Northvolt Poland Sp. z o.o.

2.1 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Northvolt Poland Sp. z o.o.

Aktualność
Northvolt pozyskuje finansowanie o wartości 2.75 miliardów dolarów

Firma Northvolt ogłosiła dzisiaj podpisanie emisji prywatnej o wartości 2,75 miliardów dolarów. Sfinansuje w ten sposób zwiększenie mocy produkcyjnych fabryki ogniw bateryjnych w Szwecji oraz zwiększy zakres badań i rozwoju w swoich lokalizacjach w Szwecji i Polsce. Ma to na celu sprostanie wzrastającemu zapotrzebowaniu ze strony klientów zaangażowanych w przejście na zdekarbonizowane, elektryczne rozwiązania.

W emisji prywatnej uczestniczyli nowi inwestorzy z funduszy AP 1-4 i OMERS, równolegle z dotychczasowymi inwestorami: Goldman Sachs Asset Management i Volkswagen. Obecni właściciele AMF, ATP, Baillie Gifford, Baron Capital Group, Bridford Investments Limited, Compagnia di San Paolo, Cristina Stenbeck, Daniel EK, IMAS Foundation, EIT InnoEnergy, Norrsken VC, PCS Holding, Scania i Stena Metall Finans również biorą udział w emisji prywatnej.

Northvolt pozyskał już ponad 6,5 miliardów dolarów w postaci kapitału własnego i długu, wliczając w to emisję prywatną, aby umożliwić realizację planu rozwoju rocznej mocy produkcyjnej w Europie do ponad 150 GWh do roku 2030. Dodatkowo, Northvolt zabezpieczył kontrakty od kluczowych klientów o wartości ponad 27 miliardów dolarów, włączając w to BMW, Fluence, Scanię i Volkswagen. Celem Northvolt jest również utworzenie zakładu specjalizującego się w recyklingu, dzięki którym do 2030 roku 50 proc. surowców w produkowanych przez Northvolt ogniwach będzie pochodziło z recyklingu.

Peter Carlsson, współzałożyciel i CEO Northvolt, powiedział:
– Dołączyli do nas światowej sławy inwestorzy i klienci, którzy podzielają misję Northvolt, mającą na celu stworzenie najbardziej ekologicznej baterii na świecie, która umożliwi przejście Europy na energię ze źródeł odnawialnych.
Plany zwiększenia rocznej mocy produkcyjnej pierwszej gigafabryki Northvolt, Northvolt Ett w Skellefteå w Szwecji, zostaną zwiększone z wcześniejszych 40 GWh do 60 GWh, aby sprostać zwiększającemu się popytowi ze strony kluczowych klientów, w tym między innymi zamówieniu firmy Volkswagen o wartości 14 miliardów dolarów, ogłoszonym wcześniej tego roku. Fabryka rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku.

– Od ponad roku produkujemy już ogniwa w naszym zakładzie pilotażowym Northvolt Labs w Szwecji, a od ponad 3 lat systemy bateryjne w fabryce w Polsce. Wykorzystanie tej wiedzy i doświadczenia na większą skalę to dla nas doskonała perspektywa – powiedział Robert Chryc-Gawrychowski, Prezes Northvolt Poland.

Aby móc sprostać swojej docelowej wydajności przewidzianej na rok 2030, Northvolt zamierza zbudować przynajmniej dwie kolejne gigafabryki w Europie w ciągu najbliższej dekady i aktywnie bada możliwości wybudowania następnej z nich w Niemczech.

Northvolt przewiduje, że w tym samym czasie nastąpi znaczący wzrost w kwestii produkcji baterii w innych częściach europejskiego łańcucha wartości: od przetwarzania surowców, przez wytwarzanie komponentów i urządzeń, produkcję ogniw i systemów bateryjnych po recykling.

– Właśnie powstaje nowy przemysł europejski, wymagający znacznych inwestycji w nadchodzącej dekadzie. To budujące, że środowisko inwestorów tak wcześnie zauważyło tę możliwość. Mamy nadzieję, że w najbliższych latach zobaczymy jeszcze więcej inwestycji w całym łańcuchu wartości – powiedział Alexander Hartman, dyrektor finansowy Northvolt.

Zadowolona

Pracuję w NVP już dość długo i uważam, że jest to bardzo fajne miejsce pracy. Wystarczy wymienić: - przyzwoite zarobki i możliwość uzyskania awansu - szybki dojazd tunelem dla zmotoryzowanych, ścieżka rowerowa dla zrowerowanych i dedykowane transporty dla pracowników zmianowych. - elastyczne godziny pracy i możliwość pracy zdalnej dla pracowników biurowych - świetna atmosfera, w której ludzie sobie nawzajem pomagają (!!!) - opieka medyczna dla całych rodzin, owocowe wtorki i ciasta przy okazji okazji Kiedy czytam tu niektóre komentarze zastanawiam się, czy naprawdę pracujemy w tej samej firmie. No i zupełnie gratis w godzinach pracy zmieniamy świat na lepszy. Dla mnie samo to już wystarcza ;-)

Kuba

Praca ciekawa perspektywiczna, zespol tez fajny, mój problem to dojazd...coz pewnych rzeczy sie nie przeskoczy. Powodzenia dla Firmy i pracownikow.

Bardzo cenię sobie pracę w Northvolt z dwóch względów. Pierwszy to ludzie i atmosfera. Wszyscy, z którymi pracuję, są merytoryczni oraz bardzo pomocni. Drugi - duże perspektywy. Firma się rozwija, wkrótce będzie budowała nową fabrykę i zatrudniała kilkaset osób. Northvolt to młoda firma, w której można wykorzystywać swoje doświadczenie, rozwijać się i wspólnie z fajnymi ludźmi prowadzić ciekawe projekty. Polecam! :)

Lubię ludzi, atmosfere i ta prace. Od produkcji poszawszy, na biurze skonczywszy. Jak dla mnie wszustko na plus. Jesli jest jakis przypadek zachorowanianna Covid, osoby majace stycznosc sa wysylane na testy na koszt pracodawcy. We wtorki sa owoce dla wszystkich. Placa zgodna z rynkiem.

Ewa
Kandydat

Witam czy dział zakupów w obecnej chwili poszukuje kandydatów na stanowisko supervisor lub supply chain manager? Jak duży jest dział zakupów w państwa firmie?

@Ewa

Zapraszamy do śledzenia aktualnych ofert pracy na naszej stronie internetowej: https://northvolt.com/career/roles/?s=&l=Gda%C5%84sk. Posiadamy kilkunastoosobowy dział Supply Chain, a ze względu na dynamiczny rozwój firmy, nadal prowadzimy rekrutacje na nowe stanowiska.

Kandydat - zakupy
@Northvolt Poland Sp. z o.o.

Ja ma wrażanie że Państwo raczej badacie rynek kandydatów niż chcecie kogoś zatrudnić w zakupach. Niektóre ogłoszenia co chwilę się pojawiają (jedno nawet było rok temu, brał udział w pierwszej rozmowie z osobą z HR) miał być kontakt, nie było teraz po roku widzę że ogłoszenie już drugi raz w obr0cie na pracuj...trochę szkoda czasu kandydatów...można też się zniechęcić do firmy.

@Kandydat - zakupy

To się zgadza. Na razie więcej w artykułach o rozwoju działalności i rekrutacjach firmy Northvolt "napinania mięśni" niż realnych działań. Prezes firmy w jednym z artykułów mówił że jak wystartuje zakład (ten startuje już dłuższy czas) to boi się najbardziej braku wykwalifikowanej kadry i firma po prostu bada i tworzy bazy kandydatów i dlatego te same ogłoszenia w kółko śmigą na pracuj miesiąc w miesiąc...

Urszula
@Kandydat - zakupy

To trochę słabo, może skoro te ogłoszenia chodzą już z rok to zwyczajnie cały czas zatrudniają. Lub tamci odeszli i trzeba nowe osoby. Masz info że skoro to drugi obrót to w pierwszym nikogo nie zatrudnili?

@Urszula

Jestem pewien na 100% zbadałem temat również wewnątrz organizacji. Ostatnio też pojawiła się ogłoszenie gdzie każdy może zostawić namiar na siebie bo budują bazę kandydatów, co tylko potwierdza co napisałem...fabryka się buduje w zabójczym tempie i to jest fakt ale do zatrudnień jeszcze trochę ...

Zakupowiec

Od zeszłego roku dział zakupów powiększył się o dodatkowe 5 osób. Pozdrawiam

@Zakupowiec

na pewno...tylko czemu Dział HR, który jest aktywny na tym forum, nie komentuje tego co napisałem. Pozdrawiam

artur
@Rambo

ponieważ HR właśnie została zwolniona?

@artur

Polecam zaangażować jedną z renomowanych agencji świadczących usługi rekrutacyjne (np. Hays). Maja ogromne bazy kandydatów które uaktualniają na bieżąco - na pewno będzie taniej w ogólnym rozrachunku i co najważniejsze dla firmy, top profesjonalnie ... pozdrawiam ciepło :-)

Ktoś
@Rambo

Faktycznie coś jest na rzeczy, te same ogłoszenia pojawiają się w kółko (nie tylko supply chain ale także inżynieryjne) a póki co odzewu na CV nie ma.

Oski

Ok

@Ktoś

wczoraj 356 raz pojawioł się ogłoszenie na Supply Chain Specjalist..przypadek :-)? kółko graniaste...

@Rambo

Dzień dobry, od początku 2021 roku zespół Northvolt w Gdańsku powiększył się o około 150 pracowników. Nadal prowadzimy intensywne rekrutacje, ponieważ tak jak wspominaliśmy w komunikatach medialnych, w nowej fabryce firmy zatrudnienie znajdzie łącznie 500 osób. W nawiązaniu do postępów na placu budowy zapraszam do obejrzenia filmu pokazującego zaawansowanie prac na dzień 29 czerwca 2022: https://bit.ly/3ySozoX. Uroczyste wbicie łopaty odbyło się 8 grudnia 2021, a prace budowlane idą zgodnie z planem.

@Kandydat - zakupy

Dokładamy starań, aby każdy kandydat otrzymywał od nas informację zwrotną po rozmowie o pracę, aczkolwiek mogło się zdarzyć niedopatrzenie z naszej strony, za które przepraszamy. Jeśli oferta pracy powtórzyła się po roku, to najbardziej prawdopodobne jest, że pojawił się nowy etat o tym samym tytule, ponieważ dział zakupów stale się rozrasta.

Kandydat - zakupy Nowy wpis
Kandydat
@Northvolt Poland Sp. z o.o.

Ogłoszenia na stanowiska które rotują non stop (pojawia się na stronie pracuj z miesięcznym okresem ważności, kończy się po 30 dniach i znowu sie pojawia i tak od 3 miesięcy) to: Supply Chain Specialist, Technical Purchasing Specialist, Master Data Specialist - Supply Chain,

Someone
Klient

Firma Northvolt nie ma nic wspolnego ze Szewdzkim stylem pracy i zarządzaniem. Wręcz przeciwnie, typowa Polska spółka, w ktorej masz orać i siedziec cicho. Nadgodziny jak masz to trzeba tak zrobic, żeby system wyprostowac, ale Ci nie zapłacimy. Płace srednio rynkowe, bez ochów i achów. Ludzi skączą sobie do gardeł na produkcji, brak szacunku, atmosfera fatalna. Gorzej jak dzieci w przedszkolu, jeden nadaje na drugiego, kobiety zazdrosne nagabuja na inne, podpie....nie do szefa to normalka. Cyrk. Zarządzający Dyrektor kolei nie rozwiazuje konfliktow, tylko sie bawi w swoje gierki i mąci wode wszedzie gdzie sie da, by pozystac sobie ludzi oddanych, pójdacych za nim w ogien. Nie jesteś z nim, zginiesz. Hipoktryzja od top managmentu aż kipi i z butow sie wylewa. Raz poklepiemy Cie po plecach, potem dostaniesz w głowe. Szef zakupow - zwolniony po 2 miesiacach? Dlaczego? Bo mial swoje zdanie. Szef produkcji - zwolniony po niecalych 3 miesiacach? Dlaczego? Bo mial swoje zdanie. Zakupowcy zwolnieni, dlaczego? Bo mieli swoje zdanie. Szefowa dzialu jakości zdegradowana i ostatecznie zwolniona. Ciagle rotacje, reorganizaja działów, braki kadrowe, oszczedzanie na czym sie da, brak aut służbowych, liderzy bez doświadczenia, planowanie produkcji nie istenieje. Jak tak sie dzieje, to nie jest to normalna firma. Więc jeśli chcesz pracować w Northvolt to sie mocno zastanów.

Dwid
@Someone

ale dlaczego liderzy nie zwolniony? bo jego żona jest HRD

Czesiu
@Dwid

Bardzo bym chciał Cię spotkać w firmie i dowiedzieć się kim jesteś anonimowy donosicielu :)

Łomiarz
@Dwid

Ten lider, którego żona jest w hr i nie został zwolniony to akurat ciężko (usunięte przez administratora) i bardzo się poświęca pracy. Jego żona co z resztą przyszła później też ciężko i dobrze pracuje wypracowała sobie to stanowisko tak jak ten lider. Firma się rozwija, to co się dzieje u góry jest skomplikowane (mam na myśli stosunki Polska-Szwecja) na szczęście zaczynają się ocieplać. Wszystko co chcemy zbudować musi być konsultowane i zatwierdzone przez zarząd ze Szwecji niestety epidemia spowolniła rozwój firmy a wszystko to przez problemy z przyjazdami Szwedów do Polski (których nie ma) a ciężko jest budować fabrykę przez internet, to nie jest spożywczak...

szwed
@Someone

Uwierz mi, nie zostali zwolnieni przez to, że mieli swoje zdanie.

dewsz
@szwed

dlaczego zostali zwolnieni?

szwed
@dewsz

Tego nie mogę napisać, ale nie przez to, że mieli własne zdanie.

artur

ok

komu

żgazam się z kolegą

Lidia
@komu

Z którymi aspektami się z nim zgadzasz? Biorąc pod uwagę fakt, że jednak posiadanie własnego zdania przez pracownika jest w mojej opinii kluczową sprawą, to mam nadzieję, że przynajmniej w tej kwestii w przyszłości się cokolwiek poprawiło..

tom Nowy wpis

wszyscy zostaną zwolnieni XD

Kasia Nowy wpis
@Someone

Proszę nie kojarzyć placówki w Szwecji z dobrymi warunkami pracy. To nowoczesne niewolnictwo, jeszcze bardziej perfidne niż w Polsce.

Zadowolony pracownik Nowy wpis

Praca z takimi ludźmi to czysta przyjemność, można się wiele nauczyć - miła atmosfera. Spore możliwości rozwoju .

W firmie panuje bardzo dobra atmosfera, bardzo cenie sobie prace ze swoim zespołem. W razie problemów zawsze mogę liczyć na przełożoną. Duże możliwości rozwoju w rożnych kierunkach, bardzo dużo rekrutacji wewnętrznych oraz sporo nowych miejsc pracy - już się nie mogę doczekać otwarcia nowej fabryki .

Rozmowa kwalifikacyjna
Rekruter zaprosił Cię na rozmowę do firmy Northvolt Poland Sp. z o.o.? Jakie warunki Ci zaproponowano? Jakie wymagania ma pracodawca względem osoby pracującej na stanowisku Operator Produkcji - Montażysta? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Mick

Fajna firma!

Macie jakieś doświadczenia z pracą w firmie Northvolt Poland Sp. z o.o.? Jakie są oferowane przez nich warunki? Czy warto brać udział w przyszłych procesach rekrutacyjnych?

Big Bob
Kandydat

Czy na stanowisku Technika Elektryka obowiązuje praca zmianowa?

Wiktoria
@Big Bob

Tak mi się wydaje. Nawet wydaje mi się, że są 3 zmiany. Ale dla pewności może ktoś potwierdzi?

@Wiktoria

Dzień dobry, Na stanowisku Technik Elektryk pracuje się na dwie zmiany, od godz. 7:00 do 14:00 lub od 14:30 do 22:30. Zapraszamy!

Piotr S.
Klient

Dzień dobry, Proszę o nr telefonu lub email, celem rozmowy w sprawie ŚOI. Mój telefon 691490023. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :-)

Wiktoria
@Piotr S.

A co się stało? Możesz napisać?

Piotr S.
@Wiktoria

Chciałbym się spotkać i zaprezentować nasze innowacyjne rozwiązania, dzięki którym można zaoszczędzić na ŚOI min. 30%. A, najlepszym do tego sposobem, byłaby organizowana przez nas Konferencja dedykowana Działam Zakupów. Proszę o adres e-mail, na który prześlę jego agendę. Pozdrawiam i życzę miłego dnia ;-)

Obc
Kandydat

Na jakie wynagrodzenie można liczyć jako operator wózka z doświadczeniem 3 letnim?

Miki
Kandydat

Brałem udział w rekrutacji i odbyłem rozmowę z Panem (usunięte przez administratora). Z tej firmy. Mam ok 13letnie doświadczenie w produkcji elektroniki na różnych stanowiskach i rozmowa z tą firmą była jak dla mnie wysoko nie profesjonalna. Pytania mało dotyczące produkcji i mało mówiące o kandydacie, Pan prowadzący rozmowę mocno nie miły. Pani z HR odpowiedzialna za rekrutację przed rozmową dzwoni nawet dwa razy dziennie a nikt nie daje nawet znać o wyniku rozmowy mimo wcześniejszych zapewnień. W swojej karierze zawodowej odbyłem kilkadziesiąt rozmów o pracę i z większości firm w których starałem się o stanowisko, dostawałem je bez najmniejszych problemów więc myślę że to nie ze mną jest coś nie tak. Mam znajomych którzy tam pracują i z ich relacji w Gdańsku nie udaje im się uruchomić produkcji w pełnym zakresie więc czy firma się rozwinie to się chyba jeszcze okaże.

Sylwia
@Miki

A dawno to było? Może dadzą znać w końcu jaki jest wynik rekrutacji?

Ewa
Kandydat

Witam. Czy zatrudniacie Państwo ludzi na emeryturze?

@Ewa

Chętnie zatrudniamy każdego, kto posiada niezbędne kompetencje, ma zapał do pracy i podziela nasze wartości :) Nie ma przy tym znaczenia wiek danej osoby i bycie na emeryturze, o ile oczywiście nie ma ograniczeń prawnych w konkretnym przypadku. Zapraszamy do aplikowania, wówczas podczas rozmowy rekrutacyjnej udzielimy więcej szczegółów dotyczących specyfiki i charakteru pracy.

Vincent

Na jakie zarobki "na start" można liczyć brutto na stanowisku magazynier-operator wózka widłowego???

@Vincent

Dzień dobry, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem rekrutacyjnym, który po krótkiej rozmowie i otrzymaniu informacji o Pana doświadczeniu, będzie mógł udzielić odpowiedzi na to pytanie. Pozdrawiamy!

Jakie pytania dostaliście podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko Supervisor w firmie Northvolt Poland Sp. z o.o.?

Kandydat_A
Kandydat

Po drugim etapie rekrutacji, mimo zapewnień, że w ciągu 4 dni otrzymam odpowiedź (dotyczącą wyniku rekrutacji), żadnej odpowiedzi z firmy Northvolt Poland nie otrzymałem. Od rozmowy minęły 3-4 tygodnie i nic. Nie chodzi tu o sam wynik rozmowy kwalifikacyjnej, ale o podejście firmy do ewentualnego pracownika. W moim przypadku stworzyło to negatywy obraz firmy Northvolt Poland.

Brat
@Kandydat_A

HR do wymiany? w ogóle firma do wymiany?

@Kandydat_A

W przypadku każdej rekrutacji staramy się dawać informację zwrotną najszybciej jak to możliwe. Niestety niektóre procesy rekrutacyjne (decyzyjne) wydłużają się, więc niekiedy informacja o statusie rekrutacji dociera z opóźnieniem. Jeśli jednak zdarzyło się tak, że ktoś z Państwa informacji nie uzyskał w ogóle - proszę przyjąć nasze przeprosiny, zawsze robimy wszystko, żeby każdemu przekazać odpowiedź, niezależnie od decyzji co do współpracy. Na przyszłość polecamy też kontakt bezpośrednio z rekruterem. Do każdego kandydata podchodzimy z szacunkiem i w razie pytań czy wątpliwości udzielamy odpowiedzi indywidualnie.

W Northvolt Poland Sp. z o.o. trwa proces rekrutacji na stanowisko Manager. Brałeś w nim udział i zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Podziel się swoimi odczuciami związanymi ze spotkaniem z przedstawicielami firmy.

Ciekawy
Kandydat

Czy praca przy bateriach nie jest przypadkiem szkodliwa ??

Paulina
@Ciekawy

Tak, praca z ogniwami litowo-jonowymi niesie ze sobą różnego rodzaju zagrożenia, o czym pracownicy i przełożeni spółki Northvolt Polska nie mają pojęcia. Oby się nigdy nikomu tam nic nie stało.

Wiktor
Kandydat

Czesc, jestem po studiach chemicznych na politechnice. Mam roczne doswiadczenie w labie. Czy aa jakies stanowiska, na ktore moge rekrutowac przy znajomosci ang na poz. B1?

@Wiktor

Cześć. W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska laboratoryjne (chemiczne), niemniej może to ulec zmianie w przyszłości, dlatego zachęcamy do monitorowania naszej strony internetowej https://northvolt.com/career/, gdzie można znaleźć wszystkie aktualne projekty rekrutacyjne. Ponadto zachęcamy do aplikowania do Northvolt w Szwecji, gdzie powstaje dużo stanowisk związanych bezpośrednio z chemią i badaniami laboratoryjnymi. O ile dla stanowisk produkcyjnych język angielski nie jest warunkiem koniecznym, to przypadku inżynierów i specjalistów wymagana jest komunikatywna swoboda w posługiwaniu się tym językiem. Czyli raczej poziom B2 bądź wyżej, ale wszystko tak naprawdę zależy od rzeczywistej umiejętności mówienia w j. angielskim, co możemy zweryfikować w trakcie procesu rekrutacyjnego. Zapraszamy :)

Kandydat

Pytanie , może banalne , ale istotne , w jakim języku CV wysyłać w odpowiedzi na Państwa ogloszenia ? Polskim / Angielskim? Czy CV ma posiadać zdjęcie , czy nie ze wględu na np.kwestie dyskryminacji. Jaka klauzule o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych należy wpisać w dokumencie?

@anonim

Dzień dobry, Jeżeli stanowisko wymaga znajomości języka angielksiego, to prosimy o wysłanie CV w tym właśnie języku. Decyzję o umieszczeniu zdjęcia w CV pozostawiamy kandydatom, natomiast nasi rekruterzy traktują tak samo dokumenty rekrutacyjne ze zdjęciem, jak i te bez niego. Poniższa klauzula ze zgodą na przetwarzania danych osobowych w zupełności wystarczy: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Northvolt Systems Poland Sp. z o. o. w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko." Pozdrawiamy i zapraszamy! Zespół Northvolt

Zainteresowana
Kandydat

Witam. Czy na stanowisku Supplier Quality Engineer mozna pracować częściowo zdalnie? Czy 100% na miejscu?

@Zainteresowana

Dzień dobry. Charakter stanowiska Supplier Quality Engineer pozwala na pracę częsciowo zdalną. Zapraszamy, Zespół Northvolt

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie Northvolt Poland Sp. z o.o.? Z tego, co widzę, poszukują kogoś na stanowisko Operator

Zostaw merytoryczną opinię o Northvolt Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Northvolt Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Northvolt Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 73.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Northvolt Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 10 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Northvolt Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii klientów firmy Northvolt Poland Sp. z o.o., to 2, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Northvolt Poland Sp. z o.o.