Opinie o Thales Polska sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Thales Polska sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Thales Polska sp. z o.o. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - budowa dróg szynowych i kolei

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Thales Polska sp. z o.o. w Warszawa

Firma Thales stawia na" bezpieczeństwo wczasach tak zwanej pandemii" dla tego przy wejściu do firmy w plastykowym kuble wrzucone są maseczki dla pracowników nic to że osiada na nich kurz brud i wszelkie inne nie do końca pożądane mikroelementy, najważniejsze żeby kaganiec dokładnie przylegał do twarzy!

pracownik 123
@pracownik

Nie stoją w plastykowym kuble, tylko w oryginalnym pudełku do maseczek - gdzie każdy, gość czy pracownik może się poczęstować. Plastikowe pudło służy wyłącznie jako kosz na z użyte maseczki. Pozdrawiam.

Baruch

Ważna pozytywna informacja dotycząca tej firmy to zmiana na stanowisku prezesa - kończy to erę nepotyzmu i zapewne uzdrowi relacje.

Bibu
@Baruch

Zmiana, czyli wyrzucenie prezesa z hukiem... Ciekawe jak narozrabiał, skora wywalili go z dnia na dzień?

@Baruch

Nie lubiałeś PP1? Prezes Thales Polska zwolniony. Dyrektor Regionalny z Francji wysłany na emeryturę. W firmie przeprowadzono audyt przez zewnętrzną firmę. A do PKP PLK weszli prokurator z CBA. Jakiś dziwny zbieg okoliczności :-)

Baruch
@Miki

Lubiłem PP1 jednak z czasem jego nastawienie do mnie było coraz bardziej negatywne - wolał "lukier" miernot niż zdanie profesjonalistów.

pragmatyk
@Baruch

I co? Uzdrowiła Baruch? Czy może doprowadziła do odejść znacznej liczby pracowników? Jak reputacja na rynku?

rodut
@pragmatyk

Ano sprzedali sporą część firmy wiec po co rozwiązywać problemy

tudor
@rodut

Zwolnienie prezesa i sprzedaż jedynej dochodowej gałęzi biznesu w Polsce (dyrektorzy pozostałych biznesów nie przynoszą firmie spektakularnych pieniędzy), może wskazywać na rozmontowywanie firmy. Jeszcze chwila, a dochodowa do niedawna spółka będzie wspomnieniem. Zamiast stawiać czoła problemom, to kreują nowe...

Waldek

To może trzeba było pracować a nie robić dziwne rzeczy? Firma dobra pod warunkiem, że ma dobrego pracownika.

@Waldek

Każdy robi co chce

Igi
@Waldek

Nie dało się pracować w takiej atmosferze

Luwa

A czy ksiegowosc to dalej stray skład sprzed 2 lat. Tu powinni zrobić czystki

@Luwa

Współpracuję z nimi, w firmie od miesiaca - czemu?

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Thales Polska sp. z o.o. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Technik ds. Infrastruktury technicznej?
logo firmy Konstruktor
Szczecin
Ammega Poland Sp. z o.o.
logo firmy Monter sieci zewnętrznej
Arcus Technologie Sp. z o.o.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU

Pseudo kordynator facility to jakaś wielka pomyłka. Typ nie nadaję się do kontaktu z ludźmi. Fałszywy i udaję co to nie on. Od razu widać, że coś jest nie tak z tym gościem. Trzeba uważać na niego. Słuchanie jego mądrości jest uciążliwe. Jak można takich ludzi zatrudniać...

Jak jest z pakietem medycznym w Thales Polska sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Można

Opowie ktoś coś o socjalu tu o ile jest?

słabo

@Ccccc to nie ma co liczyć na spoko atmosferę..?

tt

firma ok

Czy zdarzają się nadgodziny w Thales Polska sp. z o.o.?

Tak i to notorycznie, często nie są dodatkowo płatne a pracownicy przez to jedynie narzekają i są niezadowoleni z życia, przy tym odreagowując złość na wszystkich dookoła :)

Agnieszka

@Nick piszesz, że w ostatnim czasie wiele pracowników zdecydowało się zrezygnować z pracy w Thales Polska Sp. z o.o. Czy taka sytuacja pojawiła się w całej firmie, czy może w określonych działach? Jaka według Ciebie mogła być tego przyczyna?

NieAgnieszka
@Agnieszka

Widzę tutaj samych ekspertów którzy najprawdopodobniej dostali wypowiedzenie za nygusostwo. Prawda jest taka że jeżeli się chce i potrafi, nie ma żadnego problemu zarówno z awansem w strukturach jak i kwestii wynagrodzenia. Ale lepiej przecież nie robić nic i czekać na mannę z nieba, prawda? Wypowiedzenia na początku roku są rzeczą normalną, nie każdemu odpowiada to że za nic nie robienie oczekuje premii - więc i wtedy zaczyna się narzekanie. I nie mówimy tutaj o "lawinie" a o kilku osobach.

mysl
@NieAgnieszka

Wiesz, takie teksty juź słyszałem wielokrotnie i nie świadczą dobrze o firmie. Najfajniejszy tekst (akurat od innego pracodawcy) brzmiał "premie są od zarobków, a ten serwis generuje straty". Fakt że 3/4 sprzętu było na gwarancji i większość trzeba było naprawiać już przy okazji rozruchu testowego jakoś nie trafiał do prezesa.

Chętny

Czy może ktoś napisać coś o pracy na stanowisku inżynier serwisu?

Czy dyżury międzyświąteczne w Thales Polska sp. z o.o. obstawiają najmłodszymi stażem?

Nie

Agata

@nowa minęło już dużo czasu, proszę napisz jak ci się teraz pracuje, po czasie ! Czy na rozmowie była sama prawda ?

gos

Nie polecam pracy w Thales, moje zetknięcię z firmą to jakby zetknięcie z komuną.

@gos

Na tym forum oczywiście szanujemy zdanie każdego użytkownika. Ale jednak zachęcam Cię, żebyś chociaż spróbował nam wyjaśnić, dlaczego właściwie nie polecasz tego pracodawcy? Przecież Thales Polska jest obecny w Polsce od 1992 roku i zatrudnia ponad 280 pracowników. Można by zatem sądzić, iż firma z taką tradycją jest na bardzo wysokim poziomie. Na jakim stanowisku tam pracowałeś? Co powiesz o wysokości zarobków? Są już atrakcyjne?

Malwina
@Marta

No chyba wyraźnie jest napisane, dlaczego pracodawca nie jest polecany- jest to "zetknięcie z komuną". Myślę, że nikt nie chciałby wchodzić w takie struktury. Zgadzam się w 100% - jak najdalej od takich firm!

@Marta

panuje tu straszna atmosfera już ryba psuje się od głowy. Plotkarstwo na 1 miejscu krytykowanie innych . pracowałam w dziale finansów, zarobki nie sa najważniejsze jak za sciana słyszy ploty nawet na swój temat nie tylko z ust kolegów ale kolegów którzy wymieniają poglądy z przełożoną. Dla mnie jest nie dopuszczalne jest jak osoba kierujaca działem plotkuje z zespołem o np. dyrektorze ze należy go zwolnic bo zrobił to czy to. to nie sa ich kompetencje.

Izabela
@gos

Atmosfera w pracy jest bardzo ważnym czynnikiem. Wpływa ona - między innymi - na jakość wykonywanych obowiązków. Dlatego martwi mnie, że tak źle odbierasz tą panującą w Thales Polska. Stwierdziłeś, iż zarobki nie są najważniejsze i należy co do tego przyznać Ci całkowitą rację. Jednak chcielibyśmy wiedzieć, jak mniej więcej kształtuje się poziom wynagrodzenia w tej firmie. Zechcesz powiedzieć nam coś na ten temat? Serdecznie zachęcam.

@Izabela

O zarobkach się nie rozmawia , każdy negocjuje swoją stawkę, ale są bez rewelacji. Może dlatego niektóre pracownice finansów chętnie pracują w weekendy żeby sobie dorobić, bo tą pracę można śmiała wykonać w 8 h w ciągu tygodnia, kwestia organizacji. A organizacji brak, bo szefowa też chętnie w soboty pracuje. Pracują kilka godzin a do HR podawane jest że pracowały 8 h i kasa leci.

@gos

Wynika z Twojej wypowiedzi, że nadgodziny są płatne. Czy wszyscy pracownicy mogą w ten sposób "dorobić"? Prócz wynagrodzenia są też na pewno jakieś bonusy. Czy mógłbyś wyszczególnić jaki jest zakres tych benefitów?

M
@gos

@gos nuc dziwnego że jesteś byłą pracownicą. Pracuje w Thalesie już jakiś czas. W firmie funkcjonuje SKD a odczyty z czytników są zbierane przez Dział HR i na tej podstawie rozliczane jest czas pracy. Jeżeli przychodziłas do pracy na 4 godziny a pisałaś że byłaś 8, to gratulacje:) Uważam że praca w Thales jest przynajmniej jak dla mnie w porządku. Zarobki ok, atmosfera rewelacyjna. Firma organizuje szkolenia dla pracowników. Tyle że trzeba być z firmą w porządku, a nie kombinować i szukać jakoś materiałów na swoich przełożonych.

@M

Podpowiesz potencjalnym kandydatom lub kandydatkom w jakich widełkach mieszczą się te zarobki? I jak oceniasz ogólną atmosferę, bo o tym akurat nic nie piszesz, a osoba o nicku gos nie wypowiada się o tym zbyt dobrze. Jak to w końcu jest w Thales?

Zz
@M

Przesada z tymi oszukanymi czterema godzinami, SKD łatwo oszukać wystarczy kartę do odbijania czasu pracy przekazać zaufanej osobie do odbicia, i co jakiś czas zamienić się rolami przy odbijaniu godziny wyjścia, dlatego jest też klasyczna lista obecności z własnoręcznym podpisem

Mikołaj
@Zz

@Agata zapytała o kwestię zarobków za pracę w tej firmie. Chciałbym dołączyć się do pytania. Może Ty mógłbyś podać, jak aktualnie wygląda poziom wynagrodzeń? Nie ukrywam, że pomożesz mi odpowiedzią w tym zakresie.

Malgosia
@Agata

Wiesz co , to nie wiem w jakim dziale pracujesz ale ja tez pracowałał akurat w ksiegowości. W pełni zgadzam się z tym co pisze gos. Nikt tam nie kombinował . poperostu było dla niektórych przyzwolenie na rózne zachowania.

Mikołaj
@Malgosia

Pisząc o takich zachowaniach masz na myśli nie zawsze dobre relacje miedzy współpracownikami? Myślałaś jaka można by je poprawić, żeby pracować w bardziej przyjaznym otoczeniu.

Malgosa
@Mikołaj

Oczywiście, bo ja jestem bardzo otwarta ale tam pracują osoby z nalecałościami zeby tylko krytykowac i obgadywac, to nie w mojej naturze - niestety Thalesie .

@M

Niestety nie ja. Ja nie przychodziłam w weekendy. Cenię życie prywatne a nie kasa ponad wszystko.Poza tym ja nigdy nie oszukałam pracocawcy. Z czego odczytałeś że ja kombinuję napisałam jak jest w dziale . Super że jestes zadowolony z pracy pewnie lubisz ploty jak inni

@Malgosa

Mam te same odczucia i dziękuję Bogu ze juz mnie nie ma w tym towarzystwie

Miki

Zdecydowanie odradzam pracę w Thalesie- trzeba niestety ślęczeć po godzinach, a ten kto wychodzi normalnie jest na cenzurowanym. Firma albo raczej nieudolni zarządzający kradną pracownikom ich czas prywatny- to jakaś porażka. Nie ma czasu dla rodziny i na rozwój własnych zainteresowań. A pracownik zajechany nie jest efektywny i nigdy nie będzie-zdecydowanie polecam rozejrzeć się za inną ofertą.

Gita

Czyli nie aplikować?

Stefan
@Miki

Czy w umowie pracownicy mają ściśle określony czas pracy? Doprecyzuj proszę kwestię, jak sugerujesz, przymusowego zostawiania po godzinach pracy. Czy chodzi Ci o tak zwane nadgodziny? Jeśli tak, wypracowywanie nadgodzin jest w niektórych firmach nieodłącznym elementem zatrudnienia. Przy czym także takie nadgodziny są korzystne pod względem finansowym.

@Stefan

Tu nie chodzi o okresowe płatne nadgodziny, ale o stałą tendencję wpisaną w kulturę firmy...

Aeroduck
@Miki

Mógłbyś napisać coś więcej na temat firmy ? W jakim dziale pracowałeś ?

@Aeroduck

To, co według mnie ważne o tej firmie, napisałem, poczekaj na opinie innych...

Kosmita
@Miki

Nie wiem gdzie tak trzeba siedzieć po godzinach. Thales ma kilka lokalizacji więc może czasem gdzieś taka sytuacja się zdarzy ale na pewno nie jest to norma. Pracuję w biurze ponad rok i wręcz bardzo sobie cenię zasady elastycznego czasu pracy.

Malgosa
@Miki

No i kolejna osoba ma to samo doświadczenie dzięki. Wszyscy piszą o tym samym , jak nie zostaniesz po godzinach to kazdy patrzy na Ciebie jakby Ci się nie chciało prcować . Brak balansu między pracą a życiem prywatnym. Widze ze to w kazdym dziale nie tylko finanse

Nowa

Po przeczytaniu Waszych opinii zastanawiam się czy w ogóle warto uda się tam na rozmowę. Nie bardzo podoba mi się fakt, że dzwonią do obecnego pracodawcy. No i cały czas przewija się informacja o przymusowych nadgodzinach oraz braku odpowiedzi z działu HR. Proszę o opinię osób z działu nieruchomości.

@Nowa

Jeśli chodzi o opinie to warto je czytać, ale wnioski należy wyciągać samemu. Jeżeli umówiłaś się na rozmowę kwalifikacyjną to wszystkiego dowiesz się od rekruterów i wtedy zdecydujesz, czy warunki pracy Ci odpowiadają i chcesz podjąć zatrudnienie. Przybliż później jak ta rekrutacja wyglądała.

@Paweł

Jestem osobą odpowiedzialną, także na pewno pójdę jak już się umówiłam. Dam znać po spotkaniu, aczkolwiek to co przeczytałam jest niepokojące. Cenie sobie swój czas prywatny i w obecnej pracy nie zostaje po godzinach praktycznie nigdy.

@Nowa

Już jestem po rozmowie i przebiegała jak w innych firmach. Pytania były raczej standardowymi: o obecne stanowisko, czemu chce się zmienić pracę, ile zarabiać, opowiedzieć o sobie po angielsku, opowiedzieli o pracy itp.

New
@Nowa

Zdecydowałaś się na podjęcie pracy ? W jakiej lokalizacji i na jakie stanowisko ?

@New

Skoro tak o to dopytujesz, to na pewno sam jesteś zainteresowany podjęciem zatrudnienia w firmie Thales Polska. Na znanym portalu z ofertami pracy - pracodawcy.pracuj.pl - widnieją dwa ogłoszenia od tej firmy. Poszukują mianowicie Specjalisty ds. Rozwoju Zawodowego, a także Inżyniera ds. walidacji danych: https://pracodawcy.pracuj.pl/thales-polska-sp-z-o-o,16193/oferty-pracy Może któraś z tych propozycji byłaby dla Ciebie idealna? Powiedz, co o tym sądzisz.

Sebastian

Rozumiem, że Twoja uwaga dotyczy współpracownika, z którym nie masz najlepszych relacji. Jak wygląda według Ciebie atmosfera w pracy? Czy relacje między pracownikami są koleżeńskie? Napisz także o innych aspektach zatrudnienia. Jakiego rodzaju umowy pracodawca podpisuje z pracownikami - zlecenie, czy na czas określony? Długoterminowy i stabilny kontrakt jest bardzo ważny dla osób zaczynających pracę.

Nowa

Chciałabym odnieść się do komentarzy co do rozmowy kwalifikacyjnej. Ja miałam zupełnie inne doświadczenia na rozmowie. Zacznę od tego, że firma Thales w moim przypadku to był na początku "plan B" a zależało mi na dostaniu się do innej firmy. Po tym jak zostałam zaproszona na rozmowę przyszłam na nią bardziej z ciekawości niż jakiejś ogromnej chęci zdobycia posady, ale sama rozmowa tak miło mnie zaskoczyła, że w pewnym momencie na prawdę zaczęło mi zależeć. Na mojej rozmowie obecna była jedna Pani z HR i Pan, który miał być potencjalnym przełożonym. Oboje byli bardzo sympatyczni, zero stresującej atmosfery. Pani dokładnie i na spokojnie opowiedziała o firmie, momentami z humorem, dalej jak to na rozmowie, parę pytań itd. ale generalnie sama rozmowa wywarła na mnie tak pozytywne wrażenie, że naprawdę chciałam zostać częścią zespołu i się udało :). Za jakiś czas mogę dodać opinie jak wygląda sama praca, atmosfera itd. A i co do komentarza o nadgodzinach to nie wiem, może ktoś niedosłyszał, że pracuje się pon-czw 8,5 godziny a w piątki 6 :D. Aczkolwiek popracuję trochę to się przekonam.

Zz

Bajka

Bolo
@Zz

Powiedziałbym bajeczka- ani krzty prawdy, szkoda że Pani z HR nie powiedziała ile wyrabia nadgodzin tygodniowo...

Inaczej
@Bolo

Dziwne ale Twój nick nie wskazuje byś był (usunięte przez administratora)Uważam, że większość komentarzy jest wyssana z palca przez ludzi którzy nie spełniali wymagań firmy bądź solidna praca nie była im za pan brat.

Zenio

A czy ktoś wie coś może o rekrutacji do biura w Lublinie i warunkach pracy tamże?

@Zenio

Czy jesteś zainteresowany pracą w tym miejscu? A może już zdecydowałeś się podjąć aplikację w Thales Polska? Jeśli tak, koniecznie powiedz nam, co skłoniło Cię do aplikowania właśnie do Thales Polska.

Zostaw merytoryczną opinię o Thales Polska sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Thales Polska sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Thales Polska sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 20.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Thales Polska sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 1 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Thales Polska sp. z o.o.