Opinie o Kolster w Olsztyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Kolster. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kolster na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja lokomotyw kolejowych i taboru szynowego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kolster w Olsztyn

KuKaU

Spoko, w kiblu miękki biały papier wisi Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Dawać kary chamskim starym chamom, którym wyzywanie przychodzi z łatwością

@KuKaU

Skoro dla Ciebie biały papier w kiblu to szczyt ambicji to gratuluje firmy :D

Kibbic
@Marcin

Zdziwisz się. W tej branży naprawdę różnie bywa. Jeśli firma zatrudnia sprzataczke to już dobrze jest. Firmy nie znam piszę na bazie moich oświadczeń.

Nieznane

Po cholerę tworzyć nową halę, miałaby być oddana do użytku już w maju, a nic do tej pory się nie zmieniło, poza tym że suwnica została zamontowana, chcąc wjechać na halę z wyrobem dostajesz szczerze (usunięte przez administratora) od kierownictwa hali, że tu nie wolno wjeżdżać. Kilka dni temu mówiono że przejazd i przejście na dział montażu i magazyn tylko przez nową halę, więc trochę myślenia.

smakowita
@Nieznane

jak tam pensje po 14-15zł brutto ;D ?

Miałem możliwość pracować 1,5roku w Kolster. Pracowałem w grupie budowlanej jeżdżącej w tory. Delegacje po 2-3tyg poza domem. Za stawkę 14,5zł brutto miałem się cieszyć że pracuje... Mam technika informatyka i Kolster dał mi wypowiedzenie bo byłem osobą roszczeniową. Chciałem tylko podwyżki na 16zł brutto by dostać kredyt na mieszkanie ale niestety. Rozmowa z prezesem o kasie = 0, rozmowa z dyrektorem o kasie = 0. W Kolster wolą zatrudnić Kucharza, Murarza, Piekarza czy Ślusarza po Zawodówce niż trzymać Informatyka który by był przydatny w dobie cyfryzacji. Ogólnie nie polecam bo praca w Kolster nie jest dla ludzi ambitnych tylko dla ludzi którymi można sterować.

AdasPD

Spoko

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być stresująca. Czy ta w Kolster spełniła Twoje oczekiwania? Które pytania podobały Ci się najbardziej? Twoje doświadczenia mogą pomóc innym!
Nick 21

Kierownik to wogóle (usunięte przez administratora) jakich mało, nie dość że zasuwam po 8 albo i więcej godzin, a jemu ciągle mało i że nie jestem wydajnym pracownikiem, to niech sam usiądzie i szczerze (usunięte przez administratora)jak wszyscy,(usunięte przez administratora) inni mogli w tygodniu zostać dłużej żeby nie musieć w sobotę do pracy przychodzić, a inni won do kieratu. Traktujcie ludzi poważnie i z szacunkiem, bo w końcu nikt nie będzie robił i się pozwalają, bo stawki które oferujecie, to śmiech na sali, podwyżka z 14,50 brutto na 15 zł brutto, co to jest. Niby nie ma środków na podwyżki, a kierownik z czego dostał?

m4r3ck1

spoko mozna sobie wyjsc na pszerwie do piekarni albo do maka bo obok jest fajnie

Mayster

Zasłyszane od kolegi z pracy: kolster to poyebowo. Atmosfera: chętnie obgadają Cię za plecami oraz czekają aż podwinie Ci się noga i chętnie na Ciebie doniosą staruchy, które ze łzą w oku wspominają "państwówkę" gdzie pili od rana. Teraz też niektórzy piją i wcale nie mówię o wodzie z dystrybutora. Dopóki staruchy są w przewadze liczebnej, atmosfera będzie (dla młodych i ambitnych oczywiście) 8===D Potrzebujesz środki ochrony osobistej? Albo zapomnij albo uzbrój się w cierpliwość. Po co mieć zapas rękawić czy okularów ochronnych, skoro zawsze może tego brakować? Mam wrażenie, że tutaj (w większości przypadków) nie dba sięo pracownika chyba że... ano, chwała UPRZYWILEJOWANYM XD Moje sugestie dla Kolster: Ogarnąć d u p s k o, zadbać w pierwszej kolejności o pracowników a nie spuszczać się nad wizerunkiem firmy. Zadowolony pracownik pracuje wydajniej, a taki zdwmotywowany ma wszystko gdzieś, więc nie dziwić się że robią jak robią tylko poszukać przyczyny elo! Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Usunąć większość staruchów

Jak dla mnie to jeśli czegoś brakuje to jedynie z Karolem można to załatwić, czy go lubię czy nie to zupełnie inna sprawa, kierownik ma to w (usunięte przez administratora) a Tomek słabo ogarnia...

Paulina

@prawda, nie ma określonego systemu wypłacania premii w Kolster? Mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat? Jest on istotny dla osób, które zastanawiają się nad złożeniem CV do tego pracodawcy.

Yoyo
@Paulina

Premii się nie dostaje za wysiłek tylko za ładne oczy. Premie daje kierownik hali tym z którymi dobrze żyje albo z którymi pije. Zarobki? 2100-2300 na rękę i nie ważne czy jesteś na lakierni czy na prasach czy jeździsz jak chłopaki w tory kolejowe. 14,5zł brutto ma chyba chłopak który w tory jeździ. Walczył o podwyżkę i został olany. Inni co nie wytrzymali z takim traktowaniem to już poodchodzili. Kolster to tylko firma która bierze milion zleceń ale terminów nie potrafi utrzymać.

znaajomy
@Yoyo

To chyba żarty z tymi zarobkami bo nawet Ukraińcy pracujący w olsztynie dostają od 15 do 18 zł na h ale pracodawcy mówią że to nie prawda bo się boją ze ludzie będą się dopominac o wiecej

Yoyo
@znaajomy

Zarobki są od 13,5zł do zależy ile da Ci kierownik bądź dyrektor. Znajomy jeździ z tzw grupą budowlaną w tory za 14,5zł brutto na godzinę. Szał? Opowiadał że jak prosił o podwyżkę dyrektora bo chciał kupić mieszkanie na kredyt to dyrektor go olał... Ta firma to niestety zaściankowo myśleniowa polska myśl czyli daj małe zarobki = dużo pracy.

prawda

Zarobki praktycznie podobne jeśli jestes po umowie 3 miesiecznej czy robisz kilka/kilkanascie lat. potrzebują pracowników to dają im podobne stawki.Niezaleznie jak jestes ambitny to nie warto, chyba,ze dobrze trzymasz z kierownikiem to dodatki wpadną

Paulina

@Maraczel, co się dzieje aktualnie w Kolster? Czy chaos o którym wspomniałeś w swoim wpisie ma wpływa na warunki zatrudnienia, w oparciu o które pracownicy współpracują z tą firmą? Bardzo Cię proszę o wyrażenie Twojego zdania na ten istotny dla innych użytkowników temat.

Maraczel

Majstrowie i kierownik firmy nie mają pojęcia o kierowaniu firma sami się pogłębiają w panującym chaosie , brak dobrej ręki która poprowadziła by firmę .

Paulina

Czy Kolster oferuje możliwość odbycia praktyk w swojej strukturze? Jeżeli tak, to w jakich obszarach firmy najczęściej są organizowane? Czy można liczyć na wynagrodzenie ze strony pracodawcy? Proszę Was o pozostawianie wypowiedzi w tej kwestii. Będzie ona ważna dla osób, które poszukują miejsca w którym mogłyby zrealizować praktyki.

Paulina

@Yankes, może te podwyżki, o których piszesz mają działać motywująco na osoby, które nie mają wystarczających umiejętności i są w trakcie ich nabywania? We wcześniejszym wpisie napisałeś również, że Kolster nie podwyższył Ci pensji. Może jest to związane z chwilowymi problemami tej firmy. Czy możesz wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji występującej w tym miejscu pracy?

@Paulina

Jak pisałem mam kolegę co jeździ w grupie budowlanej robić na torach i ma 14,5zł brutto. Stawkę początkową miał 13,5zł brutto. Teraz pracuje prawie rok i nie chcą mu dać podwyżki. Podwyżkę dostają młodzi co nie potrafią nawet wiertła przykręcić do wiertarki.

@Paulina

Problemy firmy? Wypłaty są zawsze na czas. Problemem jest chaos panujący na zakładzie. Gdyby każdy miał adekwatnie zajęcia to by robił. Na zakładzie jest tak, że grono ludzi olewa robotę szybką bo mają czas na kawę, na papierosa. Tacy pracownicy mają podwyżki i jest okej. Ja jestem na tokarkach i mam pensje okej. Przecież nie będę latać i prosić o podwyżkę bo i tak nikt za mną nie pójdzie. Niestety kiedyś było lepiej.

Ogólny bałagan,brak podwyżek.

Maraczel

Nie można wyprosić się zasłużonego urlopu,ciężko jest nawet wziąść jeden dzień nie wspomnę o więcej może ktoś coś z tym zrobi tak nie może być.

Jasiek

Miałem (wątpliwą) przyjemność poznać prezesa. Od tamtej pory się zastanawiam co dzieje się teraz na rynku pracy. Jak taką firmą, zatrudniającą tylu pracowników, może kierować ktoś tak głupi? Szczerze współczuję pracownikom...

Bolero
@Jasiek

Jasiek , mam nadzieje że zrozumienie zarządzania zasobami zajmie Tobie mniej czasu . Bo pracy do tego czasu to Ty nie znajdziesz .

JA
@Bolero

HAHAHHA

@Jasiek

Popieram. Prezes daje podwyżkę ludziom którzy nie mają pojęcia jak przykręcić wiertło do wiertarki. Znam człowieka z tzw grupy budowlanej i tam mają jadąc w tory 14,5/15zł brutto. Noszą napędy po 300kg w rękach albo betonowe płyty pod ogródki. Pracują tzw do zwycięstwa bo ruch torowy musi być przywrócony. Co z tego że ludzie chcą być w tych delegacjach jak dostają psie pieniądze? 2300zł netto to dużo?

Tom

Jak wygląda praca w zaopatrzeniu i logistyce? czy ktoś może podzielić się swoim doświadczeniem? Aplikowałem na to stanowisko niedawno i chciałbym poznać więcej szczegółów od strony pracowników. Pozdrawiam

@Tom

W logistyce pracuje człowiek który nie potrafi zamówić konkretnych rozmiarów ubrań na ludzi tylko zamawia jak leci. Na magazynie jest taka rotacja że ludzie odchodzą bo mają 14.5zł brutto.

Paulina

@xx, czy zdecydowałeś się na złożenie CV w Kolster? Jeżeli tak to jakie są Twoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej? Jak długo trwała i w jakiej atmosferze się odbywała? Może mógłbyś, odnosząc się do Twojego doświadczenia udzielić kilku wskazówek osobom, które również niedługo wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej w Kolster? Wszystkie merytoryczne uwagi będą z ich perspektywy przydatne.

@Paulina

Zarobki w Kolster to 14.5zl brutto. Jak chcesz podwyżki to mamią Cie obietnicami a nic z tego nie wynika. W Kolsterze jest rotacja non stop ktoś odchodzi bo zarobki słabe. Jak masz znajomości z kierownikiem to Ci podwyżke załatwi.

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Zostaw merytoryczną opinię o Kolster - Olsztyn

• Jak się pracuje w Kolster?

Zobacz opinie na temat firmy Kolster tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kolster?

Kolster
  • Lubelska 3