Axeon

Gliwice

Opinie o Axeon

ja 2014-10-29 19:44
jakby nie było super, to z tego co słyszałem, za taką pensję, to nie frazes, NIE DA SIE ZYC
jaja 2014-11-15 01:59
To zalezy - kilkanascie osob dzieki pracy taniej sily roboczej, ma w firmie jak w raju, i jak sie jest jedna z nich to mozna wychwalac prace pod niebiosa. Albo jak sie ma stanowisko kierownika mimo konpetencji bardziej pasujacych do lopaty.

A reszta - tak sobie. Dzieki zmianom placy minimalnej sa coroczne podwyzki ;)
zenada 2015-01-16 23:25
troche lepiej i troche gorzej? porownujesz 1850 do 18500 i to pierwsze to gorzej ale tylko troche?
~asd 2015-02-16 16:51
W BMZ 90% stanowisk na produkcji to praca stojąca, co jak wiadomo nie każdemu pasuje. I na niektórych liniach też jest lajcik, jak sobie dobrze robote rozplanujesz:)A w miejscu pracy, w którym trzy czwarte to kobiety, nigdy dobrze nie będzie, bo jedna drugiej by oczy wydrapała;) trzeba mieć dystans do pracy i siebie i no stress:)pozdrawiam
warzywniak 2015-03-07 13:07
No prosze. Nawet (usunięte przez administratora)dostaje po czterech literach. A gdzie indziej bezkarnie.
ZUZKA 2015-03-30 20:30
No i co z tego że są podwyżki jak z początkiem roku wszystko sie traci i z roku na rok jesteś na gołej stawce..
Janek 2015-07-28 05:53
Może ktoś napisać na jakim poziomie kształtują się zarobki ? chodzi mi o pracowników produkcji
brzózka 2015-09-01 09:34
Jak to na jakim? Najniższej krajowej... :) no, dla niektórych x10 ale to trzeba być <autocenzura>.
on 2015-10-14 14:50
Byłem kiedyś na rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy do działu logistyki. Ogólnie poziom rozmowy wysoki, dobre tematyczne pytania, dużo rozmawialiśmy w języku angielskim, tylko kierowniczka tego działu wydała mi się... siksowata. Nie chodzi o to, że się nie dostałem, bardzo cenię sobie profesjonalną rozmowę kwalifikacyjną nawet mimo pozytywnych rezultatów. Po prostu subiektywnie oceniając, naprzeciw mnie siedziała kobieta, która w pogardliwy sposób prowadziła rozmowę z kandydatem, o kompletnym braku poczucia humoru nie wspominając.
Kate 2015-10-24 14:18
Pracuje w biurze, nie jest idealnie ale na pewno sa tysiące bardziej nieprzyjaznych firm. Generalnie firma daje szanse rozwoju, przestrzega zasad i nie zmusza do wyborów typu albo praca albo rodzina.
merry29 2016-01-10 15:38
pracowal ktos firmieJohnson Matthey Battery Systems jesli tak prosze napisac jaka tam jest jak robota tam wyglada czy jest ciezko czy lekko pisac
kpi 2016-01-11 10:52
Witam
Chcialem zapytac jak sytuacja w Johnson Mathey Battery Systems bo chodza sluchy że firma ma zamykać tą cześc firmy.
Czy ktos moze to potwierdzic badz nie?

leeyo 2016-01-30 11:17
JAK TAM PREMIA 500+ DLA KAŻDEGO PRACOWNIKA ????????????????????
Ajejejejej 2016-02-03 13:24
Firma ma tylko się przenieść w tym roku w inne miejsce .
as 2016-02-09 06:13
Gdzie będzie nowa lokalizacja? Stawiają własną hale, czy wynajem? W Dundee zwinęli biznes, wiec czy fabryka w Gliwicach przejela większość zamówień?
Bibi 2016-02-10 16:21
Nowa fabryka wlasnie jest budowana na strefie, w okolicach ul. Gutenberga. Planowane przenosiny - sierpień 2016. Firma jak firma - raz wzloty , raz upadki. Ogólnie mozna polecić
siss 2016-04-10 15:25
pracujac tam zostaniesz milionerem!hahaha zejdz na ziemie czlowieku!
Pracownica 2016-05-05 19:14
Firma ok, jeśli ma zamówienia. W tej chcwili zwolnienia są bo nie ma tyle pracy dla polaków. Firma postawiła na tanią siłę roboczą-ukraińce. Teraz tylko patrzeć kogo następnego zwolnią.
Goja 2016-05-19 14:47
A mi się podoba.Fajna atmosfera, kadra kierownicza na poziomie dbają o ludzi
Pracownica 2016-05-22 11:36
Goja podoba Ci się że ludzi przyjmują przez agencję i zwalniają?
A w większości to ci z agencji staraja sie jak tylko sie da. A mało tego omijają tych ludzi zyski...a też na to pracują.
Pracownik 2016-07-02 14:22
Zatrudniają bezpośrednio pod firmę ale trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje, jesli się starasz o stanowisko Office Coordinator to języki to podstawa angielski ,niemiecki. Bez językow mozesz pracowac na produkcji również pod firmą a nie przez Agencje wystarczy złożyć CV w kadrach.Powodzenia :)
tik 2016-08-22 15:53
Byłam dzisiaj na rozmowie randstad szuka ludzi na strefę przenoszą ja najniższa krajowa ta premia jest ale właśnie dużo trzeba spełnić żeby coś tam dostać o nadgodzinach mówiła i wypłacaja je dopiero po 12miesiącach masakra praca siedząca drobne elementy od września rusza produkcja
Pracownica 2016-08-28 11:01
Aby dostać premie 500 zł, nie można miec L4, urlopu na żądanie, kolejną rzeczą jest efektywność i jakość. Te dwie ostatnie rzeczy rozliczane są po podsumowaniu przez biuro. No i najważniejsza rzecz BHP, za brak wypadku jest takze owa premia.
Agnieszka 2016-09-27 13:18
Od września było nas 16osób podzielili nas na różne zmiany poszłam na moja po czym dowiedziałam się że tydzień jestem tu a następny tydzień na innej potem znowu będę na innej wkurzylam się powiedziałam że albo w końcu zostaje na któreś albo się tak bawić nie będę. Maszyny Stare , baby są tam tak wredne fałszywe Boże nigdy czegoś takiego nie widziałam jak tylko wchodzisz to czujesz że cię zabijają wzrokiem stoisz obok a one centralnie przy tobie cię obgaduja wyzywaja masakra dali mnie na zgrzewanie maszyny Stare pryskal metal gorący byłam tak poparzona na rękach bable wszystko strzelało wybuchalo wtedy w twarz dostawałam gorącym metalem brygadzistka się śmiała z koleżankami na inny dzień opalalam miałam tak palce poparzone że butów nie umiałam założyć nic z tym nie robiły śmiały się dają cię na kleje wymiotujesz od wdychania tego a te się śmieją z Ciebie jedna prawie zemdlala z 16osób zostało po 2tygodniach tylko 3 sama się zwolniłam a w biurze były zdziwione że coś się dzieje na hali bo brygadzista nic nie zgłosi bo za BHp po premii dostaną byłam tak poparzona że poszłam do lekarza z tym i tak tam praca wygląda wabia że siedząca a stoisz bo dadzą cię na pakowanie stoisz a te siedzą bo to ich miejsce wredne suk... jak pójdziecie to zobaczycie komentarze nie kłamią nie dziwi was czemu tyle ludzi szukają ciągle bo widzą co się dzieje i się zwalniaja do tej pory mam ślady na całych rękach po poparzeniu jak nie praca to te baby cię tak wykoncza są tak wredne że nigdy czegoś takiego nie widziałam
Monika 2016-09-27 13:27
To prawda to samo miałam specjalnie cię wykoncza bo zagrażasz im na stanowisku 90%to Stare grube baby wszystkie takie grube ciągle tylko pizzę zamawiają i kebaby. Faktycznie bardzo dużo ludzi po tygodniu już się zwalnia a firma jak nadrobi zlecenie to sama zwalnia ludzi i tak w kółko.mają Ukraińców to mają taniej niż nam płacić. Sprzęt jest stary a jak wybucha to na zgrzewaniu to na całej hali to słychać taki huk. Dużo ludzi jest poparzonych dlatego nowe tam tylko dają. Kobiety są bardzo wredne, robią problemy chcą cię wykorzystać ile się da i nagaduja na ciebie taka prawda
pracownik ze stażem 2016-10-09 21:35
Najlepiej przyjść samemu i się przekonać ,jak w każdej firmie zdarzają się ludzie i ludziska ,nie można wszystkich wkładać do jednego worka, fakt są osoby wredne ,ale są takie które pomogą nowym ,zaakceptują i jest ok. Dla młodych osób to nie raz pierwsza praca , gdzie zderzenie z rzeczywistością i obowiązkami ,nie jest łatwe i dostosowanie się do wymogów zakładu nie raz przekracza ich wyobrażanie słabi psychicznie nie dają rady ,a praca jak praca wcale nie jest trudna ani ponad siły ,siedząca, dla kogoś kto ma porównanie z innymi zakładami produkcyjnymi może coś na ten temat powiedzieć .
sd 2016-10-09 21:36
Najważniejsze jest to, że każdy dba o to, żeby atmosfera opierała się na przyjacielskich relacjach, to dobry znak.
fajna kobitka 2016-10-28 12:09
Praca fajna tylko nie wiedzą co będą robić " jutro" Przyjmują bo jest pilna potrzeba a za chwile się okazuje że już cię nie potrzebują.Ale z chęcią bym tam wróciła jak będą potrzebować ludzi ( ale tylko do kierownika G........)
Zadowolona 2016-10-31 14:49
Pracuje w JMBS od 8msc jestem zatrudniona przez agencje i mimo przeczytaniu opinii przed zatrudnieniem ktore byly niezbyt fajne postanowilam sprobowac i w sumie nie zaluje pracowalam na roznych liniach i nie spotkalam sie z nie zyczliwoscia ze strony innych pracownikow malo tego zawsze ktos sie znalazl zeby mi wytlumaczyc co i jak...od czerwca jestem na jednej linni kolezanki super atmosfera jest fajna liderka tez w porzadku....pracowalam na roznych stanowiskach najczesciej na zgrzewaniu i wcale takiej tragedii nie ma przy tym...polecam nie nastawiac sie na nie tylko przyjsc i sprobowac...no i nie zniechecajcie sie po 1h pracy wszystko jest do opanowania a z poczatku kazdy jest zasypany zestawami....pozdrawiam i zapraszam do nas:)
Marcelina 2016-11-04 15:25
Zasypuja cię zestawami pretensje bo nie zadazasz jak jesteś nowy , nagaduja do liderki kłamstwa , dają cię na najgorszą robotę a same siedzą i nic nie robią. Zatrudnia na miesiąc może dwa i zwalniają jak zabawkę to ma być poważna firma? Przetniesz sobie palca to nawet Ci plastra nie dadzą bo biuro się dowie o tym i premii nie dostaną bo to jest wypadek przy pracy
Toja 2016-12-17 01:30
Praca na produkcji porażka. Nie wszyscy oczywiście ale wielu liderow powinno nauczyć się na czym polega praca LIDERA i co powinna osoba na tym stanowisku reprezentować. Pani L co kolwiek nie powiesz to wszyscy wiedzą zero prywatności jesteś chora i płaczesz cała taśma wie przytyjesz to Lidia chodzi i puszcza plotki o tym że jesteś w ciąży i to ma być osoba która motywuje do pracy ? Panie pracujące na taśmie wiecznie cukiereczki nosiły dla liderki i dysponenta wiadomo po co :) Plotki. Jestem na bieżąco i wiem ile kosztuje przetrwać w tej firmie. Potrafią zatruć życie między innymi dymem który wdychasz podczas lutowania bo wyciągi porażka. To są drobne sytuację następnym razem napiszę więcej Nie polecam pracy przynajmniej u Pani Lidi kobieta całkowicie nie poważna zresztą spróbujcie same zobaczycie :) A najlepiej okulary i narzędzia ze sobą zabierzcie bo firma uboga w takie towary: )
Premia 2017-01-10 10:21
500 zł premii to oszustwo !Przez cały rok takiej premii nikt nie dostał Więc nie dajcie się nabrać na rękę około 100 zł maksymalnie 200 chociaż nie pamiętam czy kiedyś była tak wysoka. Oczywiście ludzie nie mają wpływu na wysokość premii czy norma jest czy nie ma premia mała.
kandydat 2017-02-07 10:58
czyli domyślam się że ''kicha''jest w tej robocie czy jednak warto spróbować?
Terefe 2017-02-18 10:20
Sprobowac mozna , ale szalu nie ma
Zniesmaczona 2017-02-22 09:37
Nie spodziewałam się cudów, ponieważ nie aplikowałam na stanowisko biurowe, a produkcję, ale to co zastałam wypełniło mnie zniesmaczeniem. Pani, która prowadziła szkolenie BHP dawała nam jasno do zrozumienia, że my jesteśmy pisząc kolokwialnie ''robolami''. Oni, to znaczy, jak ładnie to określała (swoją drogą nadużywała tego słowa) biurowi mają osobne drzwi, więc nas to nie obchodzi, część, w której są biurowi ma nas nie obchodzić, gdy otwieramy drzwi do toalety mamy uważać aby nie uderzyć biurowych. Częstotliwość z jaką wypowiadała owe słowo zatrważa, poczułam się w pewien sposób poniżona, zrównana z ziemią. Może to tylko moje odczucia, ale gdy na początku stawia się barierę między pracownikami produkcji, a pracownikami biurowymi nie otrzymuje się szacunku, a pogardę.
Obcy 2017-02-23 09:53
Czy firma ma coś takiego jak multisport ?
Zejeje 2017-02-25 03:11
Tak ma.
Zejeje 2017-02-25 03:14
Pewnie nie jaka Weronika prowadzila te szkolenie :) Ma swoja fantazje ktora za bardzo ja ponosi . I raczej za wielu pracownikow nie przepada za nia.
aa 2017-02-27 11:45
miałam zaszczyt z nią pracować i jestem zdziwiona że tak się teraz zachowuje
Zniesmaczona 2017-03-01 15:42
Firma porazka ! Duzo obiecuja a malo robia. Maja gdzies dlugo letnich pracownikow! A podwyzki I premiee to jedna wielka porazka. Rok w rok zostajesz na najnizszej krajowej !
Joanna 2017-03-02 09:19
@Zniesmaczona długo pracujesz w Axeon? Co sprawia, że masz taką opinię o firmie?
Zniesmaczona 2017-03-02 09:35
Pracowalam dosyc dlugo I mam swoje zdanie jak wiekszasc ludzi na hali .
Victoria 2017-03-05 12:31
Joanno napiszę tak, w firmie panuje specyficzna atmosfera. Wiadomo, że za plecami nie stoi nikt z batem, ale jest ciągła pogoń za normami. Żądanie jak najlepszych wyników za uderzająco niskie wynagrodzenie, jest upokarzające. Są osoby, które mimo to pracują tu wiele lat. Wyobraź sobie, że pracujesz w jakiejś firmie kilka lat i spróbuj sobie wyobrazić, że zarabiasz wciąż tą samą stawkę. Może przesadziłam. Nie tą samą, bo co rok są podwyżki najniższej krajowej i Ty jesteś wśród osób, które są zdane tylko i wyłącznie na tą podwyżkę. Jest zauważalny pewien kontrast. Z jednej strony długa lista przepisów BHP, których trzeba przestrzegać, wysokie normy, które trzeba wyrabiać, a z drugiej najniższe wynagrodzenie z możliwych oraz przerwa, która jest również najkrótszą z możliwych. Pracownikowi, pracującemu po 8 godzin dziennie przysługuje przerwa, minimalnie 15 minut. I tyle jest w tej firmie, w kodeksie, przecież nie jest napisane, że przerwa nie może być przedłużona do 20 minut, a w większości firm, najmniej przerwa trwa właśnie 20 minut. Pomyśl Joanno o tym, że w ciągu tych 15 minut musisz dojść z hali na stołówkę, umyć ręce zanim zjesz i już zostaje Ci około 13 minut, bo są to czynności, które około 2 minut zabierają. Jeśli palisz nikt Ci tego nie zabroni, ale jeśli masz zamiar jeszcze zjeść lub wypić kawę trzeba sobie ten czas rozłożyć, bo przepisy BHP w firmie nie pozwalają na zabieranie pożywienia na palarnię. Licząc teraz w inny sposób; palaczowi z 15 minut przerwy też zostaje około 13-14 zanim dojdzie na palarnię z hali, jeśli chce wrócić na jadalnię też traci wiele czasu. Dojście do punktu docelowego, umycie rąk, wyciągniecie kanapek oraz pochłonięcie ich niczym wygłodniały pelikan, bo na normalne spożycie nie ma czasu i już jest po przerwie. Wiesz skąd ta zawiść w ludziach wypowiadających się na tym forum? Między innymi z powodu tych przerw, bo oni widzą, że osoby z biura mają czas na jakiś ciepły posiłek, lunch. Wiedzą, że w ciągu tych 15 minut, które rzucono im jak ochłap nie byłoby to możliwe. Dlatego ludzie są rozżaleni i źli. Czują się niesprawiedliwie potraktowani.
Joanna 2017-03-08 10:20
@Victoria rozumiem, że taka sytuacja może budzić frustrację. Dziękuję za tak obszerną opinię.
Okai 2017-03-26 17:46
Tragedia. Dostajesz nakaz pracy w sobotę, chcesz czy nie chcesz musisz przyjść, obiecują płatność 100%. Nadchodzi czas wypłaty i coś się nie zgadza. Brakuje owej setki, na którą trzeba było przyjść. Co się okazuje? Firma rozmyśliła się i uznała, że setkę zamieni na dzień do wybrania. Bez żadnej konsultacji, bez przekazania tego faktu zainteresowanym. Po prostu uznali, że nie trzeba dotrzymać słowa. Próba wybrania tego dnia nie powiodła się. Zresztą jak ma się powieść, skoro lider jest tak komunikatywny, że jakiekolwiek informacje trzeba uzyskać od osób trzecich. Sumując, wypłacone nie zostało, wybrane nie będzie, ponieważ z urlopami jest taki problem, że raczej do tego nie dojdzie.
Zuzka 2017-04-20 10:54
Jestem tego samego zdania na temat p. L. Niestety niedługo czeka mnie 8h wytrzymania z Nią.
Pozdrawiam :)
Zelus 2017-05-01 14:06
Można zniszczyć sobie psychikę. Są niestety wśród pracowników ludzie niezrównoważeni, histeryczni, reagujący na niepowodzenia krzykiem, sapaniem, prychaniem, a w końcu kłótnią, czy to z liderką czy z kimkolwiek. Byle tylko wyładować swoje niezadowolenie (być może niepowodzeniami w życiu osobistym, samotnością, stanem cywilnym). Można polecić firmę osobom, które chcą sobie troszkę dorobić, bo ktoś kto ma rodzinę, nie wyżywi jej za najniższą krajową. Nie można dać się zwieść premii 500 złotych, bo nigdy całość nie jest wypłacana. Nie zważajcie też na zapewnienia w agencjach pracy, że jest to tylko praca siedząca, bo są też stanowiska stojące. Pakowanie oraz testowanie, na których nikt nie chce być. Swoją drogą najwięcej osób decyduje się na pracę w tej firmie ze względu na to, że można siedzieć, nie rozumiem natomiast ludzi, którzy są na pakowaniu za tą samą stawkę, co Ci którzy siedzą. Na strefie jest dużo innych firm, gdzie mogliby stać i zarabiać nieporównywalnie więcej. Bywają też kłótnie, nieporozumienia, bo jeśli lider spojrzy na Ciebie przychylnie, znajdą się osoby, którym nie będzie to pasowało. Są też tacy, którzy za obywatelski obowiązek przyjęli sobie obrażanie innych. Młode osoby mogą się zniechęcić tekstami typu ''młodym to się pracować nie chce, chcieliby tylko siedzieć i żeby pieniądze spływały''. A któż by nie chciał, moi mili? To jest zawiść.
Itami 2017-05-19 09:25
I stało się. Nastał dzień, w którym pracownicy dostali szansę na dłuższą przerwę. Niestety jest malutki kruczek. Jak te złe wróżki chcą spełnić życzenie, ale na swoich zasadach. Otóż w fazie testów jest pomysł na te wymarzone przerwy. W pomyśle tym zawarta jest przebiegłość, ale i wyrachowanie. Chodzić na przerwy dwójkami? Wyjść sobie na 20 minut w dwójkę, a w ciągu tych dwudziestu minut inna osoba musi pracować za tą, która wyszła na przerwę. Będzie tak, ponieważ sztuki to wszystko, produkcja nie może spaść. Ciekawe czy ten pomysł przejdzie, bo jak dla mnie jest to krok w kierunku zabronienia ludziom integracji. Co to ma na celu? Już nie będzie można grupami chodzić na przerwy, a parami? O której godzinie ludzie musieliby zacząć wychodzić na te przerwy żeby wyrobić się z całą linią? Mając na rano pierwsi ''szczęściarze'' mają wyjść o 7? A później przez 7 godzin siedzieć na krześle i marzyć o pożywieniu?
Heheszki 2017-06-22 14:53
Najgorsza firma na strefie ekonomicznej w Gliwicach . Pracownik z długo letnim stażem dostaje podwyżki 50 zł brutto ,kpina w biały dzień . Podwyżka będzie obowiązywała tylko i wyłącznie do końca tego roku bo potem zostanie wyrównanie do najniższej krajowej jak co roku. Pracownik produkcyjny z 10 letnim stażem ma najniższa krajowa , porażka . Nikomu nie polecam pracy w tej firmie .
Heheszki 2017-06-24 00:40
Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem
Zostaw swoją opinię o Axeon - Gliwice
UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Axeon