ktoś zna tą firme od strony przedstawiciela handlowego?

SDM

"Mądrej głowie dość dwie słowie !" a vi vi i jemu podobni byli ,są i zawsze będą opluwać , bo jak mają grosz to go nie szanują wydają na prawo i lewo i znowu narzekają ! czekają na 500+ bo będzie się żyło lepiej ! tylko kto będzie spłacał te zobowiązanie kredytowe ? nic nigdy nie było za darmo ! niestety tępe p... nigdy nie zrozumieją podstaw ekonomi .

Anna Pernach

Widzę, że jak ktoś jeździ Porsche Cayenne, to już musi żyć nieuczciwie i być delikatnie mówiąc skurczysynem? Jeżeli nie znacie firmy od podstaw, to sie nie wypowiadajcie! Co WY ludzie macie w głowie?! Nikt nie widzi ciężkiej pracy, nieprzespanych nocy, tylko chora zazdrość, bo ktoś ma lepiej niż Wy. Załóźcie spedycje, zapraszam do prowadzenia jej 24h, stworzenia całej organizacji, itd. może wtedy docienicie prace, którą ktoś wykonuje na wyższym lub właśnie niższym szczeblu. Tutaj tworzy się zespół poprzez stanowisko spedytora, kierowce czy podwykonawce, księgową i kończąc na kierownictwu/szefostwie. Opinie, to coś co się bardzo długo buduje i z tego co wiem, radzimy sobie nie najgorzej. Pracownicy zadowoleni, my Właściele też, więc życze wszystkim miłego dnia, niech z Was ten jad w końcu wyjdzie, bo szkoda Waszego życia na negatywne emocje. Życie jest zbyt kruche i krótkie. Pozdrawiam, Anna Pernach

SDM

widać ,że komuś żal (usunięte przez administratora) ciska ! jakie to przykre i jakie śmieszne jednocześnie . Jakbyś pracował u nas lub z nami zapewne byś wiedział czy płacimy diety zgodne z obowiązującymi prawami ? ! a tak możesz tylko dywagować . Cóż taki jak widać , twój marny los. Jesteś gdzie jesteś , robisz co robisz i jedyne co ci pozostaje to zadawać pytania i grzecznie czekać na uchylenie rąbka tajemnicy przez kogoś , prowokowanie jest twoją życiową domeną i tak chyba zostanie do końca twoich marnych dni . Natomiast w odpowiedzi na stwierdzenie jakiegoś poprzednika - dzięki SDM i takich firm jak nasze ,jesteście na międzynarodowej arenie pracy , a gdyby nie my i firmy podobne do naszej byłbyś kierowcą Żuka który rozwozi spożywkę pomiędzy hurtownią a sklepami . Dzięki takim firmom macie możliwość otrzymywania terminowych płatności po 30 dniach i zwiedzenia Europy . Jak widać to dla niektórych za trudne do zrozumienia -widzą tylko 500 + i czubek własnego nosa. Na koniec nikt i nic nie zmusza was do współpracy z takimi firmami jak nasze -proponuję założyć własne , wykształcić kadrę ,utrzymać tabor i zacząć myśleć jak było fajnie kiedy to z nimi współpracowaliśmy .

Wojciech T.

Całkowicie się zgadzam. Salonowy spedytor jeżdżący Porsche Cayenne... Prosty człowiek i prosty biznes.

Dyzio

Wy wszyscy tutaj macie nasrane w łbie , a mi sie tam dobrze pracuje i nie mam zastrzerzen , tylko oni maja do mnie zastrzerzenia ,mam problem z telefonem , musze go uwiazac na szyi , pozdrawiam cala zaloge firmy i zycze wesolego nowego roku 2017 ,pozdrawiam Łukasz

WWK
@Dyzio

Wnioskując ze masz problem z telefonem to nie pracujesz tam za długo. Przepracuj staż, podpisz umowę na 1/4 etatu i wtedy dopiero przy pierwszych wypłatach bedą ciekawe sytuacje. Powodzenia

@SDM

WWK - jeśli to Ty o którym myślę to masz pełne prawo wykazać się w sądzie pracy , co niniejszym uczyniłeś i jakoś nikt poza Tobą nie podziela Twoich racji. Chyba nie wiesz co to staż a co praca ? Tobie juz nic nie proponujemy bo szkoda nam cennego czasu . Na marginesie jakoś dziwnym trafem znowu szukasz pracy ? hahaha, dalszy komentarz zbędny

vivi
@SDM

Wracaj na sofę w salonie bierz laptopa i szukaj ładunków głąbie a nie zaśmiecasz forum swoimi rynsztokowym wypowiedziami salonowy spedytorze. Ciekawe czy płacicie kierowcą diety zgodnie z wymaganym prawem? Zapewne nie bo ich nie zatrudniacie a wręcz każecie im zakładać firmy i oferujecie im w nich zatrudnienie. Przez takie firemki jak SDM i inne ten rynek jest gdzie jest.

vivi

Zostaw merytoryczną opinię o TO Spedition Sp.z o.o. - Gdańsk

TO Spedition Sp.z o.o.
3.4/5 Na podstawie 21 ocen.
  • Wodnika 48 lok. 2
    80-299 Gdańsk