Opinie o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy General Electric Engineering Design Center. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie General Electric Engineering Design Center o rekrutacji.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o General Electric Engineering Design Center w Warszawa

Helena

Polecacie pracę w tej firmie? Jakie formy zatrudnienia oferuje General Electric? Powiedzcie, czy jest opcja pracy na B2B. Dzięki wielkie.

@Helena

W Engineering Design Center: B2B - nie ma W EDC jest się zatrudnianym albo bezpośrednio przez GE albo przez WIA (Instytut) Obecnie zawieszono podwyżki z powodu słabej sytuacji GE Aviation - związanej z koronowirusem oraz chyba także z Boeingiem (GE silniki do uziemionych 737Max) Nie wiem czy przypadkiem też pandemia nie spowoduje zawieszenia zatrudnienia, słyszałam już że są zamrażane nabory do sekcji GE Power w EDC Na przepustkę aby móc parkować samochodem na terenie ILotu czeka się 2 lata (aż się miejsce zwolni). Ale mamy największą rowerownię w Polsce - co prawda słyszałam że o męską szafkę trudno, ale damskie powinny być dostępne od ręki.

Dwa lata temu odszedłem z EDC z pensją 12500/miesięcznie a mialem stanowisko senior engineer.

Roland

Lead eng. 20 lat dosw. 15500 brutto.

pplus

Obecnie jest tak samo na tym stanowisku. + ewentualna podwyżka inflacyjna ale to kilka zł.

dtrump

Zapraszam do anionimowego podawania swoich rzeczywistych zarobków na portalu glassdoor, dla firmy ge poland. To wstyd, że dla tak dużej firmy jest tam tylko 30+ pensji!

realista

GE skupia się na ograniczaniu kosztów i to widać w wielu aspektach działania EDC. Jeśli w IT budżety są notorycznie ucinane, zakres projektów podobnie a zamiast podwyżek (jakichkolwiek) płac mówi się o zamrożeniu nowych etatów, to bardzo źle świadczy o obecnej sytuacji w firmie :) Ktoś kiedyś powiedział, że EDC to taka tania siła robocza dla GE i niestety jest w tym dużo prawdy.

labour
@realista

Najlepsze lata EDC ma już za sobą,moim zdaniem skończyły się one już 2015r. Mniej więcej od tego czasu nie ma już tu polotu do pracy a tylko trzymanie się za tyłek żeby nie spadł z fotela.

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
bpo scummy

Average salaries GE Poland: engineer PLN6,746/mo lead engineer PLN8,093/mo senior engineer PLN9,356/mo engineering manager PLN11,863/mo

cj

adam

to nie kłamstwo, to statystyka. sprawdź sobie w słowniku co to znaczy average i włącz myślenie.

Janek

jakie są stawki dla nowego konstruktora, warto aplikować do tej firmy jestem po Mechanice i budowie maszyn? słyszałem że jakiś czas temu było w firmie bardzo dużo zwolnień, czy warto?

Nikt
@Janek

A są wogóle jakieś zewnętrzne rekrutacje dla konstruktorów teraz? Z tego co wiem to firma raczej rekrutuje programistów. Np. w Aviation zatrudnienia są zamrożone

@Janek

Około 4000 brutto, więc takie jak w Lidlu. Oczywiście po kilku latach wzrośnie do 6500 (stawka dla inżyniera z 5-cio letnim doświadczeniem).

Prawda
@nieJoe

i jaki sens tam isc konczyc trudne 5 letnie studia i taka marna kasa. Sprowadzajac auta z Niemczech, Włoch można dużo lepiej zarabiać po zawodowce

@Prawda

Przecież jeszcze niedawno płacili około 4800 brutto na początek. Teraz spadło?

@nieJoe

Ok 6500 z 5 letnim doświadczeniem to i tak więcej niż ja mam z 5 letnim doświadczeniem. Jak widać urynkowiają stawki do polskich.

@inż.

Powiem tak, znajomy miał 2.5 roku doświadczenia i stawkę 4800. Odszedł przy ostatniej fali zwolnień. Pracę znalazł za ponad 7000 przy zachodniej granicy. (Stawki brutto)

@nieJoe

Była jakaś fala zwolnień?

@inż.

No rok temu - kogo mogli to przenieśli do innych zespołów - kogo nie mogli to redukcja.

@nieJoe

Więc ilu, mniej więcej, jest teraz pracowników w EDC?

@inż.

Ciężko stwierdzić - nie ma przepływu informacji o stanie osobowym między biznesami

advisor
@Janek

4800 brutto na początek, 6000-7000 brutto docelowo.

Pracownik Power
@Janek

Śmieszna sytuacja - w mordorze na linii wsparcia L1, czyli zmiana hasła dla użytkownika itp., stawki są rzędu 6000 brutto po 6-ciu miesiącach doświadczenia. Myślę że to jest jakaś odpowiedz na ostatnie przemyślenia Mariana czemu młodzi nie chcą pracować w EDC/odchodzą z EDC.

Wojtek
@Pracownik Power

dużo moich kolegów z Power odeszło do IT potem mówili że dostali tam na początek bez doświadczenia takie same stawiki jak tu mieli po paru latach

Wojtek
@Wojtek

sam się nad tym zastanawiałem ale już niestety za stary jestem na przekwalifikowanie

Teraz
@Pracownik Power

Tylko ze pracując w help desku moze nie być elastycznych godzin pracy i moze byc praca zmianowa.

Slesz
@Teraz

Może być, może nie. Znajoma, pracuje na helpdesku, zmianowo. Praca zdalna, raz, dwa razu w tygodniu jest w biurze a tak to pracuje w domu. W czasie dyżuru ma być dostepna na mail, telefon.Po 4 latach zarobki ma takie że weszła w kolejny próg podatkowy.

@Slesz

Ok. Ale helpdesk to nic poważnego. Ja mam aspiracje jakieś do robienia rzeczy ważnych lub mieć istotne stanowisko nawet mniej opłacalne. Ktoś marzy o tych 6000 netto i odpowiedzialność jak w Biedronce a inny za 4000 będzie zarządzał setkami ludzi i przepływem grubej kasy. Dla mnie osoby, które myślą tylko kategoriami 2000 więcej są ograniczone. Jasne, że pracuje się dla kasy, ale praca na bezwartościowym dla innych stanowisku jest do kitu. Dlatego chcę lepszych stanowisk, nawet jeśli IT zarabia X3 bo większość robi jasełka a duża część klepie kod do jakiś bezwartościowych rozwiązań

janusz
@Mi

A co takiego waznego robisz jako jako dizajner?;) Ja jednak wolalbym zarabiac 20tys "klepiąc kod" niz zarabiac 6tys i "klepac kreski" na rysunku i obracajac model 3d.

@Mi

Mam nadzieję że to ukryty trolling. Ja chce się spełniać w pracy, bo jako szambonurek utrzymuje całą miejską kanalizację. Tak. Ambitne stanowisko. @Mi, jeśli chcesz coś ambitnego robić to załóż własną firmę bo mówić że teraz coś ważnego robisz to jest - jak to Sikorski powiedział - robienie laski Amerykanom (albo udziałowcom). Jakbyś miał być kimkolwiek istotnym to nawet byś sam nie rozważał niskiej wypłaty bo takie osoby najzwyczajniej w świecie się cenią.

Aspire
@nieJoe

Ostatnia redukcja była w kwietniu , a nie w zeszłym roku.

imo
@nieJoe

po 5 latach zarabiam 9000 brutto. Jestem Lead zaczynalem od Juniora.

Kapitan Hak

GE jest skoncentrowane na ograniczaniu wydatków, i to się mocno przejawia w EDC. Różne działy są w różny sposób to odczuwają. Przyrosty płacowe są nieadekwatne do przyrostu kompetencji pracowników (i tak był zawsze, po spadku akcji w 2017 jest poprostu gorzej). Managerowie i HR starają się nie wychylać i żeby trzymać się na stołkach, które są relatywnie dobre i nie wymagają kompetencji, bo topowe kierownictwo EDC też ma ograniczone kompetencje. Wystarczy przeczytać typowe książki o nowoczesnym przywództwie a następnie robić na odwrót - to jest postawa kierownictwa EDC. Szkolenia płatne - praktycznie ich nie ma. Wyjazdy szkoleniowe - praktycznie brak. Reakcje na zgłaszane problemy - brak zrozumienia oraz brak działania. I tak jest pewnie lepiej niż w większości polskich firm lub firm rodzinnych. Korporacja stara się utrzymać fasadę zasad i jest to dość mocna fasada. Jednak po latach widać, że to tylko fasada i nikt z kierownictwa (pewnie idzie to od Mariana czyli szefa GE w EDC) nie zrobi z tym nic. Jest to miejsce, które ma zapewnić w miarę dobry support inżynierski dla korporacji - jednocześnie dość tani. I to będzie zawsze ogranicznikiem rozwoju i Organizacji i jej ludzi - bo jest to miejsce, gdzie za bardzo dobre lub wybitne wyniki - nie dostaniesz adekwatnego wynagrodzenia. Jak jesteś dobry - szukaj pracy, w firmie która bardziej stawia na wynagradzanie niż na oszczędzanie na pracownikach. Historie o mobbingu czasem się przewijają - nie wydają się specjalnie nagminne, raczej kadra kierownicza czeka aż się rozwiążą same (ludzie odejdą) - tak jak postępują regularnie z innymi problemami organizacyjnymi i koordynacyjnymi - problemy są raczej przemilczywane i zamiatane pod dywan - chyba, że dyrektywa, żeby je rozwiązać pochodzi z góry firmy - tylko wtedy stają się ważne. Dla wielu ludzi po studiach to może być dobry start - ale nie czarujmy się: 2-3 lata, żeby zdobyć doświadczenie w korporacji międzynarodowej, a potem trzeba znaleźć lepiej płatną pracę.

Mario
@Kapitan Hak

Często można wyczytać, że GE robi spore inwestycje w Polsce - bloki energetyczne we Włocławku czy ostatnio Elektrownia Ostrołęka. Czy EDC bierze udział w tych projektach?

Slesz
@Mario

W EDC sekcja biznes Power skupiony jest w okół turbin gazowych, nie robi nic z parowymi, może jakieś grupy RAM i Outages mają trochę styczności - czyli Ostrołęka nie, Włocławek tak bo tam jest turbina gazowa, co prawda H-klasy, byli oglądać "zniszczenia" ale co dokładnie mają za wkład nie wiem - możliwe że tylko sekcje repair i outage. W EDC GE Power ma ownership na większość komponentów E-klasy, ale innymi klasami też się trochę zajmują. Kilka lat temu EDC był zaangażowany w budowę elektrociepłowni w Koninie (2x LM6000) Są plany aby w ciągu najbliższej dekady postawić kilka turbin gazowych w Polsce, między innymi ~1.5GW blok pod Szczecinem w układzie gazowo-parowym i GE Power/EDC chce walczyć o projekty w przetargach.

wrk

Nie, lub marginalnie.

Senior Eng.
@Kapitan Hak

W pełni zgoda...a i jeszcze jedno...jak odchodziłem z firmy to dramat w HR. Iza i spółka do wymiany.

ynżynier
@Mario

GE zwykle nie zajmuje się budowaniem elektrowni. GE projektuje, produkuje i sprzedaje turbiny i generatory do elektrowni. Także zajmuje się serwisowaniem tych komponentów. Całą resztą zwykle zajmuje się inna firma. Stąd mały udział EDC we wspomnianych projektach.

GenerałElektryk

Jak wygląda staż w EDC ?

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w General Electric Engineering Design Center?

jj

Wyjazdy - nie, Imprezy - 2 w roku (sylwester i piknik), integracja - bardzo ograniczone (~2 w roku) + Boże Narodzenie/ Wielkanoc

Szymon

W komentarzach widziałem wpisy o mobbingu i chciałem zapytać ,czy takie sytuacje rzeczywiście mają miejsce w EDC. Jeśli niestety tak, to może ktoś podać przykład takiego zachowania? Po opiniach naprawdę ciężko zdecydować, czy opłaca się aplikować, a są w tej chwili aktywne oferty pracy: https://pracodawcy.pracuj.pl/engineering-design-center-edc,6409/oferty-pracy

wentyl

a jak Aviation sie trzyma?

Wwa
@wentyl

Leap jeszcze lata?

bpo scum

average salaries in ge poland 2018: engineer PLN6,459/mo lead engineer PLN7,581/mo senior engineer PLN8,822/mo

Jako lead miałem w edc 7600, na tej podstawie myślę, że dane mogą być realne

@bpo scum

chociaż kwota dla seniora wydaje się zaniżona, bo po drodze jest przecież jeszcze advanced lead i staff, ale to tylko moje gdybanie

Paulina
@elo elo

Czy stawki oferowane przez tą firmę i przedstawione przez użytkownika bpo scum wydają się Tobie zachęcające? Jak plasują się zarobki w tej firmie względem innych, jej podobnych w Warszawie. Co oprócz zarobków można napisać o pracy w General Electric Engineering Design Center? Proszę o szczere wypowiedzi.

Pytam

7600 netto czy brutto?

@Pytam

brutto, plus 1k za tzw. dyżur, czyli bycie pod telefonem 24h/7 dni w tyg. Co do pytania Pauliny, nie, nie wydają się zachęcające, dlatego zmieniłem pracę

załamka
@Pytam

Oczywiście, że brutto. @elo elo Paulina to bot. Jesteś botofilem? :D PS: W Siemensie na Żupniczej taka sama bryndza z zarobkami. Jak żyć?

tosia
@bpo scum

znam kilku leadow z pensja pow. 10k net.

clever
@tosia

A ja znam kilka kobiet, które mają ponad 180 cm wzrostu. Znam też kilku facetów, którzy mają mniej niż 170 cm :)

tosia
@clever

tak... a na intranecie dostepne sa "widelki" dla powyzszych stanowisk ;) Podane kwoty to moze dla inz. z kilkuletnim dosw.

@tosia

Też znam leada który ma w edc 14 brutto, wiec tak jak piszesz, kolo 10. Ale to wyjatek z tych ktorych znam, reszta miala pensje na moim poziomie. Ale typ pracuje jakieś 8 lat dłużej ode mnie, a ja, tak jak piszesz, właśnie z tych z kilkuletnim doświadczeniem. Jemu z taką kasą opłaca się zostać w edc, mi bardziej opłaciło się odejść bo znalazłem 2 firmy które za to samo doświadczenie zaoferowały 4k więcej. I tym sposobem już go prawie dogoniłem. @załamka - hehe, botofilem nie jestem, dobrze wiedzieć, że tu takie wynalazki. Człowiek chce pomóc i odp na pytania a tu Cię bot rucha...

Aeroduck
@elo elo

Mógłbyś napisać czy te oferty były z Warszawy czy innych miast ? Wrocław, Kraków, Rzeszów ?

@Aeroduck

Środa Śląska i Rzeszów

Siniorek
@bpo scum

Trochę zaniżone wynagrodzenie dla seniora..ja 10 lat doświadczenia 13.5k brutto, znajomi mają podobne stawki z takim doświadczeniem niezależnie od posiadanego stanowiska..

engi_bez_IT
@elo elo

Czy opowiadasz o stawkach w działach IT czy w pozostałych?

Seniorek
@engi_bez_IT

Mówię o stawkach dla ścieżki technicznej inżynierskiej...

peter

brutto or netto?

peter

brutto or netto?

Seniorek
@peter

@peter Mowa o stawkach brutto.

Miki
@tosia

Jako Lead Engineer miałem 11500 brutto. A jak miałem nadgodziny to brutto stawało się netto :-) Praca ciekawa, na 5-

Damian
@Miki

Często zdarzało się tak, że musiałeś zostać po godzinach? Zapytałem, ponieważ chciałbym zweryfikować, czy tego typu sytuacje często mają miejsce. Mam nadzieję, że odpowiesz i rozjaśnisz tę kwestię.

Prawosław
@elo elo

Zgodnie z Polskim prawem dyżur nie jest czasem wolnym, więc nie można być pod telefonem 24/7. Obowiązuję odpoczynek dobowy który wynosi najmniej 11 godzin nieprzerwanego odpoczynku oraz 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku (art. 133 § 1 Kodeksu pracy.) Zobacz więcej: https://poradnikpracownika.pl/-nieprzerwany-odpoczynek-dobowy-i-tygodniowy

adam

Podjołem prace pare miesięcy temu, zadowolony jestem. Troche sie balem po opiniach to znaczy większość jest dobra w sumie ale niektóre o smodzie i tak dlej już gorzej na szczęście największa obawa sie nie sprawdziła, wyobrażałem sobie jakiś wiatrak leniwy a tu sprawne odciągi więc maska na twarz i jest w porządku

Misiek

To ładne są te zarobki w technologii Jak pracowałem w biurze to od 2200 się zaczynało. Po 3 latach miałem 3000 jako specjalista. Senior miał 8000, jakoś tak dziwnie było to rozbite

zbik
@Misiek

8tys dla seniora w warszawie? to bieda. w edc senior 2x.

misiek
@zbik

bieda i to straszna, ekspaci i jacyś bosowie nie wiadomo skąd i po co zgarniali lwią część tortu, głównie ci z zasiedzenia od lat 90tych

Pik

Zagranica albo kaplica...

@Pik

Dlaczego? Będą zwolnienia? Kurs akcji nurkuje ma to duże znaczenie? Sprzedaż działów odbije się na pracownikach? Brak podwyżek? Słaba pensja na start? Co tam jest nie tak?

Paulina
@Pik

Będziesz tak miły i wyjaśnisz o co konkretnie chodziło Tobie w komentarzu, który dodałeś? Czy General Electric Engineering Design Center to firma, która wysyła swoich pracowników ze zleceniami za granicę? Jakie wtedy są stawki?

I_tak_powiem
@Pik

Jeżeli ktoś chce się dorobić garba, to tylko praca w PL. Jeżeli ktoś chce się dorobić pieniędzy i uznania to tylko zachód.

Tremendous_turtle
@I_tak_powiem

Mógłbyś trochę rozwinąć w kontekście pracy w GE ?

wiedzacy
@I_tak_powiem

zobacz jak nas traktuja w edc'u wiec bedziesz wiedzial jak nas traktuje zagranica

JamTam

Podobno mają zatrzymać odchodzących wyrównaniem pensji.

Generał Elektryk
@JamTam

Równają do góry czy do dołu?

Wstopa
@JamTam

podobno w Wawie widziano wielką stope:)

Jacek
@Generał Elektryk

Przynajmniej firma ma plan na zatrzymanie odejść

@Jacek

Jak wszyscy odejdą to odejścia ustaną... Bo Marian na każde pytanie o podwyżki czy zwiększenie konkurencyjności to odpowiadał że HR to załatwi, czyli nic nie odpowiedział (ostatnie Q&A). Chyba że masz jakieś sensowne informacje w tym zakresie ?

yeti
@JamTam

A po co maja zatrzymywac kreslarzy i innych wykonujacych malo wymagajace zadania??? Firma na ich miejsce wezmie absolwentow za stawke podstawowa. Kazda firma potrzebuje tylko "mniejsza lub wieksza" liczbe dobrze oplacanych specjalistow, seniorow, szefow projektu. Reszta niekoniecznie znajdzie sie w tej grupie i musi zmieniac prace do skutku. Sluchajac tych czatow z szefem mam wrazenie, ze czesc osob uwaza, ze im sie to nalezy ;)

wieśniak

A co to w ogóle je ten Generał Elektryk?

@wieśniak

Elektryka ogólna

knur
@Mi

ostatnimi czasy coraz bardziej szczególna...

Inżynierek Karwowski

Czy to prawda że Aviation Digital będą redukować? Slyszalem że nie mają co robić i połowa grupy pracuje dla HR

@Inżynierek Karwowski

Ano, bo w dobie rozwoju usług IT lepiej płacić komuś za zrobienie tego co moglibyśmy sami napisać niż rozwijać dział Digital na poważnie. Inna sprawa, że i tak finansowo coraz ciężej ich utrzymać. Takie słuchy na staff mtg się słyszy....

Sacrumleader
@Inżynierek Karwowski

W pracy dla HR nie ma nic złego. Można robić AI do dronow albo tabelki do rozliczania czasu pracy. To taki sam kod i daje tyle samo satyafakcji.

Ivan
@Inżynierek Karwowski

Po sprzedaży lepszych biznesów stawka godzinowa dla Aviation zapewne wzrośnie. Dzięki temu będzie więcej pieniędzy na pensje. Od przyszłego roku napewno będą podwyżki. Indie mogą być 2 razy tańsze ale my jesteśmy lepsi i menaverowie w US to napewno doceniają.

maZyciel
@Ivan

tiaa, powodzenia w marzeniu :P

Polesa

Ciekaw jestem ile jeszcze ta firma pociągnie z taką polityką :/ i gdzie wtedy ludzie przejdą .. bo w stolicy nie ma podobnych firm, wtedy chyba tylko zostaje biedronka :/ niestety u nas prawie nigdzie nie potrzeba np. specjalistów od termodynamiki czy przepływów :/

abc
@Polesa

a jaka polityke bys proponowal?? w kilku punktach, moze kierownictwo to czyta i jeszcze nas wszystkich uratuje przed biedronka.

inny inzynier
@abc

kierownictwo jest raczej na poziomie biedronki wiec w czym problem? A biedronke rozumiales jako cos lepszego co wykupi GE/EDC czy gorszego?

pytanie

ciekawy jestem czy istnieje możliwość relokacji do USA w ramach wizy L1 ?

TOm
@pytanie

na początku EDC była taka opcja potem zablokowali i teraz nie da rady

pytanie
@TOm

a podobno sa podroze sluzbowe do USA na pewnych stanowiskach zwiazanych z IT ?

TOm
@pytanie

w IT pracują trochę na lepszych warunkach do innych inżynierów, więc całkiem możliwe że oni akurat mogą

Zostaw merytoryczną opinię o General Electric Engineering Design Center - Warszawa

• Jak się pracuje w General Electric Engineering Design Center?

Zobacz opinie na temat firmy General Electric Engineering Design Center tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 41.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w General Electric Engineering Design Center?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 3 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy General Electric Engineering Design Center?

Kandydaci do pracy w General Electric Engineering Design Center napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

General Electric Engineering Design Center