Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.

Aplikowałem do tej firmy na stanowiska inżynierskie. Było to na początku Lutego 2023. Faktycznie miałem wstępne rozmowy z rekruterkami opowiadającymi o firmie itd. Generalnie szukały jakichkolwiek łączników z danym stanowiskiem. Średnio ich interesowało doświadczenie. Na sam koniec rozmowy, powiedziały, że dadzą informację zwrotną. Koniec Marca 2023, dostaję maila od szwedzkiego managera, że przeczytał moje cv i chce się umówić na rozmowę. Ja do niego, że porozmawiać zawsze można, natomiast to trochę późno po aplikacji (pełne dwa miesiące i zero odpowiedzi od rekruterek). Po rozmowie w ostatni piątek Marca ze szwedem, stwierdził że dadzą znać za dwa tygodnie bo mają innych kandydatów też. No cóż mnie napewno nie, bo dołączyłem do innej firmy, która szanuje kandydatów z doświadczeniem i zaczynam od Kwietnia. Natomiast chciałem się dowiedzieć z ciekawości jak szwedzi traktują polskich kandydatów. Odpowiedź: tak samo jak Polacy tj mają Cie w(usunięte przez administratora) Podejżewam, że odpowiedzi nawet w połowie kwietnia i tak nie dostanę.

@Kandydat

Update dla kandydatów do northvolt taki, że grubo po maju i dalej odpowiedzi od szweda i polaków nie dostałem :) Firma parodia z rekrutacją zarówno polskie rekruterki jak i szwedzko polski managment.

Uparciuch

Czy do składania i zaciskania elementów potrzebne jest wyższe wykształcenie lub skończenie Polibudy?

Uparciuch
@Uparciuch

Pytanie zadane jak u góry widać 04.05.2023 a odzew nie wiem czy do mnie bo data to 15.09.2021 ,tak że wiem że nic nie wiem.

Krzysztof

Dzień dobry W niektórych ogłoszeniach jest zapis o gotowości do przeprowadzki. Czy to oznacza docelowe miejsce zatrudnienia tj. Szwecja?

@Krzysztof

Dzień dobry, może to oznaczać możliwość czasowej pracy w Szwecji w celu szkolenia, natomiast docelowe miejsce zatrudnienia jest w Polsce. Zapraszamy!

@Northvolt Poland Sp. z o.o.

Czy wobec tego oferta pracy, którą można znaleźć zarówno na stronie przedsiębiorstwa jak i przez agencję pracy, na stanowisko pracownika produkcji w mieście Skelleftea jest tylko tymczasowa, a po ukończeniu szkolenia w Szwecji wraca się do Polski by kontynuować pracę w jednej z dwóch fabryk w Gdańsku?

ishtar

I don't recommend this company to anyone. They hire really for a short time, and then they fire them. In order to process the entire volume, it is necessary to sit out and process, but for free. Because the manager is not going to approve overtime. Naturally in Sweden there is a completely different attitude, but I worked for Sweden and the managing manager is not able to organize his team accordingly. Attitude towards Polish employees as secondary material. There are no special bonuses in this company. They can kick you out any day, so you stay without work in 1 hour. Honestly the worst company ever I worked

bert
@ishtar

Masz rację, dyskryminacja i kultura obwiniania wciąż tu istnieje, brak procesów i organizacji w ramach polityki rodzinnej w firmie

Telefoniczna

Witam rozmawialiśmy poprzednio przez telefon niestety telefon uległ uszkodzeniu Uprzejmie proszę o ponowny kontakt

Witam czy dział zakupów w obecnej chwili poszukuje kandydatów na stanowisko supervisor lub supply chain manager? Jak duży jest dział zakupów w państwa firmie?

@Ewa

Zapraszamy do śledzenia aktualnych ofert pracy na naszej stronie internetowej: https://northvolt.com/career/roles/?s=&l=Gda%C5%84sk. Posiadamy kilkunastoosobowy dział Supply Chain, a ze względu na dynamiczny rozwój firmy, nadal prowadzimy rekrutacje na nowe stanowiska.

Kandydat - zakupy
@Northvolt Poland Sp. z o.o.

Ja ma wrażanie że Państwo raczej badacie rynek kandydatów niż chcecie kogoś zatrudnić w zakupach. Niektóre ogłoszenia co chwilę się pojawiają (jedno nawet było rok temu, brał udział w pierwszej rozmowie z osobą z HR) miał być kontakt, nie było teraz po roku widzę że ogłoszenie już drugi raz w obr0cie na pracuj...trochę szkoda czasu kandydatów...można też się zniechęcić do firmy.

@Kandydat - zakupy

To się zgadza. Na razie więcej w artykułach o rozwoju działalności i rekrutacjach firmy Northvolt "napinania mięśni" niż realnych działań. Prezes firmy w jednym z artykułów mówił że jak wystartuje zakład (ten startuje już dłuższy czas) to boi się najbardziej braku wykwalifikowanej kadry i firma po prostu bada i tworzy bazy kandydatów i dlatego te same ogłoszenia w kółko śmigą na pracuj miesiąc w miesiąc...

Urszula
@Kandydat - zakupy

To trochę słabo, może skoro te ogłoszenia chodzą już z rok to zwyczajnie cały czas zatrudniają. Lub tamci odeszli i trzeba nowe osoby. Masz info że skoro to drugi obrót to w pierwszym nikogo nie zatrudnili?

@Urszula

Jestem pewien na 100% zbadałem temat również wewnątrz organizacji. Ostatnio też pojawiła się ogłoszenie gdzie każdy może zostawić namiar na siebie bo budują bazę kandydatów, co tylko potwierdza co napisałem...fabryka się buduje w zabójczym tempie i to jest fakt ale do zatrudnień jeszcze trochę ...

Zakupowiec

Od zeszłego roku dział zakupów powiększył się o dodatkowe 5 osób. Pozdrawiam

@Zakupowiec

na pewno...tylko czemu Dział HR, który jest aktywny na tym forum, nie komentuje tego co napisałem. Pozdrawiam

artur
@Rambo

ponieważ HR właśnie została zwolniona?

@artur

Polecam zaangażować jedną z renomowanych agencji świadczących usługi rekrutacyjne (np. Hays). Maja ogromne bazy kandydatów które uaktualniają na bieżąco - na pewno będzie taniej w ogólnym rozrachunku i co najważniejsze dla firmy, top profesjonalnie ... pozdrawiam ciepło :-)

Ktoś
@Rambo

Faktycznie coś jest na rzeczy, te same ogłoszenia pojawiają się w kółko (nie tylko supply chain ale także inżynieryjne) a póki co odzewu na CV nie ma.

Oski

Ok

@Ktoś

wczoraj 356 raz pojawioł się ogłoszenie na Supply Chain Specjalist..przypadek :-)? kółko graniaste...

@Rambo

Dzień dobry, od początku 2021 roku zespół Northvolt w Gdańsku powiększył się o około 150 pracowników. Nadal prowadzimy intensywne rekrutacje, ponieważ tak jak wspominaliśmy w komunikatach medialnych, w nowej fabryce firmy zatrudnienie znajdzie łącznie 500 osób. W nawiązaniu do postępów na placu budowy zapraszam do obejrzenia filmu pokazującego zaawansowanie prac na dzień 29 czerwca 2022: https://bit.ly/3ySozoX. Uroczyste wbicie łopaty odbyło się 8 grudnia 2021, a prace budowlane idą zgodnie z planem.

@Kandydat - zakupy

Dokładamy starań, aby każdy kandydat otrzymywał od nas informację zwrotną po rozmowie o pracę, aczkolwiek mogło się zdarzyć niedopatrzenie z naszej strony, za które przepraszamy. Jeśli oferta pracy powtórzyła się po roku, to najbardziej prawdopodobne jest, że pojawił się nowy etat o tym samym tytule, ponieważ dział zakupów stale się rozrasta.

Kandydat - zakupy
@Northvolt Poland Sp. z o.o.

Ogłoszenia na stanowiska które rotują non stop (pojawia się na stronie pracuj z miesięcznym okresem ważności, kończy się po 30 dniach i znowu sie pojawia i tak od 3 miesięcy) to: Supply Chain Specialist, Technical Purchasing Specialist, Master Data Specialist - Supply Chain,

Zakupowiec
@Kandydat - zakupy

To, ze pojawiają się ogłoszenia nie jest równoznaczne z rotacja na tych stanowiskach. Zespół stałe się powiększa.

Kadydat - zakupy
@Zakupowiec

routują na pracuj...jest to zbieranie CV/budowanie bazy potencjalnych pracowników ...a nie dla aktualnych rekrutacji.

Justyna
@Northvolt Poland Sp. z o.o.

Dzień dobry. Mam pytanie w sprawie stanowiska Operator Produkcji czy jest dalej aktualne i jakie trzeba spełnić warunki

Duzy86

Jakie sa zarobki dla operatora w Szwecji w tej firmie oczywiscie netto

Szukam pracy

Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie odnośnie zarobków. Ile proponują na start brutto na stanowisku produkcyjnym pracownika fizycznego? Jest ktoś w stanie udzielić odpowiedzi ????

tom
@Szukam pracy

3500 - 4000 zloty brutto

Bluszcz

Rekrutacja kiepska. Naprawdę się zdenerwowałem. Dostałem tylko zawiadomienie, ze przepraszamy mamy innych kandydatów. OK może na tym stanowisku trzeba mieć 8 lat doświadczenia i porządne studia pomyślałem. Na początku sprawdziłem rekruterke . Słabe, łatwe studia, pierwsza poważna praca po studiach. OK, myślę może rekruterka świeża, ale wymagania na stanowisko są wysokie. Przejrzałem dwie osoby na linkedinie pracujące na tym stanowisku co aplikowałem. Jedna nie skończyła studiów i ma 1.5 doświadczenie, druga 3 lata w innej branży studia po prywatnej szkole. Super teraz wiem z jakimi osobami przegrałem. Żenada na maxa. Widocznie zatrudniają tam swiezaków bo boją się ze poważni kandydaci mogą wygryźć niepoważnych przełożonych.

@Bluszcz

Dokładnie miałem to samo. Przegrywałem z ludźmi bez doświadczenia albo zupełnie z innym, wręcz śmiesznym. No ale zawsze ktoś w rodzinie roboty może potrzebuje, a "swój" zawsze się nada :-)

Bluszcz
@Rambo

Nie wiem, ta firma chyba na serio sonduje rynek. Ponownie przeglądałem pracuj.pl i znowu natknąłem się na ich firme. Ponownie szukają inżynierów, informatyków i logistyków. Bez sensu. Jak dostają po kilkanaście sensownych CV na stanowisko, to co z nimi robią? Widzę ich oferty chyba czwarty raz z rzędu. Raz spróbowałem.U mnie zepsuli sobie reputacje. Chciałbym wierzyć, ze zatrudniają po znajomosci, ale nie mam takiej wiedzy. Bardziej to wyglada jak sprawdzanie wynagrodzeń i wymagań specjalistów.

Żenada
@Bluszcz

Jak dla mnie żenujący sposób rekrutacji - po dwóch rozmowach nawet nie raczono wysłać formatki pod tytułem "dziękujemy, nie nadaje się Pan".

Nigdy więcej
@Żenada

A ja za to dostałam dwie wiadomości zwrotne, że się ,,nie nadaje”. Drugą wiadomość dostałam po 3 miesiącach, a żebym przypadkiem nie zapomniała. Jedynymi osobami, które się nie nadają to te śmieszne osoby z HR bez umiejętności komunikacji.

Pan

Czy ktoś wie jaka jest sytuacja na magazynie w northvolt? Widziałem że rekrutują na kierownika magazynu i jestem ciekawy co tam się dzieje że przez taki okres czasu jeszcze nikogo nie zatrudnili

Lis

Duże możliwości rozwoju dla zmotywowanych pracowników, sporo benefitów, które potrafią ulżyć osobistemu budżetowi, ciekawe zadania i atmosfera najlepsza z moich dotychczasowych miejsc pracy - polecam!

Agnieszka
@Lis

podzielisz się szerzej tą tematyką ulżenia sobie benefitami? teraz od nowego roku doszły jeszcze jakieś ciekawe? co do tego rozwoju to w jakim kontekście występują te możliwości, opowiesz?

Szukam pracy
@Lis

A na jaki zarobek można liczyć na początek chodzi mi o brutto. Przy stanowisku pracownika fizycznego na produkcji? Z góry dzięki za odpowiedź.

Pomocnik

Były pracownik produkcji, praca na jakiś czas fajna, ciekawa można się nauczyć cos nowego i nawet awansować o ile jesteś kumaty. Jedna mega toksyczna osoba, potrafi sporo nakłamać. Trzeba uważać co komu powiedzieć bo zaraz wszyscy wszystko wiedzą lepiej od Ciebie. Jeżeli jesteś ogarnięty i pracowity możesz liczyć na cud w postaci podwyżki po okresie próbnym.. ale to bardzo rzadkie zjawisko. Masz dobrego pracownika to powinieneś go docenić, ale po (usunięte przez administratora) weźmiemy kolejnego nieroba który opier.. się za tą samą kasę co Ty, a robisz. Od produkcji wszystko zależy więc przede wszystkim powinieneś ją docenić! W pip inżynierów i nie tylko którzy tylko bąki zbijają a jak coś chcesz to się nie dowiesz ;) Inżynier nie potrafi od podstaw wyprodukować produktu, którym się opiekuje. Mój były shift lider najbardziej ogarnięta osoba w firmie. Wie wszystko:) gratulacje awansu! W końcu!

EA

Pracuję w firmie od paru miesięcy i jestem bardzo zadowolona. Świetna organizacja i kultura pracy. Ludzie naprawdę grają do jednej bramki. Warunki pracy, pensja i benefity też mi bardzo odpowiadają.

Kljks

W ogłoszeniach o pracę widzę, że jest dostępny pakiet relokacyjny. Posiada ktoś więcej informacji na temat jak to wygląda?

@Kljks

Dzień dobry. Pakiet relokacyjny przysługuje w przypadku przeprowadzki związanej z rozpoczęciem pracy w Northvolt, z odległości przekraczającej 35 km od Gdańska. Nowy pracownik otrzymuje bonus wypłacany wraz z wynagrodzeniem należnym za pierwszy miesiąc pracy lub opłatę najmu mieszkania w Gdańsku przez ustalony okres. Stawka bonusu relokacyjnego zależna jest od stanowiska i kwalifikacji. Zapraszamy na rozmowę, gdzie możemy omówić szczegóły.

pracownikprawieze

Stanowisko field service engineer, po dość długim czasie od wysłania CV dostałem link "norhvolt invites you to complete an assessment", bez żadnych dodatkowych informacji. Sam test typowy, ale zaznaczę że mam się negatywnie do tracenia własnego czasu na kończenie takich testów. Po testach 0 informacji zwrotnej w jakiejkolwiek formie. Nieprofesjonalne.

Bardzo przyjazna atmosfera, dużo się dzieje, czyli jest co robić i jest się od kogo uczyć.

Goliath

Be careful changing to this company, as long you are not desperate to get a new job. Full micromanagement of the top management, supported by creating atmosphere of fear. Unfortunately cascaded (usunięte przez administratora) to the mid management. Beside that number of good people, struggling with this approach. Seems there is a huge gap between Swedish organisation with great culture and pretty primitive in Polish branch.

Noeh
@Goliath

Did you get any racist or discrimination when you were working in northvolt?

Neo
@Goliath

Thank you for the heads up.

Zadowolony pracownik

Praca z takimi ludźmi to czysta przyjemność, można się wiele nauczyć - miła atmosfera. Spore możliwości rozwoju .

W firmie panuje bardzo dobra atmosfera, bardzo cenie sobie prace ze swoim zespołem. W razie problemów zawsze mogę liczyć na przełożoną. Duże możliwości rozwoju w rożnych kierunkach, bardzo dużo rekrutacji wewnętrznych oraz sporo nowych miejsc pracy - już się nie mogę doczekać otwarcia nowej fabryki .

Mick

Fajna firma!

Big Bob

Czy na stanowisku Technika Elektryka obowiązuje praca zmianowa?

Wiktoria
@Big Bob

Tak mi się wydaje. Nawet wydaje mi się, że są 3 zmiany. Ale dla pewności może ktoś potwierdzi?

@Wiktoria

Dzień dobry, Na stanowisku Technik Elektryk pracuje się na dwie zmiany, od godz. 7:00 do 14:00 lub od 14:30 do 22:30. Zapraszamy!

Zostaw merytoryczną opinię o Northvolt Systems Poland Sp. z o.o. - Gdańsk

• Jak się pracuje w Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Northvolt Systems Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 127.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 49, z czego 16 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 13 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Northvolt Systems Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Northvolt Systems Poland Sp. z o.o.