General Electric Engineering Design Center

Opinie o General Electric Engineering Design Center

Flannely

Oleje na sprzedaz pojda ? CV trzeba uaktualnic :)

@Papa 15.11.2017 14:47
Oleje i cały GE Transportation. W samym HQ będą spore cięcia. EDC napewno okaże solidarność i tez się wykaże....

I wiesz to na pewno bo wczoraj byles na browarze z Flannerym?

Papa
@inzynier 15.11.2017 15:38
I wiesz to na pewno bo wczoraj byles na browarze z Flannerym?

Bo takie jest oficjalne stanowisko które ogłosił Flannery. Szukają kupca który weźmie Baker Hughes. GE zrobiono w ostatnich latach pare bardzo głupich decyzji. Kupili dział alstoma na szczycie jego rynkowej wartości. teraz kupili by to samo za ułamek tej ceny. Jednocześnie pozbyli się GE Capital, który dawał solidny dopływ gotówki. A pozbyli się tego działu w momencie kiedy cały sektor był nisko wyceniany. Teraz za te same aktywa dostali by dużo więcej pieniędzy. Widać same geniusze strategii tam siedzą w tym zarządzie. Teraz panika i wyzbywanie się majątku.

ZK

To prawda że mają być zwolnienia grupowe w EDC?

@ZK 16.10.2017 09:32
To prawda że mają być zwolnienia grupowe w EDC?

Jedyne grupowe zwolnienia o których ostatnio słyszałem to w GE w Szwajcarii. Na stronie EDC nowych ofert brak od dawna, wiec zdaje się jest wyczekiwanie na decyzje z centrali. Generalnie GE jest pod duża presja rynku, a GE Power ostatnio słabiej przedzie.

@3eyedraven 31.10.2017 09:45

Jeżeli czytacie wiadomości gospodarcze to zapewne znacie nowiny. Jeżeli ktoś pracuje dla GE Transportation lub O&G (Baker Hughes) lepiej niech zacznie szukać nowego zajęcia. Chyba ze chce miec nadzieje, ze zwolni sie jakas posada w Power lub Aviation. GE ogłosiło ostre zwijanie żagli.

Adam

Wszystko prawda po awansie ciemiegi i beksy na kirowników w glowach im sie poprzewracalo wyzywaja ludzi i ponizaja . Jak chlopaki nie chcieli zostac dluzej to wyzwal ich od cip.Ciemiega zrobil zebranie i zakazal wchodzic do akwarium bo pracownicy to zlodzieje . Dla niego pracownicy to chamy i prostaki nie godni butów mu calowac to burak jeden.

Adam val Bone

Dlaczego w edcu nie ma nowych ofert pracy? Co się teraz tam dzieje? Upadek? Oczywiście presadzam, ale zawsze o tej porze co roku następowało ożywienie w tej materii, a teraz cisza. Nie ma nawet na co aplikować. Dlacze inżynierów mechaników już nie przyjmują? Tylko to co robi teraz każdy czyli praca dla programisty jest.

@Adam val Bone 05.10.2017 19:12

A po co chcesz aplikować do EDC człowieku skoro jasno z postów zamieszczanych tutaj przez różnej maści frustratów wynika, że tam już tylko "eunuchy" zostały?:)

Slesz
@Adam val Bone 05.10.2017 19:12

Bo GE ma bardzo słabe wyniki, po ponad 100 latach wypadło z amerykańskiego indeksu Dow Jones i lada dzień będzie ogłoszona nowa strategia i wiadomo, że będzie redukcja etatów w całym GE.

Alicja

To fakt. Pijaństwo okropne, piją zawsze te same osoby a kierownicy i mistrzowie dobrze wiedzą i nic nie robią z tym. Ale jak się stanie wypadek z powodu alkoholu to wtedy że nikt nic nie wiedział. Ale jak piją to jest później kogo na nadgodziny zaszantażować bo co nie przyjdzie? Na nic. Praca 24 godziny na dobę. Szatnia razem z mężczyznami, którzy potem komentują która jakie ma majtki i biustonosz.

Nick

A ile można sie starać? jak jedna zapłata Robisz czy nie robisz ta sama zapłata , bo akord jest wspólny.Jak masz układy z mistrzem to możesz nic nie robić, i przychodzić do pracy o której godzinie Ci się podoba.A masz zapłacone za całą dniówkę ale do kogo masz z tym iśc. Każdy boi się o tym głośno powiedzieć i ludzie milczą.Ale może kiedyś wybuchną i przestaną wykonywać głupie polecenia mistrza.

dupas

Chyba narasta coraz wieksza frustracja w EDC i HR-y chca przeprowadzic pseudo ankietami zbadac poziom zadowolenia.

jasne

Podsumowując: decyzja o( usunięte przez administratora )z tej firmy była moją najlepszą. Syf jaki był taki jest. A teraz zjedzcie mnie hejtery z edecu buahahhaha!!! Tylko na co to zaksięgujecie ?

Inżynier Zdzisław Dyrman

rewizja rysunku czy rewizja BOMa. Podsymowując, polecam pracę w EDC studentom i młodym absolwentom na start bo można się sporo nauczyć i wiele zobaczyć oraz inżynierom z dośw >15 lat żeby przyjść i za dobrą stawkę sobie spokojnie pracować i odcinać kupony.

Inżynier Zdzisław Dyrman

Pracowałem w EDC przez 4 lata jako inżynier. Moja ogólna ocena firmy jest raczej pozytywna jednak w tej beczce miodu jest też spora łyżka dziegciu. Jeśli chodzi o pozytywy to zaczynając od przyziemnych rzeczy jak pensja na czas, płatne nadgodziny, cały socjal związany z kodeksem pracy (zwolneinia lekarskie, zwolnienia macierzynskie,tacierzynskie itp) - bez żadnego kręcenia nosem ze strony kierownictwa czy hr, to samo z urlopami - masz urlop chcesz go wykorzystać - go ahead. Do tego dochodzą okołopłacowe dodatki jak multisport, opieka medyczna w luxmed, ubezpieczenie NNW - płatne przez firmę, sekcje sportowe wewnątrz firmy więc jak ktoś chce startować w biegach to mu firma opłaca pakiet startowy, jak ktoś chce grac w noge to firma płaci za hale, jak w kosza to samo. Do tego imprezy: raz w roku piknik rodzinny, impreza noworoczna i inne mniejsze - w sumie obecnie w Warszawie w korporacjach to jest standard -to prawda. Minus - nie ma firmowej kawy - jest to niezrozumiałe, że przy takim przepychu imprez, eventów, akcji itp firma się 'szczypie' na kawę dla pracowników i trzeba mieć swoją albo nie pić kawy.Dla mnie niezrozumiała sytuacja. Teraz warunki pracy/projekty - kadra raczej młoda , osób 50+ jak na lekarstwo, bardzo dużo ludzi dla których jest to pierwsza praca po studiach i już tam pracują 3,5,10,12 lat - wszyscy raczej mili otwarci i pomocni. Bardzo dużo zależy w jakim się jest zespole i co się robi, czy się jest analitykiem,designerem czy drafterem. Są zespoły biura podróży jak serwis czy outage gdzie jest bardzo dużo wyjazdów a projekty są niepowtarzalne, ale są też zespoły takie jak PDE gdzie przez całą swoją 'kariere' jedyny silnik jaki można zobaczyć na żywo to silnik samolotu na pasie startowym lotniska okęcie i to przez płot. Z mojego doswiadczenia fajnie i ciekawie jest przez 2-3 lata gdy wszystko jest nowe i się człowiek uczy, projekty się wydają trudne i pełne wyzwań. Po około 3 latach gdy się osiąga stopień zaawansowania taki, że żaden projekt nie straszny okazuje się, że się klepie właściwie ciągle to samo i praktycznie ciężko o jakieś wyzwania inżynierskie i dlaszy rozwój. Czyli zaczynają się nudy - aczkolwiek jeżeli jest się pasjonatem lotnictwa czy energetyki to ta pasja może tą rzeczywistość zaciemnić i wydaje mi się, że na dłuższą mete w EDC pracować i być usatysfakcjonowanym mogą tylko pasjonaci albo bezwolne eunuchy, które siedzą tam już 10 lat i codziennie narzekają jak ich ta praca wkurza, jest idiotyczna już się nie rozwijają i chętnie by odeszli, ale to jednak ryzyko bo z drugiej strony wszystkich tu znają, jest tak cieplutko, miło i przyjemnie - takich ludzi jest tam najwięcej z mojego doswiadczenia i obserwacji. Na plus napewno to że się pracuje w międzynarodowej firmie ma się kontakt z najnowszymi i najlepszymi technologiami, a jak do projektu potrzebne jest jakieś szkolenie, drogie czy nie drogie to firma wykłada kasę bez gadania. Zarobki ok ale wbrew temu co głosi hr-propaganda nie jest to top dla inżyniera w warszawie. Podwyżki są liche ok 150pln brutto rocznie i właściwie to co się wynegocjuje na wejściu do firmy to się bedzie miało. Minusem tej korporacyjnosci jest wprowadzanie różnych głupot. Przykładowo, firma ogłosiła że będzie wzmacniać 'gender diversity' tzn wyrównywać stosunek pracowników płci męskien i żeńskiej, w tamtym czasie kobiet w firmie było ok 5-10% co nie dziwi z racji, że to firma inżynierska. Niedawno dowiedziałem się od kolegów, że kolejnym celem firmy jest wyrównanie ilości kobiet i męższczyzn w firmie tj z 10% kobiet na 50-50. Chłopaki mówiły, że po firmie krążą smiechy hihy, że dyrektor jadąc tramwajem do pracy na widok kobiety podtyka jej umowę o pracę do podpisania. Jak ktoś studiował na porządnym wydziale porządnej uczelni techniczej typu MEiL to ma swiadomosc ze kobiet na roku jest kilka (przynajmniej u mnie tak było) co daje 2-3%. Także, żeby osiągnąć pułam 50% kobiet trzeba literalnie zatrudniać je z łapanki. Co to oznacza, że kryterium zatrudnienia pracowników w firmie nie bądą wiedza,umiejętnosci talen czy potencjał a wymóg spełnienia kryterium różnorodności płci w firmie. Dla mnie oznacza to tyle, że czasy gdy do EDC trafiała robota inżynierska wymagająca specjalistycznej wiedzy i umiejętności mijają, a realizując wspomnianą politykę firma zamieni się w małpiarnie do wykonywania prostej i powtarzalnej roboty typu rewizja rysunku czy rewiz

czas na zmiany
@inzynier 11.10.2017 11:43
A nie wpadłeś na to geniuszu, że ludzie mają już po prostu tutaj ustabilizowane życie, założone rodziny i dzieci w szkołach? Ni...

jak ktos moze pisac, ze w wieku 24/25 lat ma ustablizowane zycie ? to przez takich jak wy, ktorzy satbilizacja nazywacie: -kredyt na 30 lat, -dziewczyn / zona / dziecko, -praca po 10-13h w korpo, zeby nie wyjsc z cieplutkiej "strefy komfortu", -podwyzke o 100 zl brutto / rok. -lizusostwo, zeby tylko nie zostac zwolnionym, bo przeciez juz mam "stabilizacje", itd. normalni ludzie maja przeje**ne i musza po 2-3 latach zmieniac firme i srodowisko na takie, gdzie nie ma cisnienia, i takich ludzi, zeby w tym wieku juz miec "wszystko". a ja zapytam gdzie czas na podroz ? na prace w innym miejscu ? moze innym kraju ? absolutnie doswiadczenie zdobyte za granica jest milion razy lepsze, niz polskie, spowodowac moze co najmniej lepsza karte przetargowa do negocjacji wyzszych zarobkow, itd. ludzie sa rozni, ale jak widze Wies-Warszawa sciaga w wiekszosci przypadki powyzsze, wiec ja nie mam szans normalnie pracowac, bo zostane stlamszony (demokracja = wiekszosc) przez takich jak wy. jesli widze takich szczyli w biurze (23-27 lat), ktorzy chca miec wszystko na poczatku kariery i nie chca sie poswiecic, nie umieja zyc sami ze soba, to od razu wiem, ze tam nie zaaplikuje, bo nie bede mial o czym z nimi rozmawiac.

Korpo
@czas na zmiany 14.10.2017 10:29

Bardzo proszę bez takich tekstów jak "strefa komfortu". Wystarczy że pracy ciągle te banialuki się słyszy...

Piotr

Ważne jest żeby dobrze się pracowało a na to czy będą większe redukcje zatrudnienia i tak nie mamy wpływu!

3eyedraven

Przyszlosc nie wyglada juz zbyt optymistycznie. Szykują się spore cięcia w GE. Dotkną m.in. kadrę inżynierska zajmująca się silnikami lotniczymi. http://www.reuters.com/article/us-ge-jobs-idUSKCN1BB1CD

@inżynier 08.09.2017 09:44
W ciągu kilkunastu lat pracy w EDC przeżyłem dwa duże kryzysy, gdzie w USA zwolniono masę ludzi i jakoś nie widziałem żadnych z...

po prostu kłamiesz, ze nie widziałeś żadnych zwolnień, bo Oil&Gas, w stosunku do początków swojego istnienia zostało potężnie zredukowane razem z oddziałami zagranicznymi, które zlecały EDC kreślarskie robotki. Kłamiesz ze robimy ta sama robotę, główne decyzje w Oil&Gas zapadaja "tam", tu sie wykonuje prace podrzędne i jak wspomniałem kreślarskie.

@inny inzynier 12.09.2017 12:57

Oil&Gas to nie moj biznes. W Aviation nigdy zadnych zwolnien nie bylo. Natomiast kazdy zdroworozsadkowy czlowiek rozumie, ze jak w ciagu kilku lat cena barylki ropy spadla 4X to musialo to miec swoje konsekwencje dla calej branzy. Dla CALEJ branzy O&G, nie tylko w Polsce.

Pawel

Witam , mam pytanie jak wygląda praca na stanowisku programisty JAVA / JavaScript / Typescript ? Jaka atmosfera panuje w zespołach? Jaka jest presja czasu?

Paulina

Chętnie dowiemy się więcej o tym jak wygląda praca w General Electric Engineering Design Center oraz jak oceniacie firmę jako pracodawcę. Jednak bardzo proszę o zachowanie kultury wypowiedzi. Wątek ten ma służyć za miejsce wymiany informacji oraz pomagać osobom, które rozważają rozpoczęcie pracy w firmie. Takie potyczki słowne między użytkownikami wątku tylko to utrudniają.

Sheep_on_ship

Cześć, jaka jest różnica w zatrudnieniu przez Instytut Lotnictwa a EDC ?

bylemwEDC

Mam doświadczenie w pracy na zachodzie Europy jak i na kontynencie Amerykańskim. Nigdzie nie spotkałem się z takim złym traktowaniem pracownika jak w Polsce, np. w EDC przełożony potrafił się wydzierać na podwładnych w zespole. Nie na jednego czy dwóch, ale niemal regularnie na każdego z jego zespołu. Nic chyba nie trzeba dodawać.

@bylemwEDC 06.08.2017 14:17

Ta, regularnie wszyscy menadzerowie drą mordy na wszystkich, a jak trzeba to i szpicrutą przywalą przez łeb. Weź się, trollu, zajmij czymś pożytecznym.

bylemwEDC

Naucz się najpierw czytać "inżynierze" albo weź się za robotę a nie fantazjowanie żeś inżynier. Napisałem wyraźnie 'przełożony' a nie 'przełożeni'. Znałem jednego.

X72

jaka zetka ? czyżby znowu egocentryzm aviation ? bo każdy wie co to zetka, łukasz i misiek ?

adaś
@X72 04.08.2017 21:16

Kto ma wiedzieć ten wie ;) a jeśli już to avi-sys...

inzynier

W skali całego EDC nie wiem ile takich osób jest, ale już te 3 które znam uwalają Twoją tezę, że "takich po prostu w Polsce nie ma" czyż nie? To po pierwsze primo. A po drugie: nie wiem jaki jest stosunek kadry doświadczeniem zdobytym poza GE i Ilotem do tych, dla których EDC jest pierwszą pracą dla całego EDC, bo nie mam takich danych. Ale mogę Ci podać jak to wygląda w moim zespole: na 9 osób tylko dla 3 EDC był pierwszą firmą. Jak to się rozkłada w innych teamach? Nie wiem. Pewnie są takie, w których stosunek jest odwrotny (analitycy?), ale nie uogólniaj tutaj skoro nie masz danych dla całej firmy.

xxx

Mejk amerika grejt egejn! Klous idici :)

masło

UTC (tudzież HS Wroclaw) rozpoaczal spora rekrutacje.. a jak w EDC? Jest cos?

Areo_wannabe

Czesc, ktos wie jak wyglada praca w dziale obliczen wytrzymalosciowych ?

@Geronimo 26.07.2017 12:34
a) to zależy, od szefa który staje murem za pracownikami po osoby, które potrafią klientowi powiedzieć, że "to wina XYZ&qu...

"Nie oczekuj osób które pracowały wcześniej w RR, PW bo takich po prostu w Polsce nie ma". Że co??:) Trzech moich kolegów z EDC, z którymi współpracuję pracowało wczesniej w RR (2) i P&W (1). Wielu wraca z RR (UK i Rzesza) z powrotem do EDC.

Geroonimoo
@inzynier 01.08.2017 16:22

Trzech to nie jest 'wielu'. Sam znałem kilka osób które wróciły z wielkich firm i intratnych stanowisk za granicą do rodziny w PL ale to były wyjątki potwierdzające regułę. Odpowiedz mi, piewco dobrej nowiny, jaki jest stosunek kadry z doświadczeniem zdobytym poza GE i Ilotem do tych, dla których EDC jest pierwszą pracą, hmm?

pan JA

Współczuję ludziom którzy muszą współpracować z ludźmi którzy mają tak cholernie mało szacunku do innego człowieka.

alex

"Coś za dużo tych sfrustrowanych byłych pracowników" ...ta jasne, srednio ogarniety odbiorca z latwoscia oceni, po stylu wypowiedzi, ze to ten sam sfrustrowany cymbal zmieniajacy nicki.

pan JA

Na podstawie powyższych postów można prześledzić jak przebiega proces pacyfikacji w edc. Coś za dużo tych sfrustrowanych byłych pracowników. I pragnących zamknąć im usta w niewyszukany sposób bojowników o dobre imię zacnego polskiego oddziału. Polskie piekiełko w pełnej krasie.

pan JA

Chyba od tego jest to forum, żeby oceniać pracodawcę i uczulać/przestrzec następnych chętnych na patologie które tam mogą wystąpić. To często jest jedyna droga ich obnażenia.

EDCowiec
@Łukasz 26.05.2017 21:13
To w takim razie co można wywnioskować czytając ten wątek i natrafiając w co drugim wpisie na Pana, Panie inżynierze? Czy oponu...

No i co Panie Inżynier? zatkało kakao?

@EDCowiec 01.06.2017 19:35
No i co Panie Inżynier? zatkało kakao?

Zatkało? A czemu niby?:) Po prostu wchodzę tu od czasu do czasu dla fanu. Poczytać wypociny sfrustrowanych trolli i pokarmić ich trochę żeby mieli co robić:)

Inny ma cos z glowa

@inny inżynier Mam pytanie do Ciebie. Skoro byłeś taki uciśniony i prześladowany w edecu i w końcu udało Ci się uwolnić, dlaczego wchodzisz tu i piszesz jakieś głupoty ? Stawiam śmiała tezę, że masz coś z głową, albo naprawdę jakieś traumatyczne przeżycia. Czy w edecu ktoś ci ściągnął spodnie i wziął od tyłu ? Każdy normalny człowiek który idzie do innego pracodawcy raczej ma w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] co się dzieje u poprzedniego i nie chodzi po profilach na goworku. Zastanawiam się, co się dzieje u ciebie pod kopułą ? Skoro tu piszesz, widocznie edec nie jest dla ciebie taki obojętny, bo musisz o nim sobie pomyśleć, przypomnieć. Czytam twoje brednie i zastanawiam się - wstajesz z rana i myślisz sobie "Aaa wejdę se na Goworka zobaczę co tam o edecu piszą" ? Jak wcześniej pisałem, każdy, dosłownie każdy, który pracuje gdzie indziej ma to w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Kolejna śmiała teza z mojej strony - dalej robisz w edecu ale masz jakiś problem i ta strona jest dla ciebie forma "wyzalenia" się, bo jesteś zbyt zniewieściały aby załatwić to jak należy, albo - robisz gdzie indziej ale zdałeś sobie sprawe, że jednak ten edec nie był wcale taki zły i z chęcią był wrócił, no ale "przypau" się przyznac.

@Inny ma cos z glowa 24.05.2017 08:49

Trafiłeś w miętkie człowieku:)))

@Inny ma cos z glowa 24.05.2017 08:49

wystarczy znalesc moje IP i sie skonfrontować, jezeli juz tak sugerujesz ze wypisuje głupoty, mam nadzieje ze z serwerów nic nie zniknęło, sytuacja bylaby nieprzyjemna dla ciebie a nie dla mnie. Wypisywanie ze ktos ma coś "pod kopula" swiadczy raczej o tobie a nie o mnie, świadczy o twoim poziome i firmy, to wolny portal i można pisać co sie uważa za stosowne nikogo nie obrażając, każdy pokrzywdzony jak zechce może dochodzić swoich praw. Osobiście nie proponowałbym nikomu "załatwić sprawy jak sie należny" (jak sam to ujmujesz) bo życie jest pełne niespodzianek i można takich sugestii żałować. Osobiście sugeruje daleko idąca powściągliwość w ocenie sytuacji.

inzynier

Nie mydle oczu tylko pokazuje, ze trolowskie teksty o "zaoraniu EDC" czy tez "upadku O&G" to brednie sfrustrowanych internetowych hejterow i tyle. O&G jako biznes ma znizke, co jest oczywiste z uwagi na obecne ceny ropy, ale to nie potrwa wiecznie. Inteligentni ludzie to wiedzą.

Inzynier
@inny inzynier 12.05.2017 20:27
korporacyjne menelstwo, nie śluzy ani prawdzie ani ludziom ani rozwiazywaniu problemów

Śluz to może ci co najwyżej z nosa polecieć. Z wysiłku jak będziesz wymyślał kolejne wizjonerskie idee, internetowy Teslo XXI wieku.

@Inzynier 19.05.2017 20:39

jasne ze poleciał bo się usmarkałem ze śmiechu na "widok" cymbałów i miernot EDECOWYCH zwanych dla niepoznaki inżynierami.

EDC

Te inzynier chyba nie robiłeś w branży i nie wiesz jak jest. Nie mydl oczu bo szczypią.

Damianos

A co się teraz dzieje w O&G?

@nic dobrego 26.04.2017 12:01
juz niedługo będą orać

Tak orają, że właśnie dziś jest impreza z okazji 10-lecia O&G:))))

nic dobrego
@inzynier 26.04.2017 16:40
Tak orają, że właśnie dziś jest impreza z okazji 10-lecia O&G:))))

na Titanicu orkiestra też grała do końca

Marianek

ale bedzie szopka na celebrowanie 10 lecia O&G...poczekajcie do lipca to tez bedzie wspaniala okazja do swietowania ale juz po 2 stronie bramy

Pppp
@Marianek 25.04.2017 20:07

Co to ma niby znaczyć?

JestSuperBedzieJeszczeLepiej

Czy bede w O&G podwyzki ? Przeciez ta totalna bezinformacja pokazuje jak sa ludzie tutaj traktowani !

T.E

Widzialem, że ruszył nabór na Edison Engineering Development Program. Czy ktoś wie jak wygląda rekrutacja, czy jest wieloetapowa i ile trwa?

Janusz100%

Ale ta firma jest zaklamana, czlowie sie stara caly zasrany rok, chce awans po czym przelozony mowi ze narazie wszystko jest zablokowane. Po czym sie dowiadujesz ze ktos jednak dostaje. Firma miedzynarodowa, jednak polska mentalnisc na 200%, nie polecam tego kolchozu, jesli chcesz byc czym wiecej niz zasrana linijka w exelu. Menagery to sa ostatnie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] w tej firmie, zaklamane badziewiaki ktore beda klamac w zywe oczy do samego konca ze jest pieknie.

Inzynier
@Rudix 09.04.2017 16:26
Ile zarabiałeś ?

Pracowalem w EDC 2 lata. Potem zagranica, potem PL, znow zagranica. Powiem tak - to co rozni EDC od zachodu jest poziom kultury kadry zarzadzajacej. Reszta jest podobna w Europie wszedzie. Oczywiscie pensje sa rozne, ale koszty zycia tez sa rozne wiec to nie jest do konca tak jak ludzie mysla. Dodam rowniez ze EDC to jeden z moich gorszych pracodawcow, ale nie jest takie zupelnie zle - sa takie firmy gdzie na dzien dobry praca bez umowy, pensji nie chca placic itp historie, ew zakres obowiazow jest taki ze na zachodzie tyle robi cala firma ile sie wymaga od jednej osoby. Moim zdaniem EDC dobra firma dla ludzi bez doswiadczenia, albo dla tych ktorzy maja go juz duzo I chca troche osiasc. Opinia pisana na podstawie pracy w EDC w roku 2012-2014. Sytuacja moze byc juz inna.

stary inżynier
@Inzynier 10.04.2017 14:10

Kwestia kultury kadry zarządzającej wynika z braku jakiejkolwiek jej oceny . TL jest oceniany na podstawie osiągnięć zespołu, co nie ma nic wspólnego z osiągnięciami czy umiejętnościami TL-a. Nawet w przypadku mobbingu (standard w EDC) nie ma co zgłaszać sprawy bo zostanie uciszona. "Na pewno" pracownik pomylił mobbing z wymaganiem wykonania pracy. Kiedyś była ankieta do wypełnienia przez pracowników jak oceniają TL-ów, ale zrezygnowano z niej. Dlaczego ? nikt nie wie, no, może HR wie. pewnie wyniki były słabe. niektórzy myśleli że dostaną nagrody za zarządzanie, a wyszło że trzeba by ich zwolnić. Zwykle można dojść do wniosku że wybór kadry niższego szczebla w EDC jest wg. "dilbert principle"

10 rocznica Oil&Gas

Baker Hughes

Loki

nic dobrego
@Loki 06.04.2017 21:31
Jak myslicie po ogloszeniu polaczenia Oil&Gas z BH ile osob poleci z biznesu ? Beda odprawy jak z EC ?...

o odprawach jak w EC możemy zapomnieć, jeżeli będą zwolnienia grupowe to pewnie max 3 miesięczne (tak strzelam) jeśli chodzi o BH to ludzie z ILOT mają problem bo powstanie nowa firma, a przecież EDC to umowa między GE i ILOT. myślę że site przetrwa ale okrojony i pewnie ilość działów docelowo zostanie zmniejszona

Paulina

A jakie benefity oferuje General Electric Engineering Design Center swoim pracownikom?

inzynier

No i proszę: pojawiła się pani redaktor i zaraz się zrobiło cywilizowanie: skończyło się hejtowanie i trolling, hue hue.

Bouwierze

Aa... I jeszcze należy dodać do tego podpisywane w EDC klauxuld o nieujawnianiu zarobków, które są swoją drogą sprzeczne z polskim prawem. Pamiętam jak kiedyś Magda N. mówiła na zebraniu, że co roku ustalają przychód EDC na 4% nawet gdy jest większy aby płacić mniejszy podatek. I że jakiś dochód mały specjalnie ustalają bo gdyby nic nie wykazywali to z kolei wzbudziloby podejrzenia Urzędu Skarbowego. Hehe...cała Polska...kombinatorstwo, przekręty, ściemy i wyzysk.

lead eng

1. pytanie było o lead eng, a nie o lead eng z 5 letnim doświadczeniem, 5 lat doświadczenia to minimum na to stanowisko. widać masz problem z czytaniem i mieszasz wypowiedzi. 2. zwykle jak ktoś dostaje pracę w edc na poziomie lead eng, to ma więcej niż 5 lat doświadczenia. dodatkowo do wynagrodzenia bierze się pod uwagę posiadane uprawnienia czy wykształcenie 3. ale, że nazwiska chcesz czy co ? boli cię że masz mniej ?

Bouwierze
@lead eng 30.03.2017 18:57
wszystko zależy od biznesu i zespołu. w power po lead jest senior, nie ma nic pomiędzy. lead inż w PDE a lead inż w NPI to zup...

Kolega z EDC, a obecny menadżer w EDC mówił mi, że za awans techniczny na lead'a jest 5 stów podwyżki. Więc nie wierzę w wasze bajki o 10k za lead inżyniera w EDC. A jeśli nawet byłaby to prawda to znaczy, że EDC to kłamliwe chamy. Tak czy owak to źle świadczy o EDC. Na zachodzie w ofertach pracy na takie stanowiska są podane od razu widełki płacowe, a w takim zacofanym kraju jak Polska nikt nie podaje bo jak widać każdy chce grać nieuczciwie kosztem pracownika i zapłacić jak najmniej za taką samą pracę. Wiem coś o tym od koleżanki zajmującej się rekrutacją. Jak dobrze, że wypisalem się z inżynierstwa i wyjechalem z tego syfu.

Adaś
@Bouwierze 31.03.2017 04:43

Wiekszosc moich znajomych dostalo 5 stow za leada, niektórzy dobili do 1k. Te 10k na start to może w czasach prosperity u olejarzy...

eng

10k to malo, to powiedz mi kto w EDC z 5letnim dosw zarabia 10k?? Widelki sa ustalone i raczej nikogo nie wywyzszaja....

TDI

Jak to z tymi zarobkami jest w GE? Warto aplikować? Czy ma ktoś z Was informacje jaki jest poziom wynagrodzeń na stanowisku inżyniera przy budowie bloków w Opolu?

lead eng

10k to mało

Janekk

Pytanie, czy 10tys zł brutto, jako samodzielny inżynier w ge to dużo czy mało?:)

toro
@Janekk 20.03.2017 22:25

Co masz na myśli jako "samodzielny"? Lead Engineer?

Janekk
@toro 21.03.2017 15:44
Co masz na myśli jako "samodzielny"? Lead Engineer?

Tak, Samodzielny inżynier=Lead eng, 5lat doświadczenia.

Paulina

@Design, cieszę się. To bardzo ważna kwestia.

Paulina

@Design, a co najbardziej Ci się podoba w Twojej pracy?

Design
@Paulina 14.03.2017 12:35
@Design, a co najbardziej Ci się podoba w Twojej pracy?

Elastyczny czas pracy

Design

EDC jest molochem, duże zróżnicowanie pomiędzy poszczególnymi projektami/zespołami powoduje skrajnie różne opinie. Moja praca nie jest dla ludzi lubiących wolne tempo, jest spora presja. To moja trzecia praca po studiach, wcześniej pracowałem w typowych Januszexach. EDC na ich tle wypada in plus pod każdym względem oprócz typowego dla korporacji rozwlekłego i rozbitego procesu decyzyjnego. Wadą tej pracy jest też to, że nabytych tu umiejętności nie potrzebuje Polski rynek pracy. Ludzie, którzy przepracują tu 5 lat przeważnie zostają, Ci którym przeszkadza wąski horyzont zadań i brak możliwości wdrażania swoich pomysłów odchodzą szybciej.

Paulina

@Jajcarz firma EDC nikogo nie wynajęło :) Tak jak wspominałam powyżej, jestem redaktorem Serwisu GoWork.pl, nie moderatorem. Dzięki, że podzieliłeś się swoją opinią.

Nick1

Tak dla porównania: - W kanadzie pracownik fizyczny po paru latach pracy kupuje dom za gotówkę. Znajomy z Iranu przyjechał z rodziną do Kanady i nie miał gdzie spać. Po 4ech latach pracy jako operator maszyny w zakładzie produkcyjnym kupił sobie dom. - inżynier w Polsce (nawet w takim przyzwoitym finansowo jak na warunki polskie EDC) może sobie pozwolić na kredyt na 30 lat, przy dobrych wiatrach na 20. Podobnie wygląda porównanie z innymi krajami zachodu. A teraz trole hejtujcie :) Prawda boli

Jajcarz

Czyzby EDC wynajelo moderatora ktory ma teraz pilnowac dyskusji ?? Dla potomnych, w EDC wlasnie zamykaja na 4 spusty biznes Energy Connection. Ludzie maja propozycje kilkumiesiecznych odpraw albo przejscie do innych tbiznesow, niekoniecznie zwiazanych z dotychczasowym doswiadczeniem.

Paulina

Kto odpowie na powyższe pytanie?

Zostaw opinię o General Electric Engineering Design Center - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie General Electric Engineering Design Center