Opinie o J.Z.R. w Jastrzębie-Zdrój

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy J.Z.R.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w J.Z.R. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o J.Z.R. w Jastrzębie-Zdrój

Majkrzak

Panie Przewodniczący ZZG pisze pan o sobie ? Jaki waleczny się Pan ostatnio zrobił ? czy to Reaktywacja czy smaki na stołek w silniejszych związkach ? Pozdrawiam i życzę wytrwałości Panie W.T.

xyz

Panowie apeluję do was,ja osobiście nie muszę,moja żona dobrze zarabia,ja poza tym,że pracuję w JZR mam swoją jednoosobową firmę i mógłbym na to wszystko się wypiąc,czekac na odprawę,wziąśc L-4 do czasu wyjaśnienia sprawy.Ale czuję się zobligowany dotego,aby walczyc o dobro moich kolegów,którzy są w gorszej sytuacji.Jestem i będę w tej walce.Musimy byc jednością panowie.

WALCZMY

po co piszesz o tym i owym ! kto nie był w Kinie to jakiś mu kolega powie ! nie piszcie co ma byc bo sa kapusie !! do wtorku :) jedziemy z (usunięte przez administratora)!!

żona pracownika

Cwaniaczysz bo jesteś w sig-u ale sam nie wiesz jak długo będziesz potrzebny. Przeczytaj dobrze swoją umowę o pracę to nie będziesz taki dumny z siebie. Jak już przestaniesz być potrzebny to potraktują Cię tak samo jak pracowników JZR-ów. Wtedy to Ty staniesz pod JSW.

W jaki sposób weryfikowane są umiejętności kandydata na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie J.Z.R.? Czy pracodawca zawsze powiadamia o wyniku rekrutacji?
Leszno
aj

można prosić o jakieś info z dzisiejszego spotkania w kinie?? bo niestety nie mogłem tam dzisiaj się zjawić.

eh

do Alibaba kaj ty masz mózg zadzwoń do tvn i Zagórowskiego bo twoja wypowiedz tutaj jest nie na miejscu i chyba już nie muszę pisać czemu bo każdy po przeczytaniu twojego posta wie ten co dzisiaj był w kinie

pumpernikiel

tak naprawdę zrobić ''górnika'' jest łatwo - ale faktem jest to, że niektórzy pracownicy tzw. pomoc dołowa przewyższali umiejętnościami co niektórych górników z papierkiem, jeżeli chodzi o roboty dołowe. Co z tego, że górnik skoro w przodku do budynku sztygar dawał pracownika z pomocy dołowej a górnik siedział na gumie :-)Wiadomo liczy się papierek, ale co z tego jak jest niedołęgą bez umiejętności :-)

ryl
@pumpernikiel

jak masz 25 lat i zdrowy krzyż to się ciesz, ja się nigdy nie pchałem do przodka ,bo po 25 latach na dole mam już zamiast kręgosłupa wiór, dzięki lekkiej pracy na przodkach czy w ścianie. Pogadamy za 25 lat co powiesz o swoim zdrowiu.

pumpernikiel
@ryl

Rylu też się do przodka nie pchałem to raz. Dwa odpowiadała mi tam robota bo był dodatek GG i parę złotych więcej jak po tyłach a przy Naszych marnych zarobkach, każda złotówka się liczyła co nie znaczy, że było (usunięte przez administratora) Trzy chodzi mi o to, że papier to nie wszystko. Każdy ruszył nagle robić górnika, żeby zabezpieczyć się na przyszłość a co niektórzy górnicy kombajnu w przodku nie widzieli, więc to nie wszystko mieć papierek! Zrozumiałeś?! Bo teraz wielcy filozofowie już niby wiedzą, że tylko górnicy będą przyjmowani do SiG a właśnie, że (usunięte przez administratora) prawda :-)

żona pracownika

w okresie 6 miesięcy przed zarejestrowaniem w powiatowym urzędzie pracy rozwiązał stosunek pracy lub stosunek służbowy za wypowiedzeniem albo na mocy porozumienia stron, chyba że porozumienie stron nastąpiło z po-wodu upadłości, likwidacji pracodawcy lub zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy albo rozwiązanie stosunku pracy lub stosunku służbowego za wypowiedzeniem lub na mocy porozumienia stron nastąpiło z powodu zmiany miejsca zamieszkania lub pracownik rozwiązał umowę o pracę w trybie art. 55 § 11 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Ko-deks pracy; Jestem przekonana, że nie chodzi Wam jednak o prawo do zasiłku tylko o pracę za godziwe pieniądze. POWODZENIA

Apel

Panie Prezesie, Myślę że czyta Pan od czasu do czasu to forum, a dowodem tego mogą być chociażby Pana komunikaty, w których czasami można zauważyć, że odnosi się Pan do wypowiedzi tutaj zawartych. Dlatego mam też nadzieję, że przeczyta Pan ten apel (myślę, że pod tym apelem podpisała by się większość pracowników). APEL: Panie Prezesie, niech Pan nie sugeruje się rekomendacjami jakie będą wystawiać KPP, gdyż niestety są to osoby zupełnie niewiarygodne. Jestem pewien, że pracownik, który jest rzetelny, pracowity i stara się wykonywać powierzone zadania jak najlepiej, nie dostanie pozytywnej rekomendacji tylko i wyłącznie dlatego, że KPP, czy też oddziałowy mają do takiej osoby jakieś "ale", bo np. krzywo na nich kiedyś spojrzał lub po prostu pominą takiego dobrego pracownika, bo chodzi tylko na zmiany i go nie znają. Niestety, ale tak to tutaj wygląda. Rekomendowane będą osoby, które nie wyrażają sobą żadnych cech ludzkich, a ich byt opiera się nie na ciężkiej i rzetelnej pracy, ale na braku jakiejkolwiek solidarności w pracy z drugim pracownikiem, na czekaniu, aż komuś powinie się noga lub powie coś niewygodnego i wtedy dopiero taki ktoś będzie się mógł wykazać przed kierownikiem. Takie osoby nie mają prawa bytu, powinna liczyć się tylko praca i zaangażowanie w niej, mimo tego, że nie zawsze wszystko idzie po myśli, ale nie dlatego, że komuś się nie chce, tylko dlatego, że tak się po prostu zdarza, a wspomniane osobniki tylko żerują, żeby przekoloryzować jakąś sytuację i dobrze ją "sprzedać". Dlatego podsumowując, jeżeli faktycznie tak to ma wyglądać, że rekomendacje będą wychodziły od KPP, to liczę tylko na to, że Pan znajdzie jakiś inny, rzetelniejszy sposób na odsianie tych "cwaniaczków" od prawdziwych pracowników, którzy chcą utrzymać się w pracy pracą. Wiem, że jest to trudne do zrobienia, ale chyba nie jest niemożliwe i mimo, że pewnie dla świętego spokoju będzie Pan opierał się na tych rekomendacjach, to jednak po cichu liczę, że pomyśli Pan jednak o tych prawdziwych pracownikach, bo zasługują na to (mam na myśli też pracowników na stanowisku pomocy dołowej, których to praca jest w ogóle nie doceniana przez pożal się Boże kierownictwo i dozór, a pracownicy na tym stanowisku zapewne nie mają co liczyć na jakąkolwiek rekomendacje). Dziękuję i pozdrawiam.

wujek dobra rada

Panowie po co wy się tak staracie,do pana doktora i ciągnąc ile się da.I tak już nic nie ugracie,więc po co tracic zdrowie.Te ostatnie metry to niech sobie ciągną te wszystkie przydupasy i sprzedawczyki.

niedoszly emeryt

Czolem gornicy, rozmawialem dzisiaj z P. Iwaniszczuk i moge wam powiedziec ze do SIGU pojda tylko pracownicy z kwalifikacjami minimum gornika , gdyz nie chca zwyklych sleprow. Rekomendacje ktore maja wypisywac wasi przelozeni to juz z gory Wam moge powiedziec jak to bedzie wygladalo, przejda tylko donosiciele , kapusie i tym podobne sprzedawczyki .Takie jelopy jak krypczyk zwyczajne scierwo, Wiselka bezpalcow co kariere powinien skonczyc w scieku ,co ma pojecie o robocie jak slepy o kolorach i nastepni szambiarze . To oni maja decydowac kto dostanie prace w SIGU to po karygodne . Mam nadzieje ze prezes SIGU nie pozwoli aby takie (usunięte przez administratora)gornicze mialy cos do powiedzenia .

Były pracownik JZR

Witam was naiwniaki jak mówiłem ze JZR padną to nikt mi nie wierzył a szczególnie na KWK BUDRYK i pytam się was panowie i co dalej ponoć was przyjemna i ma być selekcja tak ze niestety wszyscy pracownicy JZR nie znajda pracy , och szkoda niema to jak czekać do końca i robić za grosze.

były górnik JZR

Walczycie górnicy ale trochę za późno. My z SiG-u pozdrawiamy;)

@były górnik JZR

Mam nadzieję ze we wtorek tez będziecie pikietowac pod JSW z nami ??? Bo jak my coś wywalczymy to nie liczcie ze coś na tym skorzystacie panowie - byli pracownicy JZR - ZRG. Będziemy widziec kto z SIG-u pikietował a kto potem woził się na naszych plecach... pozdrawiamy...

były górnik JZR
@Majkrzak

Kolego ja mam już JZR-y w D...E!!! Pracuje w SiG-u więc nie mam po co pikietować czy strajkować pod JSW. Do wszystkiego dochodziłem sam tj. uczciwość, PRACA,PRACA i jeszcze raz PRACA. Nikt z JZR-ów mnie nie przeniósł do sigu. Trzeba było myśleć i spadać z tego syfu jak najprędzej a nie teraz strajkować wielce.Odnośnie umów na 3 miesiące w Sigu to kto w JZR-ach gwarantował wam panowie ze po pierwszej umowie dostaniecie kolejne????Trzeba myśleć PANOWIE!!!!pozdrawiam

pniówek
@były górnik JZR

kiedyś Ci JZR-y uratowały życie i gdyby nie SiG to ciekawe czy miałbyś je w D...7d12

!!

dokładnie !! jutro będzie nas dużo to możemy o tym porozmawiać na spokojnie chyba , że związki zaproponują strajk z grubej rury !! Chcemy coś zyskać ? tym bardziej , że za grosze jebie....y traktują nas jak śmieci .. Chłopy wezmy się za to ! Ostatni raz mamy czanse . Nie możemy się poddać !! Chcecie rodzinie zagwarantować i walczyć o to aby miała co jeść to WALCZMY . JZR-y i ZARZĄD JSW potraktowały nas jak frajerów zobaczymy co . Ogiegło zrobi czy ma nas gdzieś , lecz jego kariera też się skonćzy jak brudy wyciagną ze SIGU !! Nie bądzmy PIZ...Y !! wciąż nie łudzmy się , że JZR , SIG , JSW nam załatwi jakieśkonkretne porozumienie i prace pod SIGIEM . Sami musimy lepsze jutro (życie) zapewnić sobie . Rachunki i kredyty same się nie zapłacą.

@!!

Panie Wysocki ładnie pan piszesz... i tylko piszesz... jak zawsze!

wk

Strajk Strajk i jeszcze raz Strajk ,organizujmy sie i walczmy inaczej skonczy sie to dla Nas zle.Im wiekszy rozglos w Polsce tym lepiej dla Nas

abc

Jeżeli chodzi o ten zasiłek, to nie chodzi z czyjej inicjatywy wyszła chęć rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron, tylko o zapis na tym porozumieniu, a tym samym na świadectwie pracy, że rozwiązanie następuje "z przyczyn niedotyczących pracownika". Ten zapis gwarantuje pełny zasiłek przez 6 m-cy.

Pracownik JZR

Ze strony Z.Z. Jedność Dementujemy informację jakoby istniało porozumienie pomiędzy JZR, a SIG gwarantujące zatrudnienie wszystkim pracownikom JZR na czas nieokreślony. Informujemy, że przy rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron (nie z inicjatywy pracodawcy) pracownik nabywa prawo do zasiłku dopiero po trzech miesiącach po zarejestrowaniu w Urzędzie Pracy i tylko na okres trzech miesięcy. Zawarte porozumienie między SIG a JZR nie gwarantuje nikomu pracy na czas nieokreślony, a jedynie na trzy miesiące i to tylko wąskiej wybranej grupie pracowników.

Walczmy

Ludzie, walczmy, nic nam nie pozostało, wyimaginowane zapewnienia na papierku które tak naprawdę nic nie wnoszą! Pozostaniemy bez pracy, osłabimy związki bo o to tu chodzi i z odprawami które starczą na 2 miesiące życia. Walczmy, jutro o 9:00 Panorama, pokażemy skur...om że z nami nie będzie tak łatwo!

Pracownik JZR

Ważny komunikat: Z uwagi na kolejną próbę ogrania pracowników JZR i pozostawienia bez środków do życia ich rodzin po zatrudnieniu tylko na 3 miesiące w firmie JSW „SIG” tylko wybranych. Zorganizowane zostało przez wszystkie organizację związkowe zebranie dla całej załogi w KINIE CENTRUM na al. Piłsudskiego 27 w Jastrzębiu Zdroju, w sobotę, 29 listopada o godzinie 900 w celu zapewnienia zabezpieczenia bytu Waszych rodzin. Wnosimy o bezwzględne przybycie wszystkich pracowników aby nic o Was nie działo się bez Was. Na spotkaniu podane zostaną szczegóły dotyczące zabezpieczenia Waszych Rodzin.

xyz

Najważniejszy fragment komunikatu"o ile uzyskaja oni rekomendację Prezesa Zarządu JZR".Panowie rekomendował będze Prezes na wniosek KPP.Czyli reasumując: lubię cię,idziesz do SIGU,podpadłeś mi to się bujaj.Próbkę tej rekomendacji pokazał już J.K.na Budryku propnując miejsce w SIGU swoim ulubieńcom.

Zostaw merytoryczną opinię o J.Z.R. - Jastrzębie-Zdrój

• Jak się pracuje w J.Z.R.?

Zobacz opinie na temat firmy J.Z.R. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 75.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w J.Z.R.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 40, z czego 19 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

J.Z.R.