Concare IT

Opinie o Concare IT

Dosawca

Firma nie tylko nie płaci pracownikom ale też dostawcom. Zniknęła też formalnie z polskiego rynku i kontaktu z nią brak. Problem nie jest nowy a trwa już prawie rok. Proponuję uważać bo za chwilę firma może całkowicie zniknąć i pracownicy też zostaną z niczym.

Zenek

Myśleć trzeba wszędzie ale to nie znaczy, że szeregowy pracownik będzie dyktował prezesowi co ma robić. Rób swoje , zarabiaj swoje i obserwuj, co więcej?

jolan

Firma-wydmuszka w kolejnej odsłonie. Własność duńskiego Janusza biznesu. Po utracie kluczowego klienta przerabia się na nową spółkę. Na razie z zaległych odpraw i ugody mają kasę na wypłaty. Ale obawiam sie, że i to źródełko wkrótce wyschnie...

Gregor

Niestety my pracownicy nie znamy wielu niuansów firmy. Nam się wydaje, że dyrekcja postępuje źle, a sytuacja może być zupełnie inna. Osobiście uważam, że pracownicy żeby pomóc firmie powinni zająć się pracą ale taką solidną i to będzie największa korzyść.

Startupowicz

Napiszę swoje słów kilka. Otóż, nie wiem skąd taka fala hejtu. Sam fakt, że firma przeprowadziła się z okolic do centrum jest mega plusem. Zarząd nie każdej firmy gotów jest inwestować w biuro i jego dogodną lokalizację. Dwa, gdyby ci co hejtują popracowali w kilku zwykłych call-centrach z multum projektów od innych firm, to by nie narzekali. Trzy, skoro tak się wam chce hejtować - spróbujcie założyć swoją firmę, start-up, bądź nawet dzialałność jednoosobową, wtedy dopiero zobaczycie co to jest. Każda pomyłką i błędna decyzja kosztuje. NP. Pół roku w Inkubatorach Przedsiębiorczości to koszt conajmniej 3000-4000 PLN. Zadajcie sobie pytanie, czy każdy z was jest gotów narazić się na taki minimum? Zakładam, że nie... A więc proponuję zamiast negatywu i hejtu, mili "doradcy", proponujcie konstruktywne rzeczy i wsparcie.

Maciek

Szukam pracy i czytałem trochę pinie o Concare IT na tym forum. Czy możecie podpowiedzieć jak się teraz pracuje w firmie? Na jaka umowę można liczyć na początek? Proszę o kilka informacji , z góry dziękuję.

Wujek Dobra Rada

Ciężko z całą pewnością wywnioskować kto z wypowiadających się jeszcze pracuje w (obecnie) Concare Solutions. Większość starej załogi została zwolniona na skutek niezrozumiałej i ryzykownej decyzji biznesowej, pomimo ciężkiej pracy od początku istnienia firmy oraz dużego optymizmu i wielu starań od połowy maja zeszłego roku, żeby firma rozwijała się dalej. W tej chwili nie ma z kim i o czym za bardzo rozmawiać, w polskim oddziale zostały 2-3 sensowne osoby mające w tej chwili jakikolwiek wpływ na cokolwiek i raczej nikt nie wie co siedzi w głowie prezesa, który raczej nie zamierza tonąć na własnym okręcie. Jeżeli firma ma na pieńku z grupą kilkudziesięciu pracowników to najwyraźniej coś jest nie tak z firmą, a nie z pracownikami. Lanie wody i wybielanie wizerunku tu czy gdzie indziej nic na to realnie nie pomoże, każdy kto w tej chwili dołączy (o ile w ogóle prowadzone są jakiekolwiek rekrutacje) szybko się zorientuje w bieżącej sytuacji. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że całość zwinie się jeszcze w tym roku i firma jest podobno na taki scenariusz przygotowana. Atmosfera była fajna i wielu wartościowych ludzi przewinęło się przez Concare, ale to już nie wróci i trzeba się z tym pogodzić.

Jeremi

Skoro wszyscy widza co się dzieje w firmie to warto przeprowadzić rozmowę z szefostwem? Takie oskarżanie firmy na forum wyglada na skargi osób, które mają pieńku z firmą i próbują jej mocno zaszkodzić!

Luck

Wszyscy widza co tam sie dzieje, duzo osob odchodzi, z miesiaca na miesiac coraz wiecej, a ci co jeszcze siedza i tak rozsylaja CV :)

Hrabia

Takie pesymistyczne wizje zupełnie nie są potrzebna. Uważam, że więcej optymizmu może pomóc firmie i dodać energii do dalszych działań. Uważam, że szkoda by było żeby firma się skasowała a my stracilibyśmy pracę , dobra pracę! Firma to załoga więc trzeba działać.

Mariusz Bodal

Próbowałem! Niestety nie da się opisać problemów, ponieważ komentarzy z ową treścią są usuwane przez moderatora ze względu na to, że firma zakupiła odpowiedni "pakiet" od gowork ;) PS Wiem, bo wcześniej sam go kupowałem! ;)

Marianek

Czy może ktoś napisać o aktualnej sytuacji w firmie? Trochę niepokojące są te wpisy o problemach. Może to czasowe kłopoty, sprawy do szybkiego załatwienia? Tak sie zdarza , że ktoś komuś nie zapłacił i robi się problem.

Pracoholik

Poważna i atrakcyjna firma dla chccych pracować!

Muniek

Nie polecam ze względu na management, chociaż ludzie w zespołach sa fajni

Ex-pracownik

Zenek, zadajesz retoryczne pytania i samemu kontrargumentujesz na sensowną odpowiedź? Polecam badania na głowę, to pierwszy punkt. Natomiast drugi to taki, że faktem jest że założyciel firmy wykonał szereg błędów i o ile utrata klienta to po prostu utrata klienta, ale nie przygotowanie się na taka sytuacje jest dowodem na życie 'tu i teraz', nie natomiast na minimum rok do przodu. Co więcej, założyciel przyznał się do błędu rok temu przed pracownikami. Zamydlaj sobie oczy dalej, nie kłam natomiast na forum publicznym. Nie ośmieszaj się.

Zenek

Problemy są do rozwiązywania, nawet taka trudna sytuacja nie oznacza, że firma sobie nie poradzi. Concare IT to nowoczesna i rozwinięta firma, znajdzie wyjście z sytuacji i będzie jeszcze silniejsza.

Basia

Niestety firma nie radzi sobie ze zmianą i przystosowaniem do nowej rzeczywistości. Po odejściu głównego klienta spełnia się najczarniejszy scenariusz, a w międzyczasie wszystkie projekty są niewypałem. Brak pochylenia się nad budżetem też jest problemem - gdzie zarabiamy, gdzie tracimy!?!?! Nie można wiecznie dawać upustów i rabatów na swoje usługi. Firma musi zarabiać, bo inaczej mamy sytuację jak teraz.

Zenek

Czy rzeczywiście jest tak trudna sytuacja w firmie? Może to są przejściowe kłopoty i wszystko sie dobrze zakończy? Nie możną tak od razu zamykać drzwi.

Zenek

Firma Concare IT to specjalista we wdrażaniu i obsłudze rozwiązań CRM SuperOffice, outsourcingu zasobów IT oraz wsparciu technicznym użytkowników. To nowoczesna firma, z nowymi technologiami,ma biuro w Warszawie,oddziały w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Dubaju. Myślę, że warto tu pracować.

Zenek

Uważam, że Concare IT to fajna i ogarnięta firma!!!

Tomek

Świetne perspektywy i szanse na rozwój. Komentarze wyżej są chyba zagrywką konkurencji, ale miejmy nadzieję, że bezskuteczną ;). Każdemu polecam pracę tutaj, ponieważ firma naprawdę pomaga rozwinąć skrzydła. Co prawda w dziale IT ciągle szum jak w ulu- każdy zapracowany i nie ma czasu nawet zjeść- ale firma wynagradza swoich pracowników sowitym wynagrodzeniem wypłacanym najszybciej jak to tylko możliwe- to wspaniałe zdziwienie, że wypłata JUŻ jest!!! Ale największa zaleta - kadra zarządzajaca. Aż miło pracować z tak profesjonalnym managementem. 10/10

Zenobiusz

@Realista Myślę, że musisz mieć jakąś złość do firmy. To jest wprost niemożliwe aby prawdą było to co piszesz. Czasami firmy płacą z opóźnieniem ale to nie znaczy że nie płacą. Kłopoty zawsze mogą się pojawić .

Miki

Firma jak firma. Jednak trzeba sie zastanowic czemu wszyscy uciekaja z niej. Co do profesjonalnych uslug IT to raczej nie.

Zibi

Concare IT chyba nie jest aż tak złą firmą. Może jednak da sie napisać coś pozytywnego? Czasami wszędzie są momenty lepsze i gorsze, jak w młyńskim kole.

Luidzi

Concare IT działa w sektorze technik komputerowych i świadczy wysokiej jakości usług w IT i CRM. Działają już tyle lat a jak poczytałam wpisy to odnoszę wrażenie , że to firma krzak. Ludzie opanujcie sie troszkę ze swoimi nerwami i nie piszcie bzdur. Po co ten hejt,

Iza

Concare IT rozwija się fajnie ale niestety musi walczyć z hejtem!!!

Stary

Firma nie warta uwagi. (usunięte przez administratora)

Aneta

@~John _Doenie mam dostępu do wcześniejszego komentarza, ale mogę powiedzieć, że moderowane są komentarze zawierające między innymi wulgaryzmy, czy też dane personalne. Właśnie dlatego przed zostawieniem komentarza zachęcam do zapoznania się z regulaminem naszego portalu.

~John _Doe

Dlaczego komentarz @Były został wymoderowany?

Aneta

@dociekliwa zawsze również możesz samodzielnie sprawdzić Krajowy Rejestr Sądowy. Tam uzyskasz informacje na temat statusu prawnego firmy. O jakich fikcyjnych informacjach widniejących na stronie wspominasz?

Były

Firma jeszcze troche będzie istnieć. Radziłbym sie zastanowić nad jej wyborem,(usunięte przez administratora)

Aneta

@dociekliwa firma jak najbardziej istnieje. Polecam zapoznanie się z jej stroną internetową: http://concare.net/pl/

dociekliwa

Ooo? To ta firma jeszcze istnieje? A klienci są, czy jest tak, jak było?

Aneta

@Mariusz Bodal również pozdrawiam :) Czy ktoś z obecnych pracowników firmy mógłby podpowiedzieć kandydatom jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Pamiętacie jakie pytania padły podczas Waszej rekrutacji?

Aneta

@Mariusz Bodal na stronie firmy można znaleźć bezterminowe oferty pracy do Działu IT, Sprzedaży i Kontaktu z Klientem. Praca w jakim charakterze Cię interesuje? Próbowałeś kontaktować się bezpośrednio z firmą? Kontakt znajdziesz na stronie firmy: http://www.concare.net/

Michał Gorzkowski

Są już nowe oferty panie Mariuszu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną - firma prężnie się rozwija i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie

Mariusz Bodal

Bardzo szkoda, że nie ma ofert pracy. Słyszałem, że swietni menadżerowie pracują

nana

Nie polecam za to jak traktowany jest pracownik. Ale kto chce to proszę bardzo :)

Zenek

Firma prężna i z tego co wiem to super , szkoda że nie ma żadnych nowych ofert pracy. Chętnie bym zmienił pracę. A może ktoś wie czy są przyjęcia to proszę o info?

mok

no taka jest prawda ze najlepiej to jest samemu zoabczc i sie przekonac jak jest mam racje? teraz ejst szansa bo rekrutuja

karton

Czy mógłby ktoś się podzielić informację na temat godzin pracy w tej firmie (chodzi mi o helpdesk/i IT z różnymi językami)? Wiem, że są zmiany nocne i popołudniowo ale chodzi mi o bardziej konkretne informacji. Czy najwięcej pracy jest na ogół w godzinach biznesowych (8-16/9-17)? Będę bardzo wdzieczny za informacje.

MMM

Concare to bardzo fajna firma, mialem przyjemnosc tam pracowac 3 lata i polecam. Bardzo przyjemne miejsce pracy i swietni ludzie.

heh

Chyba jedynie Ducha Świętego w tym swiatłym gronie zabrakło, bo najwyraźniej jeżeli firma już kogokolwiek zwalnia to tylko za niewinność ;)

ana

A czy ktoś pracował w tej firmie na stanowisku IT Supporter lub IT Customer Supporter z językiem obcym (inny niż angielski)i chce się podzielić wrażeniami? Na stronie firmy widzę rekrutację na te dwa typy stanowisk - czym one tak naprawdę się różnią?

Bolek

Jasne, że można negocjować :) Powodzenia :)

Bolek

Tyle ile sobie zażyczysz

Zostaw opinię o Concare IT - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Concare IT