Opinie o Xeos w Środa Śląska

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Xeos. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Xeos o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xeos w Środa Śląska

Aanima vilis

To jak tam, proces rekrutacji ruszył, z kim się widzimy? Jak tam wasze nastawienie, bo widzę że nic się nie zmieniło, i firma będzie tak sama jak wcześniej. Nawet oferty powrotu na zasadzie chcesz to walcz o pozycje, spodziewałem się czegoś innego, no ale jak firma nie zmieniła podstaw, to czego ja głupi oczekuje, wchodzić dwa razy do tej samej rzeki, czy jednak popatrzeć z brzegu? I ile teraz wołać jak się jest takim specjalistą po xseosie, myślę że ludzie z za granicy nie będą chcieli wrócić.

@Prawda

To weź mi wytłumacz jak firma chce ustawiać pracowników, chodzi o sposób wykonywania obowiązków? Nie rozumiem w ogóle jakie głupoty mieliby wkładać go głowy pracownikom. Pierwszy raz spotykam się z takim podejściem.

Czy zdarzają się nadgodziny w Xeos?

Ziutek
@Jadźka

Biora kazdego jak leci, byle CV było wysłane. Możesz wołać ile chcesz i tyle dostaniesz. A potem nawet nie będziesz musiał nic robić, tylko w pracy sie pojawić

Kandydat Nowy wpis

Brałem udział w procesie rekrutacji na stanowisko inżynierskie w Xeos. Proces, jak już ruszył, trwał stosunkowo krótko (Rozmowa online -> Rozmwa na miejscu). Proces online merytoryczny, bez nacisku i testowania rozkładu sił. Rozmowa dość przekrojowa, bez idiotycznych pytań w stylu "co byś zrobił, jakbyś był dżdżownicą". Rozmowa na miejscu bardzo mnie zaskoczyła - rozmawiałem poza HR i bezpośrednim potencjalnym przełożonym z wszystkimi osobami, które miały ze mną w dziale bezpośrednio pracować. Było nas z 10 osób w salce. Obie rozmowy trwały około godziny. Obie były cennym doświadczeniem. Nie czułem się, jak na przesłuchaniu. Wszyscy mogli zadawać pytania, atmosfera rozmowy była przyjazna i konstruktywna. Pomimo, że ostatecznie pracy nie dostałem, to jestem pozytywnie zaskoczony. Kiedy podjęli decyzje dostałem informację zwrotną. To się niestety praktycznie nie trafia, więc za to również plus.

YYYYY Nowy wpis
@Kandydat

No ja właśnie zastanawiam się czy nie aplikować na stanowisko Technik na linii czyszczenia silników lotniczych. Problem w tym, że szukam pracy na już. Jak długo czekałeś na odzew ze strony firmy po wysłaniu im CV? Czy odzywali się dopiero po wygaśnięciu ogłoszenia? Bo ta konkretna oferta jest ważna jeszcze przez 25 dni.

Darek Nowy wpis

Z rzeczy, które zwróciły moją uwagę w ofercie zatrudnienia na Specjalistę planowania materiałowego (Material Planning Specialist), to wzmianka o dofinansowaniu do dojazdów i konkurencyjnym wynagrodzeniu. Jakie więc kwoty kryją się pod tymi określeniami?

Grażyna Nowy wpis

Przydałby się jakiś świeży wpis co obecnie się dzieje w XEOS

MarkoPollo

Jakich mogę spodziewać się zarobków na stanowisku inżyniera, posiadając już jakieś doświadczenie?

@MarkoPollo

Nie wiem, o które konkretnie stanowisko ci chodzi, bo widziałem dwie różne oferty dla inżyniera. Mnie interesuje Inżynier ds. dokumentacji technicznej. Też chętnie poznam widełki płacowe na tym stanowisku.

Może pomoge

Na LI wiele osob na stanowiskach inzynierkich lub SPO ma po 1-2 lat doświadczenia zawodowego lub brak wyższego wykształcenia. Zakładam, że niewiele.

Maciek
@Może pomoge

Z tym wyszktałceniem to sama firma w ogłoszeniu pisze, że ma to być absolwent szkoły zawodowej, technikum z kilkuletnim doświadczeniem lub uczelni wyższej z wykształceniem lotniczym, mechanicznym lub pokrewnym. Czyli pełen zakres. Nie podają jednak widełek płacowych. Może więc, jeśli nie w kwotach, to czy orientujesz się, czy poziom wykształcenia ma wpływ na pensję zasadniczą?

Firma Xeos w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Aircraft Engine Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Aanima vilis

Helena
@Aanima vilis

Piszesz, że firma nie zmieniła podstaw, co masz na myśli? Powiesz jak wyglądają wynagrodzenia w firmie? Realnie na start ile się zarobi? Umowy o pracę na czas nieokreślony są możliwe?

Romeo-Papa-Romeo 12695

Hej Anżej, Rozumiem co masz na myśli, ale nie mogę przyznać Ci pełnej racji, ponieważ nie jest to w pełni konstruktywna krytyka. @Aanima vilis odzwierciedla prawdopodobnie kolektywny żal co do zmiany postawy firmy wobec byłych pracowników, którzy zostali pominięci. Wiele osób przeprowadziło się z odległych zakątków Polski, z UK I innych zakątków świata stawiając wszystko na tego konkretnego pracodawcę. Nadzieja na ponowne zatrudnienie, po reaktywacji Xeos została rozwiana zupełnym brakiem odpowiedzi na liczne zapytania, maile i aplikacje. Tak, firma uprzedziła, że nawet lojalni byli pracownicy zostaną poddani sprawdzeniu profilu behawioralnego, ale taka weryfikacja bez feedbacku pozostawia niebezpieczną próżnie, która tworzy takie wątki. Zgadzam się, że sporo wody upłynęło, że jest to już zupełnie inna firma. Mimo to, bynajmniej nie widzę tu powodów by twierdzić (w sposób „passive aggressive”) że @Aanima kreuje się na osobę mądrzejszą niż jest i używa zwrotów, których nie rozumie.

Tom

Może i masz dobre intencje, ale nie wiem, czy to aby właściwa forma, by apelować o kulturę pracy? Dlatego może napiszesz, czy firma rzeczywiście jest dobrym miejscem dla osób, chcących zaplanować rodzinę? Jaki socjal się tu pracownikowi proponuje i czy jest pewność pracy oraz zarobku?

Prawda
@Tom

Sam powinieneś sobie odpowiedzieć na to pytanie. Firma niegdyś obiecywała pewność zatrudnienia i perspektywę pracy na kolejne 30 lat. I co? Jako jeden z byłych pracowników aplikuję i kontaktowałem się z decyzyjnymi Xeos. Zero kontaktu. Żadnej odpowiedzi zwrotnej. Kierownictwo zdecydowało, że lepiej jest podkupić tanich, pokornych i łatwych do ustawienia pracowników remontowani silników z Rzeszowa niż zaprosić byłych pracowników, którzy mają już coś do powiedzenia. Obawiają się tego, że nie da się im już nawciskać głupot do głowy. Jedno jest pewne - pokorne i wdzięczne EMEnemsy prędzej czy później was przejrzą i zaczną wytykać wam błędy w zarządzaniu. Tym samym odpowiedz sobie sam na pytanie dotyczące kultury organizacyjnej - ta iluzja skończy się, gdy przyjadą pierwsze silniki i zacznie się ciśnienie z góry.

@Prawda

@Xeos

Jakie godziny pracy w xeosie? 2 zmiany?

Paulina

W ofercie dla Inżyniera Metrologa, też jest zaoferowany dodatek paliwowy. Mowa jest też o konkurencyjnym wynagrodzeniu. Chciałem dopytać w takim razie jakich konkretnie kwot się spodziewać? Przynajmniej widełki możecie podać bo chce aplikować?

Na pracuj.pl jest oferta pracy na stanowisku junior production planning specialist. Wśród benefitów jest m.in. częściowy zwrot kosztów dojazdów. Ktoś wie, jak to rozumieć? Zwracają za sam dojazd do pracy, powrót już na własny koszt :)?

Jakie jest podejście kierownictwa do pracowników w Xeos?

O co pytali na rozmowie na stanowisko Financial Planning? Bo czytam w ogłoszeniu, że zamknęli kilkanaście dni temu, to domyślam się, że już były jakieś. Ale na wszelki jakby jeszcze mi się udało dostać to chciałem zapytać, jak ta rekrutacja wygląda i czego się spodziewać.

Saeco

@Pracodawca po jakim czasie kontaktujecie się Państwo z potencjalnym pracownikiem?

Specjalista ds. kalibracji, jestem zainteresowany tym stanowiskiem i zastanawiam się nad aplikacją. Firma pisze o wynagrodzeniu, że jest ono konkurencyjne. Konkretnie mógłby ktoś powiedzieć ile ono wynosi? Dodatek paliwowy należy się już na okresie próbnym? Mam trochę daleko do firmy więc to dla mnie dużo znaczy..

Rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w języku angielskim czy polskim?

Joanna
@Kandydat

Cześć wam, też jestem zainteresowała tą rekrutacją. Język tego to jedna sprawa, ale czy wiecie ile jest etapów rekrutacyjnych? Ile jest rozmów kwalifikacyjnych i czy do tego dochodzą jakieś zadania rekrutacyjne, testy itd.?

xD
@Joanna

Jeżeli o zatrudnianie kobiet do biura to jak najbardziej, HR, Lean, PR itp. Wszystko pięknie na zdjęciach tylko nikt nie wie jak silnik naprawiać i generować jakieś zyski…

@Joanna

Zwykle dwa etapy. przez telefon, a następnie na miejscu z małym zespołem

@xD

mamy wspaniały zespół liczący 67 osób i rozwijający się każdego dnia

Rob

sprzedano tysiące silników LEAP i wiele fabryk na całym świecie je serwisuje. mnóstwo pracy dla każdego!

@Training plan

W najbliższy weekend w XEOS odbędą się warsztaty ze szlifowania "kompetencji menadżerskich", prowadzone przez szympansy z Wrocławskiego Zoo. Całość będzie transmitowana na żywo na linkedinie. Później nastąpi losowanie nagród pośród osób które pozostawią pod relacją z wydarzenia komentarz "inspiring". Do wygrania cała flota silników które przeszły jakikolwiek overhaul w tym "state-of-the-art facility" w ciągu ostatnich 3 lat. Pula nagród wynosi okrągłe 0$.

ABC

Dzień dobry, wysłałem CV na stanowisko mechanika lotniczego. Czy nie mając doświadczenia typowo branżowego (doświadczenie typowo mechaniczne, ale nie w branży lotniczej) jest szansa na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Jeżeli tak, to po jakim czasie dostaliście odzew. Pozdrawiam

Estera
@ABC

Może ktoś wie też, jaka jest pensja dla takiego mechanika na początek? Właśnie czy dają więcej jak ma się doświadczenie branżowe, a jak się tego nie ma, to mniej? Jest jakaś różnica? I czy mechanik lotniczy pracuje zmianowo?

Cześć, napiszecie coś może o dojazdach? Czy można dojechać do firmy zbiorowa komunikacja, jakimiś busami? Ktoś dojeżdża w ten sposób? Czy jedyna opcja to własny samochód?

Witam, w aktualnej ofercie pracy dla laboranta znalazłam info, że firma zwraca część pieniędzy za dojazdy do pracy, wiecie w jakim procencie przynajmniej zwracane są takie koszty? Konkurencyjne wynagrodzenie to ile tak konkretnie?

Czy firma Xeos kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Rob

Tak. poziom wynagrodzenia zależy od doświadczenia, a nie płci

Czy zdarzają się nadgodziny w Xeos?

Szwędacz

Jakie nadgodziny? Firma wciąż jest zamrożona. Wystarczy nie być botem bądź przeczytać kilka postów poniżej, żeby zrozumieć w jakiej sytuacji jest przedsiębiorstwo. O ile takie nadgodziny pojawia się w przyszłości to będą najpewniej rozliczone w systemie 3 miesięcznego balansowania.

Iza
@Szwędacz

Z tego co tu pisali to od nowa zatrudniają. Możesz te informacje potwierdzić? Albo napisać jak jest? Zastanawiam się czy tylko osoby wcześniej zwolnione mogą składać podanie czy zupełnie nowe również?

Szwędacz
@Iza

Aplikować mogą wszyscy za pośrednictwem linku na LI. Wystarczy wejść na profil firmy na wspomnianej stronie i znaleźć na tablicy.

Iza
@Szwędacz

No dobra, ale czy to będzie stabilne zatrudnienie biorąc pod uwagę to wszystko co tu pisali? Firma nie ma już żadnych problemów z płynnością finansowa?

Jadźka
@Szwędacz

I jak z tym zatrudnieniem, nadal można składać papiery? Biorą każdego chętnego czy stawiają wymagania, chociażby doświadczenia?

Ziutek
@Jadźka

Arek

To jakie są kryteria przyjmowania do pracy tutaj, skoro tak krytycznie się odnosisz do tej sprawy? I skąd pomysł by wracać tu do roboty? Jakieś dobre wspomnienia na temat tej firmy?

Zostaw merytoryczną opinię o Xeos - Środa Śląska

• Jak się pracuje w Xeos?

Zobacz opinie na temat firmy Xeos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xeos?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 22, z czego 6 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xeos?

Kandydaci do pracy w Xeos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xeos
  • Aleja Krakowska 110/114