BMZ Poland
counter
3 761 1177 5 1
Pracownica Nowy wpis

W tej firmie pracują same lebry Na magazynie osły które nic nie robią nie wiem skąd ich wzieli sama patologia dramat ...

Praca Nowy wpis
@Pracownica

Najlepsze że nie spodziewał byś się po nich :) że po studiach

Nazwa działu: Produkcja

Ja mam pytanie czy mamy kierownika w tej firmie bo myślę gdyby był to zainteresowałby się bałaganem na obszarach jak za porzadek na obszarach odpowiadał brygadzista to wszędzie był błysk systemowo i fizycznie a teraz samowolka chyba tylko jeden koordynator potrafi cokolwiek ogarnąć

Mhy Nowy wpis
@Pracownik

Myślę, że nie trzeba nawet pisać o jakiego koordynatora chodzi ???????? Pracownik uwierz mi że chyba jeszcze nie doświadczyłeś bałaganu na produkcji ???? Pozdrawiam maruderów

Pracownik Nowy wpis
@Pracownik

Słyszałem od kolegi że mają obniżyć wynagrodzenie pracownikom bo firma nie przynosi dochodów.

Koleżanka
Nazwa działu: Produkcja

Pracuje w Bmz już dość długo i mogę stwierdzić, że praca nie jest ciężka ..jeśli tylko pracuje się z odpowiednimi osobami tzn takimi, które chętnie pomogą, które nie patrzą tylko na czubek swojego nosa to może być naprawdę super...ale...niestety zdaża się to bardzo rzadko.Jak już grupa się zgra to jest rozwalana, bo trzeba wspomóc to jedną linię a to drugą..A to koordynator ma kaprys i miesza jak się tylko da żebym tylko pokazać kto tu rządzi! Na dolnej hali co druga to plotkara..nic nie robią tylko obgadują..ale żeby obcych...one najlepszą koleżankę potrafią obgadać nie zwracając uwagi na to, że inni słuchają, a później trajkotają jak najlepsze przyjaciółki...wstyd! Mistrzynią zamieszań jest wielka pani Wi...a. Wszyscy boją się jej postawić i ta robi co chce. Do koordynatorki wielce się uśmiecha a za placami to aż brak słów czasami...współczuje niektórym dziewczynom na tej linii, bo projekt fajny ale ludzie jedna wielka żenada z koordynatorką A.. na czele..Pozdrawiam "wasza koleżanka"

Tak9Nie1
Jeszcze pracownik
@Koleżanka

@Koleżanka zgadzam się z Tobą w 100% . Miałam przyjemność a raczej nie przyjemność współpracować z tymi osobami i usłyszeć co nieco i nie polecam...

Ktosiek
Nazwa działu: Produkcja

Witam pracuje w Bmz już sporo czasu wiadomo dzieją się różne rzeczy a tymbardziej że pracują tam głównie "baby" A więc są spory i różne sytuacje jednak cieszcie się że macie ta pracę w czasie pandemi A nie tylko narzekacie że 12 ze to ze tamto jak widać są odwołane więc po co to wszystko. Co do ludzi są różni bo idziesz na inną linie to Ci (usunięte przez administratora) obrobia bo aj trzeba będzie zrobić więcej i jest głupie obgadywanie. Koordynatorzy różni niektórzy mają swoich pupilkow niektórzy są normalni więc nie narzekam. Bardziej weźcie się za zastępców koordynatora którzy owszem jak robią to robią ale straszna samowolka jest i to widać gołym okiem ! Oprócz tego jest spoko

Tak3Nie2
Kin
@Ktosiek

Teraz to pojechałaś. Zastepcy robią prawie wszystko za koordynatorów bo jedna dziunia z drugą musi wyjść na taras na szluga. Zastępcy zapierd.. w pocie czoła i najczęściej nie wszystkim, ale niektórym koordynatorom muszą tłumaczyć co mają zrobić bo ta sobie nie umie poradzić. Nie wiem za co niektóre tępe strzały biorą kasę. Chyba tylko za niewyparzony pysk. Tak to wygląda w skrócie!

Tak10Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Nazwa działu: Produkcja

Słyszałem od kolegi z biura, że szykują się zwolnienia i spora część koordynatorów i liderów ma wrócić do normalnej pracy na linii :) Firma szuka oszczędności i nie chce zatrudniać nowych pracowników skoro ma pod ręką specjalistów :p

Pam
@Bocian

Liderów już niema dwa lata a koordynator -specjalista. To chyba nie ta firma.Wiekszosc powinna wrócić do pracy na linii.

Kiepsko
Nazwa działu: Produkcja

Mam przepracowany już jakiś czas jako pracownik produkcji w tej firmie więc ośmielę się napisać parę słów jak ja widzę swoimi oczami cały ten proces od środka. Zmiana liderów na koordynatorów - moim zdaniem kiepska sprawa. Osoby teraz pełniący tą funkcje mają podniesione główki wyżej a co za tym idzie spowodowało to spore pomieszanie jej jakże niewielkiej zawartości. Przykład Pani (usunięte przez administratora)z dolnej hali. Szalenie przekonana o swej racji ale praktyczna wiedzą na temat projektu równa zeru. Z teorią także bym spekulowała. Jako osoba która powinna być za pracownikami, podejmować działania by było jak najlepiej dla nas pracowników nie zdaje egzaminu. Stwarza pozory osoby kompetentnej, lecz to tylko gra pozorów. Wyczuwalna jest słabość do pupilków okazywana im w postaci dodatkowej premii znacznie wyższej niż osobą mniej wchodzącym w wiadomą część ciała. Wiedza i pomysły pracownika są niżej oceniane niż jakieś sztuczne uśmiechy, klepanie po ramieniu i cała ta fałszywa obłuda. Nakazywanie przychodzenia do pracy w soboty oraz 12stki są odbierane jakby hobby tej osoby. Niespełniona realizacja chyba w byciu nauczycielem teraz ma swe ujscie w byciu koordynatorem. Minusy - Rozumiem, że sam pomysł tej metody został wydany odgórnie. Lecz można chyba powstrzymać się by go dać. Tataj ze strony tej Pani działa to w drugą stronę. Wspaniała rozrywka, po czym sama siada do komputera celem przejrzenia wiadomości Onetu, ciekawego przepisu czy też swego prywatnego smartfona. Ogólnie odczuwam na produkcji brak szacunku do siebie nawzajem. Negatywna atmosfera, grupki, wytykanie słabszych ogniw nieznajacych danego projektu. Naliczanie wydajności na którą nie mamy wpływu tak naprawdę. Wszelkie usterki maszyn nie są na bierzaco wpisywane do systemu a co za tym idzie nasza wydajność spada. Ogółem firmę oceniam na źle prosperującą. Owszem z zewnątrz wygląda to wyśmienicie lecz w środku - pełna obłuda.

Tak14Nie1
Byku
@Kiepsko

To samo na górnej ,p(usunięte przez administratora)też daje premię za słodzenie jakA to jest cudowna. Projekty też zna tylko z wyglądu ciągle wysługuje się jednym z pracowników który zna projekty (usunięte przez administratora).bez tej osoby to nawet zgrzewarki nie ustawi.

Tora
@Byku

Z tym, że nie zna projektu, nie mogę się zgodzić. Co jak co Ale ogarnia swoją pracę. Ale o ulubienicy ktora dostaje podwyższanie niesprawiedliwe w stosunku do innych to oczywiście racja. Wszyscy o tym wiedzą, nie tylko pracownicy z jej obszaru.

Ddd
@Tora

Zna? Postaw ja na ktorymkolwiek ze stanowisk zobaczymy jak zna. Moze jako tako ogolne pojecie ma ale to na tyle. A do premii to juz chyba wszyscy o tym wiedza chociaz sie o niej podobno nie rozmawia. Ale nic z tym niestety nie zrobimy bo odezwac sie na tej linii nie mozna. Bo pani A .w ciagu sekundy juz wszystko wie . I tak by mozna pisac i pisac na jej temat bez konca.

Fajny
@Kiepsko

Czasem czytając te opinie to wieczne narzekanie po to jest koordynator żeby rządzić swoimi ludźmi za to wam płacą a ona musi za was odpowiadać że robicie buble trochę kultury do swojego przełożonego bo widząc co się dzieje na linii to za tą ocenę moim zdaniem nawet na zasiłek dla bezrobotnych się nie nadajecie tylko na zieloną trawkę

Tak1Nie7
ddd
@Fajny

aby do kogoś mieć szacunek i trochę kultury jak to okresliłaś to ta osoba powinna odwzajemniać sie tym samym a tu tego brak. A rzadzić to sobie w domu mozesz czy gdzie tam chcesz bo koordynator nie jest od rzadzenia tylko od współpracy miedzy pracownikami. Powinien każdego traktować i oceniać na poziomie pracy jaką wykonuje a nie czy go lubi. i możecie sobie gybac tutaj ale pani A......a wiadomo że taka nie jest i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Jak zaczyna dzień swoim gadaniem to już się odechciewa od samego poczatku przyjscia do pracy. mam nadzieje że nasza była koordynatorka wróci do nas jak najszybciej. Traktowała nas wszystkich równo a przedewszystkim była bardzo kompetentna jeżeli chodzi o swoje stanowisko pracy. Norma była wydajność była i bardzo dobrze sie z nią pracowałó

Tak6Nie
@Fajny

Moim skromnym zdaniem to co dwa lata powinna być wymiana wszystkich koordynatorów.Rekrutacja z zewnątrz i wewnątrz. Możliwość przejścia z powrotem koordynat.na produkcję oczywiście za stawkę pracownika albo jak tutaj niektóre cwaniary piszą , druga wolna, nie podoba się co tutaj robisz.Wtedy może zacznie się w końcu szanowanie pracowników, doceniane że to oni zapiepszaja i wykonują pracę a nie koordynat.Skonczy się poklepywanie,i pupilki które dostają premię za słodzenie ,powinny się wstydzić jak obgadują innych byleby tylko dostać premię i jakie to są wspaniałe a inni to nic nie umiała Powinny skończyć się przywileje za łażenie z telef.po obszarze jakie to kupiłam sobie sukienki,torebki,ile to schudłam i jaka jestem (usunięte przez administratora) i wspaniałą..My czyli pracownicy nawet za sprawdzenie na tel.ktora godz.dostajemy minusy . Skończy się gnębienie pracowników i wysyłanie za karę na inne obszary.No niestety koordynat.ma przyzwolenie z góry.On nigdy nie jest winny może gnębić do woli.Na dolnej A górnej G i tak można by wymieniać.A cierpią pracownicy.

Mirka
@Kiepsko

Winne jesteśmy tej firmie tylko pracę,a ona Nam godne wynagrodzenie i szacunek jak każdemu człowiekowi.Pozdrawiam i popieram w 100 procentach koleżankę.

Kiepsko
@Mirka

Pozdrawiam serdecznie ????

wera
@Kiepsko

Jakby jedna z drugą wziełą sie za robote a nie za obgadywanie koleżanek tylko aby dostać większą premie to też praca wyglądałaby inaczej. Ale jedni wolą tak a drudzy w drugą stronę. Niektórych osób to czasem wogóle nie poznaje zmieniają się jak chorągiewki na wietrze. Az z czasem to się robi żałosne no ale Premia jest i chyba tylko to je obchodzi.

Pracownik ????

W zupelnosci sie z tona zgadzam. Najpierw chodzenie do "kolezanek" narzekanie na koordynatorke a potem lecenie do (usunięte przez administratora) aby wszystko jej powiedziec. (usunięte przez administratora) sa w tym mistrzami. No ale premie maja takie zadowolone chodza. A to nie dzieki pracy tylko dzieki dlugiemu jezykowi

Tak5Nie1
Prawda
@wera

Muszę się zgodzić z wypowiedziami Fałsz obłuda,obgadywanie z koordynatorami jedne i drugie zależy z której strony wiatr zawieje..Raz z jedną raz z drugą.Pewnie są tak głupie że myślą że nikt tego nie widzi . (usunięte przez administratora) i żenada.

Baska
@Prawda

W samo sedno trafione opinie. Ciekawe co zrobią niby koleżanki jak inne dziewczyny wrócą z L4 do pracy i jak się dowiedzą jak miały tyłki przez nie obrabiane. A nie omieszkam im o tym nie wspomnąć. Już powinno być im wstyd. Bo to co niektórzy teraz wyprawiają to aż wstyd na to patrzeć.

wera

I tu masz racje tez sie o tym przekonałam. Aż przykro się człowiekowi robi że inni ludzie tak potrafią. A udają taaaaaaaaaaaaaaaaaaakie koleżanki.

Tak4Nie1

Jak się pracuje z ludźmi z BMZ Poland?

Tak1Nie2
Nick
@Pytanie

A to już zależy czy produkcja czy biuro. O produkcji możesz poczytać tutaj obszerne wypowiedzi. Co do biura, są działy w których jest większy luz, są działy z dużą presją i jeszcze większym sfrustrowanym kierownictwem. Na pewno nie polecam działów związanych z wprowadzaniem nowych projektów do firmy czy to zakupy Strategiczne, czy to inżynieria produkcji czy dział techniczny na dolnym open space. Tam chyba jest największa presja i nieustanna rotacja pracowników wraz z ich przełożonymi.

Tols
@Nick

Pracuje się bardzo źle na produkcji (usunięte przez administratora) pracowników.epidemia i wiadomo że nie ma pracy koordynatorzy to wykorzystuja i teraz są bogami, problem chociaż zgłoszony i tak zostaje zamieciony pod dywan a pracownik jest odizolowany i tak obgadany negatywnie za kare zostaje przenoszony na przeciwległą zmianę.

Ex2

Widzę usuwane są negatywne opinie co za.oszustwo.Powtarzam ludzie straszni tak jak i firma straszna patologia.

XxX

Ładnie sie zaczyna 12 jeszcze tylko tego brakowalo

@XxX

Się ciesz że masz gdzie pracować..(usunięte przez administratora) Zawsze możesz iść na zasiłek ????

TakNie5
Korona
@123

Ciekawe czy bys sie tak cieszyła majac dzieci. Bo nie wiem jak mam od poniedzialku ogarniac lekcje z nimi . A sa za duze abym mogla skorzystac z opieki a za male aby same to ogarnęły.

Ja...
@Korona

12 nie są obowiazkowe!!!

@Ja...

W tej firmie nic nie jest obowiązkowe a ile sie nasluchalam jak powiedzialam ze nie moge tak pracowac. Jak to ktos stwierdził na moje miejsce jest wielu chetnych

Nextiir

Cześć, jestem zainteresowany pracą w BMZ na stanowisku elektromontera. Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda praca, czy są tam normalni ludzie i jak mniej więcej wygląda płaca? Piszecie o obowiązkowych sobotach, bywało już tak wcześniej czy to incydentalna sytuacja? Firma daje jakieś możliwości rozwoju dla w miarę ambitnej, kumatej osoby, która nie lubi wchodzić do tylnej części ciała kierownikowi? Dziękuję z góry za odpowiedzi i trzymajcie się zdrowo!

TakNie3
Wak
@Nextiir

Wystarczy przeczytać wpisy na tym forum i troszkę pomyśleć.

Ola
@Nextiir

Zachęcam do przesłania aplikacji - o tych wszystkich kwestiach porozmawiamy podczas pierwszego kontaktu telefonicznego, pozdrawiam Ola

Tak3Nie6
ex
@Nextiir

Firma na pograniczu garażu mimo, ze budynki nowoczesne. Ciekawe zajęcia zdarzają się jedynie w B&R. Ambicje wysokie, linie przenoszone z Niemiec w miarę nowoczesne ale praca dość szarpana. Bardzo duża rotacja personelu. A to negatywnie wpływa na kompetencje zespołu i atmosferę w pracy. Płace musisz sam ocenić, ale nie spodziewaj się rewelacji.

Nazwa działu: Produkcja

Słyszałem od kolegi że szykują się zwonienia bo firma nie ma kapitału na czas kryzysu.

@Bocian

Postój ? Ludzie jesteście powariowani do reszty . Cieszcie się, że macie dokąd przyjść , że macie istniejące miejsce pracy, że pracodawca wprowadza na danych liniach nadgodziny , cieszcie sie póki zła godzina nie wybiła ...jak wybije będzie płacz i lament.... chcecie zostać w domach , ale kasa na koncie ma sie zgadzać, więc warto dać coś od siebie a nie tylko wymagać. Na dzień dzisiejszy są osoby, które ledwo wiążą koniec z końcem albo nie daja rady go związać , a wy chcecie postój ...pomyśl czlowieczku co wtedy zrobią osoby, które już dziś finansowo sobie nie radzą , ale po co mysleć, lepiej patrzeć na swój czubek nosa i na to "aby mi było dobrze ". ...

Tak5Nie10
@Weteranka

To dla tego że płacą grosze?

@Bocian

Skoro uważasz, że płacą grosze to dlaczego nadal tkwisz w tej firmie i nie znajdziesz czegoś lepiej płatnego ?

TakNie4
Xxx

Zwalniamy zwalniamy

Tak3Nie1
@Xxx

W koncu skonczy sie siedzenie na L4 i na opiece bo dzieci male. Najlatwiej brac kase za nicnierobienie.

Tak2Nie2
Nazwa działu: Produkcja

Kiedy będzie postój? Chętnie odpocznę od pracy;)

TakNie2

Kiedy będzie postój?

Dre

Pewnie nigdy

Ja
@Pracownik

Postój serio?? A masz zamiar zyc z kimś kto Cie utrzymuje? Albo może pragniesz tak bardzo zasiłku dla bezrobotnych?... Cóż... Ludzka głupota nie zna granic... Firma robi co może, chodzą dyrektorzy, pytają co maja zrobić żeby nam sie lepiej pracowało... Szukają pomysłów... Ale najlepiej siedzieć na (usunięte przez administratora) i narzekać, samemu nie wychodzic z żadną inicjatywą, a tylko marudzić, narzekać.... Robcie tak dalej a firma pojdzie z torbami na Wasze wlasne zyczenie... A pozniej to juz tylko zyczyc szczescia w poszukiwaniu nowej pracy...

Kpina
Nazwa działu: Marketing

BMZ i ich cudowne pomysły by uniknąć zgromadzeń itp. Od wczoraj druga zmiana zaczyna później pracę celem uniknięcia spotkania z Nami. Pomysł super. Zawsze to mniejsza liczba ludzi z którymi się kontaktujemy, lecz wykonanie - jakaś kpina i według mnie nagięcie prawa. Suma sumarum musieliśmy czekać w skupisku, cała druga zmiana w niedużym pomieszczeniu jak na tylu ludzi przez spory okres czasu. Po pierwsze, jest to niebezpieczne ze względów bhp gdy cała ta gromada zacznie iść po schodach, grozi potknięciem w najlepszym wypadku. Po drugie, mamy kontakt z wszystkimi pracownikami zmiany na raz w tak małym pomieszczeniu, naraża Nas to bardziej na zarażenie - owszem są mierzone temperatury, ale pamiętajmy, że nie trzeba mieć wysokiej temperatury aby być nosicielem wirusa Po trzecie, cała gromada idzie nagle do szatni po wyjściu pierwszej zmiany i jesteśmy gromadą w jeszcze mniejszych odstępach spoceni i przebieramy się. Dodałbym zdjęcie tego skupiska jak na targu , ale niestety nie da się tutaj tego wstawić.

Tak11Nie1
Nazwa działu: Produkcja

Z metra cięta najlepsza cwaniara mobbing pierwsza klasa ale zaniedlugo się to zmieni!!!! Już nagrania są które powedruja do odpowiednich Państwowych służb :)) pozdrawiamy koleżankę z metra cięta hahahah

Palec
@Tołdi

Popieram Cię,niech zaczną się bać i Ci co na to przyzwalają,swoją drogą już gdzieś w sieci było w jakiejś gazecie,że w bmz panuje mobbing można tym artykułem podeprzeć się w zgłoszeniu np. do inspekcji pracy.Pozdrawiam ciężko pracujące dziewczyny na produkcji trzymam się z wami.

Lol
@Tołdi

Ja tez sie dolaczam-popieram!

Tak11Nie
Lol
@Palec

Musialoby sie zmienic cale kierownictwo bo niestety teraz przyzwolenie jest i bedzie. Nie ma do kogokolwiek sie zwrocic bo wszystko zamiatane pod dywan.

Tak16Nie
bulbulator z przyczłapnikiem
@Tołdi

Mobbing w BMZ?! Jeszcze chyba nie pracowaliście w firmie gdzie jest prawdziwy mobbing. I nie mówie tu o byle obgadywaniu za plecami czy o popędzaniu żeby tylko normę wyrobić. Tylko o takim prawdziwym, gdzie moobingowała żona od szefa, robiła sobie co chciała, potrafiła wydrzeć jape na pracownika na całą firmę powiedzieć, że jest (tu słowa brzydkie) a na drugi dzień jak do rany przyłóż. Ludzie czekali na wpłatę o ona nie mogła zrobić bo miała 100 innych powodów - i to czasami tak absurdalnych jak to, że musiała kiśić ogórki i nie miała czasu. Moża książke napisać. Co najciekawsze, wszsyscy pracownicy (średnio około 25-30) to akceptowało, no bo lepiej taka praca jak żadna, ale ten czas w pewnym momencie się skończył. Firma na rynku ponad 30lat, a takie klocki się dzieją już około 20. Teraz dopiero, jak niektórzy się pozwalniali to skarżą ją do sądu i wygrywają sprawy. ja tam już nie pracuje aleutrzymuje kontakt z osobami które tam pracują i pracowały i kompletnie nie się nie zmieniło. Co najciekawsze wyroki i zadośćuczynienia które sądowanie musi zapłacić pokrzywdzonym nic ją nie nauczyły i wiem od osób które ta pracują, że ostatni jak przed wigilią dostała pismo do sądu o moobing (kolejny raz) to chodziła po całej firmie i się odgrażała po kolei każdemu pracownikowi. Też mógłbym spokojnie do sądu tym iść, świadkowie się znajdą i sprawa wygrana, ale widziałem ją ostatni raz ostatniego dnia w pracy i nie mam zamiaru na nią patrzeć choć przez minutę. A dodatkowo też wiem, że po ostatnim wyroku, że musi zabulić kilka tyś odszkodowania to jeszcze na sali sądowej, przy sędzinie się odgrażała byłem pracownikowi, że ona tak tego nie zostawi i będzie on miał problemy bo kłami, itp. Na ogłoszeniu wyroku takie słowa! Nie mam pojęcia co tym pracowników tam trzyma, ja też zrobiłem wielki błąd, że tak długo tam siedziałem, ale teraz od pewnego czasu jestem w BMZ i złego słowa na temat moobingu nie powiem. A z metra cięta jest spoko osobą, i do żartu i do pracy, chociaż do tego drugiego nie jestem pewien, bo nie mam z nią styczności 8h dzinnie. Reasumując. Można zarzucić niskie wypłaty (nie jest to automotiv gdzie zarobki są odpowiednich stanowiskach są czasami około 20-30% wieksze na starcie)ale tak jak piszę, mobbing w BMZ?! Ha! Ja Was prosze!

Tak2Nie14
@bulbulator z przyczłapnikiem

Dokladnie ta z metra cięta tez drze jape na cala hale obrazajac przy tym pracownikow a za chwile jak gdyby nic.

@Pracownik

Postanowiłam dać jej jeszcze jedna szanse zobaczymy jak się spisze. W razie wątpliwości niezwłocznie powiadomię j.w.

Wariant
@Tołdi

Jakim prawem weszłaś z tel na halę produkcyjną po drugie jak się nie słuchacie tylko plotki na linii to musi porządek robić najlepsza koordynator pozdrawiam ja serdecznie trzymaj się M bo jesteś the best

Tak1Nie11
@Wariant

Wiesz co to są oszczerstwa i pomówienia?? To tylko nagrania można w dzisiejszych czasach robić telefonem?? Poczytaj zainteresuj się trochę techniką nagrywania bez użycia telefonu a później wystawiaj komentarze nieuku!! Widać dupowłaz bez mydła. Reszty lepiej nie komentuj bo idiotke z siebie robisz!

Wariant
@Tołdi

I...... to jesteś ty a pani M dobrze robi z takimi jak ty tępić bo jeszcze chwilę i by miała bajzel na linii a tak robi porządek bo znam ją dokładnie i wiem że jest wspaniałym człowiekiem .A telefon to jest do czego ci potrzebny na linii żeby pisać bzdury i robić fotki koleżankom ty masz pracować a nie w kulki grać bez komentarza

Tak1Nie2
Alert korona1

Powiedzcie mi czy to prawda i kto to wymyślił że wszystkie soboty obowiązkowe do oracy

Tak15Nie
koorona
@Alert korona1

W Polsce panuje panika, ograniczają skupiska ludzi. Odwołują i zamykają firmy a u nas wprowadzają obowiązkowe soboty, ponad to na dwie zmiany... Zeby nadrobić straty na które naraził ich nasz rząd, wprowadzając opieke nad dziećmi. Kpina BMZ.!!!

Tak32Nie2
Alertkorona

A to wszystkie linie?

A
@Alertkorona

Tak,wszystkie

Alert
@A

A osoby które mają papier że mają szkole w sobotę?

Bu
@Alert korona1

Jutro chyba jest dla chętnych, a co przyniesie kolejny tydzień to się okaże po co ta panika

Nie
@A

Wszystkie linie ? Bzdury. Chyba w innej firmie pracujesz albo nie słuchasz co mówił twój przełożony...

TakNie2
Wera
@koorona

Zawsze mieli ludzi w końcówce jelita grubego,ale co teraz robią to woła o pomstę do nieba. Sobota pracująca w dobie korona wirusa to jakiś skandal. Zamiast dać pracownikowi wypocząć,zregenerować się to tutaj odwrotnie. Ale co tam liczy się sztuka i kasa. Pozdrawiam wszystkie CIĘŻKO pracujące dziewczyny.

Tak26Nie1
Malina
@koorona

Soboty to nie wszystko. Nam w piatek powiedziano o 10h i 12h pracy jesli bedzie wiecej nieobecnych osob w pracy. Mamy patrzeć na dobro firmy my jestesmy w tym najmniej wazne. A i mamy pamietac ze niektorym koncza sie umowy i w zwiazku z tym moga byc wyciagniete konsekwencje. Brawo BMZ

@Malina

To jest mobbing, zastraszanie, nie przedłużenie umowy

Tak21Nie
Xxx
@Malina

Firma powinna zawiesić swoją działalność. Życie i zdrowie pracowników powinno być najważniejsze. Szczerze mówiąc jestem zawiedziona postępowaniem firmy. Kolejny raz pokazuje, że pracownicy nic się nie liczą. Ciekawe co zrobicie jak już epidemia minie i większość z nas będzie składać wypowiedzenia. Sami doprowadzicie do tego, że w firmie nie będzie komu pracować.

Tak24Nie
Ddd
@Xxx

Jak to pani koordynator powiedziala Mamy nie patrzec tylko na siebie ale tez na dobro firmy.

TakNie22
Korona
@Ddd

Ciekawe czy pan Kierownik wie jak wygladaja u nas rozmowy z koordynatorami. Bo to na jakim poziomie one sie odbywaja jest straszne. Zastraszanie i nic wiecej

Tak15Nie
franc
@Alert

Szkoły są pozamykane...

Nie
Nazwa działu: Produkcja

Ludzie, o co Wam chodzi ? Wszystkie inne firmy na strefie też pracują i nikt nie sieje takiej paniki jak wy...

Tak1Nie17
Pracownik z dołu
Nazwa działu: Produkcja montaż

No szalenie mądra jest. Nas wiecznie poucza, sama chodzi z wielkim zegarkiem na ręce, bez okularów, woda na stanowisku ale do pouczania pierwsza. Straszy, że pracodawca nie będzie miał z czego nam dać wynagrodzenia jak ta garstka ludzi która została nie będzie chodzić w soboty. Taka jest koordynatorka Ag.....a. I z jakim to przekonaniem mówi. Jest w swoim żywiole.

Tak16Nie
Pilot
@koorona

Taki system (usunięte przez administratora)zarządzania firmą. Nagle teraz się obudzili,że są do tyłu z projektami bo w Polsce wybuchła epidemia i na rząd winę zwalają. Bynajmniej Ci ludzie którzy będą próbować aplikować do tej firmy jedna podpowiedz: NEVER!!!

sobota
@koorona

@korona Proponuję popatrzeć nieco dalej w przyszłość niż koleje dwa tygodnie. Jeśli przestanie firma produkować i dostarczać to wpływów do kasy też nie będzie. Jeśli skończy się gotówka nikt nie dostanie wypłaty NIKT! Jak myślisz ile będzie miejsc pracy jak firmy się zamkną? Niestety czas rynku pracownika właśnie się skończył. Na jedno miejsce pracy będzie wkrótce wielu chętnych. Zamiast narzekać na pracujące soboty czy dodatkowe nadgodziny zastanów się jak za tym zatęsknisz gdy tej pracy nie będzie wcale, gdy nie będzie na rachunki, spłatę kredytu czy podstawowe potrzeby. Co wtedy? Sytuacja jest wyjątkowa i pewnie szybko się taki kryzys nie powtórzy. Trzeba więc się postarać by firma przetrwała ten czas, a my z nią.

Tak2Nie8
Wiki
@sobota

Firma miała różne momenty pracowałyśmy także w soboty i 12 godzin. Chodzi o to że jest pandemia,aby przetrwać organizm powinien odpocząć bynajmniej w sobotę. Bmz dawał sobie radę bez sobót przez tyle czasu i wybacz nie mam zamiaru zachorować bo organizm będzie wycieńczony pracą. Kolejna rzecz stanowiska pracy jak wyglądają?Ramię każdego pracownika dotyka drugiego nieczuję się bezpiecznie teraz w firmie.

Nazwa działu: Produkcja

Słyszałem , że mają zwolnić lub nie przedłużać umów 100 osobom bo nie ma zaopatrzenia w komponenty?

S
@Bocian

Bocian.... Chyba zle słyszysz.... Ale cóż, czytajac te komentarze, to widze, ze ludzie albo nie potrafia sluchac co do nich sie mowi, albo serio robicie w jakims innym BMZ...

Niesmak

Miło, że w dobie takiego zagrożenia firma organizuje nam czas wolny w weekend w pracy. Doskonale zadbali o sterylne warunki , jednak chyba nie do końca potrafią rozwiązać problem kolejki do mierzenia temperatury przed rozpoczęciem pracy, zbiorowych simów na liniach, zachowania bezpiecznych odstępów podczas produkcji i mieszania się z pracownikami przychodzącymi na następną zmianę. Miło, że słyszy się wokół, iż inne zakłady w miarę możliwości ograniczają, skracają czas pracy, a nam wspaniałomyślnie narzucają konieczność przychodzenia do pracy w sobotę kiedy niekoniecznie jest co robić. Miło jest widzieć, że parkingi po przyjeździe do pracy są prawie puste, bo biuro może sobie pozwolić na pracę w trybie homeoffice. Natomiast smutne jest to, że Ci którzy wykonują tą najmniej docenianą pracę mogą być narażeni na większe niebezpieczeństwo, w końcu jak nie my to inni nas zastąpią..

Tak14Nie
Pilna
@Niesmak

Niestety My pracownicy na linii jesteśmy tak jak szeregowi żołnierze w wojsku-mięso armatnie. Jak tylko epidemia się skończy to składam wypowiedzenie. A firmie bmz życzę rychłej upadłości.

Tak13Nie1
Alert korona
Użytkownicy czekają na odpowiedź 78 dni.

Powiedzcie mi czy to prawda? I kto to wymyślił że podobno wszystkie soboty obowiązkowo pracujące

Paulla

Czy wraz z rozbudowaniem nowej hali kantyna będzie również na drugiej hali produkcyjnej? ;-)

@Paulla

Kantyna ma być również na nowej hali. Osobiście jednak myślę, że raczej nie szybko się tam pojawi.

zadowolona
Nazwa działu: Produkcja montaż

na moim obszarze nie ma co narzekac koordynator jest w porzadku kazdy dostaje dodatkowa premie jest super

Tak4Nie7
Hams

Ja mam pytanie, czy faktycznie w firmie trzeba stanac na rękach i na głowie aby dostać premię dodatkowowa? Bo rozumiem, że wyrabianie normy nie wystarcza. Ponad to chodzenie po innych liniach również nie kwalifikuje Cię do złotej listy osób dostajacych dodatkową kase...

Tak6Nie
Ola
@Hams

Aż tak nie trzeba sie gimnastykowac, wystarczy się podlizywać koordynatorce. W naszej firmie nie nagradzaja za to jak pracujesz tylko czy pani koordynator Cię lubi.

Tak10Nie
@Hams

A ja dzwonię do Bociana i mam mnóstwo siana Haha

TakNie1
Użytkownicy czekają na odpowiedź 99 dni.
Nazwa działu: Produkcja montaż

Jak tu rozmawiac z koordynatorem, jesli sie odezwiesz i powiesz co myslisz to za kare idziesz gdzie indziej, (usunięte przez administratora)

Tak11Nie

Przykre jest wrzucanie wszystkich do jednego worka, owszem są niektóre osoby zarządzające, którym nie przynależy takie zachowanie o jakich piszecie. Ale są osoby, które zarządzają z głową i nie ma problemu ze współpracą a wręcz idąc na inny obszar idę tam z uśmiechem i spokojem. Macie tutaj dużo do powiedzenia to nie rozumiem w czym problem, porozmawiać że swoim koordynatorem i po ludzku wyjaśnić niektóre spory.

Tak7Nie

Aktualnie jest tragedia. Wszystko drożeje, ceny skaczą do góry ale nasze wypłaty nie. Cudowna pani dyrektor kadr, B.C. chciala pozabierać premie bo należy się tylko tym co się angażują! Mało zleceń, braki w ludziach. Co chwila ktoś odchodzi. Wszyscy robią co chcą ale ten najgorszy plebs nic nie może. Jedzenie coraz gorsze. Sprzątaczki najpierw myją kibel a potem poręcze i lustra. (usunięte przez administratora) brak organizacji. Rada pracownicza najgorsza od początku bmz. Jedyne co dobre to spokojna praca, bez stresu i poganiania.

Wari
@Pracownik

Narzekacie to złóżcie wypowiedzenia macie pretensje do sprzątaczek to splukujcie po sobie bo niby kobiety a (usunięte przez administratora) ciekawe czy tak w domu robicie i mąż was za to szanuje trochę kultury a później podwyzka

Tak2Nie6
Ja..
@Wari

Widze, ze ocena bardzo obiektywna... Ty tak serio?? Praca jak praca, ludzie jak ludzie... Ale od tych co sa wyżej niby wiecej sie powinno wymagac, tymczasem zastępcy koordynatorow czasem wiecej ogarniają jak sami koordynatorzy... Płaca stoi w miejscu to akurat fakt... Na liniach robota różna, bardzo duzo zależy od koordynatora, jeśli on nie ogarnia i ma wywalone to niestety o norme i wydajność ciężko, nawet bardzo... Co do sprzątaczek... Tez roznie... Jak to wśród ludzi.... Lecz prawda jest taka, ze w firmie panuje coraz wiekszy sajgon, ktory ciezko ogarnąć...

Tak9Nie
no name
@Pracownik

To, że wszystko drożeje, to nie jest wina firm. Dalej niech społeczeństwo głosuje na PIS (bo się połasiło na 500+), to będzie jeszcze drożej. Szkoda tylko starszych osób, które nie są wstanie już pracować, bo to oni są najbardziej stratni (nie dość, że wojna, później komuna, to teraz muszą bidę klepać bez możliwości dodatkowego zarobku). Popatrzcie troszkę na innych w naszym społeczeństwie, a nie tylko patrzycie na swój zadek i wiecznie źle i wiecznie coś nie pasuje. Jeszcze narzekającym bieda w oczy zajrzy, tego wam życzę, abyście zrozumieli, że zawsze może być gorzej. Trzeba mieć na uwadze, że z pustego i Salomon nie naleje.

@Pracownik

Ojoj a próbowałeś dzwonić do Bociana?

Wari
Użytkownicy czekają na odpowiedź 103 dni.

Proponuję żeby koordynatorki stanęły na linii zobaczą czy wykonają normę a później konsekwencje wyciągnąć czy są zdolne do pracy czy tylko przeszli za piękne oczy sztuczne za przeproszeniem gonić do pracy bo coraz gorzej się robi bo pracownik jest u nich nikim tylko jak coś to zaraz mniej premi bo ważne porażka na całej linii

Już luty
Nazwa działu: Produkcja

Cześć Wam, podwyżek w dalszym ciągu nie ma to fakt. Moim zdaniem pracy znacznie więcej. Mieszanie Nas liniami bo jesteśmy jednym obszarem a zarazem wymaganie byśmy zrobiły normę na obcej Nam Lini jest dla mnie absurdem. Nie znasz na tyle projektu, nie masz wyrobionych jeszcze nawyków. Za nie wykonanie normy grożenie Nam KONSEKWENCJAMI, porażka.

Bocian

A ja akurat dzwonię do Bociana....

Jadzia
Nazwa działu: Produkcja montaż

Mam nadzieje, ze nowy kierownik zrobi porzadek z wiekszoscia koordynatorek, ktorym sie wydaje, ze moga robic z pracownikami co chca. Mocne tylko w gebie i patrza jakby zrobic na zlosc pracownikowi, bo przeciez one tu "rzadza". Kompetencje i wiedze na to stanowisko to maja chyba tylko ze 3 koordynatorki, reszta to pożal sie boże.

Tak3Nie1

Zostaw opinię o BMZ Poland - -

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

BMZ Poland