Opinie o Xeos w Środa Śląska

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Xeos. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Xeos o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Naprawa i konserwacja maszyn

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Xeos w Środa Śląska

Justyna

@Basia, widzę, że jesteś zainteresowana podjęciem stażu w Xeos. Czy chodzi Ci o taki staż z Urzedu Pracy, czy po prostu oferowany przez firmę? Będziesz starać się przyjąć do Xeos? @Nick, rozumiem, że pracujesz w Xeos. Jaka jest Twoja opinia o tym pracodawcy? Będę wdzięczna, jeśli podzielisz się nią na forum. @Mrówka, a Ty aplikowałaś niedawno do pracy w tej firmie? Jeśli tak, to napisz proszę, jak wyglądała Twoja rozmowa rekrutacyjna, czy miałaś podczas niej do wykonania jakieś zadania.

Justyna

@JAnek :), czy Ty aplikowałeś niedawno do pracy w Xeos, czy piszesz z perspektywy kilkuletniego pracownika firmy? Jestem ciekawa, w jakim stopniu rozbudowany jest socjal dla pracowników w tej firmie. Czy znajdą się na forum osoby, które chciałaby jeszcze dodać coś na temat pracy w tym miejscu?

Jacek

Jak wygląda rozmowa na młodszego mechanika?

pafeł
@Jacek

co wiesz o xeos, lufthansa, ge. twoje dośw w lotnictwie, co wiesz o silnikach. znajomosc jezyka jest weryfikowana w trakcie rozmowy po angielsku

Jacek
@pafeł

A jak z zarobkami

Michal
@Jacek

Wlasnie, gdyby ktos mogl napisac Konkretne kwoty byloby milo.

nik
@Michal

jezyk, doswiadczenie, umiejetnosci, i dopiero mozna rozmawiac o zarobkach

Pumpiarz
@nik

Byloby pomocniej gdybys napisal, pracuje tyle i tyle, jezyk znam na poziomie x, zarabiam w tej firmie tyle i tyle. Ogolnikow wystarczy. Placa to nie jest jakis magiczny temat, mozna o niej swobodnie rozmawiac.

Jack
@Jacek

Rozmowa składa się z kilku etapów na dżin dybry test z języka angielskiego 100 pytań ok godziny abc głównie gramatyka, można sobie znaleźć na necie przykład takiego testu. Później czytanie instrukcji 30 min następnie składanie elementu w grupie też ok 30 min. Następnie wg rys. Wykonuje się element z aluminium. A na koniec krótka rozmowa po ang z 1 z 3 przedstawicieli xeos. Plus przerwa na kanapkę. Ogólnie spoko, ale żeby nie było tak pięknie to goście na rekrutacji normalnie tel w ręku i test z ang uzupełniali LOL. A zarobki 3 - 4 tys brutto i bezpodwyzki przez dwa lata.

@Jacek

Ciekawe rzeczy tutaj piszą. Spawacz z kilkuletnim doświadczeniem, angielski zaawansowany. Proponowali mi minimum 8 brutto miesiecznie

Justyna

@Adm, a dlaczego uważasz, że "coś jest nie tak"? Czy mogłabyś napisać coś więcej na temat rozmowy, w której brałaś udział? Chętnie dowiem się, czy miałaś podczas niej do wykonania jakieś szczególne zadania. @Sprytny, oczywiście, że chodzi o własną opinię. Często jednak zapominamy o jakichś dobrych rzeczach, a piszemy same negatywy, stąd moje pytanie.

Sprytny
@Justyna

W takim razie powinniśmy również pytać osoby zadowolone o NEGATYWNE odczucia..skoro pytamy NIEZADOWOLONYCH i pozytwne...

Firma Xeos w ostatnim czasie przeprowadzała rekrutację na stanowisko Aircraft Engine Technician. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Jaki rodzaj umowy oferuje pracodawca? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania w sprawie pracy.
Leszno
Justyna

@Pracownik, skoro pracujesz w Xeos, to może chciałbyś napisać swoją opinię dotyczącą pracy w tym miejscu? Myślę, że zdanie obecnego pracownika firmy będzie bardzo istotne dla osób zastanawiających się nad aplikowaniem do pracy w niej. @Pracownik2, długo już jesteś związany z tą firmą? Jakie widzisz plusy i minusy pracy w niej? Zachęcam do podzielenia się swoim zdaniem na forum.

Ja pracuje w Xeos. Zauważyłem, że przeważająca większość opinii jest napisana przez osoby które NIE dostały się do firmy :) Pozdrawiam.

michal

ile zarabiasz ?

Pracownik2

Ja też pracuje w XEOS i niestety te historie są prawdziwe i aktualne. Ciekawe ile jeszcze osób się zwolni zanim projekt ruszy i zaczniemy dojeżdżać do Środy Śląskiej? Płacą ludziom tyle co we Wrocławiu. Może dla kogoś ze Środy Śląskiej to dużo ale z dojazdem to się raczej nie opłaca. No i nie oszukujmy się, to żadne high-tech. Zwykły warsztat, który ma być tańszy niż w Niemczech. Mają po prostu dużo kasy na kolorowe filmy.

kandydat

A skąd wiesz ?

Justyna

@P. P, bardzo dziękuję za Twoją rozbudowaną opinię dotyczącą rekrutacji do pracy w Xeos. Rozumiem, że finalnie nie podjąłeś pracy w tej firmie, tak? Czy ktoś z Was pracuje lub pracował w Xeos w Środzie Śląskiej i zechciałby podzielić się z innymi użytkownikami forum swoją opinią na temat warunków oferowanych przez tego pracodawcę?

Adm

W przeciągu kilku miesięcy dzwoniono do mnie kilka razy w sprawie stanowiska administracyjnego. Zaczęłam się zastanawiać, co jest nie tak z tą firmą. Owszem bylam na rozmowie rekrutacyjnej, ale już na niej widziałam, że miałabym również spełniać rolę sprzątaczki. Stanowisko managerskie i sprzątanie kuchni po pracownikach ? Przepraszam, ale jest to niepoważne. Pozdrawiam.

Justyna

@Maciejko, widziałam, że jesteś zainteresowany pracą w Xeos. Jakie stanowisko Cię interesuje? Aplikowałeś już? @ja_nek, a Ty jesteś pracownikiem Xeos czy starałeś się o pracę w tym miejscu? Jakie widzicie plusy i minusy pracy w Xeos w Środzie Śląskiej?

Ksiądz
@Justyna

Dobra, Monika nie wygłupiaj sie wiemy ze to Ty.

@Ksiądz

Hej Ksiądz fajnie że pomyślałeś o mnie ale pudło to nie ja a moderator :-) Ale... dla mnie jest wazna równiez opinia kazdego z XEOS . Pozdrawiam cieplo byłych, obencych i przyszłych kolegow z XEOS

Orzeł
@Ksiądz

@ Ksiądz: dobre LOL :-)

Proboszcz
@Monika

Monika ogarnij najpierw swoją robotę a potem wchodź poczytać komentarze na gowork. Póki co jedno i drugie wychodzi Ci słabo.

Sprytny

Jeśli @koszmary był nie zadowolony...po co pytać na siłę o pozytywy ? Sądziłem że chodzi o wy miarę 'wlasna' opinje na forum

Zdezorientowany

Witam, dostałem się na stanowisko młodszego mechanika z stawką ok. 5k brutto. Zaczynam pracę od sierpnia. Ale po opiniach tutaj nie jestem już pewny co do tej firmy. Proszę, niech ktoś, kto pracuje już na podobnym stanowisku w Xeos, powie mi czy warto zmieniać obecną pracę, dodam że obecnie zarabiam o wiele mniej.

Nowy_tutaj
@Zdezorientowany

Cześć, ja też dostałem się na mechanika ze stawką 5k brutto, mimo że początkowo na rozmowie było mówione 7500 brutto :( Również mam mieszane uczucia, liczyłem na tyle co umówiłem się z prowadzącym rozmowę ale Pani z hr powiedział, że to stawka na okres szkolenia i dopiero po szkoleniu (na podstawie doświadczenia i wyników ze szkolenia ) podpisuje się umowę na lepszych warunkach. Nie wiem jak z tym jest

@odpowiadacz
@Nowy_tutaj

Stawka jest zawsze negocjowana I Twoja propozycja nie zawsze sie spotka z akceptacja. Wynagrodzenie nie jest ustalane ustnie . Kazdy z pracownikow dostaje list intencyjny ze stawka aby wlasnie nie dochodzilo do nieporozumien. Stawka zalezy od znajomosci angielskiego, technicznych i wczeniejszego dowiadczenia. W trakcie szkolenia sprawdzane sa wyniki z testow ktore robisz wiec glownie sie uczysz jak w przszlosci pracowac. Pozdrawiam

brave new world
@Nowy_tutaj

o 1/3 mniej niż oczekiwałeś...wow

brave new world
@@odpowiadacz

1. ''Stawka jest zawsze negocjowana I Twoja propozycja nie zawsze sie spotka z akceptacja'' - i odwrotnie. Czyż nie? 2. ''Wynagrodzenie nie jest ustalane ustnie''- czyli na rozmowie wstępnej (po zainteresowaniu się CV kandydata) nie są ustalane jego oczekiwania finansowe? 3. ''W trakcie szkolenia sprawdzane sa wyniki z testow ktore robisz wiec glownie sie uczysz jak w przszlosci pracowac'' Wnioskuję z tego, że oferta nie jest przeznaczona dla osób z doświadczeniem, tylko chcących zaczynać od podstaw.

Maciejko
@Nowy_tutaj

Siema, Możecie napisać o co dokładnie pytali z angielskiego? Co się robi na teście praktycznym?

ja_nek
@Maciejko

test z angielskiego jest testem na komputerze 100 pytan jednokrotnego wyboru zawieraja proste rzeczy z tematyki "techniczny lotnicy" i prostrze wazna czesc rekrutacji

Justyna

@A jakie są?, widziałam, że interesuje Cię praca w Xeos. Wysyłałeś już swoje CV? Na jakim stanowisku chciałbyś pracować w tej firmie? Czy ktoś z Was także pracuje w Xeos? Jak oceniacie tego pracodawcę i oferowane przez niego warunki? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

Justyna

@Łukasz, rozumiem, że pracujesz w Xeos. Co jeszcze możesz powiedzieć o pracy w tym miejscu? Jaka atmosfera w niej panuje? @praca, a jakie stanowisko Cię interesuje? Jakie warunki byłyby dla Ciebie satysfakcjonujące? Jakie widzicie plusy i minusy pracy w Xeos?

rys

Zarobki mogłyby byc większe

A jakie są?
@rys

zaintersowany

Last man standing

Szukam ludzi ktorzy startuja od sierpnia. Sam zaczynam ale szukam kwatery, moze ktos cos podzruci albo potrzebuje 2 osoby do kwatery. 2 zawsze latwiej wynajac.

Justyna

@rys, a na podstawie jakiej umowy pracuje się w Xeos? Czy nie ma problemu na przykład z wzięciem kilku dni wolnego? Czy ktoś z Was także pracuje w Xeos? Jak oceniacie pracę w tym miejscu? Zachęcam Was do dodawania swoich opinii!

Justyna

@brave new world, czy jesteś pracownikiem firmy? Możesz wypowiedzieć się na temat możliwości rozwoju w tym miejscu? Czy dla pracowników organizowane są szkolenia lub kursy podnoszące ich kwalifikacje? Może osobiście uczestniczyłeś w takim kursie i możesz podzielić się z nami informacjami na ten temat?

Justyna

Czy ktoś może odpowiedzieć na pytania @Nowy_tutaj i @Zdezorientowany? Możecie pomóc osobom, które potrzebują informacji na temat warunków pracy w danej firmie. @Nowy_tutaj, jak rozumiem zacząłeś już szkolenie w Xeos? @Zdezorientowany, mam nadzieję, że do sierpnia użytkownicy będą w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie. Co skłoniło Cię by aplikować własnie do Xeos?

Justyna

@zainteresowany do NDT, czy jesteś aktualnie pracownikiem Xeos? A może planujesz aplikować do firmy? @Zmęczony, jak rozumiem pracujesz w firmie Xeos? Czy masz informację na temat benefitów pozapłacowych w Xeos? @leatherface, czy znasz już odpowiedź na zadane pytania? Możesz podzielić się z nami swoją wiedzą?

SAP

Szczerze odradzam i nie polecam pracy w dziale IT na stanowisku SAP Specialist. Zarobki może nie należą do najgorszych natomiast nie rekompensuje to nadszarpanego zdrowia, nerwów, nieprzyjemnej atmosfery (ze strony managera) i straconego czasu na zapewniany rozwój. Nie liczcie na poważne traktowanie i jakiekolwiek wsparcie oraz kompetencje kierownictwa, jedyne czego możecie się spodziewać to oczekiwania i wymagania. Dowiecie się że 8 godzin szkoleń z doświadczonym konsultantem z SAP iMRO w zupełności wystarczy, w końcu sami możecie przeklinać cały proces w SAP (gdzie nie ma danych podstawowych) a w razie potrzeby skorzystać z SAP help (w którym również nic nie ma). Dodatkowo spotkacie się z oczekiwaniami, że po 4-5 miesiącach macie umieć moduł iMRO jak konsultant z ponad 20 letnim doświadczeniem, macie wiedzieć wszystko wcześniej niż key userzy i end-userzy. Zorganizowane szkolenia z modułu iMRO – zapomnijcie, chyba że sami będziecie chodzić i się prosić – dosłownie, tu jednak ostrzegam po kilku takich prośbach w końcu dowiecie się, że za plecami szukają innej osoby na wasze stanowisko.

SAP2

SAP tak to jest, jak na projekt do Polski wysłali swoich najlepszych managerów, jednostki pełne doświadczenia i ekspertow w danej dziedzinie...a przepraszam, to nie ta firma.

Zostaw merytoryczną opinię o Xeos - Środa Śląska

• Jak się pracuje w Xeos?

Zobacz opinie na temat firmy Xeos tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Xeos?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 7 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Xeos?

Kandydaci do pracy w Xeos napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Xeos
  • Aleja Krakowska 110/114