Acturis Poland Sp. z o.o.

Wrocław

Wywiadu udzielił:
Ada Kopczyńska
HR Manager Acturis Poland Sp. z o.o.
Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Swoją przygodę z HR rozpoczęła 10 lat temu w jednej z pierwszych dużych firm IT we Wrocławiu. Ekspert z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi oraz rekrutacji. Prywatnie wciąż rozwijająca swoje umiejętności biegaczka o włoskim usposobieniu oraz pasjonatka architektury wnętrz.
Acturis Poland Sp. z o.o.
Liczba pracowników: 57
Rok założenia: 2013
Adres:
ul. Rzeźnicza 32-33
50-130 Wrocław
Branże:
  • Programowanie - E-commerce
O firmie:
Acturis to firma z obszaru IT z centralą w Wielkiej Brytanii działająca od 2000 roku. Tworzymy i rozwijamy platformę internetową obsługującą podmioty działające na rynkach ubezpieczeniowych. Zatrudniamy łącznie ponad 300 specjalistów IT w centrum Londynu oraz centrum Wrocławia – głównie programistów oraz analityków.

Jaki był kluczowy moment w firmie i kiedy nastąpił?

Od dwóch lat kiedy istniejemy na wrocławskim rynku, każdy dzień jest dla nas kluczowy. Ciągle budujemy nasze zespoły, wiec spotykamy wielu kandydatów, którzy chcą u nas pracować. Dla mnie najważniejszym był moment kiedy kolejni kandydaci podczas rozmowy informowali, że coraz częściej słyszą „w mieście” pozytywne opinie na temat jakości naszej rekrutacji oraz atmosfery panującej w firmie. To bardzo miłe uczucie, kiedy nasza firma w końcu zaczyna być rozpoznawalna na tak szerokim rynku pracodawców z branży IT.

Jakie są topowe produkty, usługi Państwa firmy?

Mamy swój produkt w postaci platformy internetowej „Acturis” do zarządzania ubezpieczeniami. Nasza platforma jest najbardziej rozpoznawalna w Wielkiej Brytanii gdzie zajmujemy ponad 30% rynku sprzedaży ubezpieczeń. Aktualnie wchodzimy na inne rynki europejskie gdzie niedługo również będzie o nas głośno.

Ile rekrutacji przeprowadzacie w ciągu roku?

Prowadzimy ciągłą rekrutacje. Odkąd powstaliśmy w naszym wrocławskim biurze zatrudniliśmy już ponad 50 osób. Jest to bardzo dobry wynik gdyż dostać się do nas nie jest łatwo. Szukamy najlepszych!

Pracowników na jakie stanowiska zatrudniacie najczęściej?

W Acturis pracują pasjonaci IT, którzy charakteryzują się analitycznym umysłem, umiejętnością logicznego wnioskowania, sprawnością w działaniu i dbałością o szczegóły. Wyróżniające nas wśród innych wrocławskich pracodawców jest to, że prócz typowych programistów po kierunkach informatycznych, zatrudniamy absolwentów matematyki, fizyki, chemii, inżynierów i ekonomistów, którzy marzą o rozwoju w branży IT, a gdzie indziej nie mieliby szansy na zatrudnienie. Nie wykluczamy też osób z innym wykształceniem i zazwyczaj nie oczekujemy doświadczenia zawodowego, oczywiście zależnie od stanowiska – każdy z nas musi jednak posiadać odpowiedni potencjał oraz chęć do ciągłego rozwoju i podwyższania sobie poprzeczki.

Jakimi kanałami jest prowadzony proces rekrutacji?

Kandydatów do pracy w naszej firmie de facto szukamy wszędzie, począwszy od najpopularniejszych w branży Targów Pracy i internetowych portali pracy, kończąc na współpracujących z nami agencjach rekrutacyjnych. Zatem jeśli dostaniesz wiadomość od agencji rekrutacyjnej, która poszukuje na przykład ambitnego programisty do angielskiej firmy IT z silną pozycją na rynku ubezpieczeniowym, zapewne chodzi o nas!

Czy firma zatrudnia praktykantów, stażystów?

W trakcie naszego rozwoju, nie mieliśmy jeszcze okazji i czasu na zorganizowanie programu praktyk, jednak myślimy o tym pod kątem przyszłorocznych wakacji.

Jaka jest misja firmy?

Ważny jest dla nas rozwój każdego naszego pracownika. Wspieramy ten proces poprzez odpowiednie przekazywanie nowych odpowiedzialności i obowiązków, wyznaczymy też przejrzyste ścieżki rozwoju. Bardzo dużą wagę przywiązujemy również do tworzenia niekorporacyjnego środowiska pracy. Pomimo ciągłego wzrostu nie tworzymy rozbudowanych struktur, stawiamy na sprawność działania. W Acturis każdy pracownik tak naprawdę bierze udział w kształtowaniu organizacji. Na zewnątrz natomiast kładziemy nacisk na jakość obsługi naszych klientów. Acturis promuje kulturę przedsiębiorczości i koncentruje energię wokół wizji zrewolucjonizowania branży ubezpieczeniowej. Chcemy, by uczestnicy rynku mogli dzięki naszej platformie odnosić sukcesy, dlatego tworzymy unikalne rozwiązania technologiczne.

Jakie są silne strony firmy, dzięki którym jest ona konkurencyjna na rynku?

W Acturis stosujemy zaawansowane rozwiązania technologiczne, tj. przetwarzanie danych w chmurze (Cloud Computing) i usługi w modelu SaaS (Software as a Service). Tworzy to przewagę w postaci szybkiego dostępu do danych klientów – jesteśmy w stanie szybko identyfikować problemy i reagować, co przekłada się na wysoki poziom wsparcia. Ponadto model oparty na subskrypcji usług stanowi doskonałą opcję biznesową dla klientów, gdyż pozwala używać zwykłej przeglądarki do pracy na naszej platformie a dostęp oparty jest o elastyczne zasady licencjonowania.

Czy firma przeprowadza okresowe oceny pracownicze?

Nasi pracownicy rozliczani są ze swoich zadań kwartalnie. Odbywa się to podczas spotkania z przełożonym, gdzie po podsumowaniu ostatniego kwartału ustalane są cele na kolejny. Podsumowanie każdego kwartału w efekcie pozwala na zebranie rzetelnego materiału do rozmowy rocznej organizowanej w październiku, podczas której ustalamy plan rozwoju na następny rok oraz korektę wynagrodzenia.

W jaki sposób motywujecie pracowników do pracy?

W Acturis stawiamy na rozwój i pozytywną energię. Wyzwania i dynamika codziennej pracy nie pozwala nam stać w miejscu i się nudzić. Dzięki temu dbamy o to, aby każdy z naszych pracowników miał silną motywacje oraz satysfakcje z pracy właśnie u nas. Jak już wspomniałam wszystkim dajemy możliwość szybkiego rozwoju poprzez odpowiednie zadania, szkolenia, kurs języka angielskiego. Na co dzień zapewniamy bardzo dobre warunki pracy czym jest satysfakcjonujące wynagrodzenie, opieka zdrowotna, zajęcia sportowe, atrakcyjna lokalizacja biura w okolicach wrocławskiego Rynku oraz przede wszystkim nietuzinkowa atmosfera.

Dziękujemy za rozmowę.