Opinie o Xeos w Środa Śląska

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Xeos. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Xeos o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xeos w Środa Śląska

Artek

Witam wszystkich,chciałbym zapytać pracowników czego można się spodziewać na spotkaniu rekrutacyjnym, podobno będzie jakiś test praktyczny i techniczny,czy ktoś mógłby mi napisać jak to będzie wyglądało? Jakich pytań mogę się spodziewać. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Ale...
@Artek

A czytales wcześniejsze komentarze? Rozmowa po angielsku. Jeśli chodzi o test praktyczny, jest łatwy, trzeba złożyć coś zgodnie z dokumentacją i wykonać element z kawałka aluminium zgodnie z rysunkiem. Ale, bo zawsze jest jakieś ale... nie przywiązuj wagi do detali. Praca z dokumentacją ma sprawdzić jak radzisz sobie w pracy zespołowej A z rysunkiem czy potrafisz używać narzędzi. Następnie jest wspomniana rozmowa i pytania o stawkę. Im bardziej ci zależy na pracy tym stawką powinna być niższa. 5000 brutto to stanowczo za dużo, 3000 da ci zielone światło. (usunięte przez administratora)nie piniądz. W Lidlu już lepiej płacą.

Pytam tylko

Kiedy wystartowały grupy 1i 2? Moze ktoś od nich sie wypowie. Mieliście jakieś podwyżki czy pracujecie za tyle samo co na początku ? Były opcje zrobienia jakichś dodatkowych kursów np NDT?

Ksiadz
@Pytam tylko

Każda grupa to inna historia. Każda miała inne problemy w kwesti wynagrodzeń. Pierwsze grupy miały wyrównania stawek. Tyle wiem. Kursy robisz podczas szkolenia. Jak dostaniesz robotę w ndt to będziesz miał szkolenie na to stanowisko. Jeśli chcesz sie przekwalifikować z mechanika na inspektora ndt, to raczej nie teraz. Moze w przyszłości.

Pytam tylko
@Ksiadz

Dzięki za info. Powiedziałeś ze pierwsze grupy miały wyrównanie stawek? Czy to znaczy ze wszyscy niezależnie od tego z jaka stawka zaczęli mieli wyrównanie do tego samego poziomu? Jakiego? Następne grupy to rozstrzał zarobków ? Duży ? Jakie sa obecne zarobki pierwszych grup?

Ksiadz
@Pytam tylko

Każdy stawkę negocjuje personalnie. Pierwsze grupy miały wyrównanie bo najwidoczniej nie zarabiali adekwatnie do swojej „pracy”. Jaki wymiar miały wyrównania tego nie wiem. A rozstrzał zarobków jest spory, tak jak spora jest różnica w doświadczeniu zatrudnionych. O wysokość zarobków osób z pierwszych grup musisz zapytać kogoś z nich. Ogólnie zarobki w tej firmie to taki temat taboo. Od 3,500 do 9000 brutto ,tak mniej więcej wachaja sie zarobki. Lecz niczego na potwierdzenie tych słów nie mam.

Spychacz

Skąd u was taka zawiść na tą firmę ? Każdy kto się tu zatrudnił przecież na lepszych warunkach niż miał wcześniej więc zarabiacie więcej za co ? Za to że firma wymaga od was zaangażowania w szkolenia ? Zamiast zapieniczac na 3 zmiany po 8 godzin w sobotę i niedzielę w innych firmach macie pracę od poniedziałku do piatku( może praca to za duże słowo). Żal. Nie ogarniam tego.

NiK
@Spychacz

Żal to jest czytać takie posty jak twój.

@Spychacz

Widzę że nie ogarniasz. Forum powstało po to żeby dzielić się opiniami o pracodawcy... To się pisze gdzie pracodawca oszukuje... Lub nie. Ludzie którzy myślą o wysłaniu aplikacji mogą się dowiedzieć czegoś więcej niż lukrowany kit który nawija pracodawca. NA PRZYKŁAD ZE JESLI NIE WYNEGOCJUJA DOBREJ STAWKI NA SAMYM POCZATKU to będą bez podwyżki przez półtora roku... Taki jest strikte sens tego forum. A 'szkolenie' to tak naprawdę wymagana prawem certyfikacja .. ktora jest NIEZBEDNA.. do pracy w takiej placówce .. więc bez łaski :)

@Last man standing

Widzę że dużo wiesz o firmie... Albo gadasz dużo że wiesz... To dlaczego nie zwolnisz się i nie poszukasz sobie czegoś innego ? Zamiast innym obrzydzać to miejsce. Taki z ciebie troll? Na ostatniej rekrutacji dowiedziałem się że nikt jednak się z firmy nie zwalnia. Czy to prawda?

@Spychacz

Ja tam już nie pracuje ..3 miesiące starczyły mi żeby połapać się o co chodzi w tym bajzlu...a trola poszukaj sobie w rodzinie :)

@Spychacz

Było trzeba się przykładać do nauki na prawie lotniczym...wiedział byś po co Ci ( a zasadniczo twojej firmie ) szkolenie :D Oj bracie widzę że samodzielne myślenie łatwo wymieniłeś na firmowa indoktrynację :) Daj znać za rok jak wygląda praktyka, podwyżki, awanse i rodzinna atmosfera pracy...a że tak zapytam.. jak się kolega zapatruje na "wzorowy czas odbijania ewidencji czasu pracy" z dodatkowymi NIELEGALNYMI darmowymi 10 minutami nieplatnego czasu na drogę od i do RCPa ? . Hahaha Powodzenia ;)

@Last man standing

O przepraszam mój błąd ... 5 min przed i 5 min po pracy... Leciałem z pamięci.

Pytający

Na jakie zarobki można liczyć po ukończeniu szkoleń ?

Prawda o życiu.
@Pytający

Na takie same jak przed, ile sobie tam wynegocjowales. Już myślisz, że Ci (usunięte przez administratora) furę sianka. Nie po to tam jesteś, jesteś tam po to by zarabiać kasę ale na Niemców i premie dla biurowych. A tłumaczenie, że Nie mieć musi zarabiać więcej bo nie przyjdzie robić za złotówki jest tłumaczeniem debila.

@Prawda o życiu.

Brzmi obiecująco. Dobrze. Zapytam inaczej. Kiedy(po jakim czasie) można liczyć na podwyżkę. Oraz jakiego rzędu sa to podwyżki. Nie chcesz chyba powiedzieć ze już do końca swojej kariery w Xeos będę pracował za taka sama stawkę z jaka zacząłem.

@Pytający

Myślę ze podwyżki będą gdy wszystko ruszy i będą silniki naprawiane gdy już ten proces będzie stabilny i ciągły. Defacto gdy firma zacznie zarabiać pieniądze. Teraz nie ma żadnych gwarancji że to ruszy bo ciągle trwają szkolenia personelu.

Prawda o życiu
@Spychacz

Tak tak, ale na ile masz podpisaną lojalke? Lojalka gwarantuje brak podwyżki w czasie jej trwania.

@Prawda o życiu

Na ile? Na 3 lata? Czyli twierdzisz ze do czasu zanim skończy sie lojalka nie dostaniemy żadnych podwyżek ? Bez sensu. Te same pieniądze przez 3 lata.

Prawda o życiu
@Pytający

Pracujesz tam, czy dopiero masz zamiar aplikować? Zacznij od przeczytania wszystkich opinii bo jest kilka naprawdę trafnych. Jeśli dopiero masz zamiar aplikować to jesteś trochę w parowej sytuacji, prawdopodobnie ominie Cię zagraniczne szkolenie, poprzednie grupy, które na nim były będą Cię miały wydzielić, a wiadomo jak to jest albo trafisz na kogoś kto naprawdę ma kompetencje sumiennie przekaże ci zdobytą wiedzę, albo trafisz na kogoś kto kompletnie nic nie ogarnie ale razem bedziedziecie szukać odpowiedzi na pytania lub trafisz na kogoś kto coś wie ale nie będzie skory do dzielenia się doświadczeniem bo jest zwykłą mendą. I co podpiszesz lojalke i co dalej? Pracy w polsce jest coraz więcej. Xeos fakt faktem daje Ci jakiś prestiż ale coś kosztem czegoś. Normalne zarobki w takiej firmie powinny oscylowac około 2000 erło w wzwyż. Odpowiedzialność za zadania, mozliwy stres z tym związany. A ile oferują? Niektórzy się zgodzi na 3000 PLN brutto. Tak więc kokosy to nie są. To jest dobre dla młodych ludzi bez doświadczenia i perspektyw, którzy chcą pomimo młodego wieku usiąść na 4 literach i tak sobie trwać. Oczywiście kiedyś lojalka przestanie obowiązywać i przyjdzie czas na różne decyzje, zostać A może odejść. Życie pisze różne scenariusze.

Firma Xeos w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Aircraft Engine Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Leszno
olo

Po jakim czasie trzeba podpisać lojalkę?

@olo

Po 3 miesiącach było do niedawna (listopad 2017)

2018

Z

Czy w trakcie lub po szkoleniu przewidziane sa jakieś podwyżki ?

@Z

Po 3miesiacach NIE (oficjalne stanowisko) Po szkoleniu (18 miesięcy dla 6 pierwszych grup) BYCMOZE, NIE DLA WSZYSTKICH, NIE ROWNE, NIE ZNANE ZASADY, UZNANIOWO... (Osobiście sądzę że ściema ) (oficjalne stanowisko firmy) Oficjalnie BYC MOZE PO 1 PRZEPRACOWANYM ROKU JAK FIRMA USTALI ZASADY I BEDZIE ZNALA MOZLIWOSCI I WYBIERZE CZYNNIKI WPLYWAJACAE NA PODWYZKI (oficjalne stanowisko firmy) Dane z przed 3 miesięcy Na podstawie wypowiedzi Kierownika HR, kierownika XTC oraz przyszłego menadżera produkcji

@Last man standing

Czyli firma ukierukowuje się na klasyczny wyścig szczurów. Kto lepiej połechce, doniesie ten może liczyć na podwyżkę. Niestety wielu na to pójdzie nie widząc w tym nic złego. Szef poklepie po ramieniu da parę gorszy człowiek poczuje się jako orędownik wyjątkowej misji.

@Z

Jesteś w trakcie takiego szkolenia w Xeos, czy dopiero zastanawiasz się nad podjęciem pracy w tym miejscu? Może mógłbyś powiedzieć nam coś więcej o podejmowaniu zatrudnienia - jak na przykład wygląda proces rekrutacyjny i ile etapów obejmuje.

Szkocik
@Last man standing

Ogólnie radzę brać z dużą rezerwą wypowiedzi szefostwa, a już zwłaszcza osób z HR, bo bajzel tu jest niesamowity i jedna osoba, jednego dnia może ci powiedzieć dwie różne wersje. Co do "uznaniowych" bonusów to bym raczej nie liczył na nie, wiem że teraz grupa szósta miała przedłużanie umowy i słyszałem że każdy dostał taką samą, niezależnie czy zaliczyłeś wszystkie testy czy wszystkie uwaliłeś. Przypomnę że pensja jest ta sama co wynegocjowałeś na początku pracy, bez negocjacji, więc są osoby kumate zarabiające mniej niż leserzy. A do wszystkich nowych, pamiętajcie że lojalka trwa 3 lata, zaczyna się liczyć po powrocie z wyjazdu szkoleniowego, więc w praktyce wiążecie się z firmą na 4 lata. Masa czasu i równie dobrze mogą wam nie dać żadnej podwyżki bo nie muszą, a wam jak się nie podoba to i tak się nie zwolnicie bez płacenia kary.

Z
@Z

Jak wyglądają wyjazdy szkoleniowe? Gdzie sie odbywają, jak długo trwają? Czy w trakcie wyjazdu przyznawane sa jakieś diety, dodatki ?

Zyczliwy
@Z

Uprzejmie donoszę. Tak..jest wszystko co przewiduje prawo...czyli diety ustawowe. A z tego co pamiętam wyjazdy miały się zakończyć na gr 6... Jak kolega napisał jest to gr. Która już przeszła 3 miesięcy. Okres próbny.... Więc nie wiem czy jest to taktalne. :D W sensie wyjazdy szkoleniowe. Od gr.7 szkolenie praktyczne miało się odbywać w środzie śląskiej

D
@Last man standing

Czyli przez 2.5-3 lata praca za ta sama stawkę?

@D

Teoretycznie .. nikt nie wykluczył możliwości podwyżki.... Wypowiedzi sugerują iż mogą takie byc.. ale wielokrotnie okazało się że co nie zapisane to nieważne .. Odnośnie podwyżek stanowiska wyglądały następująco... 'przeciea za naukę jaka podwyżka 'mam Choć zasadniczo to certyfikacja nie nauka... Zresztą NIEZBEDNA oraz coś co osobiście odvieram jako... PUSNIEJ BYCMOZE... Odczucia są subiektywne :) Aktualnie nie wcześniej niż przed upływem 18 miesięcy ... po e miesiącach podpisuje się lojalke A potem jak ktoś ma ochotę zrywać lojalke... Wnioski proszę wyciągać samodzielnie

@Last man standing

Ale team 1 i 2 dostal kase w 2018 w maju chyba i czerwcu wtedy hrowa siedziała z jensem

Proszę nie używać mojego Nicka :D

Nie podam imienia

Witam. Pracuje w xeos od niemalże początku. Chciałem zapytać kto i na jakich zasadach dostał podwyżkę? Przyznam szczerze, że jestem trochę zaskoczony, że mnie taka przyjemność ominęła.

@Nie podam imienia

Czy firma Xeos podwyższyła wynagrodzenia niektórym pracownikom? Z Twojej wypowiedzi mogę domniemać, że nie wszyscy taką podwyżkę otrzymali. Próbowałeś może dowiedzieć się, dlaczego przy podwyższaniu wynagrodzenia pominięto Twoją osobę? Jest to bardzo ciekawa sprawa, więc mam nadzieję, że otrzymam informację na ten temat.

Sik

Co już się nacieszyli xeosem, że nic nie piszą?

@Sik

Próbując znaleźć aktualne ogłoszenia o pracę na stronie internetowej firmy Xeos, zauważyłam, że zakładka kariera jest w całości w języku angielskim. Czy w takim wypadku potencjalni kandydaci powinni biegle posługiwać się właśnie tym językiem? Czy może istnieje szansa doszkalania w tym zakresie poprzez specjalistyczne kursy organizowane przez pracodawcę? Czy ktoś może powiedzieć, jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia? Czy osoby posiadające jedynie minimalne umiejętności językowe mają szanse na zatrudnienie w tym miejscu pracy?

Jacek
@Justyna

Język angielski to obecnie podstawa. Większość firm w kraju to koncerny zagraniczne. Jak chcesz się dopasować do rzeczywistości posługując się jedynie ojczystym językiem? Nawet na wakacje nie wyjedziesz poza obręb kraju bez języka.

white
@Jacek

żenujący wpis Jacek

Kick
@Justyna

Po co się pytasz jak wiesz?

Magda

Witam, czy ktoś ma jakiś adres e-mail gdzie można wysłać CV??

Helping hand
@Magda

recruiting@xeos.aero

@Helping hand

Czy masz jakieś powiązania z tym pracodawcą? Jeśli tak, zdradź proszę, czy aktualnie jesteś tam zatrudniony. Podany przez Ciebie kontakt na pewno przyda się wielu osobom, które chętnie dowiedzą się też nieco o warunkach dla nowych pracowników. Czy od początku zatrudnienia w firmie Xeos można liczyć na stabilną umowę o pracę?

D

Czy istnieje opcja awansu wewnętrznego w firmie na stanowisko inne niż mechanik? Zakładając ze startuje jako takowy? Audyt, kontrola jakości, itd?

Mickey
@D

Pewnie tak, ale skoro inwestują w Ciebie przez 1.5 roku, żebyś pracował jako mechanik, to raczej nie zmienia Ci stanowiska po 2-3 latach stażu w firmie. Prędzej po 4-5.

@D

A starasz się o pracę w Xeos właśnie jako mechanik? Skoro pytasz, to rozumiem, że chciałbyś podjąć pracę właśnie na tym stanowisku - masz już doświadczenie w pracy w podobnej firmie? Daj znać, czy zdecydujesz się na wysłanie swojego CV i rozpoczęcie przygody z firmą Xeos.

Premia świąteczna/roczna :)

oooo

oooo

@oooo

No to super, Jak piszą w gazetachwpadlo ładnych kilka stówek. A jak tam pani Monika ? Rozstała się z firmą zgodnie z licznymi zapowiedziami czy był to jednak sprytny fortel ?

Justyna

Czy każda osoba zatrudniona w Xeos może liczyć na taką premię? Ciekawi mnie, czy jest ona jakoś szczególnie wyliczana, czy dla każdego jest taka sama. Czy poza tym w firmie organizowane jest na przykład jakieś przedświąteczne spotkanie dla pracowników, czy nie ma takiego zwyczaju w Xeos?

Całuski 100 dwa lubię was :P

Wyjechałem kolego i jest mi z tym dobrze służbowy samochód służbowe mieszkanie za darmo i jak chcę to se przyjdę w niedziele lub w sobotę do pracy i mam za samą niedziele jedną 3 razy tyle kasy niż we Wrocławiu za cały miesiąc 3 tys masz spoko ja miałem więcej ale to jest tajne przecież nie możesz tedgo mówić publicznie według kontraktu Kiedyś kolego się zdziwisz jak wejdziesz na pokład samolotu a ja będę pilotem bo obecnie w wolnym czasie robię sobie licencje zdrowy też jestem klasa pierwsza bo jak mówisz że ludzi głupich przyjmują to zapewne też jesteś głupi :P Kilka ludzi było w porządku w firmie i kilku (usunięte przez administratora) w .Skończyłem kolego dwie najlepsze uczelnie lotnicze z piątka na dyplomie i mam większe doświadczenie w pracy niż Ci się może wydawać , tak samo jest z umiejętnościami bo niektórzy to widziałem że zwykłym kluczem nie umieli śrubek nawet odkręcać mam nadzieję że się nauczą bo nie chciał bym później z obawami wsiadać do samolotu z tymi silnikami co wy będziecie naprawiać jeden plus to zostało jedno w CV pracowałem tam a powiem Ci jeszcze że nie o pieniądze w tej pracy mi chodziło bo kasę sobie w angli zarobiłem nie zamierzałem tam zostać mając dziewczynę i dom w innej miejscowości i jestem w końcu szczęśliwy że wiem za co i po co pracuje Do managerów nic nie mam ale straszenie że jak nie zdasz egzaminu i wylecisz to nie jest tak jak korporacja powinna pracować a sami słyszeliście te straszenie i wulgarne słowa jak ktoś coś po polsku powiedział od samego dyrektora firmy ,,Zamknij ryj " to jest praca w korporacji ???Odpowiedzcie sobie na pytanie ja z dyrektorem w angli śmiało mogłem powiedzieć co mi się nie podoba co jest ok i że nie przyjdę do pracy jak tego i tego nie poprawi ze wszystkim można było się dogadać ale w Polsce to chamstwo zawsze jest i wyścig szczurów .Słaba organizacja firmy że szok ale ogólnie fajnie się pracowało i jest w polsce dużo fajnych firm Lotniczych nawet w każdym województwie które dużo lepsze warunki pracy oferują .Psss uczcie sie angielskiego :P bo znowu was dyrektor zjebie że po polsku rozmawiacie ja po miesiącu w Niemczech już spoko się potrafię dogadać po niemiecku a mieszkam w Polsce pracuje w Niemczech w lotnictwie nie ma rzeczy nie możliwych .ohhh te Życie kocham was wszystkich i koleżanki i koledzy kiedy wpadnę się pożegnam bo tak się troszkę wiem że zasmuciliście bo tak nagle ode szlem XEOS jest spoko firmą dla ludzi początkujących dla tych chcących się rozwijać nie wiem może ...dla tych to nie lubią stać w miejscu i rozwodzić się nad tym samym 1000 razy wcale nie jest ....Dzięki chłopaki i dziewczęta za współpracę narka jesteście fajni

AL
@Całuski 100 dwa lubię was :P

W dobrym szpitalu Cie umiescili. Szacun. Masz dostep do internetu:)

aww
@AL

jesli tak jest to przynajmniej ma szanse wyzdrowiec. strach sie bac tych co sie nie lecza.

YourEx
@Całuski 100 dwa lubię was :P

Takich bredni już dawno nie czytalem

@Całuski 100 dwa lubię was :P

Ty siedź w tych Niemczech i ucz sie tego języka. Moze pójdzie Ci lepiej niż z polskim.

@YourEx

Może warto byłoby napisać coś o pracy w Xeos z Twojej perspektywy, jak sądzisz? Rozumiem, że skoro wypowiadasz się w tym wątku, to jesteś lub byłeś w jakiś sposób związany pod względem zawodowym z tą firmą. Jakie możesz wymienić pozytywne i negatywne aspekty pracy w niej?

Kobjam

Hej wszystkim, z racji tego, że aplikowałem do XEOS'a przed wakacjami i teraz mi się przypomniało o tej firmie to chciałbym podzielić się moim doświadczeniem. Pozycja inżyniera w branży lotniczej, gdzie pracuję od wielu lat, dodatkowo wychowanie + studia + doświadczenie nabyte za granicą. To co reprezentuję XEOS (bazuję na rekrutacji i podejściu do pracownika) zaskoczyło mnie bardzo. Od pierwszego telefonu, gdzie Pani nie potrafiła wypowiedzieć poprawnie po angielsku pozycji, na którą aplikowałem do moich pytań o stanowisko itd - usłyszałem tylko wymowne "NIE WIEM, JA TYLKO DZWONIĘ!". To już mi dało wiele do myślenia. Rozmowa pierwsza - Pan chciał mnie zagiąć, lecz niestety nie udało się to w żadnym możliwym aspekcie. Opowiadał o sobie większość czasu, wtrącając połowe angielskich łamanych słów - nie mam pojęcia dlaczego. Kolejna rozmowa, już na żywo - jak na komisji lub w sądzie, pytania o motywacje, rozwój kariery (podejście zachodnie) niestety nieudane, bo każda moja odpowiedzieć była hamowana i stopowana słowami: "to wystarczy". Na pytanie o zarobkach, gdzie dosłownie podana przeze mnie kwota była wręcz śmiesznie niska, ale zależało mi na pracy w Polsce w Aerospace (a swoje w życiu już przysłowiowo zarobiłem), została skwitowana szyderczym uśmieszkiem. Odpowiedź miałem dostać do 5 dni bo "desperacko kogoś szukają" a przez 3 tygodnie nie dostałem żadnej odpowiedzi. Próbowałem kontaktować się z rekruterką z XEOS, dzwoniłem, pisałem sms'y, wysłałem maile do tej Pani, do biura HR i do XEOSa recepcji. NIKT NIE odpowiedział. Po 3 tygodniach dostałem telefon z propozycją pracy z kwotą dużo niższą (myśle, że tyle zarabia przeciętny programista w Warszawie czy Wrocławiu, co oni proponowali w Aerospace dla osoby z prawie 20 letnim stażem). Wydaję mi się, że zarobki i ludzie wokół motywują do dobrej pracy. Jakoś firmy IT powoli potrafią dorównać benefitom i zarobkom za zachodniej granicy więc przykry jest widok typowej firmy, która bedzie zarabiać miliony na kregosłupach polskich inżynierów. Oferty finalnie nie przyjąłem i usłyszałem, że tyle ile chce nie da się zarobić w tych rejonach. Szkoda, że pare tygodni później dostałem oferty pracy z lepszymi zarobkami niż nawet chciałem :) Pozdrawiam wszystkim!

@Kobjam

A ile Ci zaoferowali? Dokładnie ?

@Kobjam

Dostałeś oferty z Wrocławia?

Kobjam
@?

Tak, aplikowałem tylko do Wrocławia i jeszcze przez linkedin firma z Warszawy i Gdańska mnie "sciagnela" :)

AL
@Kobjam

Zapewne Nie potrzebowali czlowieka z 20letnim starzem wiec nie wiem dlaczego sie dziwisz

@AL

Nie bardzo wiem, z jakiej pozycji wypowiadasz się na forum dotyczącym pracy w Xeos. Pracowałeś w tym miejscu? Chciałbyś pracować? Pracujesz obecnie? Warto doprecyzować swoją rolę na forum - wtedy inni użytkownicy wiedzą, o jakie kwestie mogą Cię pytać.

EASA ?

Witam wszystkich juz zatrudnionych. Czy XEOS robi uprawniania międzynarodowe, zgodne z EASA?

@EASA ?

Chciałbyś pracować w Xeos, tak? Widzę, że interesują Cię konkretne możliwości w firmie. Czy któryś z obecnie zatrudnionych pracowników w Xeos mógłby napisać, jak wygląda kwestia szkoleń i możliwości rozwoju w firmie? Zachęcam do dyskusji.

@Justyna

Szkolenia są wewnętrzne LH (z tego co mi wiadomo ) żadnych certyfikatów nie otrzymałem. Zgodne z EASA musza być :) Uprawnienia i kategorie na mechanika silników nie są w żaden sposób związane z uprawnieniami mechanika lotniczego. Będa ważne w firmach zajmujących się silnikami lotniczymi ale w bazach obsługowych maga być jedynie traktowane jako poświadczenie że znasz zasady panujące w przemyśle lotniczym.

EASA
@Last man standing

Dziękuje za odpowiedz. Czyli wyglada na to, iż poza ta konkretna praca, wszystkie zdobyte tu kwalifikacje nie bedą zbyt użyteczne. Zwłaszcza w Polsce gdzie niewiele jest takich firm.

@Last man standing

Ciekawa i konkretna odpowiedź na pytanie zadane przez użytkownika @EASA. Czy mógłbyś napisać, jak wygląda specyfika pracy w Xeos? Jestem ciekawa, w jakim trybie tam się pracuje i czy wykonywane obowiązki przynoszą satysfakcję pracownikom firmy.

EASA
@Last man standing

Myśle jednak ze firma jest przyszłościowa i możliwa będzie jakaś opcja awansu.

@EASA

Oczywiście że tak....sądzę że 10-20 procent awansuje, bo raczej chyba nie 100 procent pujdzie na KAT 3. Jest to marchewką i jeśli ktoś czuje pasje do tego typu pracy. Polecam. Bądź co bądź jest to praca przy silnikach lotniczych .. nawet przy podziale na małe sekcje jest to nadal silnik turbo we tylatorowy ... Niemiecka firma..lider na rynku lotniczym w Europie ..

soex 1

Praca dla młodych bardzo fajna, ludzi których poznałem, ze swojej w większości bardzo w porządku. Napiszę do wszystkich i obecnych i chcących się zatrudnić, jeśli nie ma roboty, nudzicie się to nie pokazujcie tego, już szczególnie w delegacji w Szkocji. Znam chłopaka, dwa lata w tej firmie od początku siedział, egzaminy pozaliczane, szkolenia już dopięte, praktycznie gotowy do pracy, napisał maila że nie ma pracy w Szkocji, zdenerwował tam koordynatora - Iana D. I został zwolniony. Powiedziano mu że został wystawiony oficjalny feedback i zostało przeprowadzenie dochodzenie, a ludzie z którymi pracował tam napisali mu że dostali zakaz pisania na jego temat i nikt ich o zdanie nie pytał. Został usunięty bo pokazał brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy firmami.

Taki Ja

Witam. Czy orientujecie się czy jeat szansa na uzyskanie wakatu w xeosie na stanowisku technika bez doswiadczenia zawodowego w mechanice, natomiast z duzymi zaineteresowaniami w dziedzinie mechaniki. Wykształcenie techniczne- elektronika. Doswiadczenie zawodowe 8 lat w utrzymaniu ruchu w EMS automotive.

Your EX
@Taki Ja

Szansa jest spora. Wszystko zależy za ile zgodzisz się to zrobić. Wyślij zapytanie do manpower, wiem że w nowym roku będą jeszcze rekrutacje. Tak więc szanse masz i to spore, tylko na rozmowie nie polegają na swoim doświadczeniu A bardziej pokaż, że jesteś gotów uczyć się od zera nowych rzeczy, że jesteś głodny wiedzy. Co do stawki, nie mogę ci nic poradzić. Powodzenia

Ciekaw

Witam wszystkich. Ile czasu czekaliście na wyniki rekrutacji? Obiecane do dwóch tygodni czy dłużej? Pozdrawiam wszystkich

@Ciekaw

@Ciekaw, rozumiem, że niedawno brałeś udział w rekrutacji do pracy w Xeos. Byłeś na rozmowie rekrutacyjnej? Jestem ciekawa, jak przebiegała, czy miałeś do wykonania jakieś zadania, na jakie stanowisko aplikowałeś. Twoja odpowiedź na pewno będzie przydatna dla osób również chcących podjąć pracę w Xeos!

Ciekaw
@Ciekaw

Minęło dwa tygodnie. Nadal bez odpowiedzi. Nie odpowiedzieli tez na mojego maila.

Łukasz

w moim przypadku od bezposredniej rozmowy do otrzymania odpowiedzi 3,5 miesiaca

@Łukasz

A udało Ci się dostać pracę w Xeos? Już o to pytałam użytkownika @Ciekaw, ale niestety nie otrzymałam odpowiedzi, może Ty mi odpowiesz? Chciałabym wiedzieć, jak wygląda taka rozmowa o pracę w tej firmie - jakie mniej więcej pytania są zadawane przez rekrutera, czy są do wykonania jakieś zadania, ile trwa takie spotkanie.

Your EX

Hej. Wróciłem bo znalazłem coś ciekawego w sieci ale nie do końca jestem pewien, czy można podawać linki do obrazków. Dedykuję wszystkim zadowolonym, że mogą robić w branży lotniczej za 3x mniej niz ich koledzy z niemiec też z branży lotniczej. (usunięte przez administratora)

@Your EX

Widzę, ze bardzo leży Ci na sercu dobro naszych kolegów z Xeosa. Oby wiodło Ci sie dobrze... Gdziekolwiek robisz karierę. Bo widać, że Cieżko Ci sie pożegnać z firma.

@Ksiądz

Tobie dobro Xeos wcale nie lezy, skoro odpowiadasz w niedziele. Nie martw się, konkurencja chyba nie stanie przed zakładem i nie zgarnie pracownikow. Już widzę miny Niemcow...ale czekaj niby dlaczego, jakie oni beda mieć uprawnienia? Wypada się wyspowiadac, w koncu niedziela. Nie sądzisz? Zakładam, że Tobie tez ciezko się pozegnac, skoro dostrzegasz to w opiniach. Rodzina, kredyt? Pilnuj dalej co kto wnosi do firmy.

@bless

Nie za bardzo rozumiem powiązanie miedzy odpowiadaniem w niedziele a dobrem firmy... zwłaszcza , że już po mszy. Nie martwię się o konkurencje pod zakładem, bo werbują ich już na OJT. Zdają sobie sprawę, że są tu utalentowane chłopaki i dziewczyny które przydałyby im sie w firmie. Widać, ze nie uważałeś na zajęciach z AL, bo wiedziałbyś wtedy, że bedą mieć podobne uprawnienia jak większość pracująca w lufthansie. Ja sie z firma nie żegnam, bo dostrzegam jakieś perspektywy, które mam nadzieje podzielają ludzie którzy bedą ze mna współpracować. Rozumiem, ze Ciebie nie przekonał profil tej firmy. Szanuje. Zastanawia czemu próbujesz przekonać wszystkich o swojej racji. Może chcesz przekonać samego siebie. A moze nie możesz znieść, ze sie z Tobą pożegnano? Wnieś coś konstruktywnego do rozmowy i przestań pluć jadem.

@Ksiądz

'Zastanawia czemu próbujesz przekonać wszystkich o swojej racji. Może chcesz przekonać samego siebie' - i vice versa.

@bless

Z ta różnica, że ja sie prekonam.

i tego Ci zycze.

M

Grupa 5 -> grubo was rusek sprzedał za kilka srebrników na swojej umowie xD Gratuluję speakera. I współczuję umów.

mozesz jasniej?

@M

Ale komuś żal (usunięte przez administratora) ściska.

a to dlaczego niby?

Hera
@M

Co to za zagrywka ze szkoły podstawowej? Zdaje się ze każdy pracuje na swoj rachunek i skoro masz informacje ze tak jest jak piszesz to może „rusek”jest więcej wart niż Ty sam ? :) Myślałam ze w tej firmie pracują dorośli , poważni ludzie , ale wyglada na to ze znalazł się jeden rozwydrzony bachor co podnosi swoje ego tanimi zagrywkami , ukrywając się pod nickiem ???? . Może tak powiedzieć „ruskowi” W oczy co Ci na sercu leży ? Nie pozdrawiam!

Erik
@M

Здраствуйте ! Tu rusek :) nie będę się odgryzał ani wchodził w dyskusje ponieważ jakakolwiek dyskutowanie z takimi ludźmi jak Ci którzy ukrywają się za nickami jest jak zapasy z świnią w błocie. Po jakimś czasie uświadamiasz sobie że świni się to bardzo podoba :) ma z tego chorą satysfakcję. Porozmawiajmy jak ludzie, przecież to takie łatwe a co lepsze uczciwe. Nie przysparzajmy sobie nawzajem przykrości i frustracji. Á propos mojej stawki to jest taka sama jak na początku. Żadnej negocjacji nie podejmowałem bo jestem tylko uczniakiem, który jeszcze niczego do tej firmy nie wniósł oprócz brudu na butach.

@Erik

swini?

@Hera

Dorośli, powazni ludzie profesjonalnie pracujacy na rachunek wystawiany przez firme nie pisza na forach w godzinach pracy, gdyż wtedy maja inne obowiazki. Chyba, ze jeszcze pracy nie zaczęłaś lub nie skończyłaś, albo może to Twoja praca i piszesz z polecenia Xeos - wtedy ok.

kandydatka

w zeszłym tygodniu miałam rozmowę. Pierwszy etap dość gładko przeszedł .Z zaproszeniem na drugi zadzwonili jeszcze tego samego dnia-wiec pomyślałam,ze zależy im. Ale jak się dowiedziałam ,że drugi etap będzie po angielsku to zrezygnowałam z rozmowy, bo nie czuje się aż tak na silach aby min 30 min rozmawiać po angielsku o swoim doświadczeniu zawodowym. Z reszta w ogłoszeniu było wpisana dobra znajomość języka anielskiego a nie bardzo dobra czy biegła. E-maila z rezygnacja wysłałam w piątek a w poniedziałek już dzwonili,żebym jednak przyszła, ze ta rozmowa to będzie formalność, żebym powiedziała cokolwiek a języka douczę się w pól roku, bo im zależy na mojej osobie. Wiec przyszłam na ta rozmowę i przebrnęłam z bólem przez nią, po czym mieli się odezwać do końca tygodnia tj 19.10.2018. Dzisiaj mamy 22.10 i nadal brak odpowiedzi. Widać jak traktują potencjalnych kandydatów na pracowników. Szkoda,że nie stać ich nawet na krótką wiadomość, że jednak zatrudnili kogoś innego lub,że rekrutacja się przedłużyła.

@kandydatka

Norma. Pewnie namawiała Cię Pani z agencji rekrutacyjnej? Jeśli tak to odpowiedź jest prosta. Za każdą osobę, która pojawi się na rozmowie mają kasiorkę. Z własnego doświadczenia wiem, że jak nie odezwali się w ciągu dwóch tyg to już się nie odezwą. Masz nr do HR w xeos? Zadzwoń, gwarantuje Ci, że nikt nie odbierze. Pisz do agencji, dostaniesz ładne słowa podziękowania.

@Bartek

Właściwie nie wiem kto się ze mną kontaktował w sprawie rekrutacji mam jakieś dwa różne numery ale nie chce dzwonic i się wypytywać bo aż tak zdesperowana nie jestem. Rynek pracy we Wrocławiu jest akurat bardzo dobry :) ale słabo to załatwili zero odpowiedzialności za swoje słowa i brak odwagi ,żeby komuś podziękować. Dziwni ludzie tym bardziej że rozmawialam z tym ich holenderskim dyrektorem. A z agencją nie jest tak że dopiero jak kogoś zatrudnia ?

@Bartek

Z doświadczenia wiem że w firmie w chwili obecnej są zatrudnione osoby które otrzymały kontrakt nawet po kilkumiesiecznej ciszy ze strony pracodawcy.

@Last man standing

Ale kto czeka parę miesięcy na odpowiedź z rekrutacji? Raczej znajduje inna prace

@Kandydatka

Chodziło mi raczej o fakt że sytlacja nie jest podyktowana tym że tylko pośrednik chciał zarobić ;)

@Last man standing

A czym jeszcze jest podyktowana?:)

@Last man standing

Kolego ja nie mówię, że tak jest konkretnie w tym przypadku ale tak może być. Poświęć jeden dzień w sieci by zapoznać się z tym jak działają agencje pracy. Więcej z mojego przypadku znajdziesz niżej.

@Kandydatka

I co zrobiłaś?

@kandydatka

@kandydatka, widać, że firmie zależało na Twojej osobie i na tym, żebyś zdecydowała się wziąć udział w drugim etapie rekrutacji. Minęły dwa dni od Twojej wypowiedzi - czy ktoś z firmy się może jednak z Tobą skontaktował? Gdybyś mogła napisać, jak wyglądał Twój pierwszy etap rekrutacji w Xeos - byłoby super i na pewno pomogłyby to innym osobom.

Zostaw merytoryczną opinię o Xeos - Środa Śląska

• Jak się pracuje w Xeos?

Zobacz opinie na temat firmy Xeos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xeos?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xeos?

Kandydaci do pracy w Xeos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

• Aleja Krakowska 110/114
    02-256 Środa Śląska