Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE S.A.

Kraków

Opinie o Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE S.A.

użytkownik zarejestrowany

@siali, jako moderator pozwolę sobie dopytać. Kto w takim razie, skoro nie prezes, decyduje o tych wszystkich zwolnieniach, o których piszesz? Odnośnie pracy w delegacji na pewno nie jest to najłatwiejszy rodzaj zatrudnienia, ale rzeczywiście pracownik powinien mieć wtedy zapewnione dni wolne od pracy.

użytkownik zarejestrowany

@ukryty_troll, pełnię a forum rolę moderatora i jestem zatrudniona przez serwis gowork, z ZUE S.A., nie mam nic wspólnego. O awans pytałam z takiej racji, że potencjalni pracownicy mogą sobie z tego nie zdawać sprawy. A co ważniejsze, niestety nie jest to kwestia tak powszechni w każdym zakładzie. Dlatego jeśli ten zakład to oferuje, dobrze, żeby inni o tym wiedzieli.

ukryty_troll

Pani Dominika to chyba kadrowa z ZUE tylko pod przykrywą :) tak słodzi, że aż miło ... Możliwości awansu oczywiście są jak w każdej firmie więc nie widzę tu nigdzie plusów akurat tej firmy.

użytkownik zarejestrowany

Trzeba pamiętać @dobryduszek, że w pierwszych pracach zawsze trzeba się w jakiś sposób wykazać, więc na pewno młodzi inżynierzy tego doświadczają i nie dotyczy to tylko ZUE S.A. Ważniejszą rzeczą jest, czy w późniejszym okresie, można liczyć na jakieś benefity/szkolenia i inne tego typu rzeczy?

Agent

Firma,porażka 5lat tam spędziłem,szkoda gadać robotnik torowy tramwaje,praca dla wytrwałych i głupich.

użytkownik zarejestrowany

Na pewno trzeba się na początku wykazać @dobryduszek żeby później mieć możliwość awansu, o którym w ogłoszeniach wspominają. Czy możesz się do tego odnieść? Bo wiele rzeczy, o których pisałeś może zniechęcić młode osoby ale za to wiedza o możliwość rozwoju mogłaby wnieść coś więcej.

Andrzej95

Jak wygląda kwestia pracy na stanowisku inżyniera budowy? (inżynier budownictwa). Na stronie jest kilka ogłoszeń na inżyniera, lecz w żadnym nie wymagają doświadczenia zawodowego. Da się coś tutaj zarobić? czy jak świeżo po studiach to najniższa krajowa? Jak wygląda kwestia pracy, robi się nadgodziny? płacą za nie sensownie czy tylko 8h i do domu??

Dobry duszek
@Andrzej95 18.04.2017, 19:26

Co do inżyniera. Na budowie robi się od rana do wieczora. Wstajesz przed 6 i do 16 minimum, bardziej standardowo do 18:00. Jak były odbiory, to było kilka dni z rzędu od 6 rano, do 23, czasem 1-2 w nocy. Było ciśnienie, że trzeba, że musi być zrobione. Ok, ale nikt mi nie zapłacił za poświęcenie, co było pierwszym sygnałem. Kasa dla początkujących inżynierów, pewnie do dzisiaj mniejsza niż na kasie w biedronce, a są roboty, które początkujący, ambitny inżynier ogarnie bez trudu po tygodniu nauki i może odwalać niezłą robotę na start jaką by musiał starszy inżynier odwalać i tak. Ale tego się nie docenia. Młody, nie ma uprawnień, nie ma argumentów, to nic, że pracowity i ambitny, dusić jak cytrynkę aż się wypali. Im więcej ludzi bez swojego zdania zostanie, tym bardziej współczuję zarządowi, bo użeranie się z baranami, czy członkami rodziny pozorującymi robotę, wykańcza.

Inżynier
@Andrzej95 18.04.2017, 19:26

Potwierdzam co mowil dobry duszek. Praca na delegacji od zmierzchu do switu - nie ma czasu na zycie prywatne. O 8h to mozna pomarzyc zreszta na delegacji i tak nie ma to wiekszego znaczenia bo nie pojdziesz po pracy z rodziną na spacer czy z kumplami na piwo. Nadgodziny nieplatne oczywiście. Jesli chodzi o zarobki to jakis czas temu jak przyjmowano nowych inzynierow to stawki byly jak za prace (po tyle godzin i na wyjeździe) bardzo bardzo niskie. W ostatnim czasie odeszlo część doswiadczonej kadry wiec moze da sie cos 'ugrac' bo brakuje ludzi. Sama praca nie jest zla ale jesli ktos mysli o ustatkowaniu sie i zalozeniu rodziny odradzam

Paweł

Coraz gorzej jest w tej firmie w ogóle mają za nic pracownika fizycznego a chwalą się po internecie za ile mln nie wygrali przetargów i co z tego jak ludzi traktują jak śmieci wstyd żeby tak duża firma tak robiła dojdzie do tego w tej firmie że zostaną tylko starzy fizyczni pracownicy co już nie mają gdzie iść bo ich nikt nie weżnie....dojdzie do tego że większość ucieknie od ZUE zostaną stare dziadki ...dyrekcja nie daje sobie rady z funkcjonowaniem firmy.

Karolain

A jak jest w ZUE z pracą dla sekretarki? Bo dostałam zaproszenie na rozmowę rekrutacyjną i nie wiem czy iść i być może tracić czas :/ jest tutaj ktos kto pracuje lub pracowała w biurze??

co mi tam
@Karolain 17.02.2017, 12:27

nie polecam o ile nadal szefuje tam karolina Czwarta Groźna to będzie Cię miała za dno

agent

duza za duza to firma,zeby bylo dobrze dla fizoli cale szczescie juz tam nie pracuje i zarabiam w malutkiej firmie 4tysiace a nie w ogromnym zue 2tysie ,ta firma sie nadaje do programu jak łupic biednych fizoli,zawsze im malo kasy

bikon
użytkownik zarejestrowany

a nadal u was nowy kierowników robót palowych potrzebny?

olek

ZUE się sypie, bank godzin, pracujesz 1 do 1 czyli 1 nadgodzina to 1 godzina do odbiórki, w tej chwili zwolniło sie ponad 80 pracowników, i jeszcze sami zwalniają, przychodzisz do pracy a tu Ci Pani dyrektor daje wypowiedzenie, nic wcześniej nie informując, wynagrodzenie bardzo słabe, ja w tej chwili mam 2,2 na ręke a mam ponad 9 lat dośw. Nie polecam przyjmować sie na "Tory" masakra

agent

Zakładam zue sprawe w sądzie pracy o odprawe której niechcą wypłacić,dziwnie uzasadniając swoją decyzje że byłem złym pracownikiem i dlatego zostałm zwoniony i.t.d.dla mnie to śmieszne i nieprawdziwe uzasadninie niewypłacenia odprawy,wiec zakładam im sprawe,jeśli ktoś z bylych pracowników tez bedzie sie sądził z firmą zue to niech też tutaj sie odezwie,chetnie pomoge.

agent

Niech wypłacą odprawy zwolnionym pracownikom,chyba zapomnieli ze owi pracownicy na nich tyrali od rana do nocy zeby prezesi brali premie i bawili sie na imprezach,Czekam panowie prezesi,Byli pracownicy.Wstyd,ale pozostaje jeszcze Sąd.

Siali
@agent 09.07.2016, 10:29

Witam pracowałem w prk Kraków po prywatyzacji w zue. Powiem krótko odradzam .jeździsz po świecie i życia prywatnego nie masz .A jak walczysz o swoje to kierownik mówi Ci żebyś się zwolnił. Mój dział został rozwiązany a koledzy po rozdzielni na inne stanowiska .fakt kasą dobrą ale życie jedno .zarabialem po 2500 .jak trafisz na ekipę donosiciel to lepiej się zwolnić. Bo o wszystkim donoszą nawet o tym ile razy byłeś w ubikacji .kierownictwo .żałosne nikt nie ogarnia niczego .prezes nie wie co się tam dzieje i ile dobrych pracowników zwolniono ..zastanowcie się dobrze bo praca w delegacji ma swoje plusy i minusy .popytajcie starych pracowników ż buku.oni wam powiedzą prawdę. Pozdrawiam siali...

artur1982

witam chodzi mi o sumę w przybliżeniu jak z nadgodzinami i pracą w weekend

artur1982

że jest oferta na ich stronie to wiem ale chodzi ile można u nich na miesiąc na tym stanowisku wyciągnąć

artur1982

witam interesuje mnie jak wygląda praca na stanowisku maszynista podbijarki jaka kasa ? z góry dziękuję pozdrawiam

były pracownik

obecnie firma przeżywa poważny kryzys i odbija sie to na pracownikach fizycznych. nikt sie z nimi nie liczy i wiecznie sie słyszy idz na l4 a to jest chora sytuacja

agent

witam pracowałem tam 5 lat na początku było ok.teraz to jest moloch który przezera piniądze ludzi z produkcji,i ciągle im mało,2tyś.w delegacji to śmiechu warte,polscy prywaciaże którzy łupio pracowników,niepolecam wrecz odradzam,tam niema pracy jest wyzysk firma nima zlecen i brak perspektyw.

Jan Twardowski.

Szukają, bo poprzedni pracownicy się pozwalniali niemal hurtowo. Firma nie ma pracy, przegrali kilka kontraktów i nic nie wygrywają, od pół roku robią jakieś ochłapy, resztki kontaktów które chwycili kiedyś. Cześć ludzi widząc że nie ma pracy sama się pozwalniała, trochę firma zwolniła, ci co zostali to siedzą na L4, albo na magazynie i sprzątają, liczą sprzęt i ściemniają. Sytuacja w firmie jest obecnie mało ciekawa.

agent

Chcemy pracy nie obietnic.

ala

Brawo!. ktos napisal wreszcie cos sensownego. to ze wyplata na czas i nawet "normalna umowa" "normalne świadczenia to nie wszystko- to jest zreszta obowiazkiem pracodawcy wynikajacym z kodeksu. Nie moza lamac natomiast podstawowych praw pracownika zawartych w kodeksie pracy. To ze pracy nie ma, nowych zleceń,kontraktów, to nie powód aby ludziom prawdy nie mówic i oceniac ich bez odbycia z nimi rozmowy i na tej podstawie pózniej zwalniac.

Manieczek

Ja powiem tak. Pracuje w tej firmie i sobie chwale. W końcu normalna umowa a co za tym idzie wszystkie świadczenia. Wszystko co Ci się należy dostajesz od odzieży roboczej po ręcznik czy mydło. Trzeba pamiętać że w tej firmie są różne działy i jak się trafi na inwestycje to na pewno są to wycieczki po całej Polsce. Ja mogę tylko wypowiedzieć się za siebie, że nie jest to firma w której bedziesz tyrany po 16 godzin na dobę a przy wypłacie usłysz że nie dostali przelewu. Tu jest tak jak powinno być jest 10 jest wypłata. A co do zarobków ja na ta chwile biorę 2500zł.

lukikuki

umowa tylko na okres przetargu

lukikuki

Pracuję juz trochę w tej firmie i powiem że jezeli chodzi o wypłaty to fkt sa na czas, jezeli chodzi podwyzke to marna szansa, napewno jej nie dostaniesz jedynie jako dodatek bo na stale do pensji nie ma szans, a poza tym praca praktycznie rozni sie od tego co jest napisane w umowie. Jestem elektrykiem i nie robie wiecej niz tylko malowanie i zdzieranie ulotek ze slupów. Dla młodego po szkole na 3 miesiące tak,ale potem nie, zadnych szkolen ktore byly lub sa dostepne pomimo iz bylo to pise w ofercie pracy,brak mozliwosci wybicia sie wyzej pomimo skonczenia studiów, zarobki 2tys 2,2 max.

sasek

zgadzam się

pr01

Kwestia umowy na okres probny a potem na czas okreslony lub nieokreslony nie załatwia jeszcze wszystkiego. Atmosfera i tzw" polityka " ktora jest obecnie w firmie potrafi dobić, nawet najlepszego pracownika. Zatrudnia sie osoby z kontaktów i tzw. układów, które dodatkowo nie mają nie tyko doświadczenia, odpowiedniego wykształcenia , ale nawet pojęcia o stanowisku jakie obejmują. Te osoby mają mieć wpływ za zarządzanie politykę personalną firmy. ( ostatni przykład) Załosne. Wartosciowy pracownikom dziekuje dziękuje się za współpracę jesli maja woje zdanie, lub sami sie zwalniają............ nie liczy się co wiesz, potrafisz tylko jaki i z kim masz uklad. Dyrektorzy??...pionki, w rekach Prezesa i Pani Asystentki, bez własnego zdania, bojący się zapytać o cokolwiek, niestety niekompetentni ( poczawszy od najważniejszego działu w firmie w którym sie wszystko zaczyna i kończy ...) ale potrafiący pozbywać się konkurencji. Lepsi sa od nich specjaliści w działach czy pracownicy fizyczni, bo oni sie znają na swojej pracy/robocie. Pieniadze?- wyplata podstawowa- musza zaplacic, ale umówione premie?- ........ mogą powiedziec ze trudny rok byl i kasy nie ma, albo nie powiedza nic, bo przecież pracownik jest "wlasnośćią " firmy i nie trzeba go tak naprawde szanować i mówić mu prawdy. Mozna udawac Greka w polskiej firmie.

kicia ze słomnik

Do tego kompletu brakuje Ci jęzora Z wielką szczęką przenieś się do Nilu. Tu miejsca nie ma dla rekinów Do lasu uciekaj z podkulonym ogonem Kot futerko swe najeżył: Cóż, nie jedno widział, przeżył „amstaw” wielkie oczy ma i przed kicią ucieka P.S. Pisze się amstaff

amstaw z warszawy

Mam szczene i oczy jak rekin

zue

Ci co chwałą to niech wejdą im do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne]

Pracownik ale nie w ZUE

Rosiczka mam pytanie - czy" kobieta z lasu" to wysoka brunetka jeżdżąca szwedzkim samochodem?

GUCIO

Narzekacie ,a wcale nie jest tak żle, przynajmniej wypłaty są na czas ,jak nie pasuje to idzcie do prywaciarza on wam kase napewno da...............

mongoł i szympans

nam jest tu dobrze ,my sie kochamy

Kwas

Ta firma to kwas dla pracowników fizycznych ,umysłowych grom ale pusto w pałach odradzam,kiedyś tylu darmozjadów nie było i było teraz jest i nie ma nic kasa słaba

kali

ZUE wygrało przetarg na budowę linii 400kv ....... tak że na brak pracy narzekać pracownicy nie mogą ,zarobki też chyba mają nienajgorsze bo jak praca jest to i płaca musi być:)

Sebastian

Do piston Nie wiem ile zarabiają elektrycy samochodowi , wiem że narzekają. Prawie 4 lata bez podwyżki.

kasztan

Zarobki takie sobie, a praca od rana do nocy i poniewierka po całej Polsce

Łukasz P.

To w końcu jak jest z tą firmą myślę nad wysłaniem tam CV (elektryk samochodowy)ale czy warto ??? Jakie zarobki ? Potrafi się ktoś wypowiedzieć konkretnie na chwilę obecną ?

sebastian

1.Kasę obcinają jak mogą. 2.Pani ... kulturalna babka he he he.

A co sądzicie o pracy i podejściu do podwładnych dyrektora zakładu infrastruktury komunikacyjnej pani (usunięte przez administratora).?

Panek
@Pracownik 18.08.2014, 08:39

Pani Dyr Zakladu Infrastruktury Komunikacyjnej ...tak zgadzam sie z toba, wysoka kultura tej Pani ujmuje. Dodam jeszcz3 ze oddana firmie i dbajaca o pracownikow.

Kierownik premia zabrana

zabieram wam premie do końca życia łe hehehehehehehehe

z boku

Nie opłaca się mieć własnych pracowników, zawsze im źle.

stary

w nowy schemacie po połączeniu jest tylu nowych dyrektorów, że ty ludu pracujący teraz będziesz musiał na nich zarobić

Ludojad

kolego podpisz to!! Co kierowniku ? Twoje zwolnienie łe he he he eee

kotlet ,ziemniaki +surówka z pora

Panowie koniec z Z.U.E biurowcy góra zalewają pracowników torowych ,kierownicy panikuja boją sie podjąć byle czego ,niektórzy odnoszą sie do pracownika jak do śmiecia tu mowa [usunięte przez moderatora] ,biada co dalej ??????biurokracja króluje ,dałbym im kilof i kuj lód 2 tyg przez 12 godz .zgraja biurowcow tak samo patrzy jak wszyscy [usunięte przez moderatora] pracowników torowych .Kiedyś było inaczej nawet [usunięte przez moderatora] lepiej ludzi traktował jak w Z.U.E bo przynajmniej nie owijał w bawełne. pozdrawiam pracowników R.T czymajcie sie ale nie Z.U.E

marcel

witam ta firma jest jak [usunięte przez moderatora] kierownictwo uważa ze tylko dla niej trzeba żyć zapomnieć o rodzinie i znajomych urlop ciężko dostać kiedy ty chcesz tylko jak kierownikowi pasuje najlepiej w zimę bo w lato urlopy wstrzymane kierownictwo totalnie nieudolnie [usunięte przez moderatora] oni robią godz a my siedzimy tylko po 8 totalny brak organizacji sprzeciwienie się kierownikowi oznacza brak premii albo zwolnienie kierowcy i operatorzy obarczeni logowaniem gps za które mogą stracić premie lepiej podpierać się łopatą niż robić na sprzęcie pozdrowienia dla chłopaków z poznania którzy jeszcze tam zostali nikomu nie polecam tego syfu!!!!!!!

bret

przyjmuja elekktryko ciekawe czy im mowia ze glowne nazedzie to lopata i kilof czsem wiertarka i zaufany polaczy strownik czy szafe reszta gladzi rowy

Dobrobyt

witam chciałem się poradzić co mam zrobić kiedy opłaty przekraczają moje zarobki w Z.U.E? -moze ograniczyć jedzenie suchego chleba?

biskup

Pan Was wybawi !!!

KOSIARZ UMYSŁÓW

[usunięte przez moderatora] Mocher dobrze pisze , jak [usunięte przez moderatora] . nie znasz sprawy to się [usunięte przez moderatora] nie udzielaj , owszem manipulacje są , ale nikt pracujący w zue na delegacji zwłaszcza w sekscji kolejowej nie da się zastraszyć , po co zwalniać kogoś z papierami i szukać nowego nie mając pewności czy się znajdzie ktoś lepszy ( a w to szczerze wątpię bo ci ludzie mają [usunięte przez moderatora] doświadczenie więc ciężko by ich było przebić) , nie wspominając o szkoleniu tej osoby w kwesti wykonywanych robót ( np operatorów jeśli nie mieli styczności z koleją ,co z kolei wiążę się ze stratą czasu ) Było by to czystą głupotą ( nawet jeśli by dali mniejszą stawkę potencjalnie przybyłym pracownikom ). A więc zanim coś napiszesz przemyśl to i nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia to raz dwa , a dwa nabór kierownictwa nie koniecznie musi oznaczać zwolnienia już pracujących kierowników , chociaż by ze względu na obecny stan i chorą tendencją do rozwijania biurokracji która trwa już dobrą " chwile"

Zostaw opinię o Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE S.A. - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Zakłady Usług Energetycznych i Komunikacyjnych grupa ZUE S.A.