Opinie o Xeos w Środa Śląska

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Xeos. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Xeos o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xeos w Środa Śląska

Mks

Czy na mechanika jest szansa na 7-7.5k brutto?

@Mks

Próbuj

@Xeos

Dziękuje. Jakże wyczerpująca i konkretna odpowiedz.

@Mks

Spróbuje.

Robert

Witam wszystkich:) może mi ktoś podpowiedzieć jak wyglądają realia jeżeli chodzi o operatora logistyki? W ogłoszeniu podane było, że potrzebują ludzi z wózkami widlowymi oraz licencja dzwigu. Byłbym wdzięczny za podanie godzin pracy i możliwych zarobków, pozdrawiam:)

xxx
@Robert

Cześć. Na dniach mam rozmowę telefoniczna po angielsku dopytam i dam znać jak wyglada bo sam jestem ciekaw

nowy

Czy ktoś moze przybliżyć jak wygląda test z angielskiego? Bardziej gramatyka czy słownictwo? Test wyboru czy uzupełnianie?

nowy

Witam wszystkich. Czy możecie podać realna kwotę brutto jaka mogę podać przy rekrutacji na Mechanik Silników Lotniczych? Czy 8000 to za dużo ?

Jola
@nowy

Trochę za dużo, ale zależy od Twojego doświadczenia.

@Jola

Bez doświadczenia przy silnikach samolotowych. Kilkuletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej(produkcja). Jaka kwota byłaby w takim adekwatna? 6000 brutto?

Inka
@nowy

Myślę ze jeśli będziesz blisko 6500...to się dogadacie... firma będzie raczej negociowala w dół

@Inka

Ile w dol?

@ILE

Inka i Jola, ile w dol, odpowiedzcie ...czy juz skonczylyscie prace?

@ILE

nudzi mi sie :)))))))))))))

@Jola

Niech ch pani z HR nie sieje fermentu. Jest nas przynajmniej kilka osób co dostały po 8brutto. Wcale. Nie jest wymagane doświadczenie, bo jak sami się reklamujecie wszystkiego nauczycie. Trzeba tylko dobrze się zareklamować na rozmowie. I jak sobie przeczytałem wszystkie wpisy od a do z to od dziś będę chodził i uśmiechał się do wszystkich bo widzę, że pracuje w większości z ludźmi, hmmm jak by tu nazwać? Niskich lotów.

Niski
@Wesoły

I tak wygląda przekrój załogi :)

@Wesoły

Hmm. Sporo tu rozbieżności. To jak to w końcu jest? Niektórzy pracują za 4500 brutto a niektórzy za 8000 ? Dziwne.

@nowy

Już ci wszystko tłumaczę. Cześć ludzi naprawdę zna swoją wartość a część ludzi z okolicznych miejscowości zadowoli się nawet 4k brutto bo przecież zawsze lepiej robić w xeosie niż u prywaciarza. Jak się złapiesz to masz robotę na lata. I to jest przyczyną różnorodności stawek. Ale to nie mój problem i interes by ludzi oswiecac. Każdy sobie rzepke skrobie.

On
@Wesoły

Lubię wesołych ludzi, szczególnie gdy muszę z nimi puzniej w jednym teamie robić..zawsze można liczyć na to że komuś jakąś żabka przyskrobia dla paru euro

swietyspokoj
@On

i bedzie swiety spokoj

Firma Xeos w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Aircraft Engine Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Justyna

@Wesoły, z Twoich wypowiedzi wywnioskować można, że pracujesz w Xeos w Środzie Śląskiej już od jakiegoś czasu. Czy możesz napisać, jaka atmosfera panuje wśród współpracowników w firmie, czy ludzie są dla siebie pomocni i zawsze można zwrócić się do kogoś z jakimś problemem?

@Justyna

Niech Pani z HR już da spokój. :)

Justyna

@Ona, regulamin nie jest nigdzie "schowany", jest ogólnie dostępny na forum. Przypomnę, że każda osoba publikująca swój wpis oznajmia, że się z nim zapoznała i będzie go przestrzegać. Powiem raz jeszcze - nie usuwamy lub archiwizujemy wpisów bez wyraźnego powodu. @Inka, @Jola, widzę, że jesteście dość dobrze zorientowane wnoszę więc, że pracujecie już jakiś czas w Xeos. Co możecie powiedzieć o tym pracodawcy?

JanekZeSpychowic

Czy odzywali się już do kogoś z rekrutacji do grupy 7? (Ta co startuje na nowy rok) s

Chemia to my

Pracuje obok firmy Xeos w Basfie i tam dalej trwa gigantyczna budowa a nie wiem gdzie wy pracujecie bo napewno nie w tym Xeosie Środa Śląska!!

@Chemia to my

Za krótki jesteś by cię tam wpuscili.

Chemia to wy
@Chemia to my

Cos w tym jest :).... fabryka powstaje obok Ciebie a ze ptaca niezbyt banalna to poltora roczne treningi rozpoczsto na bielanach wroclawskich..pierwsza grupa wystartowala z 2 lata temu juz... obecnie jest ponad 100 ogrow...wiec tak... opinje sa pod srode fizycznie pracuje sie chwilowo gdzie badz.... jasniej ?

jj
@Chemia to wy

ptaca niezbyt banalna- i tak trzymac kolego. brawo

Justyna

@Jasiu, @Admin, nawet po zgłoszeniu postu przez pracodawcę, administrator GoWork.pl samodzielnie podejmuje decyzję co do jego zgodności z regulaminem lub nie. Reklamację zawsze można złożyć na adres mailowy admin@gowork.pl @Wurst, a pracujesz jeszcze aktualnie w Xeos? Może warto dać szansę nowemu systemowi i zobaczyć, jak będzie się sprawdzał?

Ona
@Justyna

"Co innego tyczy się opinii naruszających regulamin. Opisując w skrócie, dowolna opinia nosząca znamiona pomówienia (a takie znamiona nosi m.in. zarzut o naruszanie praw pracowniczych – więcej: zob. pytanie 8) zostanie przez nas zarchiwizowana (nie usunięta). Archiwizacja opinii sprawia, że przestają one być widoczne na stronie, jednak pozostają w naszej bazie na potrzeby m.in. organów ścigania, które mogłyby w przyszłości nakazać naszej firmie ujawnienie dowodów popełnienia przestępstwa itp." Tym sposobem mozna usunac dowolny wpis na prozbe pracodawcy :)

Your EX

Dobra spadam bo wpisy zaczynają kasować.

Admin
@Your EX

Potwierdzam...znikaja wpisy ZGODNE Z REGULAMINEM.... prawdopodobnie na wniosek pracodawcy...

Justyna

@Wyprostujmy ploty, rozumiem, dziękuję za odpowiedź! @Your EX, czynnie wypowiadasz się w wątku, rozumiem więc, że w jakiś sposób jesteś bądź też byłeś związany z pracą w Xeos, tak? @XxX, czy są to potwierdzone informacje? W jakim trybie do tej pory była wykonywana praca w tej firmie? @Tripaloski, długo już jesteś związany z Xeos?

Admin
@Justyna

XxX udzielil prawdziwych informacji, firma oficjalnie wprowadza nowy regulamin umozliwiajacy taki system pracy...zarzad wiedzial o tym od mniejwiecej pol roku ale na rozmowach od poczatku rekrutacji mowi jedynie o systemie zmianowym

@Admin

Planowanie przedsięwzięcia takiego kalibru przecież odbywa się dużo wcześniej niż rekrutacja. Zakładając firmę z 3 pracownikami znasz próg rentowności, wiesz kogo masz zatrudnić, ile zapłacić, jakie umowy podpisać. Matematyka pokazuje to w kilka sekund po wprowadzeniu odpowiednich danych. Znajdź wzór i porównaj na stochastycznych założeniach oba systemy pracy.

@wiemcojem

Naturalnie każdy może się pomylić w kalkulacjach. Coś jakby 100 absolwentów MIT, dodając 2+2 wpisało 5. Rachunek prawdopodobieństwa pokaże taką możliwość. Cóż, Human Factor w praktyce. Jeśli nie to błąd systemu :)

Wurst

Może jeszcze podwyżki obiecują. Już kiedyś to przerabialem w innej firmie. Obiecywali wiele za jeden podpis, podwyżki, szkolenia... A po podpisaniu mówili, sorry ale zgodnie z prawem pierwsza podwyżka należy się za 10 lat w wysokości 10% :) tak że powodzenia.

Jan kowalski
@Wurst

Ciekawe...zaczynaja juz znikac opinje.. chyba pracodawca sie zjarzyl :)

jj
@Jan kowalski

Tak, pracodawca właśnie teraz się zjarzył, nie ma co, niezle go cenisz. Usuwają posty niezgodne z regulaminem.

Jasiu
@jj

Wiem jaki post zniknął :) nie był niezgodny...na żądanie podmiotu gowork może usunąć opinie ... Standardowa procedura u wielu pracodawców...

leatherface

Jakie zarobki jeśli chodzi o NDT2 (5 tys. na rękę da się wynegocjować)? Xeos pomaga pracownikom przenoszącym się z innych miast/województw? Jakie benefity Xeos zapewnia?

Zmęczony
@leatherface

No na ndt2 na początku to słabo... Mechanicy silników po 4,5 brutto dostają o ile przejdą niekończący się screening

zainteresowany do NDT
@Zmęczony

Zalezy co dla kogo slabo znaczy Dlaczego nie podasz swoich zarobkow tylko mechanika .Dawaj konkretnie ile masz ze wszystkim

inny
@leatherface

tak realne jak masz dowiadczenie w branzy lotniczej lub podobnej. Nie wiem czego kolega ponizej robi scieme chyba zeby zagarnoc wszystko dla siebie to takie polskie

@inny

Posługując się Twoim tokiem myślenia moge stwierdzić, ze stawki identycznych stanowisk w Polsce powinny byc adekwatne do np. niemieckich. Jeśli tak nie jest, kto chce zgarnąć wszystko dla siebie?

Łukasz
@leatherface

Pakiet relokacyjny to 5k jesli przenosisz sie sam, lub 9k, jeśli z rodziną. Niemniej, 5 na rękę za inspektora NDT... nie ma dużu osób na rynku z takimi uprawnieniami, powinieneś wołaś dużo wiecej, tym bardziej, ze ludzi od NDT im brakuje

Łukasz
@Łukasz

Acha... Pieniądze jakie dają na relokacje musisz zwrócić jeśli z jakiegokolwiek powodu (np. oni Ci podziękują, co się nierzadko zdarza) przestaniesz pracować w Xeos przed upływem 2 lat

slabo

@praca

moim zdaniem nie warto.

Denzel
@Łukasz

Na ile zmian pracuje sie w NDT? Jak jest z wyposazeniem laboratorium?

@Denzel

Blizej nie okreslone.... 1 grupa miala 1 zmiane w umowie, potem byly 2 zmiany potem 3... obecnie weszla 4 brygadowka w regulaminie...ponoc nie bedzie wykorzystywana Podwyzki po roku od rozpoczecia produkcji...wedlug uznania progi nie ustalone...zadne obietnice nje sa skladane na papierze...wszystko co nie pasuje jest zwalane na smowole osob z HR ktore juz odeszly.... Co nie zostanie wynegociowane przed pierwsza umowa... mozna wlozyc miedzy bajki... Co wyszarpiesz na pierwszej masz i tyle.. nic wiecej pewnego nie ma

Basia

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy zatrudniają na kilkumiesięczne staże?

@Basia

Tak: do inżynierii, NDT i planowania

Przynajmniej na to widziałem ogłoszenie

bull

a do obslugi google?

Bolek

Pytanie odnośnie NDT. Czy ktos wie jak wyglada tam praca? Ile zmian,jakie zarobki,jak jest z wyposażeniem laboratorium?

Wyprostujmy ploty

Dobre zarobki, atmosfera I praca sama w sobie. Firma dopiero sie ksztaltuje, wiec sa pewne niedociagniecia, ale porownujac prace w innych firmach - ta wypada o niebo lepiej. Zbyt duzo negatywnych opinii od ludzi, ktorzy byli tutaj tylko raz - podczas rekrutacji oraz niestety udzielaja sie tylko niezadowoleni pracownicy. A ostatnio podczas anonimowej ankiety w firmie 84% pracownikow bylo zadowolonych. Malo ktora firma zdobywa sie na krytycyzm I chec poznania opini pracownikow w formie anonimowej, pytajac przy okazji co mozna zmienic. Ktos jeszcze ponizej pisal o Niemcach, ktorzy maja Polakow za nic. Jest wrecz przeciwnie, szanuja Nas, rozmawiaja, zartuja, wychodza na wspolne wyjscia integracyjne I nie mozna im niczego zarzucic. Sa tez doswiadczeni pracownicy, ktorzy podjeli prace rezygnujac z innych renomowanych firm np. LOT-u. Generalnie jest tu mieszanka ludzi z Polski ale tez I Europy. Mysle, ze gdyby bylo tutaj tak zle jak to jest opisane, ludzie z duzym doswiadczeniem nie zmienialiby miejsca zamieszkania, przeciez to duze przedsiewziecie dla kazdego. I umowmy sie - kto jest doswiadczonyzna rynek wie czego chce I jezeli cos zmienia, to mu sie naprawde musi oplacac. Ja polecam I zachecam do poznania oceny pracownikow z tej firmy. Istnieje przeciez LinkedIn I po wpisanii frazy "Xeos" wyskakuja wyniki. Mysle, ze to dobra forma feedbacku jesli ktos jest niezdecydowany. Jednak najlepiej ocenic firme samemu.

Trybusz
@Wyprostujmy ploty

LinkedIn? Znalazłem 4 komentarze od supervisora w górę. To nie jest miarodajne, LinkedIn nie jest po to by wygłasza negatywne opinie ale po to by się chwalić osiągnięciami, szukać pracy i pracownika. Pokaż mi choć jeden przykład negatywnej opinii na jakąkolwiek firmę napisaną przez zwykłego pracownika. :)

@Trybusz

Chodziło mi o napisanie prywatnej wiadomości do pracowników Xeos w celu uzyskania informacji, a nie szukania informacji na ich kontach. To oczywiste, że będą się chwalić na oficjalnym portalu.

@Wyprostujmy ploty

Nikt nie napisze, że jest niezadowolony eksponując imie i nazwisko. Wspominając o ankietach, chyba miałeś na myśli samokrytycyzm. Prawie kazda firma je przeprowadza, wiadomo wpisuje się superlatywy. Jaką masz gwarancję, że jest anonimowa? Obecnie tylko utalentowani programiści mogą zgłaszać pretensje bo za 50 tys netto miesięcznie w ciągu sekundy lądują u konkurencji. Z otwartymi ramionami - dosłownie. Dlatego nawiążę do dobrych zarobków, bądź precyzyjny, dla każdego oznaczają one coś innego. Tak samo warunki pracy. Ocenić firmę samemu? 3 m-ce, a potem wrócić do byłego pracodawcy? Otwieram pracuj.pl i nie widzę stu ofert. Jeśli jesteś doświadczonym z Lot, założę się, że w Xeosie potrzebują Twoich umiejętności, które nie były wcześniej doceniane. Pamiętaj, Polska jest w Europie!

@wiemcojem

- Masz ochotę jechać do Europy - śmiało, po co w ogóle zaprzątasz sobie głowę Xeosem; - krytycyzm wobec siebie a samokrytycyzm to to samo Sherlocku; - nie mam podstaw żeby twierdzić, iż ankieta nie była anonimowa. Skoro nie musiałem się pod nią podpisywać to pewnie była; - dobre zarobki: nie bede podawac liczb bo jest to zroznicowane. Napewno nikt nie zarabia 2000 na reke. Praca wymaga myślenia, znajomości języka, umiejętności manualnych i chęci nauki, więc jest też lepiej płatna niż standardowe zawody - jeśli sie boisz pójść do innej firmy, ze względu na to, że może nie wyjść i po 3 miesiącach wylot - to gratuluje Twojemu pracodawcy. Ma człowieka na stałe ;)

@Wyprostujmy ploty

''Malo ktora firma zdobywa sie na krytycyzm I chec poznania opini pracownikow w formie anonimowej, pytajac przy okazji co mozna zmienic.'' - Niestety, nie widzę w Twojej wypowiedzi słów 'wobec siebie'. ''Generalnie jest tu mieszanka ludzi z Polski ale tez I Europy. Drugie zdanie: '' Masz ochotę jechać do Europy - śmiało'' -Uczono mnie, że Polska jest w Europie, więc jak możesz pisać, że są ludzie z Polski i Europy? Zastanawiam się kto zaserwował Ci nową wiedzę o podziale świata. W drugim poscie potwierdziłeś swoje słowa. Odpowiem Ci: Nie muszę jechać do Europy, bo będąc w Polsce już w niej już jestem :) -dobre zarobki. Chyba kwoty, a nie liczby :) To podaj widełki. Jakie konkretne standardowe zawody? -''Skoro nie musiałem się pod nią podpisywać to pewnie była'' - Na tym bazujesz swoją pewność, że ankieta była anonimowa? -Bierzesz tylko pod uwagę scenariusz, że pracownik może się nie sprawdzić? -nie jestem Sherlockiem, można przejść się przez lotnicze podwórko i wiedzieć kto był/jest jakim specjalistą, z jak wielką wiedzą, umiejętnościami, doświadczeniem and the like. Zresztą, nie trzeba. Swoimi wypowiedziami wszystkim to pokazałeś.

@wiemcojem

Nie chce mi się z Tobą bawić w grę słów. Każdy kto ma ochotę dowiedzieć czegoś o firmie, z moich wypowiedzi to wyciągnie. Bez precyzowania słów do krytycyzmu "wobec siebie".

@Wyprostujmy ploty

Pominales tylko kilka faktów o rzucaniu w mechaników długopisem, wyklinaniu do pań które potem płaczą w toalecie, pani monice która wprowadza koreańskie standardy i mobbing czy kilku ekspertów z lotnictwa i niemcow z łapanki bo mało kto chciał jechać na wschód. Szanse na fajna firmę maja ale póki co wszystko chcą na siłe (usunięte przez administratora)

@Wyprostujmy ploty

Dzięki Wyprostujmy ploty. Cieszę się, że mnie doceniasz parafrazując moje ostatnie zdanie. Proponuje przeliczenie negatywnych wypowiedzi aktualnych pracowników w stosunku do tych z rozmów o prace. Z drugiej strony, cytując ‚niestety udzielaja sie tylko niezadowoleni pracownicy’ zastanawiam się co jest powodem, że cała reszta szczęściarzy milczy. Przecież w ankiecie Xeos aż 84% procent osób było zadowolonych. Cieszysz się z imprez integracyjnych? Dla niektórych to tania reklama w standardzie premium. Podałeś fajny sposób (LinkedIn) na sprawdzenie z jak bogatym doświadczeniem w lotnictwie i nie tylko przyjmowane są osoby do Xeos. To nie jest wada, każdy gdzieś zaczyna ale jeśli definiujesz np. osobę z rocznym stażem w Lot jako doświadczoną - jestem w szoku. Dobra, muszę iść spać. Pa!

@Wyprostujmy ploty

"dobre zarobki: nie bede podawac liczb bo jest to zroznicowane. Napewno nikt nie zarabia 2000 na reke. Praca wymaga myślenia, znajomości języka, umiejętności manualnych i chęci nauki, więc jest też lepiej płatna niż standardowe zawody" no jeśli mówisz o stawkach w erło to masz rację próg 2000 € netto jest nie do przeskoczenia a nawet brutto.

@Your EX

Czy widziałeś gdziekolwiek firme w Polsce, która płaciłaby 2000€ lub 8500zł na treningu pracownikom, którzy się uczą? Mowa tu o branży lotniczej.

@Wyprostujmy ploty

podobno w Xeos jest wielu doswiadczonych pracownikow z innych firm, ponieważ znają rynek i jeśli coś zmieniają to na lepsze bo musi im się opłacać. Twoje słowa. To jak jest? Doświadczeni czy nie?

@Wyprostujmy ploty

Już tak nie podkreślaj, że mowa o branży lotniczej. Każdy kto tu pisze wie co to Xeos. To tak jak w tych dowcipach o studentach prawa. Zawsze znajdą miejsce na sentencje "bo wiesz ja studiuje prawo"

Przyszla HR menager
@Wyprostujmy ploty

Jak tam atmosfera w pracy, nie liczac oczywiscie ekipy ktora jest super ? Jak odbierasz stanowisko pracodawcy odnosnie podwyzek, ktore nie nastapia wczesniej niz ruszy produkcja ? A potem moze sie okazac ze zmienil zdanie i potrzebuje roku utrzymania produkcji a potem ze znowu cos... Jak odbierasz fakt ze swiadomie nie informuje potencjalnych pracownikow lub obecnych o planowanych niekorzystnych zmianach ? Jak z uczwiwoscia ? Sadzisz ze bedzie sie wywiazywal z 'obietnic przedwyborczych ? :)

XxX

Dla zainteresowanych. Prawdopodobnie praca w Xeosie będzie wykonywana w systemie czterobrygadowym. Pozdrawiam

@XxX

Tak będzie. Taka odpowiedzialna praca w tak nowoczesnej firmie w "branży lotniczej" a nie wie, że ludzie w nocy powinni spać bo ich produktywność spada i popełniają znacznie więcej błędów. A nie, chwila... To będą super wyszkoleni pracownicy w "branży lotniczej"

Proponuję szkolenie Human Factor dla osoby która to wymyśliła

@anonymous

Za pracę na zmiany powinna być wczesniejsza emerytura.

@XxX

Czyli tania siła robocza z Polski. Czy Niemcy też będą robić na zmiany? Cieszcie się, że pracujecie poniżej stawki 2000€ netto podczas gdy stawki waszych przełożonych zaczynają się od 3500€. A wasi koledzy z Niemiec myślicie, że przyjechał by któryś tu za 5tys PLN brutto. Naprawdę? Teraz już wiecie czemu jedni się do was uśmiechają. Akurat xeos to połączenie firm z Niemiec i UK czyli dwóch krajów, które uważają nas za tania siłę roboczą :) gratuluję wszystkim podjęcia pracy. Czy już rozumiecie dlaczego od początku na rozmowie mówi się, że nie masz co liczyć na jakikolwiek awans przez lata. Wszystko klaruje się z czasem.

@Your EX

Ciekawi mnie skad wymysliles polaczenie UK i Niemiec?? Co do Niemiec to sie zgadzam, ale GE jest z US. Chyba nikt logicznie myslacy nie oczekuje w Polsce zarobkow na poziomie Niemiec, UK, czy USA. Jesli oczekuje, to dlaczego nie na poziomie Dubaju czy Singapuru ??? Firmy powstaja w Polsce poniewaz tu sa nizsze koszty, gdyby nie to, to by nie powstawaly- proste. Firma istnieje aby generowac zyski, a dopiero w kolejnosci jest zdowolenie pracownikow. Sam nie jestem zadowolony ze wszystkeigo w tej firmie, ale niektore oczekiwania i komentarze, maja tyle wspolnego z rzeczywistoscia co nic. Odnosnie awansow, jesli masz jakiekolwiek doswiadczenie w brazny, to wiesz ile trwa certyfikacja mechanika. Oczywiste jest, ze z poziomu A na B nie przeskoczysz w rok czy dwa. Sa to wymagania doswiadczenia w branzy lotniczej.

Tripaloski
@Your EX

Jak można mieć tak ograniczone myślenie, by uważać że mamy dostawać pensje niemieckie czy brytyjskie? Czy jest choć jedna branża, gdzie dostajemy większe wynagrodzenia niż Niemcy? Druga sprawa, XEOS zaoferował największą pensję spośród wszystkich zakładów lotniczych w Polsce, przynajmniej dla początkujących pracowników, takich jak ja- nikt się nie zbliżył do 5 tys brutto, ani sąsiednie UTC, ani Rzeszów, ani Mielec, nie mówiąc już o Leonardo WSK Świdnik z ich ofertą poniżej 3tys brutto. Dla kogoś świeżo po studiach, albo zaczynających w branży lotniczej na obecną chwilę nie ma wyższych ofert zarobków w Polsce, a jak ktoś ma doświadczenie, zna języki, to przecież droga jest wolna, praca w Niemczech czeka, YourEX po Twoich oczekiwaniach wnioskuję że musisz być świetnym specjalistą więc nawet w niemieckim Xeosie będą się o Ciebie zabijać, oferując miliony. ;) Praca 24h na trzech zmianach może dziwić jedynie tych co nigdy nie pracowali w tego typu zakładach, zarówno w Świdniku, jak i Mielcu jak i w Rzeszowie masz 3 zmiany po 8h i 7 dniowy tydzień pracy, nie wiem co w tym niezwykłego.

wiemcojem

''Firma istnieje aby generowac zyski, a dopiero w kolejnosci jest zdowolenie pracownikow''. W punkt. Dlaczego Xeos postawił na drogie szkolenia od postaw, a nie wybudował się następnie przejmując wysoko wykwalifikowaną kadrę z rynku? Macie nadzieję, że po jakimś czasie zrezygnujecie z tej pracy będąc ekspertami? Może być zupełnie odwrotnie, zawalczycie nie o podwyżki ale o utrzymanie stanowiska. Pensje mogą jeszcze ''poszybować'' w dół. Konkurencja Was nie przejmie bo chroni biznes (patrz pierwsze pyt), przy okazji - ciekawe czy w Xeosie był krecik? Będziecie wyszkoleni tylko pod Xeos, inne firmy mają swoich ludzi. Na prawdziwie utalentowanych, rzeczywiście propozycja może już od dawna spokojnie czekać gdzie indziej. W prawdziwym high-tech.

@wiemcojem

Gdzie nikt nie wypełnia profilu na LinkedIn tylko podaje wizytówkę bez numeru telefonu i w momencie jej wręczenia wyciąga długopis lub pióro zapisując go przy Tobie.

Adnmin
@Tripaloski

Życzę powodzenia w prowadzeniu takiego biznesu za pomocą samych ludzi po studiach

@Adnmin

Niestety to rzeczywistość. Nie muszą to być nawet osoby po studiach. Zawsze znajdą się chętni. Wiele firm wprowadza na rynek różne 'twory' podnoszące wartość przedsiębiorstwa. Jedne to kopalnie złota, w innym worku podpisanym złoto znajdziesz Piryt (fajny minerał, w Tatrach też jest:). Zanim jednak ktoś otworzy worek rating, giełda wystrzeli jak odrzutowiec, to dopiero waluta. W końcu wszyscy widzą, że niesiesz worki wracając z gór, albo, że niesie je dla Ciebie niczego nieświadomy wartości zółtych kamyków człowiek. Szczęśliwy, bo zarobił trochę na utrzymanie swojej rodziny.

ADMIN
@wiemcojem

Nie mam nic przeciwko studentom...to często bardzo zdolni ludzie z olbrzymią wiedzą...Ale jak się robi silnik za kilkadziesiąt milionów Kowno dolcow... To wydaje mnie się...ze ludzie młodzi...często ambitni, bardzo zwawi, nie mający pewnych nawyków.. tudzież nie do konca ukształtowany etos pracy...są w stanie..nieco namieszac

ADMIN
@ADMIN

Robota wydaje się być nieco mało ambitna...Ale napewno będzie odpowiedzialna A pracodawca który jest nie do konca TRANSPARETNY ha ha Szybko sobie markę na Polskim bardzo waskim rynku wyrobi

@Tripaloski

Skoro uważasz, że Niemcy maja zarabiać więcej to gratuluję. Ambitny z Ciebie typ. Co do pracy na zmiany, pracowałeś kiedykolwiek w takim systemie? Po 3.latach twoje ciało zaczyna szwankowac. No ale o tym przekonasz się sam. Postawmy sprawę jasno, akceptujesz to, że Niemcy biorą więcej pieniędzy za wykonywanie tej samej pracy? Jeśli tak to nie mam pytań.

Your EX

"Chyba nikt logicznie myslacy nie oczekuje w Polsce zarobkow na poziomie Niemiec, UK, czy USA. Jesli oczekuje, to dlaczego nie na poziomie Dubaju czy Singapuru" jasna sprawa w Niemczech zarobki niemieckie w Polsce polskie. Ale... nie do końca mnie zrozumiałeś. Jak to jest, że w Polsce w jednej firmie Polacy mają polskie stawki a Niemcy niemieckie? Nie zastanawiałeś się nigdy nad tym.

Tripaloski
@Your EX

Ale zdajesz sobie sprawę że płacz na temat zarobków polskich a niemieckich to powinieneś zgłaszać do najlepiej rządu, a nie pracodawców? Teraz wybory, akurat dobry sezon i każdy Ci obieca dowolne pensje, naprawdę! (usunięte przez administratora) pkb, moc nabywczą, ekonomię czy geopolitykę, zróbmy hiperinflację bo pan Your ex chce mieć więcej zer na koncie! A Niemcy w firmie zarabiają więcej, bo są pracownikami caly czas niemieckimi, tylko wysłanymi na kontrakt. Jak Polaków będą wysyłać na ten trening 3 miesięczny to rodacy też nie będą mieli pensji niemieckich, bo nie stają się zatrudnieni w Niemczech

@Tripaloski

Już się nie kompromituj. Jak argumentów brak to zawsze wchodzi się w politykę.

@Your EX

Mechanik w Niemczech 3500 brutto ???????????????????????? na początku kariery...????????????????

Your EX

Życia nie znasz, sprawdź stawki godzinowe jakie są oferowane na polskich portalach pracy. Zresztą widzę, że większość z was uważa, że już trzyma Boga za nogi. Napisz coś jak już nauczysz się korzystać z klawiatury]yyyyyyyyyyyyyy.

Wyprostujmy ploty

Tak pracuje. Pierwsza umowa na 3 miesiace, pozniej na czas nieokreslony. Generalnie wszyscy dostają przedłużenie umowy poza nielicznymi wyjątkami. Ale to już trzeba chcieć wylecieć i naprawdę zawinić. Kto wykazuje chec pracy nie ma sie o co martwic.

panczasu

Godzina wpisu moderatora 21:45... Niezły macie kołchoz w tym "goworku". Serio masz ludzi za ćwierćinteligentów?

Adnmin

Droga Justyno... na infolinii GOWORK...zostałem zapewniony iz taka osoba jak moderator forum Zzabierajaca glos w dyskusji NIEISTNIEJE... Moderatorzy usuwają wpisy niezgodne z regulaminem bądź he edytuj... Takie stanowisko przedstawił właściciel forum. I mając pewne doświadczenie z forum muszę przyznać że na większości firm takie osoby jak Ty nie występują lub są osobami podszywajacymi się pod pracowników goworka aby poprawić sztucznie wizerunek firmy.

Justyna

@Pracus, a zostały Ci przedstawione przez pracodawcę jakieś ciekawe możliwości rozwoju? Może na wszystko potrzeba trochę czasu i warto jeszcze dać szansę firmie. @Adamiec, i jak aktualnie wygląda sytuacja? Dostałeś się do pracy w Xeos? Może rekrutacja jeszcze nie była zamknięta, gdy pisałeś swój komentarz. @fw, rozumiem, że pracujesz aktualnie w Xeos, tak? Jaka jest Twoja opinia o tym pracodawcy?

Mikeymouse
@Justyna

@Monika, daj sobie już spokój z tymi komentarzami. I tak wszyscy wiedzą, że to Ty!

@Mikeymouse

O co chodzi?

Mrówka

Widzę, że rekrutacja ruszyła ponownie. Ile. Osób się dostało do pracy z 30 i 31 lipca?

Adamiec
@Mrówka

Byłem w tej grupie, mimo upłynięcia terminu na "podjęcie decyzji" w sprawie rekrutacji i mojego maila z pytaniem wciąż nie dostałem jakiejkolwiek odpowiedzi, mimo zapewnień na rozmowie że nawet w przypadku negatywnym zostanę poinformowany. Strasznie niepoważnie. Ty @Mrówka dostałeś jakąś odpowiedź, w jakim czasie?

@Adamiec

Ja też nie dostałem tej pracy. Tak samo nie zostałem o tym poinformowany w terminie 2 tyg, co w takiej firmie jest nie do pomyślenia. Szczerze to myślałem, że mam doczynienia z poważnymi ludźmi. Kiedy podjąłem próbę kontaktu z HR telefon milczał jak zaklęty. Na rozmowie było miło, ludzie których poznałem z xeos sympatyczni. Ale HR chyba zapomniał jak się traktuje petentów. Nie jest to hurtownia papieru toaletowego, żeby można było sobie pozwolić na brak odpowiedzi zwrotnej. Czy żałuję? Było trochę smutku, ale już mi przeszło. W gruncie rzeczy to tak jak ktoś napisał, szukają taniej siły roboczej za 1000 erło podczas gdy w krajach zachodzić stawi zaczynają się od ok 3200 erło brutto.

fw
@Mrówka

nie masz czego zalowac. a jak sie odezwa?, co zrobisz?

@fw

Nie odezwą się. Jestem tego pewien. A gdyby się odezwali, o ile byłem otwarty na negocjacje warunków wynagrodzenia to teraz też ale w górę :)

fw
@Mrówka

masz doświadczenie w lotnictwie?

@fw

No w lotnictwie nie mam. Ale to nie było wymogiem więc chyba bez znaczenia.

Pracus

Pracuje w firmie od kilku miesięcy, jak na razie jestem rozczarowany. Mam duże doświadczenie w branży, ale takiego bałaganu nie widziałem jeszcze. HRy się starają jak mogą, ale wychodzi to średnio. Proces rekrutacji i czas do propozycji bardzo długi. Kasa średnia, ale zatrudnilem się licząc na możliwość rozwoju osobistego. Jak narazie to rzeczywistość ma się nijak do tego co było w opisie stanowiska oraz dyskusji na rozmowie. Atmosfera w pracy do poprawy. Część Niemców ma Polaków za niewolników i odnoszą się do ludzi bez szacunku. Firma dopiero się kształtuje i mam nadzieje, że wszystko się wyprostuje.

Zostaw merytoryczną opinię o Xeos - Środa Śląska

• Jak się pracuje w Xeos?

Zobacz opinie na temat firmy Xeos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xeos?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xeos?

Kandydaci do pracy w Xeos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

• Aleja Krakowska 110/114
    02-256 Środa Śląska